QELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN Disiributie. Vaste Brandstoffen. Uitreiking Textielkaarten. Buitenland Binneniand ^MIJNHARDTJES" UITBREID1NGSPLAN. In lokaal Bethel te Terneuzen Donderdag 16 October v.m. 9-12 u., n.m. 1.30-4.30 u. Te Driewegen IN DE WEEK VAN 12 OCT. TOT EN MET 18 OCT. 1941 IK K K 3K K 250 250 500 500 500 500 500 500 gram gram GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN van allerlei aard verdrijft U snel en zeker met TERNEUZEN, 10 OCTOBER 1941. Bet Hoofd van het Gemeentebestuur brengt ter openbare kennis ingevolge artikel 36, 4e lid, der Woningwet het volgende door hem genomen besluit: De Burgemeester van Temeuzen, ter waameming van de taak van den Raad der gexneente, overwegende, dat het wenscheljjk is de be- staande uitbreidingsplannen te wijzigen en voor de overige deelen van de gemeente een uitbreidingsplan met samenhanigende bebou- wingsvoorschriften ex artikel 39 der Woning- wet in voorbereiding te nemen, gelet op artikel 36, 4e lid van de Woning- wet, besluit te bepalen, dat de voorbereiding van boven- genoemde plannen ter hand zijn genomen. Temeuzen, 6 October 1941. De 'Burgemeester voornoemd, C. (VERUINIDE, Wnd. De gemeente-secretaris, B. X. ,ZONNEVIJDLE. Temeuzen, 8 October 1941. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, C. A. VERLINDE. De waarnemend Burgemeester van TERNEUZEN maakt bekend, dat vanaf 13 October a.s., door den Distributie- dienst voortaan eens per week zitdag zal worden gehouden te SLUISKIL, n.l. op Donderdag. Hiermede komt dus de zitdag op Dinsdag te vervallen. Terneuzen, 10 October 1941. De Burgemeester voornoemd, C. VERLINDE, wnd. De waarnemend Burgemeester van TERNEUZEN maakt bekend, dat ge- durende de week van 13 October a.s., ten Distributiekantore, loket 1, uitreiking zal geschieden van brandstoffenbonnen ten behoeve van a. pensionhouders en kamerverhuurders; b. degenen, die in het bezit zijn van een bonkaart „Haarden en Kachels" J of K en tevens in hetzelfde perceel B, C of D verbruikers zijn (dit zijn dus degenen, die naast hun woonruimte in hetzelfde perceel 'nog kantoor, winkel e.d. houden). Terneuzen, 10 October 1941. De Burgemeester voornoemd, C. VERLINDE, wnd. De waarnemend Burgemeester van TERNEUZEN maakt bekend, dat de uitreiking van de nieuwe textielkaarten in de gemeente Terneuzen, als volgt zal plaats hebben Aan hen, wier ge- slachtsnaam beginf met de letters Maandag 13 October v.m. 9-12 u., n.m. 1.30-4.30 u. A t/m D Dinsdag 14 October v.m. 9-12 u., n.m. 1.30-4.30 u. E t/m L Woensdag 15 October v.m. 9-12 u., n.m. 1.30-4.30 u. M t/m U Vrijdag 17 October v.m. 9-12 u., n.m. 1.30-4.30 u\ V t/m Z Te Sluiski! Zaterdag 18 October v.m. 9-12 u. Hierbij. dienen te worden overgelegd de Distributiestamkaarten van alie gezinsleden. Tegelijkertijd zullen extra-boterbonnen worden uitgereikt aan personen van 14 t/m 20 jaar. De aandacht wordt er voorts op ge- vestigd, dat evenals bij de uitreiking van deaardappelkaarten.de textielkaartenzullen worden uitgereikt, uitsluitend aan per sonen, die zijn opgenomen in het be- volkingsregister van de gemeente Terneuzen. Degenenj die zijn opgenomen in het bevolkingsregister van een andere ge meente en niet in de gelegenheid zijn, de hun toekomende kaarten in de woonge- meente af te halen of te doen halen (b.v. in sommige gevallen van elders te werk gestelden, schippers enz.), dienen hun Distributiestamkaarten aangeteekend op te zenden aan den Distributiedienst van de woongemeente. Deze dienst zal daarna zoo spoedig mogelijk textielkaarten en de Distributiestamkaarten aangeteekend aan den betrokkene opzenden. Men ge- lieve zich strikt aan deze uitreikingsdata te houden, aangezien geen nauitreiking ten Distributiekantore zal plaats hebben Terneuzen, 10 October 1941. De Burgemeester voornoemd, C. VERLINDE, wnd. aandragen, als zoude het nu eenmaal onver- mijdelijk zijn bij dergelijke „grootsch opge- zette offensieven tegen militaire doelen", ook burgers te betrekken. Wat de Londensche heeren te Rotterdam voor militaire doelen aanzien, weet men nu zoo langzamerhand wel. O.a. blrjkbaar de dichtbevolkte arbei- derswijken in het Zuiden der stad, waar dien avond in den blok reeds meer dan zestig dooden te betreuren vielenMen herin- nere zich slecbts de stratosfeeraanval op Rotterdam, een maand geleden. Enkele dagen Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van Beschikbaar per persoon Ot/m 3 jaar 4 t/m 13jaar 14 t/m 20 jaar Voi- was- senen Eenheid 12 Oct. t/m 18 Oct. 1941. In tijdvak van 66n week 39-4 Brood 39 Brood 39 Vleesch 39 Vl.waren 39 Melk I 39A Aardap. 39B Aardap. Y rantsoen Br00d ot «ebak Yv rantsoen Vleesch of 1 rantsoen Vleeschwaren ls/4 liter Melk l3/4 kg Aardappelen Yi kg Aardappelen 9 7 l'/4 18 3 3'/2 3K 22 3 5Vi K 18 3 rants. rants. liter kg kg 5 Oct. t/m 1 Nov. 1941. 121 Algemeen 122 Algemeen 123 Algemeen 124 t/m 127 Algemeen D en E Rijst 128 Algemeen 129 Algemeen 130 Algemeen 131 t/m 134 Algemeen 1 kg 250 gram 500 gram 1 rantsoen 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram 25 Sept. t/m IS Oct. 1941. 36-37 Boter 36-37 Vet 250 gram 250 gram Suiker Koffie-Surrogaat Jam Brood, Bloem, Gebak Rijst Havermout Qort Vermicelli of Maizena Kaas Boter Boter met reductie In tijdvak van vier weken 1 1 1 1 kg 250 250 250 250 gram 500 500 500 500 gram 4 4 4 4 rants. 500 gram 250 250 250 250 gram 250 250 250 250 gram 100 100 100 100 gram 400 400 400 400 gram In tijdvak van 19 dagen Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van Van 14 21 06 K.F. 01 t/m 04 H.K. 05 t/m 07 H.K. 08 H.K. 01 t/m 11 C.V. 12 t/m 20 C.V. le t/m 4e per. 5e t/m 6e per. 120 C C J Petroleum Petroleum Brandst. Brandstof Brandstof Brandst.2) Brandstof Brandstof Brandstof Brandstof Algemeen Zeep Toiletzeep Textiel (mannen) 2 Liter Petroleum 1 eenheid Brandstoffen j 1 rantsoen Zeep 75 Gram Toiletzeep 80 50 Gram Scheerzeep 6 Oct. 1941 12 Oct. 1941 Diverse data 1 Oct. 1941 1 Oct. 1941 1 Sept. 1941 Tot en met 27 Dec. 1941 22 Nov. 1941 30 Nov. 1941 31 Dec. 1941 31 Jan. 1942 31 Dec. 1941 31 Dec. 1941 31 Jan. 1942 30 April 1942 30 April 1942 31 Oct. 1941 31 Oct. 1941 31 Dec. 1941 Hierop geen Anthraciet verkrijgbaar. 2) Hierop uitsluitend Turf verkrijgbaar. De volgende bonnen zijn binnenkort niet meer geldig: Na Zaterdag 11 October: 38 brood, vleesch, vleeschwaren, melk I, aardappelen. Na Maandag 13 October: 36 en 37 boter en vet. EEN RANTSOEN IS: Brood: 100 gram brood. Gebak: 75 gram beschuit, wafels, biscuits, koekjes, of 140 gram speculaas, koek, of 300 gram cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 500 graan gevuld groot korstgebak, of 600 gram taart, gebak jes. Bloem: 70 gram tarwebloem, -meel, roggebloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. Rijst: 250 gram rijst, rijstemeel, -bloem, -gries, kindermeel. Havermout, 250 gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aardappelmeelvlokken, gruttemeel (gemengd meel). Gort: 250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gruttemeel (ge mengd meel), rijstgries, aardappel-tapioca. Vermicelli: 100 gram vermicelli, macaroni, spaghetti. Maizena: 100 gram maizena, sago, aardappelmeel, of 100 gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder. Vleeseh: 100 gram vleesch, gewioht van been inbegrepen. Vleeschwaren: 75 gram gerookt of gekookt vleesch, of 75 .gram gerookte worstsoor- ten, of 100 gram gekookte worstsoorten, of 125 gram leverartikelen, tonge- worst, nierbrood, of 150 gram bloedworst, zure zult. Jam: 500 gram jam, siroop, boning enz. Brandstoffen: 1 bl (maximaal 75 kg) anthraciet, steenkolen, industriebriketten, eierbriketten, of 2 hi cokes, gascokes.of 110 kg bruinkoolbriketten, of 75 kg petroleum cokes, of 150 kg cokesbries, cokesgruis, of 300 stuks persturf, of 450 stuks baggerturf, of 275 kg turf uit de Peel, of 200 kg andere soorten turf. Zeep: 90 gram huishoudzeep, of 150 gram eenheidstoiletzeep, of 100 gram zachte zeep (samenstelling na 31 Aug. 1941), of 150 gram zachte zeep (samenstelling 1 Jan.31 Aug. 1941), of 200 gram zachte zeep (samenstelling v6dr 1 Jan. 1941), of 300 gram zachte zeeppasta, of 250 gram zeeppoeder, of het doen was- schen van 20 kg droge vuile wasch. De bonnen, welke met ingang van den Zondag zijn geldig verjdaard, mat uitzondering van die voor vleesch of vleeschwaren, mogen reeds op den daaraan voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt. Het koopen van vleesch of vleeschwaren in den kleinhandel op Maandag ;n Dinsdag Is niet geoorloofd.. daarna ontglipte de Engelsche censuur een bericht, waaruit bleek, dat men hoopte op een goeden uitsla>g van de Amerikaansche proeven met instrumenten, welke noodzake- lijk waren om bij stratosfeer-aanvallen tref- zekerbeid te verkrijgen! Rotterdam is het oefeningsterrein voor de jonge piloten der Britsche luchtmac'ht zooals de Nederland- scbe politie bij verschillende arrestaties vast heeft kunnen stellen, betreft het bier onver- amtwoordelijke jongelui van 17 tot 18 jaar, die thans de plaatsen moeten bezetten, welke zijn opengekomen tengevolge van het echec, dat de zgn. non-stop offensieven hebben ge leden en tengevolge van de stakingen der Amerikaansche en Canadeesche vliegeniers. Maar zelfs de uitgeweken Nederlandsche regeering te Loriden behoorde toch tenminste nog zooveel van de belangen van ,,haar" volk af te weten, dat zij wist te voorkomen, dat men een stad, welker burgerij zich niet kan beschermen tegen deze misdaden, uit- kiest voor deze bloedige „oefeningen"! POLITIEKE MISDADEN IN BELGIfi. De (Brusselsche bladen bevatten een be richt, volgens betwelk een bom is ontploft in het hTfcofdkwartier rvan de Rex-beweging: Op 1 October had 's avonds, omstreeks 11 uur, in het hoofdkwartier van de Rex-bewe- ging in Brussel, een ontploffing plaats, Waar van de secretaris van den commandant der weerformaties van Rex, Jean Oedekerke, bet slachtoffer is geworden. Onverantwoordelijke elementen hebben de explosieve stof klaar- blijkelijk met het doel een politieken aanslag te plegen, in het hoofdkwartier binnenge- smokkeld. De misdaad begint blijkbaar een belang- rijke rol te spelen in wat men nog moeilijk de Belgische politiek kan noemen, al is er dan geen ander woord. Er zijn ook hier en daar graanschuren en korenschoven in brand ge- stoken en de militaire bevelhebber heeft een beKendmaking laten verschijnen, waarin hij er op wijst, dat (dergelijke voedselvemietiging alleen maar noodlottig kan zijn voor de Bel gische bevolking zelf en dat hij op den duur als de feiten jzich herhalen en de daders onvindbaar blijven zal gedwongen zijn ook ter bestrijd'ing van dergeljjke misdrijven het' stelsel der gijzelaars in te voeren. HAMSTER GEEN ZILVERGELD. Het „Handelsblad" wrjdde dezer dagen een atrikel aan de liefhebberij om zilveren gul dens te hamsteren. De menschen, die dit doep., gaan van de na'ieve 'veronderstelling uit, dat deze guldens om hun zilverwaarde zooveel waardevoller zijn dan papieren guldens. Het „Handelsblad" wijst erop, dat de zil- ver'waarde van den gulden slechts een zesde deel of 16 17 cents bedraagt. Hierom heeft omsmelten dan Ook geen zin. Dit zou pas zin krijgen, als het ziiver meer dan zes maal zoo duur werd, als het ithans is, en daar is in de verste verte nog geen kijk op. Bovendien is het mogelijk, dat de zilverprijs direct na den oorlog gaa't dalen evenals in 1921, toen de zilverhamsteraars dan ook groote verliezen leden. Men mag dus Wel besluiten, dat het ziiver hamsteren zelfs het eigen belang niet dienen kan. TER DOOD VEROORDEELD. De Hcge^e SS- un-d rPolizeifUhrer maakt bekend: De Nederlandsche onderdaan A. T. Ad- dicks u'it Amsterdam is door e^n krijgsraad der SS en politie wegens het plegen van een daad van geweld jegens een lid van de Duit- sche politie en wegens het verboden bezit van wapens ter dood veroordeeld. Het vonnis is voltrokken. „ZAKENMAN EN PRIJSPOLITIEK". Een hamdig boekje voor het bedryfsleven. De tweede, geheel herziene druk van het boekje „Zakeriman en Prijspolitiek" is thans verschenen. Op duidelijke en overzichtelijke wijze zijn hierin alle gegevens verwerkt, die de zakenman tegenwoordig noodig heeft in verband met de prijsvorming. Zoowel de faibrikafit als de groothandelaar, de impor- teur en de detaillist, vinden er die gegevens in, welke zij noodig hebben bij het bepalen van den juisten prijs. Zoo worden er richt- lijnen in gegeven, hoe de omzetbelasting fnoet worden gecalculeerd, hoe en bij wien prijs- verhoogingen moeten worden aangevraagd, welke prijsverhoogingen zonder meer zijn toegestaan, hoe de importeur te handelen heeft ten aanzien van gestegen prijzen van importgoederen enz., enz. Reeds voor de eerste oplage bestcnd een zoo groote belangstelling, dat deze spoedig was uitgeput. Dit was aanleiding voor den Dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen, met deze voorlichting Voort te gaan. Een aigeheele herzienlng was noodzakelijk in ver band met bet inmiddels afgekomen Prijsvor- mingsbesluit 1941, dat op 6 September in werking trad. De belangrijke bepaiingen betreffende maatscbappelijk verantwoorde prijzen, het bepalen van de verkoopprijzen van nieuwe goederen, koppelverkoopen, ket- tinghandel, het administreeren van prijzen en de inlichtingenplicht worden uitvoerig in dezen nieuwen druk besproken. Ook thans wordt deze uitgave wederom gratis voor belanghebbenden ter beschikking gesteld. JAPANS |BELEGGIN GEN IN I NTH it 300 MILLIOEN JEN. De Japanscne pers houdt zich den laatsten tijd levendig bezig met de economische pers- pectieven. die een samenwerking van Japan met 'Ned.-Indie zou openen. Volgens welihgelichte kringen heeft Japan in Ned.-Indie een. be drag van ongeveer 300 millioen jen geinvesteerd. Het heeft vooral belang bij de leveranties van petroleum, tin, koffie, hout, enz. GEEN ANNEXATIE. Het ,,Nat. Dagblad" is gemachtigd tot de volgende/verklaring: „Vast staat dat zij, .die spreken of streven naar aansluiting van Nederland bij Duitschland of over annexatie van Nederland door Duitschland, handelen in strijd met den uitgesproken wil van den Piihreir. BE BROOD PRUS WORDT GEREGEED. Maximum-, tevens minimumprijzcn vastgesteld. Het land in rayons ingedeeld. De Staatscourant van hedenavond bevat j een beschikking van den Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis- scherij, waarbij de broodprijzen in- ons land worden geregeld. De maatregelen, welke in deze beschikking zijn opgenomen, treden a.s. Maandag in werking. Men behoeft geen bakker te zijn om te weten, dat op het gebied der broodprijzen in ons land toestanden bestaan, welke zoo chaotisch z(jn, dat zjj dringend een oplossing vragen. Alvorens in te gaan op de verande- ringen, welke met ingang van Maandag 13 October zullen worden doorgevoerd, is bet nuttig een uiteenzetting te geven van de wijze, waarop de tegenwoordige broodprijzen zijn ontstaan. Nemen wij daarbij als punt van uitgang de ontwikkeling der broodprij zen gedurende den oorlog 1914/1918. In deze jaren constateerde men naast voortdurend stijgende meelprijzen over het geheele land broodprijzen, die de prijsstijging bij de grond- stoffen op den voet volgden. I Na 1918 bleven de broodprijzen nog eenigen tijd stijgende, doch na eenige jaren kwamen meer normale verhoudingen, 'waardoor de meelprijzen inzakten. De bakker, die gedu rende de voorafgaande periode een gegronde aanleiding had gehad zijn broodprijzen in verband met de stijging van zijn kosten op te voeren, zag daarentegen na den oorlog geen enkel belang in een verlaging van zijn broodprijs, en (deze bleef dan ook in ontwik keling verre b(j den meelpijs ten achter. In het verdere verloop der historische ont wikkeling valt een onderscheid te maken tus- schen de stad en het platteland. De invoe- ring van de arbeidswet in 1919, die den nacht- arbeid verbood, had op het platteland alleen ten gevolge, dat alle werkzaamheden in tijd- stip werden verschoven. De bakker kreeg echter een grootere bruto marge, en beleefde een gouden tijd, Welke kort genoeg duurde, want al spoedig verlokten de groote winst- mcgelijkheden anderen, zich als bakker te Vestigen. Aan een uitbreiding van het aantal bakkers bestond op bet platteland. hoege- tiaamd geen behoefte. Toch vestigden zich over het geheele land nieuwe bedrijven, die dezelfde prijzen berekenden als de reeds be- staande, maar omdat zij er voor moesten zorgen, toch aan een eenigszins behoorlijken omzet te kofnen, verleenden zij hun klanten meer service, o.a. om op ieder geWenscht tijdstip brood thuis te bezorgen, door klan ten te bedienen, die vele km ver van de bak- kerij afwoonden en meer van dergelijke uit- wassen. Er was echter e6n gebied van ser- vice-concurrentie, dat werd afgesloten, n.l. de levering van versch brood op een steeds vroeger tijdstip, daar de arbeidswet den ver- koop van verscth brood vobr 10 uur 's mor- gens verbiedt. Het behoeft wel geen betoog, dat het strijd- middel der service-concurrentie weinig uit- werking had. De bakker kon een stijging van zijn kosten alleen met een goede boek- houding vaststellen en een goede ."boekhouding is nooit de sterkste zijde van middenstands- bedrijven geweest. Zoodra een bakker rrierk- te, dat een concurrent hem een klant af- snoepte, stelde hij dezelfde of een ncg groo tere service dan die van zijn collega in het vooruitzicht, om op deze wijze te trachten den klant te behouden. De grootere service had alleen ten gevolge, dat een steeds grooter deel der bruto marge aan kosten en onkos- ten moest worden besteed en dat tegelijker tijd de kleine omzet bleef gehandhaafd. In de groote bevolkingscentra was de uit- werking van de arbeidswet veel ingrijpentfer. In de eerste plaats was het aantal bakkers aan het einde van den oorlog reeds te klein, en in de tweede plaats bracht de arbeidswet een verkorting van dten werktijd teweeg, zoo- dat in de stedeninderdaad meer bakkers noodig waren om den verbruiker op den nor- malen tijd het brood te bezorgen. Toch' kwa men ook hier, speciaal na 1930 veel meer be drijven dan noodig was ter voorziening in de broodbehoefte. Men zag bier bovendien reeds zeer spoedig in, dat 'n service-concurrentie alleen niet veel uitwerkte en gooide het daar- om over een anderen boeg. In de groote steden trachtte de bakker een omzetvergroo^ ting te krijgen door een prijsverlaging door te voeren, omdat zoo redeneerde hij bij een grooteren omzet de kosten lager zijn. Deze prijsverlaging ging in drie richtingen: een verlaging van de bruto prijzen, het, ver- leenen van een st'eeds grootere korting (in een enkel geval zelfs oploopend tot 25 of het geven van een aandeel in de onder- nemerswinst. De bakker, die zich op een van deze wijzen door zijn concurrent bedreigd voelde, ging tot een nog grootere verlaging over en daarmede was de broodstrijd ge- boren. Hoewel door den broodoorlog een betere aanpassing is verkregen ten aanzien van de meelprijzen, is een dergelijk strijdmiddel toch onaanvaardbaar, omdat gebleken is, dat tjj- dens deze oorlogen levenskrachtige bedrijven failleerden,- uitsluitend omdat zij niet kapi- taalkrachtig genoeg waren om hun tgd uit te zingen. Dit Was dan ook een reden voor de Regeering om op 1 Februari (1938 de door de bakkers onderling afgesloten overeenkomst in Amsterdam verblndend te verklaren. Koker 12 ituk* SO Ci Proetdooijd 2 ituks 10 ct Speciaal in Amsterdam werd de chaos in de bakkerswereld door de crisis, welke in 1929 begon, nog grooter. Vele werkloos ge worden arbeiders uit verschillende bedrijfs- takken afkomstig, schoten een wit jasje aan en werden broodslijter. Hoewel de slijters voor den individueelen bakker een omzet- vermeerdering beteekenen, maken zij de be- zorging in het algemeen gezien veel minder economisch. Hiernaast konden aan de bakkersgezellen niet meer de loonen worden uitbetaald, welke hun arbeid rechtvaardigde, zoodat deze ge- zellen een sterke neiging hadden zich als zelfstandig bakker te vestigen. De toeloop van bakkers werd zoo groot, dat, toen de vestigingswet kleinbedrijf de mogelijkheid openstelde het aantal bedrijven te remmen, de bakkers tot de eersten behoorden, die hiervan gebruik maakten. Toen in iMei 1940 de oorlog uitbrak, had "men in het eene gedeelte van ons land, ten gevolge van de bovenomschreven ontwikke ling, lage broodprijzen, en in het andere deel zeer hooge. In Dordrecht b.v. wias de brood prijs 15 c. per 800 gfam en in Leeuwarden 21 c. per 800 gram. Hier komt dan nog bij, dat in verschillende plaatsen de eene bakker beneden den plaatselijk geldenden prijs ging en de andere er boven uitstak. Het behoeft dan ook geen 'verwondering te wekken, dat de bevriezing van het peil van Mei 1940 niet anders kon zijn dan een voorloopige maat- regel. Thans moeten definitieve maatregelen worden genomen. De onderhavige moeten echter nog niet als zoodanig worden be- schouwd, doch uitsluitend als de basis, waar op de verdere saneering kan plaats vinden. De thans genomen maatregelen zijn in drie gedeelten te onderscheiden. (Wordt vervolgd.) DE WAPENS DER PROVINCIES ALS COLLECTE-SPELDJES VAN WINTERHULP NEDERLAND. Men meidt ons: Op 17 en 18 October a.s. zal de tweede Winterhulp-collecte van dit jaar gehouden worden, welke ditmaal een inzameling met speldjesverkoop zal worden. Bij den aan- vang van haar tweede periode van activiteit komt JVinterhulp met de wapens van de ,pro- vincies en van de stad Amsterdam. Wij Allen ons niet verdiepen in heraldisehe beschouyingen over_ deze producten van Nederlandsche indu9trie. Slechts willen we als onze verwachtimg uitspreken, dat op 17 en 18 October geen Nederlander zich zonder een wapen zal vertoonen. DE NIEUWE BONNEN. Voor de week van 12 tot en met 18 October a.s. zrjn de volgende bonnen geldig: Brood: 39-4 vier rantsoenenj 39 een half rantsoen. Vleesch of vleeschwaren: 39-vleesch een half rantsoen, 39-vleeschwaren §en rantsoen: Melk: 39-melk 11% liter. Aardappelen: 39-A aardappelen 1% kg, 39-B aardappelen kg. Genoemde bonnen mogen reeds Zaterdag worden gebruikt, met uitzondering van vleesch- en vleeschwaren. Na Zaterdag a.s. zijn de volgende bonnen vervallen: 38-brood,* 38-vleesch en vleesch waren, 38-melk I, 38A-aardappelen. Na Maandag a.s. vervallen de bonnen 36 <en 37 van de boter- en vetkaart. BONNEN, WELKE VERNIETIGD KUNNEN WORDEN. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend. Teneinde misverstand te voorkomen en eventueele onzekerheid uit den weg te ruimen, volgt hieronder een overzicht van die bon- nummers der verschillende bonkaarten, welke niet zijn geldig verklaard en derhalve kun nen worden vemietigd: a. Aardappelkaart (paars)bon 9, 10, 11 en 12. b. Bonkaart ,,diversen": bon ,,25-bloem", ,,26-bloem'* ,,27-bloem", ,,28-bloem", ,,29- bloem", ,,25-kaas" en ,,32-ei". c. Boterkaart (laatst uitgereiktb)bon 31, 32 en 33. d. Vetkaart (laatst uitgereikte)bon 31, 32 en 33. e. Melkkaart (blauw),: toon ,,26-melk I", ,,27-melk I" en ,,28-melk I". DISTIBUTIE VAN PETROLEUM VOOR VERLIOHTINGSDOELEINDEN. Uitreiking petroleumkaarten en bonaanwijzing. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, NijVerheid en Scheepvaart maakt bekend, dat in het tijdvak van 13 tot en met 18 October a.s. op nader door de plaatselijke distributiediensten te bepalen dagen, de uitreiking van petroleumkaarten voor verlichting zal plaats hebben. Deze kaarten zijn gemerkt met de letters S en T. Aan degenen, die destijds een inUchtlngenfor- mulier MD 73 bij de plaatselijke distributie diensten hebben ingeleverd, zullen een of meer kaarten al naar gelang van de grootte van het gezin worden uitgereikt. Uiteraard komen alleen diegenen voor kaarten in aanmerking, wier verklaringen op het inlichtingenformulier MD 73 door het plaatselijk electriciteitsbedrijf accoord zijn bevonden. Gedurende het tijdvak van 12 October tot en met 22 November a.s. geeft elke der met ,,21" genummerde bonnen van de petroleum kaarten S en T recht op het koopen van twee liter petroleum voor verlichtingsdoeleinden. EXTRA RANTSOEN BOTER VOOR KINDEREN VAN 13—20 JAAR. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van landbouw en visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distri bute van boter. Boter tegen gereduceerden prijs voor zieken, die in het bezit zijn van vet- kaarten. In het vervolg zal aan houders van vet- kaarten, die op medische gronden voor extra rantsoenen boter in aanmerking komen, boter tegen de gebruikelijke -reductie van 22V2 cent per 250 gram worden verstrekt. Aan deze

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 2