WEEKREVUE Autobusdienst TerneuzeipZelzate v.v. Predikbeurten. De nieuwe Bonnen. Gemengde Berichten Burgerlijke Stand Advertentien Huwelijk. v. BORSSUM WAALKES NATUURLIJK MAAR WAAROM IS DAT NOODIG? INDIEN U MEENT, AXEL. CLINGE. RECHTSZAKEN. BOTER- EN EIERBONNEN GESTOLEN. graauw. LOOP DER BEVOLKING. DE VERDUISTERING. m BEKENDMAKING. EENHEIDSZEEP TOILETZEEP MEDICINALE ZEEP KINDERZEEP SCHEERZEEP HOUTZEEP BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. WEDER0M V00RHANDEN: De vraag in dezen kring gesteld: zijt gij geestelijik weerbaar? moet bevestigend wor den beantwoord. Gij zijt lid van de fed-era- tie °ij hebt belijdenis gedaan, grj zijt gedoopt. Gii' St door God apart gezet, een afscheadmg ae dwars door onze scbeidmgslijnen heen- tot een nieuw volk, waarvan Jezus Christus koning is. Een volk, flat staat in de voile wapenrusting Gods, weerbaar tegen alle ^Ds J. W. Dippel van Middelburg sprak een kernaditig slotwoord, waarin hij de verhou- din° Kerk en jeugd beliohtte. Het besef woMt sterker, dat de Kerk de jeugd moet aanvaarden. Wij moeten ons er over verheu- gen, dat het oersterke idealisme van de jeugd zich openbaart in de Kerk, van die jeugd, die ook in Ihaar meest criltisctoe periode niet los kwam van de achat der Kerk. A an de jeugd heeft de Kerk haiar gebreken ontdekt en het is dan ook te begrijpen, dat de Kerk zich tot die jeuigd heeft uitgestrekt, door het geven van een jeugddienstenregle- ment en door op velerlei wijze haar belang- stelling te geven. De oorlog heeft deze be- langstelling geintensiveerd. Spreker wees o.m. op de instelling van een synodale com- miissie. die tot belangwekkemde conclusies ge- raakte, van den jeugdraad. In al dit werkJf de Jong Hervormden-toeweiglng centraal. De Kerk heeft als een goede moeder haar armen uitgebreid naar haar kinderen. Onder leiding van Ds. Matzer van Bloois, van Oudelande, werden zangoefeningen ge houden van ldederen uit den nieuwen gezan- genbundel der Ned. (Herv. Kerk, terwijl decla- matie en solozang de gewenschte afwissehng brachten. ZEEUWEN IN DUITSCHLAND. Een studiereis naar Osnabruck. De Zeeuwsche correspondent van de N. R. Crt. schrijft Zooals reeds in het kort werd gemeld, heb- ben ongeveer 30 inwoners van Zeeland de vorige week een studiereis naar Osnabruck gemaakt. Aan deze reis, tot stand gekomen op initiatief van den gevolmachtigde van den Rijkscoanmissaris voor de provincie Zee- land, den heer W. Mtinzer, namen vertegen- woordigers van verschillende groepen der Zeeuwsche samenleving deel. !Doel der reis was den Zeeuwen een mdruk te geven van den tegenwoordigen toestand in Duitschland, en van de wijze waarop tal van nationaal-socialistisohe insiellingen zich daar te lande in den loop der jaren hebben ontwikkeld. De referen/.cri van den heer Mtinzer, de heeren Diecamann en Kretsch- mar. hadden in sarnemner^ing met de auto- riteiten en met d«± '^rtij-inatanties. een uit- voerig en zeer Qfrieerd wvrkprogramma samengesteld, door middel waarvan de deel- nemers aan de reis in staat waren viijwe alle schakeeringen der samenleving te leeren kennen. Een dag b.v. was gewijd aan den landbouw. Onder deskundige leiding werden hofsteden en landerijen bezocht, en voormannen op landbouwgebied zetten uiteen op welke wijze men er in Duitschland in geslaagd is het boe- ren land in boerenhand te houden. Tijdens deze excursie naar het platteland waren de fasten ook in de gelegenheid de inrichting van de badplaats Rothenfelde te leeren ken nen. Op den dag der N.S.V. werden o.m. be zich- tigd de varkensmesterij in Hellern, waar knor- rende viervoeters uitsluitend worden gevoed met de huiselijke afvalstoffen, die door de N.S.V. langs de huizen worden verzameld; de met zorg en inzicht ingerichte Kleuterverblij- ven, waar kleuters, wier ouders buitenshuis werken, overdag worden bezig gehouden; het vacantiehuis in Schledeihausen, bestemd om huisvrouwen eenige weken rust in een prach- tige, boschrijke streek te gunnen. In dit huis' ontmoetten de Nederlandsche bezoekers eenige tientallen vrouwelijke landgenooten uit Rotterdam en Amsterdam, door het N.V.IV. uitgezonden om op verhaal te komen. De Nederlandsche dames waren vol lof over haar vacantie-oord, en over de zorgen waarmede men haar omringde. Op den dag van de jeugd kwamen de Neder landsche gasten in aanraking met de Hitler- jeugd, en met de aardig ingerichte gebouwen, die deze beweging ten dienste staan. Door middel van lezingen werd een overzicht ge- geven van de opvoeding en opleiding der Duitsche jeugd. Ook in het economische leven is den Neder- landschen bezoekers een blik gegund. Na ontvangen te zijn door het bestuur van de In dustrie- en handelskamer, waarbij een lezing werd gehouden over de problemen van het Duitsche arbeidsfront, werden verschillende industrieen bezichtigd. De dag werd beslo- ten met een samenzijn met fabrikanten, be- drijfsleiders en arbeiders, ter gelegenheid waarvan jonge mannen en meisjes, die in de industrie werkzaam zijn, gymnastiscihe oefe- ningen en rythmische dansen ten beste gaven. Op den dag van de partij werden de bezoekers uit Nederland vertrouwd gemaakt met den opbouw en de resultaten van de N.S.D.A.P. en met de taak, die de vrouw in de partij is toebedeeld. Leiders hielden lezingen over de S_A, over de opleiding van leden der Hitler- jeugd tot motor- en tot vliegtuigbestuurders. In het fraaie, steimmige stadhuis van Osna- briick werden tenslotte den laasten dag van het verblijf in de stad uiteenzettingen ge- j Eeven over de samenstelling en de werkwijze van het stedelijke bestuur, over cultureele en onderwijsinstellingen en over de stadsuitJbrei- ding. In aansluiting op deze lezingen werd een excursie gemaakt naar de nieuwe tum- dorpen aan den rand der stad, waar de arbei ders met behulp van rijks- en gemeentesteun de beschikking krijgen over een eigen huis met bouwgrond. Des middags volgde een be- zoek aan het Osnabrucker slot, waar ter ge legenheid van het verblijf der Nederlandsche gasten in de stad, een zeer interessante ten- toonstelling van grafisch werk van oud-Hol- landsche meesters was ingericht. Onder deze belangwekkende verzameling uit particuliei bezit bevonden zich vijf werken van Rem brandt. Gedurende het verblijf der Zeeuwen in Os nabruck heeft de gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor Zeeland, de heer Mtin zer, zijn gasten en tal van Duitsche autoi itei- ten in hotel Diitting ontvangen. Hij sprak daarbij den wensch uit, dat deze reis zou lei- den tot een beter wederzijdsch begrip. Spr. herinnerde aan de verzekermgen van den Rijkscommissaris, dat de Fuhrer de beste be- doelingen met het stamverwante Nederland heeft, en zei, dat iedere Duitscher een harte- lijke samenwerking tusschen de Nederlanders en Duitschers nastreeft. Spr. zeide, het te be- treuren, dat de Nederlanders, dit streven naar vriendschap, over het algemeen nog niec blij- ken te waardeeren. De houding van het Nederlandsche volk, aldus spr. is niet geheel onbegrijpelijk. Dezelfde moeilijkheden, die men thans in Nederland doormaakt, hebben ook wij door moeten maken. Spr. twijfeide er niet aan of op den duur zullen de Nederlan ders medewerken aan den opbouv van het nieuwe Europa. Mijn vurige wensch is, aldus besloot de heer Mtinzer zijn betoog, dat men in Nederland zijn tijd niet voorbij zal laten o-aar, dat men niet te laat zal komen. Namens de bezoekers uit Zeeland heeft de waamemende commissaris der provincie, Mr. f. Dieleman zijn erkentelijkhcid betuigd voor de gastvrijheid en voor de inspanning, welke alle autoriteiten zich getroost hebben om het gezelschap over alle vraagstukken en instel- fingen in te liohten. Deze reis, zei de heer Dieleman, heeft voor veien een nieuw licht geworpen over de problemen, waarmede het Nederlandsche volk thans kampt. Het verblijf der Zeeuwen in Osnabruck werd besloten met een voorstelling in het stedelijke theater. HET CENTRUM. „Congo-Express". Ergens in de havenstad Hamburg heeft een meisje Marianne Hoppe van haar verloofde, die piloot is hij een Afrikaansche luchtvaart- lijn, een schrijven ontvangen, waarin deze haar het jawoord teruggeeft, omdat hij zijn positie heeft verloren. Het meisje neemt een passagebiljet naar de Congo. In den Congo-Express ontmoet zij een landgenoot, Victor Hartmann, die op het eer- ste gezicht verliefd op haar wordt. Tot zijn ontsteltenis komt Victor den volgenden dag tot de ontdekking, dat Renate Brinkmann, zijn reisgenoote, de verloofde is van zijn bes- ten vriend Gaston Thibault. Teneinde raad besluit Renate Afrika weder- om te verlaten en alleen naar haar vadertand terug te keeren. Tengevolge van een mis- verstand wordt een extra-trein, op het enkel spoor, dat de Congo-express berijdt, vrij ge- geven en er dreigt een botsing ergens van de twee treinen. Wanneer Victor dit te weten komt, rent hij naar Gaston en beiden nemen in een vliegmachine plaats, om de treinen nog tijdig te waarschuwen. Victor springt met een valscherm omlaag. Gaston die ziet hoe de treinen, zonder uitzicht, elkander steeds meer en meer naderen, neemt dan een laatste, wanhopig middel te baat. Hij werpt de machine in een duik om op de spoorbaan te landen. Tengevolge van deze heldhaftige daad, welke Gaston met den dood moet bekoopen, worden de machinisten nog tijdig gewaar- schuwd en wordt een rampzalige botsing voorkomen. Met Victor keert Renate naar Europa Jterug. Tot gemeente-veldwadhter alhier is door den waarnemend commissaris der Provincie Zeeland benoemd, de heer F. van de Zande, vroeger rijksveldwadhter in de brigade St. Jansteen. biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram, andere koekjes 200 gram, koek 160 gram, cake 300 gram, gevuld klein korstge- bak (b.v.' amandelbroodjes400 gram, ge vuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram, taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoe- veelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. Aardappelen. Bon „05" van de aardappelendistributie- bonkaart: 9 Juni t/m 15 Juni, 1% kg per bon. Melk. Bon „20" van de melkkaart: 9 Juni t/m 15 Juni, 1% liter per ben. Eieren. Bon „53" en „S8" van de „bonkaart alge meen": 9 Juni t/m 15 Juni, den ei per bon. Suiker. Bon „42" van de „bon'kaart algemeen": 9 Juni t/m 6 Juli, 1 kg suiker per bon. Vleesch. Bon ,,18 vleesch" van de vleeschkaart: 8 Juni t/m 15 Juni, per twee bonnen 100 gram vleesch, been inbegrepen of een rant soen vleeschwaren. Bon ,,18 worst, vleeschwaren" van de vleeschkaart: 8 Juni t/m 15 Juni, per twee bonnen een rantsoen vleeschwaren. Een rantsoen vleeschwaren bedraagt: 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood, 150 gram voor bloedworst, of 100 gaam verduurzaamde kip, eend, gans of kal- koen, been inbegrepen. De bonnen, die zijn geldig verklaard voor een op Zqjidag of Maandag aanvangende dis- tributieperiode, mogen reeds den daaraan- voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt. De Secretaris-Generaal van het Departe- ment van Landbouw en Visscherij maakt be- kend, dat de volgende bonnen zijn aangewezen voor het koopen der daarbij vermelde rant- soenen. Brood en gebak. Bon ,,22" van de broodkaart: 9 Juni t/m 22 Juni; 200 gram brood of twee rantsoenen ge bak per bon. Een rantsoen gebak is: beschuit 75 gram, ZONDAG 8 JUNI 1941. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 10 u., Dr. L. J. Cazemier; 2.30 u., de heer J. A. Alsfelt. SLUISKIL. 10 u., de heer J. D. van de Bank; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier. AXEL. 10 u. en 2 30 u Ds. Van Oeveren. 'HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 10 u/ en 3 u„ Ds. Drost. KLOOSTERZANDE. 10 u., Ds. J. Kroon. SAS VAN GENT. 10 u.. leesdienst. PHILIPPINE. 2.30 u., Ds. W. Hermanides, van Hulst. Gerefoi'meerde Kerk. TERNEUZEN. 10 u. en 2.30 u,., Ds. J. E. Visser, van Domburg. AXEL. 10 u. en 2.30 u., Ds. Post. ZOUTESPUI. 10 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van Houte, van Temeuzen; bed. H. Av. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. F. Pijlman. ZAAMSLAG. 10 u. en 3 u., Ds. Kok. Chr Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 10 u. en 3 u„ Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., de heer J. B. Bel, van Rotterdam. HOEK. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., Ds. Van der Poel, van Giessendam. Oud-Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., de heer M. A. Mieras. Roomsch-Katholieke Kerk. TERNEUZEN. 7.30 u„ 9 u. en 10.30 u., H.H. Missen; 2.30 u., Lof. POLJTIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 6 Juni 1941. Behandeld zijn o.m. de volgende zaken: E. P. B., oud 42 j., bakker te 'Hulst, werd verdacht van overtreding der Verboaen Ne- derlagewet van 1915. Bij hem werd op 28 Fe- bruari in voorraad bevonden een partij Osalon stijfsel, groot 20 doozen van 12% kg ieder, zijnde een voorraad dan redelijkerwijze geacht kon worden noodig te zijn voor huiselijk ge- bruik of voor de uitoefening van het bedrijf. (Osalon is een product, dat officieel als stijf sel bekend staat, doch vanwege de groote hoeveelheid aardappelmeel, dat het bevat, in Belgie veel als voedingsmiddel wordt ge bruikt.) De te groote voorraad is door ver- dachte weer teruggestuurd naar de fabriek, waarvan hij de stijfsel had betrokken. Elisch: 75 boete of 50 dagen hechtenis. Uitspraak50 boete of 25 dagen hechtenis. M. E. A., oud 43 j., winkelier te West- dorpe, moest zich eveneens verantwoorden wegens overtreding van bovengenoemde wet. Bij hem werd op 25 Januari j.l. aangetroffen 155 kg cacaopoeder, 100 kg vlapoeder, om- streeks 370 kg melkpoeder en 800 kg stijfsel. Van de gelegenheid om de goederem buiten het verboden gebied te brengen, heeft ver- daehte gebruik gemaakt, zoodat inbeslag- neming achterwege kon blijven. Eisch: 150 boete of 75 dagen hechtenis. Uitspraak: /100 boete of 50 dagen hechtenis. P. J. v. L., oud 38 j., cafehouder en winke lier te Nieuw-'Namen, wiens wotiing slechts ongeveer 150 meter van de grens ligt, werd eveneens verdacht van overtreding van ge- noemde wet. Bij hem werd op 12 Febr. j.l. aangetroffen een pak Tinablokjes en 20 kg melkpoeder. Eisch: 75 boete of 50 dagen hechtenis. Uitspraak: 50 boete of 25 dagen hechtenis. F. C. A., oud 27 j., grossier te Axel, werd verdacht van alsvoren. Het betrof hier een partij van ongeveer 1675 kg Osalon stijfsel. Het feit werd geconstateerd op 20 Jan. j.l. Eisch: /50 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak: 25 boete of 10 dagen hechtenis. C. v. K., oud 45 j., grossier te Axel, werd eveneens ten laste gelegd op 20 Jan. j.l. ge- noemde wet te hebben overtreden. Ook hier betrof het Osalon stijfsel, en wel een partij van omstreeks 2500 kg. De partij is buiten het verboden gebied vervoerd. Eisch: /50 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak: 25 boete of 10 dagen hechtenis. E. M. J. de F„ oud 20 j., dienstbode te Ter- neuzen. moest zich verantwoorden, dat zij op 13 Febr. j.l. aldaar E. A. van den Hout heeft misharideld. Volgens mishandelde heeft haar familie nogal eens last van de familie, waar- toe verdachte tegen de politie beweerde, dat zij kwaad zou zijn geworden, doordat de mis handelde, die haar passeerde, zoo heimelijk lachte en een uitdagende houding aannam. Eisch en uitspraak3 5 boete of 10 dagen hechtenis. M. J. R., oud 66 j., los werkman te Terneu- zen, werd ten laste gelegd, dat hij omstreeks 11 Januari j.l. te Temeuzen heeft wegge- nomen een bus kogellagervet, toebehoorende aan zijn zwager J. van Dixhoorn, bij wien hij reeds eenige jaren voor het verrichten van allerlei karWeitjes in dienst is en op die ma- nier door zijn familie wordt onderhouden. Reeds eenigen 'tijd werd hij verdacht van ,dief- stal, totdat hij tenslotte bijna op heeterdaad werd betrapt door zijn neef, die hoorde, dat zijn oom een bus vet te koop aanbood aan een derde, terwijl hij volstrekt niet gereehtigd is iets voor zijn zwager te verkoopen. Verdachte gaf toe, de bus te hebben weg- genomen, doch zou dit niet gedaan hebben om zich te bevoordeelen, doch zoomaar „uit ge- woonte". Eisch: 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak: 3 weken gevangenisstraf. M. S., oud 40 j., landbouwer te Waterland- kerkje, moest zich verantwoorden, voor het feit, dat hij niet heeft voldaan aan een schrif- telijken last van den burgemeedter dier ge meente om in den nacht van 2 Febr. j.l. sur- veillancediensten te doen in verband met de bescherming der bevoiking tegen luchtaan- vallen. 'Eisch: 20 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak: 20 boete of 10 dagen hechtenis. C. E. F., oud 21. j., landarbeider en P. J. R., oud 18 j., lamdbouwers, beiden te Waterland- kerkje, werden ten laste gelegd, dat zij in den nacht van 29 op 30 Jan. j.l., terwijl zij dienst deden voor de luchtbescherming, een schoolplaat, toebehoorende aan de gemeente Waterlandkerkje, hebben vemield en daama in een kachel hebben verbrand. Eisch en uitspraak: ieder 8 boete of 4 dagen hechtenis. DIEFSTAL VAN KOFFIE. Bij een van de grootste handelsondernemin- gen in koffle en thee hier te lande, waarvan een fabriek te Utrecht is gevestigd, zijn eeni gen tijd geleden op groote schaal belangrijke hoeveelheden koffie gestolen. De hoofddaders konden thans worden ge- grepen. Het zijn de 30jarige betonwerker T., de 38-jarige losse werkman v. D., de 28- jarige loodgieted de B., de 40-jarige koopman en schillenophaler v. I. en de 30 jarige mon- teur B. BRAND IN EEN AUTOBUSSTATION. In het autobusstation te Meppel heeft een fellq brand gewoed. In de garage zijn ver- scheidene autobussen beschadigd en alle rui- ten vernield; een gedeelte der kantoorver- trekken kreeg waterschade. De inventaris van kantoren, wachtlokaal en dienstwoning kon in veiligheid worden gebracht. ON1GELUK OP ONBEWAAKTEN OVERVVEG. Op den overweg bij Raalte is een uit de richting Zwolle komende vrachtauto door een uit Zwolle komenden trein gegrepen en on geveer 200 meter meegesleurd. De auto werd totaal vemield. De chauffeur kwam met den schrik vrij, doch een mede-inzittende, de heer R. de V. uit Stiggerda, werd zwaar gewond uit de cabine gehaald. Hij is naar het ziekenhuis te Raalte ovengebracht. Men vreesde voor zijn leven. ZEILBOOT OMGESLAGEN. Vermoedelij-k door een verkeerde manoeu vre is op het Alkmaardermeer een zeilbootje waarin de heer Kortlever, hoofd van de Chr. school te St. Pancras, zijn twee zoontjes en een vriendje van dezen waren gezeten, om- geslagen. Het vriendje wist zich zelf te red den. De heer Kortlever bracht zijn twee zoon tjes op den kant, doch vlak bij den wal ver- dween hij zelf door uitputting in de diepte Ten nadeele van den melkventer A. te Kerkrade zijn dezer dagen honderden eieren- en boterdistributiebonnen gestolen. Het is thans de politie gelukt den dief op te sporen. Een 15jairig knechtje, L. geheeten, bleek de dader te zijn. Een groot aantal van de bon nen zijn door den dief ingewisseld voor aard- appelbonnen in een patates-friteszaak, welke bonnen hij aan zijn kennissen ten geschenke gaf. De brutaliteit van het ontrouwe knechtje ging zelf zod ver, dat hij zijn baas, die L. volkomen vertrouwde, ook een deel van de gestolen bonnen verkocht, onder voorwend- sel, dat hij ze van familieleden had cadeau gekregen. Op een gedeelte van de bonnen kon nog beslag worden gelegd. HISTORISCHE VONDST. Teunis Hendrik Schenk, heeft in het droog gevallen land van den Noord-Oost Polder een oude vaas gevonden. De vaas heeft een blauwe kleur en is dikbuikig met een langen hals. Aan di eene zijde staat de burcht Oberweezel, aan. den anderen kant staat de burcht Katz afgebeeld. De vaas is thans voor belangstel- lenden te bezichtigen en zal daarna aan een museum geschonken worden. Huwelijks-aangiften. 10 Mei. Karel Desire Steijaert. oud 33 j., jm. en Nathalie Marie Boenne (van St. Nicolaas, B.), oud 19 j., jd. 31 Mei. Petms Franciscus Eduardus Durinck, oud 28 j., jm. en Mathilde Mattheijssen, oud 30 j., jd. Petms Johannes de .Potter, oud 28 j., jm. en Cecile Elisabeth Mattheijssen, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Mei. Johannes Adrianus de Koster, oud 28 j., jm. en Made- laine Cornelia Francisca van Heese, oud 28 j., jd. Richard Petms de Bakker, oud 27 j.. jm. en Elisabeth Petronella de Rooij, oud 26 j., jd. Geboorten. 6 Mei. Rosalia, d. van Alfons Molders en van Angela d'Haens. Overlijden. 1 Mei. Rozalia Rottier, oud 75 j., wed. van Jacobus (Franciscus Strijdonck. 14 Mei. Honore Aubroeck, oud 83 j., wedn. van Maria Seraphina Mahu. SAS VAN GENT. Geboorten. 29 Mei. Johan Wessel, z. van Johan Wessel 'Holleman en van Henrietta Carolina Adriana Sprenger. Tonny Cyrillus Joseph, z. van Frangois Albert Dellaert en van Germaine Adelaida Maria Renique. SAS VAN GENT. In deze gemeente hebben zich gevestigd: A. J. M. Aemaudts, hotelhouder, van Loo- christi, B. D. Steigenga, hulpkommies, van Eibergen. A. M. de Koning, zonder beroep, van Vo- gelwaarde. J. E. A. Vereecken, huishoudster, van Zel- zate. Vertrokken Z. Buijsse, dienstbode. M. Chr. Maas, dienstbode, naar Vogel- waarde. m In het belang van de naieving van de be- S palingen ten aanzien van de verduiste- 1 ring: 1 Zonsopgang 7 Juni, 5 uur 21 min. Zo"sondergang 7 Juni, 21 uur 56 min. 1 Zonsopgang 8 Juni, 5 uur 21 min. s Zonsondergang 8 Juni, 21 uur 56 min. j 1 Zonsopgang 9 Juni, 5 uur 20 min. 1 Zonsondergang 9 Juni, 21 uur 58 min. 1 Gedurende de daartusschen gelegen uren J moet verduisterd worden. 9 Juni: Voile Maan. Illlllllllllllllllll!ltlllllllll!lllllllllllllllllllll!lllil!l!llllllllllllllllWllllllllllllllllllllllll!lllllilillllllll Ondertrouwd BAST1AAN KROS EN JOHANNA JACOBA LOOF. Huwelijksvoltrekking zal plaats hebben op Donderdag 19 Juni a.s. Rotterdam, Pleinweg 93d 5 mu Terneuzen, Donze-Visserstraat 83 Toekomstig adresBas Jungerius- straat 170a (2de etage), Rotterdam (Z.). Voor de zeer vele en tref- fende bewijzen van deel- neming, die wij bij het zoo plotseling overlijden van ons geliefd Zoontje, Broertje en Kleinzoontje FRANS mochten ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. In het bijzonder aan de buurtbewoners van de Steenkamplaan, Personeel van de Frobelschool en van School A. F. J. V. D. WEGE. M. J. v. D. WEGE—Oppeneer en Kinderen. Terneuzen, 6 Juni 1941. Nette weduwnaar, met kinderen, wenscht kennismaking met jonge doch- ter of weduwe, leeftijd 35-40 jaar, kind geen bezwaar. Brieven te zenden aan G. VAN BEEST, Hendrik Schoonbrood- straat 10, Maassluis. Het Bestuur van den polder NIEUW WESTENRIJK maakt bekend: dat de rekening over het dienstjaar 1940/1941 gedurende acht dagen voor de vaststelling en de begrooting voor den dienst 1941/1942, gedurende acht dagen voor en na de vaststelling ter inzage liggen voor belanghebbenden, en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn dat eene vergadering van Stembe- voegde Ingelanden zal gehouden worden op Dinsdag 17 Juni 1941, des namiddags 4 uur, bij Wed. W. A. Nieuwelink te Hoek. Hoek, 27 Mei 1941. Het Bestuur voornoemd, A. J. M. CORTVRIENDT, Dijkgraaf. DREGMANS, Ontvanger-Griffier. APOTHEEK Telef. 2060 - Giro 206962 TERNEUZEN Het Bestuur van den calamiteuzen polder ,,KLEINE HUISSENS" maakt bekend, dat, in verband met uit te voeren werken aan den zeedijk van .gemoemden polder, de weg onder den zee- en inlaagdijk, no. 14 van den lig- ger der wegen en voetpaden in de gemeente Zaamslag, met ingang van 16 Juni 1941 tot nadere aankondigimg voor motorrijtuigen, andere rij- en voertuigen en rijh en trekdieren en vee zal zijn GESLOTEN, met uitzonde- ring van aanwonende of aanliggende gebruikers van gronden en erven. Zaamslag, 5 Juni 1941. Het Bestuur van den cal. polder ,,Kleine Huissens", M. DIELEMAN, Dijkgraaf. J. C. EUKE, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van het Waterschap AAN- ESN GENDERDIJKE maakt bekend aan de eigenaren van gronden in dien polder: dat de begrooting door de vergade ring van ingelanden vastgesteld, be- nevens de memorie van toelichting gedurende acht werkdagen vanaf heden ten kantore van den Ontvan ger-Griffier ter inzage zullen liggen; en dat van voormelde stukken af- schriften tegen betaling der kosten verkrijgbaar worden gesteld. Zaamslag, 7 Juni 1941. Het Bestuur voornoemd, H. L. DOE KE5GT. Dijkgraaf. M. DEES, Ontvanger-Griffier. Met ingang van Maandag 9 Juni a.s., zal de dienst van 19,00 uur, dienst no. 9 en 10, tot nadere bekendmaking uit- vallen. UITGEZONDERD op Woens- dagen en Zondagen. DE DIRECTIE. Het Bestuur van den OUD-VOGEL- SCHORPOLDER maakt bekend: dat een vergadering van Stembe- voegde Ingelanden zal worden gehou den op Dinsdag 17 Jujii 1941, des na middags te 4 ure, biji den heer A. J. DE KROGER te Sluiskil; dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1940/1941 en de begrooting met de memorie tot toe- lichting voor bet dienstjaar 1941/1942 gedurende acht dagen v66r en na de vaststelling ten huize van den Ont vanger-Griffier voor de eigenaars van gronden in genoemden polder ter in zage zullen li-ggen; dat van voormelde stukken af- schriften tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Temeuizen, 6 Juni 1941. Het Bestuur van voomoemden polder, A. E. DE MOOR, Djjkgraaf. R. VERiHESLST, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van het waterschap KOEGORS c.a. maakt bekend: dat eene vergadering van Ingelan den zal worden -gehouden op Donder dag 19 Juni 1941, des namiddags 4 uur, in het Hotel ,,Het Gulden Vlies" te Axel: dat de rekening en verantwoording over 1940/1941 gedurende acht dagen voor en de begrooting voor 1941/1942 met memorie van toelichting, ge durende acht dagen v66r en na de vaststelling ten kantore van den Ont vanger-Griffier ter inzage zullen lig gen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gron den in dat waterschap in afschrift verkrijgbaar zijn. Axel, 6 Juni 1941. Het Bestuur voornoemd, L. VAN HOEVE Jzn., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontvanger-Griffier. PRIJS IS CENT Firma P. J. VAN DE SANDE Boekhandel Terneuzen kunt U, indien er nog beschik- bare plaatsen zijn, tot het allerlaatste oogenblik, dat is Maandagnamiddag half zes, wachten met U te laten in- schrijven als ,Cursist(e) van den officieel erkenden Midden- stands-Handelscursus, voor het verkrijgen van ihet orumis- baar geworden Middenstands- Diploma, Algemeene HandelSi- kennis, welke cursus Maan dagnamiddag om 6 uur aan- vangt. Vrijwei voor alle Midden- stands-bedrijven en -beroepen is het bezit van het Midden- stands-Diploma verplichtend gesteld en het laat zich aan zien, dat de nog z.g. vrije be roepen reeds dit jaar onder de bepalingen van de Vestigings- wet zullen komen. dat het voor U of Uwe kin deren niet op een jaartje aan komt en U rustig kunt wach ten, is de op de achterste blad- zijde voorkomende advertentie van het Instituut voor Mid- denstands-Ontwikkeling voor U van weinig belang.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 3