Burgeriijke Stand Het Radio-programma kechtszaken. arrondlssements-rechtbank te mhjdelbubg. VOETBAL. Van de cabine naar den bok. rOOP DER BEVOLKING. VERDUISTERING. Zittiag van den Politierechter van 2 April. Vervoer in de verboden strook. Donderdag 2 dezer werden weer een aan- tal zaken bebandeld, waarbij verdachten werd ten'laste gelegd, dat zij op bepaalde plaatsen ■in Zeeuwsch-Vlaanderen levensmiddelen en goederen hadden' vervoerd, zonder dat ze voorzien waren van een geldig document voor dat vervoer. Zooals bekend 'wordt zoo'n document voor verschillende artikelen en producten in de grensstrook vereisclht en is die maatregel, die nog dateert uit den vorigen oorlog, weer mgevoerd, om he*. uitsmokkelen van tevena- middelen enz. tegen te gaan. Toch tracht men dit nog te doen, en worden vooral bij aainkomst van de veerbooten te Perkpolder, Temeuzen en Breskens dikwijls personen ge- saiapt, die te groote hoeveelheden mee- ibrengen. Zoo werd C. d'Hondt, grosser te St. Jan- steen, veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van twee ctoozen met ieder 100 kleine kristaltabletten, die hij zonder door een document gedekt te znn te Perkpolder meebracht. 'j. Baas, landarbeider te Retranchement, •werd veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen bechtenis, met verbedrdverklaring van 49 oakjes puddingpoeder, 20 pakjes dessertvla, c doozen elk inhoudende 48 pakjes Hollandia- f-uitjessuikerklontjes en 2 kisten elk inhou- cfende 10 bossen gefookte schap. Verdachte verklaarde ook voor familie van hem te heb ben ingeslagen. Hij had echter gepn vervoer- bewijs. i M. A. Vroegop te Terneuzen werd veroor- deeld tot /SO boete of 15 dagen hechtenis met verbeurdverklaring" van ongeveer 20 kg wortelzaad. Hij had deze op 28 October 1.1. m een schoenwinkel gedeponeerd, naar 'hij aeide in opdracht van zijn vader, doch niet te weten voor wien dat* zaad bestemd was. 'Het aou daar later worden weggehaald. Vofgens de winkelierster was dat al 2 of 3 maal ge- toeurd. Een kpmmies had verdachte ult de autobus, rijdende tusschen Terneuzen en.Zel- zate, zien stappen, dragende een zaft en gaande nhar den winkel. Toen hij er weer dt kwam, droeg hij den zak niet meer. Dat wekte de helangstelling van* den kommies op en deze deed de hiervoren gemelde ontdek- kang. De hotelhouder G. A. J. Wiskerke, oud 27 jaar, te Philippine, werd eveneens veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis, met ver beurdverklaring van 144 sacbharine-tabletten, en 5 doozen elk inhoudende 100 doosjes a 500 cxystallosetten, die hij, te Perkpolder aan vral komende, bij zich had. Hij verklaarde dat Ibet hem onhekend was, dat hij daarvoor een v-ervoerbewijs noodig had. Aangezien de Nederlahders geacht worden de uitgevaardig- de wetten te kennen, hielp ook^hem deze ver- ©ntschuldiging h^et. De 58-jarlge venter D. H. de Waal te Hulst werd veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverkiaring van 3 zak- ken met 100 kg uien, die hij op 11 October raider de gemeente Hontenisse per rijwiel ver- voerde. Hij erkende te weten dat hij een vervoerbewijs noodig had. Toen hij van huis ging wist hij echter niet, dat hij van een hem onbekenden boer die op het land achterge- bleven raapuien zou kunnen koopen en had daarom niet voor een vervoerbewijs kunnen ztorgen. Voor a* zelfde feit werd A. J. Antonissen, een ^4-jarige "fahrieksarbeider te Westdorpe, veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hech tenis, met verbeurdverklaring van een zak met 32 kg uien. Ambtenaren hadden hem b'e- tasapt, toen hij dezen zak in de rich ting van die rrj'ksgrens vervoerde, waar ze hij d'e grens- paal zouden worden overgenomen. Toen hij antdekt werd, trachtte hij tevergeefs, met achterlating van den zak, te ontvluchten. BJatuurlijk bleven toen de uien aan deze zijde der grens. De 25-jarige chauffeur P. M. Meliefste te Breskens en de 19-jarige fahrieksarbeider J. C. Quaars aldaar, werden veroordeeld tot 5 boete of 2 dagen hechtenis, wegens het weg- nemen van kolen op het fabrieksterrein van die Garnalendrogerij ,,Zelandia" onder Groede. Ejj verklgarden geen kolen meer te hebben en <Q>. voegde er aan toe het voomamelijk te heb ben g'edaan omdat zijn moeder ziek te bed lag. De officiei- van Justitie was mild in zijn eiscfa en de Politierechter was het daarmede eems. De 33,-jarige landbouwersknecht A. E. Keijser te Oasenisse werd veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hechtenis wegens diefstal van 7 perkoenpalen, toebehoorende aan „De vereeniigde polders van Ossenisse". MINDERWAARDIGE CQNTROLEURS- PBACTIJKEN. Voor den Alkmaarschen economischen rech ter moest de landbouwer P. Siwer uit Ven- huizen tereeht sta%n. omdat hij 25 kg aard appelen buiten de distributie om had ver- iteocht. Het bleek, dat hij de aardappelen had verkocht aan een controleur der prijsbeheer- sshing, die den landbouwer, letterlijk ge- smeekt bad hem wat aardappelen te verkoo- <pen. Toen S., om er van af te zijn, tenslotte op het gesoebat in ging en de aardappelen verkocht, haalde de controleur zijn boekje voor den dag en maakte proces-verbaal op tegen den landbouwer. De rechter, mr. W. A. Ubbens, noemde hetgeen de controleur had gedaan zeer minderwaaidig en hij legde dan ook den landbouwer niet meer straf op dan 2,50 of 1 dag. VBEDESGEBECXITSHOF. Het drama bij het transport van 1000 geintemeerden. In den avond van 12 Mei 1940 werd een iduizendtal geinterneerde Nationaal-Socialis- iien van Filmstad bp Den Haag per tre!n naar Amsterdam gebracht. Onderweg, even voor- hij Haarlem, speelde zich een drama in een itreingedeelte af dat aan.vier geintemeerden bet leven kostte. Een geinterneerde had ban lien bewaker gevraagd zich naar den anderen idoupe te mogen begeven waar zijn vrouw en Sdnderen zich bevonden\ De bewaker hield zich aan de strenge orders dat niemand aoocht opstaan enz., waardoor de gelnter- neerde zenuwachtig werd en naar den bewa- •teer toeliep, met wien hij in de duistemis in ■een handgemeen raakte. De» bewaker heeft daarop eenige schoten uit zijn karahijn gelost. Een collega deed insgelrjks en het resultaat was, dat vier menschen het leven lieten, n.i. 'CSu-. W. von Diitzow, Arie A. Hoek, Petrus J. Wolters en Jan N. Roest. De thans 47jar4ge inspecteur van politie A. M. van Gellicum, indertijd dierist doende als reserve-kapitein, had zich deswege onlangs voor het Vredesgerechtshof te 's Gr^venhage te verantwoorden, omdat hij te strenge orders voor het transport zou hebben uitgevaardigd. Overeenkomstig de conclusie van den fg. procureur-generaal mr. P. R. Blok, heeft het Vredesgerechtshof den kapitein van Gellicum vrijgesproken. Het Hof heeft voor die vrijspraak als over- weging laten gelden, dat het gebeurde niet de schuld is van den kapitein van Gellicum, doch het gevolg is van het onbeheerscht optreden van een der geintemeerden en een tragische sarnenloop van omstandigbeden in den niet- verlichten tretn. ~*TT" I DE DOOD VAN LU1T.-KOEONEL J. A. MUSSEBT. Op Dinsdag 14 April a.s. zullen zich voor het Vredesgerechtshof hebben te verantwoor- den de res.-kapitein A. J. C. Bom en de res.- luitenant A. J. Kruithof, ter zak<" dat zij hun meeridere, den luit.-kolonel J. A. Mussert, die zich 14 Mei 1940 met enkele officieren van zijn staf te Zwijndrecht in een gemeentege- bouw hevond, van dien vrijheid hebbenbe- roofd, hem hebben gedwongen de handen om- hoog 'te steken en vervolgens met eenige revolverschoten zoodanig hebben gewond, dat hij denzelfden avond is overleden. Beklaagden hadden hem willen arresteeren, omdat zij in den waan verkeerden met een ,,verrader' te doen te hebben. DE DOOD VAN DE#GEBB. VAN DIJK TE DOBDBECHT. Nog zal voor het Vredesgerechtshof tereeht staan de 58-jarige luit.-kolonel der infanterie H. Mijsherg, wien o.a. is ten laste gelegd, dat hij opzettelijk de Gebr. Van Dijk, althans cen hunner, te Dordrecht op 12 Mei 1940 Van het leven heeft doen berooven, door twee militai- ren te bevelen: ,,schiet ze neer", aan welk be vel met de karahijn uitvoering is gegeven. Dit geschiedde op het terrein van de gasfa- briek. De broeders, waarvan een lid was der N.S.B., waren uit hunne woning gehaald. De lijken zijn in de Merwede geworpen, waaruit zij enkele dagen later werden opgehaald. OOSTBUBGTEBNEUZEN. 2—2. Temeuzen kampioen. Het eerste elftal van Temeuzen trok op 2en Paaschdag naar Oostburg en daar de rood- zwarten slechts een punt aan hun totaal be- hoefden toe te voegen, was men in sportkrin- geri. het er over eens, dat minstens het ont- brekende punt zou worden verkregen en der- halve de begeerde titel voor dit seizoen bin- nen zou zijn. Hoewel Temeuzen geenszins een vlotten wedstrijd speelde, bij tijden zelfs be- neden, haar gemiddelde prestaties bleef, was het toch aan te zien, dat Oostburg er niet in zou slagen om de gastexi een nederlaag toe te brengen. Bij een aanval der thuisclub beging de Terneuzensche-achterhoede de fout om te wachten op het fluitsignaal van den scheids- rechter voor buitenspel en zooals het meer gaat" werd dit noodlottig, want Ijet hier§it gehoren wordend cjoelpunt werd toegewezen t en zoo nam de thuisclub de leiding. Dit werkte echter aanstekelijk op Temeuzen en nu begon er meer teekening in haar sampnspel te komen, met het gevolg, dat toen de rust werd aangekondigd, de stand 12 inhet voordeel van de gasten was. Na de- hervatting slaagde T^lneuzen er in den voorsprong te vergroo- ten, doch, hoewel dit doelpunt wel de mooi- ste van den strijd was, verklaarde de scheids- rechter dit voor ongeldig. Het leek wel of deze teleurstelling in de rood-zwarte gelederen haar invloed •deed gel den, want er trad een merkbare verslapping in. Dat Oostburg hieruit profijt trachtte te halen lag voor de hand en de gelijkmaker bleef dan ook niet uit. Nu kwam het er voor Temeuzen op aan om te voorkomen, dat het niet op een nederlaag zou uitloopen en slaag de de verdediging er in de felle aanvallen van Oostburg af te weren en verkreeg Temeuzen op het nippertje het nog ontbrekende punt binnen, want de eindstand bleef 22. SLUISKILAXEL. 35. Sluiskil is het eerste half uur sterk in de meerderheid en drukt dit uit in een drietal doelpunten. Dit wordt Axel echter te bar en een kwartier voor de rust wordt de stand op 3—1 gebracht, even later gevolgd door een tweede tegenpunt. De rust breekt dan aan met een 32 voorsprong voor Sluiskil. Na de rust is Axel overwegend sterker en slaagt er in den stand tot 35 in haar voor deel op te voeren. De gasten permdttee^n zich zelfs een strafschop te mis sen. Het eir.de komt dan, ook met een goede 35 overwin-. ning voor Axel. AXEL 3.HONTENISSE 2. 2-*-2. Ofschoon in "het veld meerendeels sterker, heeft het derde elftal van Axel het niet ver- der kunnen brengen dan een gelijk spel tegen de reserves van Hontenisse, die hiermede meer dan tevreden kunnen zijn. De rust brak aan met 11, terwijl in de tweede helft beide partijen ook nog elk een doelpunt maakten, waardoor men tpt een eindresultaat van 22 kwam. Een paar door Axel gemaakte doel punten werden om onbegrijpelijke reden door den scheidsrechter geannuleerd. TEBHOLEAXEL 2. 25. Axel 2 trok naar Terhole en deed daar goed werk om de club van dien naam met spre- kende cijfers te kloppen. Terhole blijkt meer en meer het zwakste zusje te zijn in haar af- deeiing, gezien de tot dusver behaalde resul- taten. Het werd een 25 nederlaag tegen de Axelsche reserves, die reeds bij de rust met 40 de leiding hadden. ANDEBE TJITSLAGEN. PicusLonga 2—2 SpekholzerheideEindhoven 0—1 RpermondHelmond 50 NAG- MAY 3—1 NOAD—PSV 4—1 Willem II—BW 1—0 RBCBreskens 5—1 VlissingenDOSKO 3—0 ROSDe Zeeuwen 1—3 GoesAlliance 6—2 IJzendijkeCom Boys 1—2 SCHOOL VOETBAL. Onder groote helangstelling had Donderdag j.l. Vlissingen de door de sportvereeniging der Vlissingsche H.B.S. georganiseerde wed strijd tusschen schoolelftallen plaats. De uit- slag van deze kamp was als volgt: Eerste ronde: ULO Vli^ingenULO Mid- delburg 20; HBS TemeuzenHBS Vlissin gen 21. Halve beslissing: ULO VlissingenHBS Middelburg 21. Verliezersronde r HBS Vlissingen^ULO Mid delburg 30. t Beslissing: ULO VlissingenHBS Temeu zen 10. Door den directeur der Rijks HBS te Vlis singen, Dr. H. de Noo, werden na afloop de prijzen uitgereikt. De eerste prijs, beschikbaar gesteld door den heer Van der Steen, leeraar lich. oefe- ningen aan de HBS te Vlissingen, bestond uit een fraaien wisselbeker, werd aan den aanvoerder van de Vlissingsche ULO school overhandigd, terwijl de tweede prijs, een door de leerlingen der Vlissingsche HBS beschik baar gestelde medaille, door den aanvoerder van het elftal der Terneuzensche HBS in fontvangat werd genomen. STAND VAN DE ZEEUWSCH-VLAAMSCHE DEBDE KLASSERS. keelriem niet te strak (een hand moet er tus schen kunnen), anders wordt de ademhaling belemmerd. Denk ook even aan het vol- komen overbodige, ja hinderlijke van oog- kleppen, zelfs al zijn ze goed bevestigd en niet defect. Het bit, dat goed schoon en niet roestig moet zijn, mag de mondhoeken niet optrefcken en de kinketting moet ook losjes tegen de achter- of onderkaak liggen (vinger moet er tusschen kunnen). De stang of trens niet te zwaar of te smal; de mond van het paard is gevoelig en behoort dit te blijven. Het bit rust op het mondslijmvlies der tan- delooze ruimte (de z.g. ,,lagen") tusschen hoektand en eerste kies en ditligt direct op een scherpe beenlijst, die nelaas door ruwe inwerkmg van het hit vaak ernstig wordt he- schadigd. Het paard wordt dan „hard in den mond" d.w.z. het gevoel verdwijnt door lit- teekenvorming en men heeft daardoor weinig meer over het paard te zeggen en riskeert, dat het paard (ook uit vrees voor verdere mishandelinger gemakkelijk van door gaat! Voorkom dergelijke gevapen, ook voor Uzelf en vooral hij jonge paarden door de ,,mond" te sparen! Niet rukken aan de teu- gels, maar Uw paard besturen met zachte hand!! Haam, gareel of borsttuig moeten gehjk- matig drukken en overal goed passen. Dus niet op den hals drukken en daardoor de luchtpijp hinderen en ook niet het boegge- wricht in zijne beweging belemmeren. De juiste middenweg is de goede hoogte! Het draagstuk of de schoft zadelkussen moet goed op den rug passen en de schoft en ruggestreng van het paard vrijlaten. De" broek mag niet te wijd, maar vooral niet te nauw zijn en twee handbreedten on der de zitbeenknobbels hangen." Het gebruik van spoorstok en trekveeren is zeer aan te bevelen, teneinde een gelijk- matige trekkrachtverdeeling en arbeidsbespa- ring te .bevorderen. Zorg verder, dat de strengen zoodanig lang zijn, dat het paard niet met de hakken tegen lemoen of spoorstok komt. Bevorder - tijdige en deskundige reparaties aan het tuig en werk niet met lapmiddelen, die drukkingen en schavingen veroorzaken, want dan komt ge van den wal in de sloot! T. D. SIGLING, Majoor-Paardenarts o. n. a. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 24 Maart. Louis Blon- din Florentin D'Hboge (van Westdorpe), oud 27 j. en Maria Johanna van Geel, oud 19 j- Geboorten. 8 Maart. Hendrik Rienk, z. van Hendrik Mondria en van Geertruid Maria Groen. 18 Maart. Petrus Polycarpus, z. van Petrus Maas en van Marie Octavie Verdegem. Renald Maurice Maria, z. van Alfons Martha Rombaut en van Philomena Prudentia Augusta Beaurain. TERNEUZEN 2DE ZEEUWEN 2. De Terneuzensche reserves, die de vorige week voor een verrassing zorgden, waardoor met goed vertrouwen de ontmoeting tegen de reserves van De Zeeuwen kon worden tege- moet gezien, stelden ditmaal de supporters danig teleur, want er zat ahsoluut geen ver- band in haar spel en het kon niet anders of het moest op een nederlaag uitloopen. Tot de rust ging het nog^alhoewel b£t te zien was, dat in de tweede Welft de bezoekers hun meerderheid zouden wdten uit te buiten. De ruststand was 1T. De tweede helft was, op eenige niet ge- vaarlijke uityalleri van de thuisclub na, een voortdurenden druk op het Terneuzensche doel, dat driemaal werd doorboord zonder dat onze stadgenooten er in slaagden met een tegenpunt den achterstand'te verkleinen. Met den 14 stand kwam het einde van dezen door Terneuzen 2 zwak gespeelden wedstrijd. TERNEUZEN 3HONTENISSE. 34. Het derde elftal van Terneuzen kwam wer- kelijk heel .anders voor den dag dan het tweede, want juist door een goed doorge- voerd samenspel slaagden de jonge rood- zwarten er in Hontenisse volkomen in be- dwang te houden, met het resultaat, dat bij de rust Terneuzen 3 een 31 voorsprong had. In verband met het vertrekuur van de tram deelde de scheidsrechter mede, dat -de rustpauze tot 5 minuten zou worden inge- krompen. Toen deze minuten verstreken wa ren klonk het waarsohuwingssein van den scheidsrechter en bleken slechts 8 spelevs van Terneuzen aan dit sein gehoor te hebben gegeven. Niet zoodra klonk het hervattings- signaal of de gasten profiteerden van de ver- zw^kte opstelling van haar tegenstanders en de aehterstand w'as tot 32 verkleind. Door dit onverwachte succes aangemoedigd werden de rollen omgedraaid en kwam Hon tenisse er steeds beter in. De gelijkmaker bleef niet uit en toen de bezoekers er in slaagden de leiding te nemen was het te zien, dat Temeuzen 3 de overwinning van haar be- zoekers, niet meer zou kunnen beletten. ,De rood-zwai-te spelers, die het niet noodig oordeelden zich te onderwerpen aan den wed- strijdleider, zijn oorzaak geweest, dai hun ploeg zoo niet een overwinning, dan toch zeker een puntenvecdeeling is ontgaan. HONTENISSE 3—TERNEUZEN 4. 2—14. In het vierde zitten schutters, die, als ze werkelijk op stoot zpn, er zorg voor dragen, dat de doelverdediger van de tegenpartij gaat twijfelen aan zijn capaciteiten en werk heeft om den' bal uit het net te visschen. !foo trof - Hontenisse 3 het niet, dat de voorhoede van het vierde een mandje had meegenomen om de te vergaren Paascheieren in te doen. Bij de rust was de overwinning al met 1- 5 veilig gesteld, doch dit belette de jeugdige Terneuzensche voorhoede niet om in de tweede helft rustfg voort te gaan en zich zelfs niet tevreden te stellen toen de duhbele cijfers be- reikt waren. Een volkomen overspeeld Honte nisse 3 zag, boewel zij nog 66nmaal de Ter neuzensche doelman wist te passeeren, g£en kans te beletten, dat de bezoekers»het toi niet minder dan 14 doelpunten brachten. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Terneuzen 15 12 2 1 26 73—28 Ajjel 13 9 4 18 62—36 Aardenburg 12 8 1 3 17 43—19 Biervliet 14 7 7 14 37—35 Sluiskil 12 5 -3 4 13 34—39 Oostburg 13 5 2 6 12 28—26 Corn Boys 14 6 8 12 41—48 Schcondijke 12 2 1 9 5 21—66 IJzendijke 14 2 12 2 26—69 EEN KOBFB.ALDAG TE MIDDELBURG. De Tweede Paaschdag is voor Middelburg een korfbaldag bij uitnemendheid geworden, dank zij het mooie initiatief van de korfbal- vereeniging Swift, die dien dag seriewedfetrij- den uitsohreef en daarvoor niet alleen uit verschillende deeien der provincie, doch ook van buiten de provihciale grenzen tot uit Den Haag toe inschrijvingen had te boeken tot een totaal van 46 twaalftallen, die te zamen 88 wedstrijden van een half uur moesten afwer- ken. Begonnen om 9 uur was men te kwart over vijf afgewerkt en' kon. de voorzitter, de heer C. J. Crucq met dank aan de opgeko- men vereenigingen en aan de leiders en orga- nisatoren van dezen dag, die zorgden, dat alles .op rolletjes ging, de behaalde prijzen uitreiken. Deze waren - toegekend aan de volgende twaalftallen Klasse I: le. Achilles, Deri Haag; 2e. Swift I, Middelburg; 3e. Volharding I, Ierseke; 4e. Zeelandia I, Hansweert. Klasse II: afd. A, le BKC, Breskens; 2e. Seolto I, 's Heer Arendskerke. Klasse II, afd. B: le. Togo I, Goes, 2e. HBS, Middelburg. Deze vereeniging stelde haar prijs beschikbaar voor de volgende, n.l. Uni- tas I, Kloetinge. Klasse II, afd. G: le. Rapide. Axel; 2e. Vios I, Krabhendijke. Klasse IIIA. afd. 1; le. Zuidzande, Zuidzan- de2e. VZOW. Wlssenkerke. Klasse IHA, afd. 2: lo. AKC,'Aardenburg; 2e. Unitas 2, Kloetinge. Klasse IIIA, afd. 3: le. KVC. Cadzand 2e Wilhelminadorp, Wilhelmmadorp. Klasse HIB: le. Eendracht, Tholen; 2e. Zeelandia 2. Hansweert-; 3e. Waarde, Waarde; 4e. Volharding 3, Ierseke. Namens Achilles uit Den Haag heeft de heer Stempejs aan Swift dank gebracht voor de genoten gastvrijheid en hulde voor het brganiseeren van den succesvollen dag. Het was het optreden van deze vereeni ging, waarvan de Zeeuwsche clubs veel kon- den leeren. HANDBOOGSCHIETEN. Op 2en Paaschdag had te Axel een schie- ting op de zgn. Ugigende wip plaats op het plein van Het Centrum, georganiseerd door cafd De Sport van den heer P. Deij. Aan. deze- schietmig namen 66 schutters deel. De hoog- vogei werd geschoten door den heer C. Kerck- haert van Westdorpe en de linker- en rechter- zijvogel beide door den heer Em. de Ridder, van den Oudemolen. IV. Thans lets over het optuigen: Zorg, dat alle tuigdeelen schoon, soepel en goed passend zijn. Frontriem, kopstuk en bakstukken van het hoofdstel mogen de ooren niet knellen. De TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften. 31 Maart. Jan Pleunis Lakerveld (.van Rotterdam), oud 27 j., jm. en Maria Anna de Wilde, oud 25 j., jd. 1 April. Petrus Cornells de. Feber, oud 24 j., jm. en Maria Louisa Wullems, oud 19 j., jd. 2 April. Franqois de "Caluwe, oud 23 j., jm. en Sara de Blaeij, oud 21 j., jd. Adriaan Wisse, oud 24 j., jm. en Adriana de Blpaij, oud 23 j., jd. 4 April. Johan Leendert Rijkse (van Goes), oud 31 j'., jm. en Ivonne Leonie Marie Coene, oud 30 j., jd. Geboorten. 27 Maart. Dina Adriana, d. van Cornells van de Velde en van Magdalena Verschelling (won. te Zaamslag). 30 Maart. Eelke Jacob Johan, z. van Egbertus Fijma en van Anna Zwennes (Won. te Axel). 31 Maart. Willem, z. van Hendrik Aarnout Barentsen en van Neeltje Polderman. 4 April. Walter Franciscus, z. van Albertus Petrus Jacobus Tieleman en van Johanna Courtin. Overiijden. 27 Maart. Sara Johanna Haak, oud 74 j., wed. van Cornells Dieleman. 1 April. Aloisius Johannes Doppegieter, oud 42 j., echtg. van Leonia Maria Schelleman. Jozef Engelen, oud 63 j., echtg. van Josephina Pau lina Bertolotti (won. te Sas van Gent). 3 April. Jacomina Sara Geensen. oud 74 j., echtg. van Jacobus Pieter de Vos. HOEK. Huwelijks-aangiften. 5 Maart. Pieter Abra ham Loof. oud 46 j., wedn. en Christina Hen- drina van den Ouden, oud 32 j"., jd. '11 Maart. Cornells Pieter Dieleman, oud< 28 j., jm. en -Adriana Margaretha den Exter, oud 26 j., jd. 26 Maart. Gerard Tollenaar, cud 26 j., jm. en Tanneke Esther Tollenaar, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Maart. Pieter Abraham Loof, oud 46 j., wedn. en Christina Hendrina van den Ouden, oud 32 j., jd. 26 Maart. Cornells Pieter Dieleman, oud 28 j., jm. en Adriana Margaretha 'den Exter, oud 26 j., jd. Geboorten. 12 Febr. Jan, z. van Pieter Ma- rinus de Fouw en van Sara Wagenaar. 14 Febr. Adrianus Jacobus, z. van Hendrikus Mol en van Janneke de Zwarte. 18 Febr. Maria Johanna, d. van Hendrik Remijnsen en van Cornelia Tanneke de Bree. 22 Febr. Anthonie Adriaan, z, van Pieter van de Velde en van Santina Lqurens. 24 Febr. Geertruida Catharina, d. van Pieter Marinus Michielsen en van Jacomina de Blaeij. 18 Maart.♦Abra ham Willem, z. van Jacobus de Feijter en van Anna Koole. 24 Maart. Levina Johanna, d. van Gillis Pladdet en van Aaltje Pieternella Jansen. 29 Maart. Corrie Cobi, d. van Johan nes Willem van Petegem en van Cornelia Dieleman. Overiijden. 2 Febr. Catharina Lena Johanna de Smidt, oud 10 d., d. van Johannis Antheu- nis. en van Lena Cornelia Tazelaar. 9 Febr. Levinus van Doeselaar, oud 74 j., z. van Jaco bus en .van Catharina Deij. 26 Febr. Jacoba Maria Jonkers, oud 68 j. (overl. te Dord-- recht), echtg. van Pieter' Verheijke. 28 Febr. Jan Dirk Klaassen, oud 68 j., echtg. van Maria de Meester. 3 Maart. Neeltje van Hoeve, oud 6 m., d. van Simon en van Jacomina de Feijter. 5 Maart. Janna Buijze, oud 79 j., d. van Ja cobus en van Sara van Hermon. 9 Maart. Ja coba Maria Scheele, oud 84 j., echtg. van Francois de Jonge. 13 Maart. Daniel Bakker, oud 83 j., wedn. van Maatje van Dixhoorn. 18 Maart. Izaak Reinier de Fouw, oud 64 j., echtg. van Jannetjfc Oosterling. HONTENISSE* Huwelijks-aangiften. 19 Maart. Petrus Paulus Dobbelaar, oud 32 j. en Angela A. van Acker, oud 22 j. Judocus B. Duvicier, oud 20 j. en Maria Rombout, oud 25 j. 30 Maart. Henri de Kock (van Hulst), oud 27 j. m Hen- riette de Rijck, oud 25 j. Geboorten. 18 Maart. Johannes J., z. Van Jacobus J. van Dorsselaer en van Rosalia C. Sponselee. 19 Maart. Elly J. P., d. van Joseph Volleman en van Maria A. van de Voorde; 20 Maart. Josepha -M. L., d. van Alfons Th. de Koning en van Maria J. L. J. van Wesemael. 21 Maart. Bemardus P. J., z. van Josephtis J. d'Hont en van Josephina M. Kegels. 22 Maart. Theodoras J. J., z. van Johannes G. van der Mbis en van Yda Poel (won. te Rotterdam). 25 Maart. Cornells W. H., z. van Gerrit J. van Holthurjsen en van Wilhelmina J. Verschoore de la Houssaije. 27 Maart. Maria L. R., d. van Josephus E. de Waal en van Elsa M. de Vlie- gere. 30 Maart. Lucy, d. van Floranus J. J. Nev-e en van Maria R. Collijm. Overiijden. 20 Maart. Apolonia d'Hont, oud 79 j., wed. van Comelis Elias. 23 Maart. Amelia de Kerf, oud 78 j., wed. van Jacobus van der Velpen. 24 Maart. Petrus de Meijer, oud 81 j., echtg. van Maria EL Pigmans. TERNEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. van der Veer, zonder, Tuinpad 8, van Wemeldinge. H. van der Veer, zonder. Tuinpad 8, van Wemeldinge. L. N. M. Coene, student, P 121, van Arn- sierdam. M. Bakker, dienstbode. Scheldekade 47, van Zaamslag. W. Loof, bediende arb. bur., Scheldekade 16, van Dordrecht. P. J. van Sprang, Student, Noordstraat 16, van Amsterdam. J. J. Westerhof, student, Van Steenbergen- laan 12, van Wageningen. I. L. M. Coene, telefoniste, le Verbinding- straat 17, van Goes. Vertrokken: M. L. Savooij, dienstbode. Nieuwstraat 22, naar St. Jansteen. J. C. S. Nieuwennuijzen, insp. dir. ben Van Steenbergenlaan 14, naar Purmerend. J. C." le Mat, fotolaborante. Lange Kerk- straat 74, naar Aalten. SAS VAN GENT. In bet tijdvak van 1 tot eh met 31 Maart hebben zich in deze gemeente gevestigd: F. C. Suurmeijer, dienstbode, van Rotter dam. M. J. Dhondt, dienstbode, van Philippine. p. j. van der Meer, mareehaussee, van Capelle a. d. IJssel. P. M. Lindhout en gezin, assistent D.B., I. en A., yan Herwen en Aerdt. C. B. A. J. Puylaert, zonder, van Amster dam. Vgrtrokken; G. Verbrugge en gezin, brugknecht R.W., naar Terneuzen. M. J. Wildsehut, fabrieksportier, naar Hulst. A. I. Roelands, dienstbode, naar Westdorpe. INTERESSANTE GRF.pEN UIT HET PROGRAMMA VAN DEN DAG. Donderdag 9 April. Ernstige muziek: Als onder deel van een Bruckner-cyclus, welke de Nederlandsche Omroep dit seizoen geeft, voert het Omroep Symphonie Orkest hedenavond om 19.15 uur over Hilv. I de zesde Symphonie in a gr. ti uit. Als gastdirigent treedt op de dirigent van de Wiener Symphoniker, Generaal Musikdirektor Hans Weissbach. VolkshilishoudingOm 18.30 uur houdt ir. W. L. Z. v. d. Vegte over den zender Hilv. II de belangrijke causerie, welke getiteld is ,,De Nederlandscbe techniek in het Nieuwe Euro- pa". Land en volk: Om 13 uur hoort u over Hilv. I een verslag van de winterbrjeenkomst der Maatschappij voor Tuinbouiw en Plantkun- de, welke onlangs te Bussum is gehouden. De Inspecteur voor den Tuinbouw, ir. van de Plaasche en de heer C. Sipkes rallen het woord voeren. Voor de ziekenOm 15.30 uur hrengt Frans Verlaan over Hilv. I Vreugdestonden aan Zie- kensponden. Voor de vrouw: Mevr. Olff-van Boven hoiidt om 15.00 uur over Hilv. n haar zeven- tiende naailes ,,Van oud nieuw maken". Voordracht: Jules Verstraete draagt om 13.45 uur via Hilv. H een tweetal schetsen voor uit „Doodendans" van Stijn Streuvels. Godsdienstige ultzendingen10.0010.15 uur Hilv. II, morgenw'ijding; 16.0016.20 uur Hilv. I, Zondag 7 van den Heidelbergschen Catechismus door Ds. G. van Doorn te Vollen- hove; 22.1022.15 uur Hilv. II, avondwjjding. Vrjjdag 10 April. Ernstige muziek: Voor de eerste maal zal de sopraan Oorry Bijster in samenwerking rrtet het Rotterdamsch Philharmoniscb Or kest o.l.v. Ed. Flipse om 20.15 uur over Hilv. II de concertaria ,,Szene der Berenice" van Jos. Haydn zingen. In het tweede gedeette van dit programma worden werken van de Nederlandsche componisten Willem Landre en Alex Voorinolen uitgevoerd. Lichte muziek: Frans Wouters en zijn or kest. het Amabile Sextet, de accordeonisten de Bellini's, Teun Klomp en zijn makker bren gen om 13.00 uur over Hilv. n een licht amu- sementsprogramma Volkshuishouding De zakenlieden van der Aa en Boom wisselen om 18.15 uur over Hilv. H van gedachte over de socjale positie van het kantoorpersoneel. Land en volk: In de serie ,,Streekcultuur" hoort u om 10.40 uur over Hilv. I een klank- beeldenreeks over de marktstad van Purme- i-end, het belangrijke middelpunt voor het Noordhollandsche poldergebied. Voor de vrouw: Op boeiende wijze geeft meyi'. Kunz ons om 15.00 uur over Hilv. H een kijkje in het emotioneele leven van de keize- rin Maria Theresia, die zoowel door haar posi tie als door familiebanden zoo nauw verbon- den was met alle grooten van haar tijd. Mevr. L. Kesler van Twisk spreekt om 15.30 uur over Hilv. TI over ,,De huisvrouw en haar personeel". Voor de jeugd: Om 16.45 uur zenden wij een cabaret-programma voor H.B.S. en Gymna sia uit, onder den titel „De Vroolijke Straf- regel" (Hilv. II). Sport: G> Oberink hinidt om 18.00 uur over Hilv. I zijn wekelijksch sportpraatje. Luisterspe* en boekbespreWng": Om 20.45 uur wordt over Hilv. IB1 een bespreking van het boek „Bevrijde handen" van Erioh E3>er- mayer uitgezonden. Godsdlenstige uitzendingen10.0010.15 uur Hilv. H, morgenwijding; 16.0016-20 liur Hilv. I, cyclus ,,Vier groote Zendellngen", I .Raulus de beidenapostel", door Dr. K. A. Schipper te Etersheim; 22.1022.15 uur Hilv. H, avonidwijddng.- Zonsopgaiig 9 April, 6 uur 59 min. Zonsondergang 9 April, 20 uur 26 min. Zonsopgang 10 AprU, 6 uur 57 min. Zonsondergang 10 April, 20 uur 38 mia. Zonsopgang 11 April, 6 uur 53 min. Zonsondergang 11 April, 20 uur SO min. 15 April: Nieuwe Maan. Rijwielen en voertuigen moeten licht op hebben vanaf een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1942 | | pagina 3