Gemengde Berichten OPENBARE RAADSVERGADERING. TERNEUZEN, 23 JUNI 1941. HOEK. ZAAMSLAG. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 3r noodzakelijk, maar vormt ook de voorwaar- j de voor de oprichting van een nieuwe orde in Oost-Azie, zoo heeft de Japansche minister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka, ver- klaard tijdens een diner ter eere van Wang Tsjing Wei, leider der Nankingregeering en zijn gezelscfhap. Matsoeoka ging voort,,Ik ben er zeker van, dat de voorgenomen uit- Wisseling van gezichtspunten veel zal bijdra- gen tot afdoening van de Ohineesche aange- legenheid, hetgeen niet alleen tot geluk en welzijn voor Japan en Qbina alleen zou leiden, maar voor bet geheele Oost-Azie. Japan en China houden het lot van bet geheele Oost- Azie in bun handen. Zij zijn derhalve door het lot voorbestemd elkander de hand te reiken en tot bereiking van hun gemeenschappelijke doel samen te werken. Japan heeft de Nankingregeering erkend als de eeniige rechtmatdge regeering van China en daarmee bewezen, dat Japan zijn volledig vertrouiwen stelt in Nanking voor een saimen- ^eriking bij den opbouw van Oost-Azie. ONDERHANDELINGEN OVER DUITSCH- TURKSOH HANDELSVERDRAG. Van bevoegde Turksche zijde verluidt, dat een nieuw uitgebreid handelsverdrag tusschen Duitschland en Turkije in voorbereiding is. De voorbereidende werkzaamheden te Berlijn en Ankara zijn reeds aan den gang en bin- nenkort zal een Duitsche handelsdelegatie te Ankara arriveeren. EEN DUIKBOOT VERMIST. Het Amerikaansche ministerie van marine deelt mede, dat de duikboot 9 na duikoefenin- gen ter hoogte van Portsmouth niet meer aan de oppervlakte is verschenen. Men vreest een ongeluk. Deze duikboot is een der oudste van de Amerikaansche duikbootvloot. De be- manning bestaat, naar Associated Press meldt, uit twee officieren en 31 manschappen. Later meldt D.N.B.: In vlootkringen acht men het zeker, dat de vermiste duikboot 9 op den bodem van de zee ligt. Het vaartuig was bezig met duik- oefeningen en zou na twee uur weer boven komen. EVen na de twee uur verscheen een rookbom, welke aantoonde, dat de duikboot zich in nood bevond. De reddingboot Falcon, vliegtuigen en 21 duikers werken op de plek doch bebben tot dusver geen contact met het vaartuig gekregen. Venmiste duikboot ontdekt? De commandeur van de Amerikaansche duikbootvloot op den Atlantischen Oceaan, admiraal Edwards, heeft geseind, dat hij meent de duikboot ,,0 9" te hebben ontdekt op een diepte van 130 meter. Hij heeft drij- vende voorwerpen gevonden, die behoorden tot de inwendige uitrusting van het vaartuig en die een teeken vormen, dat de duikboot door den waterdruk opengereten is. Hij is er vrijwel zeker van, dat alle zich aan boord be- vindende mannen zijn omgekomen. De onderzeeer had zijn standplaats aan de kust van ,,New Hampshire"", in de nabijheid van het plaatsje, waar de onderzeeer ,,Squa lus" is ondergegaan. AMERIKAIANSCH SCHIP TOT ZINKEN GERRACHT. Naar uit Washington wordt gemeld, heeft president Roosevelt in een boodsohap aan het Congres medegedeeld, dat het Amerikaansche schip Robin Moor" op 21 Mei in het Zuiden van den Atlantischen Oceaan door een Duit sche duikboot tot zinken is gehracht. De boodschap van Roosevelt was gegoten in den vorm van een pamflet. Waarnemers te Washington verklaren, zoo meldt .United Press", dat in de boodschap, die president Roosevelt aan het Congres ge- zonden heeft niet wordt gezegd, op welke wijze hij zich voorstelt zich te verweren tegen de bedreiging voor de scheepvaart der Vereenigde Staten. Men weet niet, of hij het plan koestert de koopvaardijschepen te bewa- penen of konvooieering in te voeren door zee en luchtstrijdkrachten. Op de laatste pers- conferentie had de president verklaard, dat de marine de plannen voor de bewapening van de koopvaardijvloot reeds gereed heeft. De onverwachte bijzondere boodschap van den president heeft tot gevolg gehad, dat eeniige papieren op de beurs te New-York twee punten zijn gedaald. De boodschap van president Roosevelt aan het Congres heeft, naar men volgens D.N.B. te Rome constateert, ondanks een ongehoord agressieve taal in politieke kringen aldaar geen verrassing geweikt. Het gaat, naar men zegt, om een nieuw document van de Noord- Amerikaansche oorlogsoprui'ing. Met zijn tendentieuze beweringen betreffende het tot zinken brengen van de ..Robin Moor" en de gebruikelijke humanitaire frases zet Roose velt zijn werk voor het wekken van de oor- logspsychose in de Ver. Staten voort. Natuur- lijk heeft president Roosevelt het wijselijk vermeden iets te zeggen over de lading van de ,,Rofbin Moor" en de bestemming van het schip, ofschoon reeds vaststaat, dat het schip o.m. oorlogsmateriaal naar Zuid-Afrika, d.w.z. het belapgrijkste Engelsche steunpunt voor de operaties tegen Italiaansch Oost-Afrika en in het Nabije Oosten transporteerde. Daaren- tegen heeft Roosevelt met zijn verklaring, dat Arnerika zich verweren zal tegen iedere poging om de Amerikaansche hulp niet naar Enigeland te laten komen, ondubbelzinnig be- vestilgd, dat zijn regeering oorlogsmateriaal dat bestemd is om gebruikt te worden tegen de As, in de oorlogszone wil laten aankomen. Het zijn dus niet de As-mogendheden, die met haar zuiver tot Europa beperkten oor- log Amerika bedreigen, maar het is Roose velt, die het volkenrecht schendt en die het door contrabande door de blokkadezone te willen zenden, beiwust op een oorlog met de As aanstuurt. NA DEN SLAG BIJ SOLLOEM. Over het verloop van den slag bij Solloem vemeemt het D.N.B. nog: Na verbitterde geveohten, die drie dagen duurden, is het offensief van generaal Wa- vell definitief mislukt met bloedige verliezen voor de EngeisOhen. In de Afrikaansche zon- nehitte hebben de Duitsche en Italiaansche troepen de kracht hunner wapenen opnieuiw bewezen. De tactische leiding heeft in deze overwinning een groot aandeel gehad. Toen de Britsche afdeelingen opereerden tusschen Sidi Omar en Ghirba, slaagden de Duitsche en Italiaansche troepen er in, deze afdeelingen af te snijden van de andere vij andelijke strijdkrachten en een aanzienlijk deel op te sluiten in een val. Alle pogingen van deze ingesloten troepen om zich te bevrij- den, werden verijdeld door de Duitsche pant- sertroepen. Door kundige manoeuvres wer den de vijandelijke pantserafdeelingen tegen de Duitsche en Italiaansche afweertroepen gedreven en voor het grootste deel vernietigd. De vijand iwerd steeds verder ingesloten en moest den tegenstand langzamerhand op- geven. De Duitsche en Italiaansche gevechtsvlie- gers hebben de aanvallende Britsche tanks meermalen door bomaanvallen verstrooid en bovendien aanvallen gedaan op de terreinen, waar de vijandelijke pantserwagens gereed stonden. Zoo werden op 16 Juni met 3ucces vier aanvallen gedaan op Britsche pantser- reserves, die verstrooid werden. Een aantal wagens geraakte in brand of werd vernietigd. zoodat de aanvalskracht dezer afdeelingen reeds gebroken was, voor zij nog in den strijd kwamen. De correspondent van de New York Ti mes, Harold Denny, meldt zijn blad uit Kairo betreffende den slag bij Solloem, dat van Britsche zijde wordt bevestigd, dat de Duit- schiens. „haidnekkige en fanatiek moedige strijders zijn". De Duitschers hebben, zoo meldt de corr. verder, een vreeselijken aan- val van dile dagen van den kant van Indi- sche en Schotsdhe troepen aan den Halfapas doorstaan. Deze pas was bezaaid met machi- negeweernesten en afweerbatterijen, welke bezetting het woord „capitulatie" niet ken- den. De uitslag van den strijd heeft hem, den correspondent, volkomen verrast, ofschoon het hem reeds bij de hardnekkige veidediging van den Halfapas door de Duitschers duidelijk geworden is, dat „het Britsche reisprogram in de war is geraakt". HET BRITSCHE OOKLOGSCREDIET SINDS APRIL 2 MILLIARD P. ST. Exchange Tel-graph meldt uit Londen, dat de Britsche regeering ter dekking van de loopende oorlogsuitgaven het Parlement de volgende week zal vragen om goedkeuring van een crediet van een milliard pond ster ling. Sedert het begin van het nieuwe finan- cieele jaar in April bedraagt hiermede het crediet voor oorlogsuitgaven twee milliard pond sterling. De New-"5\>rk Times meldt uit Londen, dat de voorzitter van het ministerie van handel, Lyttleton, bij de Lagerhuisdebatten over het wetsvoorstel op de prijzencontrole heeft ver klaard, dat het voortdurend inschrompelen van de hoeveelheden goederen, de versche- pingsmoeilijkheden en de bombardementsver- nielingen, benevens de toenemende geldcircu- latie en de stijgende prijzen, Engeland zeer snel in de richting van een inflatie sturen. De wet op de controle zal derhalve maximum- prijzen vaststellen en tegelijkertijd trachten de kosten der voor het levensonderhoud nood- zakelijke goederen laag te houden. De Burgemeester van TERNEUZEN brengt ter algemeene kennis, dat 'een open- bare vergadering van den raad dier gemeente is belegd tegen Donderdag 26 Juni 1941, des namiddags 2 uur. Terneuzen, 21 Juni 1941. De Burgemeester, P. TTJLLEGEN. uiiiniiiiiiiiiiit POSTGIRONUMMERS VAN DE WINTERHULP NEDERLAND: Winterhulp Nederland, Den Haag no. 5553. Als bank der Winterhulp Nederland is aan- gewezen de Kasvereeniglng N.V., Amsterdam, no. 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. EXAMEN GEMEENTE-ADMIN ISTRATIE. Bij het dezer dagen gehouden examen voor het diploma gemeente-adhiinistratie is o.m. geslaagd de heer C. J. van der Pijl, hoofd van den Distributiekring, alhier. DISTRIBUTIE VAN VLEESGH. Bonaanwijzing. De secretaris-generaai van het departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de volgende bonnen zijn aangewezen voor het koopen der daarbij vermelde rantsoenen. Bon ,,20 Vleesch": 24 Juni t/m 1 Juli, per twee bonnen 100 gram vleesch (been inbe- grepen) of een rantsoen vleeschwaren. Bon ,,20 Worst, Vleeschwaren": 24 Juni t/m 1 Juli, per twee bonnen een rantsoen vleesch waren. Een rantsoen vleeschwaren bedraagt75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood, 150 gram voor bloedworst of 100 gram verduurzaamde kip, eend, gans of kal- koen, been inbegrepen. VEREENIGING ZIEKENHU1SVERPLEGING IN ZEEUW SCH-VLAANDEREN. Zaterdag werd in het Hotel Rotterdam alhier de gewone jaarlijksche vergadering gehouden van de vereeniging Ziekenhuisver- pleging in Zeeuwsch-Vlaanderen. Aanwezig waren, met het algemeen ibestuur, de afge- vaardigden van 11 afdeelingen. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de vooruitgang in ledental, die ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden geregeld toe- neemt, benevens op de toename der reserve, waaruit blijkt, dat de toestand der vereeni- ging kemgezond is. Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1940 voor fonds A ziekenhuisverple- ging enz. 12057 leden, voor fonds B operatie- kosten 4252 leden en voor fonds C kosten voor specialistische befhandeling 903 leden, een toename samen van 1014 leden. Het aan tal leden der gezamenlijke fondsen bedroeg 17212 Opgenomen werden 327 leden en in de polL kliniek 40 leden, totaal 367, met samen 5208 verpleegdagen, verdeeld over 17 verschillende ziekenhuizen in Nederland en buitenland. Overgenomen van elders, in Zeeuwscih-Vlaan- deren komende leden, 91 leden. Vertrokken en overgeschreven naar verschillende plaat- sen in Nederland 69 leden. Het aantal op- namen bedroeg 27.5 per duizend leden, de duur der opname gemiddeld 15.9 dagen, de kosten per opname gemiddeld f 49,49. Aan verpleeggelden, operatiekosten en spe- oialistische behandeling werd in 1940 uitbe- taald 19742,82. Na afschrijven van kantoorgebouw en meu- bilair werd het saldo toegevoegd aan de reserve en bedraagt thans ruim 40.000. Als bestuursleden werden herkozen voor Terneuzen de heeren A. P. van Baal en Ch. G. Ververs, voor Zaamslag de heer J. Scheele Wz. en in de vacature van den heer Heite te Oostburg werd gekozen de heer mr. P. Groe- newege te Oostburg. Als lid van de controle-commissie werd be- j noemd de heer P. Loof, alhier. Hoewel uit bovenstaand verslag blijkt, dat er nog steeds groei zit in de vereeniging, spoorde de voorzitter de afdeelingsbesturen aan, om door voortdurende propaganda het 1 ledental uit te breiden, te meer daar de bedra- j gen der uitkeering weer aanmerklijk zijn ver- hoogd en dat in het jaarverslag van den secretaris-penningmeester niet te veel is ge zegd, dat geen enkele vereeniging of maat- scihappij voor deze contributie zulke groote bedragen kan uitkeeren. GEVONDEN VOORWERPEN. De inspecteur van politie alhier maakt be kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Damesportemonnaie met inhoud. A. Asper- slagh, Burg. Geillstraat 42. Sikkel, L. van den Akker, Nieuwediep- straat 101. Strandmutsje, B. Ehlhardt, Beatrixstr. 30. Handdoek en zakdoek, J. Rottier, Donze- Visserstraat 115. Parapluie, J. Hamelink, Axelschestr. 117. Idem, J. Bareman, Nieuwstraat 16. Lederen motorhandschoen, M. Michielsen, van Steenbergenlaan 62. Bos sleutels, P. de Weerdt, le De Feijter- straat 21. Kindertaschje, C. van de Velde, School- pledn 7. Pet, E. Geers, Dwarsstraat 21. Rood-wollen kindertrui, J. Moelker, Noord- straat 43. Kimderscihortje, J. van IJk, Hoogsteeg 3. Portemonnaie met inhoud, W. van Houte, Heerengracht 15. Rood damessjaaltje, A. Dees, van Steenber genlaan 45. Vulpen, M. van Kerkvoort, Westkolkstr. 5. Idem, A. van Wijck, Koegorspolderstr. 4. Zilveren ringetje, R. Potters, van Steenber genlaan 51. Bankbiljet, Van Dixhoorn, Kersstraat 3. Zilveren broche, G. de Rijke, Koedijk 2. Nikkelen wield op van auto, J. A. Donze, Nieuwstraat 38. Jong konijn, E. van Waes, Dekkerstr. 53. Sleutel, deurkruk van auto, portemonnaie metinhoud, paspoort, huissleutel, band van luchtbesichermingsdienst, vulpen, ze'f jtnkker, linrien centimeter J»en een paar bruine lage kinderschoentjes, bureau van politie. BENOEMING BURGEMEESTER PHILIPPINE. Nadat reeds geruimen tijd de vacature van burgemeester van Philippine bestond, is bij besluit van den Secretaris-Generaal trni het Departement van Binnenlandsche Zaken tot burgemeester dier gemeente benoemd de heer E. F. A. Arbroscheer, met ingang van 1 Juli. De benoemde is een der vooraanstaande in- gezetenen der gemeente. Hij was reeds 22 jaren lid van den gemeenteraad eri sinds September 1935 tevens wethouder. Tydens de burgemeestersvacature was hij waar- nemend buVgemeester. HET STRAND VAN CADZAND WEER GEDEELTELIJK VRIJ. Groot was de vorige week de teleurstelling voor de strand- en zeeminnende bevolking van West Zeeuwsch-Vlaanderen. toen bekend werd, dat het geheele strand en de duinen tot verboden terrein waren verklaard, Spe- ciaal het feit, dat de duinen van Cadzand on- toegankelijk waren, trof het ergste, want, nu de zomer dan inderdaad toch is gekomen, willen velen, niet alleen 's Zaterdags en 's Zondags, doch ook op door de weeksche dagen, zich ontspannen en zonnen op het heerlijke strand van Cadzand, de meest zui- delijke badplaats van ons land. Hoewel deze zomer er geen sprake zal zijn van een druk vreemdelingenverkeer, doordat speciaal de vele Belgen die in normale tijden Cadzand be- zoeken, verstek moeten laten gaan, beteeken- de deze sluiting voor Cadzand toch een ge- voelige slag. Het spreekt dus haast vanzelf dat de burgemeester, de heer C. le Nobel, niet alleen in zijn kwaliteit als burgervader, doch tevens als rjverig voorzitter van V.V.V., onmiddellijk alle pogingen in het werk stelde om te trachten te redden wat er maar te red den viel. En deze pogingen hebben inderdaad succes gehad. Weliswaar is niet het geheele strand vrijgegeven, doch het verblijfverbod is opgegeven voor een strook strand van 400 M. en een duin, ter breedte van 200 M. Het vrij gegeven gedeelte is gelegen ten Oosten van het badhuis, ter hoogte van de bekende wafel- bakkerij, tot aan het zomerhuisje ,,Sportlust", of wel tot hectometerpaal 2. Het strand ter plaatse is gelegen tusschen 2 paalhoofden en is een van de mooiste gedeelten. Het strand is daar fijn vlak, zacht glooiend en geheel on- gevaarlijk voor de baders en zwemmers. Het is wel het meest geliefkoosde plekje van de geregelde badplaatsbezoekers. Dit succes van burgemeester Le Nobel zal ongetwijfeld met zeer veel vreugde door een groot deel van de bevolking uit geheel Weste- lijk Zeeuwsch-Vlaanderen worden genomen. (Pr. Z. Crt.) zoover mogelijk, geschieden op een deel van de ruimte, welke bestemd is voor het opplak- ken van frankeerzegels. Pakketten, welke vergezeld gaan van een binnenlandschen pas, uigereikt door den ont- vanger of sub-ontvanger der accijnzen, zijn van deze formaliteit vrijgesteld. Ter beantwoording van de vraag of een bepaalde plaats tot de hier vermelde grens- gebieden behoort of niet, richte men zich tot de postkantoren. BESMETTELMKE ZIEKTEN. In de week van 8 tot en met 14 Juni kwa men in deze provincie 5 gevallen van besmet- telijke ziekten voor, n.L 2 gevallen van mala ria te Middelburg (w.o. een 2de geval in een gezin) en 2 gevallen van roodvonk te Tholen en 1 te St. Maartensdijk. Gemeenteraad. In de op Vrijdag a.s., des voormiddags 10 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1940. 4. Voorstel tot wijzigmg van de verorde- ming benoeming en bezoldiging van veldwachters. 5. Verzoek van A. L. D. Rammeloo, om ontheffing tot het betalen van precario- rechten. Door de commissie der Fok- en Controle „Zaamslag en Omstreken" werden de 26 beste productiekoeien de volgende prijzen toegekend: Een eerste prrjs verkregen: Jeltje 4, geboren Nov. 1934 No. 67, fokver., eig. J. A. Maris; Roosje, geboren Juni 1930 No. 16 fokver., eig. L. Huijssen; Soerdje, ge boren Jan. 1933 No. 122 fokver., eig. Jan Tol- lenaar; Mina, geboren Jan. 1936 No. 161 fokver., eig. W. den Hamer; Sientje, geboren Nov. 1936 No. 136 fokver., eig. W. den Hamer; Betsie, geboren April 1935 No. 103 fokver., eig. Jan Tollenaar. Een tweede prijs verkregen: Dini v. Nelle, geboren Mei 1937 No. 149 fokver., eig. F. Dielemanv. d. Wege; Suzan, geboren Sept. 1937 No. 158 fokver., eig. Jan Tollenaar; Dirkje 61, geboren Febr. 1940 No. 157 fokver., eig. Jan Tollenaar; Saartje, gebr. Febr. 1936 No. Ill fokver., eig. L. Huijs sen; Dora, geboren Juli 1936 No. 140 fokver., eig. Abr. van Hoeve; Nora, geboren Nov. 1936 No. 147 fokver., eig. Anths. Tollenaar; Linda, geboren Oct. 1931 No. 5 fokver., eig. Abr. de Kraker. Een derde prijs verkregen: Mina, geboren Mei 1931 No. 45 fokver., eig. F. Dielemanv. d. Wege; Katrien, geboren Febr. 1936 No. 132 fokver., eig. P. Scheele Heijnsdijk; Emma III, geboren April 1937 No. 164 fokver., eig. Wed. Jac. de Feijter; Starre, geboren Febr. 1930 No. 42 fokver., eig. L. W. de Regt; Anna, geboren Nov. 1936 No. 152 fokver., eig. R. Deesde Kraker; Betsie, geboren April 1932 No. 146 fokver., eig. Dan, Riemens; Mina, geboren Febr. 1936 No. 143 fokver., eig. Wed. Jac. de Feijter. Een vierde prijs verkregen: Nellie, geboren Febr. 1936 No. 151 fokver., eig. Kinderen de Jonge; Jansje, geb. Juni 1937 No. 155 fokver., eig. P. DielemanJansen; Liza, geboren Jan. 1933 No. 48 fokver., eig. C. van Hoeve; Elza, geboren Oct. 1935 No. 1935 No. 29 fokver., eig. K. de Koeijer; Nora, geboren Febr. 1932 No. 125 fokver., eig. J. DielemanRiemens; Bontje, geboren Febr. 1934 No. 163 fokver., eig. J. A. Maris Heracles Lands kampioen De laatste wedstrijd om het kampioenschap van Nederland werd te Almelo gespeeld, waar PSV op bezoek was. Kort nadat PSV de score had geopend, maakt Heracles gelijk met welken stand de rust intrad. In de tweede helft bleek dat PSV uitge- speeld was en Heracles profiteerde hiervan door den eindstand op 61 te brengen. De eindstand is aldus: DE AANBIEDING VAN K\VIT(ANTIES EN DE WINK ELSLU IT IN G OP VVERKDAGEN. P.T.T.-nieuws deelt mede, tengevolge van de bijzondere tijdsomstandigheden, bij de aan- biedinig van kwitanties dikwijls het bezwaar werd ondervonden, dat deze op de dagen van aanbieding niet voor zicht konden worden vertoond, of ter betaling konden worden aan- geboden, omdat veel zaken een of meer dagen in de week gesloten waren. Als gevolg hier van kwam het voor, dat de kwitanties als on- betaald moesten worden teruggezonden, zon- der dat de betrokken schuldenaar deze onder het oog hadden gekregen. Als tijdelijke maat- regel is nu voorgschreven, dat indien om de boven genoemde reden de aanlbieding van kwi tanties op een bepaalden dag niet kan ge schieden, deze, zoo noodig bij afzonderlijken loop, opnieuw zullen worden aangeboden op een der eerstvolgende Werkdagen, waarop de zaak van den schuldenaar is geopend. Het aantal toegestane zichtdagen zal in de hier bedoelde gevallen worden verleend van den dag af, waarop de kwitantie voor de eerste maal werd aangeboden. Met deze soepeler regeling zal zoowel de crediteur als de debi- teur zijn gebaat. DE UITOEFENINfG VAN DE SLEEP V A ART. De sleepvaartcommissie deelt mede, dat van 23 dezer af controle zal worden uitge- oefend op de nakoming van de bepalingen van het besluit van den secretaris-generaai van het departement van waterstaat betref fende de uioefening van de sleepvaart in het bezqtte Nederlandsche gebied, d.d. 25 Febr. 1941 (Verordeningenblad d.d. 6 Maart 1942, no. 47) en het desbetreffende reglement d.d. 10 Maart 1941 (Nederlandsche Staatscourant d.d. 10 Maart 1941, no. 48). Houders van sleepbooten wordt er op ge- wezen, dat zij voor het verriohten van sleep- werk in het bezit dienen te zijn van een door of namens de sleepvaartcommissie afge- geven vergunning. POSTPAKKETTEN VOOR DE GRENSSTREKEN. Naar aanleiding van de bijzondere maat- re-gelen voor het vervoer en het opslaan van goederen in de grensgebieden moeten op de bestelkaarten van de voor deze gebieden bestemde postpakketten de zich daarin be- vindende artikelen met de werkelijke of eigen benaming genoemd worden. Dit moet voor Herades 8 6 1 1 27»-9 13 PSV 8 3 2 12—16 9 ADO 8 2 3 3 13—16 7 Be Quick 8 2 2 4 919 6 ViSV 8 1 3 4 12—13 5 de meer verfrissching biedende Scheldezoo- men. )3ij de rust was de stand 31 en bij het einde 63. HET ZESDE LUSTRUM DER V.V. „AXEL". Vandaag 23 Juni is het 30 jaar ge- leden, dat cmze plaatselijke voetbalvereeniging ,,Axel" door een jong ploegje sportliefhebbers werd opgericht onder den naam van ,,De Jonge Sportvrienden" (D.J.S.). Toen de club een paar jaar bestond, werd tengevolge van terreinmood een fusie tot stand gehracht met leden van de ontibonden voet balvereeniging ,,Pro Patria" (onderafdeeling van ,,fVoIksweerbaarheid") en een andere club van jonge sportbeoefenaars, ,,'Hercules" ge- heeten. De vereeniging werd herdoopt met den naam „Wilhelmina". In de oorlogsjaren (Van 19141918) was „Wilhelmma" in Zeeuwsch-Vlaanderen wel de sterkste ver eeniging. In haar gelederen speelden dikwijls bekende eerste en tweede-klas spelers, die ge- recruteerd werden uit de hier gelegerde mili- tairen, maar ook tal van leden der toemmaals wegens gemis aan terrein non-actieve Ter- neuzensche clubs TSC en „Sparta" versterk- ten de oranje-witte ploeg. Na den oorlog deed de vereeniging hare iti- trede in de Z.V.B. en wist door haar leidende positie zelfs al spoedig een kampioenstitel in de wacht te sleepen. In 1929 promoveerde het inmiddels opnieuiw herdoopte ,,Axel" naar de derde klasse van den K.N.V.B. en in het seizoen 1932'33 volgde na een prachtig sei- zoen een sohitterende promotie naar de tweede klasse. In deze promotie-competitie bleek ,,Axel" de meerdere van Boeimeer, Mevo en Zeelandia en beeindigde met 11 punten al3 de sterkste deze reeks van wedstrijden. Slechts een seizoen werd in de tweede klasse gespeeld. De vereeniging zag zich vele krachten ontvallen en eindigde onder- aan. In de derde klasse bleef oranje-wit echter sindsdien steeds bij de kopgroep geschaard en behaalde andermaal een kampioenschap. Thans maakt de vereeniging als gevolg van de tijdsomstandigheden weer een eenigszins gedrukte tjjd mee, doch het parool van het actieve bestuur, welks ziel de ijverige secre- taris de heer A. A. Riemens is, blijft: ,,Niet versagen!" Ook deze wakkere bestuurder viert heden zijn 6e lustrum als lid en blijft met dezelfde oude energie werkzaam om de club op peil te houden. Woensdagavond, zal blijkens een adverten- tie in dit nunjmer, de wedstrijd AxelTer neuzen worden gespeeld, die als match van de eerste ronde tevens als jubileumwedstrijd geldt. De aftrap zal geschieden door den wad. burgemeester, den heer P. J. van Ben- degem- We verwachten dat voor deze match tus schen twee aloude tegenstanders groote be- langstelling zal bestaan. Seriewedstryden v.v. Axel ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan. Steensche BoysBiervliet 45. Als inzet dezer seriewedstrijden had Zater- dagavond alhier voor de eerste ronde plaats de bovengenoemde ontmoeting. Het werd een zeer spannende en stevig gespeelde ontmoe ting met een zeer spannend verloop. Telkens bleken de aanvalslinies de baas over de ver- dediging aan weerszijden, zoodat bij het einde de stand 44 werd en verldhging noodzake- lijk bleek. In deze periode wist Biervliet te scoren, zoodat deze vereeniging promoveert naar de 2e ronde. Vooraf speelden de juniores v.an „Axel" een match tegen die van „Com Boys". In dezen wedstrijd zegevierden de jonge Sassenaars met 02. Doordat het Axelsche reserve-elftal Zondag met 42 verloor van ,,Ria" te Westdorpe, behaalde laatstgenoemde ploeg het kampioen schap harer afdeeling. PROMOTIECOMPETITIE 3e KLASSE. DOSKOTerneuzen. 61. Terneuzen is er voor de eerste maal in deze competitie op uit getrokken en heeft het daarbij -slecht getroffen, want men kan wel zeggen, dat de ploeg, die het best tegen de hitte kon, den strijd gewonnen heeft. Niet minder dan 5 spelers hebben het moeten af- leggen tegen de verzengende zonnestralen en wel 3 van Terneuzen en 2 van DOSKO. Toen de spelers nog frisch waren ging de strijd ge lijk op en het was slechts enkele minuten van de rust verwijderd, toen de thuisclub er in slaagde twee doelpunten te scoren, waarop de rust met 20 in ging. In de tweede helft begon de misere en baatte het niet, dat de spelers telkens ge- bruik maakten van de met water gevulde emmers om het lichaam te verkoelen, de temperatuur was Van dien aard, dat 5 spelers het veld moesten verlaten. Ondertusschen voerde DOSKO haar stand op tot 50, waar- na het aan Terneuzen gelukte het eerste en eenige doelpunt te maken, hetwelk nog ge- volgd werd door een doelpunt van de thuis club en daarmede deze in alle opzichten on- verkwikkelijke strijd ten einde was. Daar Temeuizen ondanks de hiertoe gedane venzoeken geen toestemming verkreeg om 2 spelers van de opgeheven club Terneuzensche Boys, die zich als lid bij Terneuzen hadden laten inschrijiven, in haar elftal op te nemen en het haar ter oore krwam, dat DOSKO wel een speler van de eveneens opgeheven club Nieuw Borgvliet, waarvoor evenmin toestem ming was verkregen, had laten medespelen, heeft Terneuzen hiertegen protest aangetee- kend. DESKZeelandia 22 t De stand is thans als volgt DESK 3 1 2 64 4 DOSKO 2 1—1 7—4 2 Zeelandia 2 2 33 2 Terneuzen 1 1 16 - TERNEUZEN 2SOHOONDI IKE. 63. Bij de reserves van Terneuzen was Schoon- dijke op bezoek, doch ook hier was de tropi- sche hitte oorzaak, dat de spelers zich on- mogelijk geheel konden geiven en het sport- lievend publiek de voorkeur had gegeven aan KIND IN WIEG GESTIKT. Toen de echtgenoote van den heer E. te Radewijk, Hardenberg, haar ongeveer vijf maanden oude kindje uit de wieg wilde halen, bleek het, dat het in het kussen was gestikt. BOTER GESTOLEN. Uit een pakhuis te Delft werd ten nadeele van R. een bakfiets, beladen met 700 kilogram boter, gestolen. De daders hadden een val- schen sleutel weten te bemachtigen. De re cherche is er in geslaagd de drie daders in te rekenen. Zij bleken te zijn de Delftenaren K., D. en R. DROEVIG ONGELUK OP SPOORBAAN. Toen de brugwachter van de spoorbrug over de Gcuwe, de 46jarige A. Smaling, te Wad- dinxveen, na werkzaamheden in de motor- kamer van de brug te hebben verricht door het zgn. mangat boven op de spoorbaan was geklommen, zag hij een trein op zich afko- men. 'Hij trachtte zich in veiligheid te stellen door zich op een der naast de rails liiggende dwarsliggers te werpen, maar hij kon niet meer voorkomen, dat zijn rechtervoet zoo werd gewond, dat deze moest word«i geam- puteerd. ,1 IN ONDIEP WATER GEDOKEN. Tijdens het zwemmen van eenige Scherpen- zeelsche jongens in het zgn. Ganzenkampje van de Lunterensche beek onder Scherpen- zeel is een emstig ongeluk gebeurd. De 18- jarige W. Hendriksen dook in te ondiep water, waarbij hij met zijn nek op den bodem van de beek kwam, waar hij bewegingloos liggen bleef. Zijn kameraden haalden hem op het droge, waar bleek, dat H. niet meer bij machte was om zijn arrnen en beenen te be- wegen. Men waarschuwde onmiddellijk dokter Renke uit Scherpenzeel, die constateerde, dat de nekiwervel emstig beschadigd was. Per ziekenauto werd de ongeluk'kige naar 't zdekenhuis te Amersfoort overgebracht. waar hij is overleden. ONDERMAATSCHE PALING IN BESLAG GENOMEN. De Hax'derwijksche politie heeft een partij van 182 kg ondermaatsche paling in beslag genomen in de vischconservenfabriek van den heer D. te Harderwijk. i De ziware vracht paling werd, onder ge- leide van de politie, naar de haven getrans- porteerd en daar, ten aanschouwe" van een verblijfte menigte, in het zilte nat in vrijheid j gesteld. Tegen den fabrikant is proces-verbaal op- gem aakt. FKAUDULEUS GESL4CHT. Te Breda is een inval gedaan in een pak huis in de Zoutstraat, dat'in gebruik is bij den eafdhouder N. In dit pakhuis werden aan- getroffen vijf vaten, ieder inhoudende onge veer 200 kilo ongestempeld paardevleeseh, vermoedelijk afkomstig van naar schatting zes frauduleus geslachte paarden. Het vleesch is in beslag genomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 3