Aan het publiek Terneuzen-Sluiskil-Sas van Gent-Grens v.v. Kleine Advertentien de nieuwste Kaart van Europa Nieuwste Wandkaart van Groot Brittannie en lerland STEENPUIN t A.s. Zaterdag 12 October een BAKKERSLEERLING Nieuwe Wandkaart van Nederland invallen der duisternis AUTOBUSDIENST Voor Uw Granen Gemengde Berichten Laatste Berichten CLEMENCE DELEMAERE, owAn. JACOBUS FRANCOIS KENSE, Piijsopgaaf Macadam en Grenailles, 350.000 Kg Lessinische Macadam 10-25 en 20.000 Kg Grenailles 5-20 den geheelen dag GESL0TEN I. FORTEIJN, Noordstraat. Terneuzen. GEVRAAGD VOOR DIRECT BANKETBAKKERIJ KAVELAARS VOORHANDEN Prijs SO cent Prijs SO cent. n.v. Fa P. J. van de Sande Vriendelijk verzoek aan het koopend publiek de inkoopen voor het te doen, daar wij iedere week, wegens de verduistering, steeds vroeger onze winkels moeten sluiten. Winkeliersvereeniging „TERNEUZEN KLIMOP' TIJDELIJKE DIENSTREGELING, tot nadere aankondiging. a. Boot van Hoedekenskerke v. Bus Terneuzen (Prov. Boot) v. Sluiskil v. Sas van Gent a. Sas van Gent (Grens) v. Bus Sas van Gent (Grens) v. Sas van Gent v. Sluiskil a. Terneuzen (Prov. Boot) v. Boot naar Hoedekenskerke ingaande 10 October 8.15 13.00 17.00 8.30 13.15 17.15 8.40 13.25 17.25 8.50 13.35 17.35 9.15 15.40 18.00 9.25 15.50 18.10 9.35 16.00 18.20 9.50 16.15 18.35 Cuxcr^Skcalcr SMALLEGANGE'S Kweekerij, N.V. AUTOMOBIEL- RIJWIELHANDEL v/h Mannaert—Geers - Tel. 2314 - Terneuzen AANGEBODEN Zit- en 1 of 2 Slaapkamers met of zonder pension. Adres Bureau van dit Blad. GEVRAAGD vakkundig Schoen- maker, om als meesterknecht op te treden. Brieven onder no. 573 aan het bureau van dit blad. VROUWENVER. „LYDIA". Donderdagmiddag half drie ver- gadering. Namens het Bestuur. VERLOREN Portemonnaie met inhoud. Terug te bezorgen tegen belooning VAN DEN BRUELE, Noordstraat. GEVRAAGD Bakkersleerling, niet beneden 16 jaar. Bakkerij VAN HOEVE, Benedenweg 20, Sluiskil. EEN VRACHTBOOT STUURLOOS ROND- DRIJVENDE AANGETROFFEN. TRAGISCH ONGELUK OP DE LOOSDRECHTSCHE PLASSEN. DE VERDUISTERENG. Heden overleed in het Liefdehuis te Hulst, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden en na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze zeer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw Wed. van den heer E. Stockman, in den ouderdomvan ruim 70 jaren. Mede namens de Familie A. J. STOCK Terneuzen, 8 October 1940. Tramstraat 32. ie^| De ondergeteekende maakt het publiek van Zaamslag en i Omstreken bekend, dat hij zich niet meer als Lijkdienaar beschik- j baar stelt en dankt voor de hem bewezen gunst. A. VAN DE VELDE Heden overleed plotseling onze geliefde Man en zorgvolle Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer in den ouderdom van bijna66jaar. Namens de Familie, Wed. A. W. KENSE-de Vos. Terneuzen, 9 October 1940. Markt 7—9. Het Bestuur van den ZAAMSLAG- POLDER vraagt prijsopgaaf voor de leverantie, franco ter plaatse van be- stemming, van Gewicht te constateeren volgens over te leggen weegbrieven. Weegloon is voor rekening van den aannemer. Leveringstijd der Grenailles uiterlijk op 15 December 1940 en van de Macadam uiterlijk 15 Januari 1941. Aanbiedingen met monster worden ingewacht v6or of uiterlijk op 22 October a.s. des voormiddags ten 9'/2 ure, te Zaamslag in het Logement van den heer R. J. van de Veke. Zaamslag^ g 0ctober 1940. Hoek Het Bestuur voornoemd, K. L. DE KRAKER, Dijkgraaf. L. STOLK, Ontv.-Griffier. In aansluiting hierop be- richt ondergeteekende, dat hij zich als Lijkdienaar be- schikbaar stelt. L. DE POOTER, Koster N.H. Kerk Achterstraat A 313, Zaamslag is O E Z A A K met aanduiding van de door Duitschland en Rusland bezette gebieden en de voor- naamste Mijnbouw en Industriecentra. Prijs f 1,— Boekhandel Terneuzen 1 3 5 12.45 16.15 2 4 6 10.10 16.30 19.00 Deze week in ons HIAC-prosra m in a Herfst. Harddraverijen te Medemblik. Bussumsche kunstenaars. E.H.B.O.-wedstrijden. Wedstrijden op de Kagerplassen. Nederland laat zich fotografeeren. Terug uit de Oostmark. Op bezoek bij den Opbouwdienst. Nieuwe luchtaanvallen op Engeland. Bombardement haven van Plymouth. Tennis-toumooi DuitschlandHongarije. Felle brand in U.S.A. Italiaansche luchtmacht boven de Golf van Aden. Chef der Spaansche politie in Duitschland. Proviandeering der Duitsche bezettingstroepen Engelsche luchtaanvallen op Duitsche steden. Staatsbegrafenis van Dr. Paul Nepkow. Een nieuw model autogiro. De Japansche jeugd in de Vacantie, enz., enz. Verder een gekleurde teekenfilm, een cul- tuurfilm, een komische film. Verzuimt uwe wekelijksche Bioscoop- courant niet. kan vanaf heden gratis worden afgehaald Schoolweg 23. J. DE REGT. VULPENHOUDERS Fa. P. J. VAN DE SANDE te Ontsmetten, droge en natte artikelen voorhanden. Ook aan huis te ontbieden. TERNEUZEN. van 15 regels 50 cent b$ vooruit- betaling. Elke regel meer 10 cent. voedsel tekort komt 300 millioen kg verteer- baar ruw eiwit en 1400 millioen kg zetmeel- waarde. Het tekort aan ruw eiwit bedraagt 31 pet. van de eigen productie en aan zet- meelwaarde 26 pet. van de eigen productie. Globaal berekend bedraagt het tekort aan ruw eiwit in de zomermaanden 6 pet. en in het winterhalfjaar daarentegen 25 pet. van de eigen productie. Bij het uitstippelen van de lijnen, waarlangs men zou kunnen trachten de productie aan voedermiddelen in even- wicht te brengen met de dierlijke consumptie, stelt Ir. Stehouwer zich op het veiligste stand- punt, namelijk dat het voorloopig noodzake- lij-k zal zijn dat ons land zich zelf weet te redden. Als wegen, waarlangs getracht kan worden dat te hereiken, noemt de schrijver: de inkrimping van den veestapel en voeder- waarde te winnen en wel o.m. door gedroogd gras en een omweidingssysteem. De thans hestaande 44 grasdrogerijen leveren ongeveer 2% millioen kg verteerbaar ruw eiwit af. Dit is nog niet 1 pet. van bet totale tekort. Om het geheele tekort op deze wijze weg te wer- ken zou men 5000 enkelvoudige drogerijen be- nevens 200.000 ha grasland noodig hebben. Volgens schrijver verdient het aanbeveling over te gaan tot den bouw van drogerijen met grootere capaciteit, waardoor ook andere pro- ducten b.v. klavers, lucerne enz. kunnen wor den. gedroogd. Tenslotte bepleit Ir. Stehou wer het opnemen van meer stoppelgewassen in het bouwplan. 1 ha stoppeiknollen levert in korten groeitijd 35 a 40 duizend knollen plus loof, waarin 500—600 kg verteerbaar ruw eiwit en 2000—2400 kg zetmeelwaarde aanwezig is. Worden na de 250.000 ha rogge stoppeiknollen verbouwd, dan wordt daardoor ongeveer 125 millioen kg ruw eiwit met 500 millioen kg zetmeelwaarde gewonnen. WEER NEDERLANDSCHE STEDEN DOOR BOMAANVALLEN GETEISTERD. Bomaanval op Rotterdam. Na Haarlem, Rijswijk en verscheidene andere piaatsen, heeft Rotterdam Zaterdag- avond een roekeloozen aanval van Engelsche bombardementsvliegtuigen te verduren ge- kregen. Het was, schrijft de N. R. Crt., niet de eerste keer, dat schrik en ontsteltenis door Engelsche vliegtuigen onder de burgerbevol- king verspreid werd: ook in de zomermaanden zijn een paar maal woonwijken ernstig be- schadigd en vielen er dooden en gewonden. In langen tijd echter is een aanval op de Maas. stad niet zoo volkomen ondoordacht en als gevolg daarvan zoo bevig in zijn gevolgen voor de burgerij geweest, als die van Zater- dagavond. De dichtbevolkte moderne woon- wijk Spangen werd door brisantbommen zoo- danig getroffen, dat het woord geteisterd hier zeker op zijn plaats is. En al even systeem- loos werden op den Schiedamschenweg en om- liggende straten brandhommen rondgestrooid, welke een groot aantal branden veroorzaak- ten. Toen Zondagmorgen de droeve balans kon worden opgemaakt, bleek dat vijf men- schen het leven hebben verloren, dat zeven menschen zwaar gewond naar het ziekenhuis zijn gebracht en dat er voorts een groot aan tal lichtgewonden is gevallen. De vliegtuigen schoten met mitrailleurs. Militaire doelen zijn niet geraakt, terwijl bovendien militaire objecten van eenigerlei be- teekenis in de getroffen buurten niet te vin- den zijn. De bommen troffen woonstraten en woonhuizen en maakten burgerslachtoffers in woningen en op straat. Niet alleen wierpen de vliegtuigen aangenomen wordt, dat het er ten minste twee, zoo niet meer zijn ge weest lukraak hun bommen op de woon wijken, maar bovendien werd in het wilde weg door de vliegtuigen met mitrailleurs naar omlaag geschoten. Kogels kletterden op de straten en in de Bilderdrjkstraat werd dan ook een man, die op straat liep, door een mitrailleurkogel in he': hoofd getroffen. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis gebracht, waar hij in den loop van den nacht overleed. Het A.N.P. meldt: Het reeds zwaar ge- teisterde Rotterdam heeft Zaterdagavond weer een Engelsch bombardement, hetwelk was gericht op de burgerbevolking te ver duren gehad. Een bommenwerper, welke laag over het Westelijke stadsgedeelte vloog, wierp een serie brand- en brisantbommen op woon huizen aan den Schiedamschenweg, in de Bil- derdijkstraat en de Huygensstraat. Op den Schiedamschenweg stond een der woonhuizen weldra in lichter laaie en er be- stond groot gevaar, dat de er om heen ge- legen panden eveneens vlam zouden vatten. Derhalve zegde men de bewoners van de Rosenveldstraat, welke evenwijdig met den Schiedamschenweg loopt, aan, de huizen te verlaten. De Duitsche en de Rotterdamsche brand- weren rukten met veel materiaal naar de be- dreigde straat uit en zij slaagden er na har den arbeid in, erger onheil te voorkomen. Gelukkig werden geen personen getroffen. De Schiedamscheweg ligt in een dicht bevolkte wijk, waarin geen enkel militair doel aan wezig is. Erger waren de bewoners van Spangen er aan toe. Hier wierp een Engelsche bommen werper twee zware explosieve bommen neer, waardoor een aantal niets vermoedende bur gers, die op straat liepen, werden getroffen. Het eerste projectiel sloeg in den rijweg van de Bilderdijkstraat, waardoor 'n groot gat in het plaveisel ontstond en de omringende hui zen werden vemield. Van de vele menschen, die zich op straat bevonden, werden er twee op slag gedood. Voorts zijn er verscheidene zwaargewonden te betreuren, terwijl talrijke voetgangers door scherven licht werden ge wond. Van twintig woningen werden de bin- nenmuren ontzet en stortten de plafonds in. De straat was bezaaid met stukken ^hout en glasscherven. In de Huygensstraat sloeg een bom in den voortuin van een huis, waardoor de gevel werd weggeslagen en twee verdiepingen in- stortten, de bewoners in de diepte meesleu- rend. Wonder boven wonder werd niemand gewond ©n konden de slacbtoffers onverlet onder het puin vandaan worden gehaald. Ook aan de omliggende panden werd zeer veel schade aangericht. Bomaanval in het Gooi. Zaterdagnacht eischte een Engelsche bom aanval, in duikvlucht ondemomen, ook twee slachtoffers onder de burgerbevolking in het Gooi. De villa van professor dr. R. Weitzenbock, gelegen Melkweg 13, de grenslaan tusschen Blaricum en Daren, werd door dezen ver- raderlijken overval, welke door niets kan wor den gerechtvaardigd, daar in den geheelen omtrek hoegenaamd geen militaire doelen zijn, in puin gelegd. Van de vier bewoners, welke zich ter ruste hadden begeven, vonden twee den dood, n.l. de echtgenoote en de 25-jarige zoon van den professor. Een wonder mag het worden ge- noemd, dat prof. Weitzenbock en de dienst- bode het leven er afbrachten. De beide slachtoffers, waarvan de zoon ge- heel verminkt, zijn van onder het puin bevrijd en naar het St. Jansziekenhuis overgebracht, evenals de professor en de dienstbode, die ver- wondingen hebben opgeloopen. Hun toestand is niet levensgevaarlijk. Alle ruiten van de twee aangrenzende per- ceelen zijn Vemield, terwijl er veel schade is opgeloopen. Bommen op Enkhuizen. Voorts meldt het A.N.P. dat een Engelsch vliegtuig Zondagmiddag bommen op Enkhui zen heeft uitgeworpen, met het droevig resul- taat, dat een persoon het leven verloor. Twee personen moesten in hopeloozen toestand vijf anderen minder ernstig gewond. in het zieken huis worden opgenomen. Twintig lieden kre- gen onbeteekenende schrammen. Deze bommen brachten in een arbeiders- wijk groot onheil en aanzienlrjke schade te- weeg. In de Oostertuinstraat werden twee wontngen getroffen, waarvan de bewoners niet tbuis waren. Deze huizen werden vol komen vemield. Door wegspringende scher ven werd de aan de overzijde van de straat wonende 34-jarige timmerman K. Spaan, zoo ernstig getroffen, dat hij op slag dood was. Zijn echtgenoote werd zeer zwaar gewond en verkeert in hopeloozen toestand. In de nabij- gelegen Kromhoutstraat viel een bom op straat met zulk een geweld, dat een pand zeer emstig werd gehavend. Andere wonin gen bekwamen minder schade. Nochtans gin- gen alle ruiten en dakpannen aan scherven. Na deze ravage aan de buitenzijde van het oude Zuiderzeestadje te hebben aangericht, kwam de Engelsche vlieger vijf minuten later boven de stad zelve, waar hij twee brisant bommen en een brandbom liet vallen. Een brisantbom veroorzaakte een ware verwoes- ting in een warmoezerij. Een brandbom viel in de paktuinen en verwondde daar een man, K. Kruk, die in hopeloozen toestand naar bet ziekenhuis moest worden overgebracht. Een tweede brisantbom viel in de naast de pak tuinen loopende gracht. iDoor dit bombardement op Enkhuizen, waar in de stad noch In den verren omtrek mili taire installaties aanwezig zijn, zijn naar schatting honderd huizen min of meer oe- schadigd. De schade loopt tegen de vijftig- duizend gulden. Maandagmiddag werd op de Vecht bij Om- men een vrachtboot onder stoom opgemerkt, welke stuurloos ronddreef. Bij onderzoek ble- ken de beide opvarenden, G. Veltman en zijn zwager H. Korthuis, die in dienst zijn van den vrachtvaarder H. van Elburg, niet meer aan boord te zijn. Het vermoeden bestaat, dat zij door nog niet opgehelderde oorzaak overboord ii zijn geslagen en verdronken. De politie is terstond met dreggen begonnen, doch is er niet in geslaagd de mannen te vinden. Velt man was gehuwd en vader van twee kinde- ren. Korthuis was ongehuwd. DE ON BE WAAJLTE OVERWEG. Maandagavond is de 23-jarige B. de Bruin, die op zijn rijwiel den onbewaakten overweg bij wachtpost 38 bij Wadenoyen passeer^e, door den trein, die om 20.16 uit Geldermalsen naar Tiel vertrekt, gegrepen. De man was op slag dood. FELLE BRAND TE SGHIJNDEL. In den nacbt van Zondag op Maandag heeft te Schijndel een felle brand gewoed, waardoor drie perceelen en een landbouwschuur geheel zijn vemield. De-brand was ontstaan in den kruidenierswinkel van den heer A. Manders op de EJteeg aldaar. Het vuur werd door den hevigen wind aangewakkerd en in korten tijd stonden het woon- en winkelhuis van Man ders in lichter laaie. Reeds onmiddellijk be- stond er groot gevaar voor uitbreiding en toen de brandweer met groot materiaal ter plaatse arriveerde waren de vlammen reeds overgeslagen naar de boerenbehuizing van den landbouwer J. Aarts. In allerijl had men hier bet vee in veiligheid gebracht. Drie kal- veren, een aantal varkens en kippen konden echter niet meer trjdig worden gered en zijn in de vuurzee omgekomen. Door den straffen wind vormde zich een geweldige vonkenregen, welke weldra ook de woning van den heer A. v. d. Boogaart aantastte. Hoewel de brand weer met drie stralen op de waterleiding den strijd tegen het vuur had aangebonden, kon zij niet verhinideren dat ook dit derde perceel een prooi der vlammen werd. Tenslotte sloe- gen de vlammen nog naar de overzijde van den weg over waar de landbouwschuur van J. Santegoed in den brand werd betrokken. De brandweer slaagde er toen echter in het vuur meester te worden, zoodat de boerderij Van Santegoed, welke echter veel waterschade kreeg, behouden kon blijVen. De perceelen van Manders, Aarts en v. d. Boogaart zijn geheel door het vuur verwoest. De winkel- inventaris en de winkelgoederen van Manders, de landbouwvoorraden van Aarts en de inboe- del van v. d. Boogaart en de beide eerstge- noemden zijn eveneens verloren gegaan. Ook de oogst van Santegoed, welke in de verbran- de schuur was geborgen, is door het vuur verwoest. De oorzaak moet vermoedelijk wor den geweten aan een lek in den schoorsteen bij Mandere. De schade wordt slechts voor een klein gedeelte door verzekering gedekt. Op de Loosdrechtsche plassen is Zondag middag een tragisch ongeluk gebeurd dat aan 'n vader en z'n zoon bet leven heeft gekost. De heeren van der Meyden en Kerkhof uit Zuilen hadden het plan opgevat op de Loos drechtsche plassen te gaan zeilen. Het negen- jarig zoontje van den heer Kerkhof was mede van de partij. Men toog met de zeilboot der- waarts en op den plas werd een reef in het zeil gelegd om den stormachtigen wind de baas te blijven. Niettemin waren de elemen- ten den zeilers te machtig en op een gegeven oogenblik zat de boot omhoog op een modder- bank in den plas. Met een baak trachtten de heeren de boot los te werken, doch hij deze pogingen sloeg het vaartuig om en geraakte het drietal te water. De heer van der Meyden slaagde er in zwemmende den kant te bereiken, waar hij uitgeput aankwam. De veertigjarige heer Kerkhof en zijn zoon verdwenen in de diepte. Tegen den avond heeft de Loosdrechtsche politie het lijk van den heer Kerkhof opge haald. De zoon is echter nog niet gevonden. POLITIE VINDT EEN GOUDSOHAT. Voor een waarde van zeker vier of vijf dui zend gulden aan gouden ringen, colliers, oor- knoppen en broches, bezet met edelgesteenten, tooverde de politie Zondag volgens „De Cou- rant" uit de zakken van een z.g. goudhande- laar, die Zondagmorgen met een collega op de Nieuwe Achtergracht te Amsterdam aan het handelen was, zonder dat hij in het bezit was van een wettelijk voorgeschreven in- en ver- koopregister. t En het waren wederom de rechercheurs klarenbeek en Elzer, twee specialisten in het ontdekken van dergelijke clandestiene hande- iaars, die surveilleerend op de Nieuwe Heeren- gracht, twee him bekende mannen zagen, die zeer geheimzinnig met elkander deden. Toen dezen de politiemannen in het oog kregen, deden ziji alsof er niets aan de hand was en namen afscheid als goede vrienden. De rechercheurs volgden een van het twee- tal, van wien zij vermoedden, dat hij geen register bij zich zou hebben. Waarom zou hij anders zoo geheimzinnig doen Zij arres- teerden den man in de Weesperstraat. Hij toonde zich hoogst verbaasd, dat hij mee moes't naar het politiebureau aan het J. D. Meyerplein. Hier kregen de rechercheurs ech ter weldra gelegenheid zich te verbazen over den inhoud der zakken van den arrestant. De mooiste colliers, waaronder er een was, dat zeker een waarde van twaalfhonderd gul den vertegenwoordigde, gouden ringen, oor- knoppen, alsmede een bedrag van ongeveer duizend gulden, lagen spoedig op de tafel op het politiebureau. Alles werd in beslag ge- nomen. Men weet waarom de clandestiene hande- laren zoo'n afkeer hebben van het in- en ver- koopregister. Door niet in het bezit te zijn van een dergelijk register, kunnen zij zaken doen, waarvan de politie nooit iets ter oore komt. Bovendien hebben zij gelegenheid om de inkomstenbelasting te ontduiken en voorts te verzwijgen, waar het goud, dat zij verhan- delen, vandaan komt enz. De politie treedt hier de laatste weken scherp tegen op. DE RIJWIELD1EF ZAT IN DE KERK. Zondagmorgen vervoegde zich een jongen buiten adem aan het politiebureau te Amers- foort, om mede te deelen, dat hij zijn rijwiel, dat eenige weken geieden was gestolen, bij de kerk op 't Zand had zien staan. Een agent in burger ging met den knaap mee en con- stateerde direct, dat de fiets niet op slot stond. Dat is op zichzelf al strafbaar. Toen de eigenaar d.W.z. de nieuwe uit de kerk kwam, kon hij niet per fiets naar huis gaan, doch hij moest mee naar het bureau. Het bleek te zijn de 25-jarige T. te Amersfoort, die bekende de fiets ontvreemd te hebben. Hij werd opgesloten en de jongen, die zoo flink gespeurd heeft, zal nu zijn fiets wel spoedig terugkrijgen. (Lie Courant.) DOODELIJK VERKEERSONGEVAL TE ARCEN. Zaterdagavond is onder de gemeente Arcen de 36-jarige M. Nissen, op weg naar zijn werk, door een hem achterop rjjdenden auto ge grepen. Hij werd tegen den grond geslingerd en liep hierbij een zware hersenscbudding op. Zondagmorgen is het slachtoffer, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in zijn woning overleden. N. was gehuwd en vader van drie kinderen. TWEE SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS TE GRONINGEN. De duisternis heeft te Groningen twee slachtoffers geeischt. Vrijdagavond laat is aan het Hoendiep een meisje te water geraakt. Uit een taschje, dat aan den kant van het diepe water werd gevonden, kon de politie de identiteit van het meisje vaststellen. Het is de 24-jarige E. T. H., wonende te Groningen. Voorts is bij de Bonte brug de 22-jarige bekende Groninger bokser Klaas Wagenaar, eveneens door de duisternis misleid, in het Winschoterdiep geraakt en jammerlijk ver dronken. Vandaag gaat de zon te 19 uur onder; mor- gen komt de zon te 7,55 uur op. Gedurende den tusschenliggenden tijd moet verduisterd worden. DE BOMAANVAL OP AMSTERDAM. AMSTERDAM. Vanochtend is bij de op- ruimingswerkzaamheden in de puinhoopen van een ingestort woonhuis het 8ste slachtoffer van den bomaanval, waaraan Amsterdam in den naoht van Maandag op Dinsdag heeft bloot gestaan, gevonden. Het was het stoffe- lijk overschot van den bejaarden heer Van Haaren, die met zijn echtgenoote op de eerste verdieping vertoefde, toen Engelsche vliegers hun dood en verderf zaaienden last boven deze woonwijk der hoofdstad loslieten. TEC1HNISCHE TROEPEN HOUDEN MANOEUVRES. BEDGRADO. Vanmorgen werden in de om- geving van de Kroatische hoofdstad manoeu vres gehouden, waaraan alle teehnische troe- pen deel namen. EfiN PADVINDERSORGANISATIE. BERN. Naar uit Vichy wordt gemeld, heb ben de Fransche padvindersorganisaties zidh vereenigd in 6en bond, die onder leiding staat van den gepensioneerden generaal Lafont. BOMMEN OP BERLIJN EN LONDEN. BEIRLUN. Van welingelichte militaire zijde verneemt men, dat de Britsche luchtmacht bij haar aanvallen op Berlijn in den nacht van Maandag op Dinsdag volgens schatting 10 ton ontplofbare stoffen met inbegrip van brandhommen heeft laten vallen. Er zijn 40 tot 50 explosieve en eenige dozijnen brand- bommen geworpen. In de laatste 24 uur heeft de Duitsche lucht macht 360.000 kg ontplofbare stoffen op Londen laten vallen. UIT HET VERRE OOSTEN. SJANiGlHAI. Het herioht uit Washington, waarin gezinspeeld werd op een mogelijke terugtrekking der Amerikaansohe troepen uit China, heeft onder de in het verre Oosten ver- toevende Amerikanen groote ongerustheid veroorzaakt. Dezelfde uitwerking had een be- richt uit Manilla, waarin gezegd werd, dat krachtens een bevel uit Washington de Ameri- kaansche marinestations zich gereed moesten houden. Wdensdagochtend bestormden leden der Amerikaansche kolonie de kantoren der scheepvaartlijnen om plaats naar de Vereenig- de Staten te bespreken. ENGELSOHEN AANGERADEN TE VERTREKKEN. STOCKHOLM. Volgens een Reuter-bericht heeft de Britsche gezant Hoare alien Engel- schen, die in het Roemeensche petroleum- bedrijf werkzaam zijn, aangeraden Roemenie onverwijld te verlaten. Volgende week Maan dag moeten alle desbetreffende Engelschen uit Roemenie vertrokken zijn. DE AANVALLEN OP LONDEN. STOCKHOLM. De Londensche radio meldtie vanochtend, dat de Duitsche luchtmacht haar ibomaanvallen op Elngeland in steeds groote- een omvang ondemeemt. De laatste Duitsche aanval was buitengewoon uitgebreid geweest. Ruim 80 verschillende aanvallen zijn er uitge- voerd, waarvan minstens de helft op Groot- Londen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1940 | | pagina 4