OUD GOOD a. OUD ZILVER Bureau Voedselvoorziening Zeeland. OORLOGSSCHADE HADORQ DAGNET Prijsbeheersching. Sport Predikbeurten. Advertentien DAMES Wjj geven da dubbeia waarde voor: ffe A. J. VAN DE REE AXEL. RECHTSZAKEN. VOETBAL HANDELSKEGISTER JACOBUS JOHANNES DIELEMAN, VERZEKERT A. C. DE PAUW hetzij als sieraad, of in anderen vorm Horloger - Nieuwstraat 36 - Tarneuzan personen zullen losse rantsoenbonnen gemerkt' met „een rantsoen margarine of vet" worden verstrekt, welke recht geven op 250 gram boter met reductie. XJitreiking geschiedt uit- sluitend tegen overlegging van een door den vertroiiwensarts geteekend formulier md 29, waarbij tevens -de stamkaart dient te worden overgelegd ter controle van het feit, of des- tijds een vetkaart is uitgereikt. Uitreiking van extra bonnen voor „een half rantsen boter". Aan personen, die geboren zijn na 1 Janu- ari 1921, doch v6or 2 Januari 1928, wordt een extra rantsoen boter van 125 gram beschik- baar gesteld. Degenen, die hiervoor in aanmerking komen, dienen zich in de week van 13 tot en met 18 October a.s. op een door de plaatse- lrjke distributiediensten nader vast te stellen dag. bij deze diensten te vervoegen. Zij zullen dan een bon voor ,,een half rantsoen boter ontvangen, welke onbeperkt geldig is en recht geeft op 125 gram boter, zonder .reductie. Daar de kleinste verpakking van boter 250 gram bedraagt, dienen steeds twee bonnen bij den winkelier te worden ingeleverd, zoodat degenen, die over een oneven aantal bonnen beschikken, met anderen een combinatie zul len moeten vormen, teneinde een even aantal te verkrijgen. In een officieele publicatie zijn de voor de detaillisten van belang zijnde bijzonderheden betreffende de lnlevering van de bonnen, vermeld. NIEUWE BONNEN AANGEWEZEN VOOK VASTE BRANDSTOFFEN. Met het tot dusver in totaal verstrekte rantsoen zal men tot 1 Februari 1942 toe moeten komen. De Secretaris-Generaal van het Departe- ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt inzake de distributie van vaste brand- stoffen het volgende bekend. Tengevolge van den goeden afvoer van kolen van de mijnen loopt de bevoorrading van den handel met vaste brandstoffen regel- matiger. Teneinde ook den handel in staat te stellem voor een zoo vlot mogelijke afleve- ring aan het publiek zorg te dragen fs het gewenscht, dat de handelaren eenige maan- den te voren een indeeling kunnen maken van de nog' af te leveren hoeveelheden. Op grond hiervan is besloten, om met in- gang van Donderdag 9 October 1941 nog eenige bonnen voor vaste brandstoffen gel- dig te verklaren, en wel van de bonkaarten J en K voor verbruikers in de categorie ,,Haar- den en Kachels" de bonnen ,,05-h.k.", ,,06 h.k." en „07 h.k." en van de bonkaart L voor ver bruikers in de categorie „C5entrale Verwar- ming" de bonnen ,,12 c.v.", ,,13 c.v.", „14 c.v.", „15 c.v.", „16 c.v.", „17 c.v.", 18 c.v." „19 c.v.", en ,,20 c.v.". De bovengenoemde bonnen geven gedu- rende het tijdvak van Donderdag 9 October 1941 tot en met 31 Januari 1942 elk recht op het koopen van Aen eenheid vaste brand stoffen. Bovendien zijn met ingang van Donderdag 9 October 1941 geldig verklaard de bonnen gemerkt brandstoffen den eenheid vijfde periode" en ..brandstoffen den eenheid zesde periode" van de zoogcnaamde periodebonstel- len, welke aan verbruikers, die op een extra rantsoen van 10 of meer eenheden recht heb- ben, en aan verbruikers in de groepen B, C en D met een verbruik van 10 eenhedeii of meer zijn uitgereikt. Deze periodebonnen geven gedprende het tijdvak van 9 October 1941 tot en met 30 April 1942 elk recht op het koopen van een eenheid vaste brandstoffen. Aan de z.g. grootverbruikers, die van de distributie- diensten een toewijzing per periode ontvan gen, zullen eveneens toewijzingen voor de 5e en 6e periode worden verstrekt. Met nadruk wordt er de aandacht op ge- vestigd, dat met de hoeveelheid brandstoffen, die op de tot nu toe geldige en de thans gel dig verklaar.de bonnen is of wordt betrokken tot 1 Februari 1942 zal moeten worden ge- stookt. De verbruikers kunnen derhalve op grond hiervan zelf bepalen, wanneer zij met stoken zullen kunnen bcginnen. BEEEI>IGD. Ter openbare terechtzitting der Afrondis- sements-Ttechtbank te Middelburg van 8 October 1941 is beeedigd als hulp-officier van justitie de heer J. D. Dukers, wachtmeester der Mareehaussee, brigade IJzendijke. DE NED. HERV. KERK TE SCHORE WORDT AFGEBROKEN. Gedurende de oorlogsdagen van Mei 1940 is het centrum van de bebouwde kom der ge- meente S-chore (thans behoorende tat de ge- meente Kapelle) zoo goed afs geheel ver- woest. De Ne/d. Herv. Kerk (het eenige kerk- gebouw in de gt'meente) bleef behouden. Toch was het kerkgebou'w ernstig bescha- digd. doch mien hoopte bet door restauratie te kunnen behouden. Tot nu toe is echter restauratie uitgebleven en gebleken is intus- schen. dat de beschadiging is Verergerd. Di't laatste kan ook wel een gevolg zijn van de afbraak van den gemeeritetoren, waardoor de druk aan de westzijde belangrijk is vermin- derd. Een gevolg van een en ander is, dat de burgemeester zich, na ingewonnen deskundig advies, genoodzaakt heeft gezien te besluiten, dat in het gebouw niet meer drag worden vergaderd. Zondag j.l. is hierin de laatste godsdienstoefening gehou|den. De kerk zal nu wel spoedig moeten worden afgebroken en vervangen door een nieuw ge bouw. Intusschen ontstaan hierdoor Voor de plaatselijke kerkelijke gemeente groote moei- lijklheden, aangezien in de gemeente geen ge- schikte lokaliteit aanwezig is voor het hou- den der godsdienstoefeningen. Het gebouw is in 1914 gesticht, waaraan is voorafgegaan de afbraak van de oude kerk, welke dateerde uit omstreeks 1300. Er moest toen een keus gemaakt worden tusschen restauratie van de oude kerk of het bouwen van een nieifwe. Tot het laatste is toen besloten. (De Z.) Het Centrum. De Mannen de Baas. Met den titel van de vroolijke film, welke deze week in „Het Oentrum" draait, zijn we het niet heelemaal eens, want uiteindelijk zegevieren de mannen toch, hetgeen goed beschouwd niet zoo'n triomf is, wanneer men bedenkt, dat het hier eigenlijk om een yrouw gaat, tegen zes zeven heeren der schep- ping. In zulk een geval moest zij een Kenau zijn. De geschiedenis brengt ons in een zuiver Tirolsche sfeer, met haar stralend besneeuw- de bergen, haar liefelijke dorpjes in de rus- tige dalen, te midden Waarvan de ..Zacherl- brau", de romantische omgeving beheerscht. In deze brouwerij zwaait de mooie Rosl haar scepter, tracht zij het mannelijk personeel te intimideeren, vooral den jongen brouwersbaas Alois hetgeen haar hopeloos mislukt, omdat nu eenmaal de stoere berglieden zich niet door een vrouw, al is ze nog zoo lief en jong, laten regeeren. Doch tante Cilli komt om orde te scheppen. Maar wat doen twee vrouwen tegen zulke tegenstanders De eene moeilijkheid stapelt zich op de andere tot een schier onoverkomelijken chaos, waaraan de humor niet ontbreekt. Het sap- pige dialect zorgt voor den noodigen. geest en het spel van Korbinian, voor de even zoo noodige lachbuien. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van den Economischen Rechter van Donderdag 9 October 1941. Overtrading verkoopverbod rundvee. Op 25 Juni j.l. in den morgen werden op een boerderij te Aardenburg door 2 perscnen een 3-tal koeien, (2 melkkoeien en een 2-jarig vaars) gebracht en in de stal gezet, zonder dat die personen toestemming hadden ont vangen daartoe van de vrouw van den boer, die hen vroeg van wie de koeien waren. De mannen antwoorden, dat de beesten van hen waren en zeidem verder niets en reden met de auto weer weg. De boer was naar de markt te Oostburg. Deze verklaarde later van zijn vrouw de geschiedenis te hebben ge hoord en geen toestemming aan iemand te hebben gegeven om de dieren in zijn stal te plaatsen. Het brengen van die koeien werd gezien door een kommies der Invoerrechten en accijnzen. Den middag van denzelfden dag arriveerde de auto weer met de bedoeling de beesten weer mede te nemen. De personen werden toen door de ambtenaren aangenou- den. Het bleek toen, dat de dieren daar waren gebracht met de bedoeling om te trachten ze in de buurt te verkoopen, maar verklaarden de mannen, dat was niet gelukt. Daar het verhandelen van bepaalde soorten vee niet vrij is, moeten J. W. Scheele, oud 28 jaar, en zijn broer, G. Scheele, oud 29 jaar, veehandelaren te Hoek, zich nu verantwoor- den voor het feit, dat zij een rund, n.l. een 2-jarig vaars, hebben ontvangen van de derde verdachte iin deze zaak, P. J. de Waal, oud 33 jaar, landbouwer te Axel. Volgens het verkoopverbod 1941 mogen geen runderen worden verhandeld, die in be paalde klassen zijn ingedeeld, door personen die niet bij de Ned. Veehouderij-Centrale zijn ingeshchreven als erkend marktveehandelaar. De beide melkkoeien vielen niet in die ver- boden klassen, doch de vaars wel. Deze vaars is dan ook in beslag genomen. De veehandelaren hadden dit dier van den land bouwer gekocht voor 450. De iandbouwer erkent de vaars te 'hebben afge.everd, doch zegt niet te hebben geweten, dat het verhan delen van drachtige vaarzen niet vrij was. Hij staat ook niet ingeschreven lis erkend markthandelaar. Ter zitting acht de Off icier het beter de zaak aan te houden en nog een nader onder- zoek in te stellen en als getuige te hooren den controleur Boogaart. Derhalve wordt de zaak aangehouden tot 23 October a.s. Aardappeien buiten de distributie gekocht. De verdachte J. Lemo, een 21-jarige chauf feur uit Berlaere (B.) was door een Duitschen grenspatrouille aangehouden, toen hij op 14 Juni j.l. met een vrachtauto uit Nederland was gekomen. Er werden op die auto o.m. 1000 kg aardappeien vervoerd, welke in Nederland waren gekocht. Door de Duitsche autoriteiten werd hij met de auto naar Neder land teruggezonden. Verdachte was met de auto uit Belgie gekomen, terwijl er nog een tweede persoon bij Ihem was om he:.1, den weg te wijzen, daar verdachte die niet goed wist. In een cafe was hij in gesprek gekomen met een persoon, aan wien hij vroeg of deze soma aardappeien te koop wist. Zoodcende kwam hij hij een boer, die verdachte 1000 kg aard appeien heeft geleverd als ook nog iarwe. Bovendien kocht hij bij een anderen boer ook nog boter en gerst zonder toewijzingen of bonnen. Toen hij met zijn vrachtje terug wou rijden naar Belgie werd hij, zooats ge- meld, aangehouden. De bedoeling van ver dachte was om de producten weer in Belgie te verkoopen. De boeren, die hem hebben ge leverd, worden afzonderlijk vetvolgd. De Officier vraagt verdachte's veroordee- ling tot 2 maanden hechtenis en de uitspraak luidt 1 maajid hechtenis. Varken geslacht. Een tweetal controleurs der L.C.W. 1933 hielden op 9 Mei van dit jaar onder de ge -' meente Hoek een man aan, die een met een paard bes'pannen wagen bestuurde. In de wagen bevonden zicb 3 zakken met vleescli en vet, kennelijk afkomstig van esn varken en niet__yoorzien van vleeschkuringsstempels. De bestuurder gaf op die zakken te vervoeren in opdracht van een koopman uit Hoek en ver klaarde, zich niet te hebben overtuigd, wat er in die zakken zat. De koopman, zou ze in Terneuzen in ontvangst nemen. Deze koopman, J. P. Hamelink, oud 45 j., verklaarde op 8 Mei het varken, wegende on- geveer 130 kg, te hebben-geslacht, nadat hij het verkocht had voor /2,50 per kg geslacht. Hij moest het in Terneuzen leveren en gaf toen den voerman van voornoemde wagen op dracht de zakken te vervoeren. Hij bezat geen vergunning om te slachten en zei nog het dier anders te hebben moeten leveren aan de Ned. Veehouderij Centrale. Eisch: 40 boete of 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring; uitspraak: /30 boete of 10 dagen hechtenis met verbeurdvei-kiaring van het vleesch en vet. L. de Theije, oud 35 j., landbouwer te Clinge, is ten laste gelegd, dat hij op 16 Juli van dit jaar te Clinge opzettelijk in strijd met 't des- betreffend krachtens het Voedselvoorzieuings- beslulit gesteld verbod een levend varken in huisslachting heeft geslacht. Eisch:*/260 boete of 20 dagen hechtenis met verbeurdverklaring; uitspraak: /200 boete of 25 dagen hechtenis met verbeurdver klaring van het varken. Brood zonder b»n verkocht. E. van Goethem, oud 60 j., winkelierster te St. Jansteen, verkocht op 12 Mei 1941 in str£d met de Distributiewet een hoeveelheid brood aan eefi haar bekende vrouw uit Belgie, zonder er de vereischte bonnen voor in ont vangst te nemen. De vrouw werd aangehou den toen zij het brood mede over de grens wilde nemen en zoo kwam oovengenoemd feit uit. Eisch en uitspraak: /5 boete of 3 dagen hechtenis. Vervolgens moet zich verantwoorden- een landarbeider uit Retranchement, J. v. riane- gem, oud 62 j., die op 14 Mei 1941 nabi; Retranchement circa 200 kg aardappeien, zijnde goederen als bed le'.d bij de aardappel- distributiebeschikking 1941 I heeft afgele- verd zonder daarvoor gelijktijdig de verplichte bonnen of toewijzingen in ontvangst te nemen. Tevens moet nij, ook terecht staan de per soon, die de aardappeien heeft gekocht, bui ten de distributie am. Dit is C. C. D., een 21-jarige landbouwersknecht te Retranche ment. De eerste verdachte krijgt een geldboete van 10 of 5 dagen hechtenis, doch de kooper, die aanvankelijk alles ontkende, 30 boete of 10 dagen hechtenis. Zitting van den Politierechter van Vrijdag 10 October 1941. De volgende zaken werden behandeld Een inwoner uit Breskens had last van katten, die steeds in zijn tuin kwamen en daarom plaatste hij op de scheiding van zijn tuin een afrastering. Toen hij daarmede bezig was op 6 April 1941 kwam zijn buur- man eens kijken en was met de afrastering niet ingenomen. Hij vroeg waarom dat ge- beurde, maar daar kreeg hij geen antwoord op. Dit beviel hem echter niet en ging aeh- terom de afrastering den tuin van zijn buur- man in pakte deze vast en gaf hem eenige slagen in het gelaat en krabde in zijn gezicht. Verdachte Z. A. S., oud 51 j., werkman te Breskens, hierover gehoord, zeide, dat zijn buurman hem met een hark geslagen had en dat hij uit zelfverdediging den man beetgepakt had. Hij ontkende zijn buurman opzettelijk gekrabd te hebben, mdar het was volgens verdachte wel mogelijk dat door de worste- ling, die ontstaan was, hij zijn buurman per ongeluk gekrabd had. Andere buren, die het gezien hadden, verklaarden dat verdachte zijn buurman opzettelijk gekrabd had en dat ze niet gezien hadden dat verdachte eerst met een hark geslagen was. Eisch: 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: 10 boete of 10 dagen hechtenis. Een Ioodgieter uit Sas van Gent liep op 20 April 1941 in den Hellingpolder aldaftr te wandelen met zijn vrouw en een kind. Al- daar kwamen zij verdachte tegen, die zich beleedigend uitliet tegen de vrouw van den Ioodgieter. Verdachte C. J. K., oud 26 j., huis- vrouw te Sas van Gent, bekende tegenover de mareehaussee de vrouw van den ioodgie ter opzettelijk beleedigd te hebben. 'Eisch en uitspraak: 15 boete of 10 dagen hechtenis. Ambtenaren der invoerrechten en accijnzen bevonden zich op 28 Maart 1941 bij verdachte die desgevraagd verklaarde in het bezit te zijn van uien en wees hen de plaats waar de uien lagen Bij inventarisatie bleek de hoe veelheid uien 12000 kg groot te zijn. Ver dachte P. J. T., oud 70 j., landbouwer te St. Kruis, zeide niet te weten dat het vervoer of de nederlage van uien verboden was. Eisch50 boete of 25 dagen hechtenis met verbeurdverklaring. Uitspraak40 boete of 20 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de Uien. Op 28 Maart 1941 troffen ambtenaren der invoerrechten en accijnzen op een boerderij te St. Kruis 3500 kg uien aan. De eigenaar van de hofdstede verklaarde, dat de Uien af komstig waren van iemand uit Oudelande en dat hij niet wist dat hij hierdoor strafbaar was. Verdachte J. J. C., oud 45 j., landbou wer, werd in de gelegenheid gesteld de uien buiten het verboden gebied te brengen. Daar door verdachte hieraan niet werd voldaan, werden de uien in beslag genomen. Eisch50 boet of 25 dagen hechtenis met verbeurdverklaring; uitspraak /40 boete of 20 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de uien. E. J. M. C., een winkelier en meubelfabri- kant uit Aardenburg, oud 46 jaar, had zich te verantwoocden wegens overtreding der Verboden Nederlagewet." Verdachte had op 3 April 1941 toen ambtenaren der invoerrech ten en accijnzen ter controle in zijn woning waren, aanwezig 3000 sigaren, 10GO cigaret- ten, 10 doozen chocolade blokjes, 8 doozen chocolade volkken en 2500 reepen chocolade. Verdachte weed in de gelegenheid gesteld deze goederen buiten het verboden gebied te bren gen, waarvan verdachte gebruik heeft ge maakt. De Officier zegt dat de vooraad reaelijker- wijs geacht kan worden niet voor eigen ge bruik bestemd te zijn, zulks ook in verband met 's mans inkomsten. Eisch: 25 boete of 25 dagen hechtenis. De verdediger Mr. W. H. Vermaas vindt 3000 sigaren niet zoo veel. Bij zaken doen geeft men veel weg. De chocolade was voor eigen gebruik bestemd. De regeering heeft destijds aangeraden levensmiddelen, die niet aan bederf onderhevig waren, in te slaan. Hij vraagt bij veroordeeling clementie. Uitspraak: 25 boete of 25 dagen hecht. Ambtenaren der invoerrechten en accijnzen zagen op 26 Maart 1941 een auto rijden over de Eversdam in de gemeente Zuiddorpe, die geladen was met goederen en zagen, dat deze bestuuxd werd door V. de B., een handelaar in aardappeien en groenten,. oud 30 jaar en wenende te Zuiddorpe. Daar verdachte een bekend smokkelaar is, werd door de ambte naren onmiddellijk een onderzoek ingesteld in de woning van verdachte, waarbij zij 96 glazen ingemaakte mosselen aantroffen. Ver dachte, hierover gehoord, verklaarde dat de mosselen niet van hem waren, maar van een onbekende, die gevraagd. had de glazen bij hem te mogen zetten, daar zijn fiets kapot was. Verdachte had zich nu te verantwoor- den wegens overtreding van de Verboden Nederlagewet. Daar de hoeveelheid niet noo- dig was voor zijn huiselijk gebruik en hij nim* mer in mosselen gehandeld had, werden deze in beslag genomen. De Officier zegt: Verdachte is in 3 jaar tijds 14 rnaal veroordeeld. Eisch: 25 boete of 25 dagen hechtenis. De verdediger, Mr. W. K. H. Dieleman, vraagt de mosselen niet verfceurd te verkla ren, wat volgens hem ook niet mogelijk is. Verder vraagt hij clementie. Uitspraak25 boete of 25 dagen hechtenis zender verbeurdverklaring. De laatste verdachte, die de Verboden Nederlagewet overtreden had, was A. A. V., oud 43 j„ winkelier te St. Jansteen. Ver dachte had op 7 Mei 1941 in een bij hem in gebruik zijnd pand aanwezig gehad 228 kg melkpoeder, 248 kg gecondenseerde melk, 2000 pakjes boter-surrogaat. Verdachte ver klaarde dat hij niet wist dat hij dergelijke partijen niet in voorraad mocht hebben. Eisch,: 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uit spraak 7,50 of 5 dagen hechtenis. F. P. R., oud 25 j., venter te Klinge (B.j, was op 23 April 1941 het grenskantoor te Clinge binnengegaan, waar hij zonder iets te zeggen den ontvanger der invoerrrechten en accijnzen mishandelde. De venter, hierover gehoord, bekende den ontvanger geslagen te hebben en zeide dit gedaan te hebben omdat hij door den ontvanger verdacht werd van smokkelarij. Eisch en uitspraak: /25 boete of 10 dagen hechtenis. Een cafehouder bracht op 30 Maart 1941 zijn zocn bij een wachtmeester d£r Mareehaus see met de mededeeling, dat hij door zijn zoon bestolen zou zijn. Verdachte had n.l. volgens aangever 's Zondagmorgens 100 en 50 R.M. weggenomen uit een nachtkastje en daar aangever al meer geld vermist had, dat zijn zocn steeds wegnam had hij hem nu naar de mareehaussee gebracht. De moeder van verdachte verklaarde 's Zaterdagavonds het geld uit het cafe geteld te hebben en het daarna naar de slaapkamer te hebben ge bracht. Zondags telde de vrouw het geld na en bleek dat bovengenoemd bedrag verdwenen was. Haar zoon was 's morgens een half uur thuis geweest en in dien tijd was hij naar boven geweest. Een cafSboudster uit Axel verklaarde, dat verdachte op 30 Maart 1941 bij haar gekomen was en aan haar 11,50 had betaald met een briefje van 100. De verd. G. P. E. T., een timmerman, oud 21 j., te Axel, legde tegenover de mareehaus see een volledige bekentenis af. Een deel van het geld, dat nog over was had hij onder een poot van zijn ledikant verstopt. Verd. beken de meermalen geld van zijn ouders weggeno men te hebben. Hjj had die 100 weggeno men om zijn schulden te betalen en het ove- rige wilde hij gebruiken om naar Frankrrjk te gaan. Eisch en uitspraak 1 maand gevangenis- straf. Een 15-jarige vlgsser was op 7 Mei 1941 met een groote buil op zijn voorhoofd thuis- gekomen. Op de vraag van zijn moeder hoe dit kwam vertelde hij, dat een andere knecht dit gedaan had. De moeder deed hiervan aangifte bij de mareehaussee, die de verd. A. de V., een vlasbewerker uit Koewacht, •oud 26 j., hierover hoorde. Deze verklaarde dat de jongen steeds grappen stond te ver koopen en in zijn richting gespuwd had en dat hij toen een klomp gepakt had en die moedwillig tegen den jongen zijn voorhoofd gegooid had. Eisch en uitspraak 75 boete of 50 dagen hechtenis. 50.000 BOETE VOOR AXELSCHE FIRMA. Een groote volkszaak in Zeeuwsch-Vlaan- deren heeft gedurende vele maanden op em- stige wijze de prijsvoorschriften overtreden. Deze confectie- en stoffenhandel, de firma V.K. te Axel, welke zonder veel con- currentie in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen werkt, heeft van Juni 1940 tot Mei 1941 haar artikelen verkocht tegen hoogere prijzen dan volgens de Prijzenbeschikking 1490 No. I toe- laatbaar zijn. Bij een in Mei j.l. gehouden controle bleek, dat niet alleen reeds op 10 Mei 1940 voor- radige goederen zooals pantalons, hemden en borstrokken met 5 en 10 iin prijs verhoogd waren, maar dat bovendien ook buiten de distributie om textielgoederen van voor-oor- logscbe fabricage werden ingekocht tegen prijzen, welke belangrijk hooger waren dan die, welke op 9 Mei 1940 betaald werden. Bovendien werden duurder ingekochte nieuwe goederen verkocbt na oplegging van het ge- bruikelijke oude winstpercentage, terwijl de Prijzenbeschikking 1940 No. I slechts het aanhouden der oude winstmarges in geld toelaat. De firmanten zijn er steeds op uit geweest het onderzoek van de controleurs voor de Prijsbeheersching zoo veel mogelijk te be- moeilijken. Zoo werden groote voorraden weggesleept en verborgen op de zolders van firmanten en personeel. Ook tracbtten de vennooten het personeel er toe te brengen onjuiste verklaringen af te leggen, teneinde den aard en den omvang der overtredingen verborgen te houden. Ook bij bet verhoor is op allerlei wijzen gepoogd de controlee- rende ambtenaren te misleiden en de feiten, zoolang dit maar eenigszins mogelijk was, te ontkennen. Bij het opleggen van een boete van 50.000 wegens overtreding der Prijzenbeschikking 1940 No. I hield de Inspecteur voor de Prijs beheersching te 's-Gravenhage uiteraard met deze zeer vferzwarende omstand'igheden reke- ning, alsmede met het bedrag, dat door de ongeoorloofde prijsmanupulaties onrechtvaar- dig werd verkregen. Tevens zijn de textiel- waren, welke de firmanten buiten de distri butie om gekocht hadden, verbeurdverklaard. De eveneens groote hoeveelheden, welke aan de zaak waren onttrokken en gereserveerd, waren voor verkoop onder gunstigere om- standigheden, zooals wol, Sujet, dekens en costuumstoffen, moesten iiu onder toezioht tegen de oorspronkelijke prijzen verkoeht worden. Het publiek in Zeeuwsch-Vlaande ren, dat maanden Jang de dupe was geweest, vond hier een gelegenheid zicb eenigszins schadeloos te stellen en dagen lang heeft het bij de firma V.K. storm geloopen. 't Hof van Koophandel, IJzendijke, cafe. iNaast bestaande bedrrjf mede uitgeoefend Vlasbedrijf. „Nazo", St. Jansteen, breigoederenfabr. E,: C. C. Naessens overl. Handelsn. gew. in Breigoederenfabr. ..Nazo". V.: J. M. en C. J. Naessens. C. J. Schieman, Axel. E.: C. J. Sehieman overl. Handelsn. gew. in: Fa. C. J. Schieman- Cappon. Bedr. Winkel in ijzerw., huish. art., glas- en aardew. Esse: T. Cappon, wed. C. J. Schieman. Gevolm.: C. J. en J. J. Schieman. D. van Wrjck, Terneuzen, handel in aard appeien. E.: D. van Wijck uitgetreden. Zeeuwsche Breierij C. Penneman, Honte- nisse, tricot-fabr., handel in eieren, boter en kaas. E.C. Penneman, overl. Gevolm.: D. P. H. Vriens uitgetreden. Het tweede en vierde elftal van ..Terneuzen" in het veld. Het eerste optreden van de Terneuzensche reserves was niet slecht te noexnen want bet tweede elftal van Breskens behoort zeer zeker tot de sterkste vertegenwoordigers van deze afdeeling. Alle begin is moeilijk en zoo zal ook voor Terneuzen H de nu volgende kamp zijn tegen het eerste elftal van Wal- cheren. Deze wedstrijd vangt, in verband met de winterreisgelegenheid, aan om 1 uur. Direct na afloop van deze ontmoeting be- treedt het jongste elftal van Terneuzen het veld om het op te nemen tegen het tweede elftal van de Steensche Boys. In Terneuzen IV zit jeugdig enthousiasme en dit werkte er toe mede om mooie resul- taten te bereiken, want de rood-zwarte juniors zijn dit seizoen nog niet geklopt. KAMEB VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR Z.-VLAANDEREN TE TERNEUZEN. -Nieuwe inschrijvingen: Axelsche Graan- en ;Zaadh. N.V. in opr., Axel, handel in alle landbouwprod., kurist- mest. P. Dekker, Axel, dir. W. L. J. M. van Waesberghe, Hulst, dir., J. P Dekker, Axel, comm., Mr. IH. |C. M. van Son, Hulst, co'mm. Venn, onder fa. ..Graanopslagplaats ,De Korenschoof", Sluis, in ontvangst nemen, op- slaan, drogen, poetsen, schoonen, zuiveren en af leveren tarwe. V,: J. F. Claerhoudt, Sluis. tevens adm., J. I. Risseeuw, Groede; P. J. Quaak, Breskens; C. J. Deenhouts, Schoon- dijke; M. A. )H. iGovaert, -Groede; L. A. Cij- souw, Breskens, A. de Rijcke—Blondeel, Aardenburg, vlash. E.: A. A. P. A. de Rijcke (H.V.). Wijzigingen: A W. J. de Bruijn, Terneuzen, aann. wegen en waterbouwk. werken, waterl., kabelw. siga- renwinkel. Sedert vest, mede uitgeoefend electro-technisch bedrijf. ZATERDAG 11 OCTOBER 1941. Ned. Hervomide Kerk. TERNEUZEN. 7 u., Avondgebed. ZONDAG 12 OCTOBER 1941. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 10 u., Dr. J. L. Cazemier, bed. H. Av.; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Av. en dankzegging. SUUISKIL. 10 u., de heer J. D. van de Bank; 2.30 u., de heer J. A. Alsfelt. AXEL. 10 u. en 2.30 u., Ds. Van Oevecen. HOEK. 10 u., Ds. E. Raams; 3 u., Ds. J. Krooci, van Kloosterzande. ZAAMSLAG. 10 u., Ds. Drost, bed. H. Av.; 3 u., Ds. Drost, dankz. KLOOSTERZANDE. 10 u., Ds. J. Kroon, bed. H. Av. SAS VAN GENT. 10 u., leesdienst. PHILIPPINE. 2.45 u., Ds. E. Raams. van Hoek. Gerefortneerde Kerk. TERNEUZEN. 10 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van Houte. AXEL. 10 u. en 2.30 u., Ds. Post. ZOUTESPUI. 10 u. en 2.30 u., Ds. J. F. SolUe. HOEK. 10 u. en 3 u., cand. Job. Francke, van Vrouwepolder. ZAAMSLAG. 10 u. en 3 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 10 u. en 3 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., Ds. A. Verbage, van Middelburg. AXEL. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. HOEK. 10 u. en 2,30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u.. lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u„ lees dienst. Rooinsch-Katholieke Kerk. TERNEUZEN. 7.30 u., 9 u. en 10.30 u., H.H. Missen; 2.30 u., Lof. WOENSDAG 15 OCTOBER 1941. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZiEN. 2 u. en 5.30 u., Ds. J. v. d. Berge, van Krabbendijke. VERSNELDE AFDORSGHING VAN TARWE. De P.I.C.A. voor Zeeland brengt onder de aan dacht van de telers van granen, dat in de eerst- komende maanden met name groote hoeveelheden tarwe aan de meelfabrieken zullen moeten worden geleverd. In verband hiermee is bet moodzakelijk, dat met name tarwe in versneld tempo wordt af- gedorscht. De Prov. Tnkoopeentrale Van Akkerbouwproduc- ten voornoemd, doet hierbij een dringend beroep op de medewerking van alle graantelers om zoo moge lijk allereerst hun tarwe af te dorschen, GELDIGHEIDSDUUR KUNSTMESTRONNEN. De Landbouw Crisis-Organisatie voor Zeeland maakt bekend, dat naast de reeds geldig verklaar de kunstmestbonnen (stikstof No. 1, fosforzuur No. 1, kali No. 1 en 2), met ingang van 10 October a.s. tevens geldig worden Verklaard No. 2 van Stik stof en No. 3 van kali. Van alle .bovengenoemde kunstmestbonnen (stik stof J en 2, fosfor 1, kali 1, 2 en 3) veitvaJt die geldigjbe'd' op 15 November 1941. De verbruikers van kunstmest dienen dus alle bovengenoemde bonnen uiterlijk eenige dagen vodr 15 November a.s. bij hun leverancier in te leveren. Zou iemand verkeerde bonnen hebben ontvangen, dan dient hij deze v66r 1 November a.s. bij zijn P. B. H. in te leveren. Aanvragen, die thans nog binnenkomen, worden niet meer in behandeling genomen. Voor de zeer vele en har- telijke bewijzen van deelne- ming, betoond tijdens de ziekte en ni het overlijden onzer onvergetelijken Man, Vader, Zoon, Broeder en Befiuwd- broeder, betuigen wij, mede namens de familie onzen vriendelijken dank. Wed. J. J. DIELEMAN-Scheele. Zaamslag, 11 October 1941. Voor de belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij onze hartelijke dank. H. H. DE LOZANNE. M. S. L. DE LOZANNE-Trapman. Oostburg, October 194!. WigSE*' WOENSDAG 15 OCTOBER sSPKir is de zaak wegens huwelijk GESLOTEN. A. J. DE KR1JGER, Sluiskil. Uw huizen en inboedel tegen 1,per 1000,— per halfjaar. Sluiskii Middenstraat 50 VRAAGT UW KAPPER EEN ELASTIEK MET VERKRIJGBAAR IN ALLE GOEDE DAMES-KAPSALONS

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 3