De geldige Bons I Bloemertmagazijn G. J. WILL X De nieuwe Bonnen. PEULVRUOHTEN. Vlooswijkstraat 27 Teleffoon 2092 Terneuzen VOORHANDEN Praclrsorteering HORTENSIA'S AZALEA'S SPIREA'S GLOXINIA'S CINERARIA'S ENZ. Ook Uw Ad res voor keurig verzorgd Bloem werk, voor alle gelegenheden. TERNEUZEN, 25 APRIL 1941. GEMEENTERAADSVERGADERING VAN TERNEUZEN. (N. R. Crt.) ALGEMEENE VERGADERING VAN AXEL. MIDDELBURG. het gerucht volgens hetwelk de Spaansche regeering op ultimatieve w(jze zou hebben geeischt, dat Portugal belangrijke havens ter beschikking zou stellen van Spaansch-Ouit- sche troepen. Om deze stemmingmakerij te neutraliseeren, zal waarschijnlijk Duitschland op een daartoe geschikte wijze op 28 April (den verjaardag van Salazar) zijn sympathie voor Portugal te kennen geven. ROOSEVELT EN DE BRITSOHE TEGENSPOED. Het Zwits. Tel. Ag. meldt uit New-York: De Britsche tegenslagen in Griekenland hebben in de kringen van het Witte Huis een zekere ongerustheid teweeg gebracht. Deze ongerustheid betreft niet zoozeer het lot van Engeland dan wel de gevolgen, die de Engelsche tegenspoed voor de Vereenigde Staten zullen hebben. De moeite, die presi dent Roosevelt doet om ten aanzien van de situatie geruststellende woorden te spreken met het kennelijke doel het moreel van zoo- wel de Britsche als de Amerikaarasche natie op te houden, daarbij te verstaan gevend, dat hp tijdens zrjn. aanstaande week-einde te Warmsprings alle bijkomstige vraagstukken terzijde zal stellen om over belangrijke be- slissingen na te denken heeft sterk de aan- dacht getrokken. Van isolationnistische zrjde vreest men naar aanleiding "hiervan, dat Roosevelt het pad der dictatuur gaat bewan- delen en het Amerikaansche volk voor uit- gemaakte zaken zal plaatsen, waarbij elke terugtocht zal worden afgesneden. DE AUSTRALISCHE TROEPEN IN GRIEKENLAND. De correspondent van United Press te Syd ney seint: Ten gevolge van de scherpe critiek, die in het bijzonder uit de arbeiderspartij op de Australische regeering wordt uitgeoefend, omdat ze de zending van Australische troe pen naar Griekenland heeft goedgekeurd, groeit hier een strooming aan kracht, die kabinetswijziging wil. Men spreekt van de stichting van een nieuwe nationale regeering, wier taak het zou zijn „den noodtoestand van het oogenblik te verhelpen". De arbei derspartij zou, naar verluidt het voomemen hebben in het parlement een motie van wan- trouwen tegen de regeering in te dienen, die gegrond zou zrjn op het felt, dat de regee ring heeft verzuimd den oorlogsraad te raad- plegen, voordat ze de Australische troepen ,,zonder voldoenden steun" naar Griekenland zond. De dagbladen publiceeren de radiorede van den Australischen minster-president uit Lon don, waarin hij het gebruik van Australische troepen in Griekenland toelicht en een ,,door volledige eensgezindheid gedragen nationale in spanning" eischt. Het parlement zal na den terugkeer van den leider der arbeiderspartij John Curtin, die op het oogenblik in West-Australie ver- toeft, beslissen over de vraag, of een motie van wantrouwen zal worden gesteld. ZWARE AANTVAL OP EXGELSGHE SCHEPEN. De in de Soeda-baai op Kreta liggende schepen zijn op 22 April blootgesteld geweest aan zware aanvallen van Duitsche gevechts- vliegtuigen. Een in de baai liggende Engel sche pantserkruiser werd door een bom van het zwaarste kaliber zwaar beschadigd. drie koopvaardijschepen met een totale inhoud van 25.000 brt. werden door goed geplaatste treffers tot zinken gebracht en twee andere schepen met tezamen 8000 brt. beschadigd. Ook bij Salamis werd een vrachtschip van 5000 brt. door bommen getroffen. Het Duit sche luchtwapen bracht een anderen zwaren slag toe aan de in de Golf van Korinthe lig gende transport- en koopvaardijschepen, die bestemd zijn voor het wegvoeren van de Brit sche strijidkrachten in Griekenland. In het gebied van Patras werden dertien schepen door Duitsche stuka's en formaties gevechtsvliegtuigen aangevallen. 4 schepen met een totalen inhoud van 12.000 brt. vielen ten prooi aan den aanval en zonken, negen andere schepen met een gezamenliiken in houd van 30.000 brt. werden beschadigd. DE BULGAREN BEZETTEN THRACIE. De Bulgaarsche troepen hebben bijna heel Thracie tusschen Maritsa en Stroema bezet. Woensdag rukten ze Kavalla binnen. In Ma cedonia zijn de vastgestelde gebieden van de eerste etappe bezet. De komende dagen wor den de steden Prilep, Britolja en Resen bezet. (D.N.B.) BROOD EN GEBAK. Bonnen 13 (broodkaart), geldig tot 4 Mei; Bonnen 14 (broodkaart)geldig van 28 April tot 4 Mei (event. 11 Mei) elke bon voor 100 gram brood of 1 rants oen gebak. Bonnen 7 (bloemkaart), geldig tot 18 Mei, elke bon voor *4 rantsoen brood of gebak. BLOEM OF ME EL. Bonnen 7 (bloemkaart), geldig tot 18 Mei. elke bon voor 35 gram tarwebloem of -meel, roggebloem of meel, of zelfrijzend bakmeel. SUIKER: Bon 21 (alg. distributiekaart), geldig tot 11 Mei, voor 1 kg suiker. KOFFIESURROGAAT OF THEE. Deze bon wordt in een afzonderlijk persbericht bekend gemaakt. BOTER, MARGARINE ENZ. Bonnen 13 en 14 (boterkaart), geldig tot 7 Mei (event. 10 Mei), elke bon voor 250 gram footer. Bon 13 (vetkaart), geldig tot 7 Mei (event. 10 Mei), voor 250 gram boter of margarine, of 200 gram spijsvet. Bon 14 (vetkaart), geldig tot 7 Mei (event. 10 Mei), voor 250 gram boter of margarine. KAAS. Bcnnen 63 en 73 (alg. distributie kaart), geldig tot 4 Mei; Bonnen 64 en 74 (alg. distributie kaart), geldig tot 4 Mei (event. 18 Mei) elke bon voor 100 gram kaas. EIEREN. Bon 94 (alg. distributiekaart), geldig tot 4 Mei; Bon 85 (alg. distributiekaart), geldig van 28 April tot 4 Mei (event. 11 Mei); elke ben voor ddn ei. M ELK. Bon 14 (melkkaart), geldig van 28 April tot 4 Mei, voor 1% liter melk. Bon 28 (alg. distributiekaart), geldig tot 11 Mei, voor 500 gram peul- vruchten. VLEESCH. Bonnen 13 vleesch (vleeschkaart)gel dig tot 4 Mei, elke bon voor 100 gram vleesch met been of een rant soen vleesohwaren. Bon 13 worst, vleeschwaren (vleesch kaart), geldig tot 4 Mei, voor een rantsoen vleeschwaren. GEUTT ERS WAKEN Bon 23 (alg. distributiekaart), geldig tot 18 Mei, voor 250 gram rijst, rrjstemeel, rijstebloem, rijstegries of gruttemeel. Bon 24 (alg. distributiekaart), geldig tot 15 Juni, voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haverbloem, aardappelmeelylokken, gort, gort- mout of grutten. Bon 25 (alg. distributiekaart), geldig tot 15 Juni, voor uitsluitend 250 gram gort, gortmout of grutten. Bon 26 (alg. distributiekaart), geldig tot 15 Juni, voor 100 gram vermi celli, macaroni of Spaghetti. Bon 27 (alg. distributiekaart), geldig tot 15 Juni, voor 100 gram mai- zena, griesmeel, sago of aardappel- meel, of een hoeveelheid pudding- poeder of puddingsauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. ZEEP. Bon 29 (alg. distributiekaart), geldig van 28 April tot 31 Mei voor 150 gr toiletzeep (nieuwe samenstelling), 120 gram huishoudzeep, 150 gram zachte zeep, 250 gram zeeppoeder, 300 gram zachte zeeppasta, 125 gr. zeepvlokken, 250 gram zelfwerken- de waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. Bon 117 (scheerzeepbonnen), geldig tot 30 April, voor 50 gram scheer- zeep of voor zoover voorradig een tube scheercreme dan wel een pot scheerzeep. PETROLEUM. Petroleumbon 10, geldig tot 15 Juni, voor 2 liter petroleum. BRANDSTOFFEN. De geldigheidsduur van de bonnen, aangewezen voor de maand Maart, is verlengd tot 30 April. Verzending naar alle plaatsen. Zlet etala^e. (Ingez. Med.) POSTGIRONUMMERS VAN DE WINTERHULP NEDEREAND: Winterhulp Nederland, Den Haag no. 5553. Als bank der Winterhulp Nederland is aan gewezen de Kasvereeniging N.V., Amsterdam, no. 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. ■BBiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiininiinmiiimniniHiiiiiiiHiiiiiuinnniiiiiiiuiiiiiiuiiiiiiniiiiiiiii In de gisteren gehouden gemeenteraadsver gadering waren alle leden aanwezig. De Voorzitter memoreerde het feit, dat eemgen tijd geleden wethouder L. J. Geelhoedt ten grave was gedragen. 'Vele jaren had deze de gemeente met groote toewijding gediend, waarom het gemeentebestuur hem noode mis- sen zal. Spreker sprak de hoop uit, dat zijn plaats door een daartoe geschikt persoon zal worden ingenomen. Na onderzoek van den geloofsbrief, werd het nieuw henoemd lid van den raad, den heer A. Jansen, tot de vergadering toegelaten. Tot wethouder in de .vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Geelhoedt, werd benoemd de heer C. A. Verlinde. Tot onderwijzer aan de Openbare Lagere School C alhier werd benoemd de heer A. W. Kaan te Terneuzen, met ingang van 1 Mei a.s. Aan de Woningbouwvereeniging „Werk- mansbelang" alhier werd een voorschot van f 19.042,verleend voor de verbetering van de 42 woningen. Besloten werd tot vaststellirtg van een verordening ingevolge de Winkelsluitingswet, waarbp bepaald wordt, dat de slagerswmkels op Dinsdagmiddag na 1 uur gesloten moeten zpn. De verzoeken van de verschillende school besturen tot het verleenen van medewerking voor het beschikbaar stellen van gelden be- noodigd voor de aanschaffing van hulp- en leermiddelen voor het vak lichamelijke oefe- ning, passeerden vlot onder den hamer van den Voorzitter. Anders was dit met het verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs voor den herbouw van een school in den Noordpolder aan de Leeuwenlaan. Verschillende leden meenden over deze aan- gelegenheid onvoldoende te zrjn ingelicht en wilden graag weten wat de eindcijfers wa ren van de begrootingen die waren opgesteld voor het bouwen van een nieuwe school en wat voor het herbouwen van de bestaande school op dezelfde plaats. Alhoewel burge- meester en wethouders mededeelden, dat de bestaande school door den Inspecteur was af- gekeurd en dat er niets anders op zat dan een nieuwe scchool te bouwen, kon dit niet ver- hinderen, dat het voorstel van burgemeester en wethouders tot het verleenen van de me dewerking tot het stiehten van een nieuw ge- bouw waarin dan tevens moest worden ondergebracht een lokaal voor het geven van lichamelijke oefeningen door den raad met 11 tegen 4 stemmen werd vertvorpen. Besloten werd de gemeente-eigendommen tegen molest te verzekeren. Goedkeuring werd verleend aan het voor stel van burgemeester en wethouders om een stuk bouwland in den Noordpolder te pachten teneinde dit weer te verpachten aan werk- loozen. Hiermede zullen vooral de minder ge- situeerden gebaat zijn. Bij de omvraag informeerde de heer De Cock of burgemeester en wethouders niet be- reid waren een poging in het werk te stel len om de middagtrein op de lijn Terneuzen- Mechelen weer te doen inschakelen. De heer Colsen drong er op aan, dat de oude school te Sluiskil een hepaalde bestemming zou krij- gen, daar dit anders een ruine zou worden. De heer De Vos informeerde of burgemeester en wethouders al iets hadden vernomen om- trent een eventueele verhooging van den steunnorm. Hem was toegezegd, dat hierover zou gecorrespondeerd worden. De heer Filius sloot zich hierhij aan en verzocht gezien de droevige toestanden die er zijn desnoods persoonlijk in den Haag te informeeren. COOPERATIEVE bouwvereeniging. Met de Staatscourant zijn verzonden de statuten der ,,Cooperatieve Bouwvereeniging Vios" U.A. te Terneuzen. Het doel der ver eeniging is haar leden in de gelegenheid te stellen, om zich door sparen een woning of woningen in eigendom te verwerven en voorts om alles te verrichten, wat voor de bevorde- ring van dit doel wenschelij'k of noodzakelijk is. Oprichters zijn de heeren Mr. P. Tellegen, burgemeester der gemeente Terneuzen, Ir. G. C C Cohen Stuart, ingenieur hij den Provin cial Wlaterstaat, Ir. G. P. M. Dikotter, direc- teur van de N.V. Waterleidingmaatschappij ,,Zeeuwseh-Vlaanderen", G. F. P. van der Peijl, industrieel, A. J. W. B. van Rietschoten, rijksontvanger, Mr. G. Tichelman, advocaat en procureur, L. C. Wabeke, kassier, W. C. Vellekoop, accountant, Ir. P. Stelling, inge nieur bij den Rijkswaterstaat, alien te Tei - neuzen, welke oprichters, in afwijking met het daaromfrent in de statuten bepaalde, voor de eerste maal tot bestuurslid der vereeniging zijn henoemd. DE VERJAARDAG VAN ADOLF HITLER. Bijeenkotnsten van N.S.D.A.P. en N.S.B. te Terneuzen, Goes en Vlissingen. Te Terneuzen werd ter gelegenheid van den verjaardag van den FUhrer en Rijkskanselier van het Groot Duitsche Rijk een bijeenkomst gehouden,, welke door meer dan 200 personen werd bijgewoond. Na een begroetingswoord van den heer Die trich, heeft de heer J. Dekker, districtsleider van de N.S.B. te Goes uitdrukklng gegeven aan de nauwe verbondenheid tusschen N.S.B. en N.S.D.AjP.. De woorden van den heer Dek ker eulmineerden in het uiten van den wensch dat ook de Nederlandsche nationaal-socialis- ten niet alieen op politiek terrein, maar ook met de wapenen in de hand deze verbonden- he;d mogen onderstreepen. De gevolmachtigde van den Rijkscommis- saris, de heer W. Miinzer, sprak over de groote omwenteling, die zich in Europa bezig is te voltrekken en in het bijzonder over den ommekeer in het Duitsche volk. De heer Miinzer gewaagde van de vervaging van het kapitalistische tijdperk en hetoogde, dat de laatste vertegenwoordigers van dit systeem, de Joden en de plutocraten in Enge land zich tegen de onvemiijdelijkheid van dezen ondergang pogen te verzetten. Spr. verwees naar de woorden van Rijksmaar- schalk Goering, die toerusting, opleiding en leiding als de heslissende elementen voor de oveTwinning had aangegeven en verklaarde, dat deze drie factoren ook de voorwaarden zijn voor de verwezenlijking van de volkseen- heid op alle terreinen des levens. Spr. legde den vollen nadruk op het werk van Adolf Hit ler voor Duitschland op de voortdurende be- !reidheid van dezen man, die slechts voor zijn volk leeft en die een voorbeeld is voor alle nationaal-socialisten in Duitschland en in Ne- i derland. Hem te volgen in ijver en levenswan- j del is het moo;ste verjaardagsgeschenk, aldu3 besloot de heer Miinzer, die vervolgens aan een aantal aanwezigen portretten van den FUhrer overhandigde. De bijeenkomst werd f besloten met het zingen van de Duitsche na tionale liederen. In het Schuttershof te Goes werd eveneens een feestelijke bijeenkomst gehouden, waar- voor groote belangstelling bestond. De leider van de W.A., de heer Dekiker gaf uiting aan den dank dien de N.S.B. aan Adolf Hitler ver- schuldigd is, d'e, aldus de heer Dekker, het land bevrijd heeft van Joden en plutocraten. Hij besloot zijn toespraak met het uitspreken van de beste wenschen van de Nederlandsche nationaal-socialisten voor Adolf Hitler. Vervolgens hield Kreisamtleiter Kretsch- mar een toespraak, na eerst aan een aantal Duitsche en Nederlandsche aanwezigen por tretten van den FUhrer te hebben uitgereikt. In gloedvolle bewoordingen sprak de heer Kretschmar over den bouwmeester van het nieuwe Europa, waarbij hij de verbondenheid van de N.S.D.A.P. en de Nederlandsche na tionaal-socialisten enderstreepte. Alle strrjders voor de nieuwe idee hebben zich het vertrou- wen van den FUhrer waardig te toonen. De levensweg van den FiUhrer is in alle opzichten een voorbeeld voor den strijdbaren men3ch, die zich geheel aan zijn werk wil geven. Door de gemeenschappelijke daad, het offer en het werken der Duitsche en Nederland sohe kam^raden, aldus spr., is het mogelijk den FUhrer te helpen de eindoverwinning te bereiken. De bijeenkomst werd met het zingen der nationale liederen besloten. Groot was ook de belangstelling voor de bijeenkomst in hotel Brittannia te Vlissingen, waar een der zalen in feestelijk gewaad was gestoken ter gelegenheid van de viering van Hitlers verjaardag. De groote hakenkruisvlag en de N.S.B.-vlag waren als 't ware 6dn sym- bool van de verbondenheid der Duitsche en Nederlandsche nationaal-socialisten, die hier bijeen waren. Het portret van Adolf Hitler was met bloemen omgeven en steeds dichter werden de bloemen opgetast. Na afloop der bijeenkomst werden deze bloemen naar de graven der Duitsche soldaten overgebracht. Na een inleidend woord van den heer Hofe- lein sprak de kringleider voor Walcheren der N.S.B., de heer v. d. Vlugt, die uit naam van zijn kameraden de gelofte aflegde, voor het nationaal-socialisme te strijden en te werken, naar groote voorbeeld van den FUhrer. De gevolmachtigde van de N.-S.D.A.P. voor Zeeland de heer Dieckmann danikte de kame raden van de N.S.B. voor hun gelofte van trouw en overhandigde de beproefde Duitsche en Nederlandsche medewerkers portretten van den FUhrer. De heer Dieckmann sprak vervolgens over het leven en het levensdoel van Adolf Hitler, over zrjn kinderjaren en zijn harde jeugd en over zijn onvermoeiden strijd. Spr. herinnerde aart den soldaat Adolf Hit ler, die in den strijd voor zijn groot vaderland ongebroken bleef en die aan het einde van den smadelijiken oorlog als onbekende. en onbemid- delde man het besluit nam, politicus te wor den en Duitschland weer op te bouwen, welke strijd in 1933 met succes werd bekroond. De heer Dieckmann schetste Adolf Hitler als kunstenaar, als mensch, als vriend van de jeugd, als profeet, als geniaal staatsman, als veldheer. Adolf Hitler, aldus spr., is de groote vriend en kameraad van alle nationaal-socia listen. ,,Hij is onze FUhrer en wij volgen hem naar een gelukkige en groote toekomst". De plechtigheid werd besloten net het zin gen der nationale Duitsche hymnen. LUXOR THEATER. „Kora Terry". Marika Rbkk beschikt, behalve over een prachtig-, slank figuur, een aantrekkelijke stem, rappe dansvoeten en veel tempera ment, ook over een bijzonder tooneeltalent. Wie het nog niet wist, krijgt in ,,Kora Ter ry" alle gelegenheid zulks te constateeren. Het gegeven is kort samengevat, dat van twee zusters, die samen een varietenummer •geven, de een ontvankelijk is voor de talrijke financieele voordeelen, die een wat los leven haar schijnen te bieden, terwijl de under serleus is in haar werk zoowel als in haar levenswandel. Marika Rokk speelt beide rollen, van welke het dikwijls moeilijk valt de meest bekoor- ljjke aan te wijzen: de verleidelij-ke Kora, die al het raffinement bezit, dat een man maar wenschen kan, of Mara, die de meer waardevolle deugden bezit van moederliefde, menschelijkheid en eenvoudigen meisjes- charme. Door verwikkelingen, die niet eens zoo gezocht schijnen, komt Mara noodge- dwongen in Kora's schoenen te staan. Mees- terlijk weet zij de wereld te bedriegen en onder Kora's naam een geheel eigen roem op te bouwen, die echter telkens gestuit wordt door zonden uit het verleden van Kora, die keer op keer vergelding eischen. Zang, dans en muziek geven dit gedurfde verhaal het noodige reliefrevuefeesten in de grootste theaters, zoowel als in mondaine nachtclubs van Algiers en lief en leed van het wereldje der vari^te-artisten, die alien hun zorgen hebben over hun nummer. PREMIEKEURINGEN VOOR STIEREN EN VROUWELIJK FOKVEE. De Provinciale Commissie ter bevordering van Rijkswege van de Veefokkerij besloot in verband met de huidige tijdsomstandigheden, waardoor vervoer van stieren over een eenigszins grooten afstand niet mogelijk is, de premiekeuringen van dekstieren dit jaar niet op centrale keuringsplaatsen te houden, doch deze keuringen te combineeren met de keuringen van vrouwelijk rundvee. Dit besluit is alleen voor 1941 genomen. Zoodra de mogelijkheid daarvoor weer aan wezig is, worden volgende jaren weer cen trale stierenkeuringen gehouden. De keuringen van stieren en vrouwelijk rundvee zijn als volgt vastgesteld: Maandag 5 Mei: Nieuwvliet, Zuidzande, Sluis en Cadzand. Dinsdag 6 Mei: Eede, Aardenburg en Biervliet. Woensdag 7 Mei: Schoondijke en Ocst- burg. s Dinsdag 13 Mei: Hoek, Axel en Zaamslag Zaterdag 17 Mei: IJzendijke. BEGRAFENIS L. DUVEKOT Cz. Onder zeer groote belangstelUng heeft Woensdagmiddag te Goes de ter aarde be- stelling plaats gehad van wijlen den heer L. Duvekot Cz. OndeT de vele aanwezigen merkten wlj op vertegenwoordigers van den Bond van Vrije Evangelisohe gemeenten in Nederland, van schoolbesturen en van organisaties op land- bouw- en keuringsgebied. Nadat ds. M. v. d. Vis, predikant van de Vrije Evang. Gemeente te Goes, de plechtige liturgie had verricht, voerde ds. Enter uit Rotterdam, voorzitter van den Bond van Vrije Evang. gemeenten het woord. Tientallen jaren heeft de heer Duvekot in het comitd van dezen bond zitting gehad. Hij verrichtte dien arfoeid met toewijding en overgave. Veel wordt in hem verloren. Namens den algemeenen keuringsdienst en namens het alg. keuringsinstituut in Neder land sprak de heer J. den Hamer te Terneu zen woorden van dankbare nagedachtenis. Sinds 1921 was de heer Duvekot voorzitter en algemeen leider van den keuringsdienst, afd. Zeeland. Ook de afd. Zeeland van het K.I.Z. heeft hij tot bloei weten te brengen. Steeds heeft hij gewerkt voor eenheid in het keu- ringswezen. De heer J. A. van Noort te Rotterdam sprak als een van de oudste handelsvrienden woor den van sympathie en dank voor den ontsla- pene. De beer J. A. Fl;nk te Goes voerde het woord namens Duvekots Graanhandel. Spre ker, die 39 jaar met den overledene heeft mo gen omgaan, schetste hem als een man trouw in liefde, groot in goedheid. De heer A. Jeronimus te Middelburg sprak namens de vereeniging van graanhandelaren. De heer J. Laport te Goes gaf uiting aan de gevoelens van dankbaarheid van de hestu ren van de Chr. Bewaarachool en van de Chr lagere school. Ds. M. v. d. Vis wees er vervolgens op, dat in het leven van den beer Duvekot Is bewaar held, dat de gedachtenis van den rechtvaar- dige tot zegening zal zijn. Veertig jaar was hij lid van den kerkeraad van de Vrije Evang. gemeente en vele malcn heeft hij het Evange- lie gebracht. Daarom zal hij spreken ook na dat hij is gestorven. Ds. Mooij ging in dankgebed voor. „SGHUTTHVAER". In de op 7 en 8 Mei a.s. te Utrecht te houden algemeene vergadering der Schip- persvereeniging ,,Schuttevaer" komen o.m. in behandeling: een voorstel om te verzoeken de zich be- neden den waterspiegel bevindende palen in de middensluis te Terneuzen op te ruimen; te verzoeken op uitbouw van den kop van den middenhavendam in de haven van Bres- kens, zoodanig dat een versmalling in de oud'j haven ontstaat en minder last en schade wordt ondervonden van het in- en uitloepen der veerbooten; aan te dringen op het regelmatig uitbagge- ren der haven te Breskens, gelijk dit voor- heen plaats had; te verzoeken. om uitbreiding van de laad- en losgelegenheid in de haven van Breskens door het maken van een steilen walmuur of door het dichtmaken achter de vloedpalen met steigerwerk; te verzoeken pinnen aan te brengen aan de palen in de vluchthaven te Stoofpolder; te blijven aandringen op verbetering van de haven te Bath; nogmaals aan te dringen op palen bp den uitklaringssteiger te Sas van Gent; opnieuw aan te dringen op het mogen in- klaren van vaartuigen, komend uit Belgie te Hansweert in de plaats van Bath, indien deze schepen bestemd zrjn voor havens be- neden Hansweert. LIJSTENCOLLECTE WINTERHULP gehouden van 15—19 Aprtl. Van de onderstaande gemeenten zjjn alsnog de collecten binnengekomen: Graauw en Langendam 51,94; Hoofdplaat .f 30 (voor!.) en Retranchement 24,20. BEeEDIGING makelaar. Ter openbare terechtzitting van Woensdag 23 April 1941 der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg is beeedigd als makelaar in scheepsbevrachtingen de heer Leendert Mul- ier, procuratiehouder en koopman. te Ter neuzen. HET CENTRUM. Der Postmeister. Door de besneeuwde velden van het keizer- lijke Rusland nadert de postkoets met den ritmeester Minskij uit Petersburg en stopt voor het eenzame huis van den ouden poat- meester Simeon. Doch ge moet er eens op letten de camere gl(jdt even door en brengt ook aan den anderen kant van het kleine ge- bouw een stnk van de witte oneindigheid in het beeld, zoodat ge eerst recht voelt, hoe eenzaam het huis van den ouden postmeeeter wel ligt Men teekent. zoo, met een kleinigheid. sfeer en men weet in de zaal na zulk een paar kleinigheden, dat de camera in goede handen is. Men ervaart het weldra in de practijk, want Gustav Ucicky hij heeft zijn reputa- tie als regisseur vervaardigde naar een be- werkte novelle van den grooten Russischen dichter Poesjkin 'n schoone en boeiende film. Knap gemaakt en verrassend goed gespeeld. Daar is in de eerste plaats een groote rol van Heinrich George als den bedrogen postmees- ter. Want Minskij, de elegante off icier uit Petersburg, heeft de dochter, Dunja, van den ouden Simeon meegevoerd. Zij wordt opgenomen in het mondaine en meer nog demi-mondaine leven en gaat er in onder. Ten slotte bereiken de ge- ruchten van haar losbandigheid het eenzame posthuis de postmeester gaat naar Peters burg om zijn dochter te tuchtigen en degenen, die schuld hebben aan haar ongeluk. En dan speelt men hem een lugubere comedie voor: de bruiloft van zrjn dochter met den minnaar die zij reeds lang verlaten had het is een afschuwelijke grap, maar de oude man danst en als hij, na afloop, terugkeert, vertelt hij een nieuwsgierige vrouw in den trein van het goede huwelijk, dat zijn dochter gedaan heeft. De oude Simeon is gelukkig en hij zal nimmer de ware oorzaak van het overladen van zijn dochter weten; tot zijn dood verteld hij den reizigers, dat hij te trotsch op zijn Dunja was Etsn verhaal, dat, als het romantische too- neel, den spelers sterke kansen biedt. Zooals gezegd, een groote en indrukwekkende rol van Georgeprimitief en goedgeloovig mensch, oersterk, ontembaar in zrjn woede en een kind in zijn deemoed. Die figuur van den ouden postmeester wordt foij George een prachtig mensch, in zijn uitbarstingen en in zijn teederheid, in zijn liefde voor de dochter, in zijn bedriegelijk geluk. Te Middelburg overleed op 68jarigen leef- tijd de heer J. Crucq, in leven gepensioneerd hoofdcommles ter provinciale griffie van Zee- land. Op 15 Juni 1902 als klerk bij de derde afdeeling dier griffie gekomen, bleef hij daar- aan verbonden, doorliep de verschillende ran- gen, om op 1 Januari 1931 te worden bevor- derd tot hoofdeommies. Zrjn arbeid als pro- vinciaal amfotenaar werd door de regeering erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. op 30 Augustus 1937. Bij het bereiken van den 65jarigen leef- tijd vroeg en verkreeg hij op 1 November 1937 eervol ontslag. Maandag a.s. wordt het stoffelijk overschot te Middelburg ter aarde besteld. De Secretarls-Generaal van het Departe- ment van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend Brood en gebak. Gedurende het tijdvak van Maandag 28 April tot en met Zondag 4 Mei as. geeft elk der met ,,14" genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met „14" genummerde broodbonnen rectit op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijproducten telkens tenmin- ste het daarachter geplaatste aantal gram- men: beschuit 76 gram, biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram, andere koek- jes 200 gram, koek 160 gram, cake 300 gram, gevuld klein korstgebak (b.v. amandelbrood- jes) 400 gram,, gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram, taart en gebakjee 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierboven niet ge- jioerad zijn, geldt, dat een rantsoen een hoe veelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 4 Mei nog niet getoruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende de periode van 5 Mei tot en met 11 Mei as. met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e.d.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 2