ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANOEREN ROODE STER No 10.119 VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1940 80© Jaargang Binnenland Buitenland Bloemenmagazijn G.J.WILL Bruidshouquet, EERSTE BLAD Gemeente TERNEUZEN. Het eenige geschilpunt tusschen Duitschland en Engelandde kolonien. Zeldzaam zacht en licht in de pijp! jn iedere prijs. TERNEUZEN, 25 SEPTEMBER 1940. ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Temeuzen f 1,35 per 3 maanden Buiten Temeuzen fr. per post 1,65 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,10, overige landen 2,45 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het bruitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 2073. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer j 0.20 KEEINE ADVERTENTIEN: per 5 regels 50 cent by vooruitbetaling. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrtjgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave DIT BLAD VERSCHUNX IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAG AY ONI). SGHIETOEFENING WEERMACHT. De Burgemeester van Terneuzen maakt op last van de Ortskommandantur te Temeuzen bekend, dat op Zondag 29 September a.s., tus- schen 8 en 13 uur, door de Duitsche Weer- macht schietoefeningen met scherp zullen worden gehouden. Het is ieder burger verboden zicb in dien tijd ten Oosten van de barakken Nieuw- Neuzenpolder en ten Noorden van de lijn Het Paradijs, Boeren.gat-Willemskerke, Westsluis te bevinden. De daar woonachtlge personen mogen in hun wonin.gen blijven. De schietbaan wordt door posten van de Duitsche politie afgezet. Terneuzen, 27 September 1940. De Burgemeester van Temeuzen, P. TELLBGEN. De Burgemeester van Temeuzen brengt ingevolge een ontvangen schrijven van den Procureur-Generaal bij het gerechtshof te 's Gravenhage van 25 September laatstleden ter openbare kennis, dat op 24 September 1940, des ochtends te 6 uur, onder de gemeente Leidschendam een vliegtuig van vermoedelijk Engelsche nationaliteit is neergekomen. De bemanning, ongeveer 5 man, is voortvluchtig. Opsporing, aanhouding en voorgeleiding bij de dichtstbijzijnde Webrmachts- of Polizeidienst- stelle wordt verzocht. Voor de aanhouding wordt eene belooning, groot 500 uitgeloofd. Terneuzen, 27 September 1940. De Burgemeester van Temeuzen, P. TEL/LEGEN. DE ZOMERTIJD IN 1941. In de Frankfurter Zeitung lezen wij, dat de Bcmertijd in Duitschland het komende jaar reeds op 16 Maart ingaat. OPSPORING VAN EEN VLIEGTUIG- BEMANNING VERZOCHT. De procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage deelt het volgende mede: Op den 24sten September jX, des ochtends om zes uur, is onder de gemeente Leidschen- dam een vliegtuig van vermoedelijk Engelsche nationaliteit neergekomen. De bemanning ongeveer vijf man, is voortvluchtig. Opspo ring, aanhouding en voorgeleiding bij de dichtstbijzijnde Wehrmachtsi- of Polizeidienst- atelle wordt verzocht. Voor de aanhouding wordt een belooning uitgeloofd van f 500. Engelsche vliegtuigbcmanning gevangen. Van bevoegde zijde wordt het A.N.P. mede- gedeeld: Door de activiteit van de Wassenaarsche politie is het gelukt in den loop van den avond van den 25sten September drie leden van de bemanning van het in den morgen van 24 September te Leidschendam neergekomen vliegtuig gevangen te nemen. In den loop van den daaropvolgenden nacht werden te Voorschoten nog twee leden der bemanning gearresteerd. Allen zijn aan de Duitsche militaire autoriteiten overgeleverd. Nader wordt gemeld, dat de arrestatie van het drietal Woensdagavond geschiedde in de buitenplaats Duivenvoorde te Voorschoten. Vermoedelijk zijn het drie Tsjechen. GEEN DISTRIBUTEE VAN ROOK- ARTIKELEN. Naar „Het Vaderland" verneemt, heeft bet tog de betrokken instanties een punt van ern- stige overweging uitgemaakt om in ons land te komen tot een distributie van rookartike- len. Men is hierbij echter op een reeks van dusdanige moeilijkheden gestuit, dat distri butie niet mogelijk moest worden geacht. Dit is geheel analoog aan de ondervindin- gen, welke men in Duitschland heeft opge- daan. Ook daar heeft de tabaksdistributie een punt van emstige overweging uitgemaakt, doch ook daar is men teruggeschrokken voor de groote moeilijkheden, die er aan zijn ver- bonden. Dit betreft wel in de eerste plaats het feit dat er vele niet-rookers zijn, terwijl men ook niet goed weet, hoe men met het zwakke ge- slacht aan moet. Er zouden, door de invoe ring van een distributie-systeem, tal van on- hillijkbeden ontstaan, terwijl een levendige handel in bonnen wel haast onvermijdelijk sou zijn. Een en ander heeft tot de conclusie geleid om maar liever geen distributie van rook- artikelen in te voeren. NEDERLANDSCH REDDINGSVAARTUIG BESCHOTEN. In den nacht van Zondag op Maandag is, naar van bevoegde zijde wordt meggedeeld, een Nederlandsch reddingsvaartuig voor Schouwen (Zeeland) het voorwerp van een Engelschen aanval geweest, waarbij 7 leden van de bemanning zijn gedood, 1 opvarende zwaar gewond is en 3 anderen lioht gewond zijn. Het schip bevond zich dwars van Schouwen toen om kwart over drieen 's naehts een Britsch oorlogsvaartuig naderde, dat licht- granaten afschoot. Onmiddellijk liet de ge- zagvoerder van het reddingsvaartuig de lich- ten ontsteken, waardoor de kenteekens van het reddingsvaartuig, dat van Roode Kruis- vlaggen was voorzien, duidelijk zichtbaar weruen. Ook llet hij de sirene loeien. Des- ondanks opende het Britsche oorlogsschip het vuur. Een granaat trof het keteiruim van het schip, ook op andere plaatsen werd het getroffen met het hierboven vermelde gevolg. De bevelhebber van de Duitsche troepen in het bezette Nederlandsche gebied, generaal Fr. Christiansen, heeft een belangrijk bedrag ter beschikking van de getroffenen, resp. hun nabestaanden, gesteld. Het relaas van den kapitein. Het A.N.P. heeft een onderhoud gehad met den commandant van het beschoten Roode- Kruisscbip LAZ-11, kapitein De Graaff, die uit Rotterdam afkomstig is. In den nacht van 22 op 23 September zoo begon kapitein De Graaf bevond ik mij met de LAZ-11 op 51 graden 55 minuten Noorderbreedte en 3 graden 31 minuten Oos- terlengte, d.i. ongeveer 15 zeemijlen bewesten Goeree. De nacht was helder en het schip lag in het licht van de maan. De windkracht was 6 en onze koers Oost-Noord-Oost. Om drie uur 's nachts zagen wij oranje- roode lichtkogels in de lucht. Zij werden in de richting van ons schip afgevuurd. Hierop deed ik direct de roode kruislichten ontsteken. Ook gaf ik signalen op de stoom- fluit. Natuurlijk dachten wij, dat men aan boord van het andere schip nu wel zou weten, dat wij volkomen onscbuldig waren en dat ons vaartuig een roode-kruisschip was. Tot onzen grooten schrik echter loste de oorlogsbodem eenige seconden later een salvo. De projectielen kwamen voor ons schip in het water terecht. Direct daarop volgde een tweede salvo en dezen keer vielen de granaten achter ons vaartuig in het water. Het derde salvO, dat onmiddellijk na het tweede werd afgevuurd, sloeg midscheeps in en beschadig- de niet alleen het dek, maar veroorzaakte een ketelexplosie, terwijl tot overmaat van ramp het roer buiten werking werd gesteld. Ook de scheepsverlichting viel uit. Onder deze omstandigheden besloot ik, dat wij het schip onmiddellijk zouden verlaten. Ik gaf opdracht de stuurboord-sloep te strijken. Bij het vieren van de sloep, hetgeen in vol- slagen duistemis moest gebeuren, is door on- bekende oorzaak de voorste takel uitgehikt, waardoor de geheele bemanning bet mee- rendeel der equipage was in de sloep gegaan in het water viel. De sloep sloeg vol water en het zag er voor ons alien niet best uit. Aan boord bevond zich echter nog de eerste machinist Groeneveld. Deze dappere behield zijn tegenwoordigheid van geest en wierp ons een vanglijn toe, waardoor wij de sloep, waar- aan wij ons hadden vastgegrepen, langszij van het schip konden brengen. Op deze wijze slaagden wij erin, weer aan boord van het schip te komen. Ik hield onmiddellijk appel en nam den toe- stand van het schip op. De beschieting had ongeveer 10 minuten geduurd. De aanvallen- de oorlogsbodem was door niemand van ons verkend. Alleen het mondingsvuur hadden we kunnen waamemen. Een granaat was aan bakboordzijde in het dek ingeslagen en had groote schade in de kombuis en in de pro- viandkamer aangericht. Andere treffers had den een ketel vemietigd, waardoor zich heete stoom over het geheele schip verspreidde, ter wijl verder door den eersten stoomdruk kolen en gruis aan dek waren geslingerd. Een ander projectiel had het stuurgerei volkomen on- bruikbaar gemaakt. Tengevolge van de ravage in het keteiruim had de tremmer C. Hermsen zware brandwonden gekregen, waaraan hij, eenige uren later is bezweken. Ook de tweede machinist W. A. Cassee, die zich tijdens den aanval in de machinekamer bevond, was met brandwonden overdekt, evenals ten slotte de tweede stuurman M. van Duyn, die in bet logies, dat naast het keteiruim is gelegen, uitrustte. Bij het omslaan van de reddingboot waren zes opvarenden in de diepte verdwenen. Het was hun althans niet gelukt de vanglijn te grijpen of zich aan de sloep vast te houden. Het waren de tweede machinist J. Maarse- veen, de matrozen D. Rood, M. L. Grutters- wijk en W. van Leeuwen en de stokers J. W. Koster en A. Sweers. iPogingen om hen te redden werden zeer bemoeilijkt doordat het schip volkomen on- manoeuvreerbaar was. Zij hadden dan ook helaas geen resultaat. S.O.S. Direct heb ik verbinding met RadknSche- veningen gezocht en spoedig gekregen. Ik vroeg onmiddellijk hulp. Omstreeks 10 uur Maandagavond verscheen boven bet schip een landvliegtuig. Het was geen Duitsch toestel. Dit vliegtuig cirkelde op een hoogte van circa 200 meter driemaal rond het schip. De vlieger seinde met een morselamp de letter P, waarop ik het inter- nationale noodsein N.C. heesch en bovendien een tweede roode-kruisvlag. Ook gaf ik eenige malen met een nedinscolamp S.O.S. en ten- slotte het woord ..Position" om te kennen te geven, dat ik mijn positie wenschte te be- palen. Hierop seinde de vlieger ,,Can 't help you", waarna hij in westelijke richting ver- dween. Later het was inmiddels 11 uur gewor- (jen naderden eenige Duitsche watervlieg- tuigen, die voortdurend in onze nabijheid zijn gebleven. Naar ik later hoorde zoo ver- telde kapitein De Graaf had een dezer vliegtuigen een dokter aan boord, maar van- wege den hoogen golfslag durfde de vlieger niet op het water neer te strijken. 's Middags om 3 uur kwam de LAZ-46 langszij, dat een half uur later een sleepver- binding tot stand bracht en ons in de richting van Hoek van Holland versleepte. Twee uren later naderde een Duitsch marinevaartuig. dat een dokter en een verpleger afgaf, die zich onmiddelltjk met de verzorging van de gewonden bezig hielden. Het schip nam het sleepen van de LAZ-46 over en bracht ons om 8 uur 's avonds te Hoek van Holland binnen. Een half uur eerder had de dokter het over- lyden van den tremmer Hermsen gemeld. Een moedige machinist. Kapitein De Graaf" was vol lof over het moedige gedrag en het beleid van den eersten- machinist D. Groeneveld. Onder levensgevaar- lijke omstandigheden en terwijl de anderen zich in de reddingsboot begaven, daalde hij af in het keteiruim, waar Hermsen zich be vond en dat vol heete stoom stond. Hij drong door tot de plaats, waar de tremmer met zware brandwonden overdekt lag en bracht hem aan dek. Helaas mocht deze dappere daad niet meer helpen. Voorts was het Groe neveld, die de verbinding met de omgeslagen reddingboot tot stand bracht, waardoor vele opvarenden, die anders zeker zouden zijn om- gekomen, konden worden gered. Tenslotte was het weer Groeneveld, die alle zorgen be- steedde aan de eerste hulp der gewonden. Op bijzondeTe lofwaardige wijze heeft hij deze slachtoffers bijgestaan. Kapitein De Graaf verzekerde dat hij, even als zijn bemanning, ook de drie gewonden, die in het gemeenteziekenhuis te 's Gravenhage zijn opgenomen en die het goed maken, zoo spoedig mogelijk met de gerepareerde LAZ-11 of met een ander Roode-Kruis vaartuig op- nieuw zal gaan uitvaren. ARBEIDSFRONT WORDT ONTBONDEN. De Persdienst van het N.V.V. deelt mede: Bij besluit van den leider der Nationaal- Socialistische Beweging, Ir. A. A. Mussert, is de organisatie van het Nederlandsch Arbeids- front met ingang van 1 October ontbonden. Aan de leden van het N.A.F. is tegelijker- tijd de opdracht gegeven, zich aan te sluiten bij het Nederlandsch Verbond van Vakver- eenigingen. De commissaris van het N.V.V.de heer H. J. Woudenberg, heeft aan de verschillende bonden order gegeven, dat de leden van het vroegere Arbeidsfront onmiddellijk als lid kunnen worden aangenomen. Door de wijzi- ging van het Werkloozenbesluit-1917 kunnen ook de werklooze leden van het N.A.F. direct als lid in het verband van het N.V.V. worden opgenomen. De ontbinding van het Nederlandsch Arbeids front is gebaseerd op de overweging, dat thans de aanleiding vervallen is, op grond waarvan deze organisatie destijds in het leven werd geroepen. Deze aanleiding lag namelijk opgesloten in het feit, dat de toenmalige leiding van het N.V.V., evenals die van de andere groote vak- centrales, zich ging bezighouden met de per- soonlijke politieke overtuiging van zijn leden. Daardoor werd het aan vele Nederlandsche arbeiders onmogelijk gemaakt zich in de groote vakbeweging te organiseeren of hun lidmaatschap daarvan voort te zetten. HET K1NDERBIJSLAGFONDS. De waamemende secretaris-generaal, waar- nemenid hoofd van het departement van sociale zaken heeft in verband met artikel 60 der Kinderbijslagwet en de verordening no. 3/1940 van den rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied bet volgende be- paald. Het Rijkskinderbrjslagfonds wordt beheerd door het bestuur der Rijksverzekeringsbank. De inning van de premien voor het rijks kinderbrjslagfonds geschiedt door de raden van arbeid, met inachtneming van de desbe- treffende wettelijke bepalingen. Omrent de wijze van inning van de premien kan het bestuur van het rijkskinderbijslag- fonds, na overleg met de raden van arbeid nadere uitvoeringsvoorsehriften vaststellen. De vaststelling en de toekenning van de kinderbijslagen, welke ten laste van het rijks- kinderbijslagfonds komen, geschieden door de raden van arbeid. Omtrent de wijze van uitbetaling der kin derbijslagen kan het bestuur van het rijks kinderbrjslagfonds, na overleg met de raden van arbeid, nadere uitvoeringsvoorsehriften vaststellen. HET ORBECOMMANDO VAN DE NEDERLANDSCHE UNIE. „Omtrent de bedoelingen van de voorge- nomen instelling van een ordecommando door de Nederlandsche Unie schijnt eenig misver- stand te zijn ontstaan. Het volgende zij er hier nog over gezegd: Het zal tot de taak van het ordecommando behooren, de rust op de vergaderingen te handhaven en op straat onze colporteurs te beveiligen. De feiten hebbea mitgawezen, dat dit noodzakelijk is. In de eerste plaats echter is het de opzet in De Nederlandsche Unie een keurcorps te vormen. Bij de vorming zal alle aandacht worden besteed zoowel aan de lichamelijke als aan de geestelijke opvoeding, opdat in korten tijd De Ned. Unie beschikken zal over een uit- gelezen schare jonge mannen, sterk en geest- driftig, altrjd en overal bereid op de bres te staan voor de zaak van De Nederlandsche Unie, dat is de zaak van ons volk. De naam is vastgesteld als: ordecommando. De leiding zal berusten bij den oud-marine-officier, kapi tein ter zee Van Hengel." op slag gedood. Een buurvrouw liep ernstige verwondingen op. Ook elders wierpen de En gelsche vliegers bommen op civiele doelen. De Duitsche afweer verhinderde echter, dat de aanvallen grootere schade aanrichtten. DE AANVALLEN OP LONDEN VAN DONDERDAGNACHT. Volgens berichen der Londensche vertegen- i woordigers der Zweedsche bladen is Woens- j dag bij zonsondergang de Duitsche vergel- j dingsactie weer begonnen. Wederom gelukte het den Londenschen afweer niet den tegen- stander te verdrijven. Deh geheelen nacht hebben Duitsche vliegers opnieuw hun bom- menlast op voor den oorlog belangrijke doelen in de Engelsche hoofdstad geworpen. De hier tot dusverre uit Londen ontvangen berichten geven echter geen bijzonderheden en zijn over het algemeen nogal vaag gesteld aangezien klaarblijkelijk de Engelsche censuur krachtig ingegrepen heeft. Toch blijkt uit de afzonder- Ujke berichten, dat de uitwerking van den Duitschen luchtaanval op de vitale installaties van Engeland steeds duidelijker merkbaar wordt (D.N.B.) DE ENGELSCHE AANVAL OP BERLIJN. Nopens den aanval van Engelsche vliegtui gen Donderdagmaeht verneemt het D.N.B. nog, dat verscheidene brisantbommen in een Noordwestelijke voorstad vlak bij een katho- lieke kerk terecbt zijn gekomen. waarvan de hocge toren ver boven de huizenzee uitsteekt. Terwijl de kerk onbeschadigd bleef, werden verscheidene woonhuizen deels hevig getrof fen. Honderden ruiten sprongen en inrichtin- gen van woningen en winkels werden zwaar gehavend. Niemand werd gedeerd, daar alle bewoners zich in de schuilkelders bevonden. In een noordelijke voorstad viel een bom midden in een tuindorp. Een zomerhuisje werd volkomen vernield en de omliggende buizen werden zwaar bescbadigd. De eigenaars van het zomerhuis, een bejaard echtpaar, werden (Van onzen V.P.B.-correspondent. Berlijn, Sept. 1940. In Berlijn is, zooals bekend, dezer dagen een der meest vooraanstaande medewerkers van het hoofd van den Spaanschen staat, de mi nister van binnenlandsche zaken Serrano Suner, aangekomen voor een kort bezoek. De Duitsche pers heeft hierin aanleiding gevon- den om zoowel over de persoonlijkheid van den hoogen gast alsook over de vriendschappe- lijke betrekkingen tusschen de heide landen en volken vele vriendelijke, ja, hartelijke woor- den te mten. Hoewel de Spaansche minister van Binnenlandsche Zaken zich gedurende zijn oponthoud in Duitschland ongetwijfeld zal bezighouden met vraagstukken van bin- nenlandsch beheer en sociale voorzorgen in Duitschland, die hem meer in het bijzonder in- teresseeren, heeft zijn bezoek een speciaal karakter gekregen, door het feit, dat hij den eersten dag door den minister van buiten- landsche zaken, Von Ribbentrop, is ontvangen en den tweeden dag door den Fiihrer. Verder trok het ook de aandacht, dat bij de ont- vangst aan het station "ook de Italiaansche gezant aanwezig was. Uit de verschillende artikelen in de Duit sche bladen blijkt wel, dat de beide spilmo- gendheden zekere waarde hechten aan het samengaan met Spanje, dat immers een even autoritaire regeering heeft als de beide spil- genooten en dat men verwaeht, dat het Ra tionale Spanje naar de mate van zijn stoffe- lijke en geestelijke krachten de dit land toe- komende plaats zal innemen in het nieuw op- gebouwde Europa en aan den opbouw zal medewerken. Het vraagstuk der vroegere Duitsche kolonien. Bijna tegelijkertijd maakte een tweede per soonlijkheid zijn opwachting in Berlijn, n.l. de Italiaansche minister van kolonien, gene raal Teruzzi. Ook hij werd door den Fiihrer ontvangen. Maar hier wordt gemeld houdt zijn aanwezigheid tot op zekere hoogte ver band met het koloniale vraagstuk van Duitschland. Het Duitsche rijk heeft hij her- haling zijn aanspraken doen gelden op kolo- niaal bezit in Afrika en teruggave gevorderd van de in mandaatgebieden veranderde voor mallge Duitsche kolonien. In den grond was dit eigenlijk het eenige tusschen Duitschland en Engeland bestaande geschilpunt, dat bij eenigen goeden wil van den kant van Engeland gemakkelijk op te lossen zou zijn geweest. Thans is, dank zij de onder- werping van Frankrijk, het Duitsche koloniale probleem veel dichter tot zijn verwezenlijking gekomen en .de uiteindelijk overwinning van Engeland, door Italie's hulp mede bevochten in de Middellandsche ^ee en in Afrika, zal een oplossing- brengen van alle daarmede samen- hangende vragen. De aandacht van geheel Duitschland is op het oogenblik voor een niet gering deel op Afrika gevestigd. Het met succes optreden tegen de Engelsche steunpunten op Egyp- tischen bodem door de koloniale troepen, de verovering van Sollcem en Sidi Barani door de Italianen hebben hier een erkentelijke en blijde echo gevonden. De berichten over het Italiaansche optreden in Afrika worden hier met de grootste opmerkzaamheid gevolgd; en ook daaruit blijkt onomstootelijk dat Enge land de eene positie na de andere in zijn Em pire moet prijs geven, omdat het te zwak is, ze te behouden. Overal moet Engeland het veld ruimen. Nog een derde geziene gast wijlt op het oogenblik binnen de muren van de Duitsche hoofdstad: luitenant-generaal Somna uit Rome, die in het clubgebouw der buitenland- sche pers voor buitenlandsche en Duitsche joumalisten en gasten uit de diplomatic, voor- al voor de buitenlandsche militaire attache's aan de hand van een voor deze gelegenheid voor de eerste maal afgedraaide film mede deelingen deed over den Italiaanschen oorlog in de kolonien. Het tijdstip daarvan viel samen met de verovering van Solloem en Sidi Barani. Uit de voordracht viel op te maken, dat de Italianen hun tot dusverre bevochten over- wiruiingen toeschrijven aan hun superieure strategische leiding en de dapperheid van hun troepen. f Successen tegen Engeland in Afrika, doch ook successen tegen Engeland in Engeland zelf. De beknopte Duitsche berichten worden aangevuld door de levendige beschrijvingen van den thans in Londen heerschenden toe- stand door buitenlandsche journalisten. Het Een goedhartige peetoom in Leiden Dacht: „Hoe kan ik mijn neef eens verblijden Ha! Ik heb een idee: Roode Ster breng ik mee! Daar genieten we van met ons beiden Duitsche volk is het roerend eens met zijn leiding, dat Engeland alleen te dwingen is tot overgave door het vernietigen van zijn mili- tair en economisch centrum en dat is Londen. Nu heeft Engeland eindelijk den oorlog, die het zelf heeft gewild. Nacht na nacht ging de Royal Air Force voort met haar aanvallen op kerken en scholen, ziekenhuizen en kinder- tehuizen, tegen arbeiderswoningen en woon- wijken alles louter burgerlijke, niet-mili- taire doelen. Valsche Engelsche overwinningsberichten. De valsche Engelsche overwinningsberich ten en mededeelingen over vernietiging van belangrijke militaire doelen in Duitschland, Zooals bijvoorbeeld het Potsdamer Station, wekken bij de bevolking slecbts een mede- lijdend schouderophalen, en de algemeene opinie, die men kan hooren verkondigen, is, dat de Engelschen op zekeren dag even on- zacht uit hun drloom zullen worden gewekt, als dit een jaar geleden het geval was met Polgn. Vlooswijkstr. 27 - Tel. 2092 - Terneuzen Levert U Een keurig verzorgd Verzending naar alle plaatsen. (Ingez. Med.) INVULLING FORMULIEREN VOOR DE SOHADE-ENQUETE-OOMMISSIE. De Stiehting „Ondersteimings- en Herbouw- fonds Temeuzen" verzoekt ons de aandacht te vestigen op de in dit nummer voorkomende advertentie, b-etreffende het verleenen van hulp bij het invullen der formulieren voor de Schade-Enquete-Gommissie. Aangezien velen niet in staat zijn bedoelde formulieren zelfstandig volledig in te vullen, terwijl juiste en volledige invulling toch een absolute vereisc'hte is om later eventueel aan schadevergoeding te geraken, is door genoem- de stiehting zeker in een dringende behoefte voorzien door iemand aan te stellen, die zich speciaal met het verleenen van hulp bij de invulling zal bezig houden. VERKEERSONGEVAL. Bij het afrijden van de steile helling bij de noodbrug aan de Oostsluis alhier, verloor de heer O., winkelier te Axel, de macht over zijn bakfiets, met het gevolg, dat deze van den dijk naast het rrjpad rolde. De heer O. kwam hierbij onder de fie-ts terecht. Dr. Van Breda Vriesman, die spoedig ter plaatse was, oon- stateerde een lichte hersensc'hudding; hij achtte overbrenging naar bet ziekenhuis nood zakelijk. X HET LEGER DES HEILS. Gedurende de 54 jaren, waarin het Leger des Heils haar welbekende arbeid in ons land verrichtte, heeft zij menigmaal bij weldoeners om hulp aangeklopt en zij deed dat nooit tevergeefs. Toch maakte niet hetgeen het Leger des Heils ontving, hare rijkdom uit, doch wel wat zij doorgaf aan anderen. Zoo zal ook de opbrengst van de Nationale collecte in de komende wintermaanden gedis- tribueerd worden over gebouwen en instellin- geij, die alom binnen hare grenzen hulp, kracht, troost, opvoeding, soep, raad, schoone bedden, heete koffie, reclassee-rtng, ja wat al niet, bieden aan de meest behoeftigen. Julst nu, waar zooveel hulp geboden kan en moet worden, is het een Nederlandsch belang, dat ook het Leger des Heils paraat kan blij ven en doet zij daarom een- beroep op alien, die haar in haren zegenrijken arbeid willen steunen. BEEEDIGD. Ter terechtzitting der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg van Wioensdag j.L, zijn beeedigd als hulpofficier van justitie. de

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1940 | | pagina 1