KUNSTMESTBONNEN 1941/42. Overtredingen prijsregeling. Sport Landbouwberichten Gemengde Berichten Advertentien N.V.V. Bureau voorRechtsbescherming geen spreekuur DIENSTMEISJE H.H. Landbouwers! TERNEUZEN, Id NOVEMBER 1941. RECHTSZAKEN. OPGBHELDERD. VEKkOOPlNGEWUITVOERINGEM, AANBESTEDINGEN ENZ. Kleine-Zevenaar Oud-Zevenaar N.V. ZAADHANDEL BOOMKWEEKERIJEN Wed. P. DE JONGH - GOES wegens ongesteldheid Dinsdag (morgen) 11 November te GOES VOOR DEN HAAG Op IS November a.s. verliezen de thans geldige Kunstmestbonnen hun waarde. Tot en met 12 November a.s. kunt U deze bij oris inleveren. Loopt geen risico de geldigheidsduur ongebruikt te laten ver- strijken, maar levert Uw bonnen zoo spoedig mogelijk in bij de zaakvoerders onzer vereeniging: G. WEIJNS, Spui of JAC. DE FEIJTER Lzn, Temeuzen of op het kantoor: Nieuwstraat 25, Terneuzen. Voor de Meststoffen zijn geen vaste prijzen gesteld Bestelt daarom Uw Kunstmeststoffen bij onderstaande Cooperatiej; U is dan van levering tegen scherp concurreerende prijzen verzekerd. Coop. Landbouwvereeniging „Zeeuwsch-Vlaanderen" G.A. met de premiebetaling, volgens de Ziektewet, ook de premie betalen die, ingevolge bet Zie- kenfondsenbesluit, versotouldigd is. De schutbladen van de couponboekjes, die in dat halve jaar zijn gebruikt voor de uit- reiking van de ziekenfondscoupons, worden door den werkgever bij deze premie-betaling overgelegd: waarbij dan het bedrag, dat op deze schutbladen staat vermeld, bij de beta- ling in mindering kan worden gebracht. GELEGENHEID TOT VORMING VAN WINTERVOORRAAD AARDAPPELEN. Het ligt in de bedoeling, degenen, die hier van gebruik willen maken, in de gelegenheid te stellen gedurende de maanden November en December een wintervoorraad aardappe- len in te slaan. Hiertoe dient men de niet Van elkaar los- scheurde bonnummers ,,05" tot en met ,,14" van de met „V" gemerkte aardappelkaarten bij de plaatselijke distributiediensten af te laten stempelen. Daarna moeten deze bonnen bij den aardappelhandelaar worden inge- leverd, die hierop per bloc van tien nummers 17.5 kg zal afleveren. Deze wintervoorraad is gerekend voor een tijdvak van negen weken, waarin ten be- hoeve van degenen, die geen wintervoorraad opslaan, op de normale wijze wekelijks een ban van de nummers ,,05" tot en met ,,14" zal worden aangewezen, welke recht zal ge- ven op een half rantsoen per bon. •Hieruit vloeit dus voort, dat een der num mers „05" tot en met ,,14" zal komen te ver- vallen. Zrj, die een wintervoorraad opdoen, krijgen derhalve gedurende deze periode van negen weken iets meer dan de anderen, daar brj het inslaan van den wintervoorraad reke- ning is gehouden met een uitschot van 10 pet. De aandacht dient er op gevestigd, dat de bonnen „01" tot en met ,,04" niet vemie- tigd mogen worden, daar enkele daarvan op de normale wij'ze zullen worden aangewezen voor het koopen van aardappelen. Ten slotte wordt er de aandacht op geves tigd, dat de handelaren, die thans voor het thuisbezorgen 1 cent per kg mogen bereke- nen, dit bedrag niet in rekening mogen bren- gen brj het thuisbezorgen van de wintervoor- raden. Deze hoeveelheden dienen derhalve tegen den wihkelprijs te worden verkocht. De distributie van aardappelen is in de win- termaanden verre van eenvoudig, vooral in vorstperioden. De bedoeling van de regaling is, het ver- voersapparaat,. vooral gedurende de maanden dat het transport door vorst bemoeilrjkt kan worden, eenigszins te ontlasten. Met nadruk zij er echter op gewezen, dat het zeer onverstandig is, wintervoorraad op te slaan, indien men niet over een behoorlij- ken kelder beschikt en niet voldoende zeker- heid heeft, dat men zijn aardappelen goed weet te bewaren. In den voigen winter zgn vooral in de groote steden aanzienlijke hoeveelheden aard appelen bevroren en bedorven in ongeschikte kelders en op zolders van particulieren. Dit zeer betreurenswaardig versctiijnsel mag zich niet herhalen. Laten zij, die in nor male tijden geen wintervoorraad opdeden, toch vooral zoo verstandig zijn, thans geen risico te nemen, maar het liever' aan hun groentenhandelaar overlaten. Men dient wel zeer goed te bedenken, dat het gevaar van bederf of bevriezen lang niet denkbeeldig is en dat bij bederf of bevriezing in geen geval nieuwe bonnen worden uitge- reikt. Het is dom en onverantwoordelijk, zelf aardappelen te bewaren, als men daar niet op ingericht is. Wie het gewend is, kan het gerust doen, maar wat aardappelen betreft, kan men met gerustheid den winter tegemoet zien. POSTGIRONUMMERS VAN DE WINTERHULP NEDERLAND: Winterbulp Nederland, Den Haag no. 5553. Als bank der Winterhulp Nederland is aan gewezen de Kasvereeniging N.V., Amsterdam, no. 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. ARBLII) VOOR ONVOLWAARDIGEN. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie der vereeniging ,,Arbeid voor Onvolwaardigen' Lachamelijk onvolwaardigen, oorlogsinvali- den en andere gebrekkigen kunnen zich op het Consultatiebureau vervoegen voor het ver- krijgen van kosteloos advies en bijstajid. In het bijzonder wordt de aandacht van ouders van in een of ander opzicht onvolwaar- dige kinderen op deze installing gevestigd. BENOEMINGEN. Benoemd is tot gezworene van het calami- teuze watersohap „Walsoorden" de heer P. J. Hiel te Ossenisse en tot lid van den Dijkraad van de waterkeering van het zelfde water- schap de heer J. Vinke te 'Hontenisse. VELDW ACHTER BENOEMD. De wnd. Commissaris der Provincie Zee- land heeft benoemd tot bezoldigd veldwach- ter in de gemeente Rilland-fBath, de heer B. J. Wisse, thans Rijksveldwachter te Graauw en Langendam. (De Z.) AARDAPPELREGELING V.V.O. 1941. De St.ct. van 7 dezer bevat een bestuurs- besluit van de N.I.C.A. blijkens hetwelk o.m. het volgende wordt bepaald: ledere teler, die in Juni 1941 een opper- vlakte met aardappelen heeft bebouwd, welke meer bedroeg dan voor wat betreft kleigrond, 5 a en voor wat betreft andere dan kleigrond, 10 a, ls'verplicht de hoeveelheden aardappelen, welke hi} voorhanden of in voorraad heeft echter .met uitzondering van die hoeveelheden, welke hij ingevolge het Fabrieksaardappelen- besluit 1941 verplicht is te bestemmen voor levering aan een aardappelmeelfabriek aan de P.I.C.A. op te geven. ZIEKENFONDSENBESLUIT OOK VOOR WACHTGELDERS. De premie van 2 pet., die de werkgevers ingevolge het Ziekenfondsbesluit moeten in- houden, dient te worden berekend over het- zelfde loonbedrag als voor de premie inge volge de Ziektewet in aanmerking wordt genomen. Voorts zij er op gewezen, dat zij - die een wachtgeld genieten en in verband daarmede kracbtens de Ziektewet zijn verzekerd, ook onder den verzekeringsplicht ingevolge het Ziekenfondsbesluit vallen. MAGER- EN ESSNOOTJES VOOR CENTRALE VERWARMING. Van de zijde van het rijkskolenbureau ■wordt het volgende medegedeeld: Vele verbruikers zijn voor brandstof voor hun centrale verwarming aangewezen op mager- en Essnootjes 4 en 5, daar hun ketel niet voor het stoken van andere soorten is in gericht. De genoemde soorten zijn echter slechts in beperkte mate beschikbaar er. zul len bovendien vrijwel geheel noodig zijn voor belangrijke industrie- en verkeersdoeleipder.. Het overblijvende gedeelte is zoo gering, dat de andere verbruikers zooals rijks- en ge- meentegebouwen, groot- en kleinindustrieen en particulieren ermede rekening dienen te houden, dat zij deze soorten of in het geheel niet, of slechts in zeer beperkte mate zullen kunnen ontvangen. Er wordt daarom ook nadrukkelfik in het belang van deze ver bruikers zelf geadviseerd om, waar eenigs zins mogelijk door verbouw of aanschaffing van andere ketels of kachels maatregelen te treffen, dat in plaats van mager- en Ess nootjes 4 en 5 andere brandstofferi gebruikt kunnen worden. BOONOMISCHE REOHTER TE MIBDELBURG. Ziting van 7 Nov. 1941. P. J. van Houwe, landbouwer, 41 jaar, te Wiatervliet (B.), was ten laste gelegd, dat hij op verschillende trjdstippen in Aug. en Sept. 1941 te of nabij LJzendijke, monopolieproduc- ten, waarvan de uitvoer slechts is toegestaan aan een monopoliehouder, de Ned. Akker- bouwcentrale had uitgevoerd uit Nederland naar Belgie en wel ongeveer 18000 kg onge- dorschte erwten en 9000 kg ongedorschte haver en ongeveer 8000 kg ongedorschte veldboonen. Verd. gehoord bekende de pro- ducten van zijn land, dat gelegen is op Hol- landsch grondgebied te hebben weggehaald zonder daarvoor een vergunning te hebben. Hij wist wel dat dit niet mocht maar daar hij bang was, dat hij geen vergunning zou krijgen om zijn producten naar Belgie te brengen en dan geen eten voor zijn beesten zou hebben, had hij het graan maar zonder vergunning naar zijn woningin Belgie ge- bracht. Daar hij nog producten op Hollandsch grondgebied had, werd hem door de contrO- leurs aan geraden om daarvoor een vergun ning te vragen aan de Ned. Akkerbouw-Cen- trale te Dten Haag. Dit had verd. gedaan maar had niet op den uitslag gewacht en de andere producten ook maar naar huis ge- haald. Hierover verklaarde verd. dat hij op zijn aanvraag nog geen antwoord had gekre- gen en daar hij bang was, dat het zou gaan regenen had hij de producten weer zonder vergunning over de grens naar zijn woning ^6brH,cht. Eisch 500 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak 300 boete of 30 dagen hechtenis. P. Faas, landarbeider, oud 18 jaar, te Nieuwvliet, had zich te verantwoorden daar hij eind April 1941 te Groede een paar lederen pantoffels had gekocht anders dan tegen af- gifte van bonnen, toewijzingen of vergun- ningen als bedoeld in art. 3 van de Schoenen- distributiebeschikking 1940 I. Eisch en uitspraak 5 boete of 3 dagen hechtenis. ZWARE STRAFFEN VOOR DISTRIBUTIE- GEKNOEI. Het zaaltje waarin de zittingen van den economischen rechter te 's-Gravenhage wor den gehouden, zat Dinsdagochtend vol van' hen, die nog van het vrije leven hadden ge- noten, toen ze er binmenstapten, maar, als gevaar opleverend voor de gemeenscihap, eenigen tijd veilig zouden worden opgeborgen. Zij konden dus niet naar huis terug. Tegen Ihen was door den economischen rechter een bevel tot onmiddellijke gevangenneming uit- gevaardigd. De uitgedeelde straffen waren weer niet malsch. De Hagenaar A. F. Martens, slager van beroep, die een klandestiene slachting had verricht, kreeg 6 maanden gevangenis- straf. Er mag wel eens bedacht worden, dat zes maanden het minimum is, dat voor zulik een karwei kan worden gegeven. A. L. W. Steentjes, die bij 's-Gravenzande een varken geslacht had, kwam er nog sleoh- ter af. Deze man zal 1 jaar en 9 maanden moeten brommen. Er werd ook nog een koffie- en thee-smok- kelzaak behandeld. J. C. Caspers, koopman te Noordwijk, had voor niet minder dan 50.000 aan koffie en thee verkocht en natuurlijk zonder ben. Een jaar gevangenis- straf werd zijn deel. VRACHTKOSTEN BIJ VISOHVERVOER DOOR GROOTHANDELAREN. Den Gemachtigde voor de Prijzen is het ge- bleken, dat het dikwijls is voorgekomen, dat groothandelaren in zeevisch en zoetwater- visch ook het vervoer naar hun bedrijven in hun prijzen verrekenden. Met naduk wordt er de aandacht op ge vestigd, dat dit in verband met de desbetref- fende Prijzenbeschikking niet is geoorloofd. Het volgende voorbeeld moge dit verduide- lijken. Wanneer een groothandelaar in visch, die in Enkhuizen zijn bedrijf heeft, zijn visch in Lemmer gaat halen, dan mag hij de kosten van. vervoer van Lemmer naar Enkhuizen niet in de prijzen, die hij aan zijn afnemers berekent, tot uitdrukking laten komen. Deze handelaar wordt geacht van Enkhuizen uit te distribueeren en is dus alleen gerechtigd de kosten in rekening te brengen voor het vischtransport naar zijn afnemer, die b.v. in Hoom of in Volendam woont. Een afnemer in Enkhuizen mogen overeenkomstig de Prij zenbeschikking geen vrachtkosten worden be rekend. Binnen het raam van hetzelfde voor beeld is het eveneens in overeenstemming met de Prijzenbeschikking, wanneer de groot handelaar de vrachtkosten in rekening brengt, indien'hij zijn visch rechtstreeks van de plaats van aanvoer, van Lemmer, naar zijn afnemers verzendt, die dan b.v. in Harlingen of Den Helder kunnen wonen. Gaat de levering van visch over, meer dan ddn groothandelaar, dan wordt het bedrijf van den laatsten in aanmerking komenden groothandelaar als de plaats van verzending beschouwd; en bij rechtstreeksche levqring uit de plaats van aanvoer, deze plaats van aanvoer. Over het algemeen houde de groothandelaar dus den regel in het oog, dat het in rekening brengen van vrachtkosten slechts dan is ge oorloofd, wanneer het bedrijf van zijn af nemer het onmiddellijke doel van het vervoer is. De opsporingsambtenaren hebben op- draclit nauwkeurig op de naleving van deze voorschriften toe te zien en brj veronacht- zaming terstond in te grijpen. TE DURE RIJWIELEN. De Inspecteur voor de Prijsbeheersching te Amsterdam heeft een tweetal fabrikanten van rijwielen, gevestigd te Utrecht en te Amsterdam, veroordeeld tot geldboeten van f 2000 en 2500, omdat men de prijzen van fietsen verhoogd had, zonder de daartoe vcr- eischte vergunningen van overheidswege te hebben verkregen. Een dezer firma's had in 1940 een prjs- verhooging van 4 toegepast. Na Januari 1941 werd de prijs noguiaals met eenzelfde bedrag verhoogd, zoodat de uiteindelijke ver hooging f 8 per rijwiel bedroeg. Pas nadat een contrOle was ingesteld werd vergunning tot prijsverhooging aangevraagd. Deze werd afgewezen, echter met dien verstande, dat het de firma wel werd toegestaan den 9 Mei- prijs met f 5 te verhoogen, een algemeene vergunning, die reeds voordien op aanvraag aan een aantal fabrikanten en handelaren was verleend. Zelfs deze vergunning in aan merking genomen had de firma §,venwel toch nog te duur verkocht en dus de prijsvoor- schriften overtreden. De andere firma had de prijzen van de door haar gemonteerde rijwielen gemiddeld met f 10 verhoogd, eveneens zonder daartoe een vergunning te hebben. Daar beide fabrikanten een behoorlijke om- zet bereikten en derhalve een vrij groote extra winst hadden behaald, terwijl bovendien geen enkele gemotiveerde aanleiding liestond voor deze overtredingen, veroordeelde de Inspecteur hen tot genoemde boeten. ZICH AAN DE KOFFIE GEBRAND. Hooge boeten voor sluikhandelaren. Telkens opnieuw blijken er verschillende kruideniers te zijn, die het indertijd niet zoo nauw genomen hebben met de koffie-distribu- tie. Toen zij in het afgeloopen jaar moesten uitverkoopen, vOOrdat zij koffie-surrogaat mochten afleveren, zijn er velen geweest, die al spoedig „geen koffie meer hadden". Zij meenden hun voorraad wel voordeeliger kwijt te kunnen dan aan hun regelmatige klanten en reserveerden hem voor den zwarten han- del. Dat zij de eigen afnemers hierdoor te kort deden, was voor hen blijkbaar geen be- zwaar. In het Noorden van ons land zijn in den laatsten tijd meerdere groote sluikhandel- zaken aan het licht gekomen. Vooral koffie, maar ook thee, zeep en chocolade zijn hierbij in indrukwekkende hoeveelheden verhandeld, vaak tegen schrikbarende prijzen. In een dezer zaken, waarbij 12 personen betrokken waren, kwamen eenigesluikhandelaren voor, die Groningen en Friesland rondtrokken, om bij verschillende winkeliers, koffie en thee op te koopen, die dan met een flinke winst weer werden doorverkocht. De Inspecteur voor de Prijsbeheersching te Leeuwarden is tegen deze lieden en ook tegen de uiteinde lijke koopers met kracht opgetreden. Hij heeft de winkeliers, die uiteraard de grootste win- sten maakten, boeten van 2500 en f 3000 opgelegd, terwijl hun vaak nog groote voor- raden koffie en thee werden verbeurd ver- klaard. De tusschenpensonen, die zich in deze transacties wisten in te schakelen, werden met bedragen tot 500 beboet. In een tweede zaak tegen een grossier en een winkelier in Drente zagen de overtreders der distributie en prijs voorschriften zich be boet met f 2000 en f 800. Bij een derde onderzoek kon alle verhan- delde koffie nog achterhaald en in beslag genomen worden. Twee koopers en 6 verkoo- pers werden in dit geval, waarbij het om kleine hoeveelheden ging, boeten tot f 500 opgelegd met verbeurdverklarirg der koffie. In een andere groote zaak moest de Inspec teur voor de Prijsbeheersching nogmaals boe ten van f 2500 en kleinere bedragen opleggen. De feiten wijzen dus wel uit, dat het zeer raadzaam is, zich van dit soort „handel" verre te houden. Velen, die hun clandestie- nen koop of verkoop reeds bijna vergeten zijn en meenen volkomen safe te zijn, komen on- verwachts tot de ontdekking, dat dit een misrekening was. Plotseling staan ze tegen- over een opsporingsambtenaar, die een heel andere schakel in de ketting ontdekt heeft en nu van den een naar den ander wandelt, de geheele ketting langs, om koopers en ver- koopers te verbaliseeren. Nauwkeurig inge- licht als hij al is, valt hij ook niet meer om den tuin te leiden en de gevolgen van het proces-verbaal zijn dan in het algemeen heel zwaar en onaangenaam. Coin BoysSluiskil IJ zendijkeAardenburg Cos tbu rgS choond ijke 2—4 1—5 4—0 DE YVEDSTRIJDEN ;VAN TERNEUZEN. AxelTerneuzen. De Zeeuiwsch-Vilaamsche derby" van wel- eer, was nu. slechts een scbaduw van de emp- tieVolle omtmoetingen dezer beide rivalen uit vroeger dagen. In de eerste helft, die bijzon der arm was aan spannende momenten en overrompelingen, slaagden de gasten er in de Axelsche verdediging, die weinig safe was, te passeeren en bij dat doelpunt bleef het voor de pauze. Na de rust was althans de Axelsche aanval actiever, doch ten- gevolge van een blunder van edn der backs, konden de gasten andermaal doelpun- ten, vooraleer Axel kans zag, dank zij een toegestane vrije schop, het roodzwarte net te vinden, 12. Een tijd lang werd daarop een heftigen druk op het doel der gasten uitge- oefend, doch deze slaagden er telkens in het gevaar ten koste van hoekschoppen te bezwe- ren. Een paar snelle uitvallen der gasten zijn oorzaak, dat het 13 en zelfs 14 wordt en daarna is het Axel, dat van een scrimmage voor den roodzwarten doelmond gebruik maakt,, door den stand op 24 te brengen. Beiderzijdsch wordt dan nog eens extra aan- gepakt, doch in het laatste kwartier komt er geen verandering meer in dezen stand. Temeuzen 3Terhole. 82 Ook de tweede ontmoeting, ditmaal thuis, tegen Terhole leverde voor het derde elftal van Temeuzen een flinke overwimning op, dat daarmede wederom bewees, op eigen terrein een niet te onderschatten tegenstamder te zijn. Voor gister moet echter voorop gesteld worden, dat de tegenstand niet at te zwaar was, wat vooral in de tweede helft tot uiting kwam, toen de verdediging van Terneuzen, met uitzondering dan van den doelman, ner- gens was en nochtans de bezoekers hier maar tweemaal van wisten te profiteeren. Terneu zen wist in elke speelhelft viermaal den doel man te passeeren. Bij Terhole bleef het bij de twee reeds genoemde doelpunten, zoodat de einduitslag 82 was. Temeuzen 4Hontenisse 3. 141. In onze verwachting, dat de ontmoeting tusschen Terneuzen 4 en het derde elftal van Hcntenisse een overwinning met sprekende cijfers voor de jeugdige roodzwarten zou op- leveren, zijn wij niet beschaamd geworden. Men was nog maar ongeveer 20 minuten aan den gang, of het was reeds 80 en velen dachten, dat het een score zou worden van nooit gehoorde cijfers, maar zoo erg is het gelukkig voor de bezoekers niet geworden, ofschoon een uitslag van 14 doelpunten tegen en zelf maar net in de gelegenheid gesteld om ,,de eer" te redden, toch ook reeds een groote teleurstelling zal hebben gewekt. STAND VAN DE ZEEUWSOH-VLAAMSCHE DERDE KLASSERS. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Temeuzen 8 6 1 1 13 3515 Oostburg 6 5 1 10 188 Aardenburg 6 4 1 1 9 297 Axel 7 4 3 8 2922 Sluiskil 6 2 2 2 6 17—25 Siervliet 7 3 4 6 1623 Corn Boys 7 2 5 4 1728 Schoondijke 7 115 3 1331 Uzendijke 6 1 5 1 1228 SCHEUREN VAN GRASLAND. De Regeeringscommissaris voor de Bodem- productie maakt het volgende bekend: Het is van de grootste beteekenis, dat een groote oppervlakte grasland wordt gescheurd, vooral ook op niet te grooten afstand van de •groote steden en andere bevolkingscentra. Vele landbouwers, die wel over geschikten grond bescbikkeii, zijn echter niet in de ge legenheid om dit werk zelf te verrichten, aangezien de noodige paarden, werktuigen en de noodzakelijke ervaring hun ontbreken. Vooral wordt hierbij gedacht aan de streken, met uitsluitend veehouderij bedrijf, waar geen akkerbouw is. Het ligt nu in de bedoeling van de overheid om ook deze boeren in de gelegenheid te stel len een gedeelte van hun land te scheuren, door de geheele exploitatie met inbegrip van het scheuren, het betelen en het oogsten van de producten te laten verrichten door de Nederlandsche Heide Mij. Als vergoeding voor het beschikbaar stel len van dien grond zal (indien het perceel wordt aangenomen) 500 gld. inclusief de scheurpremie per ha worden verstrekt, terwijl de landbouwer geen verdere onkosten zal hebben. De producten komen dan echter niet te zrjner beschikking. In gevallen, wgarin het scheuren door den boer kan worden verricht, zal deze arbeid apart worden betaald, terwijl ook alle andere werkzaamheden die door hem eventueel wor den verricht, extra zullen worden vergoed. >1 LIS.IL overreden en gedood. Woensdagmiddag hing het 7-jarig meisje D. Wicart uit de Adriaanstraat te Utrecht, in de Kerkstraat achter een met paarden be- spannen wagen. Door een onverwachte wen ding viel het meisje van den wagen en kwam voor de wielen van een achter den wagen rijdende vrachtauto terecht. Het kind was op slag dood. RIJKE VISGHVANGST. De hegelaarsclub ,,Het Baarsje" te Schoon- hoven organiseerde dezen zomer enkele visch- wedstrijden aan de Groote Gracht, waarbij het resultaat zeer poover was. Gedurende twee dagen heeft zij dit water thans met de zegen doen afvisscheti, met het verrassend resultaat, dat 755 kg voom, 95 kg snoek en 85 kg brasem gevangen werden. Voor de leden der vereeniging, die alien een deel van de vangst kregen, een aardige verrassing. DIEFSTAL VAN MATRASVEEREN In den loop van September en October zijn, ten nadeele van &en matrassenfabriek te Utrecht, partijen stalen matrasveeren ont- vreemd voor een waarde van 1000. Het Is de politie gelukt een groot deel van den buit te achterhalen in een schuur aan de Abel Tasmanstraat aldaar. De dader, de 28-jarige chauffeur van B. is gearresteerd. Ook de helers, een 25-jarige en een 31-jarige stof- feerder, zijn aangehouden. Zij hebhen n bekentenis afgelegd. DE VECHT ALS FIETSENKERKHOF. De Weesper politie is er in geslaagd den dader van de veelvuldige fietsendiefstallen, welke de laatste maanden hier hebben plaats gehad, een zekeren G., aan te houden. Deze heeft bekend vier fietsen en een bakfiets te hebben gestolen. Het was hoofdzakelijk om de banden te doen geweest. Zoodra^deze toch van de fietsen verwijderd waren, wierp G. de rijwielen in de Vecht, welke zoo lang- zamerhand als het fietsenkerkhof bekend staat. De politiechef, de heer P. Vos, is, ver- gezeld van den verdachte G., op de Vecht gaan roeien en laatstgenoemde moest nauw keurig aangeven, waar hij de fietsen te water had geworpen. Op verschillende plaatsen werd vergeefs- gedregd, maar tenslotte kwam bij de spoorbrug de bakfiets boven water. ALCCMOLHOUDENDE DRANKEN IN BESLAG GENOMEN. De politie te IJmuiden heeft een belang- rijke partij alcoholhoudende dranken te IJmuiden bij een cafOhouder weten te ach terhalen. Reeds geruimen tijd had zij aanwijzingen ontvangen, dat bij den verlofhouder C. B. aan de Bloemstraat alcoholhoudende drank aan- wezig moest zijn, zonder de vereischte ver gunning. In samenwerking met ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen werd het cafO onderzocht. Achter de toonbank werd een vijftiental flssschen met alcoholhoudende drank aangetroffen. De verwachtingen werden overtroffen, toen de slaapkamer werd onderzocht; de eafdhou- der maakte aanvankelijk ernstig bezwaar daartegen, omdat een der huisgenooten te bed lag. Niet minder dan 254 krulken en flesschen met jenever, cognac enz., trof men aan. ANDERE UITSLAGEN: Vlissingen—Alliance ROS—DlOSKO RBCJDe Zeeuwen 2—0 3—3 3—2 RIJWIELDIEVEN GEARRESTEERD. De Haagsche politie heeft het weer druk gehad met het arresteeren van njwieldieven. Zoo kon in samenwerking met de Eindhoven- sche politie, de hand' gelegd worden op den 50-jarigen v. E., die 16 van diefstal afkom- stige rijwielen in zijn woning had. De 19- jarige B. en de 34-jarige-verkooper J., belden des avonds aan de woning aan. Zij hadden twee gestolen rijwielen hij zich, die zij nog aan v. E. wilden verkoopen. Het was echter te laat. Niet v. E., maar de politie ontving hen, die deze lieden in verzekerde bewaring stelde. Op denzelfden dag heeft de politie te 's Gra- venhage nog een zevental andere rijwieldie- vem gepakt. De jongste van hen is 15, de oud- ste 71 jaar. 11 Nov. PHILIPPINE. Buitengewone vergadering van Ingelanden van den Djjckmeesterpolder, in het cafe van Gezusters van Hijfte. 14 Nov. TEIRNEUZUNAanbeateding namens de N.V. Bouwmaterialenhandel ,,De Hoop", van het herbouwen van het door oorlogsgeweld vemielde Magazijn met kantoor en schaft- lokaal bij de kanaalhavens te Temeuzen. Architectenbureau L. de Bruijne. 18 Nov. AXEL. Publieke verkooping van een Woonhuis met aanbehooren en erf in het cafd van J. van Dam, Station. Notaris Fanoy. 19 Nov. MIDDELBURG. Aanbesteding namens den Commissaris der prov. Zeeland, Molenwater 85, van het aanbrengen en onderhouden van beplantingen op den Prov. weg St. Annapol- der-Zaamslagsche veer met toebehooren. 21 Nov. SAS VAN GENT. Publieke verkooping van een Woonhuis met aanbehooren en erf ten verzoeke van den heer P. Goethals, Noord- straat 8. Notaris Fanoy. 26 Nov. TERNEUZEN. Algemeene vergadering van Ingelanden van den polder Oud-Zevenaar in het HOtel der Nederlanden. TERNEUZEN. Algemeene vergadering van Ingelanden van den polder Kleine-Zevenaar in het Hotel der Nederlanden. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat door den Dijkgraaf van den polder is bepaald, dat een algemeene vergadering van ingelanden zal worden gehouden op Woensdag 26 November 1941, des namiddags om 3 uur, in het Hotel der Nederlanden te Terneuzen. Terneuzen, 10 November 1941. ABR. DEES, Dijkgraaf. L. CH. WABEKE, Ontv.-Grfffier. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat door den Dijkgraaf van den polder is bepaald, dat een algemeene vergadering van ingelanden zal worden gehouden op Woensdag 26 November 1941, des namiddags om 3,45 uur in het Hotel der Nederlanden te TeriSfeuzen. Terneuzen, 10 November 1941> ABR. DEES, Dijkgraaf. L. CH. WABEKE, Ontv.-Griffier. Spreekuur van Mr. TIGELAAR, op Donderdag 13 November a.s. 's avonds van 7 tot 8 uur, in de zaal „'s Lands Welvaren", Noordstraat 18, Terneuzen. Het dividend over 1940/1941 is vast- gesteld op 18,per aandeel en 23,35 per oprichtersbewijs. Na aftrek van 15 dividendbelasting wordt uitbetaald op dividendbewijs No. 6 15,30 en op dividendbewijs No. 1 van de oprichtersbewijzen 19,85 BetaalbaarstHling per 14 November a.s., bij de Twentsche Bank en ons Kantoor te Goes. BrMLl Gevraagd, tegen 2 December, een net voor dag en nacht. met huiselijk verkeer Hoog loon met verval. Goede be- handeling. Adres Mevrouw KERS—MEERTENS, Lange lioutstraat 7. Den haag.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 3