12 MEI Turndemonstratie Rookvleesch Bloemenmagazijn G.J.WILL Predikbeurten Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten Advertentien Tandarts Fijn van Draat HOFSTEE Aanbesteding. Fa E. A. 1JSEBAERT Moederdag Bloemendag AXEL. VOETBAL. HOCKEY. WEERVERWACHTING. OOGARTS TERNEUZEN Spreekuur: 1—3 Telefoon 2354 Chr. Gymnastiekvereeniging „IRENE" HOBK. Het maken van dienst- en binnenleidingen in de ge meente Hontenisse. lll2 ons voor 27 cent 3 pond dik gezouten Spek voor fL. 1,20 geweigerd hun goedkeuring te verleenen aan het besteden van geld voor de trottoirs. Burg, en Weth. die van meening zijn, dat de trot toirs er nu of later toch moeten komen, wat dan op nieuw meer geld zou kosten, stellen voor eene commissie te benoemen, die advies zal uitbrengen zoowel met bet oog op bet stedenschoon als het verkeerswezen. Teneinde de termijn voor hooger beroep niet voorbij te laten gaan, stellen Burg, en Wetb. intusschen voor reeds bij de Kroon in booger beroep te gaan van de beslissing van Gedep. Staten. Vlooswijkstr. 27 - Tel. 2092 - Terneuzen heeft een keurcollectie Bloemen en Planten. (Ingez. Med.) Zeeuwsche Landdag van het Leger des Heils. Gelukkig voor deze op Hemelvaartsdag al- hier vanwege het Leger des 'Heils georgani- seerde Landdag, viel bet weer boven ver- wacbting mee en toen in den voormiddag per trein uit Terneuzen eenige bonderden heilsol- daten met hun staf, waaronder een paar muziekkorpsen en zangkoren, arriveerden, heerscbte er zelfs een heerlijke temperatuur, zoodat er groote belangstelling betoond werd vanwege de burgerij voor de uitvoering van liederen bij bet station, alsmede voor de muzi- kale wandeling door eenige hoofdstraten onzer stad. Het was een bijzondere aanblik, deze paar honderd meter lange stoet met aan het hoofd een paar eerbiedwaardige mannen als de algemeen Leider in Nederland, de beer Alfred J. Benwell en een andere .Zeeuwsche" veteraan, de beer Mr. P. Dieleman, mannen op wier gezicbten naast karakter en levens- strijd, ook overtuiging, moed en vertrouwen lagen. Op de Markt werden daarop eenige gewijde liederen en muzieknummers uitgevoerd, ter- wijl de staf door Burg, en Wetb. ten stad- huize was ontvangen, van welker balcon de gasten het imposante schouwspel van de groote menigte met de vele banieren en tal- rijke uniformen onder deze alien gadesloegen. Boor Commandant A. J. Benwell werd in het Engelstih een zin voor zin direct vertaalde korte welkomstrede uitgesproken, waarin bij de Axelaars en de vele vrienden van het Leger des Heils tegen des namiddags uitnoo- digde op het Sportterrein nabij den Water- toren. Hij was getroffen door de sympatbieke ontvangst in deze mooie oude stad en sprak de hoop uit, dat zij onder Gods zegen mocht gedijen. ,,God bescherme het Vaderland!" was het slot van sprekers met algemeen ap- plaus bekrachtigde rede. Het op de muziektent concerteerende Rot- terdamsohe muziekgezelschap, dat een uit- muntenden indruk maakte, beeindigde ten- slotte deze plechtigheid met het ,/Halleluja" uit der Messias van Handel. Het hoogtepunt van den dag was gereser- veerd voor den namiddag. Het weer bleef heerlijk en de temperatuur was ideaal voor een verblijf in de heerlijkheid van Gods vrije natuur op het welgelegen sportterrein der V.V.Z.F., om daar de waarheid van zijn won- dervolle genade te hooren getuigen en predi- ken. Een keurig podium was voor het midden van de overdekte tribune opgericht voor de verschillende sprekers. Voor de sober be- vlagde tribune waren verscheidene honderden zitplaatsen gereserveerd voor de van heinde en verre komende luisterende belangstellen- den. Be verwadhtingen dienaangaande wer den gelukkig niet teleurgesteld, want niet alleen uit Wlalcheren, Zuid-Beveland en Wes- telrjk Zeeuwsch-Vlaanderen waren zij opge- komen, maar zelfs sommigen nog van verder. Be luitenant-kolonel v. d. Hove introdu- ceerde allereerst envoy Mr. P. Bieleman, uit Middelburg. Beze geboren Axelaar was, als organisator en promotor van deze a.h.w. ,,provinciale" meeting, voor onze stadgenooten geen onbekende, maar bij uitnemendheid ,,de man" om hier het inleidende woord van wel- kom en opening te spreken. Hij deed dit op de hem eigene en onnavolgbare wijze, die hem gemaakt hebben tot edn der meest popu- laire en gezaghebbende figuren uit onze streek. Maar niet hierom was het, dat deze 67-jarige „heilsoldaat" met ongebroken vita- liteit, reeds aanstonds de harten en gemoede- ren wist te grijpen. Het was om zijn een- voudig en waaraohtig woord en de belijdenis daarin vervat, die hij later op den dag mocht getuigen: ,,Ik ben een mensch, die zich niets menschelijks vreemd acht!", dat de honderden direct aandachtig deed luisteren. „Het Evan- gelie voor alien" was sprekers kernpunt; voor den ambachtsman en den geleerde. voor den eenvoudigen boer, de handwerksman en den intellectueel, ook voor den hoteleigenaar en de kleine stamine-baas. Be geest van liefde die uitstraalt van Gods genade, geldt voor alle zondaren, die zich als zoodanig verloren weten en dit licht zal hen leiden om den goe- den strijd te strijden. Afgewisseld door het puike muziekkorps van Rotterdam I en de zangvereeniging van Breskens werd vervolgens over verschillende onderwerpen het woord gevoerd door Br. Cazemier, Ned. Herv. predikant te Ter neuzen; Mevrouw Benwell, Bs. Korevaar van Zaamslag, Commandant Alfred J. Benwell, de leider van het Leger des Heils in Nederland en ten slotte Bs. Van der Werfhorst, Ned. Herv. predikant te Cadzand. Het zou ons veel te ver voeren al de hoogstaande redevoerin- gen dezer eminente sprekers te verslaan en ten eenenmale buiten het bestek vallen van ons blad met het oog op de daarvoor benoo- digde plaatsruimte. Wij volstaan dus met te memoreeren, dat het een heerlijke middag was, waarop de blijde boodscliap aan vele honderden werd ge- bracht op een eenigszins andere dan hier ge- wone wijze. En hetzij als improvisatie, hetzij als vertaald uit den mond der sprekers en van de spreekster, de luisterende sohare bleef tot het einde geboeid en vervuld van de rijke ge nade, die daar ligt in dat Woord van liefde voor arme, verloren zondaren, het Evangelie. Te 5 ure had een slot-bijeenkomst plaats in ,,Het Centrum", dat in een minimum van tijd volstroomde. Ook hier werd, op dezelfde wijze. onder begeleiding van welluidende muziek en zang, deze schitterend geslaagde Landdag voortgezet en beeindigd. Een zeer treffende toespraak werd hier in het Engelsch gehouden door Commandant Benwell, naar aanleiding van het Schriftwoord,,Maar gij dan, wie zegt gij dat Ik ben!" In deze bijeen- komst werden getuigenissen afgelegd door officieren en hoofdofficieren. Beze bijeen komst, die voor Axel wel een zeer uniek karakter droeg, heeft veel bijgedragen om den reeds gevestigden en versterkten goeden in druk van het Leger des Heils hier ter plaatse te vergrooten en verhoogen. Tijdens de bijeen- komst nam commandant Benwell de gelegen- heid waar om Mr. P. Bieleman als organisa tor van dezen in alle opzichten geslaagden Landdag voor zijn moedig en nobel initiatief te danken en te huldigen. Gehoord de vele honderden belangstellenden mogen wij gerust namens deze alien neer- schrijven, dat het hopelijke ,,tot weerziens" van de zijde van de staf uitgesproken, weder- zijdsch is en dat het niet de eenige maal zal zijn, dat vanwege het Leger des Heils alhier een Landdag werd gehouden. Concert. Op uitnoodiging van V.V.V. werd op Hemel vaartsdag alhier een concert van lichte popu- laire muziek gegeven door de harmonie St. Cecilia van Kloosterzande. Voor dit concert bestond, zooals gewoonlijk, veel belangstelling, niettegenstaande het voortdurend dreigende onweer. Jaarvergadering alg. zangver. „Orelio". Juist op het moment, dat een onweers- zwangere lucht zich boven onze gemeente ont- lastte, zou de jaarvergadering van bovenge- noemde vereeniging plaats hebben, zoodat dit sterk van invloed was op de presentielijst, die door heel wat minder leden dan vorige jaren werd geteekend. Slechts een 30tal leden, w.o. enkele donateurs, waren aanwezig, toen de voorzitter, de heer A. J. van Hoeve, ruim een half uur na het vastgestelde aanvangs- tijdstip deze vergadering opende. In zijn sober, maar kemachtig openingswoord wees deze erop, dat ook de tijdsomstandigheden bij ..Orelio" sterk hun invloed doen gelden, maar niettemin mocht hij op het verblijdend resul- taat wrjzen, dat op het zangconcours te Ka- pelle (Z.-B.) gehouden, de vereeniging zich ondanks vele strubbelingen tengevolge van slecht repetitiebezoek door de mobilisatie niet alleen wist te handhaven, maar zelfs in de hoogste (eere) afdeeling vooruitliep in pun- tenaantal, waardoor dit niet zoover van een eersten prijs verwijderd bleef. Een financieel tekort mag volgens spreker geen motief zijn het bijltje er nu maar bij neer te leggen. Een schip in storm wordt door rechtgeaarde zee-, lui niet verlaten! Het jaarverslag van den secretaris, de heer A. W. van der Burg, refereerde zich aan 's voorzitters openingsrede en gaf naast een opsomming der prestaties van de vereeniging .een zeer gedeprimeerd beeld van het repetitie bezoek en de ledenvermindering. Toch bleef ook hier de optimistische toon niet achter- wege, ondanks het feit, dat het cijfer der werkende leden tot 40 is gedaald. Be jongste uitvoering heeft volgens den secretaris het bewijs geleverd, dat Orelio", in weerwil van den ongunst der tijden, in staat is, als dilettanten-vereeniging top-pres- taties te leveren. Geheel in mineur was het jaaroverzicht van den penningmeester, de heer A. P. Essel brugge, die tegenover een gezamenlijke uit- gaafpost van 860,45 slechts 624,03% aan baten kon stellen, zoodat er een tekort op 31 Bee. van 236,41% was. Spreker lichtte zijn somber gestemd verslag nader uitvoerig mon- deling toe en vertolkte de in het bestuur een- stemmig blijkende opvatting, dat op de een of andere manier de vereeniging ten spoedig- ste uit het moeras dient te worden geholpen. Ook de andere bestuursleden bleken deze meening te deelen en waren o.a. van meening, dat men niet alles op de schouders van dezen functionaris en de directrice moet leggen. Alles heeft zijn grenzen, ook als men ten voile het praedicaat „ziel der vereeniging" ver- dient, als deze eminente penningmeester. Be aftredende bestuursleden, de heeren Abr. Esselbrugge, A. P. Esselbrugge, P. Verijzer en A. W. van der Burg, werden met bijkans algemeene stemmen herkozen. Bij de omvraag bleek er genoeg enthousias- me in Orelio's gelederen te bestaan om in weerwil van tijdelijke lichte inzinking alle kosten in te spannen tot handhaving in de hoogere regionen en deelname aan het a.s. zangconcours te Biervliet. Terzake van den financieelen toestand blijft het bestuur dili gent. „Het Centrum". Als hoofdnumiper wordt deze week ver- toond de Shirley Temple-film De kleine p rinses. Het zou een misvatting zijn deze film uit- sluitend te zien als een attractie voor de jeugd en de matinSe. Want men zou ten slotte den heeren van Hollywood te kort doen, indien men hen niet capabel achtte, om gelijk in dit geval van het boek van Frances Modg- son Burnett een film te vervaardigen, die min- stens even attractief is voor de grooten als voor de kleinen. Want met hoeveel plezier volgt men, ook boven de eerste jeugd, de be- levenissen van deze kleine prinses, Sarah Crewe, die haar vader naar Zuid-Afrika ziet vertrekken en zelf achter blijft in de dure kostschool van de strenge en onsympathieke miss Amanda Minchin, met een dwazen Ber tie Minchin, de lieve Rose Madison en den knappen Geoffrey Hamilton en al de andere personages, in het groot en in het klein. Zoo men het nog niet wist tijdens het verjaardagspartijtje van Sarah komt het be- richt binnen, dat kapitein Crewe vermist wordt en zijn kind zonder eenige bezittingen heeft achtergelaten. En opeens toont Amanda Minchin haar waren aard. Be kleine Sarah verhuist van de mooiste naar de leelijkste kamer van de kostschool en zij moet werken in de keuken en vaak zonder eten naar bed. Doch haar groote en kleine vrienden laten haar niet in den steek het asschepoestertje Becky, de vroolijke mr. Bertie en de Indische bediende Ram Dass. Ze helpen de kleine ver- schoppelinge, die zoo rotsvast vertrouwt op den terugkeer van haar vader en dat ver trouwen niet beschaamd ziet. Een film voor groot en klein publiek, die u van begin tot eind doet meeleven in de vreug- den en verdrietelijkheden van de kleine Sarah. Voor de pauze gaat de film Drie razende jockey's. Het is niet moeilijk in een film een held, die nog nooit gereden heeft, op een renpaard te zetten en hem de race te laten winnen; dat is dan ook meermalen vertoond. Nu heeft men het omgekeerd en drie man op snelle paarden een steeple-chase ingestuurd met de bood- schap om beslist te verliezen en dat blijkt nog drommels moeilijk te zijn, wat natuurlijk hoogst komisch werkt, vooral Kvanneer die drie pseudo-jockey's de Ritz Brothers zijn. Jammer is, dat zij dit doende wel wat irn- moreel zijn, immers zij hebben de echte joc key's opgesloten en de manoeuvre dient om hun eigen paard race en prijs te laten winnen! Tot him verontschuldiging dient, dat zij er eigenlijk vooral op uit zijn een aardig jong stel elkaar te laten terugvinden en dat kan alleen, als „hij" op hun paard, dat vroeger van ,,haar" en de oorzaak van de ruzie was zegevierend uit den strijd komt. Over dit paard en die ruzie loopt het eerste deel van de film waarin de Ritz Brothers een aardig varidte- nummer geven, rondreizen met een pony-stal en per ongeluk rijk worden bij het Vvedden, dank zij datzelfde paard. Wie de Ritz Brothers kent, weet, wat hij van de ,,Brie razende jockey's" verwachten mag en wie hen niet kent, heeft iets ver- zuimd, want ondanks alle dwaasheid, iwaar- mee zij steriotiep omringd worden, zijn het voortreffelijke artisten. ZONDAG 5 MEI 1940. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 9.30 u., Br. L. J. Cazemier; 2.30 u., Br. L. J. Cazemier, bed. H. Doop. SLUISKIL. 9.30 u. en 2 u., de heer B. de Jager, van Kapelle. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Bs. Van Oeveren. HOBK. 9 u., leesdienst; 2 u., Bs. E. Raams. ZAAMSiLAG. 9 u. en 2 u., Bs. Korevaar. KLOOSTHRZANBE. 9.30 u„ Bs. J. Kroon. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. E. Raams, van Hoek. PHILIPPINE. 2.15 u., leesdienst. Gereformeerde Kerk. TERNEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u„ Bs. G. W. van Houte. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Bs. Post. HOEK. 9.30 u. en 2 u., Bs. F. Pijlman ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Bs. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMlSiLAG. 9 u. en 2 u., Bs. J. Tolsma. Geretfortneerde Gemeente. TERNEUZEN. 9 u^ 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AXEL. 9.30 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEjN. 9.15 u., 2 u. en 5.30 u., de heer M. A. Mieras. Roomsch-Katholieke Kerk. TERNEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Biensten; 2.30 u., Lof. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. Afdeeling I. Afd. A: DWS—VSV; KFC—DOS; ADO— Haarlem; Blauw-WitAjax. Afdeeling n. Afd. A: DEC—RFC; CW—HRS; Sparta- Xerxes; DHCFeijenoord; HDV1SVUC. Afdeeling HI. Afd. A: HeraclesGo Ahead; Tubantia Ensch. Boys; EnschedeHengelo; AGOVV Wageningen. Afdeeling IV. Afd. A: NGA1DRoermond; Willem n Limburgia; JulianaPSV; MVVEindhoven; BW—LONGA; HelmondNAC. Afd. G: TerneuzenAardenburg; Schoon- dijkeOostburg. Afdeeling V. Afd. A: GVAiVHSC; VeendamSneek. Zeeuwsche Voetbalbond. Afd. C; HulstHontenisse I; Steensche BoysRia; SVOClinge. Afd. D: Breskens 2Sluis; Braakman Boys A.ardenburg 2; Schoondijke 2^Oostburg 2. TERNEUZEN—AARDENBURG. In normale tijden zou men omstreeks dezen tijd de kampioens-, promotie- of degradatie- wedstrijden hebben, met al de spanning die dan in de kringen der voetballiefhebbers heerscht en het onderwerp van het gesprek uitmaken. De bijzondere omstandigheden heb ben geleid dat bij den aanvang van dit seizoen het besluit af kwam, dit jaar alleen een strijd om het kampioenschap van Nederland en ove- rigens kimt ge doen en laten wat ge \vilt, die een kaartje derde klasse heeft blijft daarin reizen en wie tweede klasse reist, wel hij kan dat beschouwen als een abonnementskaart. Zoo was het niet te verwonderen, dat er een zekere gemoedelijkheid ontstond en bij ge- brek aan strijdlust een evenredig gebrek aan belangstelling. Dat moge nu ivel verklaarbaar zijn, uit vereenigingsoogpunt is dat niet te verdedigen, v/ant wat na jaren van arbeid is opgebouwd, wordt zoodanig beschadigd, dat men weer eenige jaren noodig heeft om te herstellen wat verloren ging. Voetbal is nu eenmaal een sport der jeugd en kracht en die verlangt strijd, geen bescherming. Het is ove- rigens wel opmerkelijk, dat juist de clubs, die in tijden van hoogconjunctuur zich een eer rekenden tot de best geplaatste te rekenen, thans zich laten overvleugelen door clubs, die vroeger geen schijn van kans zouden hebben. Zoo kon het gebeuren, dat Terneuzen het te Aardenburg niet verder kon brengen dan een gelijk spel. Dit seizoen raakt ten einde en men zal nu al rekening moeten houden met de aanstaande nieiiwe competitie 1940/41, die weer in normale banen zal worden geleid. Laat Terneuzen de thans nog resteerende wedstrijden beschouwen als welkome oefen- wedstrijden en dan eens flink van leer trek ken bij den komenden strijd op haar terrein tegen Aardenburg. De elftal-commissie kan haar komende spelers voor het vertegenwoor- digend elftal eens gadeslaan. Donderdag had onder groote belangstelling het Olympia-hockeytoufnooi plaats. Er werd slechts met 3 clubs gespeeld, daar Goes niet ten tooneele verschenen was, wegens moei- lijkheden met de samenstelling van het elftal. Zoodat inplaats van 'n afvaltournooi 'n halve competitie gespeeld werd. Over alle linies was Tempo de meerdere, daar deze met hun eerste elftal verschenen, waren. Dit elftal speelt in de eerste klasse competitie der iZuidelijke afdeeling. Het was te voorzien, dat Olympia hiertegen in de min- derheid zou blijven, en daar ook Middelburg niet met het sterkste elftal verschenen was, kon Tempo alle wedstrijden winnen, getuige volgende uitslagen. (mixed) MiddelburgOlympia (40) 63 TempoMiddelburg (10) 30 OlympiaTempo (06) 19 (heeren) Middelb.Olympia (21) 2tl TempoMiddelburg (20) 40 OlympiaTempo (03) 05 Tempo had aldus de meeste punten ver- gaard en kon beker en plaquette meenemen naar Bergen op Zoom. SPIONNAGE. De heer en mevrouw v. d. P., die te Umui- den hebben gewoond, maar nu al eenige jaren in Duitschland woonden, zijn, zoo meldt men aan de N. R. Crt. uit Umuiden, gearresteerd de man in Belgie, de vrouw in Frank rijk ver- dacht van spionnage. KNAAPJE UTT DE DAKGOOT GEVALLEN. Dinsdagmiddag was de 7-jarige J. van D. op den zolder van de ouderlijke woning aan den Bennenweg te Den Haag met eenige vriendjes aan het spelen. Het knaapje maakte aan de achterzijde van het huis het dakraam open en kroop in de dakgoot. Hij verloor hierbij echter het even- wicht en viel van circa 11 meter naar be- neden, waar hij terecht kwam op een steenen stoepje. Het ventje werd met zware inwendige kneu- zingen opgenomen en is door den geneeskun- digen dienst naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd, waar hij kort na aan- komst is overleden. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer C. Heger, die Dinsdagavond op den hoek van de Batenburglaan en Postweg te Soesterberg met zijn motorfiets in een kuil terecht gekomen is Woensdag in het St. Elisa- bethsziekenhuis te Amersfoort aan de gevol- gen overleden. DOODELIJKE VAL. Bij het verrichten van loodgieterswerkzaam- heden op het dak van 'n hotel te Vroomshoop, is de 68-jarige koperslager G. Sierink, door een luik gevallen en op een ruim drie meter lager liggenden zolder terecht gekomen. De hotelhouder hoorde den val en snelde te hulp. Hij waarschuwde de beide plaatselijke genees- heeren, dr. Oskam en Van Duijn, die onmid- dellijke overbrenging van het slachtoffer, dat uit neus en ooren bloedde, naar het Diacones- senhuis te Almelo gelastten. Zonder tot be- wustzijn te zijn gekomen is de heer S. daar overleden. DIEFSTAL VAN PAARDENVOER. Te Grave zijn twee dienstplichtigen, de 32- jarige J. W. M. en de 33-jarige S., die met de verzorging van paarden belast waren, aange- houden, wegens diefstal van 150 kg brood en 150 kg haver, bestemd voor rijkspaarden. Tegen de helers L. de G. en H. J. v. d. S., beiden te Grave, is proces-verbaal opgemaakt. Beide soldaten zijn gehuwd. De diefstal werd ontdekt door een officier, die drie jongens aanhield, die op een handkar de gestolen goederen vervoerde. ONGELUK MET DOODEIJJKEN AFLOOP. Woensdagavond is de 7-jarige Doetse Kam- minga te Hoogeveen, die van een rijdenden vrachtwagen stapte onder de wielen ge raakt. Met een schedelbasisfractuur werd het kind in de nabije woning van den heer Blanken op genomen. Na korten tijd is het kind aan de bekomen wonden overleden. •S WERELDS GROOTSTE ZEILSCHIP LEIDT SCHIPBREUK. Het grootste zeilschip ter wereld, een Est- landsch vaartuig, heeft voor de haven van Kopenhagen schipbreuk geleden. NOORSOH SCHIP MET SPOORWAGONS VERMIST. Chileensche militaire watervliegtuigen heb ben opdracht gekregen op zoek te gaan naar het Noorsche s.s. ,,Belray", dat was geladen met Diesel- en electrische treinwagons en ander spoorwegmaterieel en reeds drie weken over tijd is. De piloten hebben gerapporteerd dat zij eenige mijlen van Valparaiso een leege reddingboot hebben aangetroffen. De Chileensche marine-autoriteiten hebben een torpedojager naar de plek gezonden ten einde een onderzoek in te stellen. ONWEDERS. Dinsdag en Woensdag hebben in den loop van den middag en des avonds zware onwe- ders gewoed boven Brussel en het Noorden van Belgie. Op drie verschillende plaatsen werden de trolleydraden van de electrische tram tusschen Brussel en Antwerpen getrof fen door den bliksem met het gevolg, dat het verkeer tussohen beide steden verscheidene uren gestremd bleef. Woensdag was Brussel te 5 uur des middags volkomen in duistemis gehuld. Eerst tegen half negen dreef het onweer af. Ook Antwerpen en de omliggende gemeen- ten werden door zware wolkbreuken geteis- terd. Vele straten werden in rivieren her- schapen. Honderden kelders liepen onder en de brandweer moest herhaaldelijk worden in- geroepen. Op het platteland richtten de onweders belangrijke schade aan. Persoonlijke ongevallen zijn niet voorge- komen. Verwachting tot morgenavond ongeveer 19 uur: Droog vrij warm weer, behoudens plaatse- Ljjk onweer, helder tot half bewolkt, zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. JAPANSCH—NEDERLANDSCHE UITZ ENDING. DEN HAAG. Naar wij vernemen heeft de NederlandschJapansche vereeniging te Den Haag op verzoek van de Japansche regeering de organisatie op zich genomen van een radio- uitzending tusschen Osaka en Nederland, welke op 4 Mei a.s. te 11,20 uur v.m. (Ned. Tijd) tot stand zal worden gebracht. KIN I ME ONTHOUDEN VAN GENEESKUNDIGE HULP. ZWARTEMEER. De rechtbank te Assen heeft vandaag een echtpaar uit Zwartemeer, dat op grond van godsdienstige overtuiging geneeskundige hulp aan hun dochtertje had onthouden, veroordeeld tot 2 maanden gevan- genisstraf, wegens schuld aan den dood van hun kind. VEOHTPARTIJ IN CAFE. HE5ERLESRHEIDE. In een cafe alhier is gistermiddag een ruzie tusschen zes jonge- mannen met messen uitgemaakt. De vete schijnt te zijn ontstaan over een meisje. De zes jongemannen troffen elkaar op Hemel vaartsdag in een cafe, waama de ruzie op- nieuw begon. Toen men aan woorden niet meer genoeg had, werden de messen getrok- ken. Er werden eenige flinke steken gegeven. Alles zes werden gewond. Zij moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Een hunner kon na verbonden te zijn naar huis terugkeeren. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. MEISJE STAR DEN WEG OVER. ALFEN a.d. RUN. Gisteravond is op den Steekterweg onder deze gemeente het 5-jarig dochtertje van de familie Rutveld, zonder acht te geven op het verkeer, plotseling den weg overgestoken op het oogenblik, dat een per- sonenauto uit Enschede passeerde. Het meisje werd aangereden en liep een schedelbasisfrac tuur op. Vannacht is zij aan de bekomen ver- wondingen overleden. DE T .EIDERS VAN DE LABOUR-PARTIJ BIJ CHAMBERLAIN. LONDEN. De leider van de Labour-partij Attlee en de plaatsvervangend leider Green wood zijn vanmorgen in Downingstreet door Chamberlain ontvangen. FRANSCHE COMMUNISTEN GE1NTERNEERD. LA ROCHE SUR YON. Ongeveer 125 communistische kamerleden, raadsleden en burgemeesters zullen worden vervoerd naar het eiland Dyeu, waar zij in een fort zullen worden geinterneerd. Tachtig andere com- munisten zijn overgebracht naar het eiland Noir Moutier. BRUNO MUSSOLINI TE LISSABON. LISSABON. De zoon van den Duce, Bruno Mussolini is gisteravond hier aangekomen en zal hier eenige dagen blijven. LUCHT ALARM IN NOORD-FRANKRIJK. PARUS. Vannacht is luchtalarm gemaakt in het gebied van Noord-Frankrijk. Het lucht- doelgeschut trad in actie. Er deden zich geen ongevallen voor. DE BRITSOHE VERLIEZEN. BERLIJN. Het D.N.B. deelt mede, dat volgens particuliere beweringen, de Britsche vloot bij de actie in Noorwegen 136 schepen heeft verloren, hierbij ook geteld de schepen welke werden beschadigd. Bovendien zijn 77 Britsche vliegtuigen boven Noorsch gebied omlaag geschoten. DE SPOORWEGVERBINDINGEN IN NOORWEGEN. BBRLUN. Van welingelichte zijde wordt meegedeeld, dat de belangrijkste spoorlijnver- bindingen in Zuid- en Midden-Noorwegen snel worden hersteld. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BBRLUN. Het opperbevel van de Duit- sche weermacht maakt bekend: Nadat de laatste Britsche troepen het gebied van An- dalshes hebben ontruimd en de stad zelf zich in Duitsche handen bevindt, maken de pacifi- caties in Noorwegen snelle voortgang. In het Westen van Noorwegen wordt het Noorsche leger gedemobiliseerd. Nog slechts op enkele punten stuiten onze patrouilles op verzet van Noorsche geisoleerde afdeelingen, welke niets weten van den algemeenen toestand. De vijandelijke afdeelingen naderen langzaam onze stellingen. Bij de jacht op vijandelijke duikbooten in het Skagerrak werden er 2 ver- nield. Op 1 Mei hebben onze strijdkrachten een escader van de vijandelijke vloot uiteen- gedreven. Twee vijandelijke vliegtuigen werden omlaag geschoten. De aangerichte schade op 2 kruisers kon door den nevel niet worden vastgesteld. Een groot transportschip werd tot zinken gebracht. Britsche lucht aan- vallen hadden geen .succes. Aan het Weste- lijke front geen bijzondere gebeurtenisse*. EOONOMISCHE BESPREKINGEN NEDERLANDBELGIE. BRUSSEL. Morgen zullen de Ministers van Landbouw en van Economische Zaken rich naar Den Haag begeven waar met hun Neder- landschen collega overleg zal worden gepleegd over economische uitwisseling tusschen beide landen. VLIEGVELD GEBOMBARDEERD. LONDEN. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat het groote Deen- sche vliegveld in het Noorden van Jutland, dat bekend staat onder den naam van Ry. door de Duitschers gebruikt wordt bij de operaties in Noorwegen. De Britsche Iuchtmacht heeft thans dit vliegveld met succes gebombardeerd. Voorts zrjn aanvallen gedaan op Stavanger en Fomebu. Met dank aan alien die hebben bijgedragen aan de opbrengst van de Zaterdag j.l. gehouden Em mabloem-collecte, bericht het Bestuur dat deze bedroeg de som van 197, Het Bestuur v/h Groene Kruis Afd. T.B.C.-bestrijding Terneuzen. is Zaterdag 4 Mei AFWEZIG. ZATERDAG 4 MEI wegens uitstedig- heid niet te consulteeren. op ZATERDAG 11 MEI, te geven door de Chr. Gymnastiekvereeniging E. M.. /VI te Terneuzen, op het terrein van den heer H. DIELEMAN, Lovenpolder, Hoek. Aanvang 2 uur. Entrde IO cent. ZIE AANPLAKBILJETTEN 'Ve Sportliefhebbers, laat deze gelegenheid om te genieten van een welverzorgdg turndemonstratie in een mooie natuuv;'' niet ongemerkt voorbijgaan! ZEGT HET VOORT. De Directeur van de N.V. Waterleiding Maatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" zal op Vrij dag 17 Mei 1940 te 10,30 uur v. m., in het kantoorgebouw Heeren- gracht 10 te Terneuzen openbaar aan- besteden Het bestek is vanaf Dinsdag 7 Mei verkrijgbaar ten kantore van genoemde N.V. te Terneuzen of bij den districts- opzichter H. van Sprundel, Burg, van Waesberghestraat 52 te Hulst tegen be- taling van 2,50 of wordt na ontvangst van dit bedrag vermeerderd met /0,20 voor verzendkosten per post toegezonden. Inlichtingen te verkrijgen ten kantore van de N.V. te Terneuzen, telef. 2353 en bij den districtsopzichter te Hulst, telef. 131. De biljetten moeten uiterlijk 17 Mei te 10 uur v.m. zijn ingeleverd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1940 | | pagina 2