ABDUSIR&JP QELDIQE BONNEN VOOR VOEDINGSM1DDELEN m Jege" HOESr VERKOUDHEID, BRONCHITIS Predikbeurten. Kerknieuws Sport Uitreiking aanvraagformulieren Schoenenbonnen. „Bethel" aan vraagformulieren voorSchoen- nenbonnen afgehaald kunnen worden. Dedistributiestamkaarten van de betrokken personen moeten hierbij worden overgelegd. Terneuzen, 7 November 1941. De Burgemeester voornoemd, C. VERLINDE, wnd. DISTRIBUTIEDIENST. De waarnemend Burgemeester van TERNEUZEN maakt bekend, dat vanaf Maandag 10 November a. s., de Distributie- dienst voor het publiek zal zijn geopend" van 9—12 uur v.m. Terneuzen, 7 November 1941. De Burgemeester voornoemd, C. VERLINDE, wnd. GEMEENTE HOEK De waarnemend Burgemeester van HOEK, maakt bekend, dat diegenen, die nog niet in het bezit zijn van boter- of vetkaart, deze op Maandag 10 November a s. van 9.30—12.30 uur op het distributiekantoor alhier kun nen afhalen. Hoek, 7 November 1941. De wnd. Burgemeester voornoemd, F. J. DEES. X 5Vi X 3X X GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN J TERNEUZEN, 7 NOVEMBER 1941. AKKER'S sWerjslds teste Hoestsiroop v De waarnemend Burgemeester van TERNEUZEN maakt bekend, dat vanaf Zaterdag 8 November 1941, inhetgebouw en spel, zijn flinkheid en frischheid in onze jeugd weer de oud vaderlandsche deugden wakker te roepen. Door dit zichtbare voor- beeld zal de muur van misverstand vanzelf afbrokkelen. Te Utrecbt beeft een gemeenschappelijke vergadering van Duitsche en Nederlandsche nationaal-socialisien1 plaats gevonden naar aanleiding van een scholingsbijeenkomst der N.S.D.A.P. Oberdienstleiter Schmidt, ver- klaarde in een voortdurend door ovaties on- derbroken rede, dat Mussert en zijn mede- strijdere ontegeijzeggelijk de mannen zijn aan wie de leiding toekomt. „Met deze Neder landsche kameraden werden de grondslagen gelegd voor den nieuwen opbouw van "Europa". Oberdienstleiter Schmildt ver- klaarde voorts, dat het de wensch van den Fiihrer is, dat de producten, die op Neder- landschen bodem gewonnen worden, in de eerste plaats voor de Nederlanders zijn en alleen dan naar andere lande'n mogen worden uitgevoerd, indien er kon worden vastgesteld, dat er een overschot is. De Leider der N.S.B. sprak in zijn gloed- volle rede over het schandaal van Curasao. Hij verzekerde onder stormachtigen bijval, dat „de verantwoordelijkheid voor dit verraad aan de Nederlandsche zaak geheel blijft rus- sten op de .Nederlandsche" heeren te Londen en Batavia en dat de N.S.B. dergelijke af- spraken, die over het fioofd van het Neder landsche volk heen gemaakt zijn, nooit als rechtsgeldig zal erkennen. Een dergelijk gesjacher moet integendeel op de scherpste wijze worden afgewezen en gelaakt en de Nederlandsche aanspraken op de Overzeesche bezittingen zullen volledig gehandhaafd blijven". Zoo zij het. Nederlandsche gebiedsdeelen laten zich niet onderhands verkwanselen. En zeker niet door menschen, die geen verant woordelijkheid voor hun volk dragen maar zich ongrondwettitg ,,regeering" gelieven te noemen. HET ZIEKENFONDSBESLUIT. De uitreiking van de coupons. Ter uitvoering van het ziekenfondsbesluit zullen de werkgevers, ten behoeve van de arbeiders, die hiervoor in aanmerking komen, over de eerste voile locnperiode in deze laand d.i. voor zeer vele arbeiders op Zaterdag 8 dezer een korting van 2 pet. op het loon toepassen, die samen met de 2 pet., die de ondernemers hunnerzijds btjdragen, de zieken- fondscontributie vAn weleer gaat vervangem. Hoe staat het nu echter met de verstrek- king van de coupons, die de werknemers straks bij den bode van het ziekenfonds zul len moeten inleveren, ten bewijze, dat hun premie is voldaan De uitreiking van deze coupons zal door de werkgevers geschieden en wel voor het eerst bij de loonbetalingen op Zaterdag 22 dezer. Voor werknemers, die op 22 dezer geen loon, ontvangen, zal de uitreiking plaats hebben bij de eerstvolgehde loonbetaling na genoemden datum. Aangezien de premie-infcouding voor een groot aantal arbejders (voornamelijk zij, die weeklocn ontvangen) reeds op een vroeger tijdstip begint dan voor de eerste uitreiking der coupons is vastgesteld, kan het zijn nut hebben hieraan toe te voegen, dat, bij de eer ste afgifte van coupons, ook de eventueel reeds eerder plaats gehad hebbende premie- inhoudingen in aanmerking zullen worden ge- nomen. Er zal worden zorg gedragen, dat de werk gevers tijdig gelegenheid krijgen zich in het bezit der benoodigde couponboekjes te stellen. OPNIEUW KINDEKEN NAAR DUITSCHLAND. Dinsdagmiddag is door bemiddeling van den Nederlandschen Volksdienst wederom een groot transport kinderen met vacantie naar Duitschland vertrokken. Ditmaal waren het 520 kinderen, die 6 weken in de Gou Franken zullen verblijven; 200 kinderen zul len er zelfs 6 maanden toeven. Bij deze uitzending was in het bijzonder aan Rotterdam gedacht. De nerveuze en slecht uitziende gezicbtjes vandeze kinderen gaven wel het bewijs van den spannenden toestand die in Rotterdam hgerscht. GEEN STEUN AAN WINTERHULP - GEEN LEVERANTIES AAN DE GEMEENTE. De burgemeester van Sneek heeft bekend gemaakt, dat het zijn aandacht heeft getrok- ken, dat vele leveranciers van de gemeente zioh hebben onttrokken aan de laatste in deze gemeente gehouden collecte van de Win- terhulp. Volgens zijn meening echter sghiet hij, die meent zijn steun aan W.H.N, te moe ten omtzeggen, tekort in de vervulling van z: n g neer.se hapsplicht en vefliest daarmede l r'n ccht op het genieten van de voordeelen, welke de gemeenschap biedt. Deze grondwet van iedere gemeenschap, aldus de burgemees ter, zal ik in toenemende mate toepassen, in de eerste plaats bij de aanwijzing van leve- Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van Beschikbaar per persoon 9 Nov. t/m 15 Nov. 1941. 43-4 Brood 43 Brood 43 Vleesch 43 Vl.waren 43 Melk I 43A Aardap. 43B Aardap. 4 rants. X rantsoen Yi rantsoen 1 rantsoen l3/4 'iter 13A kg kg 2 Nov. t/m 29 Nov. 1941. 136 Algemeen 137 Algemeen 138 Algemeen 139 t/m 142 Algemeen D en E Haverm 143 Algemeen 144 Algemeen 149 Algemeen 145 t/m 148 Algemeen 1 kg 250 gram 500 gram 1 rantsoen 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram 2 Nov. t/tai 20 Nov. 1941. 51-52 Boter 51-52 Vet 125 gram 125 gram Brood of gebak Vleesch of j Vleeschwaren Melk Aardappelen Aardappelen Suiker Koffie-Surrogaat Jam Brood, Bloem, Gebak Rijst Havermout Gort Vermicelli of Maizena Kaas Boter Boter met reductie Ot/m 3 jaar 4 t/m 13jaar 14 t/m 20 jaar Vol- was- senen Eenheid In tijdvak van Wn week 9 18 22 18 rants. 3 3 3 rants. 7 I3/* 3'/2 X liter kg kg In tijdvak van vier weken 1 250 500 1 250 500 1 250 500 1 250 500 kg gram gram 4 500 250 250 100 4 250 250 100 4 250 250 100 4 250 250 100 rants, gram gram gram gram 400 400 400 400 gram In tijdvak van 19 dagen 250 250 500 500 500 500 500 500 gram gram Elk der volgende bonnen 14 21 06 K.F. 01 t/m 04 H.K. 05 t/m 07 H.K. 08 H.K. 01 t/m 11 C.V. 12 t/m 20 C.V. le t/m 4e per. 5e t/m 6e per. 135 D D Petroleum P-troleum Brandst. Brandstof Brandstof Brandst. 2) Brandstof Brandstof Brandstof Brandstof Algemeen Zeep Toiletzeep Textiel (mannen) Geeft recht op het koopen van Van 2 Liter Petroleum 1 eenheid Brandstoffen 1 rantsoen Zeep 75 Gram Toiletzeep 80 50 Gram Scheerzeep 6 Oct. 1941 12 Oct. 1941 Diverse data 1 Nov. 1941 1 Nov. 1941 1 Sept. 1941 Tot en met 27 Dec. 1941 22 Nov. 1941 30 Nov. 1941 31 Dec. 1941 31 Jan. 1942 31 Dec. 1941 31 Dec. 1941 31 Jan. 1942 30 April 1942 30 April 1942 30 Nov. 1941 30 Nov. 1941 31 Dec. 1941 Hierop geen Anthraciet verkrijgbaar. 2) Hierop uitsluitend Turf verkrijgbaar. De volgende bonnen zijn binnenkort niet meer geldig: Na Zaterdag 8 Nov. 42 brood, vleesch, vleeschwaren, melk en aardappelen. EEN RANTSOEN IS: Brood: 100 gram brood. Gebak: 75 gram beschuit, wafels, biscuits, koekjes, of 100 gram speculaas, koek, of 300 gram cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 500 gram gevuld groot korstgebak, of 500 gram taart, gebak jes. Bloem: 70 gram tarwebloem, -meel, roggebloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. Rijst: 250 gram rijst, rijstemeel, -bloem, -gries, kindermeel. Havermout,/ 250 gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aardappelmee'ivlokken, grutterheel (g6mengd meel). Gort: 250 gram gort, gortmout, gorthloem, grutten (alig soorten), gruttemeel (ge- mengd meel), rijstgries, aardappel-tapioca. Vermicelli: 100 gram vermicelli,macaroni, spaghetti. Maizena: 100 gram maizena, sago, aardappelmeeL of 100 gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder. Vleesch: 100 gram vleesch, gewicht van been inbegrepen, Of 160 gram paarde- vleesoh, gewicht van been inbegrepen. Vleeschwaren: 75 gram gerookt of gekookt vleesch, of 75 gram gerookte worstsoor- ten, of 100 gram gekookte worstsoor ten, of 125 gram leverartikelen, tonge- worst, nierbrood, of 150 gram bloedworst, zure zult. Jarfi500 gram jam, siroop, honing enz. Brandstoffen: 1 hi (maximaal 75 kg) anthraciet, steenkolen, industriebriketten, eierbriketten, of 2 hi cokes, gascokes.of 110 kg bruinkoolbriketten, of 75 kg petroleumeokes, of 150 kg cokesbries, cokesgruis, of 300 stuks persturf, of 450 stuks baggerturf, of 275 kg turf uit de Peel, of 200 kg andere soorten turf. Zeep: 90 gram huishoudzeep, of 150 gram eenheidstoiletzeep, of 100 gram zachte zeep (samenstelling na 31 Aug. 1941), of 150 gram zachte zeep (samenstelling 1 Jan.31 Aug. 1941), of 200 gram zachte zeep (samenstelling v6or 1 Jan. 1941), of 300 gram zachte zeeppasta, of 250 gram zeeppoeder, of het doen was- schen van 20 kg droge vuile wasch. ranciers voor de gemeente, zoodat de alge- meene regel zal gelden: Geen steun aan W.H.N. geen leveranties aan de gemeente. DE DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. De periodebonnen van het vorige seizoen ongeldig. Zooals bekend zijn met ingang van 9 Octo ber j.l. onder meer geldig verklaard de bon nen gemerkt: -..brandstoffen ^en eenheid zesde periode" v^n de zoogenaamde peiiode- bonstellen, welke aan verbruikers, die op een extra rantsoen van 10 of meer eenheden recht hebben en aan kleinverbruikers in de groepen B, C en D zijn uitgereikt. Het komt nu voor, dat verbruikers op de periodebonnen zesde periode, welke voor ver- warming voor het vorig stookseizoen zijn uitgereikt en toen niet geldig zijn verklaard, .brandstoffen trachten te betrekken. De secretaris-generaal van het departe- ment van bandel, nijverheid en scheepvaart vestigt er evenwel met nadruk de aandacht op, dat uitsluitend de periodebonnen zesde periode,. welke voor verwarrning voor het stookseizoen 1941—1942 zijn uitgereikt, gel dig zijn en derhalve de periodebonnen zesde periode, die voor verwarmin-g in het stook seizoen 19401941 zijn verstrekt, thans geen recht op het koopen van vaste brandstoffen geven. Het koopen, verkoopen en afleveren van vaste brandstoffen op deze laatste soort periodebonnen is dan ook strafba'ar inge- volge de bepalingen van het Oecononlsch sanctiebesluit 1941. De thans geldige periode bonnen zijn van de periodebonnen, die het vorig stookseizoen in gebruik waren, te on- derscheiden, doordat de thans geldige grijs en die van het vorig stookseizoen meer groen zijn gekleurd. Bovendien zijn formaat en opdruk van de thans geldige periodebonnen kleiner dan die van het vorig stookseizoen. NEDERLANDSCHE VRIJWLLLIGERS KUNNEN TOETREDEN TOT DE DUITSOHE WEERMAOHT. De bevelhebber der weermacht in Neder- land deelt mede: De Fiihrer en opperste bevelhebber der weermacht heeft bij spe'ciale beschikking toegestaan, dat vrijwilligers van veiwante noordschg voken bij de Duitsche weermacht worden ingedeeld. Daardoor bestaat thans ook voor Nederlanders de mogelijkheid, tot de Duitsche weermacht toe te treden. Bij alle Duitsche Ortskommandanturen in Nederland zijn bureaux voor de aanmelding van vrijwil ligers ingesteld. Deze bureaux zijn te her- kennen aan een sc'hild met het opschclft: ,,An- nahmestelle fur FreiwiHige in den Nieder- landen zum Eeintrit't in die Deutsche Wehr- macht". Bij zijn aanmelding vult de vrijwilliger een vragenlijst in, waarop onder meer gevraagd wordt, 6f de vrijwilliger reeds soldaat ge- weest is, welken dienstrang hij het laatst. be- kleedde en of hij de Duitsche taal beheerscht. Bovendien kan hij op de vragenlijst uiting geven aan den wensch, bij een bepaald onder- deel der weermacht of hij een bepaald wapen te worden ingedeeld. Een onderzoek door militaire artsen beslist, of de vrijwilliger lichamelijk voor den militairen dienst ge- schikt is. Men wordt eerst voor den dienst opgeroepen nadat een beslissing is genomen over aanneming of afwijzing van de aanvrage tot vrijwillige dienstneming. DE „1VHARKEN" GETORPEDEERD. Het D.NJB. meldit uit New York: De hier aangekomen kapitein van de Ne derlandsche vrachtboot ,,Marken", die in Engelschen dienst voer, heeft volgens Asso ciated Press verklaard, dat zijn schip 10 Sep tember op 360 mijl ten Westen van Pernam- buco op weg naar Kaapstad is getorpedeerd en gezonken. Van de bemanning zijn tot dus- ver 36 man gered. De ,,Marken", een schip van 5719 ton, is in 1937 gebouwd en was eigendom van de n.v. Stoomvaartmij. Rotterdam (W. Ruys en Zn). DE ENGELSCHE LUCHT A AN VAL, VAN WOEN&DAGOCHTEND. 13 burgers gedood, onder wie 8 kinderen. In aanvulling op het hericht van Woensda^ over de door Britten op een plaats in Fries"- land neergeworpen bommen, door welke een Roomsclj'Katholieke school en Kimdertehuis zijn getroffen, moet nog worden medegedeeld, dat het aantal slachtoffers grooter is dan eerst werd vermeld. In totaal werden te ddzer plaatse 13 burgers gedood, onder wie 8 kinderen, 1 werd zwaar, 2 anderen werden 'licht geworid. Ook' werd daar de Roomsch- Katholieke kerk getroffen en zwaar bescha- digd; de sacristie werd geheel vernield. NIEUWE BONNEN. Voor de week van 9 tot en met 15 Novem ber zijn de volgende bonnen geldig verklaard: Brood: 43-4, vier rantsoenen, 43, een half rarttsoen. Vleesch: 43-vleesch, een, half rantsoen, 43- vleeschwareci, e6n rantsoen. Melk: 43, 1% liter. Aardappelen: 43-A, 1% kg, 43-B, kg. Na morgen, Zaterdag, zijn vervallen de j bonnen 42 voor brood, vleesch of vleesch waren, melk en aardappelen. OPENBAAR ONDERWIJS. Met ingang van 1 Januari a.s. is door den waarn. burgemeester van Terneuzen benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school A j mej. iS. J. C. Versprille te Nieuwe Tonge. Door den burgemeester van Ierseke is be noemd tot tijdelijk onderwjjzeres aan een openbare ^chool ajdaar mej. N. de Pauw, thans tijdel(jk onderwijzeres aan de openbare school A te Terneuzen. Naar wij vernemen j is mej. De Pauw voornemens deze benoeming niej; aan te nemen. EXAMEN APOTHEKERS-ASSISTENTE. Bij het op 5 en 6 dezer te Amsterdam ge houden examen voor apothekers-assitente slaagde onze stadgenoote mej. C. J. Wiskerke. BEEEDIGD. Ter openbare terechtzitting der Arrondis- sements-Rechtbank te Middelburg van 5 1 November 1941, is beeedigd als makelaar in scheepsbevrachtingen de heer Jacobus van Damme, scheepsbevrachter, wonende te Ter neuzen. DIEFSTAL VAN TARWE. In den avond van Woensdag 1.1. begaf de politieagent Postma zich na volbrachten dienst huiswaarts, toen hij in de Bastion- straat 3 personen ontmoette, die per rijwiel ieder een zak droegen. Dit kwam hem ver- dacht voor. Op zijn roep „halt, politie!" wierpen de mannen de zakken weg en namen de vlucht. Het gelukte aan den agent echter een hunner te grijpen. Toen hij dezen bij de ^zakken terugbracht, bleek bij onderzoek, dat zich in elk der zakken ongeveer 75 kg tarwe bevond. Het verder onderzoek bracht aaji het licht, dat deze tarwe was ontvreemd in het daar nabij staande pakhuis van den heer Van der Gouwe. De dieven, zekere L. en V. uit Terneuzen en C. uit Axel, hadden zich door middel van een valschen sleutel toegang tot het pakhuis weten te verschaffen en zich vervolgens de door hen vervoerd wordende tarwe, die in beslaggenomen is, toegeeigend. Zij hebben een volledige bekentenis afgelegd. Bij een huiszoeking hij de betrokkenen, is bij V. op de vliering verborgen een hoeveel- heid tarwe, verpakt in zakjes, te samen onge veer 300 kg, gevonden. Ofschoon vermoeden bestaat, dat deze ook van diefstal afkomstig zijn, is daarvan geen bewijs aanwezig. Wel valt bet hebben van een dergelijke hoeveel- heid onder de bepalingen van de verboden nederlage. SI HIP GEZONKEN. Hedenmiddag bevond zicb ongeveer ter hoogte van de Oesterputten op de Wester- Schelde, het motorschip ,,Hoop op Zegen" van schipper Ed. Lauret, geladen met suiker- bieten. IVermoedelijk door te zware lading vervulde het scheepje. IJlings toegeschoten assistentie van een sleepboot en een motor schip kon niet voorkomen, dat het schip ver der volliep en zonk. Naar wij vernemen zijn geen persoonlijke ongevallen te betreuren. MAATSCHOEISEL /VALT ONDER DE DISTRIBUTIEBEPALINGEN. De secretaris-generaal van het departe- ment van handel, nijverheid en scheepvaart vestigt er de aandacht op, dat ook maat- schoeisel onder de distriLutiebepalingen voor i schoenen valt en dus niet zonder bon mag j woriden verkocht of afgeleverd. Bij overtre- ding zijn zoowel de kooper als de verkooper strafbaar. HET GOEDEiRENVERVOER LANGS DEN WEG. Zooais algemeen bekend geacht mag wor den is in overheidskringen de noodzakelijk- heid ge\oeld om onder de huidige moeilijke omstandighedeii het geheele wegvervoer aan te passer, aan de economische eischen, die het verkee.- onder de tegenwoordige omstandig- heden nu eenmaal stelt. Daaroir.' is sinds korten tijd ook het eigen vrachtvervoer) dat tot dusverre vrij was en het bepaltn van ritten aan den Autobevrach- tingscfit nst gebonden en zoodoende is het geheele vervoer langs den weg onderworpen aan de bemoeiangen van dezen dienst, die ieder vervoer op zich zelf nagaat. Zeer zeker zal lang niet iedereeu al deze nieuwe bepalingen met ingenomenbeid ont vangen maar men bedenke, wij lever, in ge heel veranderde tijden, een tijd, waarin in ieder geval in de allereerste plaats ervoor dient gezorgd te worden dat levensmiddelen, landbouwproducten, verwarmingsmiddelea enz. zonder eenige stagnatie vervoerd kunnen worden. In het onlangs verschenen Autobevrach- tingsbesluit II, zijn eenige nieuwe bepalingen vervat, waarmede men volgens een med^-dee- ling van de Rijksverkeersinspectie nog te weinig rekening houdt en die toch eenerzijds voor den A.B.D. van bet grootste belang zijn, anderzijds ertoe zullen bijdragen om een be- hoorlijke samenwerking met alle vervoerders te kunnen krijgen en waaraan tevens in de toekomst streng de hand moet worden ge houden. Volgens art. 6 van genoemd besluit is ieder vervoerder verplicht te melden, aan den A.B.D. wanneer een voertuig niet beschik baar is voor lading, terwijl tevens moot wor den vermeld, wanneer het wel weer beschik baar is voor lading. Deze bepaling wordt nog geregeld over het hoofd gezien. Maar al te licht geeft men zijn vrachtwagen in revisie zonder den A.B.D. ervan in kennis te stellen, die, aannemende dat de wagen in orde is, vervoersplannen maakt, waarvan- naderhand blijkt, dat er geen behoorlijke uitvoering aan zou kunnen wor den gegeven. In de toejeomst zullen dergelijke gevaden strafbaar ges'eld worden. Verder wordt door verladers nog al eens uit het oog verloren, dat zij zonder eenige tusschenkomst van derden hun vervoeren aan moeten melden bij den Autobevrachtings- dienst. De A.B.D. .is dus als het ware als een cen- trale te beschouwen voor het aanbrengen \an lading, welke centrale zorgt Voor behoorlijke verdeeling van de ladingen. Volgens art. 7 van het Autobevrachtings- besluit is de vervoerder, die vanwege een Rijksinspecteur van het Verkeer opdracht tot het maken van een rit ontvangt, verplicht, deze opdracht zoo spoedig en wel volledig mogelijk uit te voeren. Voor het vervoer per auto over alle afstan- den zijn rijkstarieven vastgesteld, waarvan niet mag worden afgeweken, dit geldt natuur- lijk ook voor verhuizingen en transporten van graan, van suikerbieten en alle andere land bouwproducten. Er is in de toekomst mede te rekenen, dat ook het materiaal voor het eigen vervoer he- last zal worden met het uitvoeren van ritten voor derden en men dient te begrijpen, dat dit een economische noodzakelijkheid is, in verband met de nijpende brandstofschaarscli te, daar iedere wagen, die op den weg komt, ten voile moet worden uitgenut. Ook het locale stad3verkeer valt onder de bepalingen van den Autobevrachtingsdienst. Het vervoeren van steenen, zand, puin enz., is voor zoover het niet een transport is, ten behoeve van de Duitsche Weermacht, die ge heel zelfstandig de opdracht te rijden aan een vervoerder heeft gegeven, volstrekt verboden waarbij slijm op de borst vast zit, zal Abdijsiroop de slijm doen loskomen en borst en keel verzachten, terwjjl de hoest verdwtjnt. Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. met benzine,wagens. Deze transporten moeten dus worden uit gevoerd met paard en wageii of met genera- torwagens. Lukt het niet hiervoor geschikte wagens te verkrijgen dan staat de Auto bevrachtingsdienst ter beschikking. De adressen van den A.B.D. zijn als volgt: Middelburg, Boerkade 11, telef. 946; Goes. Ravelijn 5, telef. 2771; Zierikzee, Kraan- plein D 441, telef. 40; Terneuzen, Grenulaan 34, telef. 2619; Oostburg, Langestraat 23. telef. 3 en Hulst, -Gentschepoort C 2, tel. 188. Tot dusverre heeft in Zeeland het vervoer zonder stagnatie plaats kunnen vinden en waar het hler gaat om een uiterst belangryke regeling, die in het belang is van ons volk en ons land mag verwacht worden, dat door juist inzicht en goed begrip en nauwe samenwer king, dit ook in de komende wintermaanden het geval zal zijn. BEGRAFENIS C. FLIPSE. Onder groote belangstelling had heden op de begraafplaats te Wissenkerke ,(N.-J3ev.) de ter aardebestelling plaats van wijlen den heer C. Flipse, die op het gebeid van zang en mu- ziek in Zeeland zulk een belangrijke plaats iimam. De kist werd grafwaarts gedragen door leden van het muziekgezelschap Apollo" waarvan de heer Flipse vele jaren directeur is geweest en dat hij tot grooten bloei wist te brengen, zoodat het tot ver buiten Zeeland bekend werd. Verschillende deputaties van bonden en vereenigingen waren aanwezig, terwijl een scfliat van bloemen Kiet graf be- dekte. Het woord werd gevoerd door den heer Geuze, burgemeester van Wissenkerke, den heer N. D. v. d. Heijde (namens Apollo), den heer M. Verburg (namens het mannenkoor te WHssenkerke), den heer C. van Hadst (als vriend en oud-zanger), den heer Mol te Ril- land-Bath (namens den Bond van Harmonle- en Fanfarekorpsen in Zeeland, waarvan de heer Flipse voorzitter was), den heer T. L. Jonker te Haamstede (namens den Zeeuw- scliien Zangersbond, waarvan de overledene eveneens voorzitter was), den heer A. de Lange te Goes (namens de Ver. voor Zieken- huisverpieging op Z. en N.-Beveland, waar van de heer Flipse bastuurslid was), waama de heer Eduard Flipse, zoon van den over ledene, alien dank bracht voor de hartelijke deetneming en diep geroerd afscheid nam van zijn geliefden vader. Ten slotte herdacht Ds. Louwers, Ned.-Herv. predikant, den heer Flipse ais organist dezer gemeente, die zijn werk zag als een axnbt, als eeredienst. Zijn Eerwaarde eindigde hiema met het Onze Vader. Alle sprekers huldigden den overledene als iemand die zich met hart en ziel aan de kunst en zijn arbeid gaf, als een nobel man, aan wien Zeeland veel te dam ken heeft. ZATERDAG 8 NOVEMBER 1941. Ned. Hervorrrule Kerk. TERjNGEUIZiEN. 5 u., Avondgebed. zondag 9 November 1941. Ned. Hervormde Kerk. TaRNBUZEN10 ,u., Dr. L. J. Cazemier; 2.30 u., de heer J. A. Alsfelt. SLUIS1KIL. 10 u. en 2.30 u., de heer J. D. van de Bank. AXEIL. 10 u. en 2.30 u. Ds. Visser van Vlis- singem. HiOESK. 10 u. en 3 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 10 u., Ds. Drost; 3 u„ lees- dienst. KDOOSTERlZANDE. 10 u„ Ds. J. Kroon. SAS VAN GENT. 10 u., Ds. Van Oeveren, van Axel, bev. cand. M. Goudkamp; 2.30 u., Ds. M. G6udkamp, intrede. PHiTIilPPINE. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. TBRNEJUZEN. 10 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van Houte. AXEL: 10 u. en 2.30 u. Ds. Post. ZOfUTESPUI. 10.30 u. en 3 u., Ds. J. F. Sollie. HOEK. 10 u. en 3. u., Ds. Pijlman. ZAAMSLAG. 10 u. en 3 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 10 u en 3 u., Ds. J. G. van Minnen, van Huizen. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., lees- dienst. AXEL. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. HOEK. 10 u. en 2-30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u„ 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 lees dienst. Roomseh-Katholieke Kerk. TERNEUZEN. 8 u„ 9.15 u. en 10.30 u., H.H. Missen2.30 u., Lof. NED. HJ5RV. KERK. Na een vacature van bijna vier jaar zullen de Ned. Herv. gemeenten te Sas van Gent en Philippine weer een eilgen predikant krijgen. Zondagnamlddag a.s. zal cand. "M. Goudkamp. tot nu toe hulpprediker te Lunteren, bij die gemeenten, in de Ned. Herv. kerk te Sas van Gent, zijn intrede doen, na in den .mor- geiidienst bevestigd te zijn door Ds. Van Oeveren van Axel BEROEPBAAR VERKLAARD. Het Provineiaal Kerkbestuur van Zeeland heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de heeren H. de Ruy- ter te Strijen en E. S. de Lint te Den Bommel. DE A.S. WEDSTRIJDEN VAN TERNEUZEN Reeds om half e6n komt Zondag ,,het vierde" van terneuzen in het veld aan den Molendijk en wel tegen het derde eldftal van Hontenisse. Er zal wel krachtsversdhil zijn

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 2