ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN IJP e .H ROOP IN DIPLOMATIEKEN DIENST. No. 10.027 VRIJDAG 9 FEBRUARI 1940 80e Jaargang Binnenland Feuilleton 5 We re Ids beste Hoest-siroop TWEEDE BLAD AKKER 'S v&ist&ikte TER NEUZENSCHE COURANT DE NIETJWE NEDERLANDSCHE STAATSLEENING. Naar men verneemt, zal het dezer dagen in te dienen leeningsontwerp, op het voetspoor van wat tijdens den wereldoorlog is geschied, bevatten een vrijwillige leening, welke, indien zij met slaagt, zal worden gevolgd door een gedwongen leening te>gen een lagere rente. Het bedrag, waartoe men in deze laatste zal moeten deelnemen, wordt reeds thans in de wet bepaald, zoodat iedereen nauwkeurig kan nagaan, tot welke som hij op de vrijwil lige leening zal moeten inschrijven, om zieh te vrijwaren tegen verplichte deelneming straks aan een leening, die een lagere rente zal opbrengen en door inkoop beneden pari kan worden geamortiseerd. Aan de obligaties van de vrijwillige leening, zal, evenals vroeger, een ,,bewijs van storting" worden toegevoegd hetwelk tot het daarop vermeld bedrag zal ontheffen van de gedwon- gen leening. Evenals in het ontwerp-Treub van 1914, zullen ook nu de naamlooze vennootschappen moeten inschrijven voor een bedrag, dat gelijk staat met de helft van de laatstelijk gedane belastbare uitdeelingen. Alleen voor de zoo- genaamde institi^tioneele beleggers, bij wie de uitdeeling|en vaak geen groote rol spelen, is een andere regeling getroffen. Ook heeft de Nederlandsche Bank zich bereid verklaard, wegens het buitengewoon karakter der emissie, bepaalde beleenings- faciliteiten toe te staan. GRATIFICATIE VOOR SPOORWEG- PERSONEEL. De Directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft, in verband met de jongste periode van vorst en sneeuw, in een dienstorder haar waardeering uitgesproken voor de bijzondere opofferingen, die een groot deel van het personeel zich heeft moeten getroosten, ten- einde een zoo goed mogelijke dienstuitvoering te bereiken. In verband hiermede is besloten aan hen, wier taak in deze vorstperiode belangrijk verzwaard is geworden, een gratificatie toe te kennen, en wel van twee dagen loon aan h)en, die tenminste zeven dagen gewerkt heb- ben in den rangeerdienst op de goederen- emplacementen en van een dag loon aan bepaalde categorieen van personeel in den buitendienst. HET ONTWERP-WINSTBELASTING. Het verbond van Protestantseh-Christelijke werkgevers in Nederland heeft aan de Tweede Kamer een adres gericht in verband met het wetsontwerp tot heffing van een Winstbelasting. In dit adres wordt voldoe- ning uitgesproken over de intrekking van het ontwerp Nationale Inkomsten- en Winst belasting. Het bestuur van het Verbond meent, ondanks verschillende bezwaren, dat het nieuwe ontwerp zich gunstig onder- scheidt van het ingetrokken ontwerp wat betreft de Winst- en Vennootschapsbelasting. Het bestuur meent echter, dat het gewenscht is den totalen last zoo spoedig mogelijk terug te brengen tot een bedrag van de tegenwoordige opbrengst van de Dividend- en Tanti&mebe 1 asting en daartoe het tarief van art. 9 tot de helft te verminderen. Voorts geeft het bestuur in overweging. ten einde dubbele heffing van hetzelfde inkomen zooveel mogelijk te beperken, de belasting over de uitgekeerde winst be- langrijk lager te stellen dan over de niet- uitgekeerde, behoudens een zekere belas- tingvrije reserve. Een emstig bezwaar acht men, dat het ontwerp geen stimulans tot reserveering inhoudt. Bepleit wordt een matige reservee ring onbelast te laten, zoolang deze niet tot uitkeering komt. Het bestuur zet vervolgens een gedifferen- tieerd heffingstarief uiteen om aan deze be zwaren tegemoet te komen. INSPECTEUR VAN POiLITIE TE AMSTERDAM ONTSEAGEN. De inspecteur van politie 2e klasse M. J. M. Gemmeke is, meldt de Tel., door den burge- meester als hoofd der politie ongevraagd eer- vol ontslag verleend uit het Amsterdamsche politiekorps. Roman van JOHANN D. DEGREESF. (Nadruk verboden.) 19) Vervolg. De reis verliep veel te traag naar zijn zin. Hij had een luxe hut gehuurd, doch hij betrad haar niet voordat de boot in het gezieht van de Engelsche kust was. A1 die uren had hij onrustig het beschutte promenadedek op en neer geloopen, voortdurend trachtend een aannemelijke verklaring voor die verontrus- tende verdwijning te vinden. Maar het ge- lukte hem niet zijn vrees, dat Margareth iets noodlottigs overkomen was, geheel te verdrij- ven en pas toen hij den vasten wal onder zijn voeten had, werd hij iets geruster. Nu kon hij handelen, de politie inlichten... (De reis van Parkeston Quay naar Londen duurde opnieuw een eeuwigheid. Doch einde- lijik was hij dan toch aan Liverpool Street Station. Het was kwart voor negenen, te vroeg om Sir Buddock in Downing Street te kunnen verwachten. Na kort beraad liet hij zibh naar diens woning brengen. De onder- staatssecretaris zat nog aan het ontbijt en haastig verontschuldigde hij zich voor zijn vroege komst. Toen Sir Buddock de reden ervan veraim, zette hij terstond een paar groote oogen op. „Zoo, kunt u inlichtingen verstrekken om- tnent miss Norman?", vroeg hij verrast. ,,Zeker, dan is het heel goed, dat u haast Zooals men zich herinneren zal is herhaal- delij-k in den gemeenteraad over het optreden van den heer Gemmeke gesproken. Dit betrof voornamelijk de politieke ge- zindheid van dezen inspecteur. Zooals bekend werd eenigen tijd geleden in de woning van inspecteur Gemmeke een huis- zoeking verricht in verband met de gerucht- makende uniformenkwestie. In deze woning werden destijds de Neder landsche uniformen, die over de grens ge- smokkeld zouden worden, in koffers verpakt. Dit geschiedde echter buiten medeweten van den inspecteur, die zijn huissleutel aan een vriend had gegeven. Deze vriend nu zou mis- bruik van de verleende vrijheid hebben ge- maakt. Intusschen heeft men de betrekkingen die inspecteur Gemmeke zou hebben onderhouden met een politieke partij, nauwkeurig nage- gaan. Op grond van dit justitieele onderzoek zou de burgemeester het besluit hebben ge- nomen den heer Gemmeke ontslag te geven. Naar het blad ter oore kwam zal de heer Gemmeke niet in het ontslag berusten, doch bij het Ambtenarengerecht in beroep gaan. Voorts vernam de Tel., dat verw^LCht wordt, dat den heer Gemmeke, die thans reserve- kapitein is, binnenkort ook als zoodanig ont slag zal worden verleend. GEEN NADERE INLICHTINGEN OVER ONTSLAG VAN GENERAAL REYNDERS, OM REDENEN VAN STAATSBELANG. De ministers van algemeene zaken a.i. en van defensie hebben op een schriftelijke vraag van het Tweede Kamerlid van Poll, om de Kamer volledig in te lichten omtrent de aan- leiding tot het verzoek om ontslag van gene- raal Reynders als opperbevelhebber van land- en zeemaoht en omtrent de overwegingen welke tot de inwilliging van dat verzoek heb ben geleid, de Tweede Kamer medegedeeld, dat zij het verleenen van de verzochte inlich- ting strijdig acht met het belang van den staat. Zij kan er slechts aan toevoegen, dat het verschil van meening, hetwelk tot de ontslag- aanwage leidde, niet ligt in ddn der aangele- genheden, welke zij tot dusverre in de organen der publieke opinie genoemd zag. Ware zulks wel het geval, dan zou zij tegen het verleenen van de verzochte inlichting geen bezwaar kunnen maken. Vanzelfsprekend is, dat het verschil e"ver min ligt op het gebied van de handhaving der neutraliteit, waaromtrent onder de overgroote meerderheid van ons volk, laat staan onder hen die verantwoordelijkheid dragen, niet het geringste verschil van inzicht bestaat. Het verschil ligt in vragen van militair be- leid, waarover In het openbaar geen gedach- tenwisseling gevoerd, en zelfs geen aanduiding gegeven kan worden, zonder het staatsbelang te schaden. PACHTVERHOOGINIG VOOR DE STAATSGRONDEN IN DE INSPECTIE HULST? Het Tweede Kamerlid, de heer Algera, heeft de volgende vragen gericht tot den minister van financien: 1. Is het waar, dat den pachter van staats- gronden in de inspectie Hulst een pachtver- hooging voor 1940 en 10 pet. en meer van de pachten, die voor 1939 golden, is aangezegd? 2. Indien het antwoord op vraag 1 bevesti- gend mocht luiden, is de minister dan bereid mede be deelen op grond van welke verbeterde perspectieven voor den landbouw naar de meening van den minister deze pachtverhoo- ging is gewettigd? 3. Is naar 's ministers oordeel deze pacht- verhooging in overeenstemming te brengen met door den minister van Economische Za ken bij verschillende gelegenheden aanbevolen gedragslijn, namelijk de pachten niet te ver- hoogen boven het peil van Augustus 1939? 4. Is den minister bereid den verschillen- den met het vaststellen van pachtvoorwaar- den belasten ambtenaren op te dragen zich, behoudens bijzondere omstandigheden, te ont- houden van het bevorderen van pachtverhoo- gingen BOTERNOTEERING. De commissie-noteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op 0,81 per kg. DE KOSTEN DER DISTRIBUTIE VAN INDUSTRIESUIKER. De Federatie der Nederlandsche zoetwaren- industrieen had in een request van 5 Decem ber j.l. den Minister van Oeconomische Zaken ■geheel belangeloos aangeboden een organisatie in het leven te roepen voor de distributie van industriesuiker, een en ander in verband met de op 4 December j.l. ingevoerde verhooging van de crisisheffing op suiker met 2,25 per 100 kg. ter bestrjjding van de kosten, veihon- den aan de distributie van suiker. Thans heeft de federatie den Minister bericht, dat zij een onderzoek heeft ingesteld of er hier te lande organisties of handelslichamen bereid waren deze distributie ter hand t$ nemen en zoo ja onder welke voorwaarderf dit zou kunnen ge- schieden. Het aantal aanbiedingen, verkregen door het plaatsen van enkele advertenties, is zeer groot geweest. Verscheiden zeer vooraan- staande lichamen uit den handel en het trans- portwezen alsook accountantskantoren zijn bereid, aldus de federatie, deze distributie op zich te nemen, hoofdzakelijk omdat zij hopen, hiermede te voorkomen als gevolg van in- krimping van hun werkzaamheden door de tijdsomstandigheden, het bij hen thans in dienst zijnde personeel voor werkloosheid te behoeden. j Distributie door een particjuliere organisatie kost f0,12'/2; door de overheid f 2,25. De voorwaarden, die aajn deze distributie gesteld worden, varieeren vvrrjwel algemeen om 'n bedrag van f 0,12% per 100 kg. suiker. Aangezien dit bedrag thans bepaald is op f 2,25 per 100 kg. heeft het bestuur van de federatie het van zeer veel belang geacht om de aanbieding nogmaals onder de aandacht van den Minister te brengen. DEKENS VOOR DE FINSCHE LEGERPAA RDEN. De Ned. Ver. tot bescherming van dieren, 's-Gravenhage, Prinses Mariestraat 40, als erfgename van de Ned. Roode Ster, (welke zich speciaal tot doel had gesteld hulp te ver leenen aan zieke en gekwetste legerpaarden en -honden) heeft besloten te trachten tot een internationale actie te komen om hulp te brengen aan de zieke en gewonde legerpaar den in Finland. Het hoofdbestuur heeft als eerste gift 500 beschikbaar gesteld, terwijl het de 65 afdee- lingen in den lande zal opwekken om voor dit doel te collecteeren, of op andere wijze mede te werken. De vereeniging ontving o.m. van het .Bu reau International humanitaire zoophile" te Gen&ve een verzoek tot steun voor het be schikbaar stellen van paardendekens, aan gezien gebleken is, dat hieraan groote behoefte bestaat. In afwachting van een nader uitgewerkt voorstel, dat spoedig tege moet kan worden gezien, heeft de vereeni ging zich bereid verklaard, adn deze actie deel te nemen en reeds is een aanvang gemaakt tot voorbereidende maatregelen. Ongetwijfeld zal deze actie slechts kunnen slagen, wanneer de belangstelling, die hier- voor in breeden kring bestaat, ook wordt omgezet in een daad, waartoe het publiek wordt opgewekt. DISTRIBUTIE VAN VATGROENTEN EN VLEESCH IN BLIK. De Minister van Sociale Zaken heeft in een circulaire aan de gemeentebesturen mede gedeeld, dat hij daartoe in de gelegenheid gesteld door zijn ambtgenoot van Economische Zaken heeft kunnen goedkeuren dat, voor- zoover een gemeente deelneemt aan de distri butie van groenten in blikv tevens aan de daar- voor in aanmerking komende personen vat- groenten mogen worden verstrekt. Aangezien de distributie van dit product echter in handen is gelegd van de Nederland sche Groenten- en Fruitcentrale, geeft de Minister aan de gemeentebesturen in over weging zich desgewenscht met een verzoek terzake tot genoemde centrale te wenden. Voorts decide de Minister mede, dat hij in verband met de nog steeds aanhoudende koude, kan goedkeuren, dat aan die personen welke voor de distributie van vleesch in blik in aanmerking komen, gedurende drie achter- eenvolgende weken zoo mogelijk aanvan- gende in de week van 5 Februari 1940 boven de vastgestelde kwanta, thans ook een hebt gemaakt. Zeg maar even hoe het afge- loopen is in Port Said en ga dan maar ter stond uw gang." Gordon gaf een kort verslag van het ver- loop van zijn zendingen, toonde het ontvangst- bewijs van mr. Trent. Toen hij uitgesproken was, knikte Sir Buddock hem tevreden toe. ,,Ik ben zeer verheugd, dat het afschrift van het protocol ter bestemder plaatse is, Trevelyan. Ook voor u. Morgen spreek ik den Koning; ik zal niet nalaten, hem omtrent den afloop te rapporteeren". ,,Weet Zijne Majesteit reeds, dat het docu ment terecht is?", informeerde Gordon nieuwsgierig. ,,Zeker, dat heb ik hem terstond na uw ver- trek gemeld". ,,En had Zijne Majesteit vertrouwen, dat ik het er nu beter af zou brengen?" glimlachte Gordon. ,,Ik geloof het wel, want hij knikte goed- keurend toen ik hem zei, dat ik u opnieuw met de missie had belast". Gordon ademde verlicht; nu de Koning had ingestemd met Sir Buddock's handelwijze, kon hij zijn vrees, dat zijn eerste fout em- stige gevolgen zou dragen, gerust geheel op- zij zetten. Zijn nieuwsgierigheid naar den uitslag van het onderzoek van mr. Wick hield hem nog even op zijn stoel terug. „Heeft het Oentraal Bureau de identiteit nog kunnen ontdekken van onzen onbekenden weldoener, sir?'V informeerde hij fechend. ,,Neen, dat onderzoek zal wel op een fiasco uitloopen, Trevelyan", zei de onderstaats- secretaris spijtig. „De dactyloscopische dienst van het Centraal Bureau heeft op het convert, dat het document omsloot, drie verschilende soorten vingerafdrukk-en gevonden, behalve dan nog eenige andere, die zeer waarschijn- lijk door ons zijn aangebracht, maar die niet met zekerheid te identificeeren zijn. Een soort ervan is beslist afkomstig van de gewaande miss Paisley. Tusschen twee haakjes, Trevelyan: de Pistool-Engel heeft niets meer losgelaten-efr bmdat wij liefst geen ruchtbaarheid aan de geschiedenis geven, nu het document terecht is.atoverwegen wij de Nederiandsche'polities teroeEzoekeh, geen ver der gevolg te geven aan.de'door u ingediende aanklacht. Feitelijk hangt de beslissing ech ter vaii u af." Gordon knikte. ..Mijnentwege kan ..het on derzoek gerust gestaakt worden, sir", stemde hij bereidwillig toe. „A11 right, dat is in alle opzichten het beste en de Pistool-Engel krijgen wij zelf nog wel eens in handen", zei Sir Buddock tevreden ,,En om nu op het vervolg terug te komen: De tweede soort vingerafdrukken is hoogst waarschijnlijk afkomstig van onzen vriend O'Kelly, die zich steeds verborgen houdt. Absolute zekerheid hebben wij eohter niet. En de derde soort een paar mooie gave afdrukken van een slanke duim en vingertop behoort aan onzen onbekende. Diezelfde afdrukken zijn althans op het briefje gevon den, dat het document vergezelde. Meer heeft het dactyloscopisch onderzoek nit uit gewezen." ,,En wat zeggen de schriftkundigen, sir?" Sir Buddock begon zich- met een grappig gezieht het oor te krabben. „Ja, die plaatsen ons weer eens voor een dilemma, Trevelyan. Kijk' eens, we hebben het schrift eens laten on-derzoeken door een wetenschappelijk grapholoog. Maar zooals u wellicht weet bepaalt d-e graphologie er zich toe, uit de schriftvormen de karaktereigen- schappen van den schrijver of de schrijfster af te leiden. Daarvoor is noodig, dat zij de beschikking heeft over normaal, loopend schrift. En het schrift van dit briefje was geteekend, zooals u weet. De grapholoog van blik vleesch per week extra worden verstrekt. Voorzoover de voorraad in een gemeente daartoe niet toereikend is, kan het gemeente- bestuur per omgaande een extra hoeveelheid bij den rijksdienst der levensmiddelendistribu- tie aanvragen. Echter zullen per week nim- mer twee (of drie) blikken gehakt tegelijk mogen worden verstrekt. DE LUCHTVERBINDING MET ENGELAND HERSTELD. Het vliegverkeer tusschen Nederland en Engeland, dat Dinsdag en Woensdag wegens de slechte gesteldheid van het vliegveld Shoreham is stopgezet, is hersteld. Donder- dagochtend zijn van Schiphol naar Engeland twee vliegtuigen van de K. L. M. vertrokken, de eene volgens dienstrooster, de andere als extra-vliegtuig, omdat het aantal passagiers te groot was voor 66n toestel. Onderweg ontvingen de gezagvoerders radiografisch de mededeeling, dat zij niet naar Shoreham, maar naar Lympne moesten vliegen. K.L.M.-PROEFVLUCHTEN OVER DEN OCEAAN? United Press meldt uit Washington, dat uit betrouwbare bron verluidt, dat de K.L.M. in de a.s. lente een aantal proefvluchten zal or- ganiseeren voor een regelmatigen dienst tus schen Paramaribo en Lissabon via de Kaap- Verdische eilanden. De etappe van de Kaap-Verdische eilanden tot Paramaribo is ongeveer 3600 km groot. Op de proefvluchten zal post worden meege- nomen. De viermotorige vliegtuigen, die gebruikt worden, zullen, wanneer de dienst eenmaal functionneert, ook passagiers meenemen. Verder wordt gemeld, dat de plannen aan- gaande een Oceaandienst van de V. S. naar Scandinavie ook verderen voortgang vinden. Het ligt in de bedoeling een wekelijkschen dienst in elke richting te organiseeren. Het Handelsblad heeft zich naar aanleiding van dit bericht tot de K.L.M. gewend. Men deelde aan het blad mede, dat de proefvluch ten zeker niet in de a.s. lente zouden kunnen worden gehouden. Het gebruik van viermoto rige vliegtuigen is uitgesloten. Die heeft de K.L.M. niet ter beschikking. De dienst Para mariboKaap-Verdische eilandenLissabon Amsterdam v.v. is inderdaad in studie, gelijk zooveel in studie is. De bedoeling is, dat er eventueel met bestaand materieel proefvluch ten zullen worden ondernomen; wanneer ech ter staat nog niet vast. Of dit de DC ni zou zijn is heelemaal niet zeker. Misschien komt een ander type in aanmerking. UITVOERVERBODEN. Bij Kon. Besluit is, ter bescherming van de levensbelangen des rijks, de uitvoer verboden van natuurlijke sponsen, van celotex en van specerijen. OVERZICHT VAN DE VERLEENDE ZAKENVERLOVEN. Het A.N.P. heeft eenige inlichtingen kun nen verkrijgen omtrent het .Bureau Verloven aan Miilitairen". Van eind September tot 1 Februari zijn bij genoemd Bureau ruim 82.000 verzoeken tot het verkrijgen van zakenverlof ingediend; ruim 73.000 verzoeken werden afgehandeld, waarbij in totaal meer dan 1.100.000 dagen zakenverlof aan belanghebbenden werden toe- gestaan. Deze verlofdagen worden door de commandanten van de oorlogsonderdeelen ge- leidelijk aan de betrokkenen verleend, waar bij rekening wordt gehouden met het percen tage, dat tegelijkertijd met zakenverlof af- wezig mag zijn. De overige verzoeken zijn nog in behande- ling, aangezien alvorens een beslissing kan worden genomen omtrent elk verzoek advies wordt ingewonnen, waarmede uiter- aard eenigen tijd is gemoeid. Van de verleende verloven werden ruim 43 pet. aan landbouwers en bijna 38 pet. aan middenstanders (inbegrepen kleine zelfstan- digen) toegewezen. Dat bij het personel van de oudere lichtin- gen meer behoefte bestaat aan zakenverlof, dan bij personeel van de jongere liohtingen, blijkt uit het feit, dat van de verloven onge veer 60 pet. aan de eerste en ongeveer 40 pet. aan de tweede categorie werden toegestaan. het Centraal Bureau had er dus weinig aan. Toch heeft hij nog een paar vormen erin ont- dekt, die kenmerkend zijn voor het gewone handschrift. En uit die uiterst zwakke ge- gevens heeft hij zeer voorzichtig gestelde conclusies getrokken. Zij komen, onder het noodige voorbehoud hierop neer, dat de wei- nige karaktereigenschappen, die hjj eruit af- leidt, specifiek vrouwelijk zijn..." ,,U zegt?", vroeg Gordon verbaasd. „Een vrouw zou dus dat briefje geschreven heb ben ,,Juist, maar wacht evert", glimlachte de onderstaatssecretaris vroolijk. ,,Wij hebben ook nog onze schriftkundigen, wier deskun- digheid weer op een heel ander terrein ligt, dan die der wetenschappelijk graphologen, die volgens de methoden van den beroemden Robert Saudek te werk gaan. En deze ver- klaren, dat het niet met absolute zekerheid is uit te maken, tot welk geslacht het indi- vidu behoort, dat ons die verrassing heeft be reid. Zij neigen echter naar de meening, dat het briefje door een man geschreven is. En wel, omdat zij het onwaarschijnlijk achten dat de vrouw, die uiteraard bij dergelijk werk veel zenuwachtiger zal zijn dan een man zulke vrij regelmatige en forsche letters zou kun nen teekenen." ,,Dus eigenlijk zijn we niets wijzer gewor den", stelde Gordon hoofdschuddend vast. „Althans niet veel. Het onderzoek naar den chauffeur, die het pakje heeft afgegeven, heeft positlef resultaat opgeleverd. Het nega- tief resultaat ervan is, dat we met vrij groote zekerheid kunnen aannemen, dat het geen Londensche chauffeur is geweest. Wat nu evenwel absoluut zeker is komen vast te staan is, dat inderdaad een derde zich met het document ingelaten heeft, juist zooals mr. Wick verondersteld-e. De Pistool-Engel, meneer O'Kelly en een derde, h-etzij man of (Ingez. Med.) KOSTWINNERSVERGOEDING VOOR GEMOBILISEERDEN. Het Tweede Kamerlid', de heer Van Sleen, heeft aan den Minister van Defensie de vol gende vragen gesteld: 1. Is het den Minister bekend, dat door onderscheidene burgemeesters bij het bepalen van de kostwinnersvergoeding aan gemobili- seerden, die voor hun opkomst werkloozen- steun genoten, geen rekening wordt gehouden met het feit, dat de steunbedragen met 5 pet. zijn verhoogd, en zoo ja, wil de Minister dan het noodige doen, opdat voor bedoelde ge- mobiliseerden het vergoedingsbedrag van 17 December j.l. op het verhoogde peil worde gebracht 2. Bestaat er aanleiding voor de opvat- ting, dat de mobilisatie-vergoedings-beschik- king in onderscheidene deelen van ons land niet steeds op de juiste wijze wordt toegepast 3. Is de departementale dienst voldoende ingericht op een vlotte behandeling van de terzake inkomende verzoekschriften 4. Is de Minister bereid, een meer bevre- digende -uitvoering van voormelde beschik king te bevorderen door provinciale beroeps- colleges in het leven te roepen? HOEVEEL ONZE GEMOBILISEERDEN SOHRIJVEN. Bij wijze van uitzondering is in November j.l. een telling gehouden van het postvervoer. Daar deze telling op zichzelf staat kan een vergelijking met 1938, toen de telling in een andere maand werd gehouden, niet plaats vin- is ongetwijfeld AKKER's Abdijsi- roop, bevattende een twintigtal kruiden.alle heilzaam voor deadem- halingsorganen, in de juiste ver- menging en samenstelling. De wer- king is krachtig en snel. Kruiden hebben geen nadeelen voor de andere lichaamsorganen. Daarom komt den laatsten tijd de medische wereld weer veel van chemische op plantaardige middelen terug. De reeds zoo krachtige werking van Abdijsiroop is thans bovendien nog versterkt o.a. door het toevoegen van ..codeine", de sterkste hoestbe- dwingende stof. Gebruikt daarom SEEPVILI Eenige der 20 kruiden tegen hoest, griep, bronchitis, asthma Flacon 90 et.. f 1.50. f 2.40. f 4.20. Alom verkrijpbaar (Ingez. Med.) vrouw, moet het vertrouwen hebben bezeten van O'Kelly en heeft van dat vertrouwen een gebruik gemaakt, waarvoor wij hem oprech- ten dank verschuldigd zijn. Dit zijn de feiten", besloot Sir Buddock, „en naar alle andere dingen valt slechts te gissen." Gordon ging eindelijk heen. De geschiede nis boezemde hem plotseling geen belang meer in. Zijn gedachten verwijlden bij de geheimzinnige verdwijning van Margareth, een raadsel dat in zijn verbeelding uitgroeide tot een noodlottig mysterie met een ramp- zalig einde, waar hij ten nauwste bij betrok- ken was. Toen hij aan Scotland Yard kwam, was het kwart voor tienen. Hij telefoneerde eerst naar huis en meldde lady Allenby, dat hij terug was in Londen en 's middags zou komen lunchen. De oude dame vertelde hakkelend van Margareth's verdwijning, doch Gordon was te ongeduldig om emaar te luisteren en maakte zich vlug van het gesprek af. Een halve minuut later zat hij aan een kostbaar ingelegd schrijfbureau tegenover kpd Rotherbothe, den chef van de Yard, die tot de vrij geregelde bezoekers van de club der Lords behoorde. (Hallo, Trevelyan, welke diefachtige aan- gelegenheid voert je hierheen?" begon hij schertsend. .Margareth Norman", antwoordde Gordon laconiek. Die naam werkte als een tooverwoord, de chef van de Yard veerd-e onmiddellijk over- eind. .Margareth Normanweet je iets van haar?", vie! hij haastig uit. ,,Kom er dan vlug mee voor den dag. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1940 | | pagina 5