Burgerlijke Stand GEMEENTERAAD VAN HOEK. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. 14. Voorloopige vaststelling rekening 1938 van de gelmeente en het Woningbedrjjf. De rekening der gemeente over 1938 wordt met algemeene stemmen voorloopig vastge- steld op een eindbedrag aan inkomsten van 567.654,43 en pitgaven van 559.830,54, met een batig slot van 7823,89, voor den ge- wonen dienst en aan inkomsten van f 107.660,16 en uitgaven van 120.749,36, met een nadeelig slot van f 13.089,20 voor den kapitaaldienst. Idem de rekening over 1938 van bet Wo- ningbedrrjf, voor den gewonen dienst aan in komsten en uitgaven op een eindbedrag van 10.271,35 en voor den kapitaaldienst aan in komsten /6306,83 en uitgaven 6432,13, met een nadeelig slot van f 125,30. 15. Ontheffing Wegenbela,sting. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken om ontheffing van den aanslag Wegenbelas- ting dienst 1939 stellen Burgemeester en Wetihouders voor, te handhaven de aanslagen van wed. J. van Drongelen, J. M. de Smit, A. van der Molen, A. Leijs, W. Rouw en A. J. 't Gilde. De heer DE VOS heeft alle verzoeken in- gezien en gezien, dat bij alle Burgemeester en Wetihouders voorstellen, den aanslag te handhaven. Overeenkomstig de verordening is het ook niet anders mogelijk. Daarom juist heeft hij in de vorige vergadering gevraagd de verordening te wijzigen voor de men- sdhen die het niet kunnen betalen. De heer VAN RIETSCHOTEN merkt op, dat hij in de vorige vergadering daarover ge- sproken heeft. Hij wist evenwel niet dat de verordening niet de mogelijkheid van af- schrijivingen open liet. Dit is een lacune, naar zijn meening moet in een verordening de mo gelijkheid bestaan om afschrijvingen te doen. Doch de verordening verzet er zich tegen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat de heeren zelf den gang van zaken hebben mee- gemaakt. Dit komt te berde bij de rekening en verantwoording, doch past niet in een ver ordening. De heer VAN RIETSCHOTEN meent, dat het dus een kwestie van techniek is. De VOORZITTER merkt op, dat het niet de juiste weg is in de verordening een dergelijke bepaling op te nemen. De heer VAN RIETSCHOTEN meent, dat daardoor dan het bezwaar van den heer De Vos zou ondervangen zijn. Thans moeten de menschen waohten tot de ontvanger zegt, dat het z.i. kan, en de posten worden voorgedra- gen als oninbaar. -De heer 't GILDE merkt op, dat de men schen dat niet durven. Dan betalen ze liever. De heer VAN RIETSCHOTEN: Daar kun nen wjj niets aan doen. Met algemeene stemmen wordt het voor- stel van Burgemeester en Wethouders aan vaard 16. Ontheffing schoolgeld. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken om ontheffing van den aanslag schoolgeld dienst 1939, stellen Burgemeester en Wethou ders voor, te handhaven den aanslag van M. de Zeeuw, Sas van Gent en J. le Feber, Axel, en ontheffing te verleenen aan A. Guequierre 5,84, A. de Kraker 3,50, A. Reuneker 3,17, P. J. van Bendegem 17,34, R. J. de Krjjger f 5,84, J. B. Dhuijvetter, Hoek 4, P. G. Wul- lems f 4, L. de Jonge Baas f 1,09, J. 'H. W. Boerbooms f 18,52 en P. Loof 19. Met algemeene stemmen wordt aldus be- eloten. 17. Onderzoek geloofsbrieven van niemv- benoemde raadsleden. Ingekomen zjjn de geloofsbrieven van de heeren F. Dekker, gekozen verklaard in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer J. Riemens, en J. Meeusen, gekozen verklaard in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. N. 't Glide. De VOORZITTER verzoekt de heeren Ver- linde en Van Rietschoten met den wnd. Se- cretaris een commissie tot onderzoek der ge loofsbrieven te vormen. Hij schorst de vergadering. Na heropening deelt de Commissie bij monde van den heer Verlinde mede, de ge loofsbrieven der gekozen leden te hebben onderzocht en te hebben geconstateerd, dat deze tijdig zijn ingezonden en voorzien waren van de bij de wet vereischte bescheiden, zoo- dat aan de wettelijke voorschriften is vol- daan, weshalve de commissie voorstelt, toe te laten als leden van den raad de heeren F. Dekker en J. Meeusen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 18. Gmvraag. a. De heer COLiSEN heeft eerst een vraag omtrent het woonwagenkamp en wel betref- femde den paardenstal. Deze heeft geen deur. Kan er nu geen deur gemaakt worden? Men kan wel zeggen, het zijn maar woonwagen- bewoners, en spreker is er ook niet voor, dat er hier een woonwagenkamp moet komen als in Bergen op Zoom, doch onlangs heeft hij gezien, dat de menschen den stal afsloten met oude lakens en een deken. Het kost toch ook niet zooveel. In deze tijdsomstandigheden dient een stal waar een paard in staat, een deur te hebben. De VOORZITTER zegt toe, dit te zullen bekijken. Van de woonwagenbewoners on- dervindt men overigens meer last dan lust. Als er lets is, wat afbreekbaar is, blijft er niets van over. De heer OOLSEN meent, dat men de paar- den toch moet kunnen verzorgen, zooals dat met ieder ander paard gebeurt. b. De heer OOLSEN moet thans met iets prjnlijks komen. Het betreft hem persoonlijk. De heeren weten alien dat er strijd geweest is om de school te Sluiskil, doch weten de heeren ook, dat er weken lang in een gebouw van de gemeente een teekening heeft gehan- gen met ,,De nonsens van slager Colsen". Spreker neemt aan, dat de burgemeester of de heer Geelhoedt dit niet weten, de heer De Kraker weet het wel. Deze teekening hangt daar al weken in den gang. Gisteren is spre ker nog eens wezen kijken, de teekening hangt er nog. De VOORZITTER: Moet u zulke dingen in openbare vergadering bespreken? Zoudt u ze dan niet desnoods telefonisch mede- deelen? De heer COLSEN varvolgt, dat deze teeke ning ook aan particulieren gestuurd is. Hij wil even goed als ieder ander raadslid, ook als raadslid behandeld worden. Spreker vindt het goed dat iemand van ziehzelf erkent, dat hij een pluimpje verdiend heeft, doch wil daarom nog niet dat hij geschandaliseerd wordt, door niemand. De VOORZITTER merkt op, dat de heer Oolsen dat niet met zoo'n emphase behoeft te zeggen. Dergelijke handelingen komen niet te pas. De heer VAN DRIEL geeft te kennen, dat, indien het hem was overkomen, hij de teeke ning van den muur gerukt, en betrokkene op zijn gezicht zou gegeven hebben. De heer COLSEN wenscht niemand toe, dat hem iets dergelijks overkomt. Verschillende leden hebben die teekening ook gezien. De heer pe Kraker zal ze ook wel gezien hebben, die komt toch geregeld daar. De heer DE KRAKER: Ik heb die teeke ning nooit gezien! De VOORZITTER acht het een betreurens- waardig feit. Die teekening zal vandaag nog verdwijnen. Hij zal er den betrokken amb- tenaar bar tig over onderhouden. c. De heer FILIUS deelt mede, dat, als hij goed is ingelicht. er een schrijven is inge komen van de particuliere loodsen. Hij zal gaarne vememen welke resultaten dit heeft opgeleverd, en welke stappen in dezen zijn gedaan. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders zich met een verzoek tot het gemeentebestuur van Gent en de be- treffende Instanties gewend hebben. Ook is een brief uitgegaan naar Buitenlandsche Zaken, doch men heeft niet het minste resul- taat gehad. Spreker is thans voornemens, eens persoonijk naar Gent deze kwestie te gaan bespreken. De heer VERILINDE meent, dat men niet alleen naar Gent zal moeten gaan, doch ook zal moeten trachten voor deze kwestie steun te vinden te Vlissingen hij de Inspectie van het Loodswezen. Spreker acht het van zeer groot belang, dat hierover gesproken wordt. De VOORZITTER merkt op, dat het een zeer ingewikkelde kwestie Is. De heer VERLINDE geeft te kennen, dat de menschen beschouwd worden als niet kun- nende hun werk. Wij hier weten dat het niet het geval is. De menschen hebben heel hun leven op het kanaal doorgebracht, zij heb ben hier hun heele leven gevaren, en kennen de beloodslng hier beter dan een loods die eens een paar jaar te Vlissingen en dan te Antwerpen en dan weer hier staat. d. De heer FILIUS merkt op, dat in de vorige vergadering de kwestie van het ver- pachten van de dijken aangesneden is, en dat uit het antwoord van den Voorzitter bleek dat het niet kon. Naar aanleiding hiervan heeft spreker zijn licht opgestoken te bevoeg- der plaatse. De VOORZITTER: Ik ook! De heer FILIUS vraagt, van wanneer de pachtcontracten gelden De VOORZITTER antwoordt, dat deze nog niet afgesloten zijn. De ontvanger heeft het college hierover een brief geschreven. De heer FILIUS merkt op, dat indien nog geen pachtcontract is gesloten, er nog geen kwestie van is dat het continuatierecht in werking komt. 'Het is dus nog mogelijk, de beschikking over de gronden te krijgen. Spreker acht dit van groot belang. Dan Is er nog een mogelijkheid. De Pachtwet zondert n.l. uit de verpaohtingen in het belang van de volksgezondheid en het verkeer. Spreker gaat in dezen geheel accoord met den inge zonden stukken-sohrijver in de Terneuzensche Courant over dit onderwerp. De VOORZITTER deelt mede, dat het ant woord van Burgemeester en Wethouders In de vorige vergadering niet volledig was In zooverre, dat de zaak nog niet afgedaan is. Burgemeester en Wethouders hebben de toe- zegging gekregen, dat het geheele pakket stukken terug komt. Voor een definitief be- sluit genomen wordt, zal het inzicht van den raad worden gevraagd. e. De heer FILIUS heeft nog iets. Dit betreft het terrein van den Wethouder van Openbare Werken, n.l. het strooien van zand op gladde wegen. Spreker zou er voor zijn, dat ook op polderwegen gestrooid werd. Ver schillende bewoners van den Hoogendijk heb ben het verzoek gedaan ook zand te krijgen. Er is aan dat verzoek geen begin van uitvoe- ring, laat staan uitvoering, gegeven. Spreker weet wel, dat het daar een polderweg is, doch er wonen toch ook menschen, die belasting betalen, en die ook hun beenen breken kun nen. Spreker vraagt ook daar zand te strooien, het is er buitengewoon glad. Hij is er zelf geweest. De heer DE KRAKER geeft te kennen, dat het ook de bedoeling is, daar zand te strooien. Doch dan moet het polderbestuur daarvoor permissie gevraagd worden. Dat moet voor de Rijkswegen ook. Men moet ook in dezen voorzichtig zijn. De heer DEN HAMER gevoelt wel iets voor het idee van den heer Fillus, om in de buiten- wijken ook zand te strooien. Doch dan heeft men de kans, dat men van andere wijken ook komt vragen, b.v. van den Koedijk ook. Ook moet het financieel uit te voeren zijn. De heer DE COOK merkt op, dat bij hem op de Oostkade ook geen zand gestrooid wordt. Het is daar evenwel een Waterstaats- weg. De heer VAN DRIEL merkt op, dat de vorige keer de Lange Kerkstraat vergeten was. Toen spreker daar voorbij kwam, maakte een van de vrouwen daar een opmerklng er over, en heeft hij er de aandaoht op gevestigd, waama het direct voor elkaar kwam. De heer DE KRAKER antwoordt. dat dat een misverstand was. De een dacht dat de ander het gedaan had, en de ander dacht dit eveneens. Doch wat het verzoek van den heer Filius betreft, dit betreft een polderweg, en daar hoeft men niet te komen. Boven- dlen heeft de gemeente daar niet het recht om zonder permissie te strooien. De heer FILIUS merkt op, dat er toch men schen wonen. De VOORZITTER meent, dat het goed is, hierbij op te merken, dat de bewoners van de kom zelf ook iets meer konden doen aan de voetpaden. Sommigen laten de sneeuw daar- op maar liggen, tot het een vieze boel is. De heer DE OOCK geeft te kennen dat het, waar hij woont, moeilijk is de sneeuw zelf te ruimen, omdat de woningen zoover uit elkaar liggen. De VOORZITTER is van meening, dat de menschen toch hun trottoir zelf wel sneeuw- vrij kunnen maken. Afscheid van den heer 't Gilde. De heer 't GILDE: Mijnheer de Voorzitter, ik geoof dat we aan het eind van de rond- vraag zijn gekomen. Het is voor mij de laat- ste zitting, en ik wensch u, mijnheer de Voor zitter, en de andere raadsleden te danken voor de meest altijd vriendschappelijke be- handeling die ik van u mocht ondervinden. De reden van mijn ontslag is van persoonlijken aard, ik voel absoluut geen lust meer er voor, en ik hoop, dat een ander in mijn plaats zal komen, die er meer voor gevoelt. De VOORZITTER: Mijnheer 't Gilde, ik meen namens den raad te spreken, wanneer ik zeg, dat er term en zijn uw besluit te be- treuren. Temeer betreuren wij dit, daar de oorzaak van uw aftreden ligt in het feit dat u er geen lust meer In gevoelt aan het werk van den raad deel te nemen. U hebt altijd blijk gegeven met veel lust en animo de be- sprekingen te volgen, het was steeds een ge- noegen naar uw bezadigd oordeel te luisteren. Hij sluit de vergadering. Vergadering van Vrijdag 26 Januari 1940, des voormiddags 9 uur. Voorzitter de heer Mr. J. A. van Tienhoven, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: F. J. Dees, J. den Hamer, J. A. Meertens, D. J. Jansen, J. W. Dusebout, P. C. Dieleman en de Secretaris J. Dregmans. Afwezig de heer J. de Putter. 1. Notulen. Burgemeester en Wethouders stellen voor de vaststelling van de notulen der vergade ring van 22 December 1939, aan te houden, daar deze nog niet in druk zijn verschenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 2. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Gedeputeerde Staten, luidende: Door den raajj der gemeente Colijnsplaat is het besluit genomen om de kermis, welke tot dusver placht te worden gehouden op den tweeden Woensdag t/m den daarop volgenden Zaterdag der maand Juli, af te schaffen met ingang van 1940. Mocht bij den raad Uwer gemeente daar- tegen bezwaar bestaan, dan Verzoeken wij U ons dit v66r den 15den Februari a.s. mede te deelen, met vermelding van de motieven, waarop die bezwaren eventueel gegrond moch- ten zijn. Aangenomen voor kennisgevlng. b. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, luidende: Wij deelen U mede, dat de gemeenschappe- lijke regeling ter bescherming van de bevol- king tegen luchtaanvallen, door Gedeputeer de iStaten van Zeeland is goedgekeurd bij be sluit van 22 December 1939 no. 213, 3e afd. De bekendmaking, bedoeld in artikel 137 der gemeentewet en artikel 14 der regeling, heeft plaats gehad in de Nederlandsche Staatscourant van 10 Januari 1940, nr. 7. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van Gedeputeerde Staten luidende Tegen den bouw van een archiefkluis als waarop het hierbijgaande plan met teekening betrekking heeft, hebben wij geen bezwaar, mits met de opmerkingen van den Inspecteur der gemeente- en waterschapsarchleven blij- kens diens in afschrift bijgevoegden brief van 6 dezer, wordt rekening gehouden. Aangenomen voor kennisgeving. 4 Het besluit van 22 December 1939 tot het vaststellen van de wijziging der begroo- ting voor den dienst 1939, voorzien van be- wijs van goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van het Hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond te Amersfoort, luidende: (Het zij het aan hoofde dezes vermelde Hoofdbestuur vergund, onder den drang van den huidigen economischen toestand het on- derstaande met gepaste klem aan Uw wel- willende aandacht te onderwerpen. Doordat, gelijk U bekend is, de laatste jaren voomamelrjk door maatregelen vanwege het Rijk de salarissen van de gemeente- ambtenaren zoo zeer zijn verlaagd, dat ver- dere korting daarop algemeen ontoelaatbaar werd geacht, zijn adressanten bescheidenlijk van meening, dat het nadeel, dat betrokkenen thans in hun werkeljjk inkomen lijden en nog zullen lijden tengevolge van de staging der kosten van levensonderhoud, de bijzondere aandacht verdient vein hen, in wier handen de bepaling van deze salarissen is gelegd. Afgescheiden nog van de velerlei verlagin- gen die v66r 1936 hebben plaats gevonden, moge hier herinnerd worden aan de korting van 5 die op 1 Januari 1936 op de salaris sen van het Rijkspersoneel en krachtens een daarmede Verband houdende circulaire van Zijne Excellence den Minister van Binnen- landsche Zaken op de bezoldiging van het Gemeentepersoneel is toegepast. Voor de lagere ambtenaren van politie had dit tenge volge een verlaging van f 50 per jaar, terwijl voor de veldwachters in vele gevallen de ver laging werd achterwege gelaten, daar hun salaris reeds tot het minimum was gedaald. Getuigde de Regeering toen reeds openljjk „niet dan zeer noode" tot dit besluit te zijn overgegaan, reeds in September 1936 hadden de ambtenaren tengevolge van de depreciatie van den gulden wederom een ernstlg verlies in hun reeel inkomen te lijden. Immers aan de hand van de toen gepubliceerde cijfers door het Centraal Bureau voor de Statistiek waren in 1937 de kosten van levensonderhoud met 5,3 gestegen. In het licht van deze feiteri* en indachtig aan hetgeen de geschiedenis van 19141918 ten aanzien der bezoldiging heeft geleerd, zijn adressanten met zorg vervuld bij het lezen van de cijfers over de staging der kleinhan- delsprijzen op bladzijde 1982 van het Maand- schrift van 30 November 1939 van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Daarin wor den de volgende stijgingen van de kosten van het eerst noodzakelijke levensonderhoud ver- meld (berekend naar den index-100 over 1921—*1925) 1939: Aug. Sept. 21 Nov. melk 62 64 78 (25,8 kaas (Goudsche) 40 42, 49 (22,5 kaas (Leidsche) 33 40 48 (45,4 eieren 45 47 62 (37,7 boter 60 60 71 (18,3 reuzel 54 64 72 (33,3 randvet 56 64 71 N (26,7 vet spek 59 64 74 (25,4 varkensvleesch 60 64 63 5,0 gort 72 72 81 (12,5 zout 82 82 84 2,4 Voegt men daarbij de mededeeling van het Economisch Bureau van den Centralen Bond van Nederlandsche Verbruikscooperaties d.d. November 1939, dat de voedingsmiddelen, die men bij den kruidenier pleegt te koopen, sinds Augustus tot 1 November 1939 met 13 zijn gestegen, dan schijnt de bezorgdheid van adressanten niet ongegrond. Waar adressanten in het bijzonder opkomen voor ambtenaren van politie (inclusief veld- wacht), moge hier nog worden gewezen op de kosten van kleeding, rijwielen e.d., waar- voor emolumenten plegen te worden gegeven. Naar mate de kosten daarvoor hooger zullen zijn dan het toegekende emolument, zal het grondsalaris in de practijk een verlaging on- dergaan. Het is om boven vermelde redenen, dat adressanten zich geroepen gevoelden zich tot Uw raad te wenden met het eeobiedig verzoek wel te willen bevorderen, dat de salarissen van het politiepersoneel, c.q. van de veld- wacht zullen worden 'herzlen. In welke mate dat zal behooren te geschieden, zal afhanke- lijk zijn van de prijsontwikkeling van de eerst noodzakelijke levensbehoeften. Als wijze van berekening zij het hovenstaande in beschei- denheid als leidraad aangeboden. Zeer zoudt U, Edelachtbare Heeren, het voormelde Hoofdhestuur aan U verplichten, indien U, of wel een of meer Uwer, een ver- tegenwoordiger van dit Hoofdbestuur in de gelegenheid zoudt willen stellen dit verzoek- schrift nader bij het Gemeentebestuur mon- deling of schriftelijk toe te lichten. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders voorstellen, dit schrij ven aan te houden. Moeht er een dure tijd komen, dan zullen Gedeputeerde Staten niet nalaten er op te wijzen, dat de dienaren der politie in salaris verhoogd moeten worden. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 3. Beeediging genieente-ontvanger. De VOORZITTER verzoekt, den heer F. de Groote, benoemd gemeente-ontvanger tot de vergadering toe te laten. Hij feliciteert den heer De Groote met zijn benoeming tot ontvanger der gemeente. De heer DE GROOTE legt vervolgens in handen van den Voorzitter de bij de wet ver eischte eeden af. 4. Aangaan van een rekening-courant- overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Burgemeester en Wethouders stellen voor, de per 1 Januari 1940 aangegane rekening courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, waarbij het maximumbedrag van het crediet waarover de gemeente kon beschikken f 13.000 's jaars be- droeg, te vervangen door een nieuwe overeen komst, met dien verstande, dat het maximum bedrag van het crediet waarover de gemeente kan beschikken, zal bedragen 35.000 's jaars en dat de debetrente zal bedragen 4% jaars en de creditrente 's jaars. De SECRETARIS licht nader toe, dat dit voorstel verband houdt met de uitbetaling der kostwinnersvergoedingen, die wekelijks plaats vinden en waarvan de afrekening na een be- paalden tijd volgt. Zoodoende is de gemeente steeds in voorschot en is het reeds voorge- komen, dat de burgemeester persoonlijk, en ook wethouder Dees herhaaldelijk voorschot- ten ten behoeve van de gemeente hebben ge daan. Waar het vaststaat, dat deze gelden binnen komen, bestaat er de gelegenheid met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten een gewijzigde rekening-courant overeen komst aan te gaan. De te betalen rente hiervoor kan gedeclareerd worden, ook voor het thuls bezorgen van de gelden kan een de- claratie worden ingediend. De heer DEES vraagt, of de bode die ver- goedingen persoonlijk moet thuis brengen. Dit betreft dan een 70 tot 80 menschen waar hij zijn moet. De SECRETARIS kan niet zeggen, hoe lang hij hierover werk zal hebben. 'Hij is er van overtuigd, dat Indien Breure hieraan des Vrijdagmiddags beglnt, hij er's Zaterdags wel mee gereed is. Er is er onder die vergoedingen 66n voor iemand uit den Stellapolder, die wordt natuurlijk per post verzonden: Indien men er rekening mee houdt, dat bij verzen- ding per post ledere postwissel ook een dub- beltje aan porto kost, dan wordt dit reeds een bedrag, waar men het ook voor rond brengen kan. Spreker is er van overtuigd, dat de men schen er ook dankbaar voor zullen zijn. De heer DEES meent, dat het aanbeveling verdienen zal, dat de gelden thuis bezorgd worden. We hebben nu pas weer In de krant gelezen, hoe bij een vrouw die naar de post gaan moest, het kindje verbrand lag, toen zij terug kwam. De heer DIELEMAN vraagt of Breure dat doen kan bij zijn werk. De SECRETARIS antwoordt bevestigend. De heer DUSEBOUT merkt op, dat hij er voor betaald wordt. De SECRETARIS licht toe, dat de kosten gedeclareerd zullen worden. De gemeente doet het niet gratis. Indien dit niet gedaan werd, zou men op den duur op het Boeregat zitting moeten gaan houden. De heer DIELEMAN hoopt, dat de men schen er mee ingenomen zullen zijn. De heer DEN HAMER merkt op, dat in- dden hij te ver moest loopen en daardoor te veel tijd kwijt is, er nog altijd de mogelijk heid bestaat om het per post te zenden. De SECRETARIS meent, dat een proef ge nomen kan worden. Men behoeft het traject maar 66n keer te rijden om te weten hoeveel tijd er voor noodig is. En indien er verder gewerkt wordt volgens een vaste methode, weten de betrokkenen ongeveer, wanneer zij hem verwachten mogen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 5. Verzoek am voorschot over 1940 van de bijzondere lagere scholen. Burgemeester en Wethouders stellen voor, het volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Hoek; Gezien de ingekomen verzoeken der in de gemeente gevestlgde bijzondere scholen om een voorschot op de gemeentelijke vergoe- ddng bedoeld bij artikel 101 der lager onder- wijswet 1920; Gelet op artikel 103 derde lid der lager onderwijswet 1920; besluit aan de volgende schoolbesturen voor den dienst 1940 te verstrekken de voorschotten achter ieders naam vermeld: Vereeniging tot stiohting en instandhouding eener Ohristelijke school aan den Molendijk 449,66; Vereeniging voor Christelijk onderwijs aan de Knol 639,66; en zulks onder voorwaarde, dat de betaal- baarstelling van het voorschot zal geschleden in driemaandelijksche termijnen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 6. Voorstel tot wijziging der Algemeene Polltieverordening. Burgemeester en Wethouders stellen voor, het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Hoek: Gelet op een schrijven van den heer Com- missaris der Koningin in Zeeland van 19 De cember 1939 A nr 7830 (3e afd.); d£> voorstel van Burgemeester en Wethou ders; besluit de Algemeene Polltieverordening voor de gemeente Hoek in dien zln te wijzigen, dat na artikel 9 wordt ingevoegd een nieuw artikel: Art. 9bis. Het Is verboden op of aan woningen, gebouwen, lokalen of getimmerten, mechanisch bewogen muziek- instrumenten of radiotoestellen in werking te brengen of in werking te hebben; in woningen, gebouwen, lokalen, getimmer ten of aanhoorigheden mechanisch bewogen muziekinstrumenten of radiotoestellen in werking te brengen of in werking te hebben, wanneer het daardoor verwekte geluid door openstaande deuren, vensters of andere af- sluitingen de buitenlucht kan bereiken en daardoor hinder of last veroorzaakt; aan hoofdihewoners om op, aan of in het door hen bewoonde perceel of op de daarbrj behoorende open aanhoorigheden de in het eerste of de in het tweede lid van dit artikel verboden handelingen toe te laten. Van het bepaalde in dit artikel kan door den Burgemeester ontheffing worden ver- leend. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 7. Benoemen leden Commissie tot vvertng van schoolverzuim. Burgemeester en Wethouders bevelen ter benoeming aan: 1. W. J. de Fejjter, aftr.; 2. P. Haak. 1. P. A. Ockd, aftr.; 2. I. M. Risseeuw 1. W. H. Louwerse, aftr.; 2. J. Geelhoedt 1. M. de Putter, aftr.; 2. J. J. Diele man Pzn. 1. L. P. Koole; 2. D. Haak. De VOORZITTER verzoekt de heeren Die leman en Dusebout, met hem het stembureau te vormen. Uitgebracht worden 6 stemmen, waar van op: W. J. de Fejjter 5, P. A. Ock6 6, W. H. Louwerse 5. M. de Putter 6, L. P. Koole 5, D. Haak 2 stemmen, 1 stem is van onwaarde. Zijn alzoo herbenoemd de aftredende leden en is gekozen de heer L. P. Koole. 8. Verzoek van M. W. Nleuwelink, Noord - straat, om aan te sluiten op het gemeenteriool. Burgemeester en Wethouders stellen voor het volgende besluit te nemen: De Gemeenteraad van Hoek; gezien een verzoek van M. W. Nieuwelink, metselaar te Hoek dd. 11 December 1939 om vergunning voor aansluiting op het gemeen teriool; gehoord een voorstel van Burgemeester en Wethouders; besluit 1. aan M. W. Nieuwelink voomoemd of diens rechtverkrijgenden vergunning te ver leenen om aan te sluiten op het gemeente riool gelegen in de Noordstraat, ten behoeve van het perceel, plaatseljjk gemerkt Noord straat 21 en wel onder de navolgende voor waarde: voor het leggen van het riool moet door adressant worden kennis gegeven aan den gemeente-opzichter van het tijdstip waarop met de werkzaamheden zal worden begonnen. 2. te bepalen dat deze vergunning alleen geldig zal zijn, indien zij binnen een maand na hare dagteekening door den verzoeker bij een op zegel geschreven verklaring wordt aanvaard. 3. te bepalen, dat bjj het niet naleven der voorwaarde Burgemeester en Wethouders het recht hebben om de vergunning in te trekken. De heer JANSEN merkt op, dat deze aan sluiting al lang gebeurd is. De heer DEES is van meening, dat de menschen zooiets veel eerder moesten aan- vragen. Thans moet het alleen voor de goede orde behandeld worden. De SECRETARIS geeft te kennen, dat het grootste gebrek van deze gevallen is, dat de menschen aansluiten, zonder dat er toezicht op is. Volgens de bouwverordening moet de aansluiting geschieden op de buis, doch de menschen slaan er gewoonlijk maar een gat, en smeren dit dicht. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burgemeester en Wethouders aanvaard. (Wordt vervolgd.) TERNEUZEN. (Nadruk verboden.) Huweljjks-aangiften. 15 Febr. Andries de Bokx (van Hoek), oud 24 j„ jm. en Ebrina Jansen, oud 20 j., jd. Huweljjks-voltrekkingen. 15 Febr. Jan Wisse (van Hontenisse), oud 27 j., jm. en Neeltje Gulden, oud 22 j., jd. Geboorten. 10 Febr. Reinier Willem, z. van Jacobus Cornells Leunis en van Leuntje Loof. 11 Febr. Abraham Leendert, e. van Adriaan Willem Hubergtse en van Janneke Klaassen. 15 Febr. Jeanine Mathilde Marie, d. van Cornelius Martinus Ghislain Cappen- djjk en van Prudentia Ida Butjsrogge. Roe- lof Willem, z. van Jan Philipsen en van Grada Elisabeth de Wit. Overlijden. 11 Febr. Thomas Deij (van Hoek), oud 40 j., z. van Jacob en van Catha- rina Vinke. 13 Febr. Reinier Scheele. oud 92 j., weduwn. van Fijgtje Klaassen. HONTENISSE. Overlijden. 16 Jan. Jan Paul de Thejje, oud 19 m., z. van Victor M. en van Maria R. Frujjtier. 17 Febr. Theodoras Buijsrogge, oud 78 j., z. van Theodoras en van Anna M van Jole. TERNEUZEN. In de afgeloopen week heeft zich in deze gemeente gevestigd; J. Kuijk, schipper, Tholensstraat 105 a/b., van Rotterdam. Vertrokken: H. Goossen, zonder, Kanaalweg 26, naar Axel. M. J. Th. Goossen, zonder, Kanaalweg 26, naar Axel. C. P. Goossen, kantoorbediende, Kanaalweg 26, naar Axel. J. van Alten, dientbode, Donze-Vlsserstraat 64, naar 's-Gravenpolder. A. M. Borg, sumumerair dir. bel., Axelsche- straat 18, naar Utrecht. A. G. Huisman, zonder, Oostkade 7 a/b., naar Rotterdam. J. Jansen, electricien, Bovenweg 71, naar Vlissingen. B. A. v. d. .Slikke, landbouwer, Leliestraat 17, naar Zaamslag. D. de Vos, scheepswerktuigkundige, Tuin- straat 23, naar O. en W. Souburg. J. van Djjke, zonder, Axelschestraat 72a inw., naar Oud-Vossemeer. J. P. Stoffels, zonder, Oostkolkstraat 7, naar Rotterdam. M. M. E. Bogers, leerling-verpleegster. Axelschestraat 58, naar Haarlem. N. Gulden, zonder, Verl. Van Steenbergen- laan 2, naar Hulst. AangekomenTHEEMS, 553GROENLO, 1984; CHARLWOOD, 1207; BEIJERLAND 387; GLENDALOUGH, 868; EGRET, 1391; DUNLEARY, 480; GRADA, 199; THEA, 272; VOCiRWAARTS260; EBAN, 288; KAT- WUK, 1589; CONSTANT, 199; MARS, 1582; TADORNA, 1947; MARIE FLORE, 545. Vertrokken: MEILROSE, 1689; WARRIOR, 145; MARS, 1582; THE BARON, 820; THEEMS 553; FRIESLAND 2662; ALEXAN DRA, 4355; OUD BEIJERLAND, 398; MiONTE IGUHLDO, 3453; LENY, 343; DUN- CARRON, 478; CHARLWOOD, 1207; EGRET 1391.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1940 | | pagina 6