Officieele Landbouwmededeelingen. Gemengde Berichten Burgerlijke Stand Inderdaad Het Radio-programma VEFEENIGING nHET NEDERLANDSCKE TREKPAARD 5 AFCEELIHG 2 EEL ARB j LOOP DER BEVOLKING. U had reeds den eersten termijn van uw iuisterbijdrage moeten voldoen Betaal nu over de giro, dat spaart U aan het eind van het jaar de reis naar een posti nrichting om een nieuwe luistervergunning te gaan halen; wie over de giro betaalt, krijgt de luister vergunning voor 1943 aan het einde van dlt jaar thuis gestuurd. Gireer of stort in vier of twee termijnen, nog beter in eens voor het geheele jaar, op gironummer 400200 - Lijst der op de voorjaarskeuring voor dekking geprimeerde hengsten, waarvan de eigenaars in Zeeuwsch-Vlaanderen wonen. 6 HENGST 555 278 437 499 500 450 503 504 560 458 427 492 502 497 564 376 424 429 493 516 535 434 495 510 522 560 520 524 488 528 590 591 592 481 484 592a 585 530 594 482 485 531 587 588 487 N3- Omdat nog enkele hengsten moeten worden. gekeurd, zal dze lijst misschien nog aangevuld moeten worden. Nu ook dit jaar geen Centrale Keuring kan worden gehouden en dus geen vergelrjking mogeltjk is. zijn de hengsten van elke prijs- kiasse in volgorde der catalogusnummers ver meld. Indien toestemmtng tot aanmaak der me- HIJ HAD GEEN KLEIN GELD. Een boertje van buiten foezocht dezer dagen een drogistertj in Oss en kocht voor een be- drag van 29 centen, waartoe hij met een papie- ren gulden wilde betalen. De drogist verzocht het boertje met gepast geld te betalen, doch deze verzekerde met klem geen cent klein j geld te bezitten. Aangezien de drogist even- min terug kon geven wisselde een andere be- zoekster den papieren gulden, waarop betaling volgde. Het boertje verliet de zaak, doch liet j zijn portemonnaie op de wlnkelbank liggen, wat even later door den drogist werd ontdekt. Nieuwsgierig onderzocht deze de portemonnaie en tot zijn niet geringe verbazing ontdekte hij hierin voor een bed rag van 65 aan kwar- I tjes en dubbeltjesaldus het „Vad.", Korten tijd later vervoegde zich het boertje andermaal in de zaak, nu met de vraag of men zijn portemonnaie had gevonden. Hij had ze kort na zijn vertrek uit de zaak gemist en was nog nergens anders geweest. De drogist betoogde, dat zijn portemonnaie niet gevon den was; wel was er een gevonden met een groot bedrag aan klein geld erin, maar deze kon onmogelijk van hem zijn, aangezien hij met klem had verzekerd geen cent klein geld te bezitten Het boertje verklaarde nu, dat er in zijn beurs voor een bedrag van f 65 aan kwartjes en dubbeltjes moest zitten, welk bedrag bij telling juist bleek te zijn. De drogist weigerde evenwel de beurs terug te geven; te pertinent had het boertje nog kort te voren verklaard, absoluut geen klein geld te bezitten. Daarom waarschuwde hij de marechaussee. Bij con- trdle bleek de beurs een bewijs te bevatten, waarop de teruggave kon geschieden. Even wel de drogist mocht het klein geld behouden en betaalde het boertje in papieren geld Waama de marechaussee nog proces-verbaal opmaakte tegen het boertje omdat hij klein geld aan de circulatie had onttrokken AXEL. Huwelijks-aangiften. 5 Jan. Cornells Hof- man (van Zaamslag), oud 21 j., jm. en Chris tina Maria Hamelink, oud 21 j,, jd. 9 Jan. Hendrlk Dieleman, oud 25 j., jm. en Geer- truida Koster, oud 18 j., jd. Pieter van Lan- gevelde, oud 24 j., jm. en Tanneke Ebrina Penne, oud 19 j., jd. 15 Jan. Pieter Livinus van Kerkvoorde, oud 24 j., jm. en Johanna Maria Bakx (van Bergen op Zoom), oud 23 j., jd. 22 Jan. Mattheus Jacob Nijssen (van Terneuzen), oud 23 j., jm. en Elisabeth Maria Scheele, oud 26 j., jd. Huwelijks-voitrekkingen. 17 Jan. Albertus ©chelfaut (van Terneuzen), oud 29 j., jm. en Carolina Oostdijk, oud 20 j., jd. 22 Jan. Cor nells Hofman (van Zaamslag), oud 21 j., jm. en Christina Maria Hamelink, oud 21 j., jd. 29 Jan. Pieter van Langevelde, oud 24 j., jm. en Tanneke Ebrina Penne, oud 19 j., jd. Hen- drik Dieleman, oud 25 j., jm. en Geertruida Koster, oud 18 j., jd. Pie'er Livinus van Kerkvoorde, oud 24 j., jm. en Johanna .Maria Bakx, (van Bergen op Zoom), oud 23 j., jd. Geboorten. 31 Dec. Andries, z. van Aamout Bakker en van Janneke van Dixhoom. 4 Jan. Maarten, z. van vVillem Verduin en van Neel- tje Annigje Schipper. 15 Jan. Aaitje en Cor nelia Anna, doohters van Pieter le Feber en WOONPLAATS :C le le 2e 3e le 2e le 2e 3e 3e le 2e le 2e 3e le 2e dailies verleend kan worden, zal binnenkort voor iedere geprimeerde hengst een medaille worden toegezonden. De toegekende prijzen kunnen in Dec. 1942 worden uitbetaald als de betrokken hengst het geheele seizoen in Zee- land ter dekking hebben gestaan, de dekboe- ken v66r 1 Nov. 1942 bij de Vereen. ,,Het Nederlandsche Trekpaard", Waalsdorperweg 136 te 's-Gravenhage. van Suzanna Koster. 16 Jan. Martinus, z. van Jacobus Bakker en van Neeltje Suzanna Hamelink. 21 Jan. Marinus, z. van Matthijs Jan Markusse en van Neeltje Deij. Levina, d. van Marinus Johannes Boerman en van Neel tje Pietemella de Kraker. 25 Jan. Joseph Alfred, z. van Achiel Regulius Pharaildus Heijens en van Marie Rachel de Badts. 30 Jan. Helena, d. van Jan Penne en van Gerridina van Bendegem. Overlijden. 1 Jan. Jacobus Pieter Hofman, oud 63 j., echtg. van Jozina Geertruij Dron- kers. 14 Jan. Comelis van de Velde, oud 68 j., echt. van Francina Hamelink. 16 Jan. Neeltje Tanneke de Putter, oud 67 j., echtg. van Levinus de Groote. 20 Jan. Louis Wie nies, oud 75 j., weduwn. van Suzanna Johanna Oole. 24 Jan. Gilles de Feijter, oud 76 j., z. van Abraham en van Neeltje van den Berge. Carolus Ludovicus Hemelaar, oud 74 j., echtg. van Mathildis Ludovica Maria van de Bilt. HOEK. Huwelijks-voitrekkingen. 15 Jan. Abraham de Zwart, oud 26 j., jm. en Adriana Janna Dieleman, oud 17 j., jd. Geboorten. 6 Jan. Karel, z. van Jan Donze en van Sara Dieleman. 7 Jan. Jacomina Alida, d. van Jan Pieter Hendrik Riemens en van Maria Verburg. 23 Jan. Catharina Lena Johanna, d. van Johannes Antheunis de Smidt en vaji Lena Cornelia Tazelaar. 29 Jan. Maria Amelia, d. van Jannis Anthonie Goed- hals en van Maria Jacoba Corthals. Overlijden. 8 Jan. Janna de Putter, oud 77 j., echtg. van Izaak Hamelink. 22 Jan. Guil- laam Johannes Broekhoven, oud 47 j., echtg. van Cornelia Elisabeth de Ruijter (over! te Terneuzen). 27 Jan. Abraham Dieix, oud 17 j., z. van Jan Jacob en van Suzanna Johanna Moes (overl. te Terneuzen). 28 Jan. Jacobus Haak, oud 86 j., weduwn. van Dingetje Rie mens. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. S Jan. Josephus de Rooij, oud 59 j., weduwn. en Paulina de Back- ker, oud 54 j., wed. 30 Jan. Adrianus Johan nes Boone, oud 24 j., jm. en Rosalia Angela Steijne, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkmgen. 2 Jan. Charles Petrus De Klerk, oud 24 j., jm. en Anna Louisa de Caluwe, oud 34 j., jd. 28 Jan. Josephus de Rooij, oud 59 j., weduwn. en Pau lina de Backker, oud 54 j., wed. Geboorten. 10 Jan. Ronnij Petrus Sophia, z. van Alphonsus Schelfhout en van Anna Maria Sophia Leeraert. 13 Jan. Lodewijk Comelis. z. van Comelis de Koning en van Elisabeth Coi nelia Mdttheijssen. Overladen. 7 Jan. Honnere Vermast, oud 74 j., weduwn. van Mathilde Rosina d'Haens. 12 Jan. Ronnij Petrus Sophia Schelfhout, oud 2 d., z. van Alphonsus en van Anna Maria Sophia Leeraert. 20 Jan. Mathg's de Wit, oud 82 j., weduwn. van Paulina Maas en van Phe- lomina van Huffel. 24 Jan. Cornelia Daal- man, oud 83 j., wed. van Johannes Ludovicus Reijns. 28 Jan. Johanna Emelia van Gassen, oud 68 j., wed. van Franciscus d'Hert. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 24 Jan. Frans Reinier Jonkman (van Terneuzen), oud 34 j. en Jo hanna de Vos, oud 20 j. 'Huwelijks-voitrekkingen. 2 Jan. Lucien de Buck, oud 20 j. en Alma Rosalia Goossens, oud 22 j. 8 Jan. Josephus Bernardus Roe- land, oud 27 j. en Elvira Henrion, oud 24 j. 20 Jan. Richard Augustinus Pollet, oud 25 j. en Justina Elisa Augusta Vereecken, oud 24 j. Geboorten. 2 Jan. Anna Irma Maria, d. van Edegardus Wegman en van Maria Janna de Ruijter. 14' Jan. Frida Maria, d. van Willem Franciscus Rammeloo en van Suzanna Leonie Annaert. 18 Jan. Ronnie Theodoor, z. van Charles Victor de Groff en van Magdeleine de Vrieze. 23 Jan. Walter Johannes, z. van Petrus Eduardus Baart en van Celina Louisa van der Zalm. Overlijden. 9 Jan. Johan Daniel de Lessine, oud 18 j., z. van Arthur en van Christina Hen- drika Wolfgang. 17 Jan. Johannes Bernar dus van Haele, oud 75 j., echtg. van Emelie Marie Vinke. 24 Jan. Walter Johannes Baart, oud 1 d., z. van Petrus Eduardus en van Celina Louisa van der Zalm. SAS VAN GENT. In deze gemeente hebben zich gevestigd: M. H. Herijon, marechaussee, van West- dorpe. H. J. A. F. Balk, tijd. hulpkommies, van Driebergen-Rijsenburg A. Baart, accountant, van Haarlem. E. Frablewicz, kunstschilder, van Zuid- dorpe. E. Jan-seja, visctihandelaarster, van Ter neuzen. M. T. J. Franckaert, dienstbode. van Clinge. Vertrokken I. L. de la Ruelle. zonder beroep, naar Ter neuzen. M. L. J. A. Baert, zonder beroep, naar Phi lippine. A. M. A. Baert. zonder beroep. naar Phi lippine. I. S. J. van Voren, zonder beroep, naar Westkapelle. J. H. Uijt den Bogaard, chauffeur-monteur, naar Den Haag. P. B. van der Aa, marechaussee, naar Westdorpe. P. M. Voerman en gezin, beurtschipper, naar Westdorpe. M. M. de Moor, dienstbode, naar Terneuzen. Staatsbedrijf der P.T.T. -'s-Gravenhage. INTERESSANTE GREPEN UIT HET PROGRAaYEVfA VAN DEN DAG. Zaterdag 7 Februari. Ernstige muziek. - De bekende bas-zanger Max Kloos geeft een liedervoordracht aan den vleugel begeleid door Anton v. d. Horst over Hilv. I om 16.20. Zijn programma vermeldt 4 liederen uit Brahms' Romanzen als Ma-ge- lene en een aantal werken van Gabriel FaurA Voor de jeugd. Van 13.4014.00 uur heeft over Hilv. H een uitzending plaats ge- tlteld: Jeugd draagt voor, een declamatie- cursus met en voor jongeren o.l.v. Adriaan van Hees. Land en volk. Hilv. I 13.00 —13.15 uur Dood tij, een reportage over de Wierlnger vissehers in een stillen wintertijd. In zijn be kende serie ,,Ais ik het voor het zeggen had", spreekt D. v. d. Hul te 18.46 uur over Hilv. II over: ,.Aan een werkloozen stadsarbeider". Lichte muze. Hilv. I 19.30—20.15 en 20.4521.45 uur. Een bont programma, met het orkest van Otto Hendriks. Voor de af- wisseling zorgen Jan Lemaire, voordracht, de Harmonie, lledjes, terwijl als conferencier op- treedt Hans Snel, die tevens eigen liedjes zingt. Ook op dezen avond zal de proef met den volkszang voortgezet worden. Godsdienstige uitzendingen. 10.0010.15 uur Hilv. n, morgenwijding. 16.0016.20 uur Hilv. I, bijbellezing door Ds. H. C. P. M. Wie- boseh te Glessen-Oudekerk. 22.1022.15 uur Hilv. II, avondwjjding. Zondag 8 Febmari. Emstige muziek. Het motet ,,Jesu, meine Freude" van J. S. Bach wordt uitgevoerd door het Wochnum's zangkoor o.l.y. D. Saal Wzn (Hilv. H*12.15—12.45 uur). Op Hilv. I geeft Gerard Hengeveld om 17.45 uur een pianovoordracht. Het programma vermeldt werken van R. Strauss, F. Poulenc, A. Rous- sel en Ctiabrier. Lichte Muze. van 15.4516.30 uur zal Hilv. n een programma wijden aan de altijd durende tegenstellingen en de riimmer falen- de aantrekklngskracht van ,,Hij" en ,,Zij". Win Ibo heeft in een aantal schalksche lied jes en schetsjes de zwakheden van het sterke en de sterkte van het zwaltke geslacht ge- schilderd en zij, die de slachtoffers jritbeelden zijn: Joke Busch en Ton yan Aelst. Reportage. Over den zender Hilv. XI valt van 19.4520.00 uur de „Spiegel van <je week" te beluisteren. Een serie reportage- flitsen van belangrijke gebeurtenissen uit de afgelcopen week. Voor de Jeugd. Over Hilv. I vindt van 9.009.30 uur uitzending plaats van ,,De too- verbal". Een radio-lekikernij voor meisjes en jongens. KUNSTMESTHERZIENING. Zooals vorige week werd medegedeeld en uit een onzerzijds gepubliceerd officieel pers- bericht blijkt, zijn thans de aanvraagformulie- ren voor opgave van het teeltplan 1942 bjj de P.B.H. verkrijgbaar. Voor herziening van de reeds versteekte kunstm est toew ij zing komen all den die bedrij- ven in aanmerking, waarop voor het oogst- jaar 1942: 1. Grasland is of zal worden gesoheurd. 2. Belangrijk meer aardappelen en/of sui- kerbieten worden verbouwd dan in 1941 het verschil moet minstens ijf be- dragen) 3. De groententeelt zal worden uitgebreid. Voor de teelt van vlinderbloemige gewas- sen (b.v. erwten, boonen) wordt gden aanvullende stikstoftoewijzing verstrekt. 4. Producten worden geteelt voor zaadwin- ning, met uitzondering van vlinderbloe mige gewassen (Contractteelt het con tract moet worden overgelegd). 5. Meer koolzaad wordt verbouwd dan voor oogst 1941. 6. EVeneens komen voor herziening in aan merking bedrijven, die sinds „rooven oogst" 1941 zijn vergroot en waarvoor nog geen toewrjzing is verstrekt, ook niet aan den vorigen gebruiker). Dus allddn zij, die in ddn of meer van de hierboven genoemde zes gevallen verkeeren, kunnen zich bij hun P.B.H. vervoegen en een aanvraagformulier invullen. In alle andere gevaUen heeft het indienen van een aanvraagformulier geen zin, daar dit toch niet in behandeling komt. Het felt, dat men voor het indienen van een aanvraag in aanmerking komt, houdt niet automatisch in dat men dan ook meer kunstmest krijgt toe- gewezen. Aan de hand van het opgegeven teeltplan 1942 en de oude normen, wordt de toewijzing opnieuw berekend. Is de uitkomst hiervan z66, dat het verschil met de reeds verstrekte toewijzing de moeite waard is, dan wordt er een aanvulling verstrekt. Omdat het formulier vrij ingewikkeld is en een nauwkeurige invulling absoluut nood- zakelijk is voor de uitvoering van de regeling, moeten de formulieren bij den P.B.H. worden ingevtfld, die hierover uitvoerige instructies heeft ontvangen en veelal de gewenschte in- lichtingen zal kunnen verstrekken. Teneinde een vergeefsche gang naar den P.B.H. te besparen, zorge men ervoor over de volgende gegevens te beschikken. 1. Het volledig teeltplan 1942, hetgeen zaaiensveld en in area moet worden opge geven. Indien men land verhuurt voor ddn Jaar, dan moet dit benevens het product, dat er op verbouwd wordt, in het teeltplan van den verhuurder worden opgenomen. In dlt geval is de verhuurder verplieht de hiervoor toegewezen kunstmest aan den huurder af te staan. Hleruit volgt dus, dat gehuurd land niet in de opgave van het teeltplan 1942 moet worden opgenomen. 2. Als de bedrjjfsgrootte sinds rooven oogst 1941 is gewijzigd, dan moet worden op gegeven de juiste oppervlakte van de ver- meerdermg of vermindering, de namen der vorige gebruikers van wie land werd over- genomen of de namen der telers aan wie land werd afgestaan, de kunstmest in kg zuiver die voor de uitbreiding van den vorigen ge bruiker of van ons bureau is verkregen of door U aan den gebruiker werd afgestaan, 3. Indien <le groententeelt wordt uitge breid en de bijzondere vergunning hiervoor verstrekt is, dan moet worden opgegeven de oppervlakte waarmede deze teelt in 1942, ver- geleken bij 1941 wordt uitgebreid, uit welke producten die uitbreiding bestaat en welke producten in 1941 op deze perceelen werden verbouwd. 4. Indien weiland is of zal worden ge- scheurd voor oogst 1942, dan moet de juiste oppervlakte worden opgegeven. 5. Indien producten voor zaadteelt worden verbouwd, dan moet het contract aan den P.B.H. worden afgegeven, die het met de aan- vrage aan ons doorzendt. Na inzage wordt het contract aan den teler teruggezonden. Voorts raden wjj belanghebbenden aan, om van de bepalingen, welke aan de voorzijde van het formulier zijn vermeld, terdege ken- nis te nemen, daar dit in de toekomst hen veel moeilijktheden kan besparen. LEVERING STROO AAN ERKENDE HANDELAREN. Korten tijd geleden werd door de P.B.H. s aan de telers van graan- en peulvruchtgewas- sen een kaart uitgereikt, waarop door hen moest worden opgegeven, de vermoedelijke totale stroo-opbrengst van de voor het oogst- jaar 1941 door hen uitgezaaide graan- en peulvruchtengewassen. Bovendien moesten op deze kaart worden vermeld, de kwanta stroo, welke van oogst 1941 reeds aan handelaren en/of verbruikers werden afgeleverd, alsmede de kwanta, welke voor den winter 1941/1942 voor eigen bedrijf benoodigd zouden zijn. Het doel van deze opgave was, een over- zicht te verkrijgen van de kwanta stroo, welke alsnog voor aflevering aan de erkende handelaren beschikbaar zouden komen, die, in verband met de omstandigheid, dat zeer groote hoeveelheden stroo eenerzijds benoo digd zijn voor de Veehouderij bedrijven in de weide-gebieden, alsmede voor de stroo-indu- strie en anderzijds om te kunnen voldoen aan de opgelegde transport-verplichtingen. Uit de inmiddels binnengekomen, door de telers ingevulde kaarten blijkt nu reeds, dat het totale kwantum stroo, hewelk door onze provincie voor bovengenoenide doeleinden zal dienen te worden geleverd, niet zal worden bereikt, indien niet alle telers aan deze stroo- levering hun voile medewerking verleenen. Eenerzijds hebben diverse telers bij het ver strekken der gegevens de stroo-opbrengst per ha voor de verschillende gewassen zeer laag genomen, anderzijds werd het verinoedelijk strooverbruik voor eigen bedrijf zeer hoog gesehat, waardoor het voor den handel vrij- komende kwantum stroo abnormaal laag bleef. In verband hiermede moet er nadrulckelflk op gewezen worden, dat de op de opgavekaart vermelde stroo-soorten zeer dringend b&iao- digd zijh voor aflevering aan den handel, een. omstandigheid, die voor de telers de noodzaak medebrengt, om de ulterste zuinigheid met het stroo-verbruik op eigen bediijf te be- trachten. Er kan, voor wat betreft het ver- bi-uiik van stroo voor den veestapel in het winterseizoen, geen hoogere norm worden toe- gestaan, dan 800 kg stroo per groot stuks vee, voor zandbedrijven, terwijl deze noim voor de klei-bedrijven op slechts 600 kg is gesteid. Tevens dieni. ook het gebruik van stroo voor bedekkmgsdoeleinden zoo laag mogelilk te worden geliouden. Het zal voor de telers verplichtend worden gesteid, om al het overige stroo aan de erkende handelaren af te leveren. Iedere teler zal in verband hiermede bin- nen afzienbaren tijd een minimum leverlngs- plicht van stroo worden opgelegd, welke leve- tingsplioht dus ten alien tijde nog zal kun nen worden verhoogd. Zooals bekend, komen de navolgende jstxoo- soorten voor aflevering in aanmerkingtarwe-, gerste-, haver-, rogge-, erwten-, bruino- en witte boonen- en veldboonenstroo, alsmede kanariezaadstroo. Teneinde aan deze leveringsplicht te isun- nen voldoen, zfj er nogmaals op gewezen, dat het stroo-verbruik op eigen bedrijf zoo mini maal mogeljjk Ail moeten worden gehouden. AAN DE B.E.A. II VERKOCHTE POOT- AARDAPPELEN. Sommige telers, die met de B.E-A. II een verkoopovereenkomst voor pootaardappelen hebben afgesloten, verkeeren blijkbatCr in de .meening, dat ze geheel of gedeeltelijk kunnen worden ontheven van de leveringsplicht van die pootaardappelenDeze verkeerde meening is wellioht ontstaan door het misverstaan. van een petspublicatie van 19 December ji„ waar in sprake was van het wederom vrijgeveii voor den handel van eenige "assen pootaardappe- len, waarvan het verhandelen een tijd ver- boden is geweest. Hoe het ook zij, de hoeveelheid, welke de B.E.A. is verkocht, moet in haar geheel worden geleverd. Met de afname zal, als de weersomstandig- heden dlt toelaten, wel spoeddg worden be- gonnen. RUNDVEEVOEDER. Tegelijk met de opgave van den veestapel in de week van 9—14 Febr. a.s. zullen de P.B.H. s voederbonnen uitreiken voor 26 kg rundveevoeder per koe, welke volgens de re- gistratie van 11 Januari 1942 aanwezig was. Er worden 2 bonnen uitgereikt. De helft van het voeder kan worden betrokken in het tljd- vak van 22 Februari21 Maart en de andere helft in het tijdvak van 22 Maart18 April 1942. Men geve er zich rekensehap van, dat dit de laatste rundveevoedertoewijzing is voor het winterseizoen 1941—1942, zoodat een. eco- nomische verdeeling wordt aangeraden.. De schapen- en geitenhouders dienen even- eens de bonnen af te halen in de week van 9 14 Februari. LEVEREN VAN VARKENS. Na l Februari 1942 mogen geen varkens- van 40 kg of zwaarder meer op de bedrijven zijn, met uitzondering van fokmateriaal. Het leveren van varkens zelf brengt onder de tegenwoordige omstandigheden ook vele moei- lijkheden mede. Wij doelen hi-er voomamelijk op het vervoer. De handel zal niet bij machte blijyen om de te leveren varkens op de boer- derij af te halen. De varkenshouder, zal zich. dienen aan te passen en zooveel mogelijk zelf voor het vervoer der varkens naar de leve- ringsplaats moeten zorgen. ERWTEN OP GESOHEURD GRASLAND. Op zichzelf is de teelt van erwten vrjj, dus ook op gescheurd grasland. Wll men echter voor de scheurpremie (/150 per ha) in aan merking komen en toch erwten zaaien op ge scheurd grasland, dan kan men dit doen, mits taen in totaal op het bedrjjf niet meer erwten teelt dan het vorig jaar. Deze laatste bepaling vervalt echter, d.w.z. men mag wdl meer erwten telen dan het vorig jaar, indien men zich sohriftelijk ver plieht om op het gescheurde grasland (na de erwten), een oppervlakte koolzaad voor 1943 uit te zaaien, welke gelijk is aan de opper vlakte, welke men meer met erwten beteelt dan In 1941. Voorbeelden I. Iemand scheurt 1 ha grasland en ver- bouwt daarop erwten. Buitendien verbowvt hij nog 2 ha erwten, alzoo in totaal 3 lia. Het vorig jaar verbouwde hij sechts 2 ha erwten.. Hij ontvangt geen scheurpremie, indien hij zich niet verplieht om voor 1943 1 ha kool zaad te verbouwen. II. Iemand scheurt 1 ha grasland, waarop hij erwten verbouwt. Daarnaast verbouwt hjij nog 1 ha erwten, dus in totaal 2 ha erwten. Vorig jaar verbouwde hi) ook 2 ha erwten. Hij ontvangt 150 scheurpremie. Teelt hij bovendien nog 1 ha aardappelen meer dan in 1941, dan ontvangt hij nog een extra scheur premie van 100. Tevens achten wij het dienstig om er op deze plaats de aandacht op te vestigen, dat wat hierboven van erwten is gezegd, aeer waarschijnlijk ook op boonen van toepassing zal worden verklaard, zoodat men inpiaats van erwten" met een vrij groote mate van zekerheid „peulvruchten" lezen mag. De Provinciale Voedselcommissarts voor Zealand. Officieele Landbouwmededeelingen no. 2.) Land en volk. Van 8.158.30 uur valt over Hilv. I in de serie ,,De zin van het boer- zjjn", een en ander te beluisteren over: ,,De kunstenaar van de levende stof". Godsdienstige uitzendingen. 10.0010.30 uur, gewijde muziek; 10.30'11.30 uur, studio- dienst; 11.30-12.00 uur, gewijde muziek (Hilv. I). Maandag 9 Februari. Emstige muziek. Over Hilv. II hoort U van 10.5011.30 uur de vioolsonate van Jos. Haas, gespeeld door Jan Feiderhof (viool) en Jac. Kort (orgel). Bram Keereweer, bariton, en Janny van Wering, clavecimbel en piano, voeren over Hilv. II om 12.01 uur een pro gramma uit, waarin o.a. werken van den 17en eeuwschen componist, Johan Philip Krieger en van onzen landgenoot Hendrik Andriesoen voorkomen. Van den modernen componist Egen Kornauth wordt om 17.30 uur over Hilv. rI de s-onate in cis kl. t. onus 3 voor alt-viool en piano uitgevoerd door Coen v. d. Molen en Her mail van Roon. Bijzondere aandacht ver- dient een optreden van het Quartetto di Ro ma (Oscar Zuccarini, eerste viool, Francesco Montelli, tweede viool, Aldo Perini, alt-viool en Camilio Oblach, cello), dat om 19.30 uur over Hilv. I kwartetten van de Italiaansche componisten Gaonbini en Respighi en om 20.45 uur een kwartet van R. Schumann uit- voer-t. Voor de jeugd. Het hoorspel ,,Scbimmeis voor de koets" of ,,Vlooien voor de koeke- pan" (VI, door M. van Hinchten in de be- werking door Nina Rolands) wordt over Hilv. I uitgezonden van 16.4617.15 uur. Land en volk. In „Landman's lust" hoort u van 18.0018.30 uur over Hilv. I ,,Het oude is nieuw, het nieuwe oud". Spel van goeden gemeenschapszin, door Dirk v. d. Bospoort. Godsdienstige uitzendingen. 10.0010.15 uur Hilv. II morgenwijding; 16.0016.20 uur Hilv. I, bijbellezing door Ds. M. E. Ouwehand te Blokzijl22.1022.15 uur Hilv. II, avond- wijding. Hengsten, geboren 1939, opgenomen in Keurstamboek, groote maat. Nico v. Groede K. 1983 G. L. Lannoye Aardenburg Hengsten, geboren 1939, niet Nico v. Elza 98163 Frits v. Lunt. 97451 Acron v. Zaamslag 97452 Biesson 98999 Marquis v. d. Mariahoeve 100629 Philip 98507 Arnold v. Kapellepoider 98898 Intimus 99416 Kluko v. Melo 101013 opgenomen in Keurstamboek, Alph. Mangnus Corn, de Feijter Abr. Haak W. de Feijter Czn Gebr. van Campen Abr. Haak jac. de Putter Pzn G. Modde en F. Yntema Gebr. Verstraaten groote maat. Boschkapelie Zaamslag Hoek Graauw Zaamslag Axe! Oostburg Graauw Hengsten, geboren 1939, opgenomen in Keurstamboek, Clairon v. Pauluspolder K. 1977 I Gebr. Serrarens Lion v. Noordewijk K. 1984' Alph. Mangnus Solon v. Zandb. K. 1982 Gebr. Serrarens en Koster kleiue rnaat, - Ossenisse Boschkapelie Ossenisse Boschkapelie Hengsten, geboren 1939, Floran v. Zevenaar 97179 Max 100060 Jan v. Vredenburg 97540 Antoine 96116 Nico v. Cambr. 96501 Clairon v. Dora 96455 Dolf 100630 Walter 96144 Herman 96925 Solan 97214 Nico v. Byou 101135 niet opgenomen in Keurstamboek, kleine maat. W. Scheele Dzn G. L. Lannoye Jul. Stallaert P. J. Boenne A. de Feijter Czn Jac. de Putter Pzn Fl. P. J. Dierickx H. Kerckhaert en H. de Maat J. Koster Fa F. Dekker Pzn Hengsten, geboren 1938, groote maat. Janus v. Frederica K. 1981 Th. en P. David Hengsten, geboren 1938, kieine maat. Terneuzen Aardenburg Lamswaarde Graauw Axel I Oostburg Breda—Stoppeldijk Boschkapelie Axel Sluiskil Iwan v. Vredenburg K. 1955 Gustaaf v. Monnikenhof K. 1979 Frans K. 1980 G. L. Lannoye Jac. de Putter Pzn Wed. H. Bonte Aardenburg Axe! Koewacht Hengsten, geboren 1937 of vroeger, groote maat. Ebert v. Lamswaarde K. 1860 Marquis v. J. Gerardshof K. 1878 Gaulois de Tassenier J£. 1700 Audeux v. Eikelenb. K. 1620 Aria's Clairon K. 1740 Arius v. Clairon K. 1976 Remus K. 1919 Clairon v. Hooghuis K. 1Z89 Max K. 1870 Em. C. Fassaert M. v. Fraaijenhove Jzn en Adr. de Putter Mzn P. J. de Milliano H. J. Aernoudts J. Ramondt, J. Risseeuw Azn, H. v. Waes Wed. Jac. de Feijter Czn A. L. Stallaert H.V. ..De Eendracht" Marc. Q'Hoore Lamswaarde Axel—Zaamslag Oostburg Sluis Schoondijke Boschkapelie Kloosterzande Groede (L. v. Dljke, Secretaris) Sluis Hengsten, geboren 1937 of vroeger, kleine maat. Byou v. Fredericapolder K. 1713 Willy K. 1891 Hautain v. Wieringermeer K. 1923 Castro v. Emly K. 1887 Avenir K. 1468 Pompier du Tombois K. 1808 Marcus v. Clairon K. 1744 Alban v. Mars K. 1895 Wed. H. Bonte P. J. de Milliano Jos. F. de Waal Gebr. Serrarfns Jac. de Putter Pzn Gebr. Aernoudts L. J. M. Bloudeel Jos. F. de Waal Koewacht Oostburg Ossenisse Axel Sluis Aardenburg Ossenisse EiGENAAR

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1942 | | pagina 6