ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH.VLAANDEREN Mijnhardtjes In den greep van het noodlot No. 10.123 MAANDAG 7 OCTOBER 1940 80^Jaarqang Feuilleton Binnenland MEDEDEELING. Vergunningen voor het koopen van Winterjassen. tegen HooHpijn. Kiespijn, Migraine ABONfi BMJSNTSPRIJ SBinnen TemtuMt f 1,35 per 3 maanden Buiten Temeuzen fr. per post 1,65 per 3 maanden Bij Tooruitbetaling fr. per post 6,per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,10, overige lan den f 2,45 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bq vooruitbetaling. Uitgeefster: Kirrna P. J. VAN DE 8ANDE GIRO 38150 TEUSFOON N*. 2073. ADVERTENTH6N: Van 1 tot 4 regela /0,80 Voor elken regel meer f 0,20. KLEENE ADVERTENTIfiNper 5 regels 50 oent bo vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handeisadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Intending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD V1CH6CHUNT IKDKRHN MAANDAG-, WOENHDAG- EN VRIJDAGAVOND. In verband met het steeds vroeger donker worden en ide daarmede samenhangende vroe- gere postbestellingen, alsook ter Voorkoming, dat de bezorging van ons blad door onze loopers in ihet donker zou moeten gesehieden, zal vanaf heden ons blad vroegier ter perse gaan. Wij roepen hiervoor de medewerking in van onze correspondenten en adverteerders om hun berichten en advertenties zoo vroeg moge- lijk in te zenden. Na 11 uur op den dag van verschijning, kan niet meer worden ingestaan, dat de ons toe- gezonden berichten of advertenties in het nummer van dien dag kminen worden opge- nomen, al zullen wij, evenals voorheen, steeds trachten de na dit uur binnenkomende be richten of advertenties nog op ite mamen. NA-INLEVERING RIJKSGOEDEREN. E>e Burgemeester van TERNEUZEN brengt hierbij ter kennis van belanghebbenden, dat de na-inlevering van rijksgoederen, welke voor deze gemeente zou plaats hebben op Donderdag 10 en Vrijdag 11 October a.s., op last Van de Duitsche militaire autoriteiten voorloopig is uitgesteld. Terneuzen, 7 October 1940. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. BEKENDMAKING. Het is noodig (het publiek en met name de winkeliers er nog eens met den meesten nadruk op te wijzen dat het verboden is eenig goed te koopen, aan te bieden of te ver- koppen tegen een hoogeren prijs dan dien wea ken hij bij het meerendeel van de door hem op 9 Mei 1940 afgesloten transacties betref- fende soortgelijke goederen in eenzelfde hoe- veelheid en van een zeifde hoedanigheid heeft berekend en zooals dat verder uitgewerkt wordt in de Prijzenbeschikking 1940 no. 1 van 11 Juli 1940, waarin tevens vermeld staat door wie en in welke gevallen ontheffing van deze voorsehriften kan worden verleend, als- mede voor welke gevallen zij niet van toe- passing zijn. Eveneens is verboden het ach- terlhouden van voorraden. Prijsopdrijving en Hamsteren zijn derhalve ten strengste verboden. Overtreding van dit verbod kan worden gestraft met inbeslag- name der winkelvoorraad, sluiting van den winkel en met gevangenisstraf en boete. Het mag als Ibekend worden verondersteld, dat deze straffen elders in Nederland reeds moes- ten worden toegepast. Terneuzen, 7 October 1940. De Burgemeester van Terneuzen, P. TELLEGHN. De Burgemeester van HOEK maakt be- kend, dat Dinsdag 8 October en Woensdag 9 October a.s., des namiddags van 57 uur, op de Geboorzaal van bet Gemeentehuis uit- reiking zal gesehieden van vergimningen tot het koopen van een winterjas, een winter- mantel of de stof daarvoor bestemd. De uit- reiking zal gesehieden tegen inlevering van een heerencostuum, een winterjas of winter- mantel (ook kinderjas of -mantel), of een wollen deken. Deze kleedingstukken moeten door SYDNEY HORLER. Geautoriseerde vertaltng door Mevr. T. OSIEOKMEEREBOER. 21) Vervolg. ,,Daar ben ik je natuurlijk zeer dankbaar voor. Is dat allemaal waar?'' vroeg hij, zich tot de Kabouter wendende, die een vuurroode kleur gekregen had. „Ik weiger zoo'n onmogeldjke vraag te be- antwoorden." ,,(Ek zou het niet prettig vinden dit te moe ten gelooven", zei de jonge detective. „Nu, een prettigen tijd in Parijs zal je het niet ver geten, Wendover?" „Ik zal ihet niet verge ten." Adieu, Miss Trentham." „Adieu." „Kabouter", begon haar neef, toen zij weg- reden, ,je hebt dien armen kerel een schok gesgeven, waarvan hij nooit meer zal herstel- ien. Heh je het liefdevuur niet in zijn oogen zien branden?" ,,'Idioot!" „Nee, ik meen het! Ik geioof dat hij stapel- gek op je is. Hij zal je, zoodra we terug zijn, vast en zeker een baantje bij de Yard aan- bdeden, om hem te helpen zoeken naar vrou- welijke bandietenMaar kind, je huilt!" ,,Dat doe ik niet." verklaarde de stafoffi- cier van de G. O. G.'s, terwijl twee dikke tra- nen over haar wangen biggelden. „Ik ik laoh in goeden staat verkeeren, waarbrj de eisch kan worden gesteld, het kleedingstuk of deken chemisch te doen reinigen. Rovendien dient te worden overgelegd de persoonlijke distrihutiestamkaart en textiel- kaart van degene waarvoor de aanvraag ge- schiedt. De Burgemeester voornoemd, Mr. J. A. VAN T1ENHOVEN. WERKL009HEID GEEN NOODLOT, MAAR EEN DWAASHEID. Niet langer zal het geld bepalen of er arbeid zal zijn, maar de arbeid zal be palen of er geld zal zijn. Lichamelijke opvoeding voor geheel ons volk. lin het jongste nummer van ,,De Unie" wordt in een artikel ,,De Arbeid Eenige bron van welvaart" onder meer verklaard: „Dat wij de werkloosheid 10 jaren over ons hebben laten gaan, is een ontzettende, een onnoemelijk groote fout geweest! De werk loosheid is geen noodlot, dat wij geduldig heb ben te dragen. Ze is een dwaasheid. Aan de werkloosheid kan een eind worden gemaakt en als zij wordt opgeheven is er in ons land de mogelijkheid van welvaart voor alien." Daarom dient thans in alle deelen van ons volk het besef door te dringen, dat het belang van de gemeenschap gaat boven het belang van het individu en dat men het economische leven van ons volk ziet als een werkelijke eenheid en niet als een ongeordend samenstel van persoonlijke belangen. „Dit houdt in de eerste plaats in, dat het geld de overheerschende pqsitie, die het thans in ons econnomische leven inneemt, afstaat aan den aribeid. Dit beteekent een grondige wijziging van ons financieele systeem. Zon- der deze wijziging is een uiteindelijke oplos- sing van het werkloosheidsvraagstuk niet te bereiken. Er zal een eind moeten komen aan den toestand, dat men meenc met ,,Geen geld!" elke oplossing van het werkloosheidsvraag stuk ult den weg te kunnen gaan. Niet lan ger zal het geld bepalen of er arbeid zal zijn, maar de arbeid zal bepalen of er geld zal zijn! ,,In de tweede plaats beteekent het steilen van het algemeen belang bovien het persoon lijke en groepsbelang, dat er een einde moet komen aan de jammerlijike tagenstelling van belangen tusschen de verschillende takken van bedrijf, die in de laatste tien jaren In ons land tot zulke droevige gevolgen aanleiding heeft gegeven. Bij alle bedrijfstakken, land- bouw, handel-, industrie enz. dient het besef door te dringen, dat 66k wat zijn samenstel- ling uit de verschillende bedrijfstakken be- treft, ons economisch leven een onverbreke- lijke eenheid vomit, dat het onmogelijk han del en industrie goed kan gaan, als onze land- bouw kwijnt an omgekeerd. ,,Onafhankelijk van een uifbreiding van den buitenlandschen handel zou het mogelijk ge weest zijn door uitibreiding van de binnen- landsche productie en den binnenlandschen ruil de werkloosheid in ons land op te heffen. Niet dat dit ideaal geweest zou zijn, en wij hopen dan ook, dat in een r.ieuw Europa onze intemationale ruil tot den vroegeren omvang en meer zal groeien. Maar het had gekund." „Er moet thans een rechte en stevige lijn kunnen worden getrokken. Deze lijn staat de leiding van De Unie duidelijk voor oogen. In een ander artikel wordt een dringend pleidooi gehouden voor lichamelijke opvoeding voor geheeil ons volk. Een groote achter- stand valt hier in te halen, weshalve er krach- tig op wordt aangedrongen cm, bij wijze van u rge n tie -prog ramthans onverwijld tot licha melijke opvoeding op lagere school en univer- siteit te komen. „Oh ja natuurlijk. Ha! ha! ha! Een aar- dige vent, he, die Lomax?" en Wendover, die een gentleman was, keek discreet uit het raampje. Ze haalden den boottrein op het laatste nippertje. (De Kabouter, die de laat3te sporen van tra- nen had weggewischt, zat nu met haar ge- wone zelfverzekerdheid tegenover haar neef. .Jammer, ik heh vergeten lectuur te koo pen!" zei Wendover. ,,Oh, het doet er niet toe; in couranten en al die dingen staat nooit lets, dat de moeite van het lezen waard is", anbwoordde Beryl met de overdrijving, het modeme meisje eigen. Een oudere heer, die de spreekster, vanaf het moment dat ze vol geestdrift de coupd was binnengestapt, belangstellend had opge- nomen, keek van zijn „Times" op en zei: ,,Ik heb bier de .Miracle" en de Dooking-Glass' wilt U ze misschien eens inzien?" ,,Heel graag!" Met een verheugd gazioht gaf de man de couranten aan het glimlachtende meisje. Beryl sloeg de ..Looking-Glass" open en probeerde haar aandacht bij haar lectuur te bepalen, maar het lukte niet; haar gedachten waren elders. Waarom had Philip al dien onzin aan Mr. Lomax verteld hij wist toch zeker wel dat zij dat niet prettig vond. Dat er nog iemand was en nog wel een man van de wereld als die oharmante detective die al dien nonsens aanhoorde! Philip's geplaag had haar ontzettend gehin- derd. Waarom deed hij zooiets? Nu scheen hij het heele voorval alweer vergeten. Hij be- handelde baar slechts als als zijn nichtje. Ze beet op haar lip en over haar courant bekeek ze hem critisch. Ja, hij was wel een ■man waarmee ieder meisje zou willen trou- wen; hij was het echte type van den welop- gevoeden Engelschman. Bovendien schatrijk niet dat zijn geld haar persoonlijk aantrok Ter bestrijding van veel onjuiste critiek op het program van De Nederlandsche Unie komt in enkele beschouwingen in „De Unie" bovendien nog eens weer duideljjk naar voren, dat het sociale program van de N. U. niet reactionnair, doch veel meer revolutionnair is te noeimen. HET BEROEPSGOEDERENVERVOER. Het Zaterdag verschenen Verordeningen- bdad bevat een besluit van den secretaris- generaal vsm het Departement van Water- staat ter uitvoering en wijziging van het derde uitvoerinigsbesluit ingevolge de verordening no. 15/1940 van den Rijkscommissaris. tHierin wordt o.m. bepaaid: Er wordt een bedrijfsorganisatie opgericht, die rechtspersoonlijkheid bezit. Deze draagt den naamNederlandsche organisatie voor het beroepsgoederenvervoer langs den weg, en heeft haar zetel te 's-Gravenhage. De secretaris-generaal van het Departe ment van Wiaterstaat geeft regelen oantrent de samenstelling en bevoegdheden van de or- ganen der in het eerste lid genoemde bedrijfs organisatie en neernt de noodzakelijke maat- regelen. Deze kunnen in de Nederlandsche Staatscourant openbaar gemaakt worden. Voorts wordt het derde uitvoeringsbesluit ingevolge de verordening no. 15/1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederland sche gebied o.m. als volgt gewijzigd: Par. 2 wordt gelezen: .Degene, aan wien een vergunning in den zin van par. 1 wordt verleend, wordt daar mede lid van de .Nederlandsche Organisatie voor het beroepsgoederenvervoer langs den weg" met alle daaruit voortvloeiende rechten en verplichtingen". (Bij bedoelde par. 1 is be paaid, dat het vervoeren van goederen ten be- hoeve van derden langs den weg Slechts is geoorloofd, indien aan den vervoerder voor het betrokken voertuig een daartoe strekkend vergunning is verleend vanwege den inspec- teur-generaal van het verkeer. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. VERBOD OM APPELEN TE VERHANDELEN ENZ. Het waamemende hoofd van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt be- kenu, dat het met ingang van heden verboden is versche appelen van door de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale aan te geven soor- len en varieteiten te vervoeren, te veilen, te verhandelen of te exporteeren. Tot nader order wordt van dit verbod alge- meene ontheffing verleend voor: a. den verkoop en het hiermede in verband staande vervoer van winkeliers en andere kieinhandeiaren aan.nonsumenten, voorzoover betreft de in hun bezit zijnde appelen voor ten hoogste 5 kg per keer en per afnemer;. b. voor het vervoer van deze appelen door bij de Nederlandsche groenten- en fruitcen trale aangesloten telers of pachters van geoogst fruit van den boomgaard naar hun opslagplaatsen c. voor het veilen van kroet van deze appelen. De hierboven bedoelde soorten en varietei ten zijn vastgesteld door deNederlandsche groenten- en fruitcentrale. DE OMZETBELASTING EN DE KRUJDENIERSWINKELS. Er is e6n gemiiddelde van 2 vastge steld, dat over alle in d,eze winkels verkochte artikelen wortlt berekend. Het Oentraal Bureau kruideniersbedrijf deelt aan de N. R. Crt. mede: Ingevolge de op 1 October j.l. in werking getreden verordening op de omzetbelasting bedraagt deze belasting thans 6 pet. over de meeste artikelen, welke in kruidenierswinkels verkocht worden en over een gedeelte 4 pet., maar zijn rijkdom zou voor menig meisje een attractie temeer zijn. Waarom ging hij naar Parijs? Hij had het haar wel niet verteld, maar waarom ging een man in den regel naar Parijs? Om er een vrouw te ontmoeten, natuurlijk! 'Het idee was niet prettig, maar ze moest de zaak nu eenmaal goed onder de oogen zien. Ze had er vanmorgen wel een grapje over gemaakt, maar de gedachte hieraan en aan zijn gedrag van zooeven had haar de tranen naar de oogen gedrongen. Ze wjlde er maar liefst niet meer aan denken, anders zou ze opnieuw beginnen. En met een resoluut gebaar nam ze de cou rant op en begon haar door te kijken. De beide middenpagina's van de ,,Looking- Glass" vertoonden verschillende fotografieen en haar oog viel op een er van, geheel rechts van de blodzijde. Eerst keek Beryl er ter- loops naar, maar toen bleef ze er verbaasd op staren.Het was de fotografie van een meisje. Opgewonden raakte ze Wendover's knie aan. „Philip!", riep ze uit en haar stem klonk zoo enthousiast, dat de oudere heer haar op nieuw van achter zijn goudomrande brille- gllazen aankeek. Wat was het toch heerlijk om jong te zijn! „Wat is het, Kabouter?" ,,iDit meisje kijk!" Zich verbaasd afvragende wat zijn nichtje wel kon bedoelen, nam Philip de courant van haar aan en ook hij staarde verbaasd naar de foto. ,,Dat is het meisje dat bij Yolande was en nu noemen ze haar een prinses!" Nonsens!" Maar Philip wist wel dat hij loog. De Kabouter had gelijk, er was geen vergissing mogelijk. Er waren vast niet twee zulke meisjes op de heele wereld te vinden! ,,Het is geen nonsens! Ik verzeker je, Phi lip, dat dit hetzelfde meisje is dat we bij Yolande zagen, toen ik er dat blauwe avond- toilet kooht. Dat moest jij toch zeker wel weten!" terwijl tenslotte sommige artikelen van om zetbelasting zijn vrij gesteld. Daar het in een winkel in de praktijk niet uitvoerbaar zou zijn over elk der artikelen de omzetbelasting specifiek te berekenen, is in overleg met het departement van Handel, NijVerheid en Scheepvaart voor de berekening der omzetbelasting aan consumenten een ge- middelde vastgesteld van 2 pet., hetwelk dan zal worden berekend over alle artikelen, welke in kruidenierswinkels worden verkocht. In verband hiermede is door het Centraai Bureau kruideniersbedrijf, het vertegenwoor- digend orgaan van de hij den detailhandel in kruidenierswaren betrokken organisaties, be- sloten van heden af over alle verkoopen in kruidenierswinkels 2 pet. omzetbelasting in rekening te brengen. (Ingez. Med.) De uitvoering van dit besluit zal in de praktijk hierop neerkomen, dat de berekening naar welke de betaling moet gesehieden, zal plaats hebben naar de volgende schaal: Over aankoopen tot 25 cent cent 50 1 75 1% 100 2 Door deze wijze van berekening zijn de grootste moeilijkheden, welke de toepassing van de nieuwe verordening met zich had kun nen meebrengen, zoowel voor het publiek als voor den detailhandel in kruidenierswaren tot een oplossing gebracht. DE BESPREKINGEN IN NEDERL.-INDIE. United Press meldt uit Tokio: In de verklaring, die de Japansche minis ter-president prins Konoye Vrijdag heeft af- gelegd, heeft Konoye ook bekend gemaakt, dat de onderhandelingen met Nederlandsch- Indie een gunstig verloop nemen en dat daar- van een gunstig resultaat te wachten is. NIEUWE REGELING INZAKE DE ARBEIDSBEMIDDELING. In het Zaterdag verschenen Verordeningen- blad no. 30 is gepubliceerd een besluit van den secretaris-generaal van het Departement van Sociale Zaken betreffende arbeidsbemid- deling. Het besluit luidt als volgt Artikel 1. (1) Het orgaan der openbare arbeidsbemiddeling is het rijksarbeidsbureau. (i2) Het rijksarbeidsbureau is een afdeeling van het Departement van Sociale Zaken en staat onder leiding van een directeur-generaal. (3) De tot nu toe geldende rechten en ver plichtingen van den Rijksdienst der werkloos- heidsverzekering en arbeidsbemiddeling gaan over op het rijksarbeidsbureau. (4) Bij het rijksarbeidsbureau berust ook de zorg voor de openbare voorlichting bij be- roepskeuze en de bemiddeling voor het ver- krijgen van een gelegeriheid am vakkennis op te doen. Artikel 2. De artikelen 3, 9 tot en met 33, 35 tot en met 42 en 58, Jid 1 sub 1, der Ar- beidslbemiddelingswet 1930 (Staatsbl. no. 433) worden ingetrokken. Artikel 3. (1) Het rijksarbeidsbureau be- staat uit een hoofdbureau en gewestelijke arbeidsbureaux. (2) De secretaris-generaal van het Depar tement van Sociale Zaken bepaalt het aantal gewestelijke arbeidsbureaux en stelt het ge bied vast, waaro.ver zij zich uitstrekken. Artikel 4. (1) De secretaris-generaal van het Departement van Sociale Zaken benoemt, schorst en ontslaat de ambtenaren van het rijksarbeidsbureau. Wendover voelde dat hij een kleur kreeg. ..Waarom juist ik, Kahouter?" „Oh, doe toch niet zoo dwaas, Philip, je weet ze>lf best waarom!" en hem plotseling met groote oogen aankijkende, riep ze uit: „Natuurlijk! Oh, wat ben ik toch dom ge weest! Nu begrijp ik waarom je naar Parijs gaat! Gelukgewensoht, oudje, niet iedereen trouwt met een prinses!" Maar onmiddellijk had ze spijt van haar woorden. ,,Stel je alsjeblieft niet zoo aan!" snauwde hij en verdween weer achter zijn courant. Daar ze de waterlanders weer voelde aan- komen, opende de Kabouter de deur en ver dween in den zijgang. Daar stond ze met haar beide handen om de koperen leuning en staande naar de groene velden van Kent door een mist van tranen, totdat ze niets meer kon zien. In ieder ander geval zou Philip haar direct gevolgd zijn, maar nu dacht hij slechts aan zichzelf en aan het mysterie, waarbij hij zoo plotseling betrokken was. De uitgeVer van de Looking-Glass'had natuurlijk hetzelfde berieht van zijn Parij- schen correspondent ontvangen als dat, wat Harty aan ,,Te Messenger" had gezonden. Met dit onderscheid, dat de „Looking-Glass" er geen bezwaar in had gezien datgene te publiceeren, wat nog slechts een gerucht was, een gerucht, dat met joumalistieke vrijheid veranderd was in een vaststaand feit. Onder de foto stond te ,ezen Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Cori- sande van Caronia, die, na twee jaren in de grootste armoede geleefd te hebben, de wereld verrast heeft doer haar Koninklijke afkomst te bewijzen (zie de nieuwsberichten op pag. 2). Wendover zocht de aangeduide bladzijde op en onder een vet gedrukt hoofd stond te lezen: Volgens onzen Parijschen correspondent kwam er gisteren lets aan het iicht, dat de (2) Hij kan deze bevoegdheid overdragen aan den directeur-generaal van het rijks arbeidsbureau. Artikel 5. Bij elk gewestelijk arbeidsbureau wordt een afdeeling voor voorlichting bij be- roepskeuze ingesteld. De directeur-generaal van het rijksarbeidsbureau bepaalt den datum van instelling. Artikel 6. (1) Het is verboden, zonder ver gunning van den secretaris-generaal van het Departement van Sociale Zaken arbeidsbemid deling zonder winstoogmerk uit te oefenen. Aan de vergunning kunnen voorwaarden wor den verbonden. (2) De secretaris-generaal van het Depar tement van Sociale Zaken kan, onverminderd de bepalingen van artikel 55, lid 1, der Ar- beidsbemiddelingswet 1930, een verleende ver gunning tot uitoefening van arbeidsbemidde ling met winstoogmerk intrekken. In dit ge val wordt den houder der vergunning een door den secretaris-generaal te bepalen schadever- goeding uitgekeerd. (3) Hij die zonder vergunning arbeidsbe- middelling zonder winstoogmerk uitoefent, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Met gelijke straffen wordt degene gestraft, die als lid van het bestuur van een naamlooze vennootschap, van een rechtspersoonlijkheid ibezittende vereeniging of van een stichting er aan medewerkt of toelaat, dat de naamlooze vennootschap, de vereeniging of de stichting zonder toestem- ming arbeidsbemiddeling zonder winstoogmerk uitoefent. De artikelen 59, 60 en 61 van de Arbeids- bemiddelingswet 1930 zijn van toepassing. (4) De in lid 3 strafbaar gestelde feiten worden beschouwd als overtredingen. Artikel 7. (1) De thans oestaande organen der openbare arbeidsbemiddeling blijven him functie uitoefenen overeenkomstig de tot nu toe geldende regelingen, totdat de in artikel 3 bedoelde bureaux zijn ingericht. Tot dat tijd- stip gedragen de organen zich naar de voorschriften van den directeur-generaal van het rjjksarbeidsbureau. De directeur-generaal van het rijkharbeidsbureau bepaalt, wanneer de werkzaamheid van deze organen eindigt. (2) De benoeming vsm directeuren van ar- beidsbeurzen behoeft de gcedkeuring van den secretaris-generaal van het Departement van Sociale Zaken. (3) Zoolang een afdeeling, als bedoeld in artikel 5, niet is ingesteld, kan het gewestelijk arbeidsbureau gebruik maken van in het ge- west bestaande gemeentelijke of andere ge- schikte bureaux voor voorlichting bij beroeps- keuze. Artikel 8. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. DE NEDERLANDSCHE UNIE TOT SAMENWERKING BEREID. Mits er gewerkt wordt voar het Neder landsche volk op Nederlandsche wijze. Geen regeering, maar een college van ad vies. De Nederlandsche Unie is het zij nog- maals met nadruk vastgesteld bereid met alle positieve krachten in ons volk samen te werken, mits voldaan wordc aan deze uitdruk- kelijke voorwaarde: dat er gewerkt wordt voor het Nederlandsche volk op Nederland sche wijze. Zoo luidt de laatste zin van een artikel van het Driemanschap van De Nederlandsche Unie in het jongste nummer van ,,De Unie". In dit artikel verklaart het Driemanschap o.m. het volgende De Nederlandsche Unie is geen schuilplaats voor de behoudsgezinde elementen. Integen- deel. Zij is er diep van overtuigd, dat een re- volutionnaire verandering dringend geboden is voor velen uit ons volk. Geen revolutionnaire wijzigingen in de eerste plaats in ons politiek bestel, maar revolutionnaire wijzigingen voor- al in de geestelijke houding van velen. wereld zal verbazen. Prinses Corisande, de jongste dochter van den overleden Keizer van Caronia, heeft gedurende twee jaar onder een aangenomen naam in Londen gewoond, waar ze in een modezaak haar brood ver- diende als mannequin. Zooals onze lezers zich zullen herinneren, luidde indertijd het officieele berieht dat Prin ses Corisande het tragische lot van haar Moe- der, Vader en drie Zusters had gedeeld en direct bij het uitbreken van de revolutie door de Caronische Bolsjewisten was vermoord. Alle feiten omtrent de wonderlijke redding van Hare Koninklijke 'Hoogheid zijn nog niet bekend, maar dit zal zeker bmnenkort het ge val zijn. Prinses Corisande, wier gezondheid hevig heeft geleden, is op het oogenblik onder de hoede van Gravin de Lepiney die in de Parij- sche Society een groote bekendiheid geniet. Een sprookjesprinsesHij kon het haas{ niet gelooven! En Philip, die in zijn verbou- wereerdheid heelemaal vergat dat de courant niet van hem was, sneed beide, foto en berieht uit en deed ze in zijn portefeuille. Charles Zuberra's overmoedige lach helder- de zijn knap, somber gezicht op. „Nog een week, hoogstens twee en we zijn schatrijk, liefste," riep hij jubelend uit. ,,Dan zeggen we Parijs vaarwel en maken een reis om de wereld. We zullen het ons kunnen per- mitteeren hraaf te zijn!" voegde hij er lachend aan toe. ,Dat is weer eens een nieuwe sen- satie, wat?" Sybil Trent greep zijn hand. „Ik verlang er toch zoo naar hier weg te gaan!" zei ze. ,,Ik zou dit leven voorgoed vaarwel willen zeggen en een ander beginnen. Charles, houd je me niet voor den gek, meen je heusch wat je zegt „Maar natuurlijk!" verzekerde hij haar. (Wordt vervolgd.) s

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1940 | | pagina 1