I Gemengde derichten Overtredingen prijsregeling Het Radio-programma Burgerlijke Stand If j; TERNEUZEN, 22 DECEMBER 1941. KECHTSZAKEN. DIEVENBENDE GEARRESTEERD. LOOP DER BEVOLKING. VEUKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. GEVONDEN VOORWEKPEN. De wnd Inspecteur van polltie te Terneu zen maakt bekend, dat omtrent onderstaande gcvon,den voorwerpeft inlichtimgen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Wollen daimeshandschoen, M. van Taten- hove, Dr. Buijzestraat 4. Paar kinderkousjes, M. Hamelink, Donze Visserstraat 58. Jongemspotsje, J. v. d. Welle, Nieuwediep- straat 56. Paar wollen handschoenen; F. Emmaneel, Steenkamplaan 63. Regenkapje, C. de Feijter, Baandijk 91. Jurk- of mantelband, S. C. de Bree, Juliana- straat 25. 2 zilverbons, Boerbooms, Kersstraat 7. Bruine glace dameshandschoen, A. War rens, Lange Kerkstraat 41. Lipssleutel no. 22266, R. Visser, School- plein 1. 'Huissleutel, J. Klaassen, Tuinstraat 1. jBlauwe ceintuur, Emmalaan 6. Bruine glacd heerenbandschoen, A. van Driel, Van Bovenstraat 36. Groene bandsclioen, De Jongestraat 7. Paar roodbruine leeren handschoenen, S. v. Doeselaar, Oudelandscheweg 9. Zwarte zeildoeken fletstasch, De Pauw, Tholensstraat 96. s Blauw en een bruin handschoentje, A. Harms, Lange Kerkstraat 7. {Bril, J. Adriaansen, Nieuwediepstraat 52. Bankbiljet, F. Klaassen, C 24, Sluiskil. Touw, J. van Kerkvoorde, Barak, Sluiskil. Paar heerenhandschoenen, M. Schooff, Bovenweg 55a, Sluiskil. Boodschapstasch, C. A. Bracke, Veldstr. 7, Sluiskil. Paar broekspijpen, J. Dees, le Feijterstr. 2. Wollen das, Kavelaars, Noordstraat. Stalen duimstok, J. Dhondt, Steenkamp laan 38. Paar heeren glacd handschoenen, D. Haak, Terneuzenschestraat A 14, Zaamslag. Halskettingje, v. Grembergen, Lange Kerk straat 54. Dameshandschoen, Wieland. 2e Kortestr. 8. Damesportemonnaie met inhoud, F. Blaas, Burg. Geillstraat 46. Grijs konijn met 64n oor, J. Rottier. Donze Visserstraat. Portemonnaie, B. Kamerik, v. Bovenstr. 17. Blauwe kindermuts, J. Tukker, West'kolk- straat. Dameshandschoen, P. Meijer. Axelscher straat 60. Lichtbruine portemonnaie met inhoud, v. d Welle, Fabrieksstraat 13, Sluiskil. Blauwe dameshandschoen, R. Meeusen, Zandstraat 8. Rood Kinderwantje, M. Verhelst, Rose- gracht. Portemonnaie, K. Hamelink, Doelderstr. 6. Padvindersriem, A. Donze, Othene D 48. Dameshandschoen, A. E. Bliek, Heeren- gracht 16. Polshorloge met leeren riempje, 'H. Beet- dens, Kerkhoflaan 47. Bruin en blauw kinderwantje, Regeling, Dr. Buijzestraat 5. Damesarmbandhorloge, J. Hofman, C 61, Othene. Polshorloge (merk Weldon), Wijffels, Van Steenbepgenlaan 55. Groene dameshandschoen. Roelans, Nieuw- straat 44. Wollen handschoen, Steenkamplaan 91. Zilverbon, J. Haak, Van Steenbergenlaan 4. Een rol, inhoudende 8 stuks boerenmutsen, J. Koster, Van Bovenstraat 4. Pikzwart hondje, J. Leunis, Walravenstr. 7. Portemonnaie met inhoud, M. van Liere, Leliestraat 5. Armbandje, J. van Tatenhove, Tholens straat 44. Grijze glpcd handschoen, J. Baert, Beatrix- straat 7. Portemonnaie met inhoud, W. Moes, Tho lensstraat 92. Portemonnaie met inhoud, D. Bareman, L. Kerkstraat 28. Paar kinderwantjes, J. Slot, M. Eijkestr. 23. Paar wollen handschoenen, A. J. Klaassen, Noordstraat 54. Autokriek, Gebr. Faas, Javastraat Blauw kinderwantje, J. de Lege, Jozina- straat 8. Kinderportemonnaietje, F. Harms, N. J. Hartestraat 18. Rozenkrans (blauw), bruin taschje met ritssluiting, knipporterponnaie met flistribu- tiebonnen, zwart damestaschje, zwarte wol len want, wollen heerenbandschoen, grijze wollen handschoen, blauw kinderwantje met koordje, schooletui, rose babyhandschoen, paar zoolversterkers, zwarte wollen want, Bureau van politie. CENTRALE GOMMISSIE VOORZIENING ZEELAND. De Textielstichting Zeeland, die reeds meer dan een jaar werkt en door haar initiatief onder leiding van den heer S. Caljouw te Middelburg reeds vbor 175.000 textielgoede- ren naar de provincie deed komen, in de aller- eerste plaats voon herbevoorrading van ge- troffen winkeliers, maar langs deze en art- dere zakenlieden ten bate vooral van de' ge- dupeerden, heeft in Juli j.l. een zusterorgani- satie gekregen in Centrale Commissie voor- ziening Zeeland, die haar arbeid over vele andere artikelen uitbreidt. Als contact-commissaris treedt op mr, dr. J. van Wake de Bordes, burgemeester van Middelburg. Het bestuur bestaat uit de> heeren N. J. Harte te Terneuzen, voorzitter; P. I. Ham ming te Vlissingen, tweede voorzitter; mr. F. W. Adriaanse te Middelburg, secretaris; B. J. van den Berg te Vlissingen en S. Caljouw te Middelburg. Naast de codrdinatie van het werk van alle instanties, lichamen en organisaties, welke zich direct of indirect met het vraag- stuk van het herstel der in Zeeland geleden oorlogsgeweldschade bezighouden, heeft -de commissie tot doel de bevordering der her bevoorrading van in deze provincie getroffen streken en bedrijven. Het is over dit tweede doe! van de C. C. V., dat wij een onderhoud hebben gehad met den heer S. Caljouw, dfe door zijn arbeid voor de Textielstichting en voor het in werking bren- van de C. C. V. zoo volkomen op.de hoogte is. Wij vernamen met belangstelling, dat er een nauwe'samenwerking is met de Centrale Commissie Voorziening Rotterdam en dat de C. V. V. voile medewerking ondervindt van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart en van meer dan 23 rijksbureaux. De leiding van het in de Molstraat 4 te Middelburg gevestigde bureau berust brj den heer J. L. Deijnen. Men moet bij de herbevoorrading in de ge teisterde gebieden onderscheid maken tus- schen geteisterde en niet-geteisterde bevol- king en gedupeerde en niet-gedupeerde han- delaren. Als er goederen beschikbaar zijn, komen in de allereerste plaats- gedupeerde handelaren voor herbevoorrading in aanmer- king en moeten de gedupeerde burgers het eerst geholpen worden b(j het aanvullen van hun huisraad e.d. en bij het installeeren van nieuwe wonimgen. Het is de bedoeling, dat de C. C. V. bij het verkrijgen van goederen tusschenkomst ver- leent, doch dat de artikelen langs den gewo- nen weg, met imschakeling van grossiers en dergelijike personen bij de winkeliers komen. In Zeeland heeft de C. C. (V. reeds enquetes gehouden voor de meubelbranche, voor huis- houdelijke artikelen, voor tabak en sigaren, voor stofzuigers, voor haarden en kachels en voor radiotoestellen. Nu is bij het houden van deze enquetes ge- bleken, dat iang niet alia middenstanders be- grijpen, dat de commissie werkt in hun be- lang. Van de 128 enqueteformulieren, gezon- den aan meubelhandelaren, kwamen er 60 in- gevuld terug; van' de 226 aan zaken in huis- houdelijke artikelen maar 53 en bijv. bij de stofzuigers waren de cijfers 85 en 26. Dit is natuurlijk te weinig en geeft naar buiten den indruk, dat Zeeland niet veel noo- dig heeft,. terwijl dit juist andersom het geval is. Maar nu men steeds minder kan krijgen, komt men naar de commissie toe, zonder in- gevuld formulier, zonder zich vooraf te heb ben opgegeven als lid van de C. C. V., wat toch zeiker wel als voorwaarde mag worden gesteld, om op haar steun en medewerking te mogen rekenen. Dat de commissie niettegenstaande de on- voldoende medewerking van de naast-belang- hebbenden niet stil zit, moge blijken uit het reeds ontvangen zijn van tabak, sigaren en sigaretten voor een bedrag van f 10.000, ter wijl men dezer dagen een zending tot onge- veer gelijk bedrag verwacht. Zooveel mogelijk worden bij de herbevoor rading zakenlieden bereid gevonden om de handelingen te financieren, maar kan dit niet, dan beschikt ook het C. V. V., onder andere door den krachtigen steun van de Stichting Zeeland 1940, over fondsen om ook inzake de financiering handelend op te treden. De herbevoorrading, die ook door een zelfde soort centrale commissies te Rotterdam, in het Grebbegebied, Alblasseirwaard en Noord- Brabant wordt bevorderd, heeft in wat de winkeliers betreft het eerst tot doel de voor- raden van de getroffenen weer op peil te bren- gen, maar daarna staan zij gelijk met de andere winkeliers. Allen samen zullen in de eerste plaats de gedupeerden helpen aan het verlangde. Het is juist daarom, dat de C. V. V.'s artikelen kunnen krijgen, die de gewone hgndelaren niet weten vast te krij gen. Van hooger af is het doel de geteisterde streken te helpen en zoo heeft de C. V. V. een sociale taak te vervullen. Bij het aankoopen van artikeleh door de commissie zelve laat deze zich voorlichten door zgn. groepscommissies, die dan voor elke branche uit deskundigen worden samenge- steld. Uit deze korte samenvoeging van het ge- sprek, dat wij met den heer Caljouw moch- ten hebben, is o.i. het groote belang van de C. V. V. wel voldoende gebleken en wij hopen, dat wij een steentje er toe kunnen bijdragen om meer medewerking uit de zakenwereld te verkrijgen voor dit belangrijke onderdeel van de herstelmaatregelen voor een normalen gang van zaken. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 19 Dec. 1941. W. F. Dekker, oud 23 j., melkslyter te Ter neuzen, moest als lid van de E.H.B.O.-ploeg in verband met de luchtljeschermingswet op 23 Oct. en 30 Oct. 1941 dienst doen in de raadzaal aldaar. Verd. was op beide datums niet verschenen. Hij verklaarde, dat het voor hem zeer moeilijk is, om 's avonds om 8.30 uur in de rhadszaal te zijn, daar hij voor zijn vader met mel'k vent langs de schepan en het gebeurd meermalen, dat hij 's avonds om aeht uur nog in zijn werkkleeding staat en dan kan hij om 8.30 uur niet in de raadszaal zijn. Verd. verklaarde verder, dat hij geen be- richt van verhindering had gestuurd aan het hoofd van den luchtbeschermingsdienst. Eisch: i5 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraakf 10 boete of 5 dagem hechtenis. Een inwoonster uit Groede deed op 20 Juli 1941 aangifte van mishandeling. Zij ver klaarde, dat zij dien middag in haar kamer was met haar twee kinderen. Deze hadden nogal pret, waarmede zij hardop moest lachen. Haar buurman, de verd. in deze zaak. stond buiten voor zijn woning met zijn vrouw en broer en diens vrouw. De vrouw van verd. zeide: hoor, bure lacht ons uit. Hierop klom verd. over het hekje en ging bij zijn buur vrouw naar binnen en sloeg haar met zijn vuist op haar hoofd. Verd., G. de Graaf, oud 29 j., veldarbeider te Groede, bekende, dat hij de vrouw eenige slagen op haar achterhoofd had gegeven. De familieleden van verd. ver- klaarden van de mishandeling niets gezien te hebben, daar de mishandeling in de woning van aangeefster plaats had gehad en dat zij buiten waren blijven staan. Eisch en uitspraak15 boete of 10 dagen hechtenis. F. Dullaert, oud 51 j., Mashandelaar te Stekene (B.), werd op 28 Mei 1941 te Axel bekeurd wegens oVertreding van de deviezen- verordening. 'Het geld, dat hij niet bij zich mocht hebben, werd inbeslaggenomen. Hier nam hij geen genoegen mee en ging naar de mferechausseekazerne te Axel en werd daar te woord gestaan door een wachtmeester. Verd. vroeg aan hem om zijn geld terug en kreeg dit niet., Hierover maakte hij zich kwaad en begon op te scheppen, maar daar was de wachtmeester niet op gesteld en wees hem de deur. Toen hij enkele meters van de kazerne was verwijderd, begon hij den wacht meester uit te seheiden. De man van de wet ging naar hem toe en nam hem mee naar binnen en maakte proces-verbaal op wegens oeleediging. Verd. verklaarde, dat hij kwaad was,-« omdat men hem zijn geld had afge- nomen, dat hij niet over de grens mocht brengen. Eisch25 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak20 boete of 10 dagen hechtenis. Een landbouwer uit Breskens had zijn fiets in bruikleen aan zijn broer afgestaan en deze was teruggekomen met de mededee ling, dat de fiets gestolen was, terwijl hjj in een cafC zat. De landbouwer deed hiervan aangifte bij de marechaussee. Enkele dagen later kwam de landbouwer weer bij de mare chaussees met een anoniemen brief, waarin stond, dat 2 personen het rijwiel haflden ge stolen. De namen van de personen stonden in den brief vermeld en werden door de mare- chaussees gehoord. Het waren C. M. van de Velde, oud 27 j., grondwerker te Breskens, die verklaarde nergens van af te weten en I. van de Lijke, oud 32 j., grondwerker te Groede, die eveneens verklaarde niets van een rijwieldiefstal af te weten. De mar. liet h^t hier niet bij zitten, maar ging hr met een rijksspeurhond op af. De hond had het spoor al spoedig te pakken en liep naar de woning van den 27jarigen grondwerker. Deze werd nu opnieuw gehoord en verklaarde, dat hij samen met v. d. L. het rjjwiel op 14 Sept. 1941 had gestolen en dat zij het samen hadden gede- monteerd en het frame en de wielen daarna in de kreek hadden gegooid. Verder verklaar de hij, dat zij het rijwiel bij hem in de kamer hadden gedemonteerd, daar dit bij den anderen verd. niet kon, omdat die jongens thuis had en die zouden hem verraden. De onderdeelen hadden ze samen gedeeld. Na de bekentenis van deze verd. bekende de andere verd. ook en verklaarde, dat zij op 14 September 1941 uit het cafd waren weggegaan en dat zjj op den weg een poosje hadden staan praten en dat zij toen overeengekomen waren om samen een fiets van voor het cafd weg te nemen. Tegen v. d. Velde werd 2 maanden gevan- genisstraf geeischt. Uitspraak: 6 weken ge- vangenisstraf. Tegen v. d. Lijke is de eisch 3 maanden gevangenisstraf. Uitspraak: twee maanden gevangenisstraf. ECONOMISCHE RECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Donderdag 18 December 1941. Behandeld zijn de volgende zaken: Twee marechaussee's za-gen in den nacht van 8 op 9 October j.l., dat een tweetal per sonen, zich plus "minus 0,30 uur bevonden in een droge sloot onder de gemeente Graauw en Langedam. Ze vervoerden ieder een jute zak met inhoud, welke zooals later bleek ongeveer 30 kg tarwe inhielden. Staande gehouden konden ze niet aantoonen, dat zij gerechtigd waren tot het vervoer van die tarwe. Het waren F. Pauwels, een schipper, 23 jaar oud en R. Cappaert, een 21-jarige been- houwersgast, beiden uit Kieldrecht (B.). De tarwe wa4 hun in een»polder aangegeven door personen welke zij niet kenden. Ze smok- kelden niet voor zich zelf, doch om Wat extra's te verdienen voor een persoon uit Kieldrecht. Verdachten kregen bovendien nog' een verbaal wegens het zich tusschen 24 en 4 uur in de openlucht ophouden zonder toestemming. De uitspraak is voor beiden gelijk n.l. f 25 boete of 15 dagen hechtenis, terwijl de eisch 5 meer was. r Deze verdachte,S. F. Maerman, een cafdhouder uit Kloosterzande, 56 jaar oud, heeft in Augustus en September j.l. te of nabij- Hontenisse telkens een levend varken in huisslachting doen slachten, zonder daarvoor toestemming te hebben. De zaak was uitge- komen doordat een controleur der L.C.W. een schrijven had ontvangen, dat bij verdachte frauduleus zou zijn geslacht. Bij gehouden controle op 26 Sept. j.l. werden eenige sporen aangetroffen, die op slachten wezen, er wer den n.l. eenige vetdeelen gevonden op een deksel in een bijgebouwtje, eenige kleine hoe- veelheden varkenshaar en op een mesthoop de kaakbeenderen van een varkenskop, nog verder op het erf diep in den grond gestopt de ingewanden van een naar het oordeel der controleurs slechts 2 of 3 dagen geleden ge slacht varken. De bewoners hierover .gehoord hielden eerjjt vol in de laatste 5 maanden geen varken te hebben geslacht, doch de vrouw van verd. verklaarde na heel wat heen en weer gepraat, dat inderdaad een varken pas frauduleus was geslacht. Het vleesch was op zolder verstopt en het bleek, dat op een slaapkamer aldaar eenige losse planken zatep. Toen deze wer den opgelicht verschenen tusschen plafond en vloer o.a. 2 zakken gevuld met vleeschwaren, te weten 4 varkenshammen, spek en Vleesch. Verdachte gaf toe een paar dagen geleden het varken zelf met hulp te hebben geslacht, aangezien hij een groot gezin heeft en nog wat kostgangers. Hij had het zelf gemest. Had geen bewijs voor huisslachting. Het vleesch werd inbeslag genomen Tezelfder tijd kwam toen ook uit, dat ook een paar weken voordien eveneens een varken in huisslachting was geslacht. Het bleek nu dat het op" zolder gevonden vleesch van het eerste varken afkomstig was, terwijl het vleesch van het pas geslachte varken bij een buurman was opgeborgen, waar het ook wer- kelijk werd gevonden. Hij erkent. De Officier vraagt 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Dieleman meent, dat hier van opzet geen sprake is, zoodat geen gevangenisstraf doch wel hechtenis zou kunnen worden opge- legd. In Z.-Vlaanderen waar pleiter regel- matig komt en eet, heeft hij nog nimmer bons afgegeven. De hotelhouders doen hun uiter- ste best om hun klanten te gerieven. Vindt de eisch zeer zwaar en niet gemotiveerd. Vraagt lichtere straf. De Economische rechter veroordeelt ver dachte wegens huisslachting tot 2 maanden gevangenisstraf. I. de Lijzer, een 57-jarige landarbeider uit Aardenburg is telaste gelegd, dat hij te of nabij Aardenburg omstreeks eind Maart 1941 een varken ih huisslachting heeft gesracht. Eisch 40 boete of 20 dagen hechtenis en uitspraak f 25 boete of 15 dagen hechtenis. C. van Fraaijenhove, een 64-jarige slager uit Zaamslag werd op 11 September circa 70 kg vleesch te koop aangeboden zonder bon- nen. Hij ging op de koop in en moet nu daar voor zich verantwoorden. Het vleesch was afkomstig van een door J. W. de Putter, een handelaar, 40 jaar oud, eveneens uit Zaam slag op 10 September frauduleus geslacht varken. De -Putter zegt het varken ook weer ge kocht te hebben. Toen hij het slachtte was het een noodslachting, want zijn lijf kwam er uit. De strenge strafbepalingen stonden pas een week later in de courant. De slager Van F. zegt een half jaar uitge- sloten te zijn en wel van 22 October j.l. tot 22 April 1942. De Officier eischt tegen De Putter 1 maand hechtenis en voor v. F. f 100 <fl 20 dagen hechtenis met verbeurdverklaring. Mr. G. Tichelman is raadsman: Hij is overtuigd, dat het hier inderdaad een nood slachting is geweest. Had De P., dat inder daad niet als zoodanig beschouwd, dan zou de voedselvoorziening voor 90 kg vleesch zijn getroffen. Vraagt De P. te behoeden vopr hechtenis en voor *beiden clementie. De uitspraak luidt voor Van Fraaijenhove 75 boete of 25 dagen hechtenis met ver beurdverklaring en voor De Putter 150 of 50 dagen hechtenis. Op 9 October j.l. vervoerde H. de Vriend, een 22-jarige hulpopzichter uit Terneuzen nabij Zaamslag circa 50 kilogram 'arwe. Eisch en uitspraak f 25 boete of 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring. De grossier, die het meeste voor de eenden wilde betalen, kreeg wild, terwijl de hande laar, die zich aan de vastgestelde maximum- prijzesi zou willen houden, geen enkele eend kon krjjgen. Het gevolg was, dat de grossiers fel tegen elkaar opboden, daarbij stilletjes aangemoedigd door de kooihouders, die tel kens hoogere prijzen voor hun wild ont vin-__ gen en tenslotte bovem de maximumprijzen honderden guldens extra verdienden. Het is begrijpelijk, dat dergelijke practijken -niet konden worden gedoogd en onlangs moesten eenige Friesche kooihouders en hum afnetners verantwoording afleggen voor den Inspecteur voor de Prijsbeheersching te Leeuwarden. Deze legde aan den kooiker N. Klooster te Bak- huizen in Gaasterland 800 boete op. De kooiker van der Velden in Piaan zag zijn poging tot het maken van ongeoorloofde winst met 3000 gestraft, terwijl de kooihoudster, wed. Bosman, eveneens in Piaan, 2000 boete kreeg. In deze gevallen werd bovendien publicatie van de tucht'beschikking op kostesi van de verobrdeelden gelast. Een dnetal handelaren kreeg elk 400 boete en bijna 4000 eenden en ruim. 1000 talin- gen werden verbeurd verklaard. HANDEL IN BONNEN. Na een i uitgebreid onderzoek is het de Ossche politie ge-lukt licht te brengen in een handel in bonnen, die zijn vertakkingen had in geheel Oostelijk Noord-Brabant. Van Oss uit liep het spoor naar Gemert, Boekel, Veghel, Nistelrode en 'Heesch en vandaar ween' n'aar Oss terug, waar de groote opkoo- pers woonden, die op hun beurt de bonnen weer aan den man brachten te Amsterdam. De Amsterdamsche en Ossche opkoopers zijn alien geartesteerd en aan de justitie overge- leverd, een aantal anderen is geverbaliseerd. Na aangifte van een diefstal van bonnen kwam de politie tot de ontdekking, dat een zwakzinnig ipeisje distributiebescheiden stal bij haar ouders en in haar diens.tbetrekking. Het adres waar de bonnen waren verkocht, was weldra achterhaald en men ging over tot de arrestatie van zekere van H. uit Oss. Het was de politie bekend, dat de gebr. van H. die in normgle tijden venters in manufacturen zijn, thans veel geld verdienden in den bon- nenhandel. Toen dan ook een van de gebroe- ders in handen van de politie was en een van de echtgenooten eveneens werd verhoord, volgde spoedig een bekentenis, waardoor ^e herkcmst Van de bonnen kon worden nage- gaan. Na vele verhooren gelukte het ten- slotte de geheele keten te ontdekken. DOODELIJK ONGELUK. Woensdagavond omstreeks half zeven heeft dp den weg van Mortel naar Gemert een doodelijk verkeersongeluk plaats gehad. De 16-jarige A. van Mill, uit Gemert, die in ge- zelschap van drie andere jongens van de lagere landbouwschool te Deurne per fiets huiswaarts keerde, liet zich door een vracht- auto voorttrekken. X)p een zeker moment kwam hij te vallen en de smalt was zoo hevig, dat de jongen vrijwel op slag dood was. DEKENS UIT EEN WERKKAMP GESTOLEN. Dinsdag ontdekt de leider van een werk- kamp bij Ede, dat eenige dekens ontvreemd waren, waarom terstond de politie werd ge- waarschuwd,v daar verdenking bestond tegen enkele- personen, die tot de kampbewoners behoorden. Juist toen de politie arriveerde, stonden twee arbeiders, C. K. en F. v. S., op het punt -met verlof te vertrekken. Voordat zij huns weegs konden gaan moesten zij eerst hun koffers .uitpakken, waarbij bleek, dat deze inderdaad dekens, aan het werkkamp toebe- hoorende, in hun bagage verborgen hadden./ K. en S. werden daarqp gearresteerd en op het "politiebureau imgesloten. Hierna werden op het station Ede-Wage- ningen ook, nog enkele arbeiders uit hetzelfde kamp, die met yerlof zouden gaan, aangehou- den. Een huncier, zekere B., was eveneens in het bezit van een deken, die in het werkkamp was ontvreemd. Een vervolging zal tegen de verdachten worden ingesteld. OLANDESTIEN GESLACHT. Iin een winkel te Huizen werd begin van deze week een gesprek gevoerd over vrjf var- kens. Dit kwam de politie ter oore en na een onderzoek* zijn drie personen aangehouden. Eenige varkens zijn in beslag genomen. De gemeentepotitie te Brunssum heeft ge- arfesteerd zekeren de R., uit Heerlen, en B. en W. uit Brunssum, die den laatsten tijd tal van nachtelijike diefstallen met braak hebben gepleegd. In de woningen van het drietal wer den huiszoekingen verricht, waarbij vele ge stolen goederen zijn gevonden. Voorts is ge arresteerd wegens heling de vader van W. OP HEETERDAAD BETRAPT. Reeds eenigen tijd miste de zuivelhande- laar J. V. te Overmeer herhaaldelijk hoeveel- heden yoghurt, flesschen kamemelk en fles- schen pap. Een wachtmeester van de mare chaussee-stelde zich verdekt op in de schuur, waar J. V. zijn voorraden pleegt te bewaren ,e'n na eenige uren traden twee circa 20-jarige jongelui de schuur binnen en eigenden zich het een en ander toe. Op dat oogenblik kwam de wachtmeester te voorschijn- en arresteer- de de dieven. FRIESCHE KOOIKERS BUITTEN VRAAG NAAR WILD UIT. ,,Het is U ongetwijfeld bekend, dat er in den wildhandel rustig op los geknoeid wordt en de prijs steeds verder opgedreven; en dat, wie er niet hard aan meedoet langzamerhand op den achtergrond raakt en op den langen duur geen handel meer kan doen". Aldus schreef een Friesche kooiker in wild aan een handelsrelatie in Overijssel. De on- houdbare toestanden in den wildhandel wer den door deze woorden volkomen juist weer- gegeven. Friesche kooihouders maakten han- dig misbruik van de groote vraag naar wild door de opkoopers tegen elkaar uit te spelen. INTERESSANTE GREPEN UIT HET PROGRIAMMA VAN DEN DAG. Dinsdag 23 December. Ernstige muziek. Jaap Stotijp, Martin Zagwijn en Ellengard NicosieStotijn spelen een programma van composities voor hobo, cello en harp. Sport. „Sport en Spel voor de'Jeugd" valt van 16.4517.00 uur over den zender H'sum I te beluisteren. De jeugdige luiste- raars krijgen een practische les in Indoor- training <%3or P. Korver. Het gesproken woord. ,,Het Jodenvraag- stuk" wordt verder behandeld door prof. dr. R. van Genechten. (H'sum II van 18.1518.30 uur.) Reportages. ..Jeugd aan den slag" is een reportage over de scholing van Nederland- sche jongens tot vaklieden. Verslaggever is Frits Samlpimon. Woensdag 24 December. Ernstige muziek. Het Nederlandsche Ka- merorkest heeft een speciaal Kerstprogram- ma samengesteld, dat onder meer bestaat uit het Kersitconcert van Francesco Manfradini, en de Pastorale voor hobo en strijkorkest van Alex Voormolen. De hobo-solo Wordt gebla- zen door Ankie van Rappard. Als zang- soliste treedt Hdn6ne Ludolph mgde op, die Kerstliederen van Tunder en Oud-Nederland- sche Kerstliederen in de bewerking van Hans Schouwman zal zingen. V§n 20.00 -20.45 uur en van 21.1521.45 uur hoort U over H'sum H het Residentie-Orkest, dat onder leiding staat van Frits Schuurman. Solist is de cellist Charles van Isterdaal. Hij draagt een concert van den Italiaan Geminiani voor en de "Rhapsodie espagnole van Oberstadt. Verder geeft het orkest nog uitvoeringen van Bach's ouverture. voor strijkorkest en fluiten in een Divertimento voor strijkorkest en 4 blaasinstrumenten. (Van K. Strategier.) De uitvoering van het Nederl. Kamerorkest duurt van 13.00—14.15 uur en wordt over den zender H'sum I uitgezonden. Voor den Boer. Van 14.1514.35 uur kunt U over den zender H'sum II in de serie „Uit Neerlands Gouwen" een voordracht be luisteren, met „Simpele Liedjes van het land van Kerst tot Kerst", van S. Proemstra, te Emmen. Voor de Jeugd. Voor de kleuters valt van 11.0011.20 uur te beluisteren: „Hoe Bob en Mia Moeder verrasten - en nog v6el meer", door A. de Hoog-Nooy. Van 16.2017.00 uur vindt de vragenbeantwoording door Oom Henk plaats. Voor de Vrouw. Over den zender H'sum I hoort U van 9.169.25 uur de uitzending „Markt", van 15.0015.20 uur spreekt mevr. J. Jansen over het onderwerp: ..Kerststem- ming waaraan denken wij Haast alle Nederlandsche vrouwen zitten over enkele dagen weer om den Kerstboom en kijken naar het kaarslicht. Zij denken aan de geboorte van het Christuskind, aan den terugkeer van het Licht of aan voor- of tegenspoed in eigen leven. Reportages. „Uit het oog, maar in het hart" is een reportage, welke van 18.30 19.00 uur over den zender H'sum II zal wor den uitgezonden en gewijd is aan onze jon gens, die strijden aan het Oostfront. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften. 15 Dec. Cornelis Vermeulen (van (Middelburg), oud 38 j., jm. en Johanna Neeltje Heijgelaar, oud 25 j„ jd. 18 Dec., Adriaan van de Velde, oud 25 j., jm. en Francina de Ruijter, oud 21 j., jd. 19 Dec. Petrus Johannes Acke, oud 47 j., jm. en Ida Antoinetta de Cooker, oud 39 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Dec. Reinier Adriaan van de Wege, oud 30 j., jm. en Jacoba Verdoorn, oud 26 j., jd. - Geboorten. 14 Dec. Jacob Anthonie, z. vain Jacob Pieter Oosfdijk en van Sophia Wil- helmina Versloot. 15 Dec. Louisa Serfina Susanna, d. van Bemardus Johannes Lievens en van -Serfina Susanna van Hecke. Fran- cjoise, d. van Andries Jacobus de Visser en van FranQoise Witte. Debora Jacoba, d. van Jan Franqois Pieter Scheele en van Janna den Hooglander (won. te Axel). 16 Dec. Lliza- beth Theresia Johanna, d. van Wilhelmus Hubert us Hermanus van Megen en van Mar- griet Amelia Sidonia Angelina Claes. 18 Dec. Ronny Petrus, z. van Johannes Gijsbrecht Geldebland en van Louisa Zulrna van Aerde. Overlijden. 13 Dec. Adrizina Pieternella Koole, oud 68 j., d. van Jan Boudewijn en van Hebrina Riemfens (beiden overl.). Pieter Vereecke, oud 74 j., echtg. van Johanna de Lijzer. 14 Dec. Maria Broersen, oud 74 j., d. van Jan en van Aagje Laan (beiden overl.). 15 Dec. Arie Uijl, oud 20 j. (wonen- de te Vlaardingen). 17 Dec. Willem de Feij- ter, -oud 69 j., echtg. van Adriana Margaretha den Exter. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 21 Nov. Rudolph L. Schillemans (van Hulst), oud 26 j. en Lyza Steckbauer, oud 21 j. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Nov. Josephus F. Asselman, oud 35 j. en Maria C. Herre- wegh, oud 36 j. Geboorten. 24 Nov. Yvonne C., d. van Jo sephus A. Verbruggen en van Maria J. van Hecke. 26 Nov. Anna Th„ d. van Josephus C. Voet en van Maria M. Maas. Herman, z. van Karl F. Martinu en van Angela R. de Boeij. 28 Nov. Rudy P., z. van Joseph Wullems en van Johanna M. de Schepper. 30 Not'. Mathil da A. G. M„ d. van Petrus C. A. de Schrijver erf van Maria A. de Schrijver. 7 Dec. Cornelis J., z. van Marinus Roelse en van Janna M. van Hoeve. 8 Dec. Mafia U. J., d. van Jose phus M. Schillemans en van Agnes M. van de Walle. 13 Dec. Gerarda M. I., d. van Petrus J. de Theije en van Josephina C. de Blieck. Overlfjden. 13 Dec. Louisa de Buck, oud 51 j., echtg. van Camillus P. van Schoote. 14 Dec. Maria de Maaijer, oud 87 j., d. van Jaco bus f n van Maria A. de Mulder. TERNEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in- deze gemeente gevestigd: A. R. Hiel, dienstbode, Van Steenbergen laan 7, van Hontenisse. C. Herrebout, zonder, Dijkstraat 41, van Gouda. M. Valckx, dienstbode, Burg. Geillstraat 58, van Vcgelwaarde. J. C. Orlebeke, adj.-commies D. B., Axel- schestraat 35, van Axel. H. E. Geiregat, keukenmeid, Nieuwstraat 56, van Gent. A. J. van Pienbroek, ass. bem. Ryksarbeids- bureau, Scheldekade 27, van Arnhem. M. de Footer, zonder, Hoogendijk 6, van Westdorpe. Vertrokken P. J. van Gelderen, zonder, Chrysantstraat 19, naar Goes. H. A. van. der Kluit, ass. bem. Rijksarb.- bureau, naar Arnhem. M. E. Bakker, ponder, Axelschestraat 36, naar' Den Haag. E. C. E. Tieleman, dienstbode, Westkolk- straat 810, naar Axel. P. Oosterling, kantoorbediende, Scheldekade 16, naar Groede. C. Nottd, zonder, Fabriekstraat 1, naar Sas van Gent. C. de Ruiter, venter, le De Feijterstraat 1, naar Sittard. 23 December. GOES. Verkooping als afvalhout vain den- nen-, eiken- en groenharthoiit, liggende te Terneuizen. Inspecteur der Domeinen, Goes. 31 December. MIDDELBURG. Te koop bij inschrijving 145 boomen der gemeente Middelburg. Directeur van Gemeentewerken, Stadsschuur te Mid delburg. 27 December,. ZAAMSLAG (Reuzenhoek). Publieke ver kooping van Vlashandelaarsgerief en huis- houdelijk gerief. Notaris Van Vollenhoven. 6 Januari. ZAAMSLAG. Publieke verkooping van een Huis met Wagenmakerij en een Schuur en erf in het Cafd van Mej. Wed. C. P. de Regt. Notaris Van Vollenhoven.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 6