Sproeten komen vroeg in SprutoL Bijalle Drogistcn. Predikbeurtenf Laatste Berichten Burgerlijke Stand het voorjaar, koop tijdig een pot HOEK. AXEL. GROENENDIJK. KLOOSTERZANDE. WALSOORDEN. VOETBAL. WIELRENNEN. WEERVERWACHTING. FRANSCHE TORPEDOBOOT VERGAAN. LOOP DER BEVOLKING. UITSLAG VERKOOPINGEN. AANBESTEQINGEN ENZ. SCHEEP V AARTBE WEGIN G. Ingez. Med. jes aangemoedigd en voorts nagegaan, of geen grondstoffen voor veevoeder zjjn te put- fen uit hetgeen anders in het vuilnisvat te- reoht komt. Vaar als onderdeel van verschillende meng- voeders ook vischmeel wordt gebruikt en vischkoppen hiervoor geschikte grondstof verm en, heeft de minister van Economische zaken thans besloten, de koppen van ver schillende soorten visch met name kabel- jaijw e.d. te doen gebruiken ter verwer- king in de fabrieken tot vischmeel. Dit kan het eenyoudigst geschieden door het vervoer van genoemde soorten visch van de verschil- iende afslagplaatsen te verbieden, tenzij de visch eerst van den kop is ontdaan: De kop pen kunnen daar dan worden verzameld. iHoewel de huisvrouw veelal de visch zon- der kop op tafel brengt, is zij gewoon bij het koopen van de visch vooral te letten op de oogen en de kieuwen, teneinde kwaliteit beter te kunnen beoordeelen. Men kan echter, be- ha'JVe aan den kop ook aan het vleesch en nog op andere wijze bemerken, of een visch versch is of niet. Van de Nederlandsche huismoeder wordt thans medewerking gevraagd in dit op- zicht dat zij zich er voortaan aan gewent, be- pa®3de vischsoorten zonder kop te koopen, aoodat ook de kleinhandel zich te gereeder aan dit nieuwe gebruik zal kunnen aanpas- sen. Dit beroep op de Nederlandsche huis vrouw zal, gezien het economisch* gebruik, dat van de vischkoppen wordt gemaakt, ten bate van de veevoedervoorziening, zeker niet vengeefsch zijn, te minder, als zij bedenkt, dat deze anders waardelooze vischkoppen in den vorm van spek en eieren weder op haar tafel kunnen terugkeeren. Sen bijkomend voordeel van den maatregel is nog de niet geringe vrachtbesparing, welke onder normale venhoudingen ook in den prijs tot uitdrukking komen. O TEMPORA, O MORES. Een landkaart is een gevaarlijk bezit geworden. Men schrijft aan de Midd. Crt. Inderdaad: de tijden geven te denlqen en de zeden evenzeer. Wanneer je het genoegen hebt, veel in en door Zeeland te mogen reizen, kar. het je in den jare 1940 gebeuren, dat je in Goes argeloos uit een miniatuur-treintje stapt en je aangesproken wordt door een fik- schen agent in uniform, die je alleen deze woorden toevoegt: „Wilt U mij maar volgen, U is mijn arrestant". Bn door deze simpele woorden is je vrijheid van bewegen wel heel plotseling en merkbaar kleiner geworden. Dat zoo iets mogelijk is ondervond dezer dagen een beambte van een oude Zeeuwsche impelling. Deze instelling heeft; zich tot taak gesteld om in geval van brand de daardoor geslagen wcnden met zilveren of soms gouden pleisters net en betamelijk te hechten. Een en andei voor zoo ver deze slachtoffers ook te voren hadden getoond deze hulpe te begeeren en daarvoor bun penningske aan de instelling voornoemd hadden geofferd. Maar dit nu doet hier niet ter zake. Wel ter zake die- nende is, dat de beambte van deze Zeeuwsche instelling veel door Zeeland reizende is. Want het is vaak noodig, dat de heeren achter de sc-hrijftafel nadere gegevens noodig hebben om te zien of de kans op het aanbrengen van die financieele pleisters voomoemd, soms ook al te groot is. En hiervoor zenden dan die heeren een ambtenaar naar ,,ergens in Zee land-", die dan maar zien moet op welke wijze hij er het best kan komen. Nu is vanouds een van de hulpmiddelen om zich te orienteeren altijd geweest een platte grond van de streek waarin men zich bevindt, of te wel: een zakatlas. En zoo'n kaart nu is op het oogenblik een gevaarlijk ding. Er schijnen thans individuen ja, zeJfs Nederlanders rond te loopen die van die dingen meer dan gewoon gebruik maken. Die daarop aanteekeningen make* die voor het een of ander ongure doel van beteekenis kunnen zijn. En dus wordt er gelet op men- schen die zoo'n kaart hij zich hebben. Onze beambte dan verplaatste zich door middel van een der booten die de Provincie ten gerieve van dezulken in de vaart heeft. Hr had dien morgen fortuinlijk gewerkt en was reeds vroeg in het „Overjordaansche" klaar gekomen. En nu overzag hij op de reeds meer' gemeldde kaart van Zeeland hoe diep hij dien morgen wel in de binnen- 1 an den was doorgedrongen geweest, om toch nog. dank zij de rijkwaliteiten van een erva- ren chauffeur, deze hoot te kunnen halen. Het was daar buiten goed zitten, „terwijl een Maartsche vlaag verkeerd in zonneschijn". Er er voeren schepen voorbij, die vol belang- stelling door hem werden nageoogd. En hij trok lijntjes op de kaart hoe ver hij wel ge weest was dien morgen Maar dan is daar de soldat, die zoo veel van die verhalen heeft gehoord over geheime zenders, lichtkogels en andere nare dingen. Er waarschijnlijk ook wel van de extra dagen verlof, om van de promotie nog maar niet te spreken, als je zoo gelukkig was zoo'n sinjeur te kunnen brengen op de plaats waar ie thuis boorde. En dus wordt die meneer, die zoo met de kaart heeft gewerkt, in Goes aange- hcuden en ondervindt dan hoe moeiijk het is om de Hermandad van zijn onkreukbare vaderlandsliefde te overtuigen. Het klinkt al'Jemaal heel mooi, waarom die lijntjes op het kaartje werden aangeteekend, maar staat daar vlak bij niet een naam dat op „fort" eindigt? Ja, maar aangezien de belangstelling van die meneer heelemaal niet naar een fort was mtgegaan, kon hij ook niet zeggen van welk formaat of hoedanigheid zoo een fort in kwestie wel was! Niet erg, zij zouden het wel informeeren, soo als zij naar zoo vele dingen informeeren souden, die die meneer gezegd had! En dat dit alles ook werkelijk gebeurde mag dan voor alle Nederlanders een verheugend bewijs zijn, dat wij waakzaam blijven, voor ,'.'.®pion in sPe" was de aardigheid er Jiohtelijk af, voor hij na 2% uur het verlos- sende woord te hooren kreeg: „U kunt gaan". Het was gebleken dat met het fort" een gehucht van zes huisjes is bedoeld en dat verder alles erg onschuldig was geweest. vendien had zijn Burgemeester zich in de meest vleiende hewoordingen over hem uit- geiaten. kaart moest hij achterlaten, maar dat vond hij heelemaal niet erg, want hij had toch al een duren eed gezworen dat hij zoo'n ding nooit of te nimmer meer bij zich dragen zou Waannede ik maar zeggen wil, als gij'u Ao Di 1940 op reis begeeft, kijk onderweg niet op een kaart, want ge loopt de kanss dat UW msprogramma anders verloopt dan ge het U had voorgesteld! O tijden, O zeden! Geimeenteraad. In de Zaterdag 1.1., des namiddags te 1 uur, gehouden voltallige vergadering, kwam, na mededeeling der ingekomen stukken aan de orde de benoeming van een lid van het alge- meen burgerlijk armbestuur, ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer P. Hofman. Door het algemeen burgerlijk armbestuur waren aanbevolen de heeren P. Allaart en C. Korteknie. De heer P. Allaart vereenigde alle stemmen op zich en was aldus gekozen. Burgemeester en Wethouders deden een voorstel tot het doen opmaken van een uit- breidingsplan. INa ampele bespreking werd hiertoe besloten met de stemmen van de heeren Jansen, Meer- tens en Dieleman tegen. De heer De Putter motiveerde zijn stem door mede te deelen, dat hij voor het uitbreidingsplan stemde, wetende dat de kosten er voor gemaakt wa ren, doch dat de raad dan toch nog de vrij heid behoudt, dit later, na opmaking, al dan niet vast te stellen. Aan de orde kwam thans de vaststelling van een reglement van orde voor de vergaderin- gen van den raad. Dit werd, nadat enkele op- merkingen waren gemaakt en enkele vragen gesteld waren, met algemeene stemmen vast- gesteld. Bij de omvraag dnformeerde de heer Duse- bout naar de omstandigheid, dat een aantal werkmenschen, die in de werkverschaffing waren opgenomen, enkele uren aan het ge- meentehuis hadden moeten wachten op een bus die niet kwam. Uit de hieruit volgende bespreking bleek, dat door den inspeoteur der werkverschaffing verzuimd was, het ge- meentebestuur hiervan in kennis te stellen. De heer Dusebout constateerde, dat de inspec- teur er wel zeer vlug bij is om aanmerkingen te maken op de Hoeksche arbeiders, doch dat bleek, dat hij zelf ook wel een fout kan ma ken en verzocht burgemeester en wethouders, hem hierover op de vingers te tikken. De heer Jansen informeerde naar de ver- pachting van grasland op de oude begraaf- plaats. Dit zal zoo vlug mogelijk geschieden. Eindles cursus motorenkennis C.B.T.B. Donderdagavond 21 Maart j.l. had de eind les van den cursus in motorenkennis plaats in de Chr. Landbouwschool te Axel. Deze cursus werd gegeven vanwege den C.B.T.B. te Axel door den heer A. J. Schieman aldaar. Aanwezig waren de bestuursleden van den C.B.T.B. en de heer K. Booij, hoofd der landbouwschool. Bericht van verhinde- ring was ingekomen van den Rijkslandbouw- consulent, den heer Ir. C. J. Droogendijk. De cursus bestond uit 12 lessen, elk van 2 uur. Behandeld werden verschillende moto- ren en de onderdeelen hiervan, brandstof, smeering, werking en storingen. Dat de leerstof goed was verwerkt, bleek uit de beantwoording der vragen, die de heer Schieman stelde. Ook kwam toen aan het licht, dat het onderwijs practisch gegeven was, wat vooral voor aanstaande motorge- bruikers van belang is. Het bestuur besloot dan ook in overleg met den leeraar aan alle leerlingen een getuig- schrift uit te reiken, dat ze het onderwijs met vrucht hadden gevolgd. Hierna werden d? getuiigschriften door den voorzitter van den C.B.T.B., den heer C. de Putter, met een toepasselijk woord aan de leerlingen uitgereikt. Spr. verheugde er zich over, dat de C.B.T.B. dezen cursus had doen geVen en dat deze cursus wel geslaagd mocht heeten. Hij feliciteerde leeraar en leerlingen rnet het behaalde succes en sprak de wensch uit, dat de leerlingen veel profijt mochten hebben van hun kennis, hier opgedaan. Daar in den landbouw steeds meer en meer gebruik van motoren wordt gemaakt, achtte hij ken nis hiervan onontbeerlijk voor alien, die in den landbouw werkzaam zijn, dus ook voor land- arbeiders. De heer Schieman dankte voor het vertrou- wen in hem gesteld en voor de waardeerende woorden tot hem gericht. Ook hij feliciteerde de leerlingen en bedankte hen voor de aange- name omgang. Ook de heer Booij sprak nog woorden van waardeering voor het door hem zoo nu en dan bijgewoonde onderwijs en hoopte, dat de leer lingen het geleerde nuttig zouden toepassen. Edn der leerlingen bedankte het bestuur voor de hun geboden gelegenheid, dit onder wijs te kunnen volgen en den heer Schieman voor de aangename wijze, waarop deze zijn lessen had gegeven. Zoo behooren dan ook deze lessen weer tot het verleden, maar de herinnering hieraan zal voor de deelnemers levendig blijven. Een onjuist bericht? Naar aanleiding van het door verschillende bladen gepubliceerde, aan „de Telegraaf" ont- leende bericht, als zouden hier bij den cafe- houder E. H. een tweetal fleschjes cocaine in beslag zijn genomen, verzoekt deze ons te willen melden, dat dit bericht onjuist is. De te zijnen huize in beslag genomen 2 fleschjes bevatten volgens zijn uitdrukkelijke verkla- ring geen cocaine, maar een kwakzalvers- middel, dat hij ongeveer 13 jaar geleden te Oostburg op de markt kocht. Het goedje bleek ondeugdelijk voor het beoogde doel en daarom ongebruikt opgeborgen in de kast, die ook de tandarts voor zijn fleschjes en poe- ders gebruikt. De fleschjes stonden ook niet tusschen die van den tandarts, maar afzon- derlijk in dezelfde kast. Een scheikundige te Rotterdam had het goedje onderzocht £h verklaard, dat het nog geen 3 maanden oud was, terwijl H. verzekert dat het reeds 13 jaar onaangeroerd in de fleschjes was bewaard. Wat de smokkelhandel in cocaine betreft, die hiermede in verband wordt gebracht, ver zekert H. daarin vrij uit te gaan. Akelige ontdekking. Dezer dagen werden de buren van de alleen- wonende wed. C. alhier ongerust, omdat de voordeur van haar woning sedert een drietal dagen ongeopend was gebleven en deze voor niemand werd geopend. Niemand kon hier voor een verklaring vinden, terwijl ook geen der omwonenden er van op de hoogte was, dat de bewoonster was vertrokken. Men stak de hoofden nogmaais bij elkaar en weer besloot men nogmaais te probeeren eenig nieuws van- uit de gesloten woning te weten te komen. Toen men aan de voordeur stond en nog an- dermaal met elkander raad hield, hoorde men binnenshuis radiomuziek, die de jongere beenen van den grond zou doen gaan, ware het niet, dat men hier voor een zoo raadsel- achtig geval stond. Men bleef echter zonder resultaat en teneinde raad besloot men ten- slotte de deur te forceeren om zich op die wijze met het geheimzinnig stilzwijgen en het spelen van de radio op de hoogte te stellen. Binnen gekomen deed men echter een vrij akelige en tegelijkertijd gelukkige ontdek king; op den vloer der woonkamer trof men de wed. C. aan, die door een beroerte was ge- troffen en daardoor niet in staat was geweest door eenig geluid iemand te waarschuwen. Naar zij aan haar buren kon beduiden, moet zij daar een drietal dagen hebben gelegen zon der verzorging of voedsel, daar zij zelf niet in staat was het zich te verschaffen. Gedurende al dien tijd heeft de radio het nieuws door de kamer gezonden en gedurende drie dagen en nachten heeft het licht in de woonkamer gebrand, want bij de binnenkomst der buren stond nog alles ingeschakeld. De vrouw is onmiddellijk naar het R.K. Liefde- huis alhier overgebracht, waar zij ter verple- ging is opgenomen. Na hetgeen de vrouw in die drietal dagen heeft moeten doorstaan, is haar toestand redelijk wel te noemen. Op den rand van den afgrond. De tram van de Z.V.T.M., die het goederen- vervoer tusschen Walsoorden en Hulst onder- houdt, beleefde dezer dagen een hachelijk avontuur, waarop de machinist zelf ook min der gesteld was. Terwijl de machine puffend en. hijgend de zwaar beladen wagens door den bocht in Kloosterzande trok, is ze vermoede- lijk teveel aan het stampvoeten geweest, om dat het zoo langzaam ging. En waar nu een- maal het parool ,,veilig en* vlug" aan de orde van den dag is, moest ook hier opgeschoten worden. Dit ging echter maar goed net tot- dat de laatste wagon door den bocht was ge- sleept, want even daarna sprong de machine uit de rails en dat niet zonder gevaar. Aan den eenen kant lag de veilige nieuwe Rijks- weg, doch aan den anderen kant keek de machinist in den vrij diepen wal, die onmid dellijk aan de tramlijn grenst. De machine verkoos het onveilige gedeelte en begon ver- vaarlijk naar den diepen wal over te hellen; de machinist daarentegen tracht zijn parool in toepassing en trachtte veilig en vlug een goed heenkomen te zoeken op den veiligen Rijksweg. Spoedig toegeschoten hulp wist erger te voorkomen en met behulp van bad- dings en andere zware stukken hout werd de machine stevig gestut en zoodoende slaagde men erin het onwillige ding recht te houden. Na een paar uren werken wist men de sporen er weer onder te krijgen en opnieuw hijgend en puffend ging het stampvoetend verder. De machinist kwam met den schrik vrij. Bijenhoudersbond N.C.B. Nadat de waarnemende voorzitter met een kort openingswoord de imkers op de jaarver- gadering in Hotel ,,De Linde", bij den heer Raes, had verwelkomd, volgde voorlezing der zeer -goed verzorgde jaarverslagen van den Secretaris-Penningmeester. Hieruit stippen wij aan: een flinken voor- uitgang van het ledental, invoer Krainer- koninginnen, een minder goed honingjaar, een talrijk bezochte practische les, gegeven door den heer Kuijpers, en een mooi batig saldo. Er zit dus groei in de organisatie. De wensche- lijkheid werd besproken om te komen tot een rijkeren inhoud van het bijenblad „Ambrosius" Verder kreeg natuurlijk de uitwintering een beurt, waaruit bleek, dat vele volken door de strenge koude zijn omgekomen. Volken, die goed verzorgd en gehuisvest den winter zijn ingegaan, hebben het er over het algemeen goed afgebracht. In de volken zelf kwam een groot aantal doode exemplaren voor, wat ver- moedelijk zijn oorzaak vindt in het feit, dat tijdens de grootste koude de bijentros zich moeilijk heeft kunnen verplaatsen om het voedsel te bereiken. Er werd nog een verloting gehouden van imkersgereedschap. De zeven prijzen vielen .achtereenvolgens ten deel aan J. J. Miehiel- sen, P. Uiterhoeve, L. Kint, C. Buijse, C. Mel A. E. van Mieghem en Th. van Campen. De aandacht werd ook gevraagd voor het depot van imkersartikelen van den N.C.B.geves- tigd op het tuinbouwbedrijf van den heer Jos. Wullems te Terhole, waar alle bijengerief is te verkrijgen. Ten einde de suikerlevering vlot te doen verloopen, werden de leden aangespoord, spoedig de toegestane 5 kg ter opzetter te be- stellen ad 14 cent per kg. Een goed imker dient gedurende het geheele jaar voorzien te zijn van suiker, om zijn bijen op peil te houden en van mogelijke dracht te profiteeren, Aan het einde der bijeenkomst sprak de voorzitter nog een opwekkend woord om de vereeniging te steunen, opdat de afdeeling zich meer en meer moge ontwikkelen tot een flinken groep van practische en theoretisch goed onderlegde imkers. Na een kortstondige ziekte is alhier op den leeftijd van 44 jaren o"verleden de heer P. J. Adriaansens, in leven ontvanger der gemeente Hontenisse. De overledene bekleedde boven- genoemde betrekking sinds 4 jaren en dat met een voorbeeldige accuratesse en plichts- betrachting. Vrijdag werd de ontslapene ten grave ge- dragen door de leden van den raad der ge meente Hontenisse en aan het graf werd het woord gevoerd door burgemeester Van Rooy, die hulde bracht aan de werkzaamheid van den overledene in dienst der gemeente. Een broeder van den overledene dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling en de bewijzen van medeleven. DONDERDAG 28 MAART 1940. Gereformeerde Gemeente. AXEtL. 6.30 u., Ds. J. van den Berg, van Krabbendijke. De wedstrijden van Maandag zijn voor de Terneuzensche vereenigingen wel bijzonder goed verloopen. Tegen de verwachting in heeft Terneuzen 2 den strijd tegen Axel weten te winnen. De eerste helft was reeds bijna verstreken, toen de bizoekers de leiding namen, maar Terneu zen maakte direct daarna weer gelijk. In de tweede helft wist Terneuzen uit een strafschop de leiding over te nemen, om dan tenslotte nog een doelpunt te maken. Axel wist daartegenover geen enkel doelpunt meer te stellen, zoodat het einde kwam met 31 voor de Terneuzen-reserves. Ook Terneuzensche Boys behaalde in de ontmoeting op het l'Azote-terrein tegen Sluis- kil de overwinning. De Boys kunnen ditmaal op een beslist goeden wedstrijd terugzien. Hier ging de rust in met 21 in het voordeel van Sluiskil. Na de thee maakten de Boys gelijk, maar daarna hernam Sluiskil weder de leiding. Niet ontmoedigd speelden de Boys verder en tenslotte konden zij den stand wederom op ge- lijken voet brengen. Tenslotte gelukte het hen nog een doelpunt, tevens het beslissende, te maken en kwam hier het einde met 34 voor de groen-witte bezoekers. KICK SM1T VERLAAT HET K.N. V.B.-VERB AND. Naar gemeld wordt, zal de linksbinnen van het Nederlandsche elftal, Kick Smit, zijn club Haarlem verlaten en zal hij voortaan voor een r.k. voetbalclub te Heemstede uit- komen. Voorts zal hij als trainer van eenige katholieke voetbalelftallen gaan fungeeren. Kick Smit gaat daardoor het K.N.V.B.-ver band verlaten en hij zal bovendien, door zijn functie als trainer, in de beroepsklasse ge- plaatst worden. Maandag heeft Smit zijn laatsten wedstrijd met Haarlem gespeeld. Het zou voorts in de bedoeling liggen, dat hij Zondag a.s. niet meer meespeelt in het Nederlandsch elftal, dat dien dag te Rotterdam tegen Luxemburg zal spe len. Kick Smit is 27 maal in het Nederlandsch elftal uitgekomen. Zondag had te Oedelem een wegwedstrijd plaats over 50 km, waaraan 38 renners deel- namen, o.w. ook de Zeeuwsch-Vlamingen J. van Gelderen uit Terneuzen en Emans uit Sas van Gent. Genoemde renners wisten resp. den eersten en tweeden prijs te beihalen, met een voorsprong van twee minuten op de ove- rige renners. Maandag namen Van Gelderen en Emans deel aan een wedstrijd te Zele. Hier ging de strijd over 55 km en verschenen 49 renners aan den start. Ook hier wist Van Gelderen beslag te leggen op den eersten prijs; Emans werd niet geklasseerd. Verwachting tot morgenavond ongeveer 19 uur: Aanvankelijk iets kouder, hier en daar met lichte nachtvorst op voor den wind beschutte plaatsen. Overdag zelfde temperatuur, wisse- lende bewolking, plaatselijk enkele buitjes; kracbtige tot matige Noordwestelijke wind. Nachtvorstverwachting: Het- K.M.I, te De Bildt deelt mede, dat de algemeene drukver- deeling thans gunstig is voor het optreden van plaatselijk lichte en later wellicht matige nachtvorst, vooral op beschutte plaatsen. WEGENS SPIONNAGE VEROORDEELD. AMSTERDAM. De rechtbank veroordeelde heden den Amsterdamscben koopman die aan een Duitscher inlichtingen heeft verstrekt over onze landsverdediging tot 5 jaar gevan- •genisstraf met aftrek van het voorarrest. De eisch was eveneens 5 jaar gevangenisstraf. LEBUWARDEN. Op 13 Maart 1.1. stonden voor de rechtbank alhier personen terecht wegens spionnage. De eerste, de 39-jarige J. B. uit Den Haag, werd ten laste gelegd, dat hij ten bate van Frankrijk en Engeland be- wegingen van oorlogsschepen, koopvaardij- scbepen en vliegtuigen had doorgegeven, o.m. de bewegingen van schepen en vliegtuigen van Duitsche nationaliteit. De man vertoefde daartoe op Ameland. Daartoe bad hij van den 44-jarigen A. de F. een verrekijker en een radiozendtoestel ontvangen. Zoodra B. met de bewegingen van schepen of vliegtuigen op de hoogte was, gaf hij deze met het zend- toestel of telefonisch aan de F. door. Tegen verdachte was 4 maanden gevangenisstraf geeischt. De rechtbank veroordeelde hem tot 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van ■het voorarrest. Tegen de F. was 4 jaar ge vangenisstraf geeischt, hij werd thans ver- oordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met af trek der preventieve gevangenisstraf, KUSTVAARTUIG VERMIST. AMSTERDAM. Naar wij vernemen bestaat er in scheepvaartkringen ongerustheid over het Nederlandsche motorkustvaartuig ,,Saba", dat ruim een week geleden hier te lande werd verwacht. Sinds het vertrek uit een buiten- landsche haven heeft men van het vaartuig niets meer vemomen. De bemanning bestaat uit 7 koppen. Het schip meet 397 bruto ton. RUSSISCH AMBASSADEUR VAN ZIJN FUNCTIE O NTH EVEN. PARIJS. Het telegraaf-agentschap der Sovjet-Unie bericht uit Moskou, dat het ver- zoek der Fransche regeering, de Sovjet- Russische ambassadeur te Parijs de heer Soe- rits van zijn ambt te ontslaan, heeft ingewil- ligd. Hij zou ter gelegenheid van de vrede tus schen Finland en Rusland een telegram aan Stalin hebben willen verzenden, waarin hij sprak van het mislukken van de plannen van de Britsche en Fransche oorlogsophitsers en over bet mislukken van de plannen der socia- listen. De Fransche regeering was van mee- ning, dat hij zich hierdoor heeft gemengd in het binnenlandsche politieke leven van Frank rijk. De regeering der Sovjet-Unie heeft ge- antwoord, dat zij dit geen redelgken grond achtte, doch dat zij toch Soerits van zijn functie heeft ontheven. In diplomatieke kringen is men van mee- ning, dat het terugroepen van Soerfts niet tot verdere spanning der diplomatieke betrekkin- gen tusschen Frankrijk en Rusland behoeft te leiden. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS. Het Fransche legerbericht van hedenochtend luidt: Niets te melden. PAiRIJS. Vandaag wordt vernomen, dat zich Zaterdag 1.1. een emstige ramp heeft voorgedaan in de haven van Casablanca, aan boord van de Fransche torpedobootjager ,,Railleuse". Toen deze de haven ging uit- varen ontstond er een geweldige ontploffing, tengevolge waarvan het schip onmiddellijk zonk. Een honderdtal leden der bemanning werd gedood of gewond. EEN ONDERHOUD TUSSCHEN STALIN EN HITLER? LONDEN. De correspondent van de Daily Telegraph te Kopenhagen vemeemt, dat de Duitsche Minister van Buitenlandsche zaken zal pogen een onderhoud tusschen Hitler en Stalin tot stand te brengen aan de Poolsche grens. De correspondent acht het niet waarschijn lijk, dat Hitler er in toe zal stemmen naar Moskou te gaan. WIJZIGING IN DE FINSCHE REGEERING. STOCKHOLM. 'De Finsche regeering zal waarschijnlijk vandaag, wanneer het parle- ment bijeenkomt, aftreden. Verklaard wordt, dat de leiders het eens zijn geworden over de samenstelling eener nieuwe regeering, die vandaag nog zal worden bekend gemaakt. VREEMD VLIEGTUIG BOVEN TRONDHEIM. OSLO. Boven Trondheim is vandaag een groot vfliegtuig van onbekende nationaliteit gezien, dat zeer hoog vloog. MOLOTOV NAAR BERLIJN? KOPENHAGEN. In doorgaans goed inge- lichte kringen vemeemt de National Tidinge, dat Molotov Donderdag a.s. te Berlijn wordt verwacht. TERNEUZEN. (Nadruk verboden.) Huiwelijks-voltrekkingen. 21 Maart. Adriaan van Kerkvoort, oud 32 jm. en Jozina Jacoba Bootsgezel, oud 31 j., jd. Reinier Scheeje, oud 34 j., jm. en Adriana Elisabeth Sophia de Witte, oud 34 j., jd. Geboorten. 15 Maart. Erna Maria Johanna, d. van Johannes Beeldens en van Maria Lu- dovica Joanna Duerinck. Willem, z. van Govert Jan Willem van der Peijl en van Adriaantje Catharina Leenheer. 16 Maart. Gerrit, z. van Adriaan Johannis Eckhardt en van EVa Janna Leenhouts. 17 Maart. Maatje Janna, d. van Anthonie Wisse en van Maria Hage. Jdhanna Maria, d.^ van Levinus de Putter en van Jacoba Maria Heijgelaar. Jo zina Krina, d. van Pieter van Els en van Koos Krina van 't Hoff. Suzanna Maria, d. van Jan Schippers en van Pietemella Jansen. Jan- neke Sara Maria, d. van Andries Joost Geen- sen eq van Sara Maria Bossand (won. te Axel). 19 Maart Alida Sara, d. van Hendrik Riemens en van Janna Liebers. 20 Maart. Adriana Janna Cornelia, d. van Jan Jansen van Rosendaal en van Cornelia Jacomina Ver- helst. Overlijden. 16 Maart. Willem de Groote, oud 67 j., echtg. van Maria Koekkoek (won. te Axel). 21 Maart. Cornells Adriaan Geuze, oud 45 j., echtg. van Geertje van der Have. SAS V1AN GENT. Geboorten. 17 Maart. Tilly Tieny Louise, d. r van Rene de Mul en van Paulina Martina Vermoet. Overlijden. 17 Maart. Johannes Simon Schimmel, oud 53 j., echtg. van Cornelia Rosalia Maria Groothaert. TERNEUZEN. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. de Bokx, chauffeur, Benedenweg 48, van Hoek. J. A. Baijings, autohersteller, Dijkstraat 6, van Oudenbosch. A. Cambeen, landbouwersknecht, O 27, van Vogelwaarde. P. J. van de Velde, hotelknecht, Westkolk- straat 810, van Vogelwaarde. J. J. van Meelen, landbouwersknecht, O 26, van Hontenisse. A. Dieleman, zonder, Vlooswijkstraat 54, van Hoek. M. de Fouw, zonder, Dahliastraat 22, van Axel. C. F. van Doorn, landbouwersknecht, Piers- senspolderstraat 131, van Axel. L. M. Brokking, leerl. verpleegster, Emma- laan 1, van Dordrecht. Vertrokken A. L. de Mul, zonder, Pierssenspolderstraat 101, naar Philippine. H. F. Verplanke, bakkersknecht, Noord- straat 5, naar Groede. G. J. de Bokx, electricien, P 74, naar Gin- neken. 1,1 t ■-'• g i^j E. J. de Mul, zonder, Scheldekade 44, naar Philippine. SAS VAN GENT. In de week van 17—23 Maart hebben zich in deze gemeente gevestigd: H. van Ooteghem, fabrieksarbeider, van Philippine. M. L. Vercruysse, zonder, van Philippine. M. L. van Ooteghem, zonder, van Philippine. E. J. Schaut, dienstbode, van Zuiddorpe. MIDDELBURG. De Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat heeft heden te Middelburg aanbesteed de ver- betering van het wegvak KuitaartHulst en de uitvoering van enkele werken op het weg vak veerhaven PerkpolderKuitaart, behoo- rende tot Rijksweg no. 60, gedeelte in Oost. Zeeuwsch-Vlaanderen. Hiervoor werd ingeschreven als volgt: J. Lindenberg te Wemeldinge 294.200 A. A. de Wilde te Middelburg 289.000 286.500) N.V. Rijksaannemers en Handels Mij te Oldenzaal 285.000 N.V. Geruischlooze Weg te Heemstede 283.000 N.V. Aannemersbedrijf v/h Joh. Heijmans te Hosbalen 280.440 N.V. Aannemersbedrijf v/h H. J. ten Siepe te Winterswijk 273.500 L. J. Dekker te Veere 273.500 N.V, v/h H. Boerenwinkei te Nijmegen 273.206 N.V. v/h Lod. v. Drunen en Zn te 's-Hertogenbosch 272.600 N.V. Gebr. Hoogink te Amhem ,,268.900 N.V. Holl. Beton Mij. te Harlingen 268.800 N.V. Betumeweg te Utrecht 267.400 N.V. Noord-Nederlandsche Wegenbouw te Harlingen 267.400 266.400) N.V. Aug. v. Dijk-Petit te Bergen op Zoom 264.850 263.850) N.V. Goudsche Aannemersbedrijf v/h H. J. v. Reest te Gorinchem 260.000 P. Stichter te Amerstol 257.900 N.V. Mabuad te Willemstad 252.600 J. de Oude te Biervliet en W. v. d. Berg te Bruinisse 251.200 P. F. Voet en P. F. de Waal te Kloosterzande 248.900 L. P. Korstanje te Wemeldinge 248.800 L. G. J. v. d. Ven te Kouidekerke en M. Wandel te Sohoondijke 248.470 J. H. v. d. Ven te Vlissingen 247.900 N.V. Koningswegenbedrijf te Oss 247.137 245.137) L. Timmer te Dordrecht 241.100 De inschrrjvingen bij wie ook tusschen haakjes een bedrag is vermeld, schreven ook in voor buitenlandsche steenslag. Aangekomen: JIM, 833, WHITETOFT. 883, MYTONGATE, 410; EFTM, 1316; COR NELIA B, 400; DESPATCH, 199; STEN 1464; ITUR DU ROSE, 873; SURTE, 245 CON'STANTINOS H, 2527; RENe PAUL, 499 CHARLWOOD, 1207; AGIE3NA, 333. Vertrokken: PR. FRANCQUI, 4919; THE COUNTES, 824; TRTNGA, 1930; OKEANTA, 4843; BEULROCK, 1199; HEEMSKERK, 315; DE RUIJTER, 348; ALCYONE 359; URMA- JO, 309; SCHOKLAND, 1113; DAFILA, 1940; CORNELIA B, 400; EEM, 1316.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1940 | | pagina 3