VOEDT zichzelf! NEDERLAND 5=lkr ooetsina met itfoSot is een ware mondwassching, Predikbeurten. Gemengde Berichten^ Voor de Huisvrouw. Ter Wjnen AKKERTJE Vriji'- ms nderen naak duitschland. 100% 100.000 m &1K0 poeising mei S fonHT,„t» is er niet. Ivcrol in tuben van 60-40 en 25 ct. Xc""ezi?jr 5 A,b„«r«h»„ v.,been, 1927 h».r I RECHTSZAKEN. AXEL. VERDUISTERING. «MR1 piKi(.VO.::«Hre« am. "aenmorgen zijn 25 meisjes, afkomstig uit alle deelen van Zeeland, voor een vacantie- verblnf naar Duitschland vertrokken. Zij wer- den aan de verschillende stations langs de Zeeuwsche lijn uitgeleide gedaan door -hun ouders en familieleden en in ontvangst ge- nomen door de reisleiders. Tot 24 October zullen de meisjes gastvrijheid genie ten in net kinderheim ..Hasevinkel", gelegen nabij Arms- berg in Westfalen. Op 30 September zal een groep van 50 Zeeuwsche jongens naar Duitschland reizen en daar enkele weken in een mooie omgeving verblijven. Deze reizen worden verzorgd door den JNe- derlandschen Volksdienst in samenwerking met de N.S.V. INSTALLATIE DAGELIJKSCH BESTUUR. Nu het dagelijksch bestuur van het groote waterschap „'t Vrije van Sluis is aange- wezen, zal Me. Dieleman, waarnemend com- missaris der provincie, a.s. Dinsdag dit bestuur installeeren. Dit zal plaats hebben te Oost- burg in tegenwoordigheid van de oud-leden van Ged. Staten en andere genoodigden. HET DEKEN A AT VAN ADVOCATEN VACANT. De beer Mr. P. Dieleman, sedert 1899 advo- caat brj de Rechtbank te Middelburg, bekleedt reeds tal van jaren de functie van deken. Dit jaar moest hij aftreden en heeft zich nu niet opnieuw beschikbaar gesteld, zoodat in de vergadering van 22 dezer de advocaten een nieuwen deken zullen moeten aanwijzen. BEPLANTING VAN WEGEN EN DIJKEN. Onder leiding van den waarnemenden com- missaris der provincie is te Middelburg een vergadering gehouden van deskundigen in- zake beplanting, waarbij o.a. de Planten- j ziektekundige Dienst en het Staatsboschbe- j heer zich hadden doen vertegenwoordigen. Het ging on) de vraag hoe de beplanting van dijken en wegen in Zeeland het best kan ge- schieden. Het resultaat zal zijn, dat Mr. Die leman een kleinere commissie benoemd, die de zaak nader zal overwegen. AGHTERKAMERS Jigger, niet aan de straat, maar dit beteekent geenszins, dat men des avoijds ongestraft het licht kan opsteken als de gordijnen nog niet gesloten zijn. De verduisteringsplicht geldt voor het geheele huis! DR. DR. WIMMER BEZICHT1GT DE PROVINCIE ZEELAND. De Generalkommissar van Bestuur en Justitie, Staatssecretaris Dr. Dr. Wimmer tsft m»8ARSN8 i oue S vutssCH SSOKKTEH 0SKJOKS1 SSK vit msen vwss $0,000 HA V00» KOOO&AO P«u>IT H16R IS DC FAMlUc JAHSEtt UIT JEVERSTAO i<<^ Ter gelegdfcheid van het bezoek van den Japanschen Ambassadeur in Berlijn, Generaal Osjima, werd op het Plein in Den Haas een parade gehouden. Tijdens de parade. Op het hordes v.l.n.r. Generaal der Viiegers Fr. Christiansen Generaal Osjima en Generaal- Majoor Schwabedissen. (Foto Polygoon-v. d. Werff) Nederland voedt zichzelf! (Foto Polygoon-v. Bilsen) Tot besluit van den tocht werd nog een boerderij in Zonnemaire bezocht. Over het eiland Tholen en St. Philipsland werd 'de terugreis aanvaard. In Steenbergen nam de Generalkommissar afscheid van den Gevolmachtigde, den heer Milnzer en den waarn. commissar is, den heer Mr. Dieleman, met hartelijke woorden van dank en met de verzekering dat hij onder den indruk een mooie, gelukkige en nijvere provincie bezocht te hebben, naar huis ging. ARBEID VOOR ONVOLWAARDIGE ARBEIDSKRACHTEN. Het A.V.O.-werk in Zeeland. De Nederlandsche Vereeniging tot Bevor- dering van den Arbeid voor Onvolwaardige Hp nro- aerung van aen aiu«u voor uiivmv.o<uui^ om 10 uur" met zijn gevolg. Dr. Dr. Rabl en hulp aan lichamelijk en geestelijk gebrekki- I gen die zij zooveel mogelijk op de voor hen Archuvdirektor Dr. Volilmer aan tie grens aer e j mofltSphnr.nii tracht te provincie bij Bergen op Zoom binnen en werd daar door den Gevolmachtigde'van den Rijks commissaris Jvoor de provincie Zeeland, den heer Miinzer en diens Referent Burgemeester Lanwer, alsmede door den waarnemend Com- missaris der Provincie Mr. P. Dieleman, har- telijk begroet. Nadat de Iheer Dieleman de gasten op de verdronken deelen van de eilanlden die nu ontier tnet watervlak liggen ten op de gesohie- denis van het land alsook op de in moeite- jvolllen jarenlangen arbeid verkregen indijkin- gevestigd bad, werd de geschikte plaats in de maatschappij tracht te brengen. Daarnaast heeft zij thane, in op- dracht van de betrokken departementen, de zorg voor de militaire- en burgerslachtoffers op zich genomen. Om dit geheele, ontzagge- lijke werk goed uit te kunnen voeren, is het noodig gebleken de bestaande organisatie be- langrijk uit te bouwen. Zoo werd het aantal A.V.O.-afdeelingen in het geheele land uitge- hreid en onder meer grootere zorg besteed aan de z.g. plattelandsprovincies. Over de wijze van werken en de behaalde resultaten heeft men via radio en pers reeds In onze provincie zijn thans drie A.V.O.- afdeelingen opgericht, te weten een afdee- ling Walcheren (secretaris J. C. Corver, direc- teur sociale zaken te Vlissingen), afdeeling Zuid- en Noord-Beveland, Tholen en Schou- wen en Duiveland (secretaris J. Dirks, Wil- helminastraat no. 25 te Goes) en een afdee ling Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen (secretaris J. Brinkman, directeur geweste- lijk arbeidsbureau te Terneuzen), welke af- deelingen op geregelde tijden een consultatie- bureau houden, dat advies en hulp tr^Cht te verschaffen aan alle gebrekkigen, die zich er kornen melden. een, de aandac'ht gevesugu uau, - tocht over de dijken in de richting Ierseke veel kunnen vernemen en zoo is de A.V.O voortgezet. Daarbij "werden vooral de in Mtei ook in Zeeland geen onbekende meer. 1940 onder water gezette gebieden bezichigd. In Ierseke werd Dr. Dr. Wimbler door den burgemeester Mr. Gunning voor het stadliuis begi'oet en werden onder ditens leiding de oester- en mosselbanken bezichtigd. Een fabrick voor conserveering van mosselen Werd vooral grondig in oogenschouw ge nomen. i Over Goes, Middelburg ging Vervolgens de to eta t naar Vlissingen. 's Mitidags woonde de Algemeen Commissaris met zijn gtevolg de rede van Dr. Rabl in Middelburg over „De grondbegrippen van bet nieuwe bestuursrecht in Nederland" bij. In aJanslluiting darop be- i gaf hij zich naar de Abdjj en over'handigde j daar den iRijksarahivaris Dr. Meerkamp van Embden zes oudte in varkensleer gebonden j handelsboeken van den Middelburgschen koopman en reeder Benjamin Raule, als ge- j sclhenk Van den Rijkscommissaris. Deize documenten werden tot dusver in het Staats- arcihief Berlijn-Dahle'm bewaard. Raule was de eerste vlootvoogd van den Grooten Keur- vorst. Hij taad een groot aandeel in den op- bouw van de Brandenburgscb-Pruisische vloot en van de koloniale politiek van den Grooten Keurvorst. In deze boeken is teen Verslag gegeven o'ver de tijd van 1604 tot 167S en over de talrjjke handelsbetrekkingen die in zijn tijd tusschen bet Zeeuwsche Han- delsbuis en Hamburg, Bordeaux, Portugal en West-Indie bestonden. Op 16 September werd allereerst de in het uiterste Noord Westen van [het teiland Wal cheren gelegen gemeente Westkapelle be zocht. De Generalkommissar werd door den plaatsvervangenden burgemeester den heer W. Huibregtse op taet gemeentehuis, Waar hejm doot' twee vrouwen gekleed in Zeeuwsche draciht de inheemsche kunst van het kant- klossen werd getoond, hartelijk begroet. Er was ook een kleine tentoonstelling van heel mooi werk, dat door vlijtige en Vaardige han- den als huisarbeid was vervaardigd. Langs de kust ging de tocht verder over de aan- trekktelijke hadplaats Domburg, Oostkapelle, Vrouwenpoldei' naar tie oude havenstad Veere. De Burgemeester van de stad Veere, de heer J. A. Marteijn, begroette den General- commissar en den Gevolachtigdte en de ove- rige faeeren van >iet gevolg op de meest har telijke wijze en gaf er zijn vreugde over te kennen, dat de oude gedenkteekenten der be- schaving van de stad Veere, vooral het stati- huis en de kerk, ook van de Zijde van de Duit- sclhe instanties op prijs gesteld en bezichtigd werden. Hij zegde den Generalcommissar toe, Szijn geheele kracht daaraan te geven Veere weer iets Van zijn ouden glans terug te geven. Na een bezichtiging van het kleine, maar erg interessante gemeentemuseum werd de tocht over het eiland naar Zuid- Bevelanti voortgezet. In 'Goes, Jiet hart Van Zu id-Bevel and, werd de Generalcommissar begroet door den waarnemend Burgemeester, den heer Lenshoek. De heer Mr. Dieleman sprak vervolgens in een toespraak woorden van waardeericig over de zeer goede samen werking tusschen hem en den Gevolmachtigde van den Rijkscommissaris. Na een mooien tocht met de boot Van den veertiienst over de Ooster-Schelde werd 's middags Zierikzee bereikt. Na een rond- rit door de mooie oude stad vond een ont vangst op bet stadhuis plaats. Hier werd eveneens het interessante gemeentemuseum met belangstelling bezichtigd. schuim. Heerlijker tandpasta is er HOBK. 10 u. en 3 u., Ds. E. Raams. ZAAJMSLAG. 10 u. en 3 u., Ds. Drost. KLOOSTERZANDE. 10 u., Ds. J. Krooti, bed. H. Doop. SAS VAN GENT. 10 u., leesdienst. PHILIPPINE. 2,30 u., Ds. van Oeveren, van Axel. Gereformeerde Kerk. TERNEUZEN. 10 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van Houte. AXEL. 10 u. en 2.30 u., Ds. Post. ZCXUTESFUI. 10 u. en 2.30 u., Ds. J. F. Sollie. HO'EK. 10 u. en 3 u., Ds. F. Pijlman. ZAAMSLAjG. 10 u. en 3 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 10 u. en 3 u., Ds. Toisma. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u„ lees dienst. AXEL. 10 u. en 2.30 u„ leesdienst. HOEK. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u„ 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. TERJNiEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Roomsch-Katholieke Kerk. .TERNEUZEN. 7.30 u„ 9 u. en 10.30 u., H.H. Missen; 2.30 u., Lof. DINSDAG 23 SEPTEMBER 1941. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 6.30 u., Ds. W. C. Lamain, van Rotterdam. AXEL. 2,30 u., Ds. W. C. Lamain, van Rot terdam. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van de Politierechter van 19 Sept. W. J., oud 18 j., landbouwersknecht te Bier- vliet, werd ten laste gelegd, dat hij op 16 Naast deze afdeeling is speciaal voor de Febr. 1941 ten nadeele van den landbouwer V, oorlogsslachtoffers een door den wnd. com- i te Biervliet uit diens brandkast heeft cnt- vreemd teen bankbiljet van f 100. Bij zijn aan- houd'ng bekende de verdachte den diefstal en tevens dat hij ook het geld, dat V„ bij wien hij in dienst was, voordien vermistte, had weggenomen. Eisch 5 maanden en uitspraak 3 maanden gevangenisstraf. J. J. J. P., oud 29 j., arbeider te Hengstdijk, werd ten laste gelegd, dat hij op 9 Maart j.l. door inbraak zich heeft toegeeigend o.m. een l\am van pl,m. 8 kg, een bedrag van f 20 aan zilvergeld en een kistje sigaren. Na in verze- kerde bewaring "te zijn gesteld, werd het feit door verdachte erkend, waarna hij in vrijheid werd gesteld. Eisch en uitspraak 3 maanden gevangenis straf. E. R., oud 24 j., hulpbesteller P.T.T. te Hoofdplaat, werd verdacht op 23 Maart in een cafe aldaar L. B. Verstraete te hebben be- leedigd. Eisch en uitspraak 15 boete of 10 dagen hechten'is. K. M. K., oud 24 j., grossier te Terneuzen, moest zich verantwoorden voor het feit, dat hij in een bij hem in gebruik zijnd pand aan- wezig heeft gehad 799.2 kg pastamella. Verd. verklaarde deze goederen nooit eerder te heb ben verkocht, maar ze nu te verkoopen we- gens gebrek aan andere goederen en tevens omdat er veel mee verdiend wordt. Eisch f 40 boete of 20 dagen hechtenis, uit spraak f 25 boete of 10 dagen hechtenis. F. R., oud 79 j. wonende te Clinge, had op 18 Maart j.l. in zijn schuur aanwezig drie manden visch, elk inhoudende pl.m. 50 kg. Eisch en uitspraak 5 boete of 3 dagen hechtenis. A. de M., oud 41 j., handelaar in olie enz. te St. Jansteen, moest zich voor een zelfde feit verantwoorden. Het betrof hier 300 kg visch. Eisch en uitspraak f 5 boete of 3 dagen hechtenis. G. .F\ F. v. d. S„ oud 24 j., verzekerings- agent te Westdorpe, werd ten laste gelegd, dat hij opzettelijk 10 benzinebonnen van 5 liter en 5 benzinebonnen van 2 liter, welke hij gevonden had, zich wederrechtelijk heeft toe geeigend. Eisch 1 maand gevangenisstraf, uitspraak f 25 boete of 10 dagen hechtenis. L. de R., oud 36 j., filiaalhouder te Axel, werd beklaagd op 5 April in voorraad te heb ben gehad 20 bussen ieder inhoudende 20 liter motor-olie, zich aldus schuldig makende aan overtreding van de Verboden Nederlage- wet. Eisch en uitspraak f 15 boete of 10 dagen hechtenis. missaris der provincie ingestelde commissie, werkzaam. Het spreekt vanzelf, dat in een provincie als deze, die zoo moeilijk te bereizen is en waarin de landbouw een overwegende plaats inneemt, het A.V.O.-werk voor zeer bijzondere moeilijkheden komt te staan. En waar het aantal invaliden relatief vrij groot is, is een dringend beroep op alle Zeeuwsche werk- gevers hier zeker op zijn plaats, om er toe mede te werken, dat de A.V.O. haar zegen- brengenden arbeid ook hier zooveel mogelijk kan verrichten. Daarnaast roepen we alle Zeeuwen op, om zich als lid bjj een der ge- noemde A.V.O.-afdeelingen te doen inschrij- ven, waar men tevens gaarne alle gewenschte inlichtingen zal verstrekken. Laat Zeeland niet ten achter blijven bij de vervulling van een zoo bjj uitstek sociale plicht; laten wij, Zeeuwen, de handen ineen slaan, opdat wij, zooals reeds zoo dikwijls in de geschiedenis is gebleken, ook hier weer vooraan staan, om een groot, menschlievend werk te helpen uitvoeren. (Pr. Z. Crt.) „Het Centrum". De trouwelooze Eekehart. Het Vaderland schreef over deze film: Hubert Marischka, die deze film naar een tooneelstuk bewerkt heeft en die ook als re- gisseur is opgetreden, kan men een filmklucht gerust toevertrouwen, want uit de zotte situa- ties en caricaturale typen, die tot het gebied van de klucht behooren, heeft hij vaak ge- noeg bewezen munt te kunnen slaan. En de trouwelooze Eekehart is onmiskenbaar een klucht geen scene in de film, waarin de regisseur dit niet onomwonden toegeeft. Het publiek te laten lachen, liefst daverend te laten lachen, was zijn eenig doel en hij heeft geen middel onbeproefd gelaten, om dat doel te bereiken. i ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1941. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 7.30 u.. Avondgebed. ZONDA1G 21 SEPTEMBER 1941, Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 10 u. en 2.30 u„ Dr. L. J. Cazemler. SLUISKIL.-10 u., de heer J. D. van de Bank: 2.30 u., de heer J. A. Alsfelt. AXEL. 10 u., Ds. van Oeveren; 2.30 u., onb. A. A., oud 35 j., molenaar te Aardenburg, werd verdacht, vervoerbewijzen, welke hij noodig had voor zijn bedrijf, opzettelijk heeft vervalscht en daardoor meermalen voor het- zelfde doel heeft gebruikt. Eisch en uitspraak 1 maand gevangenis- C. A. A. M. S„ oud 29 j., molenaar te Koe- wacht, werd eenzelfde feit ten laste gelegd. Eisch 1 maand gevangenisstraf, uitspraak 50 boete of 20 dagen hechtenis. M. M. B., oud 33 j., wonende te Hulst, werd verdacht op 12 Juli j.l. haar ouurvrouw met een klomp te hebben mishandeld. Eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis, uit spraak 20 boete of 10. dagen hechtenis. Zitting van den Economischen Recbter van 18 Sept. 1941. K. S., oud 29 j„ schipper te Terneuzen, werd ten laste gelegd, dat hij onder de ge meente Kruiningen omstreeks 8 Mei j.l. ten behoeve van zijn binnenVaartuig Terneuzen II donkere olie heeft verbruikt, zonder daar- toe een vergunning te hebben. Eisch en uitspraak 15 boete of 10 dagen hechtenis, H. v. K., oud 38 j., makelaar in hout te St. Jansteen, had boomen gerooid, zonder daar- toe vergunning te hebben. Eisch en uitspraak 10 boete of 5 dagen hechtenis, K. H. de K., oud 44 j., landbouwer te Ter- neifeen, werd ten laste gelegd, dat hij op 13 Aug. 1941 te Terneuzen een levend varken van pl.m. 89 kg heeft voorhanden gehad. Eisch f 50 boete of 20 dagen hechtenis, uit spraak 40 boete of 20 dagen hechtenis, met teruggave van de opbrengst van het ver- kochte varken. P. v. T., oud 41 j., slager te Terneuzen, moest zich verantwoorden, dat hij nabij Ter neuzen omstreeks Maart frauduleus een var ken heeft geslacht. Eisch 2 maanden hechtenis, uitspraak 6 weken hechtenis. P. I. D'h., oud 48 j., landbouwer te IJzen- dijke, werd ten laste gelegd op 30 Maart j.l. een varken van meer dan 40 kg te hebben afgeleverd, zonder daarvoor een vervoerbewijs te cntvangen. Hij ieverde het af aan E. J. de M., oud 45 j., varkenshandelaar te Breskens, die geen vervoerbewijs had en zich nu daar voor ook moest verantwoorden. D'h. werd veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis, terwijl de zaak van den varkenshandelaar 14 dagen werd aange- houden. A. de C., oud 25 j., koopman te Hulst, ver- voerde op 28 Juni j.l. nabij Hontenisse circa 2 kg spek, afkomstig van een in huisslachting geslacht varken, terwijl "hij daarvoor geen vergunning had en het zonder bonnen had ge- kocht. Eisch 20 boete of 10 dagen hechtenis, met verb, verkl. Uitspraak 15 boete of 10 dagen hechtenis, met verb, verkl. K. de F., oud 45 j., transp.arb. te Terneuzen werd ten laste gelegd op 2 Juni in huisslach ting 'n varken te hebben geslacht zonder daar- toe vergunning te bezitten, terwijl zijn broer zich moest verantwoorden voor het feit, dat hij van bovenbedoeld varken een hoeveelheid vleesch zonder vergunning heeft voorhanden gehad. Eisch tegen K. de F., 1 maand hechtenis, uitspraak 50 boete of 20 dagen hechtenis; tegen den broer eisch en uitspraak 25 boete of 10 dagen hechtenis. DIEVEN MET KOOPWAAR LANGS DE HUIZEN. De inbraak, drie weken geleden gepleegd bij de familie iVan Wijk, aan de Torenlaan te Blaricum, is opgelost door de arrestatie te Hilversum van den 23-jari'gen Van der H. ten den 24-jarigen V. Uit hun bekentenis bij den chef-veldwachter te Blaricum blijkt, dat zij behooren tot het gilde van langs de villa's zwervende, tamelijk net uitziende jongelieden, die in actetasschen allerlei artistiek aan- doende koopwaar aanbieden. tefwijl zij inder- daad de situatie opnemen. Daarbij letten ze terdege op, of de villabewoners afwezig zijn en informeeren bij de buren naar de lang- durigbeid van de afwezigheid. Zoo konden zij aan de Torenlaan op hun gemak hun slag slaan. De kleedingstukken, levensmiddelen pn het fototoestel hebben zij inmiddels verko»ht. Behalve de etenswaren kon nog een deel van dezen buit worden achterhaald bij opkoopers. De daders worden ter beschikking van den officier te Amsterdam gesteld. Een hunner, V„ bleek de mededader te zijn van de inbraak brj de familie F. aan jde Valke- veenschelaan te Huizen, welke hij met den 27-jarigen D. heeft gepleegd tijdens afwezig heid der familie. De totaal acht te Hilver sum gearresteerde verdachten varieertien op hun tochten hun onderlinge combinaties, waardoor zij minder de aandacht trokken. BONNEN „VERLOREN". De slordigheid van vele Hagenaars bezorgt meldt de Tel., de distributie en de recherche handen vol werk. Ietiere maand zijn er onge- veer 1200 iHagenaars, die op de een of andere wijze hun distributiebescheiden verliezen en daardoor zichzelf maar ook den autoriteiten den grootsten last veroorzaken. Van ieder gpval. dat wordt aangegeven, wordt nauw- keurig door jde recherche onderzocht of er geen kwaadwilligheid in het spel is en voor- dat men nieuwe distributiebescheiden ont- vangt, moet er heel wat gebeuren. Hoe goed het is. dat men niet maar zonder meer alle gevallen van vermissing gelooft, blijkt de recherche keer op keer. Thans Is weer een frappant geval te Scheveningen aan het licht gekomen, Een 36-jarige Schevening- sche huislvrouw M. C. den D., was onlangs bij de politie en het distributiebedrijf aangifte komen doen, dat al haar bonnen en wat geld Igestolen waren. Zij wilde liefst zoo spoedig imogelrjk weer in het bezit van de onontbeer- lijke bescheiden worden gesteld. De recherche ging het geval onderzoeken met bet resul taat, dat aan bet licht kwam, dat de diefstal igefingeerd was en dat zij al haar bonnen aan Scheveningers had verkocht. De vrouw is thans wegens poging tot op- lichting en het doen van een valsche aangifte ingerekend. Verder zijn vier Scheveninlgers, de 35-jarige A. Z„ de ,30-jarige M. M., de 41-jarige A. C. S. en nog een ander bekeurd. DE VOETBALCOMPETITIE. Zondag begint de voetbalcompetitie weer op voile toeren te draaien. Voor dit seizoen zijn alle Zeeuwseh-Vlaamsche vereenigingen in edn klasse ondergebracht en krijgt Terneu zen 1 op bezoek het eerste elftal van Oost- burg. Moest Terneuzen de laatste jaren sukkelen met het aantal speler en kan men ternauwer- nood twee elftallen bij elkaar scharrelen, thans heeft het ledental een dusdanige uithreiding gekregen, dat met vier elftallen in competitie- verband kan worden uitgekomen. Het derde elftal komt uit in de le klasse en het vierde elftal in de 2e klasse van de onder- afdeeling Zeeland. Dit laatste elftal speelt Zondag thuis tegen de reserves van Hulst, welke ontmoeting in de morgenuren plaats heeft, terwijl het derde elftal op bezoek moet bij Hontenisse 1. Omtrent het spelen van Terneuzen 2 is niets bekend, daar dit elftal noelh in den NV|3, noch in de onderafdeeling Zeeland is inge- deel'd. Men verzocht ons de aandacht er op te wil- len vestigen, dat de donateurs alleen toegang hebben op vertoon van hun nieuwe seizoen- kaart. JON GEN ONDER EEN TREIN GERAAKT. Dinsdagmiddag wilde de 18-jarige G. B. den overgang voor voetgangers en wielrijders bij de Spaamestraat in Den Haag oversteken. Hij werd gegrepen door een locomotief van een passeerenden trein en geraakte daarbij onder den trein, waarbrj 15 vagons over hem heen gingen. De jongen liep sleehts een ge- compliceerde beenhreuk op en werd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. GASONTFLOFFING. Toen de landbouwer A. van Vugt, wonende onder de gemeente Ooltgemsplaat Dinsdag- morgen met een lucifer de gaslamp aanstak, deed zich een ernstige ontploffing voor. Ramen, deuren en kozijnen werden uit den muur gerukt en de landbouwer liep ernstige brandwonden op aan handen en gezicht. Bij onderzoek bleek, dat de slang van de buta- gasleiding was losgeraakt, zoodat het gas de kamer binnenstroomde. De echtgenoote en de kinderen, die nog te bed lagen, kwamen met den schjrik vrij, kPOORWEGONlGELUK IN JAPAN. Op 15 km ten Westen van Himeji is op het traject KobeSjimonoseki Dinsdagavond een emstig spoorwegongeluk gebeurd, waarbij 63 menschen om het leven zijn gekomen en 67 gewend werden. Naar het ministerie voor het verkeerswezen bekend maakt, zijn twee personentreinen door het niet-functioneeren van de automatische seininrichtingen op elkaar gereden, waarbij drie rijtuigen ontspoorden. (D.N.B.) NUTTIGE WENKEN. Tandpasta en mondhygiene. Uitgaande van de spreuk ..voorkomen is beter dan genezen", is ieder het er wel over eens, dat goed tandenpoetsen een eerste voor- waarde is voor het behoud van een gezond gebit. Onder goed poetsen wordt verstaan, dat de tanden gereinigd worden in rond- draaiende richting; men behoort daarbij den borstel op en neer te bewegen en niet als een harmonica heen en weer te duwen. Er mag niet te hard op den borstel gedrukt worden. Daarbij is het verstandig om den teenen mor- gen den rechterkant van den mond het eerst te poetsen en den volgenden morgen de an dere helft het eerst onder handen te nemen. Wanneer men altijd aan dezelfde zijde begint krijgt het gebit daar te veel tandpasta en wordt de andere helft allicht verwaarloosd. Het is een bekend feit, dat zeer veel tand- pasta's meer aan het gebit bederven dan op- knappen. Het is lang niet altijd een goed tee- ken wanneer de tanden na een paar maal poetsen hagelwit worden. Vele pasta's zijn te scherp en schuren het beschermende emaille van de tanden en kiezen af. Dure merken waarborgen niets op dit punt. Men raadplege liever den tandarts, die U zeker een goede tandpast kan aanraden. Vazen en kruiken van aardevverk. Het staat dikwijls buitengewoon. aardig om bloemen in een gewoon aarden potje neer te zetten. De gemberpotten zijn er zelfs zeer geschikt voor. Doch menigmaal hebben deze vazen het nadeel dat ze water doorlaten en kringen en vlekken op het tafelblad veroor zaken. Dit kan men voorkomen door de pot- ten eenige malen aan den huitenkant met waterglas te penseelen. Wanneer de vloeistof is weggetrokken wordt de bewerking herhaald en laat men de potten eenige dagen liggende drogen. (Nadruk verboden.) MARTHA BOS. Zonsopgang 20 Sept., 7 uur 21 min. Zonsondergang 20 Sept., 19 uur 45 min. Zonsopgang 21 Sept., 7 uur 23 min. Zonsondergang 21 Sept., 19 uur 42 min. Zonsopgang- 22 Sept., 7 uur 25 min. Zonsondergang 22 Sept., 19 uur 39 mtn. Nieuwe Maan: 21 Sept.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 3