Groentesoep Q? Z) Q Ttflynfiartdtje* v.v. TERNEUZEN Terneuzenl-Doskol Een Huis met Schuur en Erf Predikbeurten. Sport Gemengde Berichten Advertentien GESLOTEN het Woonhuis en Erf Fa E. A. IJSEBAERT Nieuwe Oogst RAAPZADEN in soorten Zomer- verkoudheid jagen de kou er uit. Doos 10 en 50ct. RECHTSZAKEN. VOETBAL. WATERPOLO. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Persil staat nog steeds bovenaan En doet, zooals U doet INGEZONDEN STUKKEN. C. L. NOBELS, Terrein MOLENDIJK PROMOTIE-COMPETITIE 3e KLASSE Zondag a.S. - Aanvang 2 uur Entree 25 cent - Kinderen 10 cent Kantoor van W. A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 24. HUISHOUDELIJKE GOEDEREN, Donderdag 7 Augustus 1941, MET VACANTIE A.s. Maandag 15 cent per liter. Verkrijgbaar voor den zaai Hamburger en Mansholt Koolzaden FRANS DE BRUIJN ZONEN werd voorzien, zal weldra haar beslag krij- gen. Behalve aan Middelburg zal Koudekerke naar het zich laat aanzien weldra grond moeten afsta.an aan Vlissingen, want door de omstandigheden heeft de Zeeuwsche indus- trieatad geen ruimte meer voor woning bouV. En aangezien de N.V. Maatschappij ,,iDe Schelde" met het oog op de werkverrui- ming in den scheepsbouw na den oorlog, en in verband met de traditioneele moeilijkheid ar- beiders van elders in Vlissingen te huisvesten, van plan is zeer binnen kort een groot aan- tal arbeiderswoningen te bouwen, kan ook de uitbreiding van Vlissingen geen uitstel verdragen. Het tweede groote Zeeuwsche probleem, zij minder moeizaam, maar niet minder bewer- kelijk dan het voorgaande, ging Mr. Diele- man voort, is dat van de samenvoeging van polders en waterschappen. Voorts ligt het in de bedoeling zoodra het bestuur van: ,,(Het Vrije van Sluis" zal zijn gevormd, in overleg met dit bestuur een plan uit te werken om de calamiteuze en de inter- nationale polders in Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen bij dit waterschap onder te bren- gen. We verwachten in de zomerzitting van de provinciate staten in 1942 deze zaak ter goedkeuring voor te kunnen dragen. Dan vragen in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren tal van kleine polders dringend om samenvoeging. Qnmiddellijk is aan de orde de kwestje van uitwatering van de verschil- lende polders in die streek, die niet behooren tot het Hulster- en Axeler Ambacht. De geul van Plaat naar Speelmansplaat is n.l. niet deugdelijk meer voor suatie. (Dit kan aan- leiding zijn om tal van kleine polders met het Hulster- en Axeler Ambadht te vereeni- gen tot een groot waterschap. Op den duur moet het daarheen, dat de honderden kleine polders en waterschappen, die Zeeuwsch- Vlaanderen voor het tot standkomen van: „Het Vrije van Sluis" rijk was, worden opge- lost in drie groote waterschappen. Ook in Zuid-Beveland wordt de samenvoeging van polders urgent, nu de kosten van onderhoud van den Karelpolder en van den Zandkreek- dijk belangrijk zyn gestegen. Mr. Dieleman deeltde nog mede, dat de vaste provinciale commissie in elke streek waar zij de samenvoeging van polders bestu- deert en voorbereidt, wordt uitgebreid met enkele plaatselrjke deskundigen op polder- gebied. Op onze vraag hoe lang het zal duren voor- dat het poldervraagstuk in Zeeland geheel zal zijn opgelost, antwoordde hij: Naar schatting ongeveer tien jaar. Dat lijkt lang, maar als men in aanmerking neemt hoeveel financieele consequenties elke samenvoeging oplevert, is het dat niet. Wij streven ernaar by elke samenvoeging zooveel mogelijk ieder- een het zijne te geven, de lusten en lasten zoo goed als we kunnen te verdeelen, kortom de onbillrjkheden, die nu eenmaal bij reorga- nisatie nooit geheel te vermijden zijn, Zoo gering mogelijk te maken. We vroegen den waarnemenden commis- saris vervolgens of Zeeland in de naaste toe- komst geen andere groote problemen tot een onplossing zal dienen te brengen. Hij antwoordde, dat achter de twee ge- noemde groote kwesties nog vele van gerin- geren omvang staan. Een daarvan is de voortzetting van de provinciale Wegenpoli- tiek. Zoo zal b.v. het Oostelijk deel van het land van Hulst door aanleg en verbetering van wegen meer dan tot nu toe geschiedde, ontsloten moeten worden. Deze ontsluiting wordt doorgezet, ook al is er dikwijls moeilijk aan materialen te komen, omdat zij eerlang van groote beteekenis wordt voor de indijking van het land van Saeftinge. Door droogleg- ging vandit gebied zullen aan Zeeland enkele duizenden hectaren vruchtbaren grond Worden toegevoegd. Voor de bevordering van den landbouw-zal verder in alle deelen van het gewest de noodige aandacht worden besteed aan de verbetering van de quartaire Wegen. AR.RONIHSSEMENTS-REOHTBA N K TE MIDDELBURG. In de zitting van den Economischen Rech- ter van Vrijdag 25 Juli, is o.m. de volgende zaak behandeld: Aan eenige controleurs der Dandbouw Cri- siswet te Oostburg was medegedeeld, dat J. A. v. H., een 39jarige molenaar te Biervliet, vet-moedelijk 2 auto's met graan had ver- voerd en bij verschillende personen had qp- geslagen. Bij controle, gehouden in de schuur van F. D., een 41jarige landbouwer te Bier vliet, op 15 Mei j.L, bleken 80 zakken tarwe- meel, ongeveer 6000 kg, verborgen te zyn tusschen pakken stroo en hooi. Deze ver dachte, hierover gehoord, verklaarde, dat het tarwemeel van zijn zwager, de eerste ver- dachte, was. Deze was n.l. bij hem gekomen met het verzoek om die hoeveelheid bij hem op te mogen slaan, omdat hij er zelf mee ge- wrongen zat. Alleen omdat zijn zwager ermee in het nauw zat, zou hij hebben toegestemd. Niettemin is verdachte strafbaar en hij be- sefte dit ook wel, want zooals hij tegen de controleurs vertelde, had hij er 's nachts niet van kunnen slapen. De eerste verdachte, hierover gehoord, ver klaarde. dat hij de partij bij zijn zwager had gebracht omdat hij ze niet in zijn maalderij wilde houden, daar hij pas was aangehouden met een partij tarwe en nu een controle ver- wachtte. Na lang praten had zijn zwager toe gestemd. Verder verklaarde de molenaar, dat hem de partij was aangeboden door 'H. B., een 28jarige landbouwer, eveneens uit Bier vliet en ze gekocht had om aan bakkers te Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke te ver- koopen. Eisch: J. A. v. H. /200 boete of 90 dagen hechtenis, met verbeurdverkl.uitspraak 150 boete of 50 dagen hechtenis, met verbeurd- verklaring. Eisch F. D.: 75 boete of 25 dagen hechte nis, uitspraak f 40 boete of 20 dagen hecht. Eisch H. B.200 boete of 90 dagen hecht., uitspraak 150 boete of 50 dagen hechtenis. De landbouwer, die de tarwe zou hebben geleverd, werd op de marechausseekazeme ge- confronteerd met den molenaar. De molenaar verklaarde toen nog, dat hij niet alle 80 zak ken van den 28jarigen landbouwer had ge kocht, doch maar 47, en 33 stuks van een ander, n.l. R. H. B., oud 42 jaar, ook een landbouwer uit Biervliet. Aanvankelijk ont- kenden beide landbouwers ergens van te we- ten, doch bij een nader onderzoek gaf de 28- jarige landbouiwer het feit toe, doch de twee de landbouwer bleef ook na confrontatie alle schuld ontkennen. Op 23 Mei werd hij aange houden en overgebracht naar Middelburg en eerst vorige week ontslagen uit de voorloo- pige hechtenis. Een kykje in het Aanmeldingsbureau van het Nederlandsche vrrjwilligers Legioen voor den strijd tegen de bolsjewisten, waar talrijke vrijwilligers zich kwamen aanmelden. (Foto Polygoon-Fellinga. Getuige Van Houte zegt, dat verdachte de tarwe ten verkoop heeft aangeboden, waarop hij is ingegaan. Hij betaalde contant. De officier acht het bewijs door de getui- genis van Van Houte bewezen en eischt 200 boete of 90 dagen hechtenis. Mr. P. C. Adriaanse zegt, dat het overtui- gend en geldig bewijs niet is geleverd door de eenige getuigenis van Van Houte. Verdachte heeft reeds 6 h 7 weken preventief gezeten. Er zal vryspraak moeten volgen. Moet ver dachte toch veroordeeld worden, dan vraagt hij oplegging van een gevangenisstraf van 8 a, 14 dagen met aftrek van voorarrest. Uitspraak: De rechter acht het bewijs niet geleverd en spreekt verdachte vrij. ZATERDAG 26 JULI 1941. Gerefortneerde Gemeente. 'HOEK. 6.30 u., Ds. Stuivenberg, van Ierseke. ZON DAG 27 JULI 1941. Ned. Hervorinde Kerk. TERNEUZEN. 10 u., Dr. L. J. Cazemier, 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop. SLUilSKIL. 10 u., de heer J. D. van de Bank; 2.30 u., leesdienst. AXEIL. 10 u. en 2 30 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 10 u., Ds. -E. Raams; 3 u., de heer J. D. van de Bank, van Sluiskil. ZAAMSLAG. 10 u., leesdienst; 3 u., Ds. E. Raams, van Hoek. KUOOSTER2ANDE. 10 u., Ds. J. Kroon. SAjS VAN GENT. 10 u., cand. Goudkamp. PHILIPPINE. 2.30 u., cand. Goudkamp. Gerefortneerde Kerk. TERNEUZEN. 10 u. en 2.30 u„ Ds. G. W. van Houte. AXEL. Onibekend. ZOUTESPUII. 10 u. en 2.30 u., Ds. J. A. Tiemens, van Aardenburg. HOEK. 10 u. eh 3 u., Ds. F. Pijlman. ZAiAMISLAG. 10 u. en 3 u., Ds. H. Fransen, van Driewegen. Chr. Gereformeerde Kerk. ZA AMSLAG. 10 u. en 3 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., Ds. Stuivenlberg, van Ierseke. AXEL. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. HOEK. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., de heer M. A. Mieras. Evangelisatielokaal Othene. Nam. 7 u., Ds. H. Fransen, van Driewegen. Roomseh-Katholieke Kerk. TERNEUZEN, 7.30 u„ 9 u. en 10.30 u., H.H. Missen; 2.30 u., Lof. PROMOTIECOMPETITIE 3e KLASSE. TemeuzenDOSKO. Na een zeer slechten inzet van deze com- petitie, die en fikschen nederlaag van 61 tegen DOSKO tot uitslag had, herstelde Ter- neuzen zich, want achtereenvolgens werd DESK met 32 en Zeelandia tweemaal, met reap 63 en 70 geklopt. Hierdoor kwam onze plaatselijke club op gelijken voet met DOSKO. De vorige week wist DESK eohter revanche te nemen en was het Terneuzen, die het onderspit moest delven, terwijl DOSKO door een groote overwinning op het zwakke Zeelandia zich bovenaan wist te handhaven. Hierdoor verkreeg DOSKO twee punten meer dan Terneuzen, doch er bleef gelukkig voor Terneuzen nog kans over om het tot een de- finitieve beslissingsiwedstryd te laten komen. Om hiertoe te geraken is het echter beslist noodzakelijk, dat Temeuzen in dezen laatsten wedstrijd op haar terrein de overwinning be- haalt. 'Het is derhalve te begrijpen, dat er spanning heerscht, zoowel in de gelederen der beide elftallen, als bij de talrijke sport- liefhebbers in deze omgeving en is het te ver wachten, dat deze wedstrijd, die om 2 uur aahvangt, zich in een overgroote belangstel- ling zal mogen verheugen. De uitslag van een komenden wedstrijd, en speciaal die van een promotiewedstrijd, te voorspellen, behoort practisch tot de onmoge- lijkheden, zoodat wij ons daaraan niet zullen wagen. Naar onze meening is de sterkste mededinger in deze competitie door voor hem ongelukkige uitslagen uitgeschakeld gewor- den, want het elftal van DESK heeft in alle door haar gespeelde wedstrijden beter voet- bal laten zien dan haar tegenstanders. Wij verwachten dan ook, dat bij het einde der komiende competitie DESK wederom als kam- pioensclub van haar afdeeling zal deelnemen aan de promotiewedstrijden en eerlang haar Intrede zal doen in de Zuidelijke 2e klasse. De eerste wedstrijd DOSKOTemeuzen eindigde, zooals gemeld, met een overwinning van de thuisclub, doch deze wedstrijd werd gespeeLd onder een hittegolf, waarvan niet minder dan 5 spelers de dupe werden, zoodat het niet onmogelyk moet worden geacht, dat de overwinning kwam bij het elftal, dat zich het best aan deze temperatuur kon aapassen. Dat Temeuzen, op haar eigen terrein en om- ringd door haar supporters, zich geheel zal geven staat wel vast en DOSKO zal het hier in elk geval niet zoo gemakkelijk hebben als te Bergen op Zoom. Hiertegenover staat, dat DOSKO zelfs bij een gelijk spel reden tot juichen zal hebben en indien de overwinning bij Terneuzen komt voor haar de zaak nog niet als Verloren moet Worden beschouwd. Hoe men echter de zaak ook bekijkt, de ko- mende wedstrijd op het terrein aan den Mo- lendijk behoort tot de belangrijkste van deze promotiecompetitie en is voor dit seizoen de allerlaatste die hier gehouden wordt. PROV. WATERPOLO-TOURNOOI. Morgen, Zaterdagmiddag om half drie, wordt in het „Zeebad Schelde" alhier het provinciaal waterpolo-tournooi gehouden, waara&n, blijkens achterstaande advertentie, deelnemen de poloclubs uit Axel, Breskens, Sas van Gent en Vlissingen en de beide alhier bestaande poloclubs. Uitgezonderd Breskens en Vlissingen komen alle vereenigingen met twee ploegen uit, zoodat de liefhebbers van de zwemsport volop te genieten zullen krijgen. Het is bekend, dat de uitkomende clubs elkaar niets behoeven toe te geven, waardoor het aan spanning in het zwembad Schelde niet zal ontbreken. De graohten van Hulst. Verschenen is thans het voorstel van God. Staten tot wijziging van het Bijzonder regie, rnent voor het waterschap Hulster- en Axeler Ambacht. Pen einde de onzekerheid we? te nemen, die er bestaat ten opzichte van de vraag of, en zoo ja, in hoever de stadsgrach- ben der gemeente Hulst binnen de grenzen van het waterschap vallen en uit overweging, dat het belang van dat waterschap in ieder geval medebrengt, dat deze grachten onder de door 't waterschap te onderhouden water- leidingen worden opgenomen, heeft het dage- lijksch bestuur van 't waterschap den wensch kenbaar gemaakt, dat het Bijzonder regle- ment nader worde gewijzigd. De stadsgrachten te Hulst maken deel uit van het stroomgebied der reeds tot het wa terschap behoorende leidingen, terwijl niet alleen door tusschenkomst van deze grachten het rioolwater van de kom van Hulst de lei dingen bereikt, maar ook als boezem de grachten van beteekenis zijn. Eenige publiek- rechtelijke verplichting ter zake van het on derhoud der grachten, die voor een deel eigendom zijn der gemeente en voor het overige deel van particulieren heeft afgezien van die, welke voor de gemeente uit haar zorg voor de volksgezondheid van lieveriede is voortgesproten, nimmer bestaan. Ook de voormalige Commissie voor het Havenfort heeft te dezen met de grachten nimmer eenige bemoeienis gehad. Het verdient dan ook stellig aanbeveling, dat de stadsgrachten bij het waterschap in beheer en onderhoud komen. Voorts heeft het dagelijksch bestuur van het waterschap den wensch kenbaar gemaakt dat ook de gronden van Hulst, die niet onder polderverband staan binnen het gezagsgebied van het waterschap worden gebracht. Een deel der gronden van Hulst vallen nu reeds onder den Dullaertpolder, behoorende tot het waterschap Lamswaarde c.a. Voor een Wij- zlging van het Bijzonder reglement, waardoor die gronden onder het gezagsgebied van het uitwateringswaterschap zullen behooren, ontbreekt uit waterstaatsoogpunt alle aan- leiding. Hetzelfde is het geval met het deel van Hulst, gelegen binnen de stadsgrachten, daargelaten dat, om dit gebied binnen het uitwateringswaterschap te kunnen betrekken daarover eerst nog een polder zou dienen te worden opgericht. Ged. Staten hebben alzoo gemeend een verdere wijziging dan uitsluitend voor zoover de stadsgrachten betreft, niet te moeten bevorderen. Van verschillende reeds vroeger vermelde voorstellen zijn de afdeelingsverslagen ver schenen. Subsidie spejwweg Meehelen-Twrn-eiuzan. Het voorstel van Ged. Staten om aan de spoorwegmaatschappij Mechelen-Temeuzen te St. Niklaas (W.een jaarlijksche subsidie van ten hoogste 25.000 toe te kennen, gaf >'n een afdeeling een lid aanleiding hulde te brengen aan Ged. Staten voor de wijze Van aanpakken van deze zaak. De maatschappij is voor de streek van groote beteekenis, docn heeft zich zelf niet finamcieel staande kunnen houden. Niettemin heeft zij de sympathie van de streek al was het reed's om het vele dat zij voor haar personeel heeft gedaan. Een ander lid vraagt naar de medewerking uit de streek en vraagt of de uitdrukklng ,,tot wederopzegging" niet gevaarlijk is. Van de zijde van Ged. Staten wordt geantwoord, dat de maatschappij sedert 1870 het streekbelang uitstekend heeft gediend. Op een enkele uit- zondering na hebben alle gemeenten in O. Z.- Vlaanderen toegezegd de maatschappij te zullen subsidieeren. Reeds is 11.700 toe gezegd en dit zal waarschijnlijk stijgen tot 12.000 op f 13.000, terwijl dan de provincie een gelijk bedrag ter beschikking zal stellen en ook het rijk zal zich waarschijnlijk niet onbetuigd laten, hetgeen ook strikt noodig is, zal de maatschappij niet alsnog tot liquidatie worden genoopt. Ook de Belgische staat zal hulp verleenen met een bedrag vein bijna 2y2 millioen gulden, waarbij een bijdrage van f 75.000 voor Nederland toch zeker niet aan den hoogen kant is. Ged. Staten zullen ieder Persil voelt, net als Uw gezin, De tijds-omstandigheid Natuurlijk boet Persil iets in Aan kracht en kwaliteit Natuurlijk is de voorraad soms Wel eens een beetje klein, Maar toch, niettegenstaande dit, Kunt U verzekerd zijn Want vdl vertrouwen ziet Persil De toekomst tegemoet. CI. D. jaar over de subsidie moeten beslissen, daar die afhankelijk zal zijn van de bijdrage der streek. Deze zal dus moeten toonen, dat zij van goeden wille is. Als de streek doet wat zij kan en niettemin de subsidies te laag blij- ken, mag worden verwacht, dat het rijk bereid zal zijn het restant bij te betalen. In een andere afdeeling acht een lid het niet alleen een Nederlandsch, doch ook een Bei- gisch belang en vraagt zich af, wat de Bel gische staat in deze zal doen. Een ander lid vraagt waarom de Provincie 25.000 zal geven als slechts 18.750 wordt gevraagd. Een ander lid zou voor e£n jaar een sub sidie willen geven en verder een renteloos voorschot verleenen. Van de zijde van Ged. Staten wordt gezegd, dat men daar ook over voorloopig ,edn jaar heeft gedacht. Het is niet de bedoeling, dat de provincie meer zou geven dan gevraagd is, doch evenveel als de gezamenlijke gemeenten tot een maximum van f 25.000. De leden dezer afdeeling stellen er prijs op dat Ged. Staten een onderzoek instellen, hoeveel ambtenaren thans bij de maatschappij werkzaam zijn, hoeveel er noodig zijn, zoowel op het Nederlandsche als het Belgische tra- ject; voorts welke bijdragen zijn toegezegd van Belgische zijde en welke verdere subsi- dieen voor het behoud van den spoorweg zijn aangevraagd. In de derde afdeeling wilden sommige leden spreken van 1 tot 3 jaar en achtte men het maximumsubsidiebedrag van f 25.000 zeer onbepaald. Eenige leden waarschuwden tegen het geven van subsidien aan spoor- wegen, waarbij hun de weinig aanlokkelijke ervaring, door de Provincie daarmede opge- daan voor oogen staat. Na den oorlog zijn de spoorwegen wellicht weer overbodig. Juist door den oorlog is de industrie lam geslagen en de spoorweg in moeilijkheden gekomen. Als de Provincie de subsidie weigert. dan zal ook de streek zich afzijdig houden en het Rijk eveneens. het zal van tot ontbinding der maatschappij komen. Andere leden meenen dat het verleenen van steun toch meer tot taak van het Rijk behoort, hetwelk reeds vele millioenen besteedt om de spoorwegen in stand" te houden. Waarom moet voor dit Zeeuwsche stukje lijn juist de streek en de Provincie weer in de bres springen, Zeeland is toch werkelijk al zwaar genoeg belast. iVan de zijde van Ged. Staten wordt gezegd, dat het college nauwkeurig zal toezien, dat geen subsidie wordt uitgekeerd, waaraan geen volstrekte behoefte bestaat. De maxi- mumbijdrage van 25.000 zal wel niet wor den bereikt en verwacht mag worden, dat na den oorlog de lijn weer rendabel zal wor den. Wat het gevolg zal zijn van een even- tueele vermindering der streekbijdragen, waama nog gevraagd werd, is niet te zeggen. In hun antwoord op het algemeen verslag wijzen Ged. Staten er op, dat van het aantal Nederlandsche ambtenaren en beam'oten een overzicht is gegeven in het voorstel en dat het aantal benoodigde employe's zich niet zonder meer laat vaststellen, aangezien de maatschappij voor een belangrijk gedeelte een seizoenbedrijf is. Een wachtgeldregeling bezit de maatschappij niet. Ged. Staten handhaven hun voorstel. Res tail ratio van de walten te Retranchiement. Het voorstel om zich in beginsel bereid te verklaren tot het toekennen van een subsidie aan het gemeentebestuur van Retranchement in de bijkomende kosten van de restauratie en/of het herstel van de wallen, gaf in twee afdeelingen geen aanleiding tot opmerkingen in de nog niet genoemde afdeeling vroegen sommige leden zich af of de instandhouding van oude vestingwallen van zooveel histo- risch belang is, dat een beroep op de Prov. kas gewettigd is. Zij waardeeren het echter, dat in dezen tijd ter verschaffing van werk aan werkloozen, een dergelijk historisch monument in stand wordt gehouden en ge- restaureerd. Andere leden zeggen steun toe, omdat het hier betreft een zoo weinig in ons land voorkomend monument van geschied- kundige beteekenis. Een lid hoopt, dat de kosten der technische uitvoering van het werk niet te veel zullen wor<3en opgevoerd, maar dat in de eerste plaats aan Werkver- schaffing zal worden gedacht. Een lid van Ged. Staten bracht naar voren. dat de ver- eischte gelden in hoofdzaak voor werkver- schaffing beschikbaar worden gesteld, maar dat de aan de provincie gevraagde subsidie zal worden besteed ter dekking van de bij komende kosten. Aankoop van belendende gronden zal moeten plaats hebben, terwijl ook een brug zal moeten worden gebouwd. Wat de uitvoering der werken betreft, dit is bij de Nederlandsche Heidemaatschappij en de Vereeniging Menno van Coehoom in ver- trouwde handen. De gelden zullen met zorg worden besteed. VROUW TE ARNHEM DOODGESTOKEN. Dinsdagmorgen kwart over negen -.vcrden. naar het Volk meldt, bewoners van de Ag- nietenstraat, die op dit tijdstip op straat ver- toefden, door een gegil, dat bleek te komen uit het perceel 117, hetwelk sedert acht weken bewoond wordt door den bejaarden heer M., opgeschrikt. In de gang van deze woning ontdekte men de 48-jarige huishoud- ster van den heer M., die op den grond lag, terwijl een man, gewapend met een groot mes, zich over haar heen boog. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek de deur weer te zijn gesloten. Nadat het paneel door de politie geforceerd was en men was binnengedrongen, trof men in een der kamers het lijk aan van de huishoudster, die met messteken was gedood. In de nabijheid lag ook de dader, die na de daad de hand aan zichzelve bleek te hebben geslagen, zonder j dat daarvan de dood het gevolg was geweest. Zoowel het stoff^lijk overschot van de vrouw, als de gewonde man, werden onmid- delltjk naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. De dader bleek te zijn een zekere R., afkom- stig uit Amsterdam, bij wien het slachtoffer, dat hier gedurende een week bij den heer M. in dienst was, voorheen in gelijke functle werkzaam was. De dader is inmiddels weer bij kennis ge komen. Hij heeft enkele diepe steken in den hals, doch is niet levensgevaarlijk gewond. Het slachtoffer is moeder van vijf kinderen. (Buiten ve rant wo ordelykheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Dagelijks doorkruisen een menigte Belgi sche kinderen en opgeschoten jongens en meisjes heel Zeeuwsch-Vlaanderen "om te speculeeren op het medelijden der lichtbe- wogen zielen. De buit, die ze opdoen, dient meerendeels om met woekerwinst verkocht te worden. Een paar staaltjes van het steeds bru- taler optreden dezer liefelijke bezoekers, die deze week voorvielen: Een dienstbode, die in de keuken eener boerderij een paar boefjes gelaafd had, ver- miste na hun vertrek een portemonnaie met zes gulden; op een andere boerderij werden na het ver trek der kleine bandieten vermist een porte monnaie met een inhoud van 21,plus de geldige distributiebonnen. Voor de waarheid dezer beide gevallen (voorbeelden uit vele) wordt ingestaan: zij vielen voor in dezelfde gemeente en van beide werd aangifte gedaan by de politie. Het boven geschetste kwaad neemt groote afmetingen aan: de laagste instincten woe- keren op de zwakheid der burgerij. De politie schijnt niet naar behooren te kunnen optreden tegen dit kwaad. Er is maar den verweermiddel: geeft onder geen voorwaarde lets aan deze speculanten op ons medelijden en verwijder ze onverbiddelijk. Met dank voor de plaatsing, EEN MEDE-BURGER. Wij ontvingen dit schrijven uit een aangrenzende gemeente. Ons kwam defee week een geval van denzelfden aard ter oore, dat is voorgekomen in Temeuzen. Red. Van 4 tot 9 Augustus wegens vacantie. Dameshoedenmagazijn Noordstraat 17, TERNEUZEN. V Donateurs op vertoon van kaart Ten verzoeke van Mej. Wed. F. DIELEMAN Fzn te Axel, zal in het openbaar worden verkocht A. op VRIJDAQ 1 AUGUSTUS 1941, nam. 2 uur, in het cafe bij den heer Jos. van Damme te Axel, Stationsstraat te Axel, Schapenbout, kadastersectie B no. 782, groot 2 A. 98 c.A. Aanvaarding bij de betaiing; de helft der schuur op 1 Nov. a.s. Betaiing 30 Augustus a.s. B. op ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1941, nam. 4 uur, t.o. van dw. Dijkstra, aan het sterfhuis te Axel, Schapenbout zooalskabinet, kasten, stoelen, tafels, spiegels, ledikanten, ijzeren teeltuin, buiskachel, keukenkachel met circulatie, fornuis, glas, geleierd- en aardewerk, enz. enz. Voortswiedmachines, windmolen, aardappelrieken, houweelen, schop- pen, spaden, kruiwagen en bascule, enz. Betaiing contant. Notaris VAN VOLLEN- HOVEN te Terneuzen, zal op des nam. 2,30 uur te Terneuzen, in het Cate „du Commerce" van den heer De Vrieze, ten verzoeke van den heer D. C. HOLte Terneuzen, publiek verkoopen: te Terneuzen, aan deDekkerstraat42 groot 13 c.A. Aanvaarding bij betaiing koop- penningen. Lasten van 1 Januari 1941. Betaiing kooppenningen uiterlijk 8 September 1941 Trekgeld 1 pCt. Voor bezichtiging sieutels bij den Notaris. ZONNEBRANDOLIE - JODIUM VERBANDDOOSJE Drog. „DE VIJZEL", A. P. VAN BAAL. Aanbevelend, Graan- en Zaadhandei, Telefoon 65 - HULST.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 3