ALGEMEEN NIEUWS- EN AOVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Radiorede van Minister De Geer. piip STRENfi De Erfenis van een Zonderling, Rheumaffek Spier. AKKERTJE ZWANENBERG No. 10.063 MAANDAG 6 MEI 1940 80® Jaargang Binnenland Feuilleton Neem'n gekeurd Het militaire gezag stelde 21 personen in bewaring. SilkenTn We aHe tW6e g°ed *e" maakt wat smaakt! NEUZENSCHE COURA ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Temeuzen f 1,35 per 3 maanden Bulten Temeuzen fr. per post f 1,65 per 3 maanden Bg vooruitbetaling fr. per post f 6,per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,10, overige landen f 2,45 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 2073. ADVERTENTLENVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIENper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrrjgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. iDe minister-president, jhr. mr. D. J. de Geer heeft Zaterdagmiddag om 1 uur voor de rijkszenders en voor de Phohi-zenders de vol gende radiorede uitgesproken Waarde luisteraars hier en overzee, Met leedwezen rnoet ik u meedeelen, dat voor de regeering onomstootelijk is komen vast te staan, dat er onder onze landgenooten eenigen zijn, wier geestesgesteidbeid en op- treden z66 weinig in overeenstemming zijn met den neutraliteitswil der natie, dat zij een gevaar vormen voor ons land en dat tegen hen bijzondere maatregelen zijn moeten worden genomen. Grj moet mij hierbij niet misverstaan. Dat gedurende een oorlog de eene burger van een neutraal land meer sympathie heeft voor deze en de andere voor die belligerente mogendheid, is een normaal verschijnsel. In den wereldoorlog was het niet anders en gaf men daarajan in besloten kring ook ruim- schoots uiting. Een levend'ig temperament ontbrak daarbij niet. Zelfs werd vemomen van f amiliebijeenkomstendie periodiek plach- ten te worden gehouden, maar nu tijdelijk moesten Worden stopgezet, omdat ze altijd weer aanleiding gaven tot hevige twistge- sprekken over het goed recht van de elkaar beoorlogende partijen. Een gevaar voor ons land stak in dit aides niet en het geloof aan onze neutraliteit werd er nergens door aan het wankelen gebracht. Maar het onderscheid is, dat al die pro dit of pro dat pleitende burgers bovenal waren: pro-Nederlandsch. Htm vaderlandsche gevoe- lens waren buiten geding. Hun sympathieen voor een strijdende partij lagen in een ander, en lager, vlak. Om het eens duidelrjk te zeg- gen: wanneer de belligerent van hun voor- keur op een bepaalden dag onze neutraliteit geschonden zou hebben, dan zouden zij zich bitter ontgoocheld hebben gevoeld en de te- voren gekoesterde sympathie geleid hebben tot een te feller afkeer. Thans is dit bij de personen, waarop ik doelde, anders. Zij zijn niet voor alles: pro- Nederlandsch. Zij maken in het buitenland de eerlijkheid van onze neutraliteitspolitiek ver- dacht. Zij ondermijnen het vertrouwen in cnzen krachtigen wil, tegenstand te bieden tegen elke schending van ons grondgebied, van welke zijde die ook komt. De beveiliging, die voor elk der oorlogvoe- rende partijen ligt in de paraatheid van onze weermacht, breken zij af en daardoor tevens de bescherming, die voor ons in die paraat heid ligt. En wat het ergste is, de partijdigheid, vaarvan zij ten onrechte en tegen beter weten in de regeering betichten, beoefenen zij zelf. Zij zijn niet te vergelijken met de politisee- rende Nederlanders uit de jaren van 1914 1918, maar met de verdwaasde landgenooten die aan het eind der 18e eeuw, in den tijd van de Fransche revolutie, de donkerste uren brachten over ons volk. Reeds deze les der geschiedenis verbied ons, hen ongemoeid hun gang te lateh gaan. Hun aantal is verdwijnend klein. De regee ring weet, dat ongeveer heel de natie staat achter haar loyale en consequente neutrali teitspolitiek. Maar zooals Prediker 10 het ons leert, ook een vlieg kan bederf brengen aan kosteiijke apothekerszalf. Die vlieg moet onschadelijk gemaakt. Het is in overeenstemming daarmee, dat in den afgeloopen nacht een maatregel is geno men, waartoe de gelegenheid biedt het be- paalde in artikel 33 van de wet op den staat van oorlog en beleg. Dit artikel luidt aldus: ,,Het militair gezag is bevoegd, aan personen, wier aanwezigheid voor de rust en de algemeene veiligheid wordt geacht gevaarlijk te zijn, het verblijf binnen het in staat van beleg verklaarde grondge bied te ontzeggen en dezen daaruit te verwij- deren, of, indien de mogelijkheid daartoe niet bestaat", en dit is het geval nu het ge- heele land in staat van beleg is „hen in be waring te Btellen'". Het militair gezag heeft 21 personen, die voor de rust en veiligheid gevaarlijk werden geacht, in bewaring gesteld. Het heeft dit ge- daan na grondige voorbereiding en met groote nauwgezetheid. Menigeen, tegen "Wien voor den oppervlakkigen beschouwer vermoedens zouden kunnen rijzen en wiens handelingen dan ook ernstig zijn nagegaan, is buiten den maatregel gebleven, omdat geenerlei con crete aanwijzing bestond voor het gevaarlijke van zijn optreden. Van deze 21 echter is komen vast te staan, hoofd voor hoofd, en op grond niet van eenig politiek inzicht, maar van per- soonlijke gedragingen, dat de veiligheid des lands hun interneering gebiedt. De regeering is overtuigd, dat deze daad van het militair gezag, die geheel in de Ijjn ligt van de sinds het uitbreken van den oor log constant door ons land gevolgde politiek, door de overweldigende meerderheid van ons volk met onverdeelde instemming zal worden begroet. Tot de 21 personen bovenbedoeld behoort, naar gemeld wordt, het N.S.B. Tweede Kamer- lid mr. M. M. Rost van Tonningen, hoofdredac- teur van het Nationaal Dagblad. De correspondent van het Handelsblad te 's Gravenhage meldt: Naar wij Zaterdagavond van hevoegde zijde vememen, zijn de 21 personen die door de regeering volgens mededeeling van minister De Geer zijn geinterneerd, in den loop van den nacht en van den dag uit de verschillende plaatsen in het land terstond naar het voor hen bestemde interneeringskamp overge- bracht. De voorbereidende maatregelen hiertoe 'wa ren reeds geruimen tijd tevoren genomen. Be halve mr. Rost van Tonningen behooren tot de ge'interneerden de heer Kroller, kring- 1 eider der N.S.B. op de Veluwe, de heer Van Oort, bekend door de publicatie van anti- semietische geschriften en da heer Feij uit Rotterdam. NEDERLAND KAN DEENSCHEN INVOER IN BELGIE OVERNEMEN. De Brusselsche correspondent van het Han delsblad schrijft: Over het bezoek, dat de Belgische ministers van Landbouw en Eeonomische Zaken aan Oorspronkelijke roman van WILLY WATERMAN. (Nadruk verboden. 9) Vervolg. De garagehouder zette zich weer eens ach ter zijn stuur en ditmaal trokken ze zonder stoomis den wagen uit de sloot. Het was een verheffend schouwspel. De geheele voorkant zat onder de grijze en zwarte modder, zelfs de bekleeding van de binnenzittingen was er- mee doortrokken. ,,U kunt er zoo niet in gaan zitten, om hem te sturen. zei de garagehouder, „ik zal hem met de voorwielen aan den kraan hijschen en zoo meesleepen." Dat werkje was spoedig gedaan en met hun tweeen weer voor in den kraanwagen, reden ze langzaam terug naar de garage. Toen ze de breede deuren indraaiden met hun vrachtje brak de eerste ochtendschemering aan en John geeuwde, bekeek zijn smerige kleeren en mom- pelue ..Ik wou, dat ik een slgaret had!" De garagehouder lachte: t Beste is, dat u mee naar binnen gaat, dan zet ik even wat sterke koffie en u kunt een sigaret rooken en uw handen wasschen. John was het er roerend mee eens, en toen hij tien mmuten later zijn tweede kop koffie achterover goot en een nieuwe sigaret op- stak, voelde hij zich in de grijze ochtend- schemering wel een beetje raar, maar toch uiterst tevreden met den gang van zaken. En die tevredenheid duurde, tot het oogenblik. hun collega in Den Haag brengen, deelt men in de Wetstraat nog mede, dat vooral de situatie, die in Belgie is ontstaan door de be- zetting van Denemarken, onder oogen zal worden gezien. Belgie voerde uit Denemarken boter, vee en vleesch in. Men hoopt, dat Nederland die zal kunnen leveren. De beduchtheid der Belgische land- en tuinbouwers, dat Nederland Belgie dan overstroomen zal, hoopt men door een dat de telefoon ging en de garagehouder hem aan het toestel riep: ..Mijnheer Crofts... hier is uw zuster aan de telefoon." John nam den hoom aan, en zei .Hallo!" En de eerste woorden, die hem bereikten en zijn goed humeur met ddn slag in het niet deden verdwijnen, waren: ..JohvJe ben je daar eindelijk... ze hebben onze lijst gestolen!" HGOFDiSTUK V. De jacht op de Ijjvst. Toen Pete en Lois het verdwijnen van de lijst der voorwerpen hadden bemerkt, was hun eerste gewaarwording, dat zij over alle fronten waren verslagen. Lois liet zich in een stoel vallen en Pete beende de kamer rond, woorden mompelend die hij niet hardop durfde te zeggen. ,,Ik geloof, dat dit het einde is!" zei Lois en stak een sigaret op. Pete staarde haar een beetje afwezig aan. Zijn gedachten wer- velden in het rond en werktuigelijke greep hij zijn sigarettenkoker en trok er een siga ret uit. Hij wandelde weer door de kamer, groote rookwolken uitblazend. Om de een of andere reden kon hij altijd beter denken, als hij rookende rondijsbeerde. Lois volgde hem peinzend met haar biik. »Hij behoeft maar een blik op de lijst te slaan, om het voor ons totaal te bederven", zei ze. „Als hij ook maar den van de voor werpen telegrafeert naar zijn opdrachtgever, dan is onze kans verkeken. Die kan dan al zijn krachten wijden aan het bemaohtigen van dat eene voorwerp, terwijl wij niet eens weten, welk van de zeven dat is, en hen dus ook niet v6or kunnen zijn!" Ze zuchtte en liet zich in haar stoel achter over vallen. En toen keerde Pete zich met een ruk om: ..De zaken staan nog zoo kwaad niet als het lijkt!" merkte hij op, „we hebben op die lijst niet de dingen doorgestreept, die we al hebben, jij wou daar juist mee beginnen, toen BEZOEK VAN DEN OOMMISSARIS DER KONINGIN. De Burgemeester der gemeente TERNEU- ZEN brengt ter openbare kennis, dat volgens bij hem ingekomen sehrijven de heer Com- missaris der Koningin in deze provincie het voomemen heeft deze gemeente te bezoeken op Maandag 20 Mei a.s. en alsdan des voor- middags 11 uur in bet gameentehuis aan col leges en bijzondere personen alhier gevestigd, die Zijn Hoogedelgestrenge wenschen te spre- ken, daartoe de gelegenheid zal geven. Terneuzen, 6 Mei 1940. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. vaststelling van minimumprijzen te kunnen voorkomen. De minimumprijzen zouden vooral voor bepaalde soorten groenten moeten vast- gesteld worden. Aan Nederland zouden in ruii voor vleesch en boter, producten der rjzer- en staalnijver- heid geleverd kunnen worden. Men hoopt dat het mogelijk zal zijn de con- tingenteeringen in het belang van beide lan den soepeler te maken. WEER EEN XEDERLANDSC H SCHIP BESCHOTEN. Men meldt uit Harlingen aan de N. R. Crt.: Donderdag is in de Harlinger haven gearri- veerd de Groninger kustvaarder Lybelle thuisbehoorend te Delfzijl, die op de uitreis des Zondags 21 April omstreeks 's nachts half 1 bp Cross Sand aan de Oostkust van Engeland door een vliegtuig is bescboten Het scbip vertoonde talrijke sporen van den aanval. Wij vernamen de volgende bijzonderheden van een lid van de bemanning. Het schip voerde duidelrjk nationaliteita- teekenen. Stuurman Oosterveld bevond zich met den roerganger op de brug, toen eens- klaps het geronk van een vliegtuig werd waargenomen, gevolgd door een hevig mitrail- leurvuur. Terstond bleek, dat stuurman Oosterveld in den arm was getroffen. Oogen- blikkelijk werden de machines gestopt en de licbten gedoofd, teneinde aan de trefkans te ontsnappen. Desondanks bleef het vliegtuig, waarvan de nationaliteit niet kon worden vastgesteld, aangevallen en het trof verschil lende malen doel; de leden der bemanning weraen niet geraakt. Bij nader onderzoek i! gebleken, dat de kogels, welke aan bakboord den scheepsromp waren ingedrongen, aan stuurboord er weer uitkwamen. Ook de schoorsteen en stuurhut van de Lybelle wer den deerlijk gehavend. Wij hebben den stuur man, aldus onze zegsman, te Grimsby aan land gebracht, waar bij nog steeds in het zie- kenhuis wordt verpleegd. Volgens een door de bemanning ingesteld onderzoek zou zijn gebleken, dat de kogels van Duitsche her- komst waren, aangezien zij een Duitsch her- kennmgsteeken n.l. ..Deutsche Wehrmacht 1940" toonden. DE SOHEEPVAART OP DE WESTER SCHELDE. De liberale afgevaardigde uit Antwerpen, Loins Joris, heeft de volgende vragen gfesteld aan den Belgischen minister van buitenland- sche zaken: ,,In Antwerpsche Scheepvaartkringen is men ten zeerste ontsteld over bet bericht van het Belgische Telegraafagentsohap uit Den Haag, inhoudende, dat jle militaire autoritei- ten m Zeeland verordend hebben, dat de aan wezigheid van een loods vereischt zou kunnen worden aan boord van de schepen, welke de Wester-Schelde binnenkomen en uitvaren. Krachtens dit nieuwe Nederlandsche voor- schrift, moeten de binnenkoAnende schepen die kerel ons het huis uitlokte met het lawaai van jouw auto. Hij weet niet, welke dingen we hebben en er is dus groote kans, een kans van achtentwintig tegen zeven, dat hij een ding bij den kop pakt, of overtelegrafeert, dat we aliang in de wacht hebben gesleept Lois schudde het hoofd: ..Uitstei van executie! Hij zal wel met den eersten trein naar Londen vertrekken, of er dadelijk met zijn auto heen gaan, en de ge heele lijst overgeven Dan is het een kwestie van enkele dagen, of wij zijn geklopt. Des- noods zet onze concurrent een heel detective- bureau aan het werk om de voorwerpen op te snorren, daar kunnen we met zijn drieen toch niet tegen op!" Pete schudde het hoofd en ijsbeerde nog steeds rond. Hij wilde niet opgeven; hetleven had hem geleerd, dat zelfs uit de raarste ge- vallen altijd een weg is, die naar een oplos- sing leidt. ..Ik zal eens zien, of John nog hij Perkins is! zei Lois en Pete knikte. Hij hoorde de stem van Lois aan de telefoon, pratend tegen de centraie en even later kwam ze terug. ..Ik krijg geen gehoor, er is zeker nog nie- mand terug." ..Hij heeft lang werk!" bromde Pete en stak een nieuwe sigaret op. En toen het vlamme- tje van de lucifer doofde, overzag hij ineens de geheele situatie: Telegrafeeren of teiefoneeren kan de dief hier niet. het postkantoor is gesloten, dus als hij dat doen wil, moet hij naar zijn huis gaan, of wachten, tot het kantoor morgen vroeg om negen uur wordt geopend. Dus er is groote kans, dat hij naar zijn huis gaat... Ik ga er heen, op hoop van zegen, jij blijft hier om John op te bellen, en hem te zeggen, het sta tion in de gaten te houden. Hoe laat ver- trekt de eerste trein naar Londen? Morgen- vroeg?" Lois dacht even na en fronste haar voor- hoofd: Zeven utjr... dertien!" zei ze dan. Pete grinnikte en rekte zich snel uit: zich begeven naar het controlevaartuig, dat ligplaats heeft genomen voor Vlissingen. De militaire autoriteiten zouden het recht hebben, tot nader order, de vaart door dien zee-arm te verbieden. Met andere woorden, de Nederlandsche militaire autoriteiten zouden naar believen de Schelde kunnen sluiten. Ik veroorloof mij derhalve tot den minister de volgende vragen te stellen: 1. zijn er betreffende dit nieuwe voor- schrift onderhandelingen gevoerd tusschen de regeeringen van Belgie en Nederland? 2. is men tot overeenstemming gekomen en wat is de draagwijdte van die overeen stemming 3. op welke artikelen van vroegere over- eenkomsten of verdragen baseert zich de bevoegde Nederlandsche overheid tot recht- vaardiging van de nieuwe maatregelen? 4. in geval, dat onze regeering niet op de hoogte gesteld zou zijn en dat geen onder handelingen zouden zijn gevoerd, acht de Minister het dan niet dringend noodzakelijk stappen te ondememen om te vermijden, dat definitief de invoering in het Schelderecht erkend wordt van het begrip ,,oorlogsscheep- vaart" of staat van oorlog", waarmede de bepalingen van vroegere verdragen zouden worden afgeschaft en de sluiting van de Schelde inderdaad zou worden toegelaten?" REGEUNG INZAKE CONTRABANDEREGIME MET FRANK HI JK GEPARAFEERD. De regeeringspersdienst meldt: Zooals bekend, vertrok d.d. 11 April een delegatie naar Parijs tot bet voeren van be- sprekingen met de Fransche regeering over de toepassing van het contrabanderegime, voor welk zelfde doel met de Britsche regee ring besprekingen zijn gevoerd, welke op 21 Maart j.l. hebben geleid tot de parafeering van een overeenkomst met Engeland. Ook de te Parijs gevoerde onderhandelin gen hebben thans geleid tot de overeenstem ming over een regeling, welke 3 dezer daar ter stede is geparafeerd door de voorzitters der delegaties, van Nederlandsche zijde door den heer A. Th. Lamping, directeur van de handelsaccoorden, van Fransche zijde door den heer H. Alphand, directeur des accords com- merciaux. Na de mededeelingen, welke over het arrangement met Engeland aan de pers zijn gegeven, kan thans worden volstaan met de mededeeling, dat na de onderteekening van beide arrangementen dezelfde behandeling mag worden verwacht door de Britsche en de Fransche contrabande-controle inzake den aanvoer naar Nederland van overzee, waar- door tevens een snelle behandeling van de Nederlandsche schepen bij het contrabande- onderzoek zooveel mogelijk wordt bevorderd. ..Voor dien tijd kun je makkelijk John per telefoon bereikt en hem alles verteld hebben. Ik ga kijken, of er iets te vinden is hij het hoi van onzen vriend... tusschen twee haakjes, hoe beet die kerel, en waar woont hij Lois glimlachte even: Hij heet Bealie en woont in een huis boven op een heuvel, aan den anderen kant van het dorp; als je den grooten weg afrijdt en den tweeden weg rechts inslaat, is het... even kijken... het zesde huis." ,/Rechts of links?" informeerde Pete. Links." Pete herhaalde de instructies: „Ik bewaak dus zijn huis en omgeving. John neemt het station voor zijn rekening, en jij blijft hier in huis op post, om de verbinding tusschen ons tweeen te bewaren. We moeten steeds iemand hebben, waarvan we weten, dat hij te bereiken is." Onder het luisteren door had Lois een whis ky-soda ingeschonken en reikte deze aan Pete over. "Die zul je wel kunnen gebruiken, na al die emoties", zei ze. Pete zag haar met een dan'kbaren blik aan, knipcogde door den bodem van het glas en zette het weer neer: „Het ziet er anders niet naar uit, dat we nog veel rust zullen krijgen, voorloopig." Hij opende de tuindeuren en stapte over het terras weg. Maar voor hij het grasveld had bereikt, hoorde hij stappen achter zich en, zich omkeerend, zag hij Lois. ..Neem dit mee!" zei ze en reikte hem haar revolver over, „en succes!" Een enkel oogenblik stonden ze onbeweeg- lijk op het terras in het vage licht dat door de tuinduren naar buiten scheen. Dan stak Lois haar hand uit en keek hem in de oogen: Succes!" herhaalde ze, drukte zijn hand, keerde zich om en schoot naar binnen. Pete stak het kleine revolvertje in zijn zak en het gewicht van het ding daar gaf hem een Sinds jaar en dag laat Zwanenberg zijn groenten door experts op tuinbouwgebied allerstrengst keuren. Wat uit het Zwanenberg-blik komt, mag gerekend worden tot het beste, dat Neerland's gronden voortbrengen. Een speciale conserveeringswijze houdt geur, smaak en frischheid volkomen intact! 31 (Ingez. Med.) De besprekingen te Parijs worden thans voortgezet over het bilaterale bandelsverkeer tusschen Nederland en Frankrijk. DE INBESLAGNEMING VAN HET BOEK GESPREKKEN MET HITLER. Op de vragen van den heer Van der Goes van Naters betreffende de inbeslagneming van H. Rauschning's boek „Gesprekken met Hitler" en den verkoop van gramofoonplaten met bet lied: ,,Wir fahren gegen Engelland", luidende als volgt: Is de Minister bereid, mede te deelen, welke de wettelijke basis is van de inbeslagneming van exemplaren van Hermann Rauschning's boek ..Gesprekken met Hitler" en welke fei- ten daartoe aanleiding gaven? 1. Is het den Minister bekend, dat in Nederland o.a. door de Deutsche Buchhand- lung en de winkels van het Bolwerk (voorma- lige Driehoeks-winkels) gramafoonplaten ten verkoop worden aangeboden, waarop ge- registreerd is een Duitsch oorlogslied van ag- gressieve strekking, getiteld ,,Wir fahren ge gen Engelland" 2. Acht de Minister dit toelaatbaar en is hij voornemens wanneer dit niet het geval is daartegen maatregelen te nemen? Heeft de Minister van Justitie geantwoord: I. De bedoelde inbeslagneming heeft plaats gehad wegens overtreding van artikel 119 van het Wetboek van Strafrecht; in de uit gave kwamen voor beleedigingen van het hoofd van een bevrienden Staat. H.a. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat hier te lande in winkels, als in de vragen met name genoemd, en ook in sommige andere zaken gramofoonplaten, houden het matro- zenlied „Wihr fahren gegen Engelland" ver- krijgbaar zijn. b. De verkoop valt niet onder het bereik der bestaande strafbepalingen. Het is den ondergeteekende voorts gebleken, dat de op- perbevelhebber van land- en zeemacht van oordeel is, dat de betrokken aangelegenheid geen aanleiding geeft voor het incidenteel nemen van maatregelen zijnerzijds. HET RADIOGESPREK MET IR. MUSSERT. Op vragen van het Tweede Kamerlid Van der Goes van Naters in verband met een radio- gesprek, gehouden tusschen een Amerikaan- sche correspondente en ir. A. Mussert. I. Is het der regeering bekend, dat een Amerikaansche correspondente via het Co- prettig gevoel. Hij liep snel den tuin door en keek omhoog naar de lucht. Een vage bleeke schijn in het Oosten deed hem op zijn horloge Kijken. Het waa even over vieren, en hij lachte, terwijl hij in zijn gehuurde racewagentje klom. Als het geluik met hem was en de kerel was inderdaad nog in het inlichtingenbureau. Het wagentje startte en reed weg, alsof het met enthousiasme deelnam aan de komen- de jacht. Pete reed, zooals hij nog nooit had gereden Als de kerel de lijst d66r teiefoneerde naar Londen, of een tweede er deelgenoot van maakte. waren alle kansen verkeken. Het besef, dat het eenige, wat hen op het oogenblik redden kon, bet overrompelen van Bealie was, deed hem het gaspedaal bijna tot den bodem indrukken. Het eenige, wat er op den weg te zien was, zoo vroeg in den mor gen, waren karren, beladen met groenten en vrachtauto's met melkbussen. Hij maakte een prachtsneiheid en twaalf minuten na zijn vertrek stopte hij zijn wagentje een eindje voorbij het kleine huis op den heuvel, waar Bealie moest wonen. Het was op dat oogenblik al tamelijk licht geworden; een lichte damp was overgebieven na den regen van den nacht, maar een vaag blauw in de lucht wees er op, dat het een prachtige dag zou worden. Maar Pete had geen oog voor dat vage blauw. Op hem rustte een belangrijk deel van de taak, de lijst weer in handen te krijgen en hij verzuimde geen seconde. Hij sprong de droge sloot langs den weg over, en rende door de bossc'hen naar den achterkant van het huis. Ei ScOnd nergens een auto... noch voor, noch achter het huis; de blinden waren alle open de deuren gesloten. Het huis maakte een ver- laten indruk. Pete aarzelde even en wandelde toen recht op de achterdeur af. Als de kerel binnen was, zou hij toch gauw genoeg zijn komst bemerken. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1940 | | pagina 1