OUD GOUD enOUD ZILVER Distributie. Uitreiking nieuwe AARDAPPELKAARTEN. Uitreiking nieuwe MELKKAARTEN. MIJHHARDTJES' GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN Oe Burgemeoster van Terneuzen Terneuzen (Bethel): Sluiskil (Oude School) Driewegen (School) IN DE WEEK VAN 21 SEPT. TOT EN MET 27 SEPT. 1941 114 Algemeen 115 Algemeen 116 Algemeen 117 Algemeen 118 Algemeen 119 Algemeen 34-35-36-37 Kaas 3Y van allerlei aard TERNEUZEN, 19 SEPTEMBER 1941. Wij geven de dubbele waarde voor: A. J. VAN DE REE Mannen - en ook V®E brengt ingevolge artikel 77 der Lager Onder- wijswet 1920 ter opembare kennis het vol- gende besluit: De Burgemeester van Terneuzen, gezien een ingekomen adres van bet Be- stuur der Vereeniging voor Christelijk Onder- wijs, gevestigd te Terneuzen (Sluiskil) aan de Kanaalweg, houdende verzoek om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gel- den te willen beschikbaar stellen voor het aanschaffen van een nieuwe kachel; overwegende, dat voor bovenvermelde doel- einden gelden ult de gemeentekas kunnen worden aangevraagd dat is voldaan aan het bepaalde by artikel 77, le lid der Lager Onderwijswet 1920; gelet op artikel 72 e.v. van genoemde wet en op art. 3 der verordening no. 152 van 1941; besluit zijn medewerking te verleenen. Terneuzen, 16 /September 1941. De Burgemeester van Terneuzen, get. C. A. VERLINDE, waarnemend. De Secretaris, get. B. I. ZONNEVIJLLE. Terneuzen, 16 iSeptember 1941. De Burgemeester van Terneuzen, C. A. VERLINDE, waarnemend. De Secretaris van Terneuzen, B. I. ZONNEVIJLLE. De leider van den Distributiekring TERNEUZEN maakt bekend, dat de uitreiking van de nieuwe aardappelkaarten in de gemeente Terneuzen, als volgt zal geschieden Aan hen, wier ge- slachtsnaam begint met de letters Maandag 22 September v.m. 9-12 u., n.m. 1.30-4.30 u. A t/m G Dinsdag 23 September v.m. 9-12 u., n.m. 1.30-4.30 u. H t/m O Woensdag 24 September v.m. 9-12 u., n.m. 1.30-4.30 u. P t/m Z Donderdag 25 September v.m. 9-12 u., n.m. 1.30-4.30 u. Zaterdag 27 September v.m. 9-12 u. Tegelijkertijd zullen extra kaarten worden verstrekt voor zwaren en zeer zwaren arbeid. Niet voor uitreiking komen in aan- merking a. beroepsaardappeltelers b. particuliere aardappeltelers, die 5 of meer Are (ongeveer 33roeden) kleigrond bebouwen. De aandacht wordt er voorts op ge vestigd, dat de kaarten zullen worden uitgereikt, uitsluitend aan personen, die zijn opgenomen in het bevolkings- register van de gemeente Terneuzen. Degenen, die zijn opgenomen in het bevolkingsregister van een andere ge meente en niet in de gelegenheid zijn, de hun toekomende kaarten in de woonge- meente af te halen of te doen halen (b.v. in sommige gevallen van elders te werk gestelden, schippers enz.), dienen hun Distributiestamkaarten aangeteekend op te zenden aan den Distributiedienst van de woongemeente. Deze Distributie dienst zal daarna zoo spoedig mogelijk de aardappelkaarten en de Distributie stamkaarten aangeteekend aan den be- trokkene opzenden- Tegelijkertijd zal met de uitreiking van de Aardappelkaarten de omruiling ge schieden van de oude Melkkaarten tegen nieuwe met roode opdruk. Bij het afhalen der Aardappelkaarten dienen de Melkkaarten van alle gezins- leden tegelijk met de Distributie-stam- kaarten te worden overgelegd. In verband met de uitreiking der Aardappel- en Melkkaarten zal de Distri butiedienst op Dinsdag 23 September a.s. geen zitting'' houden te Sluiskil. De eerstvolgende zitting heeft plaats op Donderdag 25 September a.s. Terneuzen, 19 September 1941. De leider van den Distributiedienst voornoemd, C. VAN DER PEIJL. HERZIENING (VAN DE REGELING VOOR OORLOGSSCHADE AAN HUISRAAD De Donderdag verschenen Staatscourant bevat (het volgende besluit van den /vnd. secretaris-generaal van financien tot wjzi- ging van de regelen betreffende de bijdragen van het rijk in de door oorlogsgeweld ver- oorzaakte schade aan huisraad, (wriziging van de regelen infzake [huisraad 1): De regelen inzake huisraad 1, vastgesteld bij resolutie van 4 December 1940 (Neder- landsche Staatscourant dd. 4 December 1940, no. 237) worden gewijzigd als volgt: I. Na artikel 8 wordt inge voegd een nieuw artikel luidende; artikel 8a. (1) Indien de schade op of na )16 Sep tember 1941 is toegebracht wordt, in afwij- Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van 21 Sept. t/m 27 Sept. 1941. 36-4 Brood 4 rants. 36 Brood Y2 rantsoen 36 Vleesch Y2 rantsoen 36 Vl.waren 1 rantsoen 36 Melk I l3/* liter 37 Reserve V/z kg 7 Seipt. t/m 4 Oct. 1941. Brood of gebak Vleesch of j Vleeschwaren Melk Aardappelen Beschikbaar per persoon 0 t/m 3 jaar 4 t/m 13 jaar 14 t/m 20jaar Vol- was- senen Eenheid In tijdvak van 66n week 36-371Bloem C Rijst C Havermout 7 Sept. t/m 24 1 kg 250 gram 500 gram Yi rantsoen 250 gram 25Q gram 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram Sept. 1941. 34-35 Boter 250 gram Boter 250 500 500 34-35 Vet .250 gram Boter met reductie 250 500 500 7 3Y2 18 20 18 3 3 3 3 V? 3 Y2 3Y2 rants. rants. liter kg In tijdvak van vier weken Suiker 1 1 1 1 Koffie-Surrogaat 250 250 250 250 Jam 500 500 500 500 Brood, Bloem, Gebak 4 4 4 4 Rijst 250 Havermout 250 Havermout 250 250 250 250 Gort 250 250 250 250 Vermicelli of Maizena 100 100 100 100 Kaas 400 400 400 400 kg gram gram rants. gram gram gram gram gram gram In tijdvak van 18 dagen 500 500 gram gram EEN RANTSOEN IS; Brood: 100 gram brood. Gebak: 75 gram beschuit, wafels, biscuits, koekjes, of 140 gram speculaas, koek, of 300 gram cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 500 gram gevuld groot korstgebak, of 600 gram taart, gebakjes. Bloem: 70 gram tarwebloem, -meel, roggebloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. Rijst: 250 gram rijst, rijstemeel, -bloem, -gries, kindermeel. Havermout, 250 gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aardappelmee'ivlokken, gruttemeel (gemengd meel). Gort: 250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gruttemeel (ge- menigd meel). Vermicelli: 100 gram vermicelli, macaroni, spaghetti. Maizena: 100 gram maizena, sago, aardappelmeel, of 100 gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder. Vleesch: 100 gram vleesch, gewioht van been inbegrepen. Vleeschwaren: 75 gram gerookt of gekookt vleesch, of 75 gram gerookte worstsoor- ten, of 100 gram gekookte worstsoor ten, of 125 gram leverartikelen, tonge- worst, nierbrood, of 150 gram bloedworst, zure zult. Jam: 500 gram jam, siroop, honing enz. Voor de overige artikelen is het rantsoen gelijk aan de in bovenstaande njst vermelde hoeveelheden. ATTENTXE! De volgende bonnen zijn na Zaterdag 20 Sept. niet meer geldig: 35 brood of gebak; 35 vleesch en 35 vleeschwaren; 35 melk; 36 reserve (aardappelen) en 33 eieren. De bonnen, welke met ingang van den Zondag zijn geldig verklaard, met uitzondering van die voor vleesch of vleeschwaren, mogen reeds op den daaraan voorafgaanden Zaterdag warden gebruikt. Het koopen van vleesch of vleeschwaren in den kleinhandel op Maandag en Dinsdag is niet geoorloofd. king van hetgeen in de vorige artikelen is iyepaald, voor verloren gegane of onherstel- baar beschadigde zaken een bijdrage verleend ten beloope van den voor die zaken besteden aankoopprijs, verminderd met een redelijk be- drag voor afschrijving, met dien verstande, dat de bijdrage niet minder bedraagt dan de verkoopwaarde dier zaken op 9 Mei 1940. (2) Bij de berekening van de bijdrage vol- gens het vorige lid worden echter niet in aan- merking genomen: a. geld en geldswaardige papieren; b. zaken, welke geen handelswaarde heb- ben; c. kennelijk overtollige zaken. De algemeen gemachtigde voor de oorlogs- en defensieschaden deelt in verband met het bovenstaande o.m. het volgende mede: Er is aan het departement van financien een centrale organi§atie gekomen voor af- wikkeling der oorlogsgeweld-schadezaken en defensie-schadezaken. De uitvoerlng van ver- schillende wetten, welke voorheen onder het departement van defensie ressorteeren, is naar het departement van financien overge- bracht. Het betreft hier o.m. de inkwartie- ringswet, de wetstaat van oorlog en beleg, en de inundatiewet. De heer F. L. Rambonnet te 's-Gravenhage staat als algemeen gemachtigde voor de oor- logs- of defensieschaden aan het hoofd van dezen centralen dienst genaamd: administra- tie voor de oorlogs- en defensie-schaden. De aandactht van den algemeen gemachtig de is in de eerste plaats bepaald geweest bij een versnelling van de afwikkeling der inge- diende schaderekeningen. Op dit punt zijn goede resultaten betreikt. Van alle kanten hoort men, dat de schadevergoeding is afge- komen. Daarnaast behoefde menige regeling, volgens welke de sdhatievergoedingen plaats vinden, verbetering. Het eerste resultaat is de verbetering van de huisraadschaderegeling, welke in de staatscourant van Donderdag is afgekondigd. De eerder getroffenen zullen nochtans, volgens inlichtingen die de N. R. Crt. Ver- kreey, van deze zelfde beginselen profiteeren. verdrijft U snel en zeker met HlWriAaof Koker 12 stuks 50 ct Proeldoojje 2 stuks 10 ct ~j- Het A.N.P. heeft zoodra het de nieuwe regeling betreffende de huisraadschade ter oore kwam, een onderlhoud gehad met den heer Ra'mbonnet. Deze gaf direct toe, dat de klachten, welke tot nu toe werden vernomen over de getroffen maatregelen, wel gefun- deerd waren. Het meest betroffen zij de ver- goedifig der huisraadschaden. Tot heden was de regeling zoo: men gaf zijn huisraadschade aan en deze werd bepaald naar de huurwaar- de van de woning, waarin het huisraad zich bevond. Deze oude regeling geldt voortaan als minimumbasis voor de uitkeering voor huisraadschade. i Thans is over de geheele lijn een herziening getroffen en wel als volgt: de slachtoffers worden opnieuw opgeroepen. De enquete- commissies hooren den betrokkene, waarbij hun oorspronkelijke aangifte als basis wordt genomen. Voorts wordt huisraadschade boven 10.000 gulden niet vergoed. Dit maximum is in de plaats gekomen van het vroegere maxi- mu'm van 7500' gulden. Uitgangspunt is de waarde van het ver loren gegane, waarbii uiteraard rekening wordt gehouden met* afsdhrijvingen. IVoor bepaalde luxueuze artikelen wordt, zooals uit het besluit •blijkt, de waarde iboven een bepaald maximum niet in aanmerking ge nomen. Wie nu nog een bijslag ontvangt op het reeds vastgestelde bedrag of in de toe- komst het voile bedrag voor zijn schade aan huisraad ontvangt, krijgt dit geld uitbetaald op een spaar- of deposito-boekje bij de Neder- landsehe Middenstandsbank, welke 250 filialeh in het land heeft, en derhalve niet in con- tanten. Mien krijgt zyn schadevergoeding voor huis raadschade in den vorm van een spaarbank- boekje tot een bepaald bedrag. Dit geldt dan voor bedragen boven if 100 iwanneer het uit te betalen bedrag onder f 100 blijft, krijgt men een cheque op diezelfde bank. Nadat tusschen betrokkenen en een winkelier een koopovereenkomst betreffende aanschaffing van huisraad is tot stand gekomen, wordt het bedrag van het spaarbankboekje afge- schreven. De kooper en de winkelier dienen daarvoor een formulier te onderteekenen, welke formulieren verkrijgbaar zijn bij de kantoren van bovengenoemde bank. De ge- troffene gaat met zulk. een onderteekend for mulier naar de bank, die dan een cheque op naam afgeeft ten name van den desbetref- fenden winkelier. Tegen afgifte van deze cheque worden de goederen door den winke lier aan den getroffene afgeleverd. De mogelijkheid, het spaarbankboekje al- dus af te schrijven bestaat alleen ibij aankoop van gebruiksgoederen voor de huishouding en derhalve niet voor aankoopen van levensmid- delen, dranken en andere dergelijke ver- bruiksgoederen. De middenstandsbank neemt echter slechts formulieren betreffende af schrijving in ontvangst, indien het bedragen betreft van f 10 en hooger. Na verloop van veertien dagen na den .datum van uitgifte van het spaarbankboekje, kan op ieder boekje f 25 in contanten worden afgebaald. Dit is gemakkelijk voor hen, die op geld zitten te wachten. Er is nog een novum in de nieuwe rege ling, aldus de heer Rambonnet, en die zal zeker in den smaak vallen. Men krijgt jil. een rente en wel ingaande 16 September. Dit geldt voor iedereen, ook al ontvangt frien zijn boekje veel Later. Hierdoor wordt het be- zwaar ondervangen, dat men nu eenmaal niet alien het eerst kan helpen. De rentevergoe- ding is ook een aansporing om zijn geld rus- tig te laten staan indien men het nog niet aanstonds kan besteden zooals men het wel zou wenschen. Maar wel moet hieraan wor den gedacht: besteedt het geld goed; met den bijslag is het uit. Verdere vergoedingen yoor huisraadschaden worden niet meer verleend. Aan diegenen, die zoo dringend om huis raad verlegen zaten, dat zij reeds inkoopen ■hebben gedaan van geleend geld, zal de schade-enquetecommissie bij uitzondering toestaan, het spaarbankboekje in contanten af te schrijven. De volgorde wordt bepaald door de com- missies. Niemand kan voorrahg Verkrijgen. Tot zoover het onderhoud 'met den heer Rambonnet, die aan het ,eind daarvan pog hulde wenschte te brengen aan den grooten arbeid, verricht door de schade-enquetecom- missies en door de afdeeling oorlogsschade. Wat betreft de nieuwe huisraadschaderege ling meende de algemeen gemachtigde te mogen opmerken, dat hier van een regeling kan worden gesproken, welke een ieder zal bevredigen. Een volgende keer ,zal hij nog een en ander mededeelen over nieuwigheden in andere schaderegelingen. NIEUWE BONNEN. Voor de week van 21 tot en met 27 Sept. zijn de volgende nieuwe bonnen aangewezen Brood: 36-4 vier rantsoenen, 36 een half rantsoen. (Het weekrantsoen is aldus als volgt ver minderd: kinderen tot 3 jaar 100 gram, kin- deren van 4 tot 13 jaar 200 gram, kinderen van 14 tot 20 jaar 400 gram en volwassenen 200 gram.) Vle&ch of vleeschwaren: 36 vleesch een half rantsoen, 36 vleeschwaren een rantsoen. Melk: 36, 1% liter. Aardappelen: 37 reserve, 3% kg. (Het rantsoen aardappelen is verhoogd met kg.) Na Zaterdag 20 Sept. zijn de volgende bon nen niet meer geldig: 35 brood, 35 vleesch en 35 vleeschwaren, 35 melk, 36 reserve (aardappelen) en 33 eieren. NIEUWE TEXTIELKAART TEGEN 1 NOVEMBER. Naar het A.N.P. van officieele zijde ver- neemt, kan de uitreiking van de nieuwe tex- tielkaart tegen 1 November tegemoet worden gezien. Uitvoerige mededeelingen over de nieuwe distributieregelimg van kleeding en huishoud- goederen zullen tijdig worden verstrekt. UITREIKING NIEUWE AARDAPPELKAARTEN. Vier versdhillende soorten. De secretaris-generaal van landbouw en visscherij deelt het volgende mede: Gedurende het tijdvak' van 22 September tot 3 October zullen nieuwe aardappelkaarten worden uitgereikt. De plaatselijke distribu- tiediensten zullen nader bekend ^laken, op welke dagen dit precies zal geschieden. De nieuwe kaarten zijn te onderscheiden in vier verschillende soorten en wel: a. Kaarten, gemerkt met de letter U, be- staande uit derhien bonnen met opdruk ..aardappelen" en genummerd van 38 tot en met 50, elk nummer gevolgd door de letter A. b. Kaarten gehnerkt met de letter V. be- saande uit veertien bonnen, met opdruk aardappelen" en genummerd van 01 tot en met 14, elk nummer eveneens door de letter A gevolgd. c. Kaarten, gemerkt met de letter W, welke dezelfde kenteekenen vertoonen als de kaarten U, doch waarbij elk nummer gevolgd wordt door de letter B. d. Kaarten, gemerkt met de letter X, welke overeenkomen met de kaarten V, even eens acher elk nummer gevolgd door de letter B. Hiema volgt een overzicht van de ver schillende kaarten, welke aan de verschillende categorieen van personen zullen worden uit gereikt. Kaarten U. en V. a. 03 jaar,, geboren na 1 Januari 1938; 1 U-kaart en 1 V-kaart; b. 413 jaar, geboren na 1 Januari 1928 en voor 2 Januari 1938 2 U-kaarten en 2 V- kaarten; c. 1420 jaar, geboren na 1 Januari 1921 en voor 2 Januari 1938 3 U-kaarten en 3 V-kaarten; d. Volwassenen, geboren voor 2 Januari 1921: 2 U-kaarten en 2 V-kaarten. Extra kaarten. Voorts krijgen personen, die zwaren arbeid verrichteny een kaart U extra en personen, die zeer zwaren arbeid verrichten, twee kaar ten U extra. Aan houders van vetkaarten zullen onge- acht den'leeftijd of werkzaamheden, die zij verrichten, bovendien nog een kaart W en een V woTden uitgereikt, zoodat een houder van een vetkaart, zoowel kaarten U en V, als kaarten W en X ontvangt. Aardappeltelers. Zoowel de beroepsaardappeltelers, als de niet ingeschreven telers die vijf are of meer telergrond dan wel 10 are of meer zandgrond bebouwen, komen niet voor aardappelkaarten in aanmerking. In verband hiermede dienen deze personen zich met hqn stamkaarten en die van hun gezinsleden en hun inwonend personeel bij de plaatselijke distri'butiediensten te vervoegem. Dit zal dienen te geschieden op een nader door deze diensten te bepalen dag, doch voor 21 September. Omtrent het gebruik der kaarten zullen nog nadere gegevens worden bekend ge- maakt. hetzij als sieraad, of in anderen vorm Horlogsr - Nieuwstraat 36 - Terneuzen HET RANTSOEN VLEESCH. De Secretaria-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot het per centage been, dat bij de distributie van vleesch mag worden berekend. In eenige gemeenten zijn in de plaatselijke bladen of in slagerijen vaste beenpercentages gepubliceerd, waardoor het publiek den in- druk zou kunnen krijgen, dat het vleesch- rantsoen gewijzigd is. Deze publicaties dragen echter geen enkel officieel karakter. Het beenpercentage is afhankelijk van de kwaliteit van het vleesch en kan derhalve niet voonaf vastgesteld wor den. Wel kan in het algemeen worden ge- zegd, dat ongeveer 20 tot 30 van de hoe- veelheid vleesch, waarop de distributiebon- nen recht geven, mag worden berekend voor been. Een rantsoen vleesch, dat, zooals hekend is, 100 gram bedraagt, zal dus thans onge veer 7080 gram vleesch en 20-30 gram been mogen bevatten. Indien de klant zulks verlangt, moet het been worden bijgeleverd. PRIJSREGELING VOOR MOSSELEN. In verband met de opening van het mossel- seizoen per 15 September j.l. is in de Staats courant van dien datum een prijsregeling voor mosselen gepubliceerd. Naar de Ge machtigde voor de Prijzen mededeelt, is het mogelijk gebleken de prijs voor den consu- ment op vrijwel hetzelfde niveau te handha- ven als het vorig jaar, hetgeen blijkt uit den prijs voor versche mosselen van 11 ct. per kg ongeknipt en 15 ct. geknipt per kg. Van belang voor den consument is voorts, dat voor mosselen in a zijn, gelei en tomaten- die de iveertig zijn gepasseerd f iRheumatische pijnen, moeten n. frl,s* regelen nemen om te voorkomen ul dupe worden van.., hun leeftijd. de jaren verslappen de Wloedzu'ivere,.t t ,d nen, verzwakt ook de spijsvertering. Dif tzich onz'uiverheden vormen in het blot„g|de die hoopen ,zich op; men gaat zich onbefiase- •lijk voelen, niet fit meer, vaak met een ongezond pafferig gevoel en neiging tot cor- ■pulentie. Zulke menschen moeten Krusc'hen Salts nemen. Kruschen houdt de bloe'dzui- ■verende organen jong, onzuiverheden in het bloed krijgen geen vat op het gestel, omdat ze regelmatig 'en langs natuurlijken weg wor den afgevoei-d. Niet zonder reden wordt Kruschen over de (heele wereld erkend als ■het middel tegen rheumatische pijnen en als voorbehioedmiddel tegen ontijdige ouderdoms- •kwaaltjes als corpulentie, trage stoelgang, auto-intoxicatie; schijnbaar onschuldig in aanvang, maar pijnlijk en sloopend. Daar- :om, wapen U intijds, neem iederen dag de kleine dosis Kruschen het oude beproefde recept sinds 1889. Bij alle Apoth. en Drog. ■1.47, 0,76, 0.41. saus eveneens een pry's is vastgesteld. Op deze wijze is voorkomen, dat de prys van het onbewerkte product, door latere bewer- kingen onevenredig zal oploopen ten koste van den consument. Zooals bekend, moeten de pryzen by de ge- etaleerde artikelen duidelijk zichtbaar aan- gegeven worden. Een ieder is dus in staat zelf de verkoopprijzen te COfttroleeren en te voorkomen, dat te veel wordt betaald. OMRUILING VAN MELKKAARTEN. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visschery maakt be kend, dat nog tot Woensdag 1 October a.s. de gelegenheid wordt gegeven groene melk kaarten bij de distributie-diensten te ruilen tegen R-melkkaarten. Zooals reeds eerder is gepubliceerd, komen uitsluitend de groene melkkaarten van kinderen, die op 1 Februari j.l. nog geen 14 jaar oud waren, in aanmer king voor dit inruilen. Bij het ruilen moet de distributiest-amkaart van het betrokken kind getoond worden. Na 1 October a.s. zal geen gelegenheid tot ruilen meer-geboden worden. LUXOR THEATER. ,,IIet ansterfeiijke hart".. De Maasbode schreef over deze film: Met veel gevoel voor dramatische spanning heeft Veit Harlan deze geschiedenis van Peter Henlein verbeeld. Hij laat in deze figuur den uitvinder domineeren en weet een aannemelijke en tegelijk boeiende persoonlijk- heid te scheppen, die in Heinrich George Bij een film als „Het onsterfelijke hart" behoeft men geen lange redenaties, geen principieele beschouwingen over wat film is en wat niet, dat men hier 66n van die, helaas nog te zeld'zame films ziet, die men zonder meer kan aanduiden met 't woord: grootsch! Dit volkomen ernstige gegeven, door den regisseur Veit Harlan ter hand genomen, naar aanleiding van een tooneelstuk van zijn vader, is door hem behandeld op een manier, die in ieder beeld, in iedere wending getuigt van die volkomen, steeds van de verantwoor- ding bewuste, liefderijke en nergens tot con- cessies geneigde instelling, waarmee een kunstwerk te maken valt. Rondom het machtige spel van Heinrich George, heeft hij steeds harmonie en even- wichten weten te bewaren... De fotografie en ensceneering zijn de beste tradities van de Duitsche filmkunst waardig. GEVAARLIJK KINDERSPEL. Woensdagavond vond te Axel een ernstig ongeluk plaats, toen het 13-jarige zoontje van den heer L. Riemens, wonende in de Pie- ter Paulusstraat, bij het spelen over de om- heining van de Chr. Landbouwschoal wilde klimmen. Op een gegeven moment gleed hij uit en viel, toen hij boven op het hek. stond, waardoor een van de gepunte ijzeren spijlen even boven de knie in het rechterbeen drong. Op zijn hulpgeroep schoten ijlings eenige voorbijgangers toe, die trachtten hem van het hek te lichten, doch de punt, die aan de boven- zyde nog was afgeplat, was zoover doorge- drongen, dat deze aan den anderen kant van het been bijna te voorschijn kwam. Inmiddels waren de doktoren gewaarschuwd en verleenden de artsen (3oor en Kalhorn de eerste hulp. Er bleek echter geen andere uit- weg mogelijk, dan de punt, even onder het been af te zagen, waarna de jongen in een nabijgelegen winkel werd binnengedragen en vervolgens naar het ziekenhuis te Sluiskil is vervoerd. Nog denzelfden avond is het ijzer uit het been verwijderd en bleken geen edele deelen geraakt te zijn, zoodat het ongeval nog be- trekkelijk goed is afgeloopen. Uit het bovenstaande blijkt echter weer eens, hoe gevaarlijk het kan zijn, op hekwer- ken e.d. te klimmen. Bijzondere vermelding verdient nog 't kor- date optreden van den heer Wondergem, een der eerste voorbijgangers, die hulp verleende. (De Z.) JUBILEUM. CMEF-TELEFONISTE. Mej. L. J. Nijssen, chef-telefoniste te Goes, vroeger te Terneuzen, was Dinsdag vijf en twintig jaar in- dienst van de P.T.T. en. dezen dag is haar wel gebleken, dat zij in ruimen kring hoog gewaardeerd wordt. De jubilaresse kreeg o.a. bezoek van Ir. de Voogd, adj.-districtshoofd, die zijn waardee- ring uitdrukte voor de wijze waarop mej, Nijssen steeds haar taak vervulde, in het bijzonder ook in de moeilijke oorlogsdagen. Spr. wenschte haar voorts geluk voor de komende jaren, ook namens het distriets- hoofd. De directeur der P.T.T. te Goes, de heer P. Visser, bood mej. Nijssen eveneens zijn ge- lukwenschen aan, namens zichzelf en het per soneel, waarbij spr. met {of gewaagde over de uitstekende wijze waarop de chef-telefo niste steeds haar taak vervulde, ook onder de zwaarste omstandigheden. Zij toande daarbij steeds het roer in vaste hand te hebben, zon der dat dit leidde tot minder prettige verhou- dingen. Als blijvend aandenken werd mej. Nijssen daarna een schilderij aangeboden, een gezicht op de kerk van het telefoonkantoor gezien, vervaardigd door den heer P. C. Wondergem, teekenaar van den technischen dienst, bene- vens een oorkonde met de namen der gevers en geefsters, waarop verscheidene „hoekjes geteekend waren, die voor de jubilaresse een aandenken vormden, o.a. aan haar indienst- treding, 25 jaar geleden te Terneuzen. Deze oorkonde was vervaardigd door den heer D. Wagemaker, teekenaar van den technischen dienst. Mej. Nijssen cntving verder bezoek en feli- citaties van het geheele personeel, zoodat deze ,,vrije" dag een zeer drukke voor haar werd, die haar zeker lang in aangename her- innering zal blijven. (Pr. Z. Crt.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 2