Kleine Advertentien Oorlogsschadeverzekering Bureau Voedselvoorziening Zeeland, Danscursus Janvier, Dinsdags 9.30-4 uur Wijngaardstr, 13 ill Sport Gemengde Berichten Burgerlijke Stand Advertentien N.V.V. Bureau voor Rechtsbescherming NET KOSTHUIS Te koop OUDGOUDenZILVER VAN SPRANG II! RECHTSZAKEN. VOETBAL, KORFBAL. ..JOURNALIST" HANDELDE IN JONGE KLARE. TOOP DER BEVOLKING. VERDUISTERING. Hotel Centraal - Terneuzen Voorschotpremie fl- per f 1000-per half jaar A. W. VERSCHELLING zout mag worden gebruikt voor 't wegruimen van sneeuw en ijs. Voor het geval optreden- de gladheid dientengevolge niet voldoende kan word (ti bestreden, bestaat er geen bo - zwaar tegen, dat zand wordt gebruikt, dat per kub. meter 50 kg zout bevat. INSC'HRIJVING VAN VALIDE ARMLAjSTIGEN BIJ DE ORGAN EN DER OFENRARE ARB HIDSBEMI DUELING. De secretaris-generaal van het Departe- ment van Sociale Zaken heeft eenigen tijd geleden aan de gemeentebesturen medege- deeld, dat het in zijn voornemen lag, ten einde o.a. het aantal personen, dat steun ont- vangt, te beperken, alle gesteunden, dus ook hen, die een uitkeering van een burgerlijke instelling van weldadigheid of van een ge- meentebestuur ingevolge de armenwet ont- vangen en die tot werken bij de werkverrui- ming in staat zijn, voor tewerkstelling bij objecten van dezen dienst aan te wijzen. Daartoe behooren deze gesteunden ingeschre- ven te zijn bij het gewestelijk arbeidsbureau of zijn bijkantoren. In dit verband heeft thans voornoemde secretaris-generaal aan zijn ambtgenoot van JBinnenlandsche Zaken verzocht de gemeente- besturen op het belang van deze inschrijving te wijzen. 'Hoewel in het algemeen personen, die on- dersteuning genieten en tot arbeiden in staat zijn, reeds zullen zijn ingeschreven, is naar de meening van den secretaris-generaal van Binnenlandsche Zaken de armenverzorging niet voldoende geregeld, indien niet voor het verkrijgen van ondersteuning de voorwaarde gesteld wordt, dat de betrokken armlastigen of hun gezinsleden, die tot arbeiden in staat zijn, ingeschreven zijn bij het betrokken or- gaan van de openbare arbeidsbemiddeling. Het individueele karakter, dat de burgerlijke armenzong heeft, kan hierdoor beter tot zijn recht komen. PRIJSVORMING EN PRIJSBEHEERSCHING In een dezer dagen te Middelburg gehouden persconferentie heeft het hoofd van de afdee- ling prijsvorming van den dienst van den Ge- machtigde voor de Prijzen, dr. A. Winsemius, eenige interessante mededeelingen gedaan over taak en werkwijze van dezen dienst, als- mede over de tot nu toe bereikte resultaten. Hij begon met de beteekenis uiteeh te -zetten van een goede distributieregeling, zooals zij hier te lande ook werkelijk is. De huidige bijizondere omstandigheden stellen echter nog andere problemen. Tot de omvangrijkste hiervan, behoort het probleem van de con- trdle op het prijspeil. Het gaat hierbij om belangen van de eerste orde. Wei en wee van het economisch leven in al zijn geledingen, dus zoowel van den consument als van het betdrijfsleven zijn hier in het geding. Immers w^ren de prijzen en met name die van de eerste levensbehoeften, zij het slechts korten tijd, vrijgelaten, dan zouden deze ongetwijfeld zeer snel en schoksgewijize gestegen zijn tot een hoogte, waarbij het voor het overgroote deel der bevolking niet meer mogelijk was geweest in haar allereerste levensbehoeften te voorzien. Handhaving van <j.e oude voor-oorlogsche prijzen zonder meer, bleek echter in de geheel gewijzigde situatie ook niet mogelijk. Op velerlei gebied waren b.v. ten gevolge van de veranderde grondstoffenpositie van ons land, prijsstijgingen niet te vermijden. Teneinlde deze prijsstijgingen binnen de grenzen /an het redelijke en verantwoorde te houden, was het noodig een systeem van prijsmaatregelen op te bouwen, dat met al deze factoren rekening houdt. Hierbij wer ken de rrjksbureaux onider contrdle van de betrokken departementen samen en de Ge- machtigde voor de prijizen coordineert alle getroffen maatregelen, opdat de belangen van de verschillenlde groepen tegenover die van het geheel op de juiste wijze worden afge- wogen. De taak van den Gemachtigde voor de prij zen heeft echter ook nog een andere zijde. Hem werd tevens de beretihting van alle overtredingen der prijsvoorschriften opgedra- gen en dat deze straffen niet gering zijn, zal onzen lezers bekend zijn. Het niet tegen te spreken feit, dat sommige artikelen duurder zijn geworden zoo zeide dr. Winsemius is goed beschouwd zeer redelijk. Dat hout aanzienlijk in prijs is ge stegen, moet alleen gezien worden als een gevolg van de gestegen transportkosten. De hoop is intusschen gerechtvaardigd, dat we er in zullen slagen om reeds het volgend jaar de houtprijzen al iets te kunnen verlagen. Ten aanzien van de verhooging der prijzen Van verschillende land- en tuinbouwproduc- ten, merkte de heer Winsemius op, dat deze prijsstijgingen voornamelijk zijn te wijten aan het feit, dat het prijsniveau op agrarisch ge bied voor 10 Mei 1940 te laag was. De ver- hoogingen van de toeslagen aan de landbou- wers, welke noodig werden geadht, zijn voor een deel in de verkoopprijzen van hun produc- ten tot uiting gebracht. In het vervolg ivan zijn uiteenzettingen be- toogde dr. Winsemius, dat de tijdelijke boter- schaarschte, welke zich in den vorigen win ter in Zeeland manifesteerde, uitsluitend in onze provincie is voorgekomen. Het tekort was een gevolg van de omstandigheid, dat Zeeland des winters weinig boter produceert. De aanvoer uit andere deelen des lands heeft eenigen tijd gestagneerd, maar er zijn maat regelen genomen om herhaling te voorkomen. Na er opgewezen te hebben, dat de winkel- stand er thans beter aan toe is dan v66r 10 Mei 1940, en dat er ondanks prijsbeheersching betere bedtfijfsuitkomsten zijn dan in het ver- leden, waarbij spr. een uitzondering maakte ten aanzien van de slagers, voor welke cate. gorie van neringdoenden binnenkort echter maatregelen worden genomen, betoogde dr. Winsemius, dat de levensstandaard thans on- geveer een vast niveau heeft bereikt. Eenige producten .zullen echter nog een kleine ver hooging in prijs moeten ondergaan. Zoo o.m. het brood, hetgeen een gevolg is van de ver hooging van den ridhtprijs voor tarwe. On- voorziene omstandigheden voorbehouden, zal men een groote prijsstijging over het geheel genomen evenwel niet behoeven te vreezen. Zelfs is het niet onmogeljjk, dat de kostep van het levensonderhoud in de toekomst weer ie'ts zullen dalen, n.l. wanneer de prrjzen zul len dalen van die artikelen, welke de afdee- ling prijsbeheersching door gebrek aan tijd nog niet voldoende heeft onderzocht. In dit tverband wees spr. op de kosten voor schoen- reparaties. Na vervolgens uiteengezet te hebben, dat verankering der huishuren in het verleden een waardevolle bijdrage heeft geleverd aan het behoud van den levensstandaard en dat de huiseigenaar in de tegenwoordige tpds- omstandigheden heelemaal geen reden tot klagen heeft, hetgeen hij nader aantoonde, besloot dr. Winsemius zijn mededeelir.gen met te wijzen op de beteekenis van de prijsbe heersching. Zij moet beschouwd worden als een sluitstuk op de prijsvorming. Wordt de beheersching der prijzen nie't met kracht doorgevoerd, dan heeft prijsvorming geen zin. In 1941, dus van Januart tot nu, zijn voor ongeveer 4.5 millioen gulden boeten opgelegd. Spr. verzocht ons met klehi ook de huisvrouvven te waarschuwen, dat zij zich eveneens aan straffen blootstellen, wanneer zij medehelpen aan een over- treding. Hoopers maken prijsopdrijvers en ook koopers zullen in de toekomst zwaar worden gestraft. Huismoeders, die zoo nu en dan een pondje boter clandestien koopen, zijn dus gewaar- schuwd. Wanneer wij deze beschouwing over het geen dr. Winsemius ons vertelde, hiermede dus besluiten, dan weten wjj verre ivan vol- ledig te zijn geweest. Echter vertrouwen wij onzen lezers en niet het minst ook onze lezeressen de overtuiging te hebben gegeven, dat het goed is de o'verheid tin den strijd tegen het geVaar van overtreding en wanorde te steunen, zooveel als dat maar eenigszins mogelijk is. INZAMELING WAN BEENDEREN. Schrijven over inza'meling van beenderen in een tijd van vleeschbon en vleesch-distributie zal den lezer of lezeres van dit artikel on- willekeurig de gedachte ontlokken, dat zoo- iets toch een ongerijmdheid is. 'Het is waar, U kunt slechts bepaalde hoe- veelheden vleesch koopen en ook ,,soep- beentjes" kunt U niet in ongeliiniteerde "hoe- veelheid krijgen, maar de praktijk van het geval is, dat practisch ieder gezin een paar „soep-beentjes" afkookt en er nog een sma- kelijke soep van weet te trekken. Zoo ligt dan ineens het geheele ,,beenderen- vraagstuk" voor U! En hoe denkt nu de huisvrouw over het ,,soep-beentje" als er soep van getrokken is? ,,Waardeloos". Ja, voor U, maar niet voor de Nederland- sche Beenderen-verwerkende industrie, waar- in honderden Nederlandsche arbeiders een bestaan vinden en waarvan duizenden. arbei- ders in andere bedrijven, die de producten uit „beenderen", zooals technisch vet, lijm, gelatine, beenzwart en beendermeel, weer verwerken, afhankelijk zijn. Beenderen vormen de eenige grondstof voor die producten en hoe vreemd het ook moge klinken, van U, huismoeders, hangt het vandaag af of deze Nederlandsche industrie en de honderden bedrijven, die van deze weder afhankelijk zijn, zullen kunnen blijven werken. Huismoeders, meent niet, dat het simpele „soep-beentje" van U toch geen rol speelt, want juist dat enkele „soep-beentje", ingeza- meld van gezin tot gezin, van dorp tot dorp en van stad tot stad levert een dusdanige hoeveelheid beenderen op, dat de Nederland sche beenderen-verwerkende industrie kan blijven doorwerken. In verband hiermede zijn in iedere ge- meente schillenboeren of een gemeentelijke instantie belast met het inzamelen van schil- len, levensmiddelen-afvallen en beenderen. Die beenderen mogen uit Nederland niet worden uitgevoerd en worden uitsluitend door de Nederlandsche industrie verwerkt tot producten die weer uitsluitend ten goede komen aan de Nederlandsche bedrijven. Blijft U dus nog afzijdig staan tegenover d^ze oproep en begrijpt U nu de waarde van het spreekwoord ,,vele kleintjes maken een groote" Gooit dus de ,,soep-beentjes" niet meer weg. Bewaar ze in een doos, een kistje, een mandje of desnoods in een krant en geef ze regelmatig mee aan de van gemeente-wege aangestelde ophalers van sctullen, levensmid- •delen-afvallen en beenderen, zijnde de Stich- ting ,,Ondersteunings- en Herbouwfonds", en wil dan tegelijkertijd ook nog eens Uw aan- dacht schenken aan de aardappelschillen. Bewaar ook deze zorgvuldig en geef ze mee met de ophaaldienst van bovengenoemde Stichting, die iederen dag in de stad rond- gaat. Werkt zoo alien mede om het verloren gaan van bovengenoemde artikelen tot een mini mum te beperken! PERSDRAAD. De Prov. Voedselcommissaris vestigt er de aandacht op, dat loondorschers en coopera- tieve dorschvereenigingen, die geen pers- draad meer ter beschikking hebben, zich die- nen te wenden tot de Kamer van Koophandel ter verkrijging van een A-formulier. Deze fOTmulieren waarop de behoefte van 2 maanden kan worden ingevuld, moeten wor den ingediend bij de P.I.C.A. voor Zeeland (Afd. Motorbrandstofdie de aanvragen advi- seert en doorzendt aan het: Bureau Grond- stoffen, dat de toewijzingen zal verstrekken. De toewijzingen moeten worden ingeleverd bij den leverancier van persdra'ad, die zijn be- stellingen kan plaatsen bij de Nederlandsche Kabelfabriek te Delft. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Niet mee tevreden. A. A., een 35-jarige molenaar te Aarden- burg, was op 19 September j.l. door den Politierechter te Middelburg, wegens valsch- heid in geschrifte veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, terzake van valschheid in geschrifte door hem gepleegd te Aardenburg in of omstreeks het tijdvak van September 1940 tot en met Januari 1941. Verdachte had n.l. in vervoerbewijzen voor vervoer naar i loonmaalderijen de oorspronkelijke data uit- gewischt en door andere vervangen, zoodoen- de eenzelfde bewijs meermalen gebruikende. Van dit vonnis heeft verdachte thans hoo- ger beroep aangeteekend. DE WEDSTRIJDEN VAN TERNEUZEN. Terneuzen ICorn Boys 83. Met drie invallers, welk aantal na de rust zelfs opliep tot vijf, bond het eerste elftal van Terneuzen op eigen terrein den strijd aan tegen Corn Boys uit Sas van Gent, een ploeg die aangemerkt wordt als een der em- stigste candidaten voor de eerste plaats. Reeds aanstonds werd door beide ploegen vinnig partij gegeven,waarbij Corn Boys zelfs overrompelemder optrad dan de rood- zwarten. Toch hadden de laatsten spoedig succes, doer den dezen middag zeer produc- tieven midvoor, die binnen het kwartier den stand zelfs op 20 bracht. De Sassenaars brachten daarop met een mooi schot den stand op 21, maar kort daarop werd het 3,1 voor de thuisclub. Nog in de eerste helft voerde Terneuzen den stand op tot 51, zoodat zij bij de rust een goeden voorsprong had. Kort na de hervatting maakte de Terneu- zensche midvoor weer een doelpunt, terwijl daarna, door middel van een strafschop, den voorsprong werd vergroot tot 71. Het moet tot de eer van Com Boys worden aange merkt, dat zij met dezen hopeloozen achter- stand den strijd niet opgaf en even hard aan- pakte als voordien. Door twee zeer goede kopballen smaakte zij dgn ook het genoegen de verhouding op 7—3 te brengen. Het was daarna weer de midvoor van Terneuzen, die een doelpunt scoorde (het zesde in dezen wedstrijdDit was tevens het laatste doel punt in dezen strijd, zoodat het einde kwam met 83 voor onze stadgenooten. Breskens 2Terneuzen 2 11. Als eerste wedstrijd in dit seizoen speelde het tweede elftal van Terneuzen een uitwed- strijd tegen Breskens 2, welk elftal voor het eerste seizoen in de 3e klasse van den N.V.B. uitkomt. Beide Zeeuwsch-Vlaamsche elftal- len zijn opgenomen in de afdeeling van over de Schelde. De uitslag van deze partij was een gelijk spel 11. Bij de rust was de stand 10 ten gunste van de thuisclub. Com Boys 2Terneuzen 4 45. Terwijl hun grootere broers in Terneuzen hun kans gingen verdedigen, speelden de reserves van Corn Boys thuis tegen het vier- de elftal van Terneuzen, welke jeugdige' ploeg reeds tweemaal een overwinning had weten te behalen. Ook thans wisten de rood-zwar- ten zegevierend uit den strijd te komen, door met 45 dezen kamp te winnen. AXEL—SLUISKIL 11—1. Het verrassende element bij het voetbal- spel blijft altijd een aantrekkelijkheid van de grootste beteekenis dezer sport. Sluiskil b.v. had pas een zeer verdienstelijke wedstrijd tegen Terneuzen gespeeld en Axel, hoewel zich de vorige Zondag tegenover IJzendijke (eveneens in een uitwedstrijd) te hebben ge- rehabiliteerd, werd voor den wedstrijd geen sterke kans gegeven, na het slechte debuut tegen Corn (Boys. Maar, ziet daar, de werkelijkheid die we te aanschouwen kregen was van dien aard, dat alle berekeningen weer eens onderste boven werden gegooid en op hun kop gezet. Sluiskil had een „off day" en de gastheeren speelden met een elan dat herinnerde aan de glorieuze dagen van vdor het Tweede Klasserschap. Een openbaring was wel het spel van den licht- gebouwden Snellen linkervleugelman Polfliet. Na 3 min. mist edn der Sluiskil-backs en deze speler benut de hem geboden kans prachtig, 10, Eenige minuten later legt hij den bal voor de voeten van Gans, die via den paal de score verhoogt en binnen het kwartier is het weer Polfliet, die den keeper der gasten in den hoogsten hoek het nakijken gaf, 30. Met regelmatige tusschenpoozen duurt dit spel voort. De Tnidvocr doelpunt kort na Gans opnieuw en Polfliet drijft no. 6 in zijn edntje langs den verbouwereerdgn Sluiskil- keeper. Doordat Roose vbor de rust nog een verdiend 7e doelpunt maakte, was het, vooral in de eerste helft, een ware doelpuntenregen, 7—0. iDeze meer dan nuttige verkregen voor sprong, deed het de thuisclub in de tweede helft heel wat kalmer opnemen. Toch bleef oranje-wit ook thans sterk het overwicht handhaven. Het duurt echter ruim een kwar tier eer de Axelsche midvoor uit een corner opnieuw een fraai doelpunt maakt, 80. Deze speler moet dan eenige minuten het veld ver- laten. Dobbelaar brengt na 25 minuten spe- lens in de laatste helft den stand op 90. De gasten benutten dan de kans om uit een straf schop de eer te redden, 91. Het hooge tempo zakt dan zienderoogen, maar de Axel sche voorwaartsen zien nog kans twee doel- punten aan de reeds hooge score toe te voe- gen, zooda^ bij het eindsignaal de dubbele cijfers zijn bereikt. LuctorZeelandia 33. Zaterdag j.l. speelde de korfbalclub ,,Luc- for" alhier een vriendschappelijke wedstrijd tegen .Zeelandia" uit Hansweert, die dit jaar op de 2e plaats in de eerste klasse Z.K.B. eindigde. Om kwart over vier werd begonnen en Zeelandia" zette er direct een stevi-g tempo in, waartegen Luctor" goed verdedigde. Na ongeveer een kwartier spelen had een der ,,Luctor"-dames succes en de stand was 10. Kort daarna maakte Zeelandia" ge- bruik van een verdedigingsfout en de -stand werd dus gelijk. Na vakwisseling wist een ,,Zeelandia"-dame opnieuw te scoren en met den stand 12 ging de rust in. Na de pauze werd er weer direct goed aangepakt en na een paar gevaarlijke momenten voor de korf van Zeelandia" was het toch deze club die de stand opvoerde tot 311. Door deze ach- terstand geprikkeld was het .Luctor" die toen het spel in handen nam. Het werd zoowaar 33 en met een beetje meer geluk was het zeer zeker een overwinning voro .Luctor" geworden, maar een ieder was tevreden over den einduitslag. Het mag voor een. jonge club als Luctor" zeer zeker een eer genoemd worden om tegen een eerste klasser gelijk te spelen. Het talrijke publiek dat dezen wedsfrijd bijwoonde heeft van een moote en spannende partij korfbal kunnen genieten. Velen zullen hun meening over dat „kinderachtige gedoe" wel gewijzigd hebben. Dezer dagen vervoegde zich bij een heer in het Bezuidenhoutkwartier te Den Haag de 49-jarige L. T., zich noemende ..journalist". Men was met elkaar in-connectie gekomen en T. had thans een goede tip. Hij zou 2000 liter jonge klare kunnen leveren tegen f 2,10 de flacon. De meneer had er wel ooren naar en ging op het aanbod in. Evenwel Vroeg T. en dat was aannemelijk voor zulk een be- stelling een gararitiegeld van 500. Hij kreeg het geld en het wachten was thans op den jenever. NoCh de jendver, noch T. heb ben zich nog laten zien. En ook van de f 500 is geen spoor meer te vinden. Den journalist- jeneverhandelaar heeft de politie echter toch nog kunnen aanhouden. Hij behoorde tot het type gentleman-oplichter en was van haar een goede bekende. FRIAUDULEUS GESLACHT. De politie te Hengelo heeft den pluimvee- handelaar IH. Wilmink betrapt, toen hij in een sctiuurtje achter net huis bezig was een stierkalfje van zeven a acht maanden te slachten. Het dier was reeds gedood, en W. wilde het van de huid ontdoen, toen de poli tie binnenkwam. Hij is gearresteerd. Het kalf, ^lat was gekocht op de markt te Wier- dem is in beslag genomen. Het vleesch van een ander frauduleus geslacht kalf werd in flesschen aangetroffen. DIEFSTALLEN UIT SPOORWEGWAGONS. Den laatsten tijd werden herhaaldelijk uit wagons op het stationsemplacement te Hen gelo goederen vermist. Rechercheurs heb ben drie mannen op heeterdaad betrapt bij het stelen van jenever uit een goederenwagon, welke hier toe was opengebroken. De man nen waren de lampdhist A., de machinist K. en de wagenbestuurder H. Zij zijn opgeslo- ten. Bij huiszoekingen kwamen nog ver- scheidene andere gestolen goedem als fles schen champagne en blikjes conserven voor den dag. KRANIG OPTREDEN VAN JEUGDIGEN SCHOLIER. Op den Catharijnesingel nabij de Bartho- lomeusbrug te Utrecht duwden eenige jonge kinderen een kinderwagen voor zich uit, waarin zich een baby van IV2 jaar bevond. Op een gegeven moment raakten de kinde ren met elkaar aan het stoeien, waardoor zij zoo goed als geen- acht meer sloegen op den kinderwagen. Aangekomen bij een naar het water hellend gedeelte van den singel, werd de wagen zelfs aan zijn lot overgelaten, zoo dat deze met de baby in den singel reed, ver- schrikt over deze gebeurtenis zetten de kin deren het huilend op een loopen, kind en wagen in den steek latend. De 13-jarige scholier J. H. Bronius, die toevallig passeerde, begreep onmiddellijk dat de baby, die met wagen en al onder het wateroppervlak was verdwenen, in levensge- vaar verkeerde. Hij bedacht zich geen mo ment en sprong zoo jong als hij was in den singel. En het gelukte den moedigen jongen ook werkel'ijk het kindje uit den zich onder water bevindenden wagen te halen en vrijwel ongedeerd aan eenige omstanders aan den kant te overhandigetTT TERNEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelijks-aangiften. 1 Oct. Jan Comelis van Doeselaar (ivan Oostburg), oud 26 j., jm. en Thona Vermeulen, oud 24 j., jd. 2 Oct. Adriaan Jacobus Meeusen, oud 21 j., jm. en Annigje Slingenberg, oud 22 j., jd. Geboorten. 26 Sept. Johanna Maria, d. van Reinier Visser en van Maria Berkman. 29 Sept. Roelfine, d. van Gijsbert Wilhelm van Houte en van Henderika Beuker. Maaike Irma, d. van Willem van de Linde en van Leuntje Anna Adriana Roofack. Anna Maria L^anie, d. van Johannes Pieter Ferdinandus Doppegieter en van Anna Amelia de Rijcke. Georgette Julia, d. van George Honore van Damme en van Anna Maria Gazan. 1 Oct. Reinier, z. van Reinier Harms en van Apolo- nia Cornelissens. 2 Oct. Jan Marinus, z. van Willem Moes en van Janneke Scheele. 3 Oct. Maria Cornelia, d. van Pieter Comelis Hof- man en van Cornelia Pieternella Schieman. Gverlrjden. 27 Sept. Maarten van Dix- hoorn. oud 61 j., echtg. Van Neeltje Dieleman. 29 Sept. Jan Ganseman, oud -23 j., z. van Adriaan en van Fransina Noussen (overl. te Middelburg). 2 Oct. Helena Drabbe, oud 64 j., echtg. van Pieter van den Broeke. AXEL. Huwelijks-aangiften. 6 Sept. Albert Theo- phile Demanez, oud 23 j., jm. en Adrienne "Regina Maria de Coninck, oud 22 j., jd. 13 Sept. Josephus Johannes Leonardus van den Bergen, oud 26 j., jm. en Mathilda Maria van Rijsbergen, oud 2-5 j., jd. 19 Sept. Eugenius Franciscus Lauret (van Terneuzen), oud 23 j., jm. en Anna Maria Tieleman, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Sept. Christiaan Schieman, oud 26 j., jm. en Jacoba Leuntje Jansen, oud 22 j., jd. Jan Daniel Tollenaar (van Hoek), oud 24 j., jm. en Suzanna Maatje van Cadsand, oud 21 j., jd. 11 Sept. Jozlas van Dixhoorn, odd 22 j., jm. en Catharina Leentje van Alten, oud 21 j., jd. 18 Sept. Daniel Pie ter de Visser, oud 28 j., jm. en Pieternella Dieleman, oud 45 j., wed. 25 Sept. Josephus Johannes Leonardus van den Bergen, oud 26 j., jm. en Mathilda Maria van Rijsbergen, oud 25 j.. jd. Albert Theophile Demanez, oud 23 j., jm. en Adrienne Regina Maria de Coninck, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Maria Johanna, d. van Jacobus Weijns en van Magdalena Janna de Feijter. 2 Sept. Andreas Jacobus, z. van Augustinus de Kort en van Emma Philomina Snouwaert. 9 Sept. Willem, z. van Marinus de Bruijne en van Janneke de Groote. 13 Sept. Pieternella Suzanna, d. van Jan Mari nus Verberkmoes en van Pleuntje Tanneke van de Voorde. 14 Sept. Catharina Neeltje. d. van Cornelis Verschelling en van Catharina Cornelia den Doelder. 16 Sept. Jan Jozias, z. van Jan Lourens en van Hebrina Zegers. 20 Sept. Andries Hendrik, z. van Adriaan Koekkoek en van Cornelia Maria van Dron- gelen. 23 Sept. Johannes, z. van Jan de Put ter en van Aaltje Verplanke. OverUjden. 7 Sept. Hendrik van 't Hof, oud 2 m., ,z. van Teunis en Van Geertje Cor nelia Nuis.14 Sept. Maria Louisa de Rech- ter, oud 60 j.,\ echtg. van Jozephus Jacobus Michielsen. 21 Sept. Cornelis Johannes Mar cus, oud 77 j., echtg. van Rosalia de .Bakker. Jan Dieleman, oud 16 j., z. Van Pieter en van Jacoba Krina Mangold. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 11 Sept. Jacob de Kubber, oud 25 j., jm. en Jacoba Leijntje Goossen, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Sept. Jacob de Kubber, oud 25 j., jm. en Jacoba Leijntje Goossen, oud 23 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Lourens en Krijn, zonen Van Johannes Florussen en van Adriana Jacoba Hamelink. 5 Sept. Gilles Abraham, z. Van Marinus Jacobus van Overdulve en van Johanna Elisabeth Scheele. 6 Sept. Krijn Abraham, z. van Adriaan Abraham Diele man en van Tanneke Pleuntje Lensen. 7 Sept. Pieter,. z. van Pieter Cornelis Bakker en van Jacoba de Jonge. Sara Jeleijntje, d. van Abraham Dees en van Jeleijntje Scheele. 13 Sept. Augustijn Johan Adriaan Abraham, z. van Adriaan Abraham van de Vrie en van Jacomina Jacoba Slabbekoom. 17 Sept. Jozias Jan, z. van Reinier Arij Kolijn en van Francoise Houg. 24 Sept. Martinus Adrianus, z. van Christiaan van Langevelde en van Pie ternella Rachel van Driel. 30 Sept. Willem Jan, z. van Hendrik van Arenthals en van Sara de Putter. Overlijden. 22 Sep. Jacobus Johannis Die leman, oud 35 j., echtg. van Jacoba Scheele. Jan Kaijser, oud 70 j., weduwn. van Adriana Hamelink. TERNEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. Sarens, roeier Belg. Iocdsw., Dokweg 15, van Belgie. E. N. de Pooter, zonder, Hoogendijk 60, van Hoek. H. M. van der Have, zonder, Stationsweg 10, Van Kruiningen. Th. F. Foole, zonder, Axelschestraat 90, van Geldrop. P. Winkster, handelsagent, Tholensstraat 116, van Middelburg. A. Boon, m'arechaussee, Nieuwstraat 41, van Philippine. Mr. A. P. Benjaminse, directeur postkan- toor, Ngordstraat 55, van Harlingen. M. F. H. van Bergen, zonder, Van Steen- bergenlaan 16, van Goes. Vertrokken D. Wolfert, landbouwersknecht, P 159, naar Hoek. J. C. Durinck,' dienstbode, E 15, naar Sas van Gent. H. P. M. van den Bos, fabrieksarbeider, Louisastraat 21, naar Westdorpe. J. S. Zonnevijlie, dienstbode, Dijkstraat 68, naar Biervliet. H. J. Wullink, marechaussee, Nieuwstraat 41, naar Ruurlo. Zonsopgang 6 Oct., 7 uur 49 min. Zonsondergang 6 Oct., 19 uur 7 min. Zonsopgang 7 October 7 uur 50 min. Zonsondergang 7 October 19 uur 5 min. Zonsopgang 8 October 7 uur 52 min. Zonsondergang 8 October 19 uur 3 min. 13 October: Laatste Kwartier Voor de vele blijken van belangsteilingtergelegenheid van mijn 40-jarig jubileum op 1 October j.l. ondervonden, betuig ik mijn harte- lijken dank. In het bijzonder aan de familie De Kraker, het personeel, de waarnemend Burgemeester en de waarnemend Secre- taris, die voor mij dezen dag tot een onvergetelijke hebben gemaakt. JAC. GANS. Axel, Prins Mauritsstraat 23. Voor de op zoo treffende wijze geboden hulp bij het blusschen van den bij ons ontstanen brand, betuigen wij onzen hartelijken dank aan de buren uit de Klaassenstraat en Tholensstraat en het personeel van den brandweer. Familie SIEREVELD. Terneuzen, 6 October 1941. Aanvang Dansles te 7 uur op. Vrijdag IO October a.s. Nog gelegenheid voor aanmelding leer- lingen. Voor zelfgevormde clubs in- lichtingen iederen Vrijdhg. Spreekuur Mr. T1GELAAR, op Donderdag 9 October a.s. 'savonds van 7 tot 8 uur, in de zaal „'s Lands Welvaren", Noordstraat 18, Terneuzen. ONDERWIJZERES zoekt in de Gemeente Terneuzen. Brieven voor 1 Nov. aan Mej. FRANKE te Yerseke. geen eigen rlsico bijna 3 milliard verzekerd Burg. Geillstraat 25 TERNEUZEN - Telf. 2153 Nieuw Heerenrijwiel met goede banden, en Wandelwagentje. Donze-Visserstraat 38. Dr. SCHILLING WIJ KOOPEN TEGEN DEN HOOGSTEN PRIJS NOORDSTRAAT 16 van 15 regels 52 cent b(j voorult- betaling. Verwijzingen in het redactioneel ge deelte naar de in deze rubriek voor- komende advertentien vinden niet plaats. .GEVRAAGD een Dagdienstbode, Heerengracht 3. TE KOOP z. g. a. n. Haardkachel, J. Jaarsma, gr. eikenhouten Spiegel, Handnaaimachine. Adres Bureau van dit blad. OVERDRACHT Biggenmerken gevraagd. Adres M. DE PUTTER, Koudepolder D 44, Hoek. DEGENE, die Zaterdag mijn fiets heeft meegenomen wordt in zijn eigen belang aangeraden, deze zoo spoedig mogelijk terug te bezorgen Axelschestraat 123.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 3