QUO GOUQ en OUD ZILVER Bureau Voedselvoorziening Zeeland. A. J. VAN DE ft EE OELDIQE BONNEN VOOR V0ED1NGSMIDDELEN Predikbeurten. Landbouwberichten Sport Wij geven de dubbele waarde voor: IN DE WEEK VAN 5 OCT. TOT EN MET 11 OCTv 1941 IK 3K 5'A 3 H AXEL. RECHTSZAKEN. Onzuiver bloed veroorzaakf Riieumatische pijnen, VOETBAL HET DORSCHEN VAN VLASBOLLEN. AFHALEN AANVRAAGFORMULIER VOLLE MELK. hetzij ais sieraad, of in atideren vorm Horloger - Nieuwstraat 36 - Terneuzan dak van zijn buurman wist te gooien, voordat de veldwachter hem ingehaald had; deze liet i hem de doos terug halen. Van H. verk-taarde later, deze blikjes voor 80 cent per stuk te hebben ingekocht; afge- zien van de prijsopdrijving bij den verkoop, had hij zich dus ook bij den inkoop schuldig gemaakt aan overtreding der PrijsvoorschMf- i ten. Volgens deze wordt immers te dure in koop ais ,,medeplichtigheid aan prijsopdrij- ving" beschouwd. De inhoud van de rijkgevulde fietstasch ezi de doos met blikjes gecondenseerde melk wer- den in beslag genomen en dezer dagen dooV den Inspecteur voor de Prijsbeheersching te 's-Gravenhage verbeurd verklaard waarbij de winkelier tevens een flinke boete kreeg. ZEEUWSCHE MOSSELEN. Overzioht bij de opening van het nienwe seizoen. Op 15 September j.l. is, schrijft De Z., met de levering van mosselen aan de indus- trieen, inleggerijen, enz. wederom een aan- vang gemaakt. Hiervan is dezer dagen voor den Neder- landschen Omroep een reportage te Yerseke opgenomen. Er zijn flitsen genomen uit de betrokken bedrijven, van de haven en het dorp, terwijl met den burgemeester een vraaggesprek werd gehouden. Een en ander zal op 7 Oct. ais. van 7.458 uur n.m. door Hilversum II worden uitgezonden. Indien men bedenkt, dat te Yerseke het aantal mosselindustrieen in ruim een jaar tijds van 2 tot 12 is gestegen, die gezamen- lijk een zeer groote capaciteit hebben, zal men het groote belang van de mosselen voor de voedselvoorziening eenigszins kunnen be- grijpen. Woensdag is met de verzending naar Nederlapd begonnen. In ongeveer 5 maan- den zullen meer dan 100.000 ton mosselen naar Holland vervoerd worden. Dit cijfer heeft uitsluitend betrekking op de ruwe mos selen. Door de enorme uitbreiding der In dustrie wordt geschat dat er ongeveer even- veel ingelegde ais versche mosselen weg zul len gaan. De totale verzending naar Neder- land komt hierdoor tusschen de 200.000 en 250.000 ton te liggen. Met den export "is half September een aan- vang gemaakt. In het afgeloopen jaar is in Yerseke met alle kracht gewerkt om de productie en den export van mosselen zoo hoog mogelijk op te voeren. Industrieen en arbeiders zijn er thans voldoende voorhanden. De mosselvoor- raad wordt op globaal 450.000 ton geschat. Nu ook de vervoersproblemen grootendeels zijn opgelost, laat het zich aanzien, dat de voorziening van binnen- en buitenland met Zeeuwsche mosselen voldoende verzekerd is. DE LOTERIJ VAN WINTERHULP. Einnenkort zal de loterij van Winterhulp Nederland ook in onze provincie een bijzon- dere activiteit ten toon spreiden. Het gaat n.l. om den verkoop van het laatste millioen Ioten. Meestal wegen de laatste lootjes het zwaarst, maar ten aanzien van den verkoop van Winterhulp-lootjes zal dit niet het geval blijken. Winterhulp gaat n.l. ,,den boer op" met een soort modern rad van avontuur, dat een gelukstrein voorstelt, en dat op markt- dagen enz. een ware attraqtie zal vormen. In Den Haag en Amsterdam is reeds geble- ken, dat dit rad van avontuur den koop van ioten geweldig stimuleert, en in Zeeland zal zulks eyeneens wel het geval worden. Immers in onze provincie is men geenszins afkeerig van een spelletje met Vrouwe For- tuna; en zeker niet ais men voor weinig geld een groot bedrag kan winnen, en ais vrijwei direct na den aankoop van een lot kan wor den geconstateerd of men de plank raak of mis heeft geslagen. Dit laatste geschiedt bij de loterij van Winterhulp. En het aardige is, dat ook nieten toch nog hun waarde houden voor de premietrekking. Bij het koopen van Ioten aan het rad van avontuur heeft men daarenboven nog kans eigenaar van een serie Ioten te worden zon- der er iets voor te betalen. Hoe het over het algemeen gaat met -de Winterhulp-loterjj Uitstekend. Van de 6 millioen in omloop gebrachte ioten zijn er reeds 4 millioen ver- koeht. Thans hebben de Kamers van Koop- handel in den lande op zich genomen nog een millioen te plaatsen bij de groote industrieele bedrijven in hum gebied, en het laatste mil lioen zal dan met behulp van het rad van avontuur snel zijn bestemming bereiken. Men rekent er bij Winterhulp dan ook op de premietrekking inplaats van in December al omstreeks einde October te kunnen hou- den. Het succes dat deze loterij ten bate van het mooie werk van Winterhulp heeft, is alles- zins verklaarbaar. Van de 3 millioen gulden, die de loterij op- levert, wordt immers niet minder dan 1 mil lioen gulden bestemd voor prijzen. Voorts is er voor „den directen trek" door middel van een vemuftig mengsysteem voor gezorgd, dat de prijzen billijk zijn verdeeid. Op elke partij van 200 Ioten bevinden zich minima 28 en maxima 33 prijzen. Dit geldt zoowel voor de eerste ais de laatste in ver koop gebrachte Ioten en het geldt tevens voor alle deelen des lands. De theoretische kans op een prijs is dus l'Op 6%. DE WARME MAAETIJDEN BIT „DE SCHELDE". De perschef van de Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen deelde ons het een en ander mede over het verstrekken van warm eten aan de werklieden. die daarvoor een kleinigheid willen betalen naar verhoudlng van hun uurloon. Daardoor betaalt men het minst 5 cent per dag. De leden van het per- soneel kunnen knipkaartem koopen, waarop het eten zonder inname van bonnen door de Centrale keuken wordt verstrekt. De afdee- ling personeel der fabriek heeft njgt alleen de zorg daarvoor op zich genomen, doch zij heeft ook .de sehaftlokalen dusdanig doen in- richten, dat alle deelnemers aan de warme maaltijden behoorlijk een plaats aan wit ge- schuurde tafels kunnen gebruiken en daarbij beschikken over borden, lepels en vorken. Het eten wordt in goed gesloten ketels aan- gevoerd en door keuiig in het wit gekleede mannelijke en vrouwelijke bediemden op de borden geschept. Ieder, die bij den ingang van een schaftlokaal *'zijn maaltijdenkaart heeft laten knippen, iieemt een gevuld bord en eetgerei in, ontvangst en zoekt dan een plaatsje. Wel is er niet direct voor alle 1000 Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van 5 Oct. t/m 11 Oct. 1941. 38-4 Brood 38 Brood 38 Vleesch 38 Vl.waren 38 Melk I 38A Aardap. 4 rants. y% rantsoen K rantsoen 1 rantsoen l3/* liter 13/+ kg Brood ot gebak i Vleesch of j Vleeschwaren Melk Aardappelen 5 Octt t/m 1 Nov. 1941. 121 Algemeen 122 Algemeen 123 Algemeen 124 t/m 127 Algemeen D en E Rijst 128 Algemeen 129 Algemeen 130 Algemeen 131 x/m 134 Algemeen 1 kg 250 gram 500 gram 1 rantsoen 250 'gram 250 gram 250 gram 100 gram Beschikbaar per persoon 0 t/m 3 jaar 4 t/m 14 t/m 13jaar;20jaar Vol- was- senen Eenheid In tijdvak van edn week 7 l3/4 18 22 18 3 3 3 3'/? rants. rants. liter kg In tijdvak van vier weken 100 gram 25 Sept. t/m 13 Oct. 1941. 36-37 Boter 36-37 Vet 250 gram 250 gram Suiker Koffie-Surrogaat Jam Brood, Bloem, Gebak Rijst Havermout Gort Vermicelli of Maizena Kaas Boter Boter met reductie 1 1 1 1 kg 250 250 250 250 gram 500 500 500 500 gram 4 4 4 4 rants. 500 gram 250 250 250 250 gram 254 250 250 250 gram 100 100 100 100 gram 400 400 400 400 gram In tijdvak van 19 dagen 250 500 500 500 gram 250 500 500 500 gram EEN RANTSOEN IS: Brood: 100 gram brood. Gebak: 75 gram beschuit, wafels, biscuits, koekjes, of 140 gram speculaas, koek, of 300 gram cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 500 gram gevuld groot korstgebak, of 600 gram taart, gebak jes. 'Bloem: 70 gram tarwebloem, -meel, roggebloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. Rijst: 250 gram rijst, rijstemeel, -bloem, -gries, kindermeel. Havermout, 250 gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aardappelmeelvlokken, gruttemeel (gemengd meel). Gort: 250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gruttemeel (ge mengd meel). Vermicelli: 100 gram vermicelli, macaroni, spaghetti. Maizena: 100 gram maizena, sagd, aardappelmeel, of 100 gj'am zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder. Vleesch: 100 gram vleesch, gewioht van been inbegrepen. Vleeschwaren: 75 gram gerookt of gekookt vleesch, of 75 gram gerookte worstsoor- ten, of 100 gram gekookte worstsoorten, of 125 grant leverartikelen, tonge- worst, nierbrood, of 150 gram bloedworst, zure zult. Jam: 500 gram jam, siroop, honing enz. Voor de overige artikelen is het rantsoen gelijk aan de in bovemstaande iijst vermelde hoev-Celheden. ATTENTIE. -De volgende bocmen zijn na Zaterdag 4 Oct. niet meer geldig: 37 brood, vleesch, vleeschwaren, melk; 38 reserve; 34 t/m -37 bloem en kaas; C havermout en rijst; 114 t/m 119 algemeen. De bonnen, welke met ingang van den Zondag zijn geldig verklaard, met uitzondering van die voor vleesch of vleeschwaren, mogen reeds op den daaraan voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt. Het koopen van vleesch of vleeschwaren in den kleinhandel op Maandag en Dinsdag is niet geoorloofd. tot 1200 personen plaats, doch de regeling is toch zoo, dtt in een half uur alien hun por- ties hebben kunnen gebruiken. De stamppot van aardappelen, roode kool en vleesch, die op een bepaalden dag werd gebruikt en ook door ons Werd gepcoefd, voldeed aan de eischen, die men aan- stamppot stellen mag en hen, die wij er naar vroegen, verzekerden ons, dat het eten steeds smakelijk is. Dat de samenstelling goed is, garandeert de her- komst. Het wordt door alien zeer gewaar- deerd deze wijze van verstrekking van warm eten en men verwacht, ais het kouder wordt, nog grooter deelname. Het Centrum. Een nacht in Mei. In deze film komt een grandioos feest voor, met tal van alleraardigste, goede show-num- mers, prettige gezelschapsspelen, aardige dansen, goede muzielt. Dit feest heet ,,Een nacht in Mei". Het behoeft derhalve geen bevreemding te wekken, dat er vroolijkheid heerscht in deze rolprent en wel van begin tot het eind, een1 vroolijkheid die aanstekelijk werkt, want ook de bezoekers gaan geheel meeleven met de amusante avonturen van Inge Fleming en Willy Prinz. Men kan geen dwaasheid verzinnen of men vindt er iets van in deze film; er is geen complicatie te dol, geen situatie te mal ge- vonden, maar het wordt gelukkig een opeen- stapeling van gezochte motieven. Met een sneltreinvaart gaat het er op los en die luxe vacantietrein ontspoort niet, ondanks de vele hindernisstcr, maar komt behouden op het gebruikelijke eindstation aan. ZATERDAG 4 OCTOBER 1941. Ned. Hervormde Iterk. TERNEUZEN. 7 u., Avondgebed. ZONDAG 5 OCTOBER 1941. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 10 u., Dr. J. L. Cazemier, voorb. H. Av.; 2.30 u., Dr. L. J. Caze mier, bed H. Doop. SUUTSKIL. 10 u. en 2.30 u., de heer J. D. van de Bank. AXEIL. IT) u. en 2.30 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 10 u., Ds. E. Raams, bed. H. AV.; 3 u., Ds. E. Raams, dankz. ZAAMSLAG. 10 u., Ds. Drost; 3 u., Ds. Drost, voorb. H. Av. KLGGSTERiZANDE. 10 u„ Ds. J. Kroon, voorb. H. Av. SAS VAN GENT. 10 u., Ds. W. Hermanides, van Hulst. PHILIPPINE. 2.30 u., leesdienst. Gerefortaeerde Kerk. TERNEUZEN. 10 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van Houte. AXED. 10 u. en 2.30 u., Ds. Post. ZOUTESPUI. 10 u. en 2.30 u., Ds. J. F. Sollie. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. F. Pijlman. ZAAMSLAG. 10 u. en 3 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAM1SIAG. 10 u. en 3 u„ Ds. A. Dubois, van Gouda. Gereformeerde Gemeente. TERNEU1ZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. AXEL. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. HOEK. 10 u. en 2 30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TBRNEUZEN10 u„ 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. TERNEfUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., de heer M. A. Mieras. Evangelisatiegebouw Othene. Nam. 6.30 u,, Ds. J. F. Sollie, van Zoutespui. Roomsch-Katholieke Kerk. TERNEUZEN. 7.30 u„ 9 u. en 10.30 u., H.H. Missen; 2.30 u., Lof. MAANDAG 6 OCTOBER 1941. Gebouw Emmanuel, Terneuzen. Nam. 7 u., Ds. A. Dubois, van Gouda. DINSDAG 7 OCTOBER 1941. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEIUZEN. 7 u., Ds. W. Baaij, van Tholen. Arrondissenients-Rechthank te Middelburg. Zitting van den Economischen Rechter van Donderdag 2 October 1941. Op 24 Juni 1941 werd door de marechaus- see naar aanleiding van een anonyme mede- deeling huiszoeking gedaan bij I. M. B. een weduwe uit St. Jansteen, oud 64 jaar, hierbij vonden zij in een kelder van de woning een versch geslacht varken, dat reeds in stukken was gesneden. De weduwvrouw hierover ge- hoord verklaarde, dat haar zoon op haar ver- zoek het varken had geslacht. Ze had dit voor eigen gebruik gedaan daar zij niets meer in voorraad had. De vrouw had zich nu te verantwoorden wegens het doen slachten van een varken. De zoon, C. L. v. d. B., een landbouwer eveneens uit St. Jansteen, oud 33 j., over bovenstaande gehoord bekende in overleg met zijn moeder het varken te hebben geslacht en dit had hij gedaan, omdat ze niets meer in voorraad hadden en een boer niet zonder spek en vleesch kan zijn. Tegen de eerste verdachte luidde eisch en uitspraak 5 boete of 3 dagen hechtenis. Tegen de tweede verdachte luidde de eisch 1 maand hechtenis en de uitspraak 40 boete of 20 dagen hechtenis. Op 15 Juli 1941 hielden marechaussSe's bij de Nederlandseh-Belgische grens in de ge meente St. Jansteen een persoon staande die op een rijwiel reed. Bij onderzoek bleek dat deze in een fietstasch en in zijn boven kleeren te samen 3 kilogram boter vervoerde. De verdachte C. R. L, een landbouwerswerkman, crnd 18 jaar uit Stekene (B.) verklaarde de boter zonder bon gekocht te hebben. Nu had hij zich te verantwoorden wegens het koopen van boter ^nders dan tegen afgifte van bon nen, toewijzingen of vergunningen ais be- doeld in art. 4 van de Vetdistributiebeschik- king 1940 II. (Hij had de boter van een on- bekende melkboer gekocht. Eisch en uitspraak f 25 boete of 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het in beslag genomene. C. d.- S., oud 30 j., en P. B. d. P., oud 21 j., beiden landbouwersknecht en wonende te Schoondijke, waren ten laste gelegd, dat zij op 20 Juni «1941' te Schoondijke tezamen eh in vereeniging opzettelijk in strijd met het desbetreffende krachtens de Distributiewet 1939 vastgestelde voorschrift hadden afge- leverd 50 kg bruine boonen, anders dan tegen inname van distributiebonnen, toewijzingen of vergunningen op den dag der aflevering rechtgaven op het koopen der af te leveren hoeveelheid. Eisch Jiegen beiden f 40 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f 30 boete of 10 dagen. J. S., oud 32 j., bakker te Zuidzande, was ten laste gelegd, dat hij in de maand April 1941 aldaar een varken in huisslachting had geslacht. Eisch 75 boete. Uitspraak 50 boete of 20 dagen hechtenis. G. F. v. P., oud 32 j., koopman te Groede, had zich eveneens te verantwoorden wegens het slachten van een varken in huisslachting. Eisch 40 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak 30 boete of 10 dagen. Een landbouwer E. G. d. S., oud 24 j., te St. Kruis, had- op 21 Juni 1941 een vracht- rijder circa 149 kilogram gerst laten ver- voeren. Eisch en uitspraak 10 boete of 5 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het in- beslag genomene. J. P. V., oud 23 j., transportarbeider, te Terneuzen, moest terechtstaan wegens het afleveren van een hoeveelheid boter anders dan tegen gelijktijdige of voorafgaande in- levering van de in de Vetdistributiebeschik- king 1940 II genoemde bonnen, toewijzingen of vergunningen. Eisch f 40 boete of 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring. Uitspraak 25 boete of 10 dagen hechtenis. E. M. d. D., oud 28 j., landarbeider te Phi lippine moest terecht staan wegens het koo pen van boter van bovengenoemde verdachte eveneens zonder gelijktijdige of voorafgaande inlevering van bonnen, toewijzingen of ver gunningen. Eich en uitspraak ais boven. E. J. M. oud 45 j., varkenshandelaar te Breskens, had een varken vervoefd zonder vervoerbewijs en moest zich nu hiervoor ver antwoorden. De officier van Justitie eischte /100 boete of 20 dagen hechtenis. De raadsman van verdachte, Mr. Kuipers, vroeg een geringere boete. De uitspraak luide voor verdachte f 50 boete of 20 dagen hechtenis. Zitting van Vrijdag 3 October 1941. Behandeld zijn o.a. de volgende zaken: Klaver gcstolen. De eigenaar van een stuk klavergrond te Terneuzen kwam tot de ontdekking, dat on- bekende daders een halve roecle Wavers had den weggenomen, omstreeks half Juli. Een week later werd hem bericht, dat er weer 2 personen een roede klavers hadden al'gesne- den. De broer van den eigenaar had hen ge- s-napt en zoodoende hadden de dieven geen gelegenheid gehad de zakken met klavers mede te nemen. Hij had de jongens herkend. Het waren E. van E., een slagersknecht, oud 24 j., en een betonwerker, L. H. v. d. A., oud 17 j., beiden te Terneuzen. De eerste verdachte verklaarde, dat ze om konijneneten gingen. Ze zagen toen een kla- verland en sneden ongeveer een roede af, vulden een zak en toen hij een tweede van zijn rijwiel ging halen, snapte hem de broer van den eigenaar. Hij gooide toen de zak weer leeg en vluchtte met zijn maat weg. Ook deze gaf het feit toe en zeide de klavers voor zijn kanijnen te hebben gesneden. Deze verdachte staat lang niet gunstig bekend. Daar de minderjarige niet verschenen was werd deze zaak uitgesteld tot 24 October met be\»el tot medebrengen van de minderjarige. Varken in voorraad en geslacht. Aangezien dit feit werd gepleegd voor de invoering van den Economischen Rechter, nl. in April j.l. kan het appel thans voor de rechtbank in hooger beroep worden behan deld. Getuige in deze zaak is De Feijter. Hij be- vond zich op 2 April j.l. met een paar col- lega's ter controle op de naleving der bepa- lingen van de Uandb. Crisis-wet 1933, in zake het slachten van varkens, op het bedrijf van verdachte, H. J. C., een 55-jarige varkens- slager te /Terneuzen. Het bleek, dat in de slachtplaats van ver dachte een varken werd geslacht. Verdachte verklaarde, dat het een noodslachting was, hij zou het twee dagen voor dien hebben ge kocht, en toen zou het dier reeds eenigszins ziek zijn geweest, het had n.l. blauwe plek- ken, vermoedelijk van het voer. Hij had zich den dag daarop in verbinding gesteld met den veearts en hem gezegd, dat hij den volgenden morgen een noodslachting had, dus op 2 April, tnderdaad bleek het juist, dat hij den veearts had gewaarschuwd. Toen deze kwam was het varken reeds geslacht en zijn eerste indruk was, dat het dier er goed uitzag. De controleurs hadden het- varken in he- slag genomen, daar het hen toch wel ver- dacht voorkwam en maakten proces-verbaal op en zoo moest verdachte voor den kanton- rechter verschijnen en zich aldaar verant woorden voor twee feiten, nl. het voorhan den hebben van een varken wegende onge veer 110 kg en bedoeld varken op 2 April te hebben geslacht. Ter zitting erkende verdachte beide feiten, doch kon toen aantoonen, dat hij gerechtigd was een varken voorhanden te hebben, het- geen hij bij de controle niet had kunnen aan toonen. Ook het slachten gaf hjj toe, doch bleef er hij, dat het een noodslachting was. De veearts toen ais getuige a decharge ge hoord verklaard een stuk van het vleesch te hebben doen onderzoeken en het kiemvrij te hebben bevonden, en slechts een afwijking aan de longen te hebben kunnen constatee- ren. Hij had dan ook voor het verkoopen van het vleesch toestemming gegeven. Ook had de veearts nog verklaard, dat in het algemeen een noodslachting niet voordeelig is voor verdachte, daar het dier dan minder op- brengt. Noodslachting was wel te billijken geweest, was zijn slotconclusie. De kantonrechter nam het eerste en tweede tenlaste gelegde feit ais bewezen aan, doch ontsloeg verdachte van alle rechtsvervolging ter zake van het eerste feit, en achtte hem wel strafbaar voor het tweede punt, doch zon der toepassing van straf met teruggave van het verkochte vleesch. Het O. M. was het met deze beslissir.g niet eens en teekende hooger beroep aan. Eisch 200 boete of 6 maanden hechtenis. Overtreding warenwet. Oh. M., een handelaar in zuidvruchten, oud 31 j., te St. Jansteen, had voor het kanton- gerecht te Terneuzen terecht gestaan, dat hij op 5 Dec. 1940 te St. Jansteen, in zijn winkel en magazijn en verkoop in voorraad heeft gehad een partij van 288 kg cacaopoeder, bestemd voor den handel in menschelijke con- sumptie, welke waar niet voldeed aan de daaraan krachtens de Warenwet gestelde eischen. Een keurmeester der warenwet, die ter inspectie der levensmiddelenbedrijven in St. Jansteen vertoefde, had een monster ge nomen van die cacao en doen onderzoeken. Het bleek hierbij, dat het poeder minder dan 15 van de droge stof aan cacaoboter be- vatte, hetgeen voorschrift was. Verdachte verklaarde, dat het een restant was van een partij van ongeveer 1000 kg, welke hij voor goede kwaliteit had gekocht en ook geen klachten van de koopers te heb ben ontvangen. zooals deze ook verwekt worden in vochtige huizen en bij menschen die een natuurlijk e kort krijgen aan lichaamsbeweging/ Kruschen's aansporende werkirg op de bloed- zuiverende organcn stimuleert da. tekort. Kruschen Salts spoort die organan aan en naarmate het bloed dan weer sneller gaat •stroomen worden onzuiverheden, die zich anders gaan vastzetten en ophoopen, tot haar- den van pijn, afgevoerd langs natuurlijlten weg. De werking van Kruschen is zoo volmaakt natuurlijk en zoo heilzaam voor het heele gestel. Eigenlijk moest iedereen Kruschen nemen, bjj de eerste aanwijzing! Daarmee voorkomt ge noodeloos lijden, daarbij blijft ge U jeugdig voelen, vrij van pijnen en ongemak, ongezonde dikte, onvoldoende spijsvertering, alles oorzaak en gevolg van onzuiver bloed. Wacht niet tot morgen, begin liever vandaag nog met Kruschen Salts het oude beproef- de recept sinds 1889 bij alle Apoth. en Drog, 1.47, 0.76, 0.41. N.V. Rowntree, Amster dam. De kantonrechter nam bjj zijn vonnis aan, dat niet was gebleken van eenig opzet of kwade trouw van verdachte en veroordeelde hem tot f 30 boete of 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring der cacaopoeder. De amb- tenaar, die een boete van 250 of 20 dagen met verbeurdverklaring had geeischt, kwam in appSl. Eisch 200 boete of 6 maanden hechtenis. GASSATIE AANGETEEKEND. Door I. de S., oud 48 j., koopman te Sluis, is beroep in cassatie aangeteekend tegen het vonnis van 25 September van den economi schen rechter te Middelburg waarbij hij werd veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hech tenis, met verbeurdverklaring van de pl.m. 1900 kg in beslag genomen gecondenseerde melk. Hem wa# ten laste ge'legd, dat hij op 7 April j.l. te Sluis heeft in voorraad gehad pl.m. 1900 kg gecondenseerde melk. VEREVENINGSHEFFING EN LANDED UW. Naar het Geld. Landbouwblad mededeelt, zou, ingevolge de verstrekte inlichtingen, het college van rijksbemiddelaars alleen dan toe- stemming geven tot inhouding van de 1% pet. van de vereveningsheffing op het loon' van de landarbeiders, ten eerste indien het een noodlijdend klein bedrijf betreft en ten tweede indien de werkgever, wanneer hem de toe- stemming tot inhouding wordt geweigerd, in een slechtere positie komt te verkeeren dan de landarbeider. Het Ned. Landbouw Comite acht deze ge- vallen zoo exceptioneel, dat het in het alge meen vrijwei nutteloos schijnt om tot het in- dienen van een aanvraag voor het afhouden van de 1% pet. te adviseeren. Zondag a.s. heeft op het terrein aan den Molendijk het treffen plaats tusschen Terneu zen 1 en de club, van wie men ^^oegelijk kan aannemen, dat ook zij een ernstige gooi naar het kampdo'ensohap zal doen, n.l. Corn Boys 1 uit Sas van Gent. Tot nu toe heeft Terneuzen 1 in deze competitie nog geen kampioensspel laten zien, zoodat zij tegen de Sassenaars wel uit een geheel anderen hoek zal moeten komen om succes te behalen. Waar wij echter gewoon zijn, dat onze stadgenoo- ten tegen betere tegenstanders ook beter spel weet te ontwikkelen, kan men er van over- tuigd zin. -Zondag a.s. een spannenden strijd te zullen zien. Maar ook zonder dat moet men toch in gemoede afvragen: wordt het voor ons vertegenwoordigend elftal niet hoog tijd, om een beter spelpeil te gaan vertoonem! Er zal intensiever geoefand moeten worden, op- dat er meer verband in haar gelederen komt. Juist in dit seizoen hangt er veel van af om ais eerste te eindigen. Terneuzen 2 is thans ingedeeld bij de 3e klassers uit Walcheren en Zuid-Beveland, evenals dit is gebeurd met Breskens 2. Hier door zal men in Terneuzen ook elftallen van over de Schelde aan het werk kunnen zien. De eerste wedstrijd voor Terneuzen is sen uitwedstrijd tegeri de bovengenoemde andere Zeeuwsch-Vlaaimsche club. Wij vermoeden, dat de thuisciub hier de overwinning zal we- ten te behalen. Terneuzen 4 gaat naar Sas van Gent, om het tegen het tweede elftal van de Com Boys op te nemen en daar dit jemgste elftal van Terneuzen tot nu aardig uit den hoek is ge- komen, zullen wij maar hopen, dat haar tegen- stander ook ditmaal geen spaak in het wiel zal steken. AANVRAGEN TER V ERKRIJ GING VAX VERGUNNING VEEVOEDER- AARiDAPPELEN. De Prov. Inkoopcentrale van Akkerbouw- producten voor Zeeland maakt bekend, dat aanvragen ter verkrijging van een vergun- ning voor het gebruiken of verkoopen van veevpederaardappelen van eigen teelt, met ingang van 6 October a.s. bij den districts- secretaris moeten worden ingediend. Er wordt nadrukkelrjk op gewezen, dat de aanvra-ge door den teler zelf dient te geschieden. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat hem is gebleken, dat onder het repelen van vlas, ten onrechte ook vaak het dorschen van de zaadbollen wordt verstaan. Aangezien deze opvatting niet juist is, wordt er de aandacht op geves; tigd, dat voor het dorschen van de zaadbollen een dorschvergunning hij de P.I.C.A. zal moe ten worden aangevraagd. Het repelen daaren- tegen blijft vrij. De Directeur der Afd. Zuivelcontrole ip Zeeland maakt de melkslijters en zelfventende melkveehouders benevens al degenen die voile melk verkoopen er nogmaals op attent, dat zij verplicht zijn om voor 3 October 1941 een aanvraagformulier tot verkrijging van een vergunning tot verkoop van voile melk moeten afhalen bij den Plaatselijken Bureau- houder der V.V.O. Dit formulier moet volledig ingevuld en onderteekend voor Woensdag 8 October 1941 worden ingezonden aan de Afd. Zuivelcon trole voor Zeeland, Groote Markt 28, Goes. Formulieren die na dezen datum in ons bezit komen, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. J>e melkverkoop van degene die nalatig blijft in het afhalen en opzenden van dit for mulier, zal binnen afzienbaren tijd worden stopgezet.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 2