Vereeniging „Het Nederlandsche Trekpaard Afdeeling Zeeland. Uitsiag van de Centrale Hengstenkeuring op 15 Februarl 1940 te GOES I I «n kon daaraa op het droge gebracht worden. Van het driejarige jongetje viel nlets meer te ontdekken. De dappere redder dook daama onder het ijs, doch kwam zonder het knaapje in het wak terug. Bij een volgende poging had htj meer succes; met het slachtoffertje In zijn armen kwam hij hoven water. Hit holde met het ventje naar de woning vim de famllie Zuidam, waar ondertusschen reeds de beide meisjes verkleumd van de koude en half versuft waren aangekomen. Op hun terugtocht hadden z\j in hun ver- bouwereerdheid in het geheel niet meer aan hun broertje gedacht. Eerst nadat hij het jongetje aan den vader had overgegeven, ging Bloemsma naar huis oni zich van droge klee- ren te voorzlen. Bloemsma bleek eenige lichte verwondin- gen aan een van zfln voeten te hebben opge- loopen, maar des avonds is hij met zijn kame- raden, alsof er niets gebeurd was. weer uit- gegaan. Ook de drie drenkelingetjes hebben geen nadeelige gevolgen van hun onvrijwillig bad gehad. DOODELJJK ARBEIDSONGEVAL. Bi) het voormalige Weesperpoortstation te Amsterdam, dat thans in sloopershanden is is een ernstig ongeluk gebeurd, dat een 19- jarigen jongeman het leven heeft gekost. By het wegdragen van een zwaren balk, weike door drie mannen werd getorst, strui- kelde de achterste man. Hij viel en kreeg het gevaarte op het hoofd, waardoor hij een sche- delbreuk opliep. Gedurende het transport naar het ziekenhuis is het slachtoffer over- leden. 102 JAAR GEWORDEN. Opder groote belangsteUing van familie, vrienden en bekenden heeft de heer W. Vrij- land te Schiedam zijn 102en verjaardag ge- vierd. De burgemeester, vergezeld van zijn echtgenoote, hebben den jubilaris gelukge- wensclrt, waarbij de burgemeester een kistje sigaren heeft aanigeboden. Er waren veel bloemen en de geschenken bestonden meerendeels uit tabak en sigaren. De heer Vryland is nog een verstokt rooker. Hi) is bifna blind en hardhoorend. OPOdHTING OM EEN OUDE SCHULD BINNEN TE KKIJGEN. Een grossier te Heemstede ontving dezer dagen twee groote kisten met snelbinders van een firma te Amsterdam. Toen hij de kis ten wilde uitpakken bleek dat alleen bovenop een laagje snelbinders lag, doch de rest be- stond uit ledige doozen, wat hout en onderin een laagje platte steenen. Het laatste om er wat gewicht aan te geven. Voor deze zending had hrj door den bode die de kisten gehaald had, reeds ruim 150 gulden laten betalen. Daar de kisten aanvankeltjk een paar dagen in een ander pakhuis hadden moeten liggen, werd aan diefstal gedacht, Doch het raadsel werd srpoedig opgelost toen de politie te Am sterdam den afzender in verhoor nam. Deze bekende grif de true te hebben toegepast om_ op die manier een bedrag aan geld dat hij nog van den Heemsteedschen grossier te goed had, los te krygen, hetgeen hem inderdaad gehtkt is. Maar de politie kon deze methode niet goedkeuren en maakte tegen den afzen der proces-verbaal op terzake van oplichting. DERTIEN SCHEPEN OP EN OVER EEN DIJK GETILD. Er wordt aan andere schepen geen toestem- ming meer gegeven de haven van Weurt bin- nen te loopen en als gevolg daarvan verkee- ren tien groote Rijn-aken, welke voor Lobith liggen, in een zeer moeilijk parket, daar zij geen haven kunnen vinden en wellicht ge- noodzaakt zullen zijn zoo spoedig mogelijk naar Duitschland terug te keeren, om daar een veilige ligplaats te zoeken. Daar vernomen was, dat er nog meer schepen in aantocht waren, heeft de Rijkswaterstaat maatregelen genomen om de schippers in Duitschland te waarschuwen, niet de rivier af te komen. daar zij zich aan een groot gevaar blootstellen. Toen de ijsgang in het begin van dit jaar op de Waal optrad, hadden 13 schepen, w.o. er van 1300 en &§n van 1200, twee van 1100 en negen van kleinere afmetingen, waarvan er een aantal geladen was, toevlucht gezocht in het z.g. Grintgat bij de steenfabriek in de polders van den heer Burgers, zoo meldt de N. R. Crt. De schepen lagen hier uitstekend beveiltgd tegen het kruiende ijs en de schip pers meenden, dat zij het al bijzonder getrof- fen hadden. Toen echter Zondag j.L de Wlaal begon te wassen en de stand hooger was dan in veer- tien jaar was voorgekomen, zijn zij in een zeer hachelijke positie geraakt, zooals thans gebleken is, nu het water is gevallen. Het Grintgat was omdijkt, maar toen het water steeg, kwam dit ver boven den kruin van den dijk te staan. De schepen zijn toen door het snel stroomende water meegevoerd. Nu het water gevallen is, liep de polder weer droog en kwam men tot de onaangename ontdek- king, dat aile dertien schepen op en over den dijk terecht zijn gekomen en dus nu op het land zitten. De schepen, welke nog op den dijk zijn blijven steken, verkeeren vooral in een hachelijke positie en ook het weer te water brengen van de andere, zal groote moeiiyk- heden met zich brengen, temeer, omdat de schepen kriskras door elkaar liggen. Met be- hulp van een z.g. slede zal men moeten trach- ten deze weer in de rivier te krijgen, maar het zal een uiterst kostbaar en moeilijk werk worden, zoodat de schippers wel zwaar ge- dupeerd zijn. 'Nu kan men niet eerder met dit werk be- ginnen alvorens de rivier weer ijsvrfj is. Een der schippers is de laatste week wel bijzon der gedupeerd, want terwjj hij met zijn sohip in het Grintgat lag, brak er brand uit aan boord, welke de roef vemielde. Door giften werd hij in staat gesteld de schade te herstel- len. Na dit avontuur is de stemming zeer moedeloos en met zorg ziet men de toekomst tegemcet. gen mijnheer, komen er hier ook Finsche boo- ten, waar me mee zouden kunnen gaan? Dan kunnen we alvast wat Finsch leeren. Zullen we daar boven wel noodig hebben. Geloof ik niet. Wel Zweedsche en Noorsche. Nog wat mijnheer. Ik ben dienstplichtig en ik moet over een maand of wat opkomen. Krijg ik daar geen last mee? Misschien wel, misschien niet. Zou ik eerst maar eens goed informeeren." Anders ga ik eerst dienen en dan naar de Finnen. Lijkt me noig niet zoo gek. Anders hebben ze daarboven niets aan je en als je er nu direct naar toe gaat, dan zal het nog wel koud zijn als je er aan komt. Kan ons nlets schelen. mijnheer. Dan vech- ten we ons warm. Er bestaat een redeljjke kans, dat over een week of wat ook Java zal vertegenwoordigd zijn in het internationale leger, dat momen- teel aan de zijde der dappere Finnen strijdt tegen de holsjies van Moskou, zoo vertelt het Alg. Indisch Dagblad. TALRIJKE PERSONEN DOOD- GEVROREN. In het Noordelijk deel van Roemenie zijn tengevolge van de koude 20 personen dood- gevroren. Vier van hen waren bedelaars, die in de straten van Czemowitz werden aange- troffen, de andere waren boeren, die op de landwegen werden gevonden. Twee treinen in de becgen zijn ingesneeuwd. Tenminste vijf personen zijn in de Oostzee- landen aan de koude gestorven. De koudegolf begon na Kerstmis en bereikte een keer een temperatuur van 54 graden Fahrenheit onder nul voor de eerste maal sinds 60 jaren. Voor den eersten keer sinds jaren kunnen ondanks de pogingen vein de ijsbrekers, geen schepen de havens van Riga en Tallinn bereiken, om dat de geheele Oostzee is bevroren. In geen vier weken is er post, behalve de luchtpost, in Riga aangekomen. Het is nog niet moge lijk om na te gaan hoe erg de boeren hier- onder hebben geleden, maar men verwacht, dat de wijngaarden, die Letland in cultuur trachtte te brengen, dit jaar een slechten oogst zullen opleveren. Overigens heeft de be- volking geen moeilijkheden met het verwar- mingsprobleem, omdat men niet afhankeiijk is van den aanvoer van kolen, daar hier alge- meen hout wordt gestookt, dat in overvloed verljrijgbaar is. Ook de spoorwegen lijden he- trekkelijk weinig hieronder, omdat de verbin- dingen door sneeuwploegen open worden ge- houden. storingen doen zich alleen voor ge durende een korte period e na sneeuwstormen. De ziekenhuizen hebben het meer dan druk met gevallen van bevroren neuzen, vingers enz. zich nog veel te jong om nu al over verloven te denken. Het moest nu maar bij dien eenen gezelligen feestavond blijven. Dat speet den jongeling. In de hoop, dat zij mis- chien en paar dagen later anders over een verloving zou denken, bedacht hij een list om weer met haar in contact te komen. Haar adres wist hij niet, maar wel waar zjj werkte, n.l. in een izaak aan de Ceintuurbaan. Daarom stond hij nu met zijn vriend in de telefooncel. Het teiefoonnummer was spoed'g opgezocht en het telefonisch contact was in enkele tel- len tot stand gebracht. Aan den anderen kant van den draad klonk echter niet een vriendelijke meisjesstem, maar de zware stem van den patroon, die zeer zakeiyk informeer- de, wat de ohbekende wenschte. ,,U spreekt met een ambtenaar van den Raad van Arbeid", loog de jongeman. .Heeft u niet een meisje in uw dienst, dat een rente- kaart heeft?" „Ja mynheer". „Wilt u mij dan even het controlenummer opgeven en haar juisten naam en adres?" De niets kwaads vermoedende winkelier noemde het adres van het meisje en het num mer, dat op de kaart stondToen wist de jongeling wat hij weten wilde. Uit louter vreugde over de goedgeslaagde list sloegen de twee vrienden elkaar op de schouders. Zy schaterden van het lachen en waren vastbesloten het meisje aan haar par- tieulier adres op te zoeken, toen plotseling een agent van politie hen beiden in den kraag greep. Hij had het vreeihde tafereeltje in de telefooncel niet vertrouwd eh" was vlak bij de eel gaan staan om bet gesprek af te luisteren. Z66 jong zijn de amibtenaren van den Raad van Arbeid niet, overpeinsde hij. Of de heeren zich maar even wilden legitimeeren. Dat konden ze niet en daarom moesten ze mee naar het politiebureau aan de Stadhou- derskade, waar een inspecteur heel veel booze en gewichtige dingen zei over artikel zooveel en over het valschelijk aannemen van een ambtelijke functie, enz., enz. Kortom, er werd van het gebeurde proces-verbaal opge- maakt. Als het bewuste meisje dat allemaal eens wist NAAM EN STAMBOEKNUMMER VAN DEN HENGST EIGENAAR WOONPLAATS PRUS Categorie I. Clairon v. d. Eendracht K. 1918 Hengsten geboren in 1937, kleine maat. 32 Radboud K. 1922 18 Roland van Clairon 87927 DE VISOHOTTER DREIGT TE VERDWIJNEN. INDISCHE JONGENS WILLEN NAAR HELSINKI. Uit Batavia: Wij wlllen gaarne den redacteur buitem land spreken, zoo vroegen twee fiksche Indi' ache knapen. Zegt U het maac, wat U op uw hart heeft. Ja mijnheer, wij wilden gaarna naar Fin land. Om te vechten met de Finnen, voor de Finnen. Hoe kunnen wij er komen? Met de boot en misschien ook per vlieg- maohine. Bij wien kan men zich aanmelden? Bjj den consul-generaal van Finland te Am sterdam, den heer Key. Dat is ver mynheer. Kunnen we hier niet ergens terecht? Zal niet gaan jongelui. De Finsche consul te Batavia heeft, meenen wy, net bekend ge- maakt, dat hier geen vrywilllgers worden aangenomen. Maar als we nou zelf de reis betalen? Dan zou er misschien over te denken zijn, maar dat moet je toch aan den consul vragen. Komt in orde mynheer. Kan U ons ook zeg- OP ZOEK NAAR WERK De politie te Rotterdam heeft twee jeugddge avonturiers, den 15-jarigen iandbouwers- knecht H. J. en den 17-jarigen scholier P. M., beiden afkomstig uit Voorburg, aangehouden en in bewaring gesteld omdat zij zich tijdens hun pogingen om werk te vinden aan oneer- lijke handelingen hadden schuldig gemaakt. De jongelui waren op 12 December van het vorige jaar uit hun woonplaats naar Rotter dam vertrokken, met de bedoeling om daar werk te zoeken. Dat lukte echter niet en daar ze geen van beiden over geld beschik- ten, besloten ze maar weer naar Voorburg terug te gaan, waarbij ze wilden probeeren met een die richting uitgaanden auto mee te ryden. Maar ook dat vlotte niet; niemand was bereid de jongelui mee te nemen. Toen is bij de knapen, beide enthousiaste motorliefhebbers, het plannetje gerijpt zich op de een of andere manier van een motor- rijwiel meester te maken, om daarmee de reis huiswaarts te kunnen maken. Op den Essen- burgsingel zagen zij een motorrijwiel staan, dat achteraf bleek toe te behooren aan den daar wonenden H. E. L. Met dit vervoermid- del zijn ze naar Voorburg teruggekeerd. Daar aangekomen beseften ze terdege, dat ze met het vehikel niet voor de deur zouden kunnen komen, zonder dat dit tot pijnlijke vragen van de ouders aanlelding zou geven. Daarom besloten ze het motorrijwiel buitenaf te verstoppen en wel z66, dat ze het gemak- kelyk zelf terug zouden kunnen vinden om er te gelegener tijd eens mee te gaan toeren. Dat hebben ze ook verschillende keeren ge- daan, maar tijdens 66n van die tochtjes lie- pen ze tegen de lamp, al beteekende dit nog niet het elnde van hun escapades. Rijdende tusschen Voorburg en Leiden werden ze door de politie aangehouden en werd hun gevraagd de benoodigde papieren te toonen. Fin aan- gezien ze dat niet konden werd er toen proces- verbaal opgemaakt. De knapen voelden wel, dat ze op die manier niet door konden gaan. Na eenig overleg besloten ze derhalve het motorrijwiel te verkoopen. Voor dat doel huurden ze te Voorburg een carrier, waarop het motor rijwiel geladen en naar Den Haag gereden werd. Daar hebben ze de motor aan een motorhandelaar verkocht, waama ze de car der naar Voorburg terug brachten. Nu ze over eenig kapitaal beschikten, kwam het aanvankelijke plan om werk te zoeken tot nieuw leven. Ditmaal besloten ze in Belgie hun geluk te gaan beproeven. Per trein reden ze tot aan de grens, waar ze uit- stapten om te trachten zonder paspoort over de grens te komen. Dit lukte. Te voet trok- ken ze de grens over en ze brachten den nacht in de open lucht door. Den volgenden dag stapten ze weer in den trein om zich naar Brussel te laten rijden. In de Belgische hoofdstad huurden ze kamers, waama ze er op uitgingen om werk te zoeken. Maar ook hier leverde dit geen resultaat op. Rovendien kwam de politie er achter, dat de jongelui geen papieren hadden, zoodat het eind van het lied was, dat ze van hun bedden gelicht werden. Edn van de twee kwam vervolgens in de gevangenis, de andere in een tuchtschool te Moll terecht, waar ze eenige weken doorgebracht hebben. Inmid- dels waren de ouders gewaarschuwd, die de jeugdige avonturiers haalden en naar Voor burg terugbrachten. Maar daar had de politie er de lucht van gekregen, dat de jongelui van het gestolen motorrijwiel meer moesten afweten. Dus werden ze by aankomst aangehouden en naar Rotterdam op transport gesteld. Daar kun nen ze nu over hun avontuurlijke en zondige nelgingen nadenken. Nadat in December 1938 tijdens de toen- malige strenge vorst en zwaren sneeuwval een groot aantal vischotters in Nederland bemachtigd werd, zijn er de -laatste weken weer verschillende van die dieren gedood. Alles tezamen is het gevaar verre van denk- beeldig, dat voor vele streken reeds nu van uitroeiing van deze merkwaardige diersoort gesproken kan worden. Hoewel van verschil lende zijden aandrang uitgeoefend werd om den vischotter, die onder het „schadelijk ge- dierte" gerangschikt is, een betere bescher- ming te verleenen, bleven die pogingen tot dusverre tevergeefs. 1 5 36 22 8 31 28 26 16 Lianus K. 1911 Georges K. 1921 Sander 87683 Jasper 89879 Marnix d'Ahea 86010 Brillant 88719 Farman 87225 Mars van Hardenbroek 87902 Adolf V. N. en St. Joosl. 90455 Hon. Kerckhaert en H. de Maat A. J. v. d. MeulenBecu en R. de Milliano Wed. Jac. de Feyter Czn. Hon. Kerckfhaert F. D'hoore Hon. Kerckhaert en H. de Maat P. J. J. v. d. Voorde A. X. Aemaudts Em. v. d. Vyver Iz. Becuvan Dyke M. van Fraayenhove Jzn. A. A. v. Nieuwenhuyzen Stoppeldyk Llzendyke en Oosthurg Boschkapelle (post Axel) Breda Sluis Breda en Stoppeldijk Walsoorden Sluls Graauw Groede Axel' N. en St. Joosland /50 en a. m. /40 en z. oa. 30 en br. m. 25 en br. m. 20 en br. m. 17,50 en br. m /15 en br. m. flO en br. m- flO en br. in. 10 en br. m, eerv. verm, eerv, verm. Categori® II. Hengsten geboren in 1937, groote maat. 43 Certain van Tienhoven K. 1915 4 10 2 3 44 27 9 Karel K. 1920 Frans van de Lente K. 1917 Acron van Vogelschor 87500 Remus K. 1919 Romeo 87003 Carlo K. 1930 Arius van Clairon 87926 14 Clairon van Axel 88698 30 Mouton van Brunswyk 89709 38 Jan van Schenge 88008 LIEFDE ZOEKT LIST. Ze stonden in een pubiieke telefooncel ergens in Amsterdam en hadden do grootste pret, toen zij telefonisch contact hadden met de zaak, waarin het meisje werkte, dat een der jongalingcr. al slapelooze nac'nten had be- zorgd. Met zijn vriend had hij eenige dagen geleden op een fuifje kennis met haar ge maakt en daarbij had zij wel is waar wel haar naam genoemd, maar gedurendfe het Verdere -verloop van den avond had zy weinig meer over haar zelf verteld. Een der galanie ridders had met haar gesproken over een verdere ker.nismaklng, maar- vertelt de Tel., daar voelde het meisje niets voor. Ze vond HET WINNEN VAN GOLD UIT GOUDHOUDENDE AFVALSTOFFEN. In het Deutsche Relchs Patent (D.R.P.) No. 678506 wordt een nieuwe methode be- schreven voor het winnen van goud uit afval- stoffen. Deze methode berust op het oplossen van het goud door middel van zuren. De afvalstoffen worden nameiyk onafge- hroken uitgeloogd, zoo noodig met behulp van verwarming, door middel van konings- water (een mengsel van salpeterzuur en zout- zuur, dat alleen in combinatie in staat is den ,,koning" der metalen aan te tasten). De goudhoudende oplossing wordt, na verdam- ping van de overmaat van zuur, uibgetrokken met aether; uit dit uJttreksel wordt de aether verdampt en het hierdoor gevormde goud- chloorwaterstofzuur HAuC14 door verhitting ontleed onder afscheiding van het donker- bruine goudpoeder. Dit goudpoeder wordt gefiltreerd, gev/as- schen, gedroogd en samengesmolten met borax, hetwelk met de eventueele onzuiver- heden tot een slak samensmelt, waama het vloeibare gesmolten goud in staafvorm wordt uitgegoten. Hierbij zij echter het volgende aangetee- kend: Natuurlijk is op deze wijze goudwin- ning mogeiyk, men kan trouwens ook goud winnen uit zeewater. Het is dan alleen maar de vraag of de kosten van de bewerking de opbrengst aap goud goedmaken. Wat tech- nisch uitvoerbaar is, wordt daarom nog niet altijd economisch verantwoord. ZWARE SLAGEN VOOR VERSCHILLENDE BEDRIJVEN IN DEN EMV1 IK EN Tot de bedryven in Denemarken, die door de brandstoffenschaarschte tengevolge van de strerge koude het zwaarst getroffen zijn, behooren de tuinderijen. Talrijke kassen moesten door gebrek aan steenkool gesloten worden. De onmogelijkheld om de kassen op temperatuur te houden, heteekent voor de eigenaars meestal, dat een vol jaar werk ver- loren gaat, aangezien de oude cultures ten gronde gaan en nieuwe niet uitgezet kunnen worden. Verder zyn door de vervroegde slui- ting van de cafd's en vermakeliikheden alleen in Kopenhagen ongeveer 2000 bedienden werkloos geworden. In Aalborg izijn 6000 school kinderen voor onbepaalden tijd met ,,steen'kool-vacantie" gestuurd. OP EEN WRAK GESTOOTEN? Toen het Flngelsche stoomschip ,,La4y Connaught (2884 ton) Vrydag in Dublin bin- nertllep werd bekend, dat het Vrijdagmorgen vroeg aan de Noordwesteiyke kust van Enge- land op een voorwerp onder water gestooten was, dat niet nader kon worden geidentlfl- ceerd. Het schip bevond zich ongeveer op de plaats, waar Woensdag de ,,Munster", van dezeflde maatschappy, gezonken was. De ,,Lady Connaught zond nood3einen uit en de booten werden bemand, maar zy was ten- slotte toch in staat om haar reis te vervolgen en is sleohts weinig over tyd aangekomen. BRAND IN EEN VUURWERKFABRIEK. Uit New York wordt gemeld: Een vuurwerkfabriek, waar zich ontplof- fingen hebben voorgedaan, is direct een prooi der vlammen geworden, welke zich met groote snelheid verspreidden en ten minste vijf dicht- hy gelegen perceelen hebben berelkt. Alle bewoners binnen een afstand van 10 K.M. werden opgeschrikt en een groot aan tal personen snelde de straat op, in de mee- ning, dat zich een aardheving had voorgedaan. Tot nu toe zyn er twee gewonden. GRATIS REIS NAAR HET SOVJET-PARADMS. 41 46 20 45 39 53 48 50 51 49 54 52 58 Bert 90148 Dragon van Zaamslag 69829 Erik 89671 Arnold 88685 Dragon van Cora 87203 Hon. Kerckhaert en H. de Maat F. D'hoore Com. de Feyter Johzn. H. J. Aemaudts A. L. Stallaert Abr. Haak Czn. F. Dekker Pzn. Wed. Jac. de Feyter Ozn. Wed. Jac. de Feyter Czn. Gebr. Verdonk Hon. Kerckhaert en H. de Maat F. D*Hoore Abr. Haak Czn. F. D'hoore G. L. Lannoye A. D. H. Verschueren Pzn. Axel) Stoppeldyk Slui® Boschkapelle Sluis Kruisdorp (post Kloosterz.) Zaamslag Axel Boschkapelle (post Boschkapelle (post Axel) Nteuwdorp post 's Heerenhoek Stoppeldyk Sluis Zaamslag Sluis Aardenburg Hengsfdyk Oategorie HI. Hengsten geboren in 1936, kleine maat. Clairon K. 1862 Donald K. 1929 Willy K. 1891 Indigoli de Plutsingen K. 1902 Titus van Certain K. 1925 Castro van Emly K. 1887 66 63 62 64 55 60 65 61 68 57 67 Dorus K. 1890 Voila K. 1896 Elegant van Veldzicht K, Leon van Eva K. 1928 G. L. Lannoye M. van Fraaijenhove Jzn. en Abr. Haak P. J. de Milliano A. J. E. Temmerman Adr. Joh. Karelse Pizn. Gebr. Al. en P. Sen-arena L. den Exter en Jac. Huijssen Aug. Buysse Aardenburg Axel en Zaamslag Oositburg IJzendijke Kruiningen Ossenisse post Boschkapelle Sluiskil en Axel IJzendijke Henk K. 1850 Danker van Biezelinge K. 1872 Herman van Zuidzande K. 1866 Souvenir van Clairon K. 1856 Ydo K. 1857 Julian van den Berg K. 1861 Certain van Lewedorp K. 1926 Roland v. Bottemaheerd K. 1886 Vitalis K. 1901 Oategorie IV. Hengsten geboren in 1936, groote maat. 1868 Joh. de Feyter Schoondyke Jos. F. de Waal Zeedorp- Ossenisse Oostkapelle Biezelinge J. Maljaars Jzn. P. Scheelede Putter F. DHoore R. O. Buysse Gebr. Al. en P. Serrarens M[r. M. C. v. M. Vermue d. Minne Adr. Hartog J. Zwagemaker en Fhmllie Sluis Graauw Ossenisse post Boschkapelle Middelburg Lewedorp 's Heer Arendsk. Colijnsplaat St Maartensdyk 50 en a. m. f 40 en z. to. f 30 en br. m. 25 en br m. 20 en br, m. f 17,50 en br, m. 15 en br. m. /10 en far ru- 10 en far m. f 10 en br. m. eerv. verm, eerv. verm, eerv. verm, eerv. verm, eerv. verm, eerv. verm. /70 en z. m. /60 en z. m. f 45 en br, m. 35 en br. m. 25 en br. m. eerv. verm, eerv. verm, eerv, verm. 70 en z. m. 60 en 21. m. 45 en br. m. 35 en br. m. 25 en br. m. eerv. verm eerv. eerv. eerv. eerv. eerv. verm, verm. verm, velm. verm. Categorie V. Hengsten geboren in 1935 en 1934, kleine maat. 72 Pompier du Tombois K. 1808 Gebr. Aemaudt3 Sluis 75 en z. m. 87 Byou v. Fredericapolder K. 1713 Wed. H. Bonte Koewacht f 60 en z. m 82 Saphir K. 1892 M. v. Fraaijenhove Axel i 50 en br. m 86 Primera van Firma K. 1726 M. J. Stoutjesdijk en E. J. Kosten Tholen /40 en br. m. 77 Leopold v. Dierkensteen K. 1927 Corn, de Feyter Johzn. Boschkapelle 30 en br. m 79 Moustic K. 1853 A. de Voogd Biggekerke 20 en br. m 73 Walter v. h. Paviljoen K. 1893 P. J. de Milliano e.a. Oostburg eerv. verm 75 Ben van Graauw K. 1852 W. de Buck Meliskerke eerv. verm Categorie VI. Hengsten geboren in 1935 en 1934, groote maat. 83 Clairon van Hoek K. 1714 Gebr. Verdonk Nieuwdorp post 's Heerenhoek /75 en z. m. 94 Sidney K. 1801 G. J. Lannoye Aardenburg 60 en z. m 91 Kovacs van Kruiningen K. 1786 M. Vermue Lewedorp 50 en br. m. 98 Aria's Clairon K. 1740 C. Mesu en Adr. de Buck St. Joosland en Grypskerke /40 en br. m. 92 Avenir van Anthonia Hoeve Hon. Kerckhaert en K. 1796 H. de Maat Stoppeldijk 30 en br. m. 99 Herman van Herseur K. 1749 Alph. Mangnus Boschkapelle f 20 en br. m 96 Carlo van 't Kerkje K. 1728 H.V. „Zuid-Beveland" eerv. verm. (Seer. C. Mol) Waarde eerv. verm 89 Elbert van Lamswaarde K. 1860 Em. C. Fassaert Lamswaarde eerv. verm. 93 C6sar du M<51o K. 1788 H.V. „Oudelande" (Seer. H. A. Mol) Oudelande eerv. verm 74 Urbain van Frederica K. 1794 Jac. Huijssen en L. den Exter Axel en Sluiskil eerv. verm 84 Cervantes K. 1787 Joh. Wageuaar Izn. Kloetinge eerv. verm 100 Lion van 't Kerkje K. 1724 F. C. Dieleman Waterlandkerkje eerv. verm 80 Han K. 1721 F. Dekker F^n. Axel eerv. verm 71 Clairon van Herseur K. 1819 Gebr. Daelman Jzna. Westdorpe eerv. verm 90 Clairon van Hengstdyk K. 1816 Mr. M. C. v. d. Minne Middelburg eerv. verm. 88 Ulrich K. 1817 Gebr. Verdonk Nieuwdorp post 'b Heerenhoek eerv. Verm. 95 Artist van de Spaansche Zee K. 1785 C. van Oeveren Capedle by Zierikzee eerv. verm. Categoric VII. Hengsten geboren in 1933 of vroeger, kleine maat 112 107 111 110 113 Avenir van Willy K. 1571 Clairon van Zaamslag K. 1822 Joli van Frederica K. 1594 Dessert van Waarde K. 1631 Carlo van Alstein K. 1685 S. J. Gast F. C. Dieleman Mij. ,,De Wllhelminapolder" J. Louwerse Mzn. E. Koppejan Duivendyke Waterlandkerkje Wilhelminadorp Serooskerke (W.) Zoutelande /75 en z. m 60 en z. m 50 en br. m. f 40 en br. m 30 en br. m. Uit Stockholm weedt gemeld: Zweedsche communisten hadden een motie aangenomen, waarin beweerd werd, dat de Russische arbeiders hot heter hebben dan tie Zweedsche. Daarop hebben eenige vakver- eenigingen haar communistische leden aange- boden voor rakening van de organisatie naar Rusland te gaan, mits z'j daar mlnstens tien jaar blijven. 'Het bestuu.r van een \akveceeni- ging te Mariestadt heeft zelfs een openbare inschrijving geopend voor dat doel. Maken de communisten van dat aanbed geen gebrulk, dan zal het geld naar Finland gezondan wor den. Categorie VIII. Hengsten geboren in 1933 of vroeger, groote maat. 117 Audeux v. Eikelenbosch K. 1620 116 119 115 102 104 Gaulois de Tasenier K. 1700 C6sar van Mars K. 1545 Carlo van Schelpkreek K. 1737 Albion K. 1730 Sultan van Turkye K. 1672 G. J. Klompe en L. J. H. Koopman P. J. de Milliano e.a. G. Buysse P. Vermue Jaczm. H.V. Eendracht" (Seer. L. van Dyke) Willem de Buck Drelschor en Nieuwerkerk 75 en z. m Oostburg 60 en z. m. Bi-ervliet 50 en br. m Kloetinge post 's Gravenp. /40 en br. m. Groede f 30 en br. m.. Meliskerke eerv. verm. Categorie IX. Kampioenhengst 1940. 83 Clairon van Hoek K. 1714 Gebr. Verdonk Nieuwdorp post 's Heerenhoek verg. z. med. Categorie X Kampioenhengsten van vorige Centrale Ketiringen en Naitionale N.Tr.S.-TentoonstelUngen. 121 122 123 124 Certain v. Lamswaarde K. 1429 Clairon de la Lys K. 1488 Scion van Certain K. 1567 Dragon d'Hondzocht K. 1637 125 I Acron van Avenir K. 1684 Jac. Huyssen en L. den Exter Hon. Kerckhaert H. de Maat Wed. Ed. Verschueren-Rosseel H.V. „St. Philipsland" (Voorz. J. A. Stols) Corn de Feijter Axel en Sluiskil Breda en Stoppeld. Hengstdyk St. Philipsland Boschkapelle- Vogelwaarde

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1940 | | pagina 8