KRUSCHEN t GROOT WOONHUIS Afdeling Terneuzen van „Vo!ksonderwijs" Nieuwste Wandkaart van Groot Brittannie en lerland Kaart van Albanid en Grickcniand Kaart van de Balkanlanden Kaart van Europa Kaart van Afrika Wereldgids Predikbeurten^ Feuilleton-vertellingen Qpenbare Verkooping. Het Huis en Erf Qpenbare Verkooping TWEE HUIZEN V.V. JERNEUZENSCHE BOYS" Bel op: 2798 STARA'S GUALINj v. BORSSUM WAALKES goedgekeurde Zaaigranen Te koop Firma P. i. van de Sande Rheumatische pijnen RECHTSZAKEN. BRABANTSCHE BRIEVEN. Kou - Griep - Pijrt DE VERDUISTERING. JOHANNES CORNELIS DE REGT, 0CTAVIA VOSSAERT, TE KOOP AANGEBODEN DONDERDAG 20 MAART 1941, OONDERDAG 27 MAART 1941, Doen is een ding. In alle toonaarden en van alle zijden hoort men van eenheid en saamhorlgheid. Dit zij geen ijdele leuze. Op 1 Mei a.s. gaan weer de schooldeuren open voor nieuwe leerlingen. Ouders, denkt bij het doen van Uw keuze aan die ene inrichting in ons land, waar alle kinderen van ons volk toegang kunnen vinden. Onverdeeld naar de Openbare School I HET BESTUUR. Op basiling verkrljgbaar voor de Zaai Abed-Kenia en Saxonia Zaaigerst Blanka Witte Zomertarwe Van Hoek's Zomertarwe Mansholt's Binderhaver Aka en Ceka Bruine Boonen Zaailijnzaad Friesche Concurrent Onder N.A.K. plombe en certificaat. Aanbevelend, FRANS DE BRUiJN ZONEN DE HOESTSIROOP voor Kinderen die het slijm los- maakt, in flacons h /"0,60 en f 0,90. P. KLOUWERS Gras-, Klaver-en Bietenzaden I J. ROUW-NEELS, Baandijk 18. 2e HANDSCH ARTIKELEN 1 Stofzuiger 1 Waschmachine 1 Heerenrijwiel 1 Oamesrijwiel A. J. STOFFELS-RISSEEUW Prijs f 0,521/3 Franco per post f0,55 Prijs f 0,421/2 Franco per post f 0,45 Prijs f 0,80 Franco per post f0,82l 2 Prijs f 1,05 Franco per post f 1,07l/2 Prijs f0,52'/2 Franco per post f0,55 Prijs f 0,80 Franco per post f0,85 B0EKHAN0EL TERNEUZEN Oyeral op de wereld wear aan galeden werd. heelt Kruschen zijn weldadigo werking bewezen. Neem toch 66k onder voortdu- rende cont'role van scherkun- dige-apotheker G- J- Logger. BIJ apoth. en drop. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41 Joist in dagen van moeilijkhedm was het de gezonde kameraadschap en opofferingsgezind- heid der leden, die deze trjden te boven kwam. Wtj zagen dat met voldoening, want zonder coppa-n schijpt het bestaan eener vereeniging nu eenmaal niet te kumnen. Het spy! ons daarom zeer, te moeten mel- den, dat thans het besluit gevallen is om na dieze cntmoeting een streep te zetten onder het lief en teed dezer club en is daarmede de rij der clubs, die het moede hoofd hebben neergelegd, met fifin vermeerderd. IHoe prettig zou het thans aandoen indien brj deze laatste ontmoeting tegen Biervliet, die oan 2 uur aanvangt, de spcctvrtenden uit Temeuzen zich thans in grooten getale op het terrein verzamelden en daarmede hulde brachten en hun sympathie betuigden met de dub, die vooir de laatste maal haar kleuren verdedigt. POLITIERECHTEB TE MIDDELBURG. Zit ting van 14 Maart 1941. De volgende zaken werden behandeld: X. C. d. B., cud 54 j., koopman te Brea kers, moest zich verantwoorden wegens dief- stal van een drietal paarden uit een weide, gepleegd' te Groede, omstreeks 12 Nov. 1940. Getuige P. Mojfi zegt: „Een leugentje om bestwil is geen zonde, zegt men in de paardenhandel. Hij kreeg 50 van Pijfferoen •en 50 van verdachte en voor f 100 wil ik best een leugentje doen." fVeirdachte geeft de feiten toe. De President zegt tegen verdachte, dat hij el meet- veroordeeld is. Ja, zegt verdachte, ik ben al 54 jaar op de baan en dan hoeft het niet te verwccideren als men met den strafrechter in aanraking komt. Als er nooit eens iets gedaan werd, was het voor jullie nlks en zouden jullie moeite hebben om den kost te verddenen. De Off Icier zegt, dat verdachte drie maal te veroordeeld. Hij is als eigen rechter opge- treden. Hij vraagt 100 boete of 50 dagen liechtenis. Mr. DielemanHet is slechts een ingewik- kelde combinatie van namenverwisseling. Er to geen sprake van diefstal. Hij vraagt vry- spraak'. Uitspraak50 boete of 25 dagen hechtenis. I. J. R., .oud 64 j., assuradeur uit Oostburg, werd ten laste gelegd, dat hij in Sept. 1940 vleesch had gekocht, zonder daarvoor de ver- elschte vleeschbonnen af te geven. IBisch en uitspraakf 10 boete of 5 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het inbeslag genomene. ft. v. d. N., oud 24 j., huisknecht te Sluis, ■werd beklaagd op 14 Dec. 1940 aldaar M. L. Vijnokler te hebben mlshandeld. 'Elisch en uitspraak10 boete of 5 dagen hechtenis. M. de K., oud 54 j., garagehouder en pomp- depathouder te Axel, werd beschuidigd in het tijdvak van 1 Juli tot omstreeks eind Juli 1940 benzine te hebben afgeleverd zonder daarvoor de vereischte zegels in ontvangst te nemen. (ESsch en uitspraak,f 10 boet of 5 dagen hechtenis. iF. v. G., oud 34 j., landaroeider te Clinge, moest zich verantwoorden wegens overtre- ra-np van die verboden nederlagewet. Het be- trorf hier ruim 360 eendemeleren. 'Ehisch en uitspraak10 boete of 5 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring der inbe- elag genomen goederen. P. J, v. L., oud 38 j., caffihouder-winkelier te Nteuw Namen, beklaagd van alsvoren van 1100 kg witte kool. Eisch: 35 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraakf 25 boete of 15 dagen hechtenis. J. J. F. V., oud 31 j., te Philippine, beklaagd van alsvoren van 1300 kg kool. Ehsch: /25 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraakf 20 boet of 10 dagen hechtenis. ZONDAG 16 MAART 1941. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN10 u., Dr. L. J. Cazemier; 2.30 u., de heer A. J. Alsfelt. SLUTSKIL. 10 u., de heer J. D. van de Bank; 2.30 u., Dr. L. J. Oazemier. AXEL. 10.30 u. en 3 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 10.30 u., leesdienst; 3 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 10 u., Ds. Drost; 5 u., Ds. Drost, Jeugddlenst. KLOOSTERZANDE. 9.30 u., Ds. J. Kroon. Bidstond voor het gewas. SAS VAN GENT. 10 u., Ds. E. Raams, van Hoek. PHILIPPINE. 2.30 u., leesdienst. Gereformeerde Kerk. TERNEUZEN. 10 u„ Ds. Kok, van Zaam- slag; 2.30 u., Ds. G. W. van Houte. AXEL. 10.30 u. en 3 u., Ds. Post. ZOUTE3PUI. 10 u. en 2.30 u., cand. J. F. Sollie, van Eindhoven. HOEK. 10.30 u. en 3 u., Ds. F. Pijlman. ZAAMSLAG. 10 u., Ds. G. W. van Houte, van Temeuzen; 3 u., Ds. Kok. Chr. Geref. Kerk. ZAAMSLAG. 10 u. en 3 u., Ds. Tolsma, Gereformeerde Gem een te. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. HOEK. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u„ 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Oud-Geret'ormeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2 u. en 5.30 u., lees dienst. Roomsch-Katholieke Kerk. TE1RNEUZEN. 8 u., 9.15 u. en 10.30 u„ H.H. Missen; 2.30 Dot. Ulvenhout. Amico, N Zit den Brebander eenmaal in z'n Zon- dagsch pak, dan komt de Zondagsche bui van-eigens over 'm. En die bteft over 'm tot den dag ten- ende is, tot ie z'n Zondagsche spullen aflegt, in de bedstee klimt en de dekens tot z'n kin trekt. Mot ie naar 'n feest, naar 'n begra- fenis, naar de recht- bank (zooals w(j onderlest) en stikt ie z'n eigen in de Zondagsche kleedij dus, dan is 't Heiligendag veur 'm: z'n gelaat staat in rozen glans; daar kan 'm vandaag niks on- plazierigs gebeuren! Deuzen trek is bar sterk in ons hardwerkend, arbeidzaam Volk, dat mee t afleggen van z'n werkpak van- eigens den Zondag „aantrekt" als 'n makke- lijkzittend costuum en 'n ,,schoon" (geocho- ren) gezicht! Ik denk, dat deuzen trek in ons, Braban- der, ook de oorzaak is gewist van 't voortbe- staan van veul afgeschafte Heillge dagen! Want daar wierd altij verzocht, om, al was den Heiligendag als Zondag afgeschaft, t6ch 's mergens naar de kerk te komen! - Nou Naar de kerk gongen w<j nie in den kiel, op 'n paar mestklompen en mee de spaai over den schouwer. Maar ,,zoo'n bietje op z'n Zon- dagsch". Ennena de kerk, dan gongen we dus efkes 'n borrelke vatten aan den over- kant. In 't durp hoorde dan ginnen enkelen boerenwagel, nie den hoogen klank van 't aambeeld, nie den klop van den wagelmaker, nikske! Want ze zaten allegaar aan 't Zon- dagsch borrelke. d'Akkers lagen leeg van volk. Meneer pastoor gong daar over den weg mee zijnen moirfi-zrjen sjerp over den toog! En 't vrouwvolk? Dat dee, als vaneigens, na de kerk 'nen gesteven en gestreken schort veur! Dan blfifif 't ommers Zondag! Heel den dag! En 's middags klepelde 't klokske veur 't Lof. Neee als wij eenmaal 't Zondagsch pak aan hebben, dan is 't Zondag! Al is 'tom naar de Rechtbank te gaan. Veur den Fielp was 't dieen dag nog ster- ker. Hij moest naar 'n bruiloft. 'n Nicht van z'n vrouw vierde de zilveren. Den Fielp had er, mee veul bonneke&gegoochel, passen-en- meten en zoo alles veur geleverd, brooikes- zus, brooikes-zoo, 'n groote brulloftstaart, koekskes, bruidsuikers, wat kon ie anders doen, dan in 't zwarte pak en hooggehoeid 6n mee 'n schoonen „haanspraak" in z'nen kop ter bruiloft gaan? Den Jaan had ook iets bijzonders aan d'hand dieen dag. D.w.z. hij moest den parochianen, huis aan huis, gaan aanzeggen, namens de familie, dat den ouwen Kees Verpalen was overleden. En de durpers uitnoodigen veur de plechtige Uit- VEiartmis dan-en-dan, zij die mee n kruiske stonden aangemerkt, bovendien veur 't bid- den-in-'t-sterfhuis. Ja, in 't Februari-tij is 't veur den Jaan druk mee deus werk- zaamhedens. „Februari, M^ert zijn m'n beste maanden", beweert den Jaan altij. Dat ,,aan- spreken" doet Janus in 'n soortement van ambtscostuum. Statig in t zwart, mee ge- vlochten ciistels over de borst en... mee 'nen steek op, dwars op den kop, lrjk Napoleon zoo'n dink droeg. Maar Janus z'nen steek is sierlijker: hij hee-t-er nog 'n paar linten afhangen. Veur Kiske Vecpalen zwarte linten, veur 'n onge- trouwd zijii de linten wit! Den Blaauwe en ik, wij hadden gin bijzon- deren dag, wtj gongen dus nie mee 'nen hoo gen hoed, nie mee 'nen ministersteek naar 't trimmenaal, doch gewoon, in 'n „tusschen- bei-ke": da's 'n costuum te goed nog veur de week, maar nie mooi genogt meer veur den Zondag. Nolleke, de hoofdfiguur van deuzen dag, had z'n eiger. piekffjn opgedoft. Bruin ge- streept colbertcostuum, 'nen groenen das mee 'n geel bolleke, 'n genuukschuppersdoekske in z'nen borstzak en z'nen (afgezaagden! wandelstok, dien ie onder den arm draagt, omdat den stok ndg te groot is veur deus •kleine kulleke. Hij bldnk, NoOleke! Ocherm, liij hee zoo geren de leiding, ge wit! En of ie vandaag de leiding had, mee z'n gevlekte, vecscheurde, geljjmde dagveferding mee drie strafbare feiten Ik had de sjees ingespannen staan, als 't gezelschap druppelsgewijs afkwam. Nolleke was nommer 66n. „Ge ziet er uit of ge aan gaat teekenen", spotte Trui. „Aan mij gin kans", zee Nol. En parmantig draaide-n-le z'nen wandelstok zoemend in den ronde. „Jaja", zee Trui, ,,ge zult straks wel minder prots hebben, als ge veur 't hekske staat om den eisch van zoo- veul maanden op te vangen". „Dat zoude te graag hebben, Trui", ant- woordde Nolleke: „en wat ge zoo geren hebt, gebeurt toch nie, let op!" Daar was den Jaan. ,,Gade gij z66 mee?" vroeg Nol. ,,Nle mooi genogt?" vroeg Janus, ,,'t Krijgt veul weg van 'n tranendal, vond Nolleke: „afijn! 't Is toch wel plechtig zoo!" Daar was den Fielp ook! Bie zag er uit, in z'n bruiloftspak, als den president van 't feestcomite. Toen kwam den Blaauwe nog, z'n lichte ruiten pet schuin op de rosse ste- kels, 't reisgezelschap was compleet. ,,Als de grens open was", zee den Blaauwe, „lieten we verstek gaan, mar.nen'n Schoon ploegske veur den Anvers!" Toen rejen we naar 't trimmenaal. Om tien uur waren we opgecoepen. Om half twaalf waren we aan de beurt. Ze ston den dieen dag in de rij, om d'r portie te halen! Kaartspeulen kosten we niet, want de getui- genkamers zaten zoo vol, of hier bonnen uit- gereikt wierden veur extra-brandstoffen. D'n marechaussee die den dienst had, zag even onze dagviterdings in, dat waren veur hum zooveul als onze toegangsbewijzen. ,,Oh", zee-t-ie, „guilie hoort bjj malkaar. En ditte Is den beklaagde...Toen keek ie, 'n bietje verwenderd naar benejen, »naar Nolleke „Poging tot mlshandeling, huisvredebreuk en beschadiging.zijde gij dat??" „Jawel", zee Nolleke fier: „beval ik oe soma nie, brigges?" Maar den brigges gaf 'm de dagvsterding verom, hield ze vast aan 't puntje, tusschen z'n nagels. „Ge hoeft er nie vies van te zijn", zee Nolleke verontweerdigd: ,,'t is maar Cats horre en pils. En 'n bietje Ijjm". ,,Den president zal..." zee den brigges. ,,Die kan me de..." Maar den Fielp kwam er tusschen. ,,Hij is nie groot", zee den Fielp, „maar brig, 't is 'nen beklaagde, waar ge toch mee veur den dag kunt komen, jonk! Halle hondeugden van tien groote kearels zltten has firing hin 'n tonneke hin Hamoldus Gommers hopge- propt." „Ik begin 't te gelooven", zee den mare chaussee seerjeus. Hah! Daar was Nollekes advocaat, Mr. Gladbeek. Kaal en blinkcnd, gezond en blo- zend, slim en glad als ge maar verlangen kunt, dat oewen advocaat in 'n zwakke zaak er uit zal zien. „Zijn dat oew getuigen, Gom mers?" „Jawel, meester", zee Nolleke; „ge zou 't zoo nie zeggen, maar als zuilie d'r verklarin- gen hebben afgelegd, eerlijk als goud, dan kan gin mensch wijs meer worden uit oew zaak!" Mr. Gladbeek keek tevrejen naar den „aan- spreker", naar den „bruiloftsgast", naar den rossen Blaauwe en naar mij. Den Fielp kreeg 'n hand, want da's ouwe kennis! Den Elelp wijst op Ulvenhout de advocaten aan, ziede. Hebben jullie oew dagvaardingen meege- brocht!" vroeg Mr. Gladbeek. We toonden ze, Nol ook...! Toen gong Gladbeek 'nen stap achteruit. EJn zee: „ja. Ja. Eh... ja. Jaja... da's in orde!" Eindeljjk wierden we afgeroepen deur den deurwfifirder. „In de zaak tegen Amoldus, Hermanus, Ludovicus Gommers!" .Present", riep Nolleke. Den deurwfifirder keek veuruit, achteruit, toen naar benejen. En daar ontdekte-n-ie Amoldus Emzoovoorts. Wij kregen 'n plek links op 'n bank, mee den chef uit Zwaluwe. Nolleke wierd ampart gezet, rechts op de beklaagdenbank, mee Mr. Gladbeek achter 'm. Eerst moest Nolleke vertellen dat le Ar- noldus Gommers was. Geboren...?" zee den president. „Jawel", zee Nol: „ik ben ge boren". D'n president kreeg toen wel belangstelling veur 'm Zee toen: „u moet alleen maar antwoorden op wat ik vraag, verdachte". „Ge vroeg of ik geboren was", zee Nol, ,,en ik bfin geboren, edelachtbare!" Ook de rechters kregen belangsteliing veur „de" zaak en stuk veur stuk bogen ze over de groene tafel, keken in de diepte. Dan, als ze Nolleke zagen, schoten ze mee n schokske weer terug in den grooten stoel en kuchten achter d'r hand. ,,Griep", fluisterde den Fielp. „Geef de dagvaarding maar eens", vroeg den President. Dalijk was Nol present. Gong op z'n teentjes staan, reikte 't slonzige ver- scheurde, gelijmde papier fier over. Onwillekeurig trok den president z'n hand in. Dan zamelde-n-ie moed en nam 't pam- pier aan. Mjjn „getuigenbank" begost te ,,leven". Daar zaten 'r 'n paar stillekes te lachen, alleen nog mee den buik. De bank stond, om zoo te zeggen, onder electrieken stroom. Den president keek van die dagveerding eerst naar Nolleke. Toen naar Mr. Gladbeek, die 'n onzichtbaar oogse knipte. Dan naar ons. Dan naar zijnen buurman-reehter. Dan zuchtte den president 'ns, maar zweeg. D'n griffier, 'n jonk keareJtje,, kroop wat dieper weg achter zijnen bef. Toen gaf de presi dent Nolleke de dagveerding verom. Nol vouwde 't pampler sjecuur op en stopte 't in zjjnen portefulli. Be waar 't maar zuinig", zee den president seerjeus. Maar toen was 't mee 't griffierke gedaan. Dat kreeg 'n hoestbui, dat z'n befke wapperde. Mijn bank kwam onder zwaarderen stroom, Mr. Gladbeek poet- ste z'n gladde gezicht nog blinkender. Toen moest den Griffier Nollekes euveldaden veur- lezen. ,,Dat hij, Amoldus Hermanus Ludovi cus Gommers voorncemd, in den namiddag van den 17 November 1940 te Lage Zwaluwe in het Stationsgebouw der Nederlandsche Spoorwegen had opengetrapt en zich geweld- dadig toegang verschaft tot het kantoor van dm Chef der Spoorwegen, 'n locallteit niet voor het publiek toegankel^jk... ,,Stop", commandeerde Nolleke: „waarom zit er dan n deur in, als daar niemand bin- r^nmag!" Den president roffelde mee zijnen hamer, dreigde Nolleke mee den Veldwachter die daar stond. Mr. Gladbeek suste Nolleke ook en den Griffier... brak 't zweet uit. ..Afijn, aan die dagveerding kwam 'n end, op 'cien oogenblik teen we 't hadden opge- geven. ,,Bekent u zich te hebben schuldig gemaakt aan de feiten zoo juist door den heer griffier voorgelezen en u ten laste gelegd door den heer Offlcier?" vroeg den president. ,,Eenm bonk leugens", riep Nolleke! En toen naar den Officier: „ge mot maar dur- ven! Ik zou me..." Toen most Nolleke naar buiten. Den Chef wierd gehoord. Die was 't mee de dagvfifirdinig volmokt eens! ,,Ein heeft dat kleine mannetje u werkeljjk bedreigd?" vroeg den president. „Jja... meneer den president", antwoordde den Chef. ,,Hrj wou m'n seinstaf hebben om den trein te laten vertrekken, want hij had betaald, zei hij, om naar den Haag te gaan en niet om in Zwaluwe voor Piet Snot op 't perron te blQven staan. Hij ging uit van het standpunt, dat Ik het te koud vond om naar buiten te gaan en den trein het vertreksein te geven!" ,,Gaat u 'ns zitten. E5n komt u eens hier, getuige Beeckers?" Aan den Fielp wierd gevraagd: ..vertel u Helpen veilig en vlug. Doos lOen 50ct eens, u is een oud vriend van Gommers, niet?" ..Welnee, hedelhaohtbare", zee den Elefp: „welneee." ..Begrtjp ik niet. U was toch met elkaax voor plezier op reis? Op potverteering, niet- waar?" „Eh... jja! Zekers! Maar zuilie daar, den Drfi, den Jaan..." „Jaan? Wie is dat?" „Dieen aanspcekerEn den Blaauwe, ddt zijn m'n kameraads, maar Nolleke, pardon, maar Gommers was meegegaan hop heigen kosten. Buiten bezwaar van de propkas, hbdelhachtbare. Propkas ,,Jawel. De kas van de propckib." ..Propclub?" ..Kende da spulleke nie, hedelhachtbare, proppenKek, da's zoo..." ..Genoeg. Maar u kent Gommers toch goed?" ,^Nou...? Goe-oed?? Goed?? Ik kfin 'm, ja." ..Hoelang al?" ,,'n Dertig, veertig jaren, hedelhachtbare." „U kent 'm dus al bgna 'n halve eeuw... slecht?" ,,Zoo his 't precies, hedelhachtbare." „Is ie...?" den president tlkte teugen z'n veurhoofd. ..Stapelgek, hedelhachtbare. Stapelmesjok- ken", zee den Fielp enthouslast. Stapelgek..., die indruk maakt ie nou ook weer niet. Denk er om, getuige, u kent hem al veertig jaren... slecht enne... u staat on der eede!" „Laten we dan zeggen, hp his kiedewiet!" gooide den Fielp 't op 'n accoordje. .Kiedewiet ..Oogmoedswaanzin! Nolleke vlndt z'n heigen den flinksten vent van Hulvenhout, hedelachtbare Afpn, amico, ik kan heel de terechtzitting nie verslaan, tot m'n spijt, maar op 't end moest Nolleke weer verom komen, ze hadden 'm er toch brj noodig. Maar hij was veul ge- pikeerd. Toen wierd 'm z'n strafblad onder z'n neus gehouwen. 'n Oud vonnis van 15 boete veur eenvoudlge beleediging van een ambte- naar in functie. Nolleke schudde wanhopig z'nen kop. ..Wlfifir gelogen", zee-t-ie mee 'nen zucht. ,,'t Was veur rijen zonder licht. Enne toen, vaneigens, toen zijn er "n paar woordjes ge vallen. Maar da's tien jaar gelejen!" De zaak liep percies als Mr. Gladbeek had gewild. Na den eisch van den Officier, 50 of 50 dagen, verklfifirde Gladbeek Nolleke mee prachtig geleerde woorden, die Nol nie be- greep gelukkig, ook veur stapelgek en als Nol er 'n tientje uit houdt, dan Is 't veul! Wij hebben er wijers 'n gezellig dagje van gemokt, den Fielp was laat ter bruiloft, Janus vergat Kiske Verpalen en over 14 dagen hebben we de uitspraak. Daar loopen weddenschappen. Ik zeg 'n tientje. Den Fielp denkt vijf plek. Den Blaauwe heeft 't staan op zeuven maanden. E!n den Jaan denkt van 'n jaar opzending naar 't gekkenhuis. 't Was 'nen plazierlgen dag. Ja, die prop- club, amico, die heffen we noolt op, man! Maar nou schei ik er af. 't Is wellekes. Veul groeten van Trui, Drfi in en den Eteker en als altij gin horke minder van oewen t.a.v. DRfi. In het belang van de naleving van de he- j palingen ten aanzien van de verduiste- I ring: Zonsopgang 15 Maart 7 uur 56 min. Zonsondergang 15 Maart 19 uur 43 min. Zonsopgang 16 Maart 7 uur 53 min. Zonsondergang 16 Maart 19 uur 45 min. Zonsopgang 17 Maart 7 uur 51 min. Zonsondergang 17 Maart 19 uur 47 min. I Gedurende de daartusschen gelegen uren I moet verduisterd worden. Laatste Kwartier 20 Maart. ONDERTROUWD A. HAMELINK EN S. HAAK. Temeuzen, 14 Maart 1941. Axelschestraat 81. Nieuwediepstraat 29. Huwelijksvoltrekking D.V. op Donder- dag 27 Maart a.s. Toekomstig adres Axelschestraat 94, Terneuzen. Hedfin overleed na een kortstondig en smartelijk lijden, in zijn Heer en Herland, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder en Behuwdbroeder, in den ouderdom van 71 jaar en 11 maanden. De Fam. L. DE REGT—Jongen, Kinderen, Behuwdkinderen, Kleinkinderen en Verloofden. Rotterdam, 9 Maart 1941. i Kamperfoeliestr. 32. Verzoeke geen bloemen. Heden overleed, na een kort- stondige ziekte en na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Moeder-, Behuwd-, Groot- en Over- grootmoeder, Mejuffrouw Wed. van den heer Theophile Acke in den ouderdom van bijna82jaar. Uit aller naam, Familie ACKE, Klein- en Achterkleinkinderen. Terneuzen, 12 Maart 1941. Dijkstraat 4. Voor de vele hewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze eenige lieveling M A O D A, betuigen wij onzen hartelijken dank. C. DOOMS. P. D. DOOMS—Meeusen. Terneuzen, 14 Maart 1941. Klaassenstraat 16. Voor de vele blijken van belangstelling bij de vol- trekking van ons huwelijk ondervonden, betuigen wij onzen oprechten dank. A. THOMAES. L. THOMAES—van Cantfort. Brussel, Maart 1941. centrum Oostburg Brieven onder No. 26, bureau Algemeen Ad>ertentieblad, Oostburg. Notaris HOV1NG te Terneuzen, zal op des namiddags 3 uur in het Hotel „du Commerce" bij den heer H. C. de Vrieze aan de Markt te Terneuzen in het openbaar verkoopen aan de Dekkerstraat 39 teTerneuzen, groot 74 c.A., eigendom van familie M. Witte en verhuurd voor 2,50 per week. Betaling: Koopsom 19 April 1941, onkosten 6 dagen. Trekgeld 1 o/o. Lasten 1 Jauari 1941. Aanvaarding in genot huur bij de betaling. Nadere inlichtingen ten kantore van den notaris. te HOEK. Notarissen SIMONS te Utrecht en HOViNG te Terneuzen, zullen op des namiddags 3 uur, ten verzoeke van de Erven van Mej. SUZ. DE ZEEUW, in het Caffi „'s Lands Welvaren" bij Mej. de Wed. Nieuwelink te Hoek, in het openbaar verkoopen met ERVEN en TUIN, Noordstraat 13 en 13a te lloek, samen groot 4.48 Are. Verhuurd aan de heeren A. Dieleman en A. de Zwarte, ieder voor 2,50 per week. Te veilen in 2 perceelen. Betaling: koopsom 26 April 1941, onkosten 1 trekgeld 6 dagen. Aan vaarding in genot huur na betaling koopsom. Lasten vanaf 1 Januari 1941. Nadere inlichtingen ten kantore van Notaris HOVING. A.s. ZONDAG Comp. 3e kl. N. Afd. IV Terneuzensche Boys tegen Biervliet Aanvang 2 uur. Terrein Molendijk. VOOR SCHOENREPARATIE VOOR KOUSENREPARATIE NOORDSTRAAT 42 (t/o Stadhuis) Zaadteelt en Graanhandel, Telefoon 65 - HULST. (Voor ledige fiesch 5 cts terug) APOTHEEK Telef. 2060 - Giro 20696? TERNEUZEN GRAAN- EN ZAADHANDEL TELEF. 2564 - TERNEUZEN j HET ADRES voor N. A. K. zwart en wit Keukenfornuis, nikkelen en gewone Buiskachel, ronde Tafel, Kast, 2-pers. Ledikant, Stoelen, Sportwagentje, Kinderwagen, Wieg, Doofpot, Petroleum- lamp enz. ZAAMSLAG TEL. 41 met apart Egypte, Suez-kanaal, Roode Zee-gebied. Lybifi en T ripolis. Atlas, bevattende kaarten van alle landen van Europa, de Werelddeeien en onze Overzeesche Gebieden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1941 | | pagina 3