ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN i IN DIPLOMATIEKEN DIENST. No. 10.009 VRIJDAG 29 DECEMBER 1939 79e Jaargang Binnenland Feuiiieton MZ f TWEEDE BLAD WW'm 1 IjlMjM I fg h NEUZENSCHE COURA HiET PRINSBLIJK GEZIN NA.4R SOESTDIJK. Van officieele zijde meldt men, dat het prin- solijke paar met de beide prinsesjes zich dezer dagen voor een verblijf van enkele dagen, tot na Nieuwjaar, naar Soestdijk zal begeven, alwaar ook prinses Armgard wordt verwacht. DE PRINSESJES IN DEN TUIN. Sinds bet uitbreken van den oorlog heeft bet prinselijk paar met de twee prinsesjes bun intrek genomen in het paleis Noordeinde in Den Haag, waar eenige vertrekken als speel- en slaapkamer voor hen ingericht zijn. Het paleis Soestdijk ligt nu geheel stil en verlaten. Zoolang bet er nog weer voor was, kondeh de omwonenden de prinsesjes herhaaldelijk in den tuin zien wandelen. De zuster duwde den wagen, waarin prinses Irene lag en prinses Beatrix liep er vlug dribbelend naast met haar hooge kinderstemmetje lyid babbelend. •Meestal bad zij een of ander speelgoed bij zich, een pop of een beer, maar haar liefste speelgoed leek wel een groote olifant te zijn. Dien trok zij heel vaak achter zich aan, soms op een holletje. En het gebeurde dan wel eens dat ize struikelde. Maar geen nood, direct stond ze weer op. ■Die olifant was zeker ook wel eens stout, want prinses Beatrix gaf hem een enkelen keer klappen met haar kleine knuistjes. Zag zij iets wat haar aandacht trok, een vogeltje of een kat, dan bleef zij dadelijk staan omhet te bekijken. Eens zat haar bond een kat achtema en zij inaakte zich erg boos, dat hij niet direct terug- kwam, toen zij hem riep. Het prinsesje zag er altjjd leuk gekleed uit. Qmdat zij zoo licht-blond is, stond een licht- blauw jurkje haar vooral alleraardigst. Haar moeder kwam ook wel met haar spe- len en dan was het natuurlijk feest voor de kleine prinses. Prinses Juliana, die, zooals bekend is, haar moederplichten zeer nauwgezetopneemt, houdt zieh veel met de kleintjes bezig. (De Prinses schijnt haar dochtertjes juist zoo op te voeden als de Engelsche en Belgische Koningskinderen opgevoed worden, nJ. ze te harden tegen weer en wind. Want al is het nog zoo koud, of al regent het hard, de prin sesjes gaan de buitenlucht in: Irene dik onder- gestopt in den wagen en prinsesje Beatrix in regencape en kaplaarsjes. Prinses Beatrix ziet er echt gezond en levenslustig uit. Zij lijkt het meest op haar moeder. Het is precies onze prinses op dien leeftijd. En de aanwijzingen zijn er wel voor, dat het prinsesje ook innerlijk op haar moeder zal gaan lijken. Mab. BETALING VAN REI.ASTING DOOR MIDDEL VAN OBLIGATIES. Van 2 Januari a.s. af bestaat, naar gemeld wctrdt, de mogelijkheid van het voldoen van vermogens- en verdedigingsbelasting I door middel van obligaties van de 4 staats- leening 1940, die voor de nominale waarde in betaling worden aangenomen. Iedereen is bevoegd zoowel zijn eigen aanslag als die van een ander op deze wijze te betalen en het doet met ter zake op welk belastingjaar de aan slag betrekking heeft. Aangezien de vermogens- en verdedigings- be las ting I in het algemeen voorkomen op hetzelfde biljet waarop de inkomstenbelastin- gen zijn uitgetrokken, wordt het bedrag van elken verschuldigden termijn bepaald door het eindbedrag van het aanslagbiljet te deelen door het aantal termijnen. Men behoeft ech- ter niet bij elken termijn een evenredig ge- deelte aan vermogens- en verdedigingsbelas- ting I te voldoen. Het verdient zelfs aanbe- veling deze belastingen door middel van sohuldbekentenissen te voldoen bij het afbe- talen van een, althans van enkele van de ter mijnen. Indien echter de aanslag wordt be- taald aan een ander kantoor dan dat waar- onder hij is opgelegd, moet het eindbedrag van het aanslagbiljet in zijn geheel worden be- taald vbbr het vervallen van den tweeden termijn. De ontvanger mag ingeval van betaling door schuldbekentenissen tot een bedrag, hooger dan het te betalen belastingbedrag nimmer contanten teruggeven. Betaling met recepissen zal mogelijk zijn acolang de obligaties nog niet zijn afgegeven. Roman van JOHANN D. DBGRBEF. (Nadruk verboden.) 1) Welkcfm in Londen. Het leek wel een zonderlinge speling van het toeval, dat de eerste bekende, die Gor don Trevalyan bij zijn aankomst in Londen weerzag, het meisje was, voor wie hij vier maanden geleden op de vlucht was gegaan. Hot vastberaden ,,neen!" van Margaretha Norman had hem rusteloos drie weirelddeelen doorgejaagd en nauwelijks had hij een voet gezet op het perron van Liverpool Street Station, of hij ontdekte haar slanke gestalte in het gewoel der jachtende reizigers. Hfet meisje een opvallend knappe ver- schijning schoof hem bijna rakelings voor- bij en liet een zwakke geur van lathyrus in zijn omgeving achter. Zij was vergezeld van een heer, dien Gordon niet in het gelaat kon zien en wiens huppelende gang een associatie van vage herinneringen opriep aan zijn studie- tijd aan het Eton College, en aan de een of andere onaangename geschiedenis, die hy er had beleefd. Zijn collegetijd lag echter reeds acht jaar ach|er hem en de onaangenaam- heden of wat een jong student met een heftig karakter en een paar stevige vuisten daarvoor laat doorgaan waren even menig- vuldig geweest, als het aantal weken van zijn verblrjf in Eton. Waarmee voldoende begrij- DE CHRISTIA AN HUYGENS" AANGEKOMEN. Het motorschip ,,Christiaan Huygens" is, volgens de N. R. Crt., Donderdagmorgen, na een over het algemeen vlot verloopen reis, te Tandjong-Priok aangekomen. Tot het einde van het Kanaal voer het schip met paravanen, terwijl de sloepen tot de reeling waren ge- streken. Uiteraard was onder de passagiers gedurende de eerste dagen eenige spanning merkbaar, doch de gezagvoerder sprak hen kalmeerend toe, zoodat al spoedig een vrij I opgewekte stemming hperschte, meldt Aneta i uit Batavia. De „Christiaan Huygens" had in de Duins ongeveer 24 uur oponthoud, terwijl te Gibral- tal nogmaals 12 uur werd gestopt voor onder- zoek van de lading. Vandaar ging de reis naar Genua, waar het grootste deel van de passa giers aan boord kwam. De grootste sensatie leverde de^brand op, welke in de haven van Belawan werd veroor- zaakt door tusschen den wal en het schip op het water drijvende olie. De schade is be- perkt tot een geblakerden achtersteven, waar- door o.a. de rood-wit-blauwe band is verdwe- nen, terwijl ook een sloep is geblakerd. Het laatste deel van de reis is zonder emoties ver loopen. Colombo en Singapore zijn niet aan- gedaan. De ,,Christiaan Huygens" brachtveel passagiers mee, alsmede een behoorlijke hoe- veelheid lading, hoewel te Genua nog lading achterbleef om vertraging te voorkomen. NEDERLANDSCH SCHIP IN MOEILIJK- HEDEN VOOR DE RUST VAN CALIFORNIE. United Press meldt uit Crescentcity (Cali- fornie), dat het Nederlandsche vrachtschip „Salawati" op 21 December per radio heeft meegedeeld, dat het in moeilijkheden ver- keerde. Het kustvaartuig .Shawnee" is ter assistentie uitgevaren en heeft het Neder- landsche schip, dat als positie dertig mijl ten Noord-Westen had opgegeven, op sleeptouw genomen. De ,,Salawati" is een motorschip van de Mij. .jNederland", gebouwd in 1920, metende bruto 6643 ton en varende op de Java Pacificlijn. DE ROTTERDAMSOHE TUNNEL. De afgeloopen maand is voor den bouw van de Rotterdamsche tunnel zeer belangrijk ge weest. In den nacht van 27 op 29 Nov. im- mers is onder groote belangstelling het eer ste tunneldeel geplaatst en de weken daarop zijn noodig geweest voor de afwerking daar- van. De controleproeven, welke gehouden werden, wezen uit, dat het element volkomen op zijn plaats lag, zoodat het niet bijgesteld behoefde te worden en men onmiddellijk kon beginnen met het wegnemen van de drijfpon- tons, welke ter weerszijden van het tunnel deel bevestigd waren. Op 8 Dec. waren de werkzaamheden zoo ver gevorderd, dat met het onderspoelen van het element met zand begonnen kon worden. Hiermede was men op 14 Dec. gereed. Inmiddels werden ook de laatste drie tun- nelstukken van de Heysche haven naar Waal- haven versleept, waarvoor plaats werd ge- maakt door het wegsleepen van een ander tunneldeel naar de plek, waar met het eerste deel een proefzinking is gehouden. Dit deel wordt thans afgemonteerd, zoodat het wel- dra ook naar de rivier gebracht en neerge- laten kan worden. Met de andere onderdeelen van het tunnel- werk werd evenmin stilgezeten. 'Het circulatieplein aan den Westzeedijk be- gint al goed in zijn vormen te komen, en het ventilatiegebouw op den redder oever ver- heft zich al hooger boven den beganen grond. Ook het gebouw op den linker oever vordert snel, evenals het gesloten tunnelgedeelte aan dien kant. STROO VOOR VEEVOEDER. Bij Koninklijk besluit is het bewerken, doen bewerken, verwerken en doen verwerken van haverstroo en zomergerststroo verboden. Van deze verbodsbepalingen zal alleen ontheffing worden verleend voor partijen haverstroo en zomer-gerststroo, welke ongeschikt voor 'vee- voeder zijn. De ontheffing zal werden ver leend door den eentralen crisis-controledienst van het Departement van Economische Zaken. pelijk is gemaakt, dat Gordon zich onmogelijk herinneren kon, of daar een Archibald, een John of een George ging, met wien hij al eens gevochten had. Toen het paar op het punt stond in den tunnel te verdwijnen, bespeurde Gordon, dat hij niet de eenige was, die belang in hen stelde. Dicht in zijn nabijheid stond een vijf- tigjarige heer, die het meisje en haar metge- zel eveneens naoogde. Hij was gekleed in een loden regenjas en in zijn intelligent gelaat stonden een paar scherpe grijze oogen. Gn- berweeglijk bleef hij het paar gadeslaan. Toen zij eindelijk den tunnel binnengingen knoopte hij zijn jas dicht en liep zonder haast op den stationsuitgang toe. Gordon stelde niet het minste belang in den onbekende. Hij merkte slechts toevallig op, dat deze zich scheen te interesseeren vdor het paartje en toen hij vardween greep hij zijn citybag, om eveneens heen te gaan. Tege- lijk schoot er een man uit het gewoel der reizigers op hem toe. Met een glimlach her- kende hij Bert, den huiskn^cht van zijn tante. ,,Mylady heet u welkom in Londen, Mylord." ,,Dank je, Bert; is mylady gezond?" infor- meerde Gordon met een handdruk. ..Perfect, mylord", glimlachte Bert. Gordon maakte nog een praatje, gaf den bediende de citybag en zijn bagagebewijs over en verliet het perron. Dicht bij den uitgang had hij een tweede ontmoeting. ..Hallo, Trevelyan, terug in de bewoonde were Id vroeg een vroolijke stem achter hem. ..Boyle".., begroette Gordon een officier van de Horse Guards. ,,Machtig blij je weer te zi|en. Nieuws op dit deel van het onder- maansche „Niets, waarvan je niet reeds op de hoogte zoudt zijn", lachte luitenant Boyle, ,,'t Is in Londen, zooals overal elders: de wereld Voorts is de uitvoer van alle stroosoorten verboden. De Nederlandsche Akkerbouwcen- i trale, die monopoliehoudster voor stroo is, sluit geen monopolie-overeenkomsten meer af voor den uitvoer van haver-, gerst-, erw- ten-, boonen-, tairwe- en roggestroo. Een uit- zondering zal worden gemaakt voor die par tijen tarwe- en roggestroo, waarvan ten ge- noegen van deze centrale is aangetoond, dat zij v66r 7 December 1939 naar het buitenland zijn verkocht. Door deze maatregelen zal alle hier te lande aanwezige stroo, voorzoover daarvoor ge schikt, gereserveerd blijven voor voederdoel- einden. Gezien de beschikbare hoeveelheid kan daardoor worden verwacht, dat de prij- zen voor hot voederstroo wederom op een redelijk peil zullen kon en. ONDANKS HET KRIJGSBEDRIJF NEEMT DE WERKLOOSHEID TOE. Ondanks de mobilisatie in vele landen, die vele honderdduizenden mannen aan de arbeids- markt onttrekt, ondanks de opleving in de oorlogsdndustrieen en nevenbedrijven waar het werk thans bijna niet snel genoeg kan gaan, ondanks dit alles, is, sehrijft het „Handels- blad", in de meeste oorlogvoerende landen en in vele neutrale staten de werkloosheid toe- genomen gedurende de eerste oorlogsmaan den. Het Internationale Arbeidsbureau te Geneve geeft er enkele cijfers over, waaraan wrj een en ander ontleenen. In Engeland was half October het aantal werkloozen 200.000 hooger dan midden Augustus, in Frankrijk in September 14.000 hooger, in Belgie 45.000. In Denemarken liep het percentage van 9,5 op tot 16 eind October, en 21,5 eind November, in Noorwegen van 18 in Augustus tot 30 in November. Griekenland en Duitschland geven eveneens een toeneming der aantallen geheel of gedeeltelijk werkloozen te zien. Zwitser- land en Nederland toonen geen groote wijzi- gingen. Chili registreert een verhooging der werkloosheid. De Ver. Staten en Canada daar- entegen een vermindering. In den wereldoorlog van 19'141918 kon men eenzelfde verschijnsel constateeren, maar de toeneming. der werkloosheid is thans minder snel dan toen. In Duitschland nam de werk loosheid in de eerste oorlogsmaanden van 1914 zoodanig toe, dat een kwart der niet-gemobili- seerde industrie-arbeiders buiten werk was. In Engeland wees het werkloosheidscijfer destijds in de tweede oorlogsmaand het dubbele aan van dat bij het uitbreken van den oorlog. Hoe is dat alles te verklaren Tegenover een uitbreiding der arbeidsgelegenheid in bepaalde bedrijven, ondervinden vele andere kleine be- drijfjes moeilijkheden door mobilisatie der on- dernemers en een deel der clientele, of door evacuatie van bepaalde gebieden. Ook worden vele vrouwen, wier echtgenooten en kostwin- ners gemobiliseerd zijn, genoopt om zelf werk te gaan zoeken. Vele anderen die in huiselijken dienst werkten, hebben ontslag gekregen. Ver- schillende bedrijven stagneeren, de normal e exporthandel ondervindt oorlogsmoeilijkheden, en de bedrijven, die met geimporteerde grond- stoffen moeten werken, eveneens. In de Ver. Staten en Canada heeft een toe- nemende activiteit in de oorlogsindustrieen de werkloosheid voorloopig wel doen verminde- ren, maar men waarschuwt ook daar tegen een al te groot optimisme op dit punt. De in- vloed der oorlogs-economie heeft ook in die landen de werkloosheid geenszins over de ge- heele linie verbeterd. Merkwaardig is, dat met de vrijwel alge- meene vermeerdering der werkloosheid (be- houdens dan enkele uitzonderingen) in vele landen een tekort aan verschillende catego- rieen van geschoolde arbeiders zich voordoet. Het verlies aan scholing in de crisisjaren, stagneerende opleiding van jonge krachten bij onvoldoende arbeidszekerheid enz. doen zich thans gevoelen. STWGENDE VVERKIJK)SHHI). Nu de deviezenregeling met Duitschland, welke het velen Nederlandsche arbeiders mogelijk maakte in Duitschland te werken, hetzij op textielfabrieken of elders, op 1 Janu ari afloopt en de nieuwe deviezenregeling, die nadien in werking treedt, van dien aard is, dat er alsdan geen deviezen meer aan buiten- landsche arbeiders, in Nederland woonachtig, verstrekt zullen worden, worden alle Neder landsche arbeiders uit de grensstreek, die in Nordhorn of te Gronau werkzaam zijn, met wordt zoo langzamerhand een gekkenhuis. Maar het is ondenkbaar, dat dit je niet reeds opgevallen zou zijn. Appropos, je ziet er patent uit, Trevelyan. Waar heb je dien overvloed van gezondheid opgedaan?" Overal waar de 2ran scheen en geen vrou wen me plaagden", scbertste Gordon. „In Afrika en Indie kom je tot jezelf, mijn waar de. Als je soms blasd mocht worden van de societygenoegens, moet je er bepaald eens heengaan." Langzaam slenterden zij het station uit. Boyle, een studievriend van Gordon, ver- haalde het laatste societynieuws. Gordon luisterde slechts met een half oor, zijn ge- dachten verwijlden nog bij het onverwacht weerzien van Margareth Norman. ,,Wanneer loopt je verlof af, Trevelyan?", ■vroeg Boyle plotseling. „Deze week", antwoordde Gordon. ,,Maan- dag moet ik weer op het Departement zijn. Wil je gelooven, dat ik blij ben weer aan den slag te kunnen gaan! Zoo'n verre reis is heel aardig, maar op den duur verlang je toch weer naar geregelde bezigheden en een rus- tig tehuis. Ah, kijk eens", onderbrak hij zichzelf, op een blauwe limousine wijzend, „daar is de auto, van tante. Ik vlucht naar huis, Boyle, tot ziens..." Hij nam afscheid met een handdruk en stapte in. Onderweg naar de woning van lady Allenby brj wie Gordon inwoonde sinds den dood van zijn ouders, keerden zijn ge- dachten opnieuw terug naar de ontmoeting op het perron. Het was een geruchtmakende geschiedenis geweest, die de namen Trevelyan en Marga reth Norman voor korten tijd aan elkander had verbonden. Gordon Trevelyan behoorde tot een der voomaamste Engelsche geslach- ten, dat door de eeuwen heen tot de aanzien- lijkste ambten in het Vereenigd Koninkrijk Onze reclame voor 5 cts. DOL-FIJN REEPEN 1 OP 5 GRATIS is VERLENGD tot 31 Maart 1940 Kwatta 5 cts. DOL FUN reepen zijn verkrijqbaar in 6 smaken Vollemelk Melkhazelnoot Echte toffee Vanille Extra Sec (pittig) Toffee aroma t? VOETE 90 (Ingez. Med.) werkloosheid bedreigd. Het betreft hier tus schen de zes en zevenhonderd arbeidera uit Losser, Overdinkel, Glanerbrug en Denekamp en omgeving. Den in de textielfabrieken te Gronau werk- zamen arbeiders is medegedeeld, dat, indien er vobr heden, ten aanzien van deviezenrege ling, geen oplossing is gevonden, zij met in- gang van vandaag ontslagen zijn. WAT IN ROOK VERVLOOG De correspondent der N. R. Crt. te Tilburg sehrijft: De oorlog heeft ook den gang van zaken in de sigarenindustrie niet ongemoeid gelaten. De kostprijs steeg, maar ook de afzet nam tevens in belangrijke mate toe. In 1939 vervlogen tot nog toe 1675 millioen sigaren in rook, d.w.z. 125 millioen meer dan vorig jaar. De totale waarde wordt geschat op 70 millioen gulden. De verhoogde omzet, die vooral in de laat ste vier maanden werd waargenomen was voomamelijk het gevolg van voorraadvorming van kleine handelaren en consumenten, maar ook in de eerst 8 maanden nam het verbruik gestadig toe. Die ontwikkeling zal, naar vermoed wordt in den kring van het verbond van sigaren- fabrikanten in Nederland, gedurende de mobi lisatie wel aanhouden. De uitvoer steeg in de eerste tien maanden van ruim 17.7 millioen stuks tot ruim 18.3 millioen; de waarde bedroeg resp. 803.810 en 798.382. In October liep de export echter terug van 2.558.000 tot 1.609.000 stuks en de waarde in guldens van 119.490 tot f 69.077. De invoer vertoonde een stijging en beliep rond 635.000 stuks tegen 522.000 stuks in de- zelfde periode van 1938. In October slonk de invoer echter aanmerkelijk. De opbrengst van den tabaksaccijns zal dit jaar ongeveer 38 millioen gulden bedragen, tegenover 36% in 1938. In Ned. Indie steeg de accijns tot rond 18,25 millioen. Over het algemeen zijn de bedrijfsuitkom- sten van dit jaar echter onbevredigend. De scherpe concurrentie is oorzaak, dat men steeds naar een hoogere kwaliteit streeft en de verpakking een verzorgder aanzien geeft, factoren die den prijs uiteraard verhoogen. Daarom is een algemeene verhooging, zeker voor de goedkoopere soorten, noodzakelijk, zegt de Verbonds-secretaris. geroepen was. Rijk, en met een veelbeloven- de diplomatieke carriere in het vooruitzicht, was hij een schitterende partij, waaraan de beste families van Engeland zich met vreug- de zouden hebben gelieerd. Margareth Norman was daarentegen van zeer eenvoudige afkomst. Haar vader had gediend als kapitein van een Iersch Infante- rieregiment, doch zijn lichtzinnige levens- wijze had hem gedwongen, ontslag te nemen uit deh militairen dienst. Spoedig daarop was hij, met achterlating van vrouw en kind, naar Canada vertrokken, om zijn fortuin in het (Noorden te gaan zoeken. Sindsdien had niemand meer iets van hem vemomen en aangezien er na zijn vertrek reeds bijna zeventien jar en waren heengegaan, nam men algemeen aan, dat hij daarginds gestorven was. Twee jaar nadat hij Engeland verlaten had, stierf Margareth's moeder. Het meisje was toen pas acht jaar oud en werd opgenomen door een Iersche familie, die haar een behoor lijke opvoeding gaf en haar een jaar geleden aan de Londensche society voorstelde. Zij was opvallend schoon en geestig en haar ver- schijning baarde dan ook veel opzien. Gordon Trevelyan had kennis met haar ge maakt ten huize van lady Hendon, een vrien- din van zijn tante. Bij den eersten aanblik werd hij op haar verliefd en het werd ieder een weldra duidelijk, dat dit gevoel weder- keerig was. Maandenlang waren ze onaf- scheidelijk en in de society deed het stellige gerucht reeds de ronde, dat het tot een huwe- lijk zou komen. Als zoo vdak bleek echter het gerucht ook nu weer voorbarlg te zijn geweest. Plotse- lmg, en schijnbaar zonder eenige aanleidin°* legde Margareth een opvallende koelheid tegenover Gordon Trevelyan aan den dag. Verontrust eischt hij opheldering en toen het De ordeningspogingen om den groothandel in betere banen te leiden, worden voortgezet. Ten aanzien van de distributie is een rege- ling getroffen, waarbij de fabrikanten zich verbinden niet rechtstreeks aan particulieren te leveren. Getracht wordt thans daarop de wettelijke verbindendverklaring te verkrijgen. Volledige saneering kan echter pas geschie- den langs den weg van opheffing der tot het uiterste gedreven concurrentie in de aller- laagste prijsklasse; in de meeste gevallen levert deze fabricage verlies op. De groote vraag is echter, hoe het zal gaan met den aanvoer van tabak; in vorige jaren was omstreeks het jaareinde de aanvoer van Indische tabak in vollen gang; thans moet deze nog beginnen... De industrie zal dan ook den steun der Regeering moeten zoeken om zich van een geregelden aanvoer te verzekeren. CREMATIE ANTHONIE FOKKER. Dinsdag is te New York de crematie ge- schied van het stoffelijk overschot van Antho- nie Fokker, waaraan een plechtigheid in zijn woning vooraf is gegaan, welke door honderd vijftig personen werd bijgewoond, meldt het A.N J?. Tot de aanwezigen behoorden de Nederland sche vice-consul. Mr. A. Fumde, algemeen secretaris der Nederlandsche Kamer van Koopbandel, Dr. Neil van Aken, de voorzitter van de Hollandsche club, de heer J. A. Lanoy en vertegenwoordigers van de K.L.M. en de K.N.I.LJVI. Als slippendrager fungeerden o.a. een neef van den overledene, majoor Lester Gardner, secretaris van het instituut voor Aeronautische wetenschappen, vertegenwoor digers van de Amerikaansche Fokkerfabrie- ken en andere bedrijven, waarbij wijlen Anth. Fokker geTnteresseerd was. Onder de vele bloemstukken bevond zich een krans van den Nederlandschen gezant. Dr. A. Loudon. HET POSTVERVOER OVER ZEE. De Engelsche autoriteiten hebben op 21 Dec. j.l. beslag gelegd op een gedeelte van de mail van het Nederlandsche stoomschip Jan Pieterszoon Coen van de Stoomvaart Maat- schappij Nederland. Hetzelfde was het geval met een gedeelte van de lading van dit schip. Claims kunnen binnen 30 dagen na genoem- den datum worden ingediend. Daarna komen deze zaken voor het prijzenhof te Londen. hartstochtelijk verloop van het gesprek hem een aanzoek in den mond gaf, werd hg tot zijn verbazing en verontwaardiging afge- wezen. Het scheen wel, of dit besluit haar moeite kostte, doch zij bleef standvastig en weigerde pertinjent een motief te noemen voor haai- afwijzend antwoord. En dus ging Gor don heen met de beschamende gedachte, dat hij iblijkbaar niet goed genoeg was voor de schoonheidskoningin van het seizoen. Halsoverkop vertrok hij naar het Conti nent. En Margareth Norman trok zich even plotseling terug uit het societyleven. De society begreep wat er gebeu.rd was en stond versteld. W!at kon een meisje als Margareth wier naam altijd nog onaangename herinne ringen opriep aan het lang niet vlekkeloos verleden van haar vader, nog meer van het leven verwachten, dan te worden opgenomen in een der voornaamste families van Enge land? Achtte zij zich werkelijk te goed voor een Trevelyan, of had haar weigering een anderen grand? Men giste, doch niemand wist een verkla- ring te vinden voor haar raadselachtige hou- ding. Zelfs lady Hendon niet, wier protege zij was en die zich uiterst verbaasde over haar weigerend antwoeod. Het heele seizoen door bleef Margareth aldus het groote raad- sel van de society. En intusschen zwierf Gordon van land tot land en van het eene werelddeel naar het andere, trachtend zjn teleurstelling te boven te komen en haar te vergeten. Hi) geloofde dat hem lit gelukt was. Hij kon aan het meisje denken, zonder verdriet of pijn en toen hij haar op het per,- ron zoo onverwachts weerzag, was hij wel verrast, doch niet het minst ontroerd Met voldoening stelde hij het voor zichzelf vast tijdens den rit door Londen. (Wordt vervolgd. van te 1st. OM t— ik- ce des om let ar, ;ht- fke ikt Hie ei- -pd. •er- Bel in g- ,s- ar- en fen in a- as ti lt fe n 's, is in .e n h n n ■k- n- T .t it g e i- M r n t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 5