Diens gunstig gelegen Woonhuis Huishoudelijken Inboedel, Bel De nieuwe Bonnen. Prijsbeheersching. Predikbeurten. Gemengde Berichten Advertentien Het WOONHUIS Origineel Koolzaad ir Echte Koffie op: AXEL. WESTDORPE. Uit het oog uit het hart is 't gezegde, Dat is er een wijs en waar woord; Daarom vindt Persil het wel prettig, Dat U 't woord Persil weer eens hoort. A1 ben ik soms moeilijk te krijgen En niet meer precies zooals „toen", 'k Ben nog nummer een op het lijstje, Ik ben nog illtijd kampioen. a. d. RECHTSZAKEN. N.V. SCHELDEVEEM Zaterdag 19 Juli 1941, Dinsdag 22 Juli 1941, P. KLOUWERS Drogisterij D E V IJ Z E L, VOOR SCHOENREPARATIE VOOR KOUSENREPARATIE schele hooldpijn" maken b» hoorliik werken onmogeltjkl Neem een "AKKERTJE ®v®® liggen. Daarna weer frisch. Wie Kosten trouwens van nabij kende, moet wel aterk onder den indruk gekomen zijn van zijn groote liefde voor het Ohr. onderwijs en de beginselen, waardoor dlt gedragen wordt. Zijn vertelkunst was eenig en raakte niet enkel het verstand zijner leerlingen, maar bovenal hun hart, zoodat zyn echt-Christelijk onderwijs. rijke vruchten heeft gedragen, vruchten, die hij door den zegen Gods zelf nog in rijke mate heeft mogen aanschouwen. Was by zijn komst (uit Yerseke) naar Zaam- slag zijn nieuwe woonplaats nog veelszins liberaal en kon het „verlichte" deel der ge- meente bogen op die openbare scholen, hoe gansch anders was de toestand bij de pen- sionneering van den heer Kosten. Nu een rechts gemeentebestuur, slechts 66n kleine openbare school meer, en een orthodoxe pre- diking in de Herv. Kerk, waar die in de tach- tiger jaren puur modern geworden was. Meende het Gemeentebestuur het onderwijs buiten de Kom destijds niet beter te kunnen dienen dan door een ruime openbare school met vier lokalen en een flinke gymnastiekzaal in ,,De Polder" te laten bouwen, in den loop der jaren slonk het leerlingental hierop tot pl.m. een kind per lokaal, de ,,Poldersche school" werd opgeheven en het op eenigen afstand gebouwde twee-lokalige Ohr. school- tje onder de leiding van den heer Kosten moest worden uitgebreid tot vier lokalen en zulks zonder dat de „bovenmeester den boer opging om zieltjes te "winnen voor zijn school!" Een groot deel zijner leerlingen kwam dan ook, vooral in de eerste helft van zijn verblijf te Reuzenhoek, udt gezinnen, waar de Bijbel meer afgestoft dan gelezen en onderzocht werd, maar dank zy den noesten arbeid, waarop de Heere kennelijk Zijn zegen gaf, moest het „verlicht" liberalisme wijken voOr het licht des Bvangelies. Deze glorious revolution" op schoolgebied was inderdaad een gevolg van de penetration pacifique" van het onderwijs op de drie chris- telijke scholen te Zaamslag en Kosten heeft in dit „proces" een zeer werkzaam aandeel gehad, en de wijze, waarop hij in dezen han- delde, bezorgde hem de liefde zijner geloofs- genooten en de achting zijner tegenstanders. Toen er tijdens de tweede helft van zijn „ambtsperiode" een vierde Chr. school als speciaal Ned. Hervormd naast het bestaande drietal ,,gemengd Chr. scholen" werd opge- richt, ging dit ook den heer K. wel aan het hart, daar de samenwerking tusschen Herv. en Gerefhierdoor helaas verbroken werd, maar toch hoefde hij zich in dezen niets te verwijten. Want ofschoon hij een overtuigd lid der Geref. Kerk was, en deze gedurende een kwarteeuw met warme liefde- heeft ge- diend, kerkistisch was hij absoluut niet en nimmer heb ik in de vele jaren, die ik aan zijn school verbonden was, ook maar iets van een anti-Hervormde of pro-Geref. Kerk-ten- denz in zijn onderwijs kunnen ontdekken. Neen, hij maakte op school £n door woord 6n door daad enkel .propaganda" voor zijn ,,Meester", Die gezegd heeft: ,,L>aat de kin- derkens tot Mij komen". Een ronde Zeeuw, met een oprecht en gaaf karakter, natuurlijk geen man zonder gebre- ken, maar toch een beminnelijk christen is van ons heengegaan. ,,De gedachtenis des rechtvaardigen zal tot zegening zijn", ook voor de treurende nabestaanden, dien we Gods troost toewenschen. ONTSLAG MB. W. C. TEN CATE. Onder de ingekomen stukken voor de ver- gadering van den gemeenteraad te Goes op heden is een bericht van den wnd. Commis- saris van Zeeland, dat aan mr. W. C. ten Gate ontslag is verleend als burgemeester van Goes. LANIDELIJKE OOLLECTLEVE ARBEJCDSOVEREENKOMSTEN IN LAND- EN TUINBOUW. In land- en tuinbouw bestaan nog geen lan- delijke collectieve arbeidsovereenkomsten. Alle in 1941 afgesloten contracten gelden voor de ondernemingen en arbeiders in eenzelfde plaats of district. Er zijn thans echter tus- schen de centrale werkgeversbonden in het landbouwbedrijf en de Tandarbeidersbonden besprekingen gaande, om zooveel mogelyk voor het volgend jaar te komen tot de afslui- ting van een landelrjk mantelcontract, dat de algemeene voorwaarden en bepalingen zal be- vatten, terwijl loonen, tarieven en arbeids- tjjden plaatselijk, districtsgewijze of provin- ciaal zullen worden geregeld. De bedoeling zit daarbij voor verder zoo veel mogelijk te streven naar de grootst mo- gelijke uniformiteit en concentratie. Verder worden ook van betrokken werk- gevers- en werknemerszijde pogingen in het werk gesteld om te komen tot landelijke col lectieve contracten voor het bloemist- en het particuliere dorsehbedrijf. (Pr. Z. Crt.) SOHEEPJE MET GRAAN IN BESLAG GENOMEN. De marechaussee in den ,,zak" van Zuid- Beveland is weer op het spoor gekomen van een onwettig handeltje in graan. Verschil- lende boeren hadden aan een kettinghande- laar zakken tarwe verkwanseld en de geheele hoeveelheid, een flinke partij, was tenslotte geladen in een scheepje, dat onder Baarland aan den Schelde-oever lag. Toen het vaar- tuig goed en wel geladen was, greep de mare chaussee in en nam schip en lading in beslag. Het onderzoek, dat onmiddellijk begonnen nen werd, leidde tot de arrestatie van de landbouwers, die zich tot de emstige ontdui- king van de geldende bepalingen hadden laten overhalen. Daar zij bekend hebben, zijn zij weer op vrije voeten gesteld, maar ernstige straffen wachten hun nog. Het graan is te Goes opgeslagen. (De Z.) BELASTING FAdLITEITEN OORLOGS- GEDUPEERDEN. Nog steeds ondervinden velen onzer de ge- volgen der gebeurtenissen in Mei 1940 en niet dan stapvoets kan alles weer komen in het rechte spoor. Stapvoets gaat langzaam, te langzaam voor den mensch van tegenwoordig. Verheugend is het daarom wanneer dat stap voets een enkele maal wordt onderbroken door een echte gelukkige sprong. Gaame willen we dan ook eens extra wijzen op een regeling die kort geleden is uitgegaan van het Departement van Financien en die naar onze overtuiging- voor velen een uitkomst zal zijn en tevens de oplossing van een onaange- naam en moeilijk op te lossen vraagstuk. We laten hier het Departement aan het woord. „Voor het belastingjaar 1940/41 zijn de aan- slagen in de inkomsten- en vermogensbelas- ting geregeld zonder dat hierbij rekening werd gehouden met de bijzondere omstandig- heden, die kort na 1 Mei 1940 zijn ingetre- den. Deze omstandigheden kunnen er toe heb ben geleid, dat de opgelegde aanslagen met de draagkracht van de belastingplichtigen niet in overeenstemming zijn. De wet op de inkomstenbelasting komt in deze gevallen te hulp indien een bedrijf of beroep werd „ge- staakt" en het inkomen daalde beneden van dat, waamaar de aanslag werd geregeld. Er bestaat dan aanspraak op ontheffing, ten- zij het inkomen binnen drie maanden weer tot of boven genoemde grens is gestegen. Zij, die op ontheffing aanspraak meenen te kun nen maken, dienen zich vddr 1 Augustus 1941 tot den Inspecteur te richten. De Inspecteurs kunnen voor genoemd be lastingjaar 1940/41 66k in andere gevallen door het verleenen van afschrijving van be- lasting tegemoet komen. Onder meer geldt dit voor de gevallen, waarin een bedrijf of beroep niet werd gestaakt, doch aanzienlyk minder ging opleveren. De inspecteurs zijn gemachtigd een rede- lijke afschrijving van inkomstenbelasting te verleenen, indien door omstandigheden die middellijk of onmiddellijk met den oorlogs- toestand verband houden, het inkomen oenigszlns belangrijk is gedaald. De Inspec teur neemt in het algemeen aan, dat dit het geval is, indien het werkelijk inkomen over het tijdvak van acht maanden van 1 Mei 1940 tot en met 31 December 1940 door deze om standigheden meer dan M minder heeft be- dragen dan 8/12 van het inkomen, dat bij de berekening van den aanslag in aanmerking werd genomen. Voor de vermogensbelasting kunnen de Inspecteurs tegemoet komen, in dien door direete oorlogsschade het vermogen is verminderd. De belastingplichtigen, die voor afschrijving in aanmerking wenschen te komen, dienen zich v66r 1 Augustus 1941 schriftelijk, onder een korte uiteenzetting van de omstandigheden, tot den Inspecteur te wenden. Bij een verzoek* de inkomstenbe lasting betreffend, leggen zij een nauwkeurige en volledige berekening van hun werkelijk in komen over het tijdvak van 1 Mei 1940 tot 31 December 1940 over. Bij een verzoek inzake vermogensbelasting leggen zij over een be rekening van door den oorlog geleden schade, voor zoover deze niet wordt vergoed. Indien een berekening onjuist of onvolledig blijkt te zijn kan van eenige tegemoetkoming geen sprake zijn". W)e zien in deze regeling een ernstige poging de bedoelde moeilijke gevallen ter plaatse te doen afwikkelen. Hoewel aan de hier gegeven grenzen gebonden, worden de Inspecteurs overigens vrijgelaten, waardoor hun plaatselijke bekendheid met personen en feiten veel zal kunnen opruimen, dat door de belanghebbenden als onrechtvaardig wordt aangevoeld. Veilig kan worden aangenomen, dat de actie der gedupeerden zelf, zeer zeker heeft medegeholpen tot deze werkelijk hoopvolle oplossing. Schoolzwemmen. Als onderdeel van het vak lichamelijke oefening zal onze schooljeugd binnen enkele dagen de zwemkunst gaan leeren, nadat dank zy de voortvarende leiding van den waar- nemend burgemeester, de kwestie van het schoolzwemmen na de verschijning der be- treffende circulaires van hoogere instanties onder het oog was gezien. De voorbereidin- gen zijn thans dermate gevorderd, dat reeds de volgende week met het schoolzwemmen een aanvang zal worden gemaakt. Van de 3 lagere scholen in de kom zullen 221 leerlingen hieraan deelnemen. Alleen de school op het Zoute Spui zal wegens de te groote afstand geen gebruik van deze nuttige tak van onderwys kunnen maken. Dank zij de voile medewerking van het be- stuur onzer goed geoutilleerde bad- en zwem- inrichting en het enthousiasme waarmede deze zaak ook door het onderwjjzend personeel der scholen is ontvangen, heeft de voorberei- ding een zeer vlot verloop gehad. Dat Axel's gemeentebestuur een open oog voor de belangen van het kind heeft, wordt ook door hoogere instanties gewaardeerd en ongetwijfeld zal deze opvatting van de over- heidstaak voor de volksgezondheid dan ook vruchten afwerpen. (Het gebruik, dat door de bevolking onzer gemeente in van jaar tot jaar toenemende mate gemaakt wordt van onze fraaie zwem- inrichting, welke door particulier initiatief onder moeilijke omstandigheden werd tot stand gebracht, zal ongetwijfeld door het schoolzwemmen nog te meer worden bevor- derd; want: „Jong geleerd is oud gedaan". Afgifte inslagvergunningen. Ten behoeve van het publiek zal de afgifte van vergunningen tot inslag voor het verkry- gen van documenten voor het vervoer van levensmiddelen ook plaats vinden in het patronaatsgebouw alhier en wel iederen Dins- dag, Donderdag en Zaterdag van 9 tot 12 uur. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt be kend, dat de hieronder vermelde bonnen zijn aangewezen voor het koopen der daarbij ver melde rantsoenen. Aardappelen. Met ingang van 14 Juli a.s. wordt het rant soen aardappelen verhoogd en wel van 2 op 3 kg. Bon „26 reserve": 14 Juli t/m 20 Juli, 3 kg aardappelen per bon. Brood en gebak. 'Bon ,,20" van de broodkaart: 14 Juli t/m 20 Juli, 100 gram brood of een rantsoen ge bak per bon. Bon ,,26-4 rantsoenen" van de broodkaart: 14 Juli t/m 20 Juli, 400 gram brood of 4 rant soenen gebak per bon. Een rantsoen gebak is: beschuit, wafels, biscuits of andere koekjes 75 gram, speculaas 140 gram, koek 140 gram, cake 300 gram, ge- vuld klein korstgebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gram, gevuld groot korstgebak (b.v. bo.terletter) 500 gram, taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat 66n rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. Melk. Bon ,,26" van de melkkaart: 14 t/m 20 Juli, 1% liter per bon. Bon „25" van de melkkaart kan vernietigd worden. Eieren. Bon „26 eieren": 14 Juli t/m 20 Juli, edn ei per bon. Kaas. Bon ,,26 kaas" en bon ,,27 kaas": 14 Juli t/m 27 Juli, 100 gram kaas per bon. Deze bonnen zijn voorts nog geldig t/m 10 Augustus a.s. (Bon „25 kaas" kan vernietigd worden. Byst. Bon ,,102" van de „bonkaart algemeen": 14 Juli t/m lO Augustus, 250 gram rijst, rystemeel, rijstebloem, rystgries of grutten- meel (gemengd meel) per bon. Tarwebloem e.d. Bon „10" van de bloemkaart, 14 Juli t/m 10 Augustus, 35 gram tarwebloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bak- meel of 50 gram brood of een half rantsoen gebak per bon. De bonnen, welke zijn geldig verklaard voor een op Maandag aanvangende distribu- tieperiode mogen reeds den daaraan vooraf- gaanden Zaterdag worden gebruikt. Jam e.d. Het nummer van den bdh voor jam e.d. zal bij afzonderlijk persberlcht worden bekend gemaakt. PBIJSOPDRIJVING IN DE BIJWIEL-BBANGHE. Een firma te Amsterdam, welke frames, rijwielen en carriers fabriceert en in rijwiel- onderdeelen hamdelt, is in het afgeloopen jaar bij haar prijsbepaling herhaaldelijk in conflict gekomen met de prijsvoorschriften. Bij het departement van handel, nijverheid en scheep- vaart aangevraagde prijsverhoogingen werden reeds voordat zij goedgekeurd waren, aan de clientele in rekening gebracht, wat in strijd is met de daarvoor geldende regels. (Voor zoover de aangevraagde prvjsverhoo- gingen werden toegestadn, kon het departe ment echter geen toestemming geven de op- slagen met terugwerkende kracht te bereke- nen. Evenwel werd het teveelberekende slechts ten deele of in het geheel niet aan de afnemers gerestitueerd. Ook vonden grootere prijsver hoogingen plaats dan door de bevoegde in stanties waren gesanctionneerd. Bovendien waren in zekere gevallen de leve- ringscondities na Mei 1940 ten nadeele van de koopers gewijzigd. De firmanten D. zagen zich wegens deze overtredingen van de Prijzenbeschikking 1940 no. I door den inspecteur voor de prijsbeheer sching te Amsterdam veroordeeld tot een boete van 15.000. Bij de vaststelling van deze boete werd rekening gehouden met de onrechtmatig verkregen winst. BLIKGROENTEN TE DUUR JVERHANDELD. De winkelier v. d. K. te Amhem verkocht in den afgeloopen winter ongeveer 2200 bus- sen groente tegen prijzen van 55 en 60 cent per blik. Deze soort blikgroenten werd op 9 Mei 1940 evenwel niet duurder verkocht dan 20 a 25 cent per bus. De inkoopsprijs van v. d. K. was echter ook al belangrijk te hoog geweest, n.l. 37 tot 40 cent. Voor de bij koop en verkoop begane overtredingen van de Prijzenbeschikking 1940 no. I stond de winke lier terecht voor den inspecteur voor de prijsbeheersching te Arnhem, die hem ver- oordeelde tot 440 boete en 232 blikken groente, welke in beslag waren genomen, verbeurd verklaarde. De winkelier S. te Noordwijk verkocht aan zijn collega S. te Hillegom blikken doperwten h 50 cent per blik. De kooper trachtte op zjjn beurt deze blikken aan verbruikers te ver- koopen voor 0,55 per blik. De prijs was ech ter voor winkelverkoop op 9 Mei 1940 aan- merkelijk lager, slechts 40 cent. S. te Noord- wjjk werd wegens prijsopdrijving tot 280 boete veroordeeld en S. te Hillegom zag zich door den inspecteur voor de prijsbeheersching te 's GraYenihage een boete van 150 opge- legd. Van beide vonnissen werd bekendma- king in de pers gelast. TE DURE DEKENS. Een winkelier te Voorburg, L., verkocht zijn dekens te duur. Beducht, dat de prjjzen van den ouden voorraad te gunstig zouden af- steken by die van nieuwe, duurder ingekochte dekens, had altijd volgens den winkelier de verkoopster deze eigenmachtig van 9,50 en f 9,95 op 13,50 en 14,50 gebracht. Waar de eigenaar uiteraard ook in dit geval verant- woordelijk was voor het optreden van zijn personeel, waarop hij blrjkbaar te weinig toe- zicht had uitgeoefend, werd L. door den in specteur voor de prijsbeheersching te 's Gra- venhage wegens overtreding van de prijzen beschikking 1940 I veroordeeld tot een boete van 1000. FRAUDLEUS SI ACHT EN BESTRAFT. De economische rechter te Den Haag heeft aan den loopenden band straffen uitgedeeld aan frauduleuze slachters, vleeschsmokkelaars en andere knoeiers. Hij betitelde deze men- schen als de ware landverraders en als volks- gevaarlijke individuen, tegen wie niet streng genoeg kan worden opgetreden. Er kwamen achtereenvolgens frauduleuze slachters en koopers van frauduleus geslacht vee voor den rechter, die het tegen de volksgemeenschap gerichte misdryf voor het meerendeel uit winstbejag hadden gedaan. De een had een aantal kalveren frauduleus geslacht de ander een koe en weer een ander een varken. Ver der waren er verdachten, die 't aldus geslach- te vee hadden gekocht, de een een halve koe, de ander een varken enz., enz. De straffen waren in overeenstemming met den ernst der gepleegde feiten. Zoo werd een landbouwers- knecht uit Delft wegens frauduleus slachten een gevangenisstraf voor den tijd van 10 maanden opgelegd. Een zakenman uit Kat- wijk, die in een schuur een complete slagerij had ingericht, werd veroordeeld tot een half- jaar gevangenisstraf en 2000 gulden boete. Iemand, die 1200 kg vleesch op clandestiene wijze had willen verkoopen, werd eveneens tot een halfjaar gevangenisstraf veroordeeld. De andere straffen waren eveneens gevoelig en zijn voor de betreffende personen een goede les. Voor anderen, die misschien ook het risico willen loopen met den economischen rechter te maken te krijgen, vormen zjj een emstige waarschuwing. (A.N.P.) ZONDAG 13 JULI 1941. Ned. llervorinde Kerk. TERNEUZEN. 10 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. AV.; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier, 1 dankz. SLUISKIT10 u., de heer J. D. van de Bank; 2.30 u., de heer J. A. Alsfelt. AXEL. 10 U. en 2.30 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 10 U., leesdienst; 3 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 10 u. en 3 u., Ds. Van Voorst Vader, van Nisse. KLOOST1ERZANDE. 10 u., cand. J. A. Als felt, van Temeuzen. SAS VAN GENT. 10 u., Ds. E. Raams, van I Hoek. PHILIPPINE. 2.30 u., leesdienst. Gerefortneerde Kerk. TERNEUZEN. 10 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van Houte. AXEL. 10 u. en 2.30 u., Ds. Popma, van Oost- burg. ZOUTESPUI. 10 u. en 2.30 u., Ds. Joh. Spoel- stra, van Anna Jacobapolder. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. F. Pijlman. ZAAiMSIAG. 10 u. en 3 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAiMSLAG. 10 u. en 3 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. AXEL. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. HOEK. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Oud-Gerefo rmeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., de heer M. A_ Mieras. Roomsch-Katholieke Kerk. TERNEUZEN. 7.30 u., 9 u. en 10.30 u., H.H. Missem; 2.30 u., Lof. EEN GESLOTEN VOETBAL8EIZOEN. In overleg met het college van gevolmach- tigden voor de sport heeft het bestuur van den N.V.B. besloten, dat tot 1 September geen toestemming zal worden gegeven voor het spelen van seriewedstrijden en vriend- schappelijke ontmoetingen. Voor de enkele nog te spelen promotie- en degradatiewedstrijden, welke helaas door samenloop van omstandigheden verlaat zijn, geldt dit verbod niet. Dit besluit houdt dus in, dat alle verleende toestemmnigen voor het houden van serie wedstrijden zijn ingetrokken. Door deze bepaling van het bestuur van den N.V.B. aldus het A.N.P. is men dan eindelyk overgegaan tot de instelilng van een gesloten voetbalseizoen. Het algemeen sport- belang wordt hiermede zeer zeker gediend. De speeifieke zomersporten zullen hiervan ongetwijfeld profijt trekken en de belangstel- ling voor de voetbalsport zal in de nieuwe competitie eerder toe- dan afnemen. LAWN-TENNIS. Het groot aantal inschrijvingen voor de Zeeuwsch-Vlaamsche kampioenschappen 1941 stelt zoowel aan de wedstrydcommissie als aan den wedstrijdleider zeer hooge eischen. Vooral laatstgenoemde krijgt heel wat te ver- werken maar deze functie is by den heer E. Verstraeten in goede handen. Is het niet mogelijk dat de commissie zoo- danige maatregelen treft, dat het hinderlijk heen en weer geloop tijdens een wedstrrjd en de vaak al te luidruchtige gesprekken voor- komen worden? Met wat goeden vvil moet zulks toch mogelijk zijn. Aan de deelnemers(sters) vragen we om zich onmiddellyk by aankomst op de baan bij den wedstrijdleider te willen melden en bovenal hun voile medewerking te willen verleenen door hun partijen op de vastgestelde tijden te spelen. Hoe vaak hoort men niet dat myn heer A. om 6 uur niet kan spelen dan is het etenstyd terwyl mevr. B. om 3 uur niet kan uitkomen in haar partij, omdat het zoo warm is! Het is begrypelijk, dat op deze wijze een wedstrijdleider onmogelyk tijdig een behoor- lijk wedstrijdprogramma klaar kan maken en zeker nu niet nu er zoo heel veel partijen te verwerken zijn. Tot slot aan de dames- en heerendeel- nemers nog een verzoek. Komt liever een kwartier vroeger dan i^ aangegeven dan 1 minuut te laat. Deze wedstrijden zijn immers voornamelijk voor uw genoegen vastgesteld. Uit propagandistisch oogpunt is het te wenschen, dat er heel wat belangstelling zal zijn ook van nog niet tennissers. Vooral voor ouders, die schoolgaande kinderen hebben. kan het een mooie gelegenheid zijn om met deze inderdaad zeer aantrekkelijke tak van sport kennis te maken. Mocht U er geheel vreemd tegenover staan dan zal een der in- gewijden U gaame op de hoogte brengen. Teneinde de wedstrijden op tijd klaar te krijgen had de wedstrijdleider reeds voor Donderdag een tiental partijep vastgesteld. Het ligt niet in onze bedoeling het geheele wedstrijdprogramma op den voet te volgen. Slechts hier en daar 'n greep over wat ons in- teressant leek. De partij BlietzDikotter was gisteravond veruit de mooiste. Een wedstrijd met tal van goede slagen en aardige momenten. Had de heer Dikotter meerdere van z'n diepe drives opgevolgd naar het net, waarschijnlijk was de uitslag anders geweest. Nu won Blietz. 62; 26; 63. In den strijd A. UsebaertA. Stellingwerf was het ons een raadsel waarom laatstge noemde zich het spel liet opdringen, dat IJsebaert zoo goed ligt. Waarschijnlijk ge- brek aan wedstrijdroutine. De uitslag was A. IJsebaert slaat A. Stel lingwerf 60; 46; 65.. Tot slot nog een enkel woord over de partij mevr. Nieuwenhuijzenmej. Stins tegen het juniorenpaar Ina StokvisTruus Geensen, welke eerstgenoemden wonnen met 64, 62. Zeker een mooie prestatie waaruit de junioren de les kunnen leeren, dat wedstrijd- tennis nog iets anders is dan 'n gewoon tennispartijtje. BOERDERIJEN AFGEBRAND. Donderdagmiddag is brand uitgebroken in een boerderij te Reutum bij Ootmarsum. De geheele woning brandde uit. Twee kinderen, een jongen van zeven en een meisje van vier jaar, zijn in de vlammen om- gekomen. Zij werden geheel verkoold in het achterhuis aangetroffen. Dinsdagmiddag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de landbouwschuur van den heer H. Rijkens, gelegen in de Bus onder de gemeente St. Michielgestel. Door de groote droogte stond deze spoedig geheel in vlam men. De naby gelegen woning en de stallen werden eveneens door het vuur aangetast en brandden geheel uit. Eenig huisraad kon worden gered. De nieuwe hooi-oogst ging geheel verloren. Verzekering dekt de schade gedeeltelrjk. PORTEFEUILLE MET f 1300 VERM 1ST. Een reiziger, die had plaats genomen in het op een na laatste rijtuig van den trein, die Maandag 30 Juni te 9.24 v.m. uit Amhem naar Utrecht vertrokken was, kwam even voor Ede tot de ontdekking, dat,.zyn bruin Iederen portefeuille, inhoudende ongeveer f 1300 alsmede distributiebescheiden, foto's en brieven, op het traject WolfhezeEde uit de W.C., waar hij de portefeuille had laten liggen, was verdwenen. In de portefeuille moeten.zich hebben bevonden een bankbiljet van 500, zeven van 100 alsmede aan klein geld ongeveer honderd gulden. In plaats van kaarten. Ondertrouwd JACOBUS F. H A A K EN MARTHA C. DOBBELAAR. Huwelijksvoltrekking 31 Juli a.s. Terneuzen, Tholensstr. 31 Axel, Buitenweg 16 10 Juli 1941. Terneuzen. Aandeelhouders worden hierbij opge- roepen tot het bijwonen van de Alge meene Vergadering, welke gehouden wordt op Donderdag 17 Juli a.s., ten 15 ure. Punten van behandeling liggen ter inzage, ten kantore Schuttershofweg 8. DE PRESIDENT-COMMISSARIS. Notaris VAN VOLLEN- HOVEN te Terneuzen, zal op aan het huis bewoond geweest door den heer J. JANSEN, buurt Boerengat C34, gemeente Hoek, publiek verkoopen I* des nam. 3,30 uur en Erf, groot 2 are. Aanvaarden bij betaling koop- penningen. Lasten van 1 Juli 1941. Betaling kooppenningen uiterlijk 19 Augustus 1941. Onkosten binnen 6 dagen. Trekgeld 1 pCt. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdag des nam. van 8—9 uur. II* onmiddellijk daarna tegen contante betaling den geheelen bestaande inTafels, Stoelen, Kabi- net, Buiskachei, Regulateur.Keuken- gerief, Arbeidersgereedschap enz. Te bezichtigen 's morgens v66r den verkoop. Notaris VAN VOLLEN- HOVEN te„Terneuzen, zal op des nam. 2H uur te Terneuzen, in het cafe „Du Commerce" van den heer DE Vrieze, krachtens art. 1223 B.W. publiek verkoopen: met SCHUREN en ERF te Ter neuzen, gelegen aan de Schutters hofweg No. 6 en 7, groot 2 are, 56 centiare. Eigendom van en bewoond door den heer FR. VERSTRAETEN, klompen- maker te Terneuzen. Aanvaarding bij betaling der koop penningen. Lasten van 1 Juli 1941. Betaling kooppenningen uiterlijk 22 Augustus 1941. Onkosten binnen 6 dagen. Trekgeld 1 o/o. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdag des nam. van 2—4 uur. Bestel thans reeds voora.s. herfst- Ievering Uw MANSHOLT'S HAMBURGER- e'n LEMBKES KOOLZAAD bij GRAAN- EN ZAADHANDEL TELEF. 2564 - TERNEUZEN Gebruik bij Uw Koffiesurrogaat Norltex. De smaak wordt veel beter 0,25 per zakje. A. P. VAN BAAL. NOORDSTRAAT 42 (t o Stadhuis)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 3