ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Nieuwjaars-advertentien In den greep van het noodlot No. 10.15 6 MAANDAG 23 DECEMBER 1940 SO© Jaargang Kcrsftfccsl a 60 cent Binnenland Feuilleton WAARSCHUWING. H.H. KANTOORHOUDERS DISTRIBUTIE. Inlevering van Opplakvellen. 1 EENDENEIEREN EN PARATYPHUS. NEUZENSCHE CO U RANI ABONNEMENTSPRUSBinnen Temeuzen f 1,35 per 3 maanden Buiten Temeuzen fr. per post 1,65 per 8 maanden By vooruitbetaling fr. per post 6,per jaar Voor Belgie en Amerika 2,10, overlge landen f 2,45 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het tmitenland alleen btj vftoruitbetaling. Ultgeetiter: Firma P- J. VAN DE 8ANDB GIRO 38150 TELEFOON No. 3073. ADVERTENTI«N: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer /0,20. KJLEINE ADVERTENTIENper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootei* letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentlen bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar Is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de ultgave. DIT BEAD VERSCHI.JNT IKDEREN MAANDAG-, WOENSOAG- EN VRIJDAGAVOND. WEGENS HET KERSTFEEST ZAL AS. WOENSDAG GEEN NUMMEK VAN DIT BLAD VERSOHWNEN voor het Nieuwjaarsnummer dat Woensdag- morgen 1 Januari in plaats van Woensdag- avond zal verschijndn en in de kom dezer ge- meente huis aan huis wordt bezorgd, worden weder geplaatst Voor Nieuwjaarswenschen of gedichten grooter dan 20 regels, zal 60 cents meer worden gerekend voor elke 20 regels of ge- deelte daarvan. De inzendingen kunnen geschieden tot uiterlijk Maandagavond 30 December a.s. Terneitzen, 20 Dec. 1940. Firma P. J. VAN DE SANDE. ONZEN LEZERS, die weder bun abonnementsgeld voor 1941 vooruit wenscben te betalen, wordt verzocht bet verschuldigde bedrag ad 6,v66r 1 Januari a.s. te willen voldoen. DE UITGEEFSTER. worden verzocht het abonnementsgeld over het 4e kwartaal 1940 van de Ter Neuzenscbe Oourant, v6<5r 1 Januari a.s. in te zenden. Bij terug-ontvangst van eene onbetaalde kwitan- tie zal onmiddellijk de toezending van het blad worden gestaakt. DE UITGEEFSTER DE ABONNfi'S VAN HET GEILLUSTREERD ZONDAGSBLAD die het blad per post ontvangen, worden ver zocht, bun abonnementsgeld v6or 1 januari a.s. in te zenden, daar er anders over beschikt wordt met verhooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER. De Burgemeester maakt bekend, dat in verband met de a.s. feestdagen de indiening van opplakvellen gedurende de week van 23.28 December 1940 als volgt dient te ge schieden eodenummers 2000 e.v., Dinsdag v.m. van 9 u. 30—12 u. 30; eodenummers 3000 e.v., Dinsdag n.m. van 1 u. 304 u.; eodenummers 4000 e.v., Vrijdag n.m. van 1 u. 304 u. eodenummers 5000 e.v., Vrijdag n.m. van 1 u. 30—4 u. Inlevering van opplakvellen TEXTIEL dient voortaan iedere week te gescbieden Dinsdags- en Vrijdagsvoormiddags van 9 u. 3012 u. 30. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. KERSTMIS. In het jongste nummer van ,,De Unie", bet weekblad yan de Nederlandsche Unie, publi- ceert het Driemanschap een Kerstboodschap, waarin het schrijft, dat deze Kerstgroet is een vredeswensch door SYDNEY HURLER. Geautoriseerde vertaling door Mevr. T. OSIECK—MEEREBOER. 54) Vervolg. Maar op het oogenblik had bij geen tijd om over de bouding van de vrouw na te denken ze was uit zjjn leven verdwenen en zou er nooit meer in terugkeeren. Wat van meer be- lang was, was er acbter zien te komen waar- heen ze was gegaan, tot wien ze zich had ge- wend. Eoodra hij weer in de zitkamer terug was, d&cht hij het eerste aan dien brief van Mar- quand, geschreven vanult Villa Wiosna. Hij liep op een lade van zijn bureau af, trok deze open en overtuigde zich er van, dat de brief er nog lag. Maar bad Sybil Trent hem gelezen AJb dat zoo was en nu herinnerde bij zich dat zij gisteren, toen bij tbuis kwam, in de kamer aan het rondsnuffelen was zou ze Wend- over kunnen vertellen waar Elsie Spain zic& bevond. Nu die gek Grootbertog Alexis van ge- dadhten veranderd was, was het meisje in waarde sterk gedaald, maar hij wilde niet dat ze als getuige tegen hem gebruikt zou kun nen worden. Hq zou haar uit Villa Wiosna wegthalen en daarom was bet noodzake- lijik dat bij hedenmacht nog in Neuilly arri- veerde. De weinige voorbereidingen w&ren spoedig getroffen iemand van zjjn beroep moet Voorzichtig met explosieve voorwerpen. Door onvoorzichtig om te gaan met uitge- worpen, drqvende of aangespoelde scherpe mijnen of versperringen zijn in den laatsten tijd verscbillende soldaten en burgers ge- dood. Derbalve wordt er voor gewaarschuwd een in zee, rivier of kanaal drijvend onschul- dig lijkend voorwerp, dat er als een mijn of boei ultziet, aan te raken, op te nemen of te naderen. Reeds bij 't naderen kan een explo- sie volgen. Het onschadelijk maken van deze voorwerpen moet door de daartoe bevoegde instanties gescbieden. Op de navolgende punten moet gelet wor den: 1. Het vinden van drijvende of aange spoelde mijnen, boeien of verdacht uitziende voorwerpen moet onmiddellijk met nauw- keurige opgave van vindplaats aan de dichtst- brjzijnde Duitscbe militaire instantie, politie of burgerlijke autoriteit worden medegedeeld. Het zelfde geldt voor het zien /van mijnen of op boeien gelijkende voorwerpen in zee, rivier, kanalen of op het land terecht geko- men voorwerpen. 2. Men vermijde in ieder geval bet aan- raken of naderen van deze voorwerpen, zoo- lang niet is vastgesteld, dat deze volkomen onschadelijk zijn. 3. Men zorge dat tot de komst van politie of desbetreffende instanties voor afzetting rondom deze voorwerpen op een afstand van 1 km door in den omtrek wonende personer. wordt gezorgd. ,,En tweevoudig is de vrede, die ons daarbij voor den geest staat. Wij denken inderdaad in de eerste plaats aan bet einde van den ver- schrikkelijken strijd, die Europa en de wereld verscheurt en vemielt, aan een staatkundigen, oeconomischen en cultureelen vrede, die de landen uit de noodlottige wederzijdsche ver- nietiging terugbrengt tot samenwerking in een nieuwe recbtvaardige orde, welker wijs en weidsch uitgelijnd bestek den maatschap- peljjken welstand en het beschavingswerk der volken voor langen tijd mogelijk maakt en verzekert". ..Daarnaast richt onze vredeswensch zich echter ook op een anderen vrede, die niet van militairen of politieke beslissingen afhankelijk is, maar als een innerlijk en persoonlijk goed door ieder kan worden verworven, boeveel strijd de wereld ook vervult: den vrede, die het deel is van hen die van goeden wil zijn. Het is die innerlijke vrede, die ons in staat moet stelien, de slagen van het lot met sterkte en met wijsbeid te dragen, haat te bedwingen en recht- vaardigheid te beoefenen, te leeren uit de harde lessen der geschiedenis, onze volksge- meenschap sterk te maken en noch vijand- schap, noch miskenning te vreezen op den weg, dien de plicht ons voorschrijft. Dien in- nerlijken vrede moge ons volk behouden en versterken; hij is een hecht anker in de stor- men, die ons land hebben geschokt; bij is ook het beste fundament voor den opbouw van een duurzamen en waarachtigen volkenvrede. „In dezen geest van vredesverlangen, van trouw en Godsvertrouwen wenschen wij aan alle vrienden van De Nederlandsche Unie een gelukkig Kerstfeest". In ,,De Weg" schrijft Arnold Meijer: Deze tijd. met al zijn beperkingen en lasten, kan zegenrjjk worden, zoo deze ons leert, dat alles, wat ons land biedt, voor ons alien ge- zamenlijk is en dat niet de een kan profiteeren ten koste van den ander. De partijen, die oorsprong en voortbestaan danken aan de idee van den klassenstrijd, zijn opgeheven. Het gaat er nu om, te komen tot positieve samen werking. ,,/Vrede op aarde". Ook tusschen de vol- keren van Germaanschen stam en wijder nog tusschen alle volken, maar zulks is alleen mogelijk, wanneer elk volk zijn recht krijgt. ieder moment klaar kunnen staan om te ver- trekiken. Er was niets van waarde in de wo- ning maar nu erkende hij hoe stom het was geweest om de cheque van de Gravin niet direct te incasseeren; hij was er van overtuigd, dat de bank na het gebeurde, in- structies zou krijgen haar niet uit te betalen. Hij zou zien of hij morgenochtend vroeg in dit opzicht nog iets kon bereiken. Hij had het geld hard noodig; tot nu toe had dit zaakje hem een heeleboel gekost het had al zijn baar geld opgeslokt en nu bezat hij, buiten die cheque, eigenlijk geen penny. Maar voor zijn vertrek had hij nog twee telefonische gesprekken af te doen. Om te be- ginnen moest hij zich zoo spoedig mogelijk met Marquand in verbinding stelien. Deze dwaas was zeer lichtgeloovig geble- ken en als hij op 's mans eergevoel werkte, zou het noch Wendover, noch iemand anders makkelijk vallen in Villa Wiosna binnen te dringen. Een bediende decide hem mee dat de me- cEcus dien avond zijm. huis in Parijs had ver- laten, daar hij voor een spoedgeval naar zrjn Maison de Santo in Neuilly was geroepen. Maar toen Zuberra aansluittng trachtte te krij;gen met Villa Wiosna, ondervOnd hij tot zijn groote ergemis dat de lijn gestoord was. Na hierover eerst ruzie met de telefoniste gemaakt te hebben, vroeg hij een ander num mer aan, maar ook hier wadhtte hem een teleurstelling, want hij kreeg te hooren: „Het aumtmer geeft geen gehoor". Dat heteekende dus, dat hij persoonlijk naar Qiraud moest gaan. Voor zjjn vertrek uit Parije en dat wilde hij doen zoodra hij de chfeque geincasseerd had, was er nog heel wat met Giraqd te beaptoken. Maar v66r alles moest hij nu naar Neuilly. Hij zou Mar quand vertellen dat hij er juist de bewijzen van had gekregetn, dart het meiso'e een bedreig- sber was en dat, hij geen figuur wilde Ieder volk is genoegd zijn cultuur te versprei- den over zijn grenzen heen. Moge nochtans geen Nederlanders schuldig zijn aan verraad ten aanzien van zijn volk! Zij dienen daarbij noch hun volk, noch de bezettende autoriteit, noch het nieuwe Europa. Slechts luisterende naar de Ordinantien Gods, zal er werkelijke samenwerking en vrede zijn. Vrede in ons gemoed, vrede in het gezin, vrede onder ons volk, vrede tusschen de Germaansche volken, vrede tusschen de Europeesche volken, vrede op de wereld. Het licht schijnt in den nacht. Vele Neder landers zien thans alles even duister in. Zij meenen, dat zoo lang de Duitsche bezetting hier verblijft, positief werk verkeerd is. Er is zooveel leed hier gekomen, ook al pogen som- mige verraderlijke Nederlanders het anders voor te stelien. Een bezetting kan oorlogs- noodzaak zijn, maar zij is noch eervol, noch verheugend. Ook wij leven onder deze oor- logsnoodzaak, doch wjj laten ons er niet door terneer slaan. Wjj hebben den lOden Mei niet gewild. Wij zouden bombardementen en (bezettingen verre van ons gehouden willen hebben, maar de legers uit het Oosten zijn naar onze steden en dorpen gemarcheerd. Doch wij zien het licht in den nacht, wij zien de hergeboorte van ons volk! Wij zijn niet lamgeslagen, noch blijven wij mokkend toezien. Het Neder landsche volk was te kleinmoedig en zelfge- noegzaam geworden. Het leed van dezen oorlog en deze bezetting zullen wij te boven komen, mits wij moedig zijn en het leven aandurven. Maar slechts onder deze voor- waarden: dat wij gelooven in ons Volk en in ons zelf. Hoe donker de tijden zijn, het nieu we leven ontspruit uit de donkerte naar het licht UITZONDERINGS-VERGUNNINGEN. Voor het betreden van de provincie Zealand en van bepaalde giemeenten in de provinoien Noond-Brabant, Zuid-Holland, Noord-Holland, Fries- land en Groningen. Officieel wordt medegedeeld: Het is gebleken, dat velen ten onrechte in de meening verkeeren, dat met de eilanden, die zonder vergunning van den stafofficier bij den gevolmachtigde van den Rijkscommis- saris door niet-ingezetenen bereisd mogen worden, uitsluitend de Zeeuwsche eilanden zouden zijn bedoeld. Hetzelfde is echter ook bepaald ten aanzien van een aantal gemeen- ten in de provincien Noord-iBrabant, Zuid- Holland, Noord-Holland, Friesland en Gronin gen. Teneinde elk misverstand op dit punt zooveel mogelijk te voorkomen, volgt hier- onder een lijst van alle gemeenten, waarvoor het verhod van bezoek van niet-ingezetenen geldt. Provincie Zeeland: Clinge, Graauw en Lan- gendam te Graauw, Hontenisse Kloosterzan- de, St. Annaland, St. Maartensdijk (:Z1.Oud- Vossemeer, Poortvllet, Scherpenisse, Stave- nisse, Tholen, St. Philipsland, Biervliet, Bres- kens, Oadzand, Groede, Hoek Zeeland, Hoofd- plaat, Koewacht, Terneuzen, Nieuwvliet, Vogelwaarde te Stoppeldijk, Zaamslag, Brou- wershaven, Bruinisse, Burgh te Burgh, Haam- stede, Dreischor, Duivendijke, Elkerzee te Scharendijke, Ellemeet, Haamstede te Burgh Haamstede, Kerkwerve, Nieuwerkerk Zeeland, Noordgouwe, Noordwelle, Oosterland Zeeland, Ouwerkerk Zeeland, Renes.se, Serooskerke Schouwen, Zierikzee, Zonnemaire, Baarland, Borssele, Oolijnsplaat, Driewegen Zuid-Beve- land, Ellewoutsdijk, Goes, 's Gravenpolder, '9 Heer-Abtskerke, 's Heer-Arendskerke, 's Heerenhoek, Heinkenszand, Hoedekens- kerke, Kapelle te Kapelle Biezelinge, Kats, Kattendijke, Kloetinge, Kortgene, Krabben- dijke, Kruinlngen, Nisse, Oudelande, Ovezan- de, Rilland-Bath te Rilland, Schore, Waarde, Wemeldinge, Wissekerke, Wolphaartsdijk, Vlissingen, Yerseke, Aagtekerke, Arnemuiden, Biggekerke, Domburg, Grijpskerke Zeeland, Koudekerke Zeeland, St. Laurens, Meliskerke, Nieuw- en St. Joosland, Oost- en West-Sou- burg te Oost-Sou/burg, Oostkapelle, Ritthem, slaan, beter deed haar in een rijkskrankzinni- gengesticht te plaatsen; de kans was al heel gering dat ze vandaar kon ontvluchteo Maar daarna overwoog hij of hij eigenlijk wel naar Neuilly zou gaan. Was Elsie Spain, zelfs al zou, Wendover haar dezen nacht nog weghalen, al die moeite waard? Ja, dat was ze! en hij balde zijn vuistem. Hij liep er heel wat risico mee, maar toch moest hij het wagen, want zij vertegenwoor- digde de eenige groote fout, die hij ooit in zijn carriere had gemaakt en bovendien, hij gunde Wendover, als vriend van Lomax (de laatste telde niet meer mee) de overwin- ning niet. De true was onuitvoerbaar geble ken, maar hij zou vechten tot het bittere einde Hij hoorde een taxi voor zijn huis stoppen en keek naar buiten. Hij zag twee manned uitstappen en ontdekte bij het licht van een straatlantaarn, dat net op hun gezichten viel, dat een hunner Belon was Belon uit Wee- nen: De man die hem dien brief had gestuurd, waarin hij had gezworen, hem te zullen doo- den, als hij het nog ooit waagde het Kanaal over te steken. Zuberra verbleekte zijn geluk begon te tanen. Onder normale omstan- digheden zou hij hem afgewacht hebben, maar nu was de tijd te kostbaar. Hij liep snel de kamer door en drukte op iets, wat op een gewona bel leek, aange- bracht naast het haardvuur en heel lang- zaam schoof een paneel in den wand opzij. Ben minuut later was de kamer leeg. HjOOFDSTUK XL. De Verpleegster. „Waar ben ik hier?" vroeg Elsie. Ze dacht dat ze in een ziekenhuis was, want de kamer waarin tm lag, was helder en de naakte mu- ren en onbedekte grond herinnerden haar Serooskerke Walcheren, Veere, Vrouwepol- der, Westkapelle Zeeland, Zoutelande, Middel- burg. Provincie Noord-BrabantHooge en Lage Zwaluwe, Klimdert, Willemstad, Fijnaart, Dinteloord en Prinsland, Steenbergen, Nieuw- Vosmeer, Halsteren, Bergen op Zoom, Woens- drecht, Ossendrecht. Provincie Zuid-HOlland: Rozenburg, Oost- voome, Den Briel, Zwartewaal, Rockanje, Nieuwenhoom, Nieuw-Helvoet, Hellevoetsluis, Oudenhoom, Ahhenhroek, Heenvliet, Geer- vliet, Spijkenisse, Hekelingen, Zuidland, Nieuw-Beijerland, Oud-Beijerland, Piershil, Goudszwaard, Heinenoord, Mijnsheerenland, Westmaas, Klaaswaal, Zuid-Beijerland, Nu- mansdorp, Puttershoek, MaaSdam, 's-Graven- deel, Vierpolders, Strijen, Goeree, Ouddorp, Stellendam, Melissant, Sommelsdijk, Dirks- land, Middelhamis, Stad aan 't Haringvliet, den Bommel, Ooltgensplaat, Oude Tonge, Nieuwe Tonge, Herkingen. Provincie Noord-HollandTexel, Vlieland, Terschelling. Provincie FrieslandAmeland, Schiermon- nikoog. Provincie Groningen: Warffum. Nogmaals word er de aandacht op geves- tigd, dat in het verzoek voor een uitzonde- ringsvergunning, hetwelk moet worden ge- richt tot den burgemeester van de te bezoe- ken plaats, moet worden vermeld: voor- en familienaam van den verzoeker, beroep, woon- plaats en woonadres, datum en plaats van geboorte, bovendien de reden, waarom men het bezoek wenscht te brengen en den duur van het verblijf aldaar. Personen, die den voorgeschreven weg niet fbewandelen en zich desondanks in het ver- boden, gebied bewegen, worden zonder nader onderzoek onmiddellijk gedwongen naar huis terug te reizen. Aanvragen voor het verkrijgen van een uit- zonderingsvergunning, welke aan andere tak- ken van dienst gerieht worden, kunnen niet in behandeling genomen worden. Nu en dan worden gevallen van paratyphus- besmetting bekend, veroorzaakt door het ge- bruik van eendeneieren. Om het optreden van deze ziekte door het gebruik van eendeneieren te voorkomen is het noodig de eendeneieren hard te koken (19 minuten) en ze in bakwaren slechts te ge- bruiken, indien deze hard worden gebakken. Met aandrang wordt het publiek daarom aangeraden eendeneieren niet te gebruiken voor de bereiding van pudding, via, taartvul- lingen, zacht gebak, cake, pannekoeken, flens- jes, kortom niet voor eetwaren, welke niet of niet voldoende verbit worden. DE WAARDEBONNEN VAN DE WINTERHIJLP. De directeur-generaal van de Winterhuip Nederland maakt bekend, dat de houders van de te hunnen name gestelde waardebonnen bij het aanbieden van deze bonnen aan den winkelier ter verkrijging van levensmiddelen, kleeding of brandstoffen, tegelijkertijd him identiteitsbewijs moeten toonen. Ter voorkoming van moeilijkheden of ver- gissingen vergete men dus niet zijn identi teitsbewijs mede te brengen. RADIO KOOTWIJK. Met ingang van Zondag is de Kootwijkzen- der (1875 m) ten behoeve van den Neler- landscben omroep buiten gebruik gesteld. Van dien datum af zal worden teruggekeerd tot den toestand, welke van meet af in de bedoeling heeft gelegen, dat nj. de uitzendin- gen van den Nederlandsehen radio-omroep plaats vinden over de beide zenders voor de middelbare golf Hilversum I en Hilversum II (415 en 301 m.). VERVOEDER VERBOD. Bij beschikking van den secretaris-generaal van het departement van landlbouw en vis- schertj is, behoudens de in bepaalde gevallen door de Nederlandsche groenten- en fruitcen- aan een Londensch ziekenhuis, waar ze eens een bezoek bad gebracht. Bovendien was de vrouw, die juist het vertrek binnen was ge komen, gekleed in een verpleegstersuniform. Deze vrouw gaf een ontwijkend antwoord en dit wekte Elsie's achterdocht op. ,,U -noet zich rustig houden", zei de ver pleegster, „hoe rustiger U bent, hoe beter voor U." De vrouw had een hard, koud ge- zicht en het leek Elsie, dat ze haar vijandig aankeek. ,.Maar waarom zou ik me rustig houden", zei ze, ,,en waarom ben ik hier eigenlijk? Ik wil opstaan!" De oude angst had haar weer bevangen en deed haar het hart in de keel kloppen. „Zoo, wilt U op staan? maar dat kunt U niet!" en de verpleegster glimlachte op 'n onaangename manier. Elsie trachtte over- eind te komen, maar nu ontdekte ze dat haar cnkels gebonden waren. „Waarom ben ik vastgebonden?" vroeg ze. Het angstzweet brak haar uit en haar zenu- wen waren tot h<H uiterste gespannen Ze was er nu nog ellendiger aan toe dan toen ae in het huis van Gravin de Itopiney was. Deze zuster boezemde haar grooten afkeer in. ,,Wilt U dat zoo graag weten?'.' vroeg de vrouw waarom was ze toch zoo harteloos stond nu by het hoofdeinde van het bed en keek smalen op baar neer. ..Natuoirljjk wil ik het weten! Waar ben ik hier?" ,,Dit is een Maison de Santo", zei de zuster met een boosaartUjge grgns. ,,Wlat zegt U, een Maison de'en toen begreep ze het plotseling. ,,Maar ik ben toch niet gek!" riep ze uit. ,.Er is geen enkele reden om me hier op te sluiten! Wie is de dokter? Stuur hem onmiddeUyi naar mij „Hy kan elk oogenblik hier k#men", klonk het antwoord en juist op dat moment gmg trale te verleenen ontheffing, een verhod in- gesteld op bet vervoederen en het doen ver- voederen van koolrapen en pastinaken. Een dergelijk verbod bestond reeds voor roode peer. PERSONEELE BELASTING MOTORRIJTUIGEN. Binnenkort zullen de houders van motor- rijtuigen (ook van de opgelegde) wederom de noodige gegevens moeten verstrekken voor den aanslag in de personeele belasting 1941 voor motorrijtuigen. Indien men gedurende bet geheele jaar 1941 geen gebruik maakt van het voertuig, kan men, indien men daarom tijdig verzoekt, na afloop van het belastingjaar restitutie krijgen van bet belastingbedrag dat echter eerst volledig moet worden voldaan. Aangezien thans vele motorrijtuigen niet kunnen worden gebruikt en derhalve een groot aantal verzoeken als bovenbedoeld kan worden verwacht, hebben de K.N.A.C., de A.N.WJ3., de R.A.I., de B.O.V.A.G. en de voorzitter van het Instituut van automotoiel- experts zich gezamenlijk tot het departement van financien gewend met het verzoek te be- vorderen, dat het voor dergelijke vastgestelde belastingbedrag voorloopig buiten de invor- dering zal worden gelaten. WERKZAAMHEDEN IN DEN ZIN DER ONGEVALLENWET. Bij besluit van den waamemend secretaris- generaal van sociale zaken zijn met ingang van 1 Januari als werkzaamheden, bedoeld in het 3de lid van artikel 2a der Ongevallen- wet 1921, aangewezen: 1. het bezorgen van en venten met voe- dingsimiddelen, genotmiddelen en gebruiks- artikelen; 2. het bezorgen en colporteeren van cou- ranten, bladen en tydschriften 3. het bezorgen van reclame-artikelen sn drukwerken, voor zoover dit min of meer periodiek geschiedt; 4. het vervoeren van veldvruchten en zui- velproducten ton behoeve .van de fabriekma- tige verwerking en vervoeren van de afivai- producten; 5. het laden en lossen in groepsverband van goederen; 6. het schillen, schoonmaken, sorteeren en pellen van land- en tuinbouwproducten, lezen van peulvruchten en krenten van druiven; 7. het pellen van gamalen; 8. het schoonmaken en verwarmen van ge- bouwen e.d.; 9. het demonstreeren met of geven van onderricht in het gebruik van apparaten; 10. het boeten van netten; 11. het slachten van runderen, kalveren, schapen, paarden, varkens e.d., met bybehoo- rende werkzaamheden. (St.Crt.) AUTOBUS DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Het A.N.P. meldt uit Heerlen: Doordat de spoorboomen niet gesloten wa ren, is Virydagochtend een autobus met mijn- werkers door den trein gegrepen, waaidoor drie meuchen werden gedood en negen em- stig gewond. de deur open en dokter Marquand kwam haastig naar haar bed toe. „Wat is hier gebeurd?" vroeg hij geirrit- teerd. „Ik had U toch gezegd dat deze pa tient vooral niet zenuwachtig gemaakt mag worden ,,Ze heeft zichzelf zenuwachtig gemaakt", antwoordde de verpleegster op onbeschaa*- den toon. (Dokter Marquand keek de spreekster uit de hoogte aan. ,,Genoeg, zuster. U kunt de ka mer verlaten." Uit dit korte gesprek had Elsie begrepen, dat de medicus reden voor zijn boosheid moest hebben. ,,Hioe vcelt U zich nu, Prinses Elsie wierp het hoofd in den nek de idiotetrie van dien titel! En wat erger was, het riep haar weer %lles voor den geest wat ze had doorgemaakt. .Dokter Marquand", zei ze, ,,die zuster vertelde me, dat dit ecu krankiuimigengesticht is, is dat waar?" Op deze directe vraag fronste hy het voo-r- hoofd. ,Dit is een sanatorium voor aen»w- lijders en staat onder mijn beheer, Uwe Ko- ninklijike Hoogheid." „Als it me nag een keer zoo noemt, begin ik te sChreeuwen! En ik ben heelemaal niet gek, dat weet U best. Men heefl mtj zeker hier gebracht op bevel van Chappelle V Monsieur Chappelle is een heel go«4c vriend van U," ,,Dat is hij heelemaal niet. Hij is een op- lichter en het veihaal dat ik een prinses zou zijn is een leugen van het begin tot het ewde. Hij heeft het verzxmnen om er geld uit te Slaan'" ,Maar Mademoiselie Krj noemde haar niet meer „Prinses dat was tenminste iets; ze voelde dat ze vorde- linge.n maakte. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1940 | | pagina 1