De geldige Bons I Wie ben ik? I Ongelooflijk woordeelig is ItfO^OL - I De nieuwe Bonnen. Predikbeurten. K r ICloppende Hoofdpijn. ZAAMSLAG. W- AXEL. TERNEUZEN, 23 MEI 1941. ROOSEVELT ZIET GEEN NIEUWE ONTWIKKELING IN HET KONVOOI- PKOBLEEM. Roosevelt heeft Dinsdag op de persconfe- rentie verklaard, dat er in (het konvooi-vraag- stuk igeen nieurwe ontiwikkeling is gekomen. Hij izeide niets, waaruit men zou kunnen op- maken, dat hij den 27sten Mei in zijn praatje aan den haard over den huidigen stand van doze aangelegenheid zal spreken. Wei beves- tigde hij, dat hij Maandag met de parlejnen- taire leiders van ae democratische partij over het zenden van een boodschap aan het con- gres betreffende dien internatiocialen toestand had gesproken. Hij wees er eohter op, dat men nog geen definitieve besluiten had geno- men en dat een dergelijke Oongres-boodschap niet onmiddellijk op handen was. Toen men Rooseivelt zeide, dat senator parkley, die vaak als woordvoerder van den president in den Senaat fungeert, verklaard had: „Zoolang er nog goederen in Engeland komen, izie ik igeen reden onize politiek te ver- anderen," antrwoovdde Roosevelt, dat hij be- twijfelde of Barkley werkelijk een dergelijke verklaring had ai'gelegd. GRIEKSOHE MINISTERS VAN KRETA NAAR CAIRO. De Messaggero meldt uit Beiroet, dat zes Grieksche leden van het kabinet zieh van Kreta naar Cairo helbfoen begeven, om daar hun offieieelen ambtszetel op te slaan. „Deze kabinetsleden vonden het moeilijk den oor- log van Kreta uit te voeren, dat aan vijande- lijke luchtaanvallen blootgesteld is en aan alle vijanden voor invallen open staat". Afgereisd zijn de minister van marine, admiraal Sadheslarion, de minnister van binnenland- sche izaken Maniadakis, de minister van scheepvaart Theophaides, de minister van on- denwijs Sekeres, de minister van posterijen Corcizas en de minister van penswezen Nic- loudes. Koning George, de minister-president en de minister van luchtvaart en landbouw zijn volgens de .Messaggero" op Kreta ge- bleiven. OE DE GROOT-MOEFTI EN HEILIGE OORLOG. Zijn actie herleefd. De Groot-moefti van Jeiruzalem heeft alle Mohammedanen opgeroepen tot den heiligen oorlog tegen Engeland. Deize gebeurtenis plaatst den Groot-moefti ep den voorgrond en maakt den strijd in Irak tot het uitgangs- punt van een ontwikkeling, die misschien v£r over de grenzen van dit land op het geheele Naburige Oosten haar Inrvloed zou kunnen oefenen. De Groot-moefti van Jerruzalem, Hadj Amin al Hoesseini, werd voor het eerst in breeder kring bekend als leader van den opstand der Palestijnsche Arabieren tegen Engeland. Hij eischte toen vooral stopzetting van de Jood- sdhe immi|gratie, intrekkang van de Balfour- declaratae, die de toezegging van een Joodsch nationaal tehuis in Palestina bevatte en op- richtinig van een Aralbischen staat Palestina. De moefti was toen niet de eenlige leider der Arabieren, die ook door minder radicale lei ders zooals Fakhri Nasjasjibi. die korten tijd geleden te Jeruzalem werd veTmoord, werden vertegenwooridiigd. De moefti moest toen uit Palestina vluchten en vestigde zich te Beiroet en later te Bagdad, van waaruit bij aan de operaties der Palestijnsche Arabieren even- als aan de politieke onderhandelingen met Engeland vender bleef leidinig geven. 'Hadj Amin el Hoesseini, geboren in 1895 en apgeleid in Egypte, streed in den wereld- oorlog in het Turksehe leger en stelde zich na afloop van den oorlog in Palestina ter be- schlkiking van de Britsche administratie. Spoedig eohter begon hij deel te nemen aan de tegen Engeland geridhte Arabische natio- nale beiweging en moest zioh door de vlucht naar Transjordanie aan de vervolging ont- trekken. De eerste Britsche hooge commis- sariis van Palestina, Sir Herbert Samuel, die van 1920 tot 1925 het land bestuurde, ver- leende hem echter gratie en vervolgens werd Hajd Amin el Hoesseini tot moefti van Jeru zalem en voorzitter van den oppersten Mohammedaansohen raad in Palestina be noemd. In daze hoedaniigheid had hij niet al- leen het opperste gezaig ten opzichte van de beslissimgen over de vragen van het Moham- medaansche recht naast den kadi, den rechter, was er bij ieder gerecht een moefti, die met de autoritatieve udtlegging van de wet beiast was maar tevens het beheer over de uitgelbreide Wakf-goederen, het ver- mogen van de Mohaimmedaansche kerk. Met deze invloedrijke positde als uitgangs- punt is de Groot-moefti er in geslaagd, met- tertijd een belangrij'ke fiiguur in de Arabische nationale baweginig te worden. Hij maakte den strijd am Palestina tot een zaak, die alien AraJbieren aaniging en er toe leidde, dat aan de ronde tafel-conferentie te Londen vertegen- woordiiigens van alle Arabische landen zich konden verzamelen, om de Arabische eischen tegenover Enigelsctien en ook tegenover de Joden te fcepleiten. Later werd het weer rustiger om den moefti, totdat deze oorlog weer gelegenheid bood, den strijd om de Arabische onafhanke- lijkheid op te nemen en zijn cuptreden in het Iraksche conflict doet duiidelijk uitkomen, dat de moefti van Jeruzalem sen kans ziet nu met den steun der spilmogendhieden achter zldh de aligemeene Arabische nationale be- weging in de gelegenheid te stellen, een be- langrijk succes op haar weg naar de volledige vrfheiid te behalen. Het feit, dat de moeftie aan alle Moham- medanen den oproep richtte, om Irak in zijn strijd tegen Engeland te steunen, wijst er op, dat hij zich als woordivoerder van den Islam beschouwt. De djdhad toch, de heiliige oor log, is een belanigrijke instelling van den Islam, die aamvankelijk doelde op de uitbrei- ding van dozen god's die nst met het geweld der wapans, later edhter ode een defensieve beteekenis kreeg voor het geval een Moham- medaansdh land door omgeloovlgen werd over- vallen. De djihad moet geieid worden door een Mohamimedaanschen heerscher of den imam, den voorganger in het gebed en hoofd van de gemeewte, in di't verband den kaiiet, den opivolger van den profeet Mohammed. De laatste kaldef, de Turksehe sultan, had in den wereldoorlog den heiligen oorlog der Moham- medanen tegen Engeland uitgeroepen, toch was zijn gezag reeds zoo verziwakt, dat d£ze oproep geen algemeen gehoor meer kon vin- den. De Groot-moefti nu is op zich zelf een man, die zijn geizag afleid't van sen zuiver juridi- sche en administ rati eve functie, die echter m-et het oog op de nauiwe verbendenheid van recht en godsdienst in den Islam geenszins vrg is van een godisdienstig karakter. lie laatste Groot-moefti was die van Konstanti- nopel, Schedch-oel-Islam genoemd, die het op- perhoofd was van de Oelema's, de rechtsge- leendeci en veel invloed op de staatszaken in het Otsmaansche rijk bezat, totdat deize func tie in 1924 door het Kemalistlsche Turkije werd afgeschaft. Badj Amin el Hoesseini is dan ook meestal minder als voorman van den Islam opgetre- BROOD EN GEBAK. Bonnen 18 (broodkaart), geldig tot 2-8 Mei; Bocinen 20 (broodkaart), geldig tot 2i8 Mei; e 1 k e bon voor 100 gram brood of 1 rantsoen geba'k. Bonnen 21 (broodkaart), 'geldig van 25 Mei tot 7 Juni (event. 11 Juni), e 1 k e bon voor 200 gram brood of twee rantsoenen gebak. Bonnen 8 (bloemkaart)geldig tot 15 Juni, elke bon voor rantsoen brood of gebak. BLOEM OF MEEL. Bonnen 8 (bloemkaart), geldig tot 15 Juni, elke bon voor 35 gram tainwebloem of -imeel, roggebloem of -meel, of zelfrijzend bakmeel. Bon 21 (broodkaart), geldig tot 31 Mei, voor 140 gram van een van bo- vengenoemde artikelen. SUIKER: Bon 31 (alg. distributiekaart), geldig tot 8 Juni, voor 1 kg suiker. KOFFIESURROGAAT OF THEE. Bon 34 i(alg. distributiekaart), geldig van 26 Mei tot 22 Juni, voor 40 gr. thee of 250 gram koffiesurrogaat off. samenstelling BOTER, MARGARINE ENZ. Bonnen 15 en 16 (tooterkaart), geldig tot 28 Mei, elke bon voor 250 gram Iboter. Bon 17 (iboterkaart), geldig van 26 Mei tot 11 Juni (event. 14 Juni), voor 250 gram boter of 200 gram sla- of raapoUe. Bon 15 (ivetkaart), geldig tot 28 Mei, voor 250 gram boter of margarine. Bon 16 (vetkaartgeldig tot 28 Mei, voor 250 gram boter (met een re- ductie van 15 cent per 250 gram). Bon 17 (vetkaart), geldig van 26 Mei tot 11 Juni fevent. 14 Juni), voor 250 gram boter of margarine of 200 gram sla- of raapolie. Bon 18 (boterkaart en vetkaart), gel dig van 26 Mei tot 11 Juni (event. 14 Juni), voor 250 gram 'boter. (Op de ban van de vetkaart 15 cent reduc- tie per 250 gram.) KAAS. Bonnen 65 en 75 (alg. distributie kaart), geldig tot 1 Juni; Bonnen 66 en 76 (alg. distributie kaart), geldig tot 1 Juni (event. 15 Juni) elke bon voor 100 gram kaas. EIEREN. Bon 96 (alg. distributieboekje), geldig tot 28 Mei; Bon 87 (alg. distributieboekje), gel dig van 26 Mei tot 1 Juni (event. 4 Juni) elke bon voor §dn ei. MELK. Bon 18 (melkkaart), geldig van 26 Mei tot 1 Juni, voor 1% liter melk. PEULVRUOHTEN. Bon 33 (alg. distributieboekje), geldig tot 1 Juni, vruchten. voor 500 gram peul- AARDAPPELEN. aardappelenkaart geldig Bon 02 tot 28 Mei; Bon 03 (aardappelenkaart), geldig van 26 Mei tot 1 Juni (event. 4 Juni) elke bon voor 1% kg aardappelen. VLEESCH. Bonnen 16 vleesch (vleeschkaart)gel dig tot 30 Mei (event. 4 Juni), elke bon voor een half rantsoen (50 gr) vleesch met been of een half rant soen vleeschwaren- Bon 16 worst, vleeschwaren (vleesch kaart), geldig tot 30 Mei (event. 4 Juni), voor een rantsoen vleesch waren. GRUTTERSWAREN. Bon 32 (alg. distributiekaart), geldig tot 15 Juni, voor 250 gram rijst, rijstemeel, rijstebloem, rijstgries of gruttenmeel. Bon 24 (alg. distributiekaart), geldig tot 15 Juni, voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haverbloem, aardappelmeelvlokken, gort, gort- mout of grutten. Bon 25 (alg. distributiekaart), geldig tot 15 Juni, voor uitsluitend 250 gram gort, gortmout of grutten. Bon 26 (alg. distributiekaart), geldig tot 15 Juni,, voor 100 gram vermi celli, macaroni of spaghetti. Bon 27 (alg. distributiekaart), geldig tot 15 Juni, voor 100 gram mai- zena, griesmeel, sago of aardappel- meel, of een hoeveelheid pudding- poeder of puddingsauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. ZEEP. Bon 29 (alg. distributiekaart), geldig tot en met 31 Mei, voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) 120 gram huishoudzeep, 150 gram zachte zeep, 250 gram zeeppoeder, 300 gram zachte zeeppasta, 125 gr. zeepvlokken, 250 gram zelfwerken- de waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. Bon K textielkaart mannel. personen boven 15 jaar), geldig tot 31 Aug., voor 50 gram scheerzeep of voor zoover voorradig een tube scheer- cr&me dan wel een pot scheerzeep. PETROLEUM. Petroleumbon 10, geldig tot 15 Juni, voor 2 liter petroleum. BRA NDSTOFFKN. Gedtiren.de de maand Mei geeft de brandstoffenbon 01 K.F. van de kaarten gemerkt M en N, welke uit sluitend bestemd zijn voor kookdoel- einden voor hen, die op het verbruik van vaste brandstoffen al dan niet in cambinatie met petroleum zijn aangewezen, recht op het koopen van 1 eenheid vaste brandstoffen. De verbeterde spoor-, boot-, tram- en auto- buaveibinditnjgen zullen zeker ibijdragen, dat het beeoek ditomaal nog veel igrooter zal zrjn dan- reeds bij de voorafgegane beurzen het geval was. Men vergete vooral niet de daturas: 27, 28, 29 Mei, om in Bengen op Zoom deze beurs te gaan bezoeken. HET VRIJE VAN SLUIS. Nu d.d. 15 Mei het Prov. blad is uitgegeven bevattende de afkondiging van het besluit der Provinciale Staten tot stichting van het watersdhap ,,'Het Vrije van Sluis", komt de v-raag naar voren: wat nu verder zal geschie- den en dan derikt men het eerst zeker aan de wijize van samenstellinig van het bestuur van het Watersehap, dat zal bestaan uit een dijk- graaf, 8 gezworenen en 40 hoofdimgelanden, tenwijl er bovendien 40 hoofdingelanden- plaatsivervangers zullen izijn. De dijkgraaf en de gezworenen worden benoemd door het daartoe Ibevoegde gezag en in de toekomst zal de algemeene vergadering een aanbeveling van 3 personen apmaken, waarbij de dijkgraaf en de geziworemen 'Zich van stemming zullen omthouden. De hoofldingelanden worden igekozen door de stemgerechtigde Ingelanden, waarbij 4 kieSdistricten zullen zijn, n.l. Oostburg, Groede, IJzendijke en Aardenburg. Oostburg en IJzendijke zullen ieder 11 en Groede en Aardenburg ieder 9 hoofdimgelanden kiezen, die 6 jaar zittimg zullen hebben of wel tot het bereiiken van de wettelijk bepaalde leeftijds- grens. In de overgangslbepalimgen wordt voorge- schreven, dat de benoeming van het Dag. bestuur voor ide eerste maal geschiedt uit een aanbeveling van 3 personen, welke door Ged. Staten voor elke te vervullen plaats terstond na de imwerkingtreding van het reglement aan het departement van Waterstaat wordt ingezonden, en dat de henoeming van de hoofdingelanden en de plaatsvervangers voor de eerste maal geschiedt door Ged. Staten, die daarbij izooveel magelijk een keus doen uit hen, die bij de opgelhevan polders en waterschappen bestuursfuncties bekleedden. Deze Ibenoemingen geschieden aanvankelijk voor een tijdvak tot en met den eersten 31 December, welke volgt op den dag, waarop de 'benoemde zes jaren in functie zal zijn, in casu dus 31 December 1947. Deze benoeming moet door Ged. Staten geschieden binnen twee maanden na den datum der udtgifte van het Provinciaal Blad en dus vdor 15 Juli a.s. Ook de benoemiinig van den igriffier, den ontivanger en den ingenieur geschiedt voor de eerste maal zonder aanbeveling of voor- dracht van het bestuur door Ged. Staten, in het vervolg zal het door de algemeene ver gadering geschieden uit een voordracht van zoo mogelij'k 3 personen, opgemaakt door het Dagelijksch Bestuur, en onder goedkeuring van Ged. Staten. De jaarwedid'en voor den dijkgraaf, de ge zworenen, den griffier, den ontvanger, den ingenieuir en den archivaris worden voor de eerste maal door Ged. Staten vastgesteld en zij mogen dit tijdens de periode van ruim 6 jaren wijzigen, indien en voor zoover zij dit noodzakelijk of wenschelijk achten. De dijk- graven, de plaatisvervangeirs Van een dijk graaf en de gezworenen van de opgeheven polders en waterschappen zullen ontslag krij- gen met ingang van den dag, waarop de dijk graaf en de gezworenen van het Vrije van Sluis" als zoadanig in funotie treden. Veili-g en vlug als geen ander helpt hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd ..Miintiardtjes" Doos 10 en 50 ct. geluk met deze benoeming. Spreker getuigt dan vender Van de vreugde van het personeel, werkzaam bij de leden der Balie, toen de be noeming van Mr. Rink bekernd wend en iilu- streert dit nader. Ik hoop, aldus Mr. 'Heyse, dat de aamgename samenwerking tusschen Balie en Mr. Rink bestendigd moge worden. Nadat Mr. Rink het wooird had verkregen, sprak deze onigeveer als volgtIk dank de heeren President en Officier van Justitie, als- meide iden heer Mr. Heyse, voor de tot mij gerichte woarden. Het verheuigt mij, dat ik benoemd ben tot Griffier van de Rechtbamk, aliwaar ik reeds ele jaren mocht werkzaam zijn. Ik Ibreng tevens dank aan mijti voor ganger, den heer Mr. 'H. Pleyte, wien ik tot zijn vertrek uit Middeliburg mocht ter zijde staan. Ik iwil gaame trachten tmijn taak als Griffier dezer Rechtbank zoo goed mogelijk te venvullen. Ik hoop met alien, die bij de rechtspraak zijn ibetrokken, op de meest aan- gename wijze te mogen samenwerken. Na deze installable is gelegenheid geboden aan de aamwezigen en andere belangstellenden om Mr. Rink met zijne benoeming te compli- menteeren, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. DE „LANGE JAN" VAN MIDDELBURG. Teneinde verder verval van den Abdijtorrin te Middelburg, of liever van de rest daarvaii te voorkomen, zal worden overgegaan tot het aanbrengen van een stelling, die het mogelijk maakt, in afiwachting van de beslissing over de verdere restauratie, reeds de muren, die veel geleden hebben, van stutten te voorzien. (Pr. Z. Crt.) Bij igunstig weer hoopt de muziekvereeni- ging ,,De (Volharding" a.s. Zaterdag haar eer ste zomerconcert te igeven. tandpasta in 't gebruik U doet maanden met ten tube. Dit is 'n gevolg van haar superieure kwaliteit den dan veeleer als leider van het Arabische nationalisme. In Irak nu doet zich het merk- waandige geval voor, dat Rasjid Ah el Kai- lani, een vooraanstaand jurist te Bagdad en sedert lanigen tijd reeds in het staatkundige leven van het jonge Irak een bekenide per- soonlijkheid, geen Arabier maar een Koerde is en dat de leden van zijn regeering eveneens grootenideels Koerden zijn, die in het leger van begin af aan een groote rol hebben gespeeld. De houding van den Groot-moefti is dus blijk- baar er op gericht, in het geheele Nahurige en Midden-Oosten een algemeene beweging tegen Engeland te doen ontvlammen. ENGELAND, DE FALKLANDEILANDEN EN ARGENTIE. United Press meldt uit Washington: In het Huis van Afgevaardigden heeft de afgevaardigde Stephen Young het voorstel gedaan, dat de Vereenigde Staten Engeland zouden verzoeken de Falkland eilanden aan Argentinie terug te getven als een geste van werkelijke vriendschap tegenover Amerika. RESERVISTEN OPGEROEPEN IN DE SOWJET-UNIE. Het D.N.B. meldt uit Moskou: Naar het militaire orgaan Krassnaja Swes- da mededeelt, is men in de Sowjet-Unie in de afgeloopen dagen „met het oproepen van de aan de heurt zijnde lichtingen reservisten voor het houden van oefeningen" begonnen. Oostburg, R. F. E. van Dommeleci te Sas van Gent, 'E. Durinck te Sas van Gent en P. Schipper te Temeuzen. LUXOR-TIHEATER. v w Het Centrum. Wiener G'schichten. De titel van deze fliim: de zeer directe toe- speling op wat bovenal het kenmerk was van het oude Weenen: een wals van Strauss, is een transcriptie in Weensche zetting van „het cafe-tje", daarhij tevens van een cafe-tje met groote locale reputatie: Cafe ,,Fenster- gucker". De bekoorlijke en om haar weltoie- klante zaak en haar persoontje begeerlijke eigenares, mevr. Lechner (Marte Harell) drijft met succes het door haar overleden man groot-igemaakte restaurant, waar de Weener vindt wat hij zoekt: rust, de kranten, gezel- ligheid en aanspraak, een sfeer van vriend schap en een tip-top bediening. Want, al drijft Christ'l het cafd, nog meer drijft zij op de beide Obers, Ferdinand en Josef. Beiden hebben in het cafd hun eigen wijk; beiden hebben zij hun hart verloren aan „de Cheffin". Christ'l iweet en beantiwoondt Ferdinand's liefde, maar ihoudt hem op een afstand. Als zij daarin wat te ver gaat en als zich boven dien de gebruikelijke misverstanden opdoen. trekt Ferdinand zich gepiqueerd terug. Josef probeert te bemiddelen, maar maakt de zaak slechts te erger; en Christ'l en Ferdinand, die niets liever willen idan elkaar in de armen vallen, gaan als vijanden van elkaar, een vijandschap die door jaloezie, waartoe beiden meenen gerechtigd te zijn, een schijn van echtheid krij'gt. Ferdinand gaat zelf een cafe beginmen en vestigt zich in ,,een lokaal" naast dat van Christ'l. En hij neemt de stamgasten mee. Zoodat het knappe weeuwtje, dat al alle troeven in handen meende te hebben, het spel verliest. De tiweede interventie van Josef slaagt ibeter: de scheidiongsmuur tusschen de beide cafd's wondt doorgestoken. De vergrootte Fenstengucker zal onder de vaste leiding van Ferdinand een nie rwe periode van bloei tege- moet gaan. En Jozef blijft Ober, thane bij een partoon en een patrones... POSTGIR ON IM M Id RS VAN DE WINTERHULP NEDERLAND: Winterhuip Nederland, Den Haag no. 5553. Als bank der Winterhuip Nederland is aan gewezen de Kasvereeniging N.V., Amsterdam no. 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. ■millllllllllBlIBIBIH!llllilllllHllUllllHIIIIIIIIII!IBUtlffllHB1linilllUlllllHnillHllllllUIUlIHHlBIIIIIIIIIIUlHlllIlBIIIIHIIIlll CONCERT OP DE MARKT. Gisteravond werd door het muziekgezel- schap „De vereenigde werklieden", directeur de heer A. Schirris, op de muiziektent op de Markt het aangekondigde concert gegeven. Ten aanhoore van een talrijk en dankbaar puibliek werd verdienstelijk een afwisselend programma uitgevoend. BEEEDIGD. Ter openbare tereefhtzitting der arrondisse- ments-rechttoank te Middelburg van Woensdag j.l. zijn beeeid'gd als hulp-officier van justitie de oppe,rwachtmeesters D. Hoogesteger te Nieuw-Namen en C. M. Fokker te Aarden burg en de waohtmeesters J. J. Dieleman te Men heeft energieke pogingen gedaan iets van die iweldadige vaart der Amerikaansche show op dit product in te enten en de recen- sent kan niet anders constateeren, dan dat deze pogingen met succes zijn bekroomd. Men besluite hieiiiit niet, dat Ju-Ju een revue-film volgens het itjekenlde principe is. GeenszinsIde show blijft ondergeschikt aan de eigenlijke story. Albrecht Schoenhals is de ondernemende ingenieur uirt Berlijn, tijdelijk in de Nieuwe Wereld, om zijn prbject voor een enorm werk aan het betreffende concern aan te bieden. Dodh tusschen het voorloopige contract en de definitieve onlderteekfening gebeurt er veel. Twee moonden, een reis naar Berlijn, een vriendschap, die geen vriendschap blijkt, een liefide, die igeen liefde blijkt, en een vriend schap, die een liefde wordt. Zeker, het klinkt nogal onsamenhangend, maar tot het juiste begrip diene, dat liefSt twee vrouwen er de hand bij in het spel hebben. Het best geslaagd zijn de scenes in het Ber- lijnsdhe theater, waar Ju-Ju, het couranten- verkoopstertje uit New, York, de halve ladder van den roern in een fen beklimt. Met de ver- denkingen-van-moond en zelfs met de amou- reuze compl^aties komt het ten slotte alle- maal in orde WESTBRABANTSCHZEEUWSCHE HANDELSBEURS TE BERGEN OP ZOOM. Blijkens een adlvertentie in dit nummer zal van 27—29 Mei a.s. de vijfde Streek-Hardels- beurs te Bergen op Zoom gehouden worden. Waar het genoemd kan worden het eerste lustrum, zal diit feit op eenvoudige wijze her- dacht worden, door aan iederen 25en bezoe- ker een aandenken ter hand te stellen. Dit aandenken zal bestaan uit een practisch voonwerp, welwillend door de standhouders aan het Oomite aangeboden, zooals het pros pectus vermeld. Iedere bezoeker ontvangt een nummer, zoo dat hijzelf kan controleeren, of hij al dan niet op het secretariaat een prijs in ontvangst kan icemen; het izijn achtereenvolgenid de nummers 25, 50. 75, 100 emz., die hiertoe het recht geven. Men lette bij het koopen van het prospectus goed op het kaartje, idat men tegelijk bij het b'nnenkomen van iden suppoost ontvangt. Zij, die reeds een prospectus hebiben ontvan- gen van hun levarancier, ontvangen derhalve alleen het kaartje van den sppoost op vertoon van hun prospectus. De bezoekers dezer beurs, reeds van groot beiang voor de Zeeuwsche en Zuidhollandsche eilanden, die op handelsgebied ge'isoleerd zijn, krijigen niet alleen de gelegenhe d tot aanvul- linig hunner koopwaren, doch hebben tevens kans thuiskotmende een der vele fraaie voor- wenpen mede te brengen. y/ w INSTALLATIE GRIFFIER ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Ter openbare terechtzitting der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg van Woens dag j.l. is de heeir Mr. J. A. E. Rink, benoemd griffier dier Rechtbank, als zoodanig ge'in- staUeerd. Nadat de Officier van Justitie, Mr. W. F. E. Baron van der Feltz had verzocht, dat tot de instaUatie izoude worden overgegaan en de waarnemend igriffier Mr. A. J. van der Weel de akte van beeediging had voorgelezen, heeft de President, M. W. M. G. Jolles, den nieu- wen griffier als zoodanig geinstalleerd ver klaard. De President heeft hieraan onder meer toe- gevoegd: De Rechtbank, de Balie, de Griffie had geen betere keuze kunnen venwachten. Wij rwenschen Mir. iRiink van harte geluk met zijn benoeming. Onze gedachten gaan terug naar den voorganger, Mr. H. Pleyte, wien wij danklbaar zijn voor de wijize, waarop deze steeds zijn taak heeft vervuld, dankbaar ook voor het feit, dat deze Mr. Rink destijds heeft voongedragen voor een benoeming als waar- nemend-iGriiffier bij deze Rechtbank. Dit vond plaats in September 1925. Mr. Rink was voorts sinds 1929 werkzaam als Substi- tuut-Griffier bij deze Rechtbank en na het vertrek van Mr. Pleyte heeft Mr. Rink ge- durende zestien maanden reeds als hoofd van de Griffie alle griffierswerkzaamheden waar- genomen, benevens die, verbonden aan de Kamer van Toezicht op de notarissen en c.an- didaat-notarissen. Bij de toch reeds vele zit- tingen komen straks nog de zittingen, welke verband houden met de economische recht spraak, Wij spreken den wensch uit, dat Mr. Rink geruimen tijd als Griffier dezer Rechtbank moge werkzaam zijn en dat hij in zijn werkkring groote voldoening moge viniden. De Officier van Justitie heeft daarop ge- tuiigd van de algemeene instemmmg, die deze benoenung heeft gehald. Mr. Rink weet steeds een aangename sfeer te sc'heppen. Het par- k-et verheugt zich zeer in deze benoeming. Mr. Rink weet steeds op de meest weiwillende wijize anderen van dienst te zijn. Namens het Openbaar Ministerie wenschte ook hij Mr. R nk van (harte geluk met zijn benoeming. Namens de Balie is het iwoord gevoerd door den heer Mr. J. J. Heyse, advocaat en procu- reur te Middelburg. De Balie is hartelijk in- genom-en met de benoeming van dezen Grif fier eci mede namens alle degenen, die bij de Balie werkzaam zqn, wenschte hij Mr. Rink ZONDAG 25 MEI 1941. Ned. Hervonnde Kerk. TERNEUZEN10 u., de heer J. A. Alafelt; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier. SLUISKIL. 10 u., de heer J. D. van de Bank; 2.30 u., de heer J. A. Alsfelt. AXEL. 10 u., 2.30 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 10 u., Ds. E. Raams; 3 u., Ds. E. Raams, bed. H. Doop. ZAAMSLAG. 10 u„ Ds. Van Oeveren, van Axel; 3 u., Ds. Drost, bed. H. Doop. KLQOSTERBAlNDE. 10 u., Ds. J. Kroon. SAS VAN GENT. 10 u., Dr. L. J. Cazemier. van Terneuzen. PHILIPPINE. 2.30 u., leesdienst. Gereformeerde Kerk. TBRNEUZE1N. 10 u. en 2.30 u„ Ds. G. W. van Houte. AXEL. 10 u. en 2.30 u., Ds. Post. ZOUTESPUI. 10 u. en 2.30 u„ Ds. J. Spoel- stra, van Anna-JacObapolder. HOEK. 10 u. en 3 u.. Ds. F. Pijlman. ZAAMJSLAG. 10 u. en 3 u„ Ds. Kok. Chr. Geref. Kerk. ZAAM1SLAG. 10 u. en 3 u., leesdienst, Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. HOEK. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u„ 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN10 u., 2.30 u. en 6 u„ de heer M. A. Mieras. Roomsch-Katholieke Kerk. TERNEUZEN. 7.30 u., 9 u. en 10.30 u., H.H. Missen; 2.30 u., Lof. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt be kend, dat de volgende bonnen recht geven op de daarbij vermelde rantsoenen. Brood of gebak. Ten gevolge van het feit, dat er op de bon nen van de broodkaart tweemaal een rantsoen aardappelen en eenmaai een extra rantsoen brood is beschikbaar gestelld, is het restee- rende aantal bonnen niet toereikend meer om hiervan, totdat de nieuwe broodkaart is uit- gereikt, wekelijks een bonnuramer aan te wijzen. In verband toiermede zal nu per twee weken een bonnuramer van de broodkaart worden

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 2