AXEL. RECHTSZAKEN. VOETBAL. TENNIS. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. van een lichtkroon worden losgeschroefd. Nog beter is bet, om slechts uitsluitend 'n bureau-, lees- of scbemerlamp te gebruiken. Een beteekenende bezuiniging is ook beper- king van bet gebruik van den stofzuiger. Zet ook de radio af, indien men er tocb met naar luistert. Dat bevordert bovendien ook nog de goede verstandbouding met de buren. STAGNATIE IN DE DRINK.WATERVOORZLENING. Waarschuwing tegen vermorsen en onnoodig gebruik van water. We bemerkten dezer dagen, dat in een ander gebied de Directie der waterleiding- maatscbappij de aangeslotenen waarschuwde tegen roekeloos en overbodig watergebruik. Hier bleef dit tot nu toe acbterwege en we leefden in de overtuiging, dat we bier niim- scboots over water kunnen beschikken. Het was dus Dinsdagavond wel een verrassing (en geen aangename), dat tegen den tijd van bet thee-uurtje de kraa® der waterleiding op het opendraaien niet reageerde en er zelfs geen druppel water te voorschijn kwam. Ook anderen ondervonden die teleurstelling. ,,Zie ie wel, zeide een buurman de beer Van Dal sum bad wel gelgk, bet beeft in geruimen tijd niet geregend en nu geeft de waterlei ding ook geen water, evenmin als de regen- bakken". Zoo tragisch vatten wij bet geval niet op we trachtten telefoniscb iets te weten te komen. Men deelde ons mede, dat op dat tijdstip Terneuzen, Axel en Zaamslag geen water konden betrekken, omdat, wegens het te groote verbruik, een nieuwe pomp moest worden ingescbakeld en het verbruik daarom voor een paar uren was afgesloten. Dit kwam ons voor geen ramp te zijn, doch we meenden, dat het dan wel aanbeveling zou verdienen, dat de aangeslotenen vooruit wer- den gewaarschuwd, opdat zij dan altbans eenigen voorraad gereed konden bouden. Ondertusscben vemamen we nader, dat de calamiteit niet te voren was te voorzien, en dat de eigenlijke oorzaak der stagnatie nog moest worden onderzocbt, Verder vernamen we, dat een voorgenomen vergrooting van bet pompstation te St. Jan- steen voor den zomer .niet is -gereed kunnen komen. wegens den slechten aanvoer van de benoodigde onderdeelen. Het zal daarom nog geruimen tijd duren, eer de pompen, die thans met een eapaciteit van 150 M3. per uur wer- ken, tot 275 M». kunnen worden opgevoerd. Dan is als gevolg van de groote droogte en bitte bet waterverbruik uiteraard sterk gestegen. Er zal door de nienschen en dieren meer water worden gebruikt, dan de eapaci teit van bet pompstation groot is, zijnde 150 M3. per uur. Het is- dus in het algemeen belang, dat de aangeslotenen daarmede rekening houden. Gescbiedt dit niet, dan kan er gedurig stag natie voorkomen, waarvan dan alien het ongerief ondervinden. GEVONDEN VOORWERPEN. Sleutel (Zeiss I K); 1 paar Klompen; Lips- sleutel; Regenkapje; Psalmboekje; Vulpen; Sleutel, Bureau van Politie. Duimstok en Mantelband, L. Oppeneer, Tuinpad 12. Heerenborloge, Van Aerde, Axelscbestr. 34. Parapluie, P. van Es, Vlooswijkstraat 42. Huissleutel, J. Galle, Grenulaan 51. Portemonnaie met inboud, J. Kaaks, Bea- trixstraat 9. Kinderportemonnaie met inboud, J. van Driel, Steenkamplaan 38. Badpak en handdoek, M. Slot, Martinus Eijkestraat 23. Roeiriem, P. Stnolders, Tbolensstraat 133. Portemonnaie en Rozenkrans, K. Oppeneer, Nieuwediepstraat 27. Vulpen, B. Lievens, Van Bovenstraat 34. Damesregenmantel (Falcon), J. de Ridderr Koedijk 38. Badpak met handdoek, T. Tielstra, Lelie- strdi3>t 3 Badpak (katoen), F. van Es, Donze-Visser- straat 28. Kindertruitje. J. Regeling, Dr. Buijzestr. 5. Zilverbon, G. Schaar, Noordstraat 30. Damesparapluie en 1 paar Dameshand- scboenen, A. Leenhouts, Nieuwstraat 50. Duif, A. IJsebaert, Vlooswijkstraat 57. Gummilaars, T. Comelisse, Nieuwediep straat 81. Armbandje, A. Kolijn, Nieuwediepstraat 82. Huissleutel, P. Lijbaart, Noordstraat 65. Vulpen, J. de Vos, Othene. Portemonnaie met inboud, A. J. Dooms, Tuinpad 22. Portemonnaie met inhoud, A. v. d. Velde, Dekkerstraat 25. Zilverbon, Postkantoor. Huissleutel, J. Harpe, Noordstraat 28. Kinderhandtasch met inhoud, J. Meeusen, Van Steenbergenlaan 49. Tandenborstel met tube pasta, J. Adriaan- sens, Burgemeester Geillstraat 58. Portemonnaie met inhoud, M. de Feijter, Axelschestraat A 152e (Zaamslag). 2 Zilverbons, O. de Vries, Noordstraat. DE NIEUWE VLEESCHBON. De Secretaris-Generaal van het Departe- ment van Landbouw en Visscherq maakt bekend, dat de volgende bonnen van de nieuw uitgereikte vleesehkaarten zijn aangewezen voor het koopen der daarbij vermelde rant- soenen: 1 Bon „25 Vleesch": 10 Juli t/m 17 Juli per twee bonnen 100 gram vleesch (been in- begrepen) of een rantsoen vleeschwaren. Bon ,,25 Vleeschwaren": 10 Juli t/m 17 Juli, per twee bonnen 6£n rantsoen* vleeschwaren. Een rantsoen vleeschwaren bedraagt: 75 gram gerookt of gekookt varkens- rund-, kalfs-, paarden- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram leverartikelen, tongenworst en nierbrood, 150 gram bloedworst, 100 gram verduurzaamde gans of kalkoen, been inbegrepen, of 150 gram verduurzaamde kip of eend, been inbegrepen. EEN ERNSTIGE WAARSCHUWING. De Secretaris-Generaal van het Departe- ment van Opvoedlng, Wetenschap en Cultuur- bescherming heeft den volgenden omzend brief gezonden aan alle onderwijsinrichtingen en haar bestuurderen. ,,Den laatsten tijd worden op muren, schut- tingen en andere dergelijke objecten veelvul- dig opschriften aangetroffen, welke als vijan- dig tegen het Duitsche volk en zijn leiding kunnen worden aangemerkt. De bezettingsautoriteiten hebben hierover hun ernstig misnoegen tot uiting gebracht. Aangezien moet worden vermoed, dat de daders vooral onder de jeugd gazocht moeten worden, roep ik uw medewerking in om er in de scbolen de jeugd nadrukkelijk op te wijzen, dat dergelijke baldadigheden verkeerd zijn en bovendien volkomen nutteloos. De jeugd ware er op te wijzen, dat met dit gedrag geen enkel waarachtig belang van ons volk wordt gediend en dat het in strijd is met de houding welke tegenover de bezettende macht in acht genomen dient te worden. Bovendien is er van Duitsche zijde over ge- klaagd, dat steeds meer groepen jongelieden doorgaans jongens ouder dan 12 jaar per rijwiel uitstapjes ondernemen en zich daarbij in het openbaar op ontoelaatbaar demonstratieve wijze gedragen. Het zal goed zjjn, wanneer de oudere leerlingen door hun leeraren en onderwrjzers ernstig worden on- derhouden- over dergelijke misdragingen, en dat er daarbij op wordt gewezen, dat de poli tie ppdracht heeft om tegen dergelijke demon stratieve handelingen krachtig op te treden. Tenslotte heeft de Duitsche Commissaris- Generaal voor de Openbare Veiligheid er de aandacht op gevestigd, dat de Nederlandsche nationale vlag (rood-wit-blauw) niet in den vorm van een fietsvlag mag worden gebezigd, aangezien dit door de bezettingsmacht als een demonstrate wordt beschouwd. De school- kinderen zullen derhalve den raad moeten ont- vangen, dergelijke vlaggetjes niet aan hun fietsen te voeren, terwijl het onderwijzend personeel er op zal hebben toe te zien, dat deze vlaggetjes in voorkomende gevallen van de fietsen worden verwijderd. Ik moge u verzoeken, nog v66r de intrede van de zomervacantie een vermaning in dezen geest te richten of te doen richten tot de schooljeugd." WILDSCHADE-COMMISSIES. De secretaris-generaal van het departe- ment van landbouw en visscherij heeft de samenstelling der Wildschade-commissies in deze provincie als volgt geregeld: Zeeuwsch-iVlaanderen: Ir. C. J. Droogen- dijk, Rijkslandbouwconsulent te Goes, lid en voorzitter; P. Vercauteren te Nieuw-Namen en H. A. A. Baron Collot d'Escury te Kloos- terzande, gemeente Hontenisse, leden en A. H. de Milliano te Waterlandkerkje en p. Plasschaert te Sas van Gent, plaatsvervan- gende leden. Walcheren, Zuid- en Noord-RevelandIr. Droogendijk, lid en voorzitter; S. A. N. van Oeveren te Wolphaartsdijk en P. J. Elout te Domburg, leden en A. van den Dries te Hein- kenszand en A. J. P. Kakebeeke te Krabben- dijke, plaatsvervangende leden. Schouwen en Duiveland, Tholen en Sint Philipsland: Ir. Droogendijk, lid en voorzit ter; S. J. Gast te Duivendijke en C. J. Boo- gerd te Zierikzee, leden en L. v. d. Wekken Mzn te Kerkwerve en W. L. Klompe te Tho len, plaatsvervangende leden. GOEDE VOEXttNG IN DEZEN TIJD". Nog meer tentoonstelJingen m Zeeland. Na Middelburg en Goes zullen, meldt de Pr. Z. Crt., ook in andere Zeeuwsche plaatsen de tentoonstellingen Goede voeding in dezen t\jd" gehouden worden. Ter voorbereiding van de organisatie dezer tentoonstellingen had Maandag in de Prins van Oranje te Goes, onder leiding van Mr. P. Dieleman, wnd. commissaris van Zeeland en voorzitter der Z.L.M., een bijeenkomst plaats met de vertegenwoordigers(sters) der ge- meentebesturen en huishoudscholen. Nadat Mr. Dieleman gewezen had op het belang dezer tentoonstellingen, die gepropa- geerd en medeverzorgd worden door de „Com- missie inzake huishoudelijke voorlichting en gezinsleiding" te 's-Gravenhage, bleken alle aanwezigen bereid aan de organisatie mede te werken. Besloten werd de tentoonstellingen als volgt te houden: Tholen 2 en 3 September; Kort- gene 12 en 13 September; Zierikzee 17 en 18 September; Schoondijke 26 en 27 September; Terneuzen 1 en 2 October.; Hulst 5 en 6 October. De tentoonstellingen zullen dus twee dagen duren en gedemonstreerd zal worden met een menu voor vier personen, gedurende zeven dagen. De inrichting zal ongeveer zijn zooals die te Middelburg was. Ze zullen door een commissie beheerd worden, bijv. de commissie van toezicht op de betreffende huishoud scholen, met als leidster de voorzitster dezer commissie. De commissies zullen het entree- geld vaststellen, bijv. 10 ct., en ook gelegen- heid geven voor kosteloos bezoek. De corn- missies zullen zelf reclame maken voor een groot bezek, o.a. ook door middel van den Boerinnenbond, oud-leerlingen, reclamebiljet- ten, pers, enz. Nieuwe centrale tentoonstellingi Besproken werd ook nog, naar aanleiding van mededeelingen van mej. N. Westerkamp, die voor de landelijke commissie aanwezig was, het houden van een groote, centrale ten- toonstelling, te Middelburg of Goes, onder den naam Voeding in oorlogstijd". Deze zal een geheel ander karakter hebben als de eerstbe- sprokene, en o.a. voorlichting geven over deft strijd tegen bederf, het inmaken van levens- middelen, enz. Besloten werd nader overleg te plegen over plaats en tijd. Huishoudelijke voorlichting. Bedoeling was op deze bijeenkomst een andere te doen volgen, waartoe de leerares- sen van nog meer huishoudscholen uitgenoo- digd waren, doch deze kon, als bedoeld, niet doorgaan. Hierbij zouden n.l. eenige Duitsche dames, vertegenwoordigers van Duitsche huis houdscholen, aanwezig zijn, doch die waren onverwachts verhinderd. Mr. Dieleman wees in een inleidend woord op $e groote beteekenis van de meest doel matige voeding in dezen tijd, vooral voor de lichamelijke en geestelijke kracht der op- groeiende jeugd. Hieraan dient voile aan dacht besteed te worden wil Nederland straks in Europa een goede plaats in kunnen nemen, Spr. zeide er niet aan te twijfelen of de ge- noemde Duitsche dames (die thans wel een persoonlijk bezoek aan de Zeeuwsche huis houdscholen zullen brengen) zullen met be- wondering constateeren wat op dit gebied reeds gedaan wordt. Spr. had den indruk ge- kregen, dat dit werk onderschat werd. Spr. merkte hierbij op, dat de belangstelling in Zeeland voor dit onderwijs thans zoo groot is, dat er niet genoeg leeraressen voor zijn. Zeeland zal er nu, na de examens, twee lee raressen bij krijgen, doch mogelijk moet naar nog meer krachten uitgezien worden. Spr, oppert het denkbeeld deze helpsters in een spoedcursus op te leiden, doch de aanwezige ,,deskundigen" staan hier niet optimistisch tegenover. Nadat een en ander nog wat uitvoeriger besproken was, werd de bijeenkomst door Mr, Dieleman met een kort woord gesloten. HET EERSTE ZEEUWSCHE PERSGAS- STATION. Dezer dagen is bij de N.V. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingem een persgasstation gereed gekomen, en in gebruik gesteld. Dit eerste station van dezen aard in Zeeland ten dienste van auto's, die door middel van pers- gas worden voortbewogen, is niet alleen be- stemd voor de auto's van ,,De Schelde", maar ook voor die van de ondernemingen, welke met deze maatschappij hebben gecontrac- teerd, n.l. de stoomtram Walcheren, de ge meente Vlissingen en enkele particuliere on dernemingen in Zeeland. Voor zoover moge lijk zullen ook van elders komende auto's worden geholpen. Het station beschikt over een eapaciteit van 1200 m3 per dag. Veulenkeuring „V. V. Z. F." Alhier had een zeer belangrijke veulenkeu- ring plaats uitgaande van de ..Vereeniging van Zeeuwsche Fokkers" (V.V.Z.F.). De uitslag dezer keuring, die groote belang stelling van fokkers en landbouwerszijde had laten wij hieronder volgen. Klasse I. Hengstveulens (geboren vdor 1 Mei 1941). Prijzen: 1 verg. zilveren, 2 zilveren en 3 bronzen medailles. le pr. Henk van Othene, van A. H. Dekker, Zaamslag; 2e pr. Blesson van Acron, van J. de FeijterScheele, Axel; 3e pr. Acron van Sluiskil, van J. van Hoeve, Sluiskil; 4e pr. van K. de Koeijer, Zaamslag; 5e pr. Frans van Zorgvliet, van L. W. de Regt, Zaamslag; 6e pr. Clairon van Bouline, van wed. Jac. de •Feijter, Vogelwaarde. Klasse n. Hengstveulens (geboren na 1 Mei 1941). Prijzen: 1 verg. zilveren, 3 zilveren en 8 bronzen medailles. le pr. van R. de Munck, Zuiddorpe; 2e pr. Paul, van Capellepolder, van Jac. de Putter, Axel; 3e pr. Benno van Zuiddorpe, van Ad. van Waes, Zuiddorpe; 4e pr. van Kinderen H. Daelman, Westdorpe; 5e pr. Elect van Cataranahof, van J. Koster, Vogel waarde; 6e pr. Gustaaf van Zaamslag, van Aarn. Dieleman Jz„ Zaamslag; 7e pr. van J. Dekker, Axel; 8e pr. Primera van Coe- gors, van P. Dieleman, Axel; 9e pr. Wilson van Capellepolder, van Jac. de Putter, vnd.; lOe pr. Klaas van Zorgvliet, van L. W. de Regt, Zaamslag; lie pr. Blesson van Acron, van J. de Feijter—(Scheele, vnd.; 12e pr. Benito van Zuiddorpe, van A. Puijlaert, Zuiddorpe. Klasse HI. Merrieveulens, geboren voor 1 Mei 1941. Prijzen 1 verguld zilveren, 4 zil veren en 5 bronzen medailles. le pr. Gisy van Zuiddorpe, van A. C. van Waes, Zuiddorpe; 2e pr. Ida van Othene, van A. de Krakerde Feijter, Zaamslag; 3e pr. Flora van Sluiskil, van J. van Hoeve, Sluiskil; 4e pr. Sompa van Sluiskil, van dezelfde; 5e pr. Bella, van >H. E. M. van Acker, Axel; 6e pr. Mirzo van Klein Eiland, van P. F. Komt, St. Jansteen; 7e pr. Certa, van E. Verhelst, Westdorpe; 8e pr. Flora, van J. F. de Cock, Overslag; 9e pr. Erna van Zaamslag, van A. Haalt, Zaamslag; 10e pr. Irene van Overslag, van W. Koster, Overslag; lie pr. Mane, van C. Hamelink, Axel; 12e pr. van Jac. Haak Axel. Klasse IV. Merrieveulens, geboren na 1 Mei 1941. Prijzen 1 verg. zilveren, 4 zilveren en 5 bronzen medailles. le pr. Gerda van Kapellepolder, van Jac. de Putter voornoemd; 2e pr. van Kinde ren H. Daelman, vnd.; 3e pr. Ida van 't Veer, van A. de Putter Mz., Zaamslag; 4e pr. Li- zette, van P. van den Abeele, Westdorpe; 6e pr. Monna van Capellepolder, van J. de Put ter, vnd.; 7e pr. van Kinderen H. Daelman, vnd.; 8e pr. van R. de Smet, Westdorpe; 9e p'r. Elza van Axel, van Iz. de Feijterde Mul, Axel; lOe pr. Kitta, van J. C. den Ha- mer. Axel; lie pr. Kitty van Avenir, van E A J. Daelman, Westdorpe; 12e pr. Irene, van P. de Jonge—de Kraker, Terneuzen; 13e pr. Herda, van E. B. van Akker, Axel. ARRONDISSEMENTS-REOHTBANK TE MIDDELBURG. Politierechter-zitting van Dinsdag 8 Juli. Behandeld zijn de volgende zaken: Komitniezen bedreigd. Twee kommiezen der Invoerrechten en Accijnzen bevonden zich op 26 Maart j.l. ter surveillance op de Provinciale weg onder Koewacht, toen ze aldaar eenige perscnen zagen met een rijwiel aan de hand, welke be- laden waren met goederen. Deze personen kwamen van het erf van verdachte, 'H. B. v. H., een 30-jarige landbouwer te St. Jansteen. Toen ze de kommiezen in de gaten kregen keerden ze terug naar het erf, alwaar ze door de kommiezen werden gevolgd, die aldaar een dier personen te pakken kregen en consta- teerde, dat hij een zak met aardappelen ver- voerde. Toen ze hem voor nader onderzoek wilde overbrengen naar de Marechaussee- kazerne, kwam verdachte op hen af, die hen toevoegde: „Jullie van het erf af", terwijl hi) de ambtenaren bedreigde met zijn spa, die hij in stekende richting voor hen hield. Toen de kommiezen echter hun revolver voor den dag haalden, kalmeerde verdachte, die aanvanke- lijk zeer opgewonden was en verwijderde zich. Verdachte gaf wel toe zich met het geval te hebben bemoeid, doch niet te hebben ge- dreigd. Eisch en uitspraak f 40 boete of 20 dagen tiechtenis. Verboden Nederlage. J. B., een grossier en winkelier uit Hulst, 45 jaar oud, werd op 1 Maart j.l. bekeurd, omdat hij een veel grooteren hoeveelheid goe deren in voorraad had, dan redelijkerwijze voor zijn huiselijk gebruik of bedrijf noodig kon zijn en wel 780 kg melkpoeder en 90 kg saccharine. Daar de goederen buiten het verboden ge bied zijn vervoerd, volgde geen inbeslag- neming. Eisch en uitspraak100 boete of 25 dagen hechtenis. Aan het zelfde feit heeft zich op 30 Januari van dit jaar schuldig gemaakt J. B., een 41-jarige winkelier te Koewacht. Hij had 112% kg Osalon-stijfsel in voorraad, hetgeen veel meer was, dan hij kon verantwoorden. Verdachte gaf tegen de ambtenaren toe, dat hij wel wist, dat het voor Belgie bestemd was, maar niet te hebben geweten, dat hij niet zoo- veel in voorraad mocht hebben. De goederen zijn weggevoerd. lEisch 50 boete of 10 dagen hechtenis; uitspraak /30 boete of 10 dagen hechtenis. Kommiezen der I. en A. vonden bij J. A. Th. V., oud 41 j., slager te Koewacht, in de voorkamer van zijn woning een hoeveelheid dhocolademelk, groot 35.5 kg. Verdachte ver- klaarde tegen de kommiezen, dat hij er niets mede te maken had, daar het hier maar ge- zet was voor iemand, die binnen de 100 meter strook woonde. Niettemin is verdachte vol- gens de Verboden Nederlagewet aansprake- lijk, n.l. degene in wiens pand de goederen worden aangetroffen. Eisch en uitspraak 20 boete of 10 dagen hechtenis. Mishandeling. Tijdens een gelegenheid tot dansen welke op 2 Maart j.l. te Philippine was gegeven, werd hiervan ook gebruik gemaakt door G. Bockstael. Toen zij zich een oogenblik uit de zaal had verwijderd en hierin weer wilde terugkeeren, was de toegang versperd door eenige jongens. Toen zij een van hen opzij duwde, werd zij plotseling door T. v. L., oud 22 j., los-werkman aldaar. mishandeld. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis; uit spraak 10 boete of 5 dagen hechtenis. Beleediging. R. C. F. de M., oud 41 j., expediteur te Sas van Gent, werd beklaagd, dat hij op 1 Maart j.l. R. Renique heeft beleedigd. Eisch en uitspraak f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Visch uitgevoerd. R. S., oud 64 j., vischkoopman te Zaam slag, werd ten laste gelegd, dat hij omstreeks 15 Maart 1941 nabij St. Jansteen van Neder land naar Belgie vier manden visch heeft uitgevoerd. Een marechaussee zag op 4 h 500 meter van de grens een kar met visch staan. Een bij die kar staand persoon deelde hem mede, dat verdachte al vier maul een mand met visch op zijn rijwiel naar jBelgie had gebracht, het geen even later, toen verdachte aan kwam rflden, ook door hem volmondig werd toege- geven en voegde er bij, dat hij de andere 6 ook van plan was denzelfden weg te laten volgen. Eisch 50 boete of 15 dagen hechtenis, uit spraak 30 boete of 15 dagen hechtenis. BEDRIJFS V OETB AL. In navolging met vele andere steden heeft zich ook alhier het beoefenen der sport bij personeelsgroepen uit de verschillende bedrij- ven en takken van dienst cntwikkeld en had er o.m. reeds een ontmoeting plaats tusschen een elftal uit het corps marechaussee en een elftal gevormd uit het perscneel der P. T. T. alhier, welke ontmoeting eindigde met een 9-1 overwinning voor het elftal der mare chaussee. Gisteravond traden tegen elkaar in het veld een elftal gevormd door het personeel der N.V. „De Hoop" en een door het personeel der N.V. Firma P. J. van de Sande, voor welke ontmoeting een goede belangstelling bestond, met tal van supporters en support- sters van beide bedrijven. De directeur der N.V. ,,De Hoop", de heer G, F. P. van der Perjl, verklaarde zich op ver- zoek bereid den aftrap te verrichten, waarna deze geanimeerde wedstrijd, die door den heer P. Ringelberg goed werd geleid, een aanvang nam. Alras bleek, dat in beide ploegen, be- halve spelers, die nog vreemd stonden tegen over de capriolen van den bal, ook voetbal- lers zaten die de voetbalkunst meester wa ren of deze nog niet hadden verleerd. 'Hier- door kon, gezien uit het oogpunt van bedrijfs- voetbal, van een vrij goede en spannende partij gesproken worden. Het eerste doel- punt werd gemaakt door de drukkers, doch nog vddr de rust zorgde „de Hoop" er voor, dat de stand gelijk werd. In de tweede helft nam „de Hoop" de lei ding en zorgde haar doelverdediger er voor, dat die hun niet werd ontnomen. Het bleef echter boeiend, want de drukkers gaven den moed niet op, zelfs niet toen „de Hoop" het derde doelpunt wist te plaatsen. Toen de rechtsbinnen der drukkers was doorgebroken en alleen nog den doelverdedi ger van ,,de Hoop" voor zich had, klonk van het daarnaast gelegen terrein der korfbal- spelers het fluitje van den scheidsrechter, waarop het spel werd gestaakt en die kans verloren ging, dit werd echter weer goed ge maakt toen dit zelfde euvel zich kort daar- op nogmaals herhaalde en nu de achterhoede van ,,de Hoop" hiervan de dupe werd, waar- door de stand op 32 werd gebracht. Hier in kwam geen verandering meer en zoo ein digde deze in de allerbeste verstandhouding gespeelde eerste partij tusschen ,,de Hoop" en Drukkers". Zeeuvvsch-Vlaamsohe kanipioenschappen 1941. Uit het lotingsschema van bovengenoemd toumooi blijkt wel, dat het aantal inschrij- vingen dit jaar buitengewoon groot is. Aan de spits staat het heeren enkelspel met 28 inschrijvingen. Uit het schema blijkt al spoe- dig, dat de bovenste helft van het heeren enkelspel heel wat sterker bezet is dan de onderste. De finalisten van vorig jaar, L. Verstrae- ten en Jurrij, zitten er beiden in, terwijl ver der Casparie, J. van Waesberghe, Van Vuu- ren, Van Rietschoten, G. van Waes, Koning, E. Verstraeten en Kalhorn in volgorde van loting zeer zeker een hartig woordje zullen meespreken. Een halve eindstrijd L. Verstraeten (kampioen 1940)Jurrij ligt wel in de lijn der verwachtingen. In de onderste helft lijken ons Spaas en Blietz de geplaatste spelers, waarvan Spaas het weer iets zwaarder zal hebben dan Blietz. De winnaar n.l. van A. Stellingwerf A. IJsebaert kan het hem zeer lastig maken, waarna de winnaar H. van WaesKo Jurrij eveneens niet te onderschatten is. De partg BlietzDikotter zal na harden strijd wel door eerstgenoemde gewonnen worden,. waarna hij het aan de stok krijgt met den winnaar van H. StokvisA. Hamerlinck. Kuiper zal z'n partij tegen Andriessen wel verlie'zen, zoodat te verwachten is een kwart finale BlietzAndriessen, die zeker belang- wekkend kan zijn. De halve eindstrijd zal ten slotte wel gaan tusschen de geplaatste spe lers. En de eindstrijd? Laten we afwachten en hopen dat het een mooie wedstrijd zal zijn. Ook het heerendubbelspel geeft tal van mogelijkheden. Het kampioenspaar van vorig jaar E. VerstraetenJurrij krijgt het in de eerste ronde al zeer zwaar tegen Kalhorn van Vuuren, misschien zelfs wel te zwaar, terwijl de winnaars ervan heel wat moeite zullen hebben met A. IJsebaertA. Hamer linck, waarvan we aannemen, dat ze de Bock Ben IJsebaert zullen slaan. L. VerstraetenJ. van Waesberghe kunnen StokvisiPuijlaert wel hebben. De strijd Dikottervan Rietschoten tegen A. en D. Stellingwerf zal zeker hard zijn. BlietzSpaas zullen H. Stokvis en Bob IJsebaert wel slaan en krijgen het tegen de winnaars van Joustraten Bosch eenerzijds en G. en J. van Waes anderzijds wat laatst- genoemden wel winnen heel wat zwaarder. De partij ColsenFran ken tegen Koning Ko Jurrij is wel voor laatstgenoemden maar ze zullen daama zeer goed in vorm moeten zijn om van Andriessenvan Poete- ren te kunnen winnen. De verschillende par- tijen zijn verder zoo aan elkaar gewaagd, dat we van voorspellingen iiwde latere ronden af- zien. In het sterk bezette gemengd dubbelspel lijken ons de dubbels die vorig jaar de eind strijd speelden de geplaatste paren. Het kam- pioensdubbel de heer en mevr. G. van Waes zal zeer zeker in vorm moeten zijn om van mevr. v. d. LeeKalhorn te kunnen winnen, waarna de winnaars hiervan het iets gemak- kelijker krijgen tegen mej. C. van WaesJ. van Waes. De heer en mevr. W. van Waesberghe win nen wel van mej. Teulingsten £3oscfa, ter wijl daarentegen de strijd tusschen den heer en mevr. van Rietschoten en mevr. Dikotter Jurrij hard zal zijn met voor eerstge- noemd dubbel iets meer kans. Mevr. van StrienSpaas kunnen we niet veel hoop geven tegen mej. A. van AckerH. van Waes, temeer, daar laatstgenoemd dubbel wel in de halve eindstrijd zal komen. De andere .finalisten van vorig jaar, n.l. de heer en mevr. L. Verstraeten moeten eerst mevr. BoezemanJ. van Waesberghe slaan (zal dat gaan?), om mej. van EckA. Stel lingwerf te kunnen ontmoeten, welke ze wel kunnen winnen. Mej. D. WjoutersBlietz krijgen het mak- kelijk tegen de junioren Truus Geensen Ko Jurrij, om daarna de heer en mevr. Ver straeten te ontmoeten. In het laatste kwart zullen mej. van SprangKoning hard moeten vechten tegen mevr. van WaesbergheCasparie, om tegen de winnaars van Ina StokvisS. Verstraeten mej. Doornbosvan Poeteren wat laatst genoemden wel zijn te kunnen spelen. Een halve eindstrijd de heer en mevr. L. Verstrae tenmej. van Sprangde Koning lijkt waar- schijnlijk. Het damesdubbelspel geeft slechts 6 paren aan, waarin in de bovenste helft mevr. Ver straetenmevr. van Waesberghe strijd zullen moeten leveren tegen mevr. Dikotter—mevr. van Rietschoten, met de meeste kans voor eerstgenoemde dames. Daarna volgt dan de wedstrijd tegen mej. Teulingsmej. van Sprang. Wie zal dat winnen? In de onderste helft zullen mevr. Nieuwen- huizenmej. Stins een aardige wedstrijd kun nen spelen tegen het juniorenpaar Ina Stok- vis—Truus Geensen. De winnaars hiervan verliezen daarna van mevr. van Waesmej van Acker (kampioenspaar 1940). De eind strijd zal door laatstgenoemden wel gewonnen worden. In bet damesenkelspel waarin 8 deel- neemsters uitkomen slaat de kampioene van vorig jaar mej. A. van Acker in de eer ste ronde reeds Ina Stokvis (arme Ina) om daarna te moeten vechten tegen de winnares van mej. C. van Waes—-mej. Teulings wat waarschijnlijk mej. Teulings zal zijn. De strijd tusschen mej. I. Doornbos en mej. van Sprang zal wel in het voordeel van eerst- genoemde uitvallen, die daarna de winnares van mevr. W. van Waesberghemevr. van Rietschoten ('n dubbeltje op z'n kant) ont- moet. In de eindstrijd verwachten we mej. A. van Acker tegen mej. I. Doornbos te zullen zien spelen met de meeste kansen voor onze basse he favoriete. Zooals uit het bovenstaande blijkt, zijn er heel wat aardige partijen te verwachten, We,: ;.zooals dat in Zeeuwsch-Vlaanderen gebruikelijk is zeker in een sportieVe pret- tige geest gespeeld zullen worden. Hopen we, dat het weer heel wat koeler zal zijn. In ons nummer van Vrijdag hopen we nog enkele algemeene opmerkingen te piaatsen. Eerste zitting in 1941. ergadering van Dinsdaginorgen. groote za£U van het Schuttershof te Middelburg, kwamen de Provinciale Staten vaa. Zeeland Dinsdagmorgen voor de eerste zitting in dit jaar bijeen onder voorzitter- schap van Mr. P. Dieleman, waamemend Commissaris der Provincie. Aanwezig waren 38 leden, afwezig de hee ren Den Boer en Van Rompu met en Boogerd zonder kennisgeving. Er was een vacature ontstaan door het overlijden van den heer L. J. Geelhoedt, Na opening der vergadering las de voor zitter het ambtsgebed voor, dat door de leden staande werd aangehoord. De Voorzitter deelde hiema mede, dat het eerste punt der agenda, het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde f ?eer X D' Haak' niet kon doorgaan, omdat deze niet tegenwoordig is. B'jde ingekomen stukken was behalve een al g-oedkeuringen van statenbesluiten een verzoek van de Katholieke middelbare school- vereeigmg te Hulst om handhaving van het aar voor hare handelsdagschool verleende subsidie, ook bij omzetting van deze school in een hoogere burgerschool. Dit verzoek werd in handen van Ged. Stab ten gesteld om advies. Bij de mededeelingen van Ged. Staten was °'a' ingekomen adres van het bestuur van het Centraal Genootschap voor kinder- herstellings- en vacantiekolonies te Amster dam om beschikbaarstelling van gelden voor de uitzending van z.g. bedreigde kinderen. De heer Stayerman drong er op aan, gezien de noodzakelijkheid van de zorg voor het zwakke kind, om Ged. Staten te verzoeken nog in deze zitting een voorstel ter zake te doen. De Voorzitter zegde toe, daartoe pogin^en te willen aanwenden. Buitengewoon lid Ged. Staten. Tot buitengewoon lid van Ged. Staten werd herbenoemd de heer J. W. van 't Hoff met 21 stemmen tegen 8 op Mr. Adriaanse, 4 op den heer Staverman, 3 op den heer Kodde 1 op den heer Boender en 1 bianco. De voorstellen. Alle reeds vroeger gepubliceerde voorstel- len werden naar de afdeelingen verwezen. De Voorzitter deelde mede, dat van het be stuur van het Waterschap Hulster- en Axeler- ambacht een verzoek was ingekomen om de grachten van Hulst onder zijn beheer te brengen. Ged. Staten willen deze kwestie, .die zii urf"', achten en die mede brengt de nood zakelijkheid van een wijziging van het regle- ment voor het Wlaterschap nog in deze zit ting gaarne behandeld zien en zouden het nog te verschijnen voorstel dan willen be- handelen in vergaderingen van de afdeelingen op Dinsdag 29 Juli te 10 uur, en daarmede in verband de openbare vergadering dien dag om half twaalf doen beginnen. De vergadering ging hiermede accoord. Vragen van den heer Dekker. Met toestemming van de vergadering ver leende da. Voorzitter .thans het woord aan den heer Dekker. De heer Dekker wees er op, dat men groote haast maakt met den aanleg van een weg van Potjes naar Sluis, waarbij o.a. 2 tot 3 ha grond, waarop erwten, tarwe en gerst ston den, voor de helft is afgesneden en de pro- ducten voor de volksvoeding verloren ga.an. Als dit aan Ged. Staten bekend was, zijn zij mede verantwoordelijk en als zij het niet wis- vraa§t spr. na te gaan wie verantwoor delijk is voor deze sabotage van den produc- tieslag. Spr. vraagt na te gaan of het reeds te laat is, of dat er nog iets te redden valt. Zelfs bij de volkstuinders wordt nog na ge- gaan of zij iets kunnen afataan voor den productieslag. Spr. noemt hen, die hier schul dig' zijn, misdadigers. Terwijl duizenden Nederlanders aan het oostfront strijden voor de vrijheid van ons vaderland, vernietigt men hier de producten voor volksvoeding. Een tweede vraag betrof het feit, dat de leden der staten toch alle vertegenwoordigers zijn van bepaalde politieke partijen. Zij wer den niet gekozen omdat zij zoo bijzonder knap zijn, maar omdat de kiesvereenigingen hen candidaat stelden. Nu de partijen ontbonden zijn, is het wel eigenaardig, dat toch de leden algemeen zijn opgekomen. Het zou volgens spr. verhelde- rend werken, als de leden nu eens verklaar- den voor welke politieke richting zij in de toekomst zitting meenen te hebben.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 3