VERHAGE Wieland's Brandewijn BAKHARING Kleine Advertentien DIELEMAN-VAN UK Frans de Bruijn Zonen Keukenfornuizen Advertentien „V0LKS0NDERW1JS" Spaarfonds „S.M.A.B." „Optimisten aantreden" Ned, Ver, voor Luchtbescherming de beste FRANCOIS HAMELINK, LEVINUS JAN HAMELINK. CORNELIA JACOBA HAMELINK, JANNA DE BLAEIJ-MAAS, G. W. VERSLOOT, WINKELIERSVEREENIGING „KLIM0P" Afdeling TERNEUZEN van VERGADERING HET BLANKSTE, HET BESTE BROOD Groote sorteering Verschillende uitvoeringen Ook de zeer groote maten voorradig Franco levering en plaatsing.. ZOETE HARDERWIJKERS en INMAAKHARING KIBBELING behoorlijk gewerkt is. ook behoorlijk betaald worden en niet het karige loon van 23 cent. Thans is dezen menschen zelfs te kort gege- ven en nu zeggen Burgemeester en Wethou- dens, naar aanleiding van een brief van de waterleiding maatschappij, dat zij geen verdere stappen kunnen doen. De aFbeiders worden do-or deze behandeling getrapt, doch spreker maakt zich sterk, dat indien een dergelijk antwoord op een verzoek om herstel van een dergelijke behandeling door een der notabele burgers werd ingediend, Burgemeester en Wethouders zich en terecht daar niet bij zouden neerleggen. Doch nu het arbeiders betreft, kan het college daaraan niets doen. Spreker is daartegenover wel degelijk van meening, dat een dergelijke behandeling niet opgaat. Doch het schijnt het college niet af te gaan, voor den mintstbedeelde op te komen als dit noodig is en dat stemt spreker tot teleurstelling. Het lijkt wel alsof er de laat- ste tijden bij werkverschaffingen betrokkenen zijn, die tot taak hebben den arbeider te be- leedigen. Men dient te weten waar men aan toe is. Spreker zou graag zien, dat de raad verkaarde, met een dergelijke behandeling niet accoord te gaan. Het college heeft op zich genomen, deze zaak te onderzoeken en spreker had dan ook verwacht, dat Burge meester en Wethouders onderzocht zouden hebben of ook arbeiders uit een andere ge- meente zich deze werkwijze hebben moeten laten welgevallen. Men heeft hier gehad den inspecteur Van Marktvoort, waaronder het in de werkversehaffing heibel is geworden, later is gekomen de heer De Vink, en deze schijnt dit te hebben overgenomen. Het schijnt wel alsof het steeds op de Axelsche arbeiders moet neerkomen. Het schijnt wel alsof men de Axelsche arbeiders steeds zijn overwicht moet laten gevoelen, dat deze moeten voelen dat ze weerloos zijn. Deze eer schjjnt thans de Axelsche arbeiders te beurt te moeten val- len. Spreker kent onder de arbeiders van de betreffende ploegen verschillende werklieden waarvan hij overtuigd is, dat ze steeds hun best zullen doen. Hij kent ze persoonlijk en kan er voor borg staan, dat dat menschen zijn die niet geluierd hebben. Het gaat niet aan, de menschen op een dergelijke wijze te beleedigen. Hij hoopt dan ook, dat er in den raad een streven zal zijn, deze zaak uit en ter na uit te zoeken en duidelijk uit te zoeken, opdat het eens uit zal zijn met de beleedi- ging onzer menschen. De VOORZITTEJR heeft met groote verba- zing naar den heer Hamelink geluisterd. Hij heeft er Burgemeester en Wethouders nogal nauw in betrokken en spreker dacht, dat in dezen het college wel vrijuit zou gaan. De heer Hamelink heeft in een der Vorige verga- deringen deze zaak aanhangig gemaakt en Burgemeester en Wethouders hebben toege- zegd, deze klacht te zullen onderzoeken. Zij hebben die ook onderzocht en hebben ten bewijze daarvan 'n ambtelijk schrijven over- gelegd. Wat moeten zij daaraan dan verder doen? Indien de heer Hamelink er van over tuigd is, dat het anders is, en indien hij de bewijzen daarvoor in handen heeft, laat hem die dan geven aan Burgemeester en Wethou ders, dan zullen zij niet schromen verkeerde toestanden te trachten uit den weg te ruimen als die blijken aanwezig te zijn. De heer Ha melink weet ook zeer goed, dat Burgemeester en Wethouders zich ook op het standpunt stellen, dat het college ook de belangen der arbeiders moet bevorderen. De heer Hamelink weet zeer goed, dat er de laatste weken ook enkele dingen zijn geweest, dat het college tegen den wensch van den inspecteur in ge- handeld heeft en dat er nog verschillende dingen loopende zijn. Wat de uitvoerig van het werk betreft, kan men het Burgemeester en Wethouders moeilijk kwalijk nemen, dat zij niet op de hoogte zijn van de prijzen van het werk per meter enz. Op versciiillende dingen, die de heer Hamelink gezegd heeft, moet hij antwoorden, dat hij deze niet heeft geweten. Indien de heer Hamelink daarvan de bewijzen heeft, laat hij die dan overleggen aan Burge meester en Wethouders, dan zulljen zij niet aarzelen om te trachten die verkeerde toe standen den kop in te drukken. Spreker meent, dat hier een dankbaar onderwerp aan wezig is voor de organisaties, om zich daar- mede te belasten. Wat Burgemeester en Wet houders moesten onderzoeken hebben zij ge- daan. Toen bleek, dat de betrokkenen inder- daad niet aan het uurloon kwamen, hebben zij de klacht gesteld in handen van den direc- teur der waterleiding maatschappij, om na te gaan of den menschen inderdaad te kort ge- daan was en met het verzoek daarover uit voerig te rapporteeren. Spreker staat volko- men aan de zijde van den heer Hamelink, dat, indien er bewijzen zijn dat de menschen on- heusch behandeld zijn, en niet behandeld zou den zijn als de werkmenschen uit een andere gemeente, zulks niet oirbaar is. Doch Burge meester en Wethouders kunnen het toch moeilijk opneme'n voor de menschen als zij geen bewijzen van de juistheid van hun ver- klaring kunnen overleggen? Wat kan het den directeur van de waterleiding maatschappij schelen, of iemand een dubbeltje of een kwartje of meer verdient? iEr wordt beweerd, dat het werk niet opge- meten zou zijn, hoe moeten Burgemeester en Wethouders daar achter komen? Als de heer Hamelink daarvoor bewijzen heeft, dat hij ze dan Burgemeester en Wethouders ter hand stelt, dan zullen Burgemeester en Wethou ders alles doen om dit recht te zetten. Het college staat niet toe, dat onze menschen ge trapt worden, dat is de laatste maand vol- doende gebleken. Als de heer Hamelink be- schikt over bewijzen die voor Burgemeester en Wethouders een verder spoor zijn, laat hij ze dan aan het college ter hand stellen. De heer P. J. VAN BENOEGE3M uit zijn spijt, dat de heer Hamelink deze zaak zoo naar voren heeft gebracht en het heeft doen voorkomen alsof Burgemeester en Wethou ders niet achter de arbeiders zouden staan. Dat dit niet zoo is, is de laatste weken vol- doende ondervonden, daar wel bleek, dat Bur gemeester en Wethouders zich niet neerleg gen bij de meening van den inspecteur der werkversehaffing, den heer De Vink. De heer Hamelink heeft geredeneerd, dat de wijze, waarop Burgemeester en Wethou ders deze zaak hebben onderzocht, niet goed is en dat de zaak daarmede niet uit de wereld is geholpen. Spreker wil niet persoonlijk wor den, doch hij had liever gezien dat deze zaak direct aan de vakvereeniging ter hand was gesteld. En wat betreft het voeren van een onderzoek, er is indertijd iets gebeurd in ver band met de werkversehaffing, waarvoor de heer Hamelink iets zou doen. Dit is twee jaar geleden geweest en er is niets gebeurd. Dan moet de heer Hamelink ook niet zeggen, dat Burgemeester en Wethouders niet opkomen voor het belang van de arbeiders, en het niet zoo doen voorkomen. De heer DE RiUIJTEIR heeft het rapport van den directeur der waterleiding maat schappij, dat bij de stukken lag, rustig en met aandacht nagelezen. Spreker vindt ook de conclusie fout, dat de arbeiders uit de ge meente niet voldoende zouden gewerkt heb ben. Ook hij acht deze conclusie fout. Spre ker gelooft ook, dat het op den weg ligt, dat deze zaak nader onderzocht wordt. Hij ge looft niet dat met dit eenzij.dig rapport de zaak als afgedaan beschouwd kan worden. Aan het slot schrijft de directeur dat hij tot nadere opheldering en overleg te alien tijde bereid is. De andere kwestie met betrek- king tot de werkversehaffing moet men z.i. hier buiten laten. Het gaat hier om de kwes tie, is aan de arbeiders onrecht begaan, ja of neen? Gezien het ingediende rapport en ge- hoord de besprekingen hierover, meent spre- wer, dat men het hierbij niet laten moet, doch dat een nader onderzoek moet geschieden op den weg die het meest gewenscht voorkomt. Hoe kan dit geschieden? Dit kan gebeuren door de benoeming van een kleine commissie uit den raad, of door de vakvereeniging, of door het college. Er staan dus drie wegen voor open. Spreker zal zich gaarne bij een van deze drie aansluiten. Hij laat het gaarne over aan Burgemeester en Wethouders om aan te wijzen, wat den juisten weg is. Indien men er maar toe komt, dat den menschen recht wedervaart. De VOORZITTER antwoordt, dat het ge- meentebestuur officieele inlichtingen heeft geVraagd, op grond dat er in den raad klach- ten geuit zijn omtrent het loon, dat in de werkversehaffing bij het leggen der buizen verdiend werd. Daarop is dit antwoord ont- vangen. Indien Burgemeester en Wethouders geen nadere gegevens ontvangen, kunnen zij hieraan verder niets doen. Zij kunnen toch niet nader naar den directeur gaan schrijven, in den geest van: u hebt dit nu wel geschreven, maar wij trekken dit in twijfel, als er geen gronden voor zijn? Tenzij andere dingen aan het licht komen, moeten Burgemeester en Wethouders 'daarom ook op hun standpunt blijven staan. Burgemeester en Wethouders zijn te alien tijde bereid, door een conferentie of het instellen van een commissie een onder zoek in te stellen, doch wanneer men als col lege officieel een dergelijke brief ontvangt, wat mankeert er dan aan? Men moet deze zaak heel zuiver stellen. Burgemeester en Wethouders hebben dezen brief ontvangen, naar aanleiding van een onderzoek naar ge- gronde klachten die waren ingediend. Nu wordt beweerd, dat het werk, waar de men schen te werk gesteld waren, niet werd op- gemeten. Om hierop verder te kunnen gaan, moeten Burgemeester en Wethouders toch een "erklaring hebben van meerdere der betrok ken arbeiders. Doch men kan op grond van dezen ontvangen brief toch niet verder gaan. Spreker gelooft dan ook niet, dat Burge meester en Wethouders in dezen een verwijt kan treffen. De heer HtAMEDI'NK merkt op, dat in Axel's raad dikwijls reeds dergelijke disputen gevoerd zijn. Den laatsten tijd hebben Burge meester en Wethouders zich inderdaad schrap gezet, indien zij> daarvoor een pluim willen hebben dan kunnen zij die krijgen. Maar daar gaat het niet om, er zijn ook andere gevallen die het waard zijn, tot in uiterste instantie onderzocht te worden. In het antwoord van den Voorzitter aan den heer De Ruijter heeft deze gezegd, dat hij toch gegevens moet heb ben om een onderzoek in te stellen. Spreker heeft een klacht geuit met het verzoek om dit te onderzoeken. Hij begrijpt ook, dat men houvast hebben moet, waarom hij den naam van den betreffenden pprsoon genoemd heeft. Thans blijkt, dat deze betrokkene niet ge- hoord is. Spreker meent, dat het op den weg van het college gelegen had, het hoor en wederhoor toe te passen en zich niet tevre- den te stellen met het rapport van den direc teur der waterleiding maatschappiji. Er zijn thans aan het college gegevens verstrekt, doch waar staat iets omtrent de verklaring van de betrokken arbeiders of een daarvan Indien het college bereid is, "Zijn taak serieus op te vatten, dient het in te stellen onderzoek zich ook uit te strekken over de arbeiders. Indien men alleen degenen, die klagen, hooren zou, zou men ook de zaak niet zuiver stellen. Het college had een onderzoek moeten instel len naar twee kanten, dan had het een vqj- ledig rapport kunnen indienen. Het onderzoek had zich dienen uit te strekken en naar de zijde van de arbeiders en naar de zijde van het hoofd van dienst. De VOORZITTER had dan ook graag gezien, dat de heer Hamelink zijn vraag duidelijk gesteld had en duidelijk had doen uitkomen, dat zoowel van de zijde van de waterleiding- maatschappij als van de zijde der werk- nemers een onderzoek ingesteld zou worden. De heer HAMELINK vraagt waarom hij dan de namen van menschen uit de betref fende ploeg heeft genoemd. De VOORZITTER antwoordt, dat de heer Hamelink een naam heeft genoemd, om Bur gemeester en Wethouders in staat te stellen na te gaan of de klacht gegrond was. De heer Hamelink is biji hem gekomen, waarop spreker de staten van het uitgekeerde loon heeft nagezien waaruit bleek, dat de klacht, voor wat betreft het loon dat verdiend was, inderdaad gegrond was. Spreker zelf heeft nog namen gevonden van andere menschen die minder verdiend hadden. Spreker heeft nooit gemeend, dat men met alle geweld zou willen hebben dat Burg, en Weth. de men schen zelf ook hoorden, hij is er van over tuigd, dat zij dat dan met liefde zouden ge- daan hebben. Spreker heeft alleen namen willen hebben om na te gaan wat de menschen verdiend hadden. Gebleken is, dat zij inder daad zoo'n klein loon ontvangen hebben, dus dat de klacht gegrond was. Daarop heeft het college zich gewend tot den directeur der waterleidingmaatschappij De heer HAMELINK is van meening, dat het dan toch in de lijh gelegen had, dat het college ook de arbeiders hoorde. Als het dit gedaan had, dan waren ook de andere argu- menten, die spreker naar voren gebracht heeft, aan het licht gekomen. Dan had er een onderzoek plaats gehad en was ook het onrecht gebleken, dat aan de menschen is aangedaan. Als men een man heeft, die naar den maatstaf van het geldende lage uurloon nog geen tientje per week kan verdienen, dan noemt spreker dat een schreeuwenden toe- stand. Als men gevallen tegenkomt, dat een man 7 of 6 gulden of nog minder per week verdient, dan is dat toch niet in orde. Zouden de menschen uit een plaats als Terneuzen beter werken dan de menschen uit Axel? Spreker is er van overtuigd, dat de menschen, die van hier uitgestuurd zijn, fatsoenlijk ge werkt hebben. Hoe is het dan mogelijk dat een dergelijk rapport binnenkomt? Spreker vermoedt, dat een of anderen opzichter een wenk in deze richting is gegeven, daar hij niet kan aannemen, dat de betrokken opzichter bij intultie zoo zou handelen. In elk geval heeft spreker zeer sterk de overtuiging, dat den menschen van Axel bij anderen ten ach ter gesteld worden. Wethouder Van Bendegem heeft gezegd niet persoonlijk te willen worden. Hij heeft daarvan echter slechts den schijn kunnen ver- mijden. Aan de kwestie van het rapport, dat spreker 2 jaar geleden zou uitbrengen, is een heele geschiedenis verbonden. Spreker is toen behandeld op een wijze, die niet door den beugel kon. Toen hij met zijn rapport klaar was, waren de voorwaarden voor de werkversehaffing verbeterd en heeft spreker overlegd, waarbij hij tot de conclusie is ge komen, dat het in het belang van de arbei ders van Axel beter was dat dit rapport niet verscheen. Naderhand is de toestand voor de arbeiders weer verslechterd. Het college zegt thans alles te willen doen om een op- lossing voor deze zaak te verkrijgen. Dan moet het onderzoek ook wederzijds zijn, want met een partieel oordeel kan men zich thans niet tevreden stellen. Spreker zou dan ook graag willen, dat een van de mogelijk- heden, die de heer De Ruijter genoemd heeft, werd te baat genomen, en dat een kleine com missie wordt opgericht te benoemen of aan te wijzen uit den raad, die deze zaak onder- zoekt en ook de arbeiders hoort en daarom- trent rapport uitbrengt. Dan heeft men een behoorlijk rapport waarop de raad kan oordeelen. Dan kan men constateeren hoe de uitvoering is, dan kan men de arbeiders er op wijzen, dat zij hun plicht moeten doen, doch ook kan men er op staan dat hun recht wedervaart. Dan kan men den betrokkenen afleeren, dat de Axelsche arbeiders gebruikt kunnen worden als het hoofd van Jut onder de arbeiders in deze omgeving. Het beste had het college dit tot uitvoering kunnen brengen. Dit had kunnen voorkomen dat dingen plaats vonden, die met wet en recht en orde strijden. Want critiek daarop is op zijn plaats. Het college moet dit naar zijn zijn meening niet overgeven, het zit er voor. Dit had spreker dan ook verwacht, doch af gezien daarvan moet er een oplossing worden ge vonden, waarbij den menschen recht ge daan wordt. De menschen moeten het loon krijgen waarop zij recht hebben. Dit is spre- kers stelling en hij; meent dat die juist is. En dan moet niet uit nonchalance of willekeur aan de menschen te kort gedaan worden. Wat zij te kort gekregen hebben, dient bijbetaald te worden. Dat had spreker dan ook ver wacht. En als dit niet meer kan, dan behoort er voor gewaakt te worden, dat de menschen in de toekomst niet worden overgeleverd aan machtswellust en willekeur. De VOORZITTER herhaalt, dat de heer Hamelink zich dan in de vorige vergadering duidelijker had moeten uitdrukken. Indien Burgemeester en Wethouders hadden ge weten, dat hij verwachtte, dat een onderzoek zou worden ingesteld, zooals hij thans blijkt te wenschen, dan zou dit gebeurd zijn. Spre ker kan toezeggen, dat het alsnog gebeuren zal, indien de heer Hamelink de bewijzen, voor wat hij zeide, aan Burgemeester en Wet houders overlegt. De heer DE RUIJTER kan zich in de plaats van het college indenken en kan begrijpen, dat het zoo geloopen is. In de eerste plaats is vast komen te staan, zooals de heer Hame link gezegd heeft, dat zijh klacht gegrond was. Toen vast stond, dat het een feit was, dat het loon te laag was, hebben Burgemees ter en Wethouders gezegd, dat daarvoor een oorzaak moest zijn en hebben zij dit feit, met een verzoek om inlichtingen, doorgezonden aan den directeur der waterleidingmaat schappij. Het geleverde rapport zegt, dat er te weinig arbeid is gepresteerd. Nu kan dit voor den raad een zaak zijn om daarop, in verband met de gedane mededeelingen, door te gaan en dit nader te onderzoeken. Spre ker kan het niet op zich nemen thans een meening uit te spreken, in de gedachte dat niet naar alle zijden een onderzoek wordt in gesteld. Spreker heeft gezegd, dat er daar voor drie wegen openstaan, de zaak kan ge- renvoyeerd worden naar Burgemeester en Wethouders voor een nader onderzoek. De vakvereeniging kan dit ook onderzoeken, doch spreker acht dit niet den juisten weg. Het meest juiste zou, naar zijn oordeel, zijn, dat dit noganaals onderzocht werd door het college of een commissie. Het is van belang, dat de menschen recht wedervaart, hoe het rapport dan ook uitvalt. Spreker zou dit gaarne zien. De heer HAMELINK doet het voorstel, deze zaak te renvoyeeren naar Burgemeester en Wethouders, opdat in dezen ook de partij der arbeiders gehoord zal worden en de noodige stappen ondemomen worden om hiertoe te komen. Spreker verwacht dan dat De Heer en Mevrouw J. ADR1AANSENS—VAN TURENHOUT geven met blijdschap kennis van de geboorte van een Zoontje K E E S J E. Terneuzen, 22 October 1939. Burg. Geillstraat 58. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter JANNEKE MARIA. J. ROUW. M. ROUW—Neels. Terneuzen, 23 October 1939. hieromtrent een rapport aan den raad ver- schijnt. De heer DE RUIJTER geeft te kennen. dat dit hem ook den meest juisten weg voorkomt. De heer SEGtHERS heeft geen gelegenheid gehad de stukken te komen inzien, doch na den naderen uitleg van den heer Hamelink, dat het werk niet opgemeten is en de uitlating van den Voorzitter, dat hij er van overtuigd is, dat het loon veel te laag is, kan hij zich aansluiten bij het voorstel van den heer Hamelink. Spreker meent. dat er alien grond is en er ook aanwijzingen zijn, om een nader onderzoek in te stellen. De heer SGHIEMAN heeft met belangstel- ling de uiteenzettingen van den heer Hame link gehoord. De wijze waarop de verschil lende klachten door de waterleidingmaat schappij behandeld zijn, heeft ook bij spreker een bittere stemming verwekt. Hij kan zich aansluiten bij hetgeen de heer Hamelink ge zegd heeft, dat er geen opmeting heeft plaats gevonden. Hij is er ook van overtuigd, dat het resultaat van het onderzoek, zooals de directeur dat doorgeeft, op eenzijdigheid be- rust. Spreker zou er dan ook voor zijn, dat deze zaak terug verwezen werd naar Burge meester en Wethouders. Dit komt hem beter Voor dan dat de vakvereeniging dit onder- zoekt. Dan weet men, hoe dat gaan zal. Dan moet alles, ondanks het verrichte werk, fali- kant uitloopen. Spreker zal het college niet bescthuldigen dat het geen behoorlijk onder zoek heeft ingesteld, alleen had het ook de arbeiders dienen te hooren. Spreker zal het college niet van nonactiviteit beschuldigen, dit kan hij niet onderschrijven. Alleen meent hij, dat een verder onderzoek in dezen noodig is, en hij hoopt dat dit een voor de arbeiders bevredigend resultaat zal opleveren. 'De VOORZITTER zegt toe, dat het alsnog zal geschieden. e. Proces-verbaal van de op 27 September 1939 gehouden opneming van boeken en kas van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat het batig slot over het dienstjaar 1938, blijkens voorloopig vastgestelde rekening, be- draagt 6476,71 voor den gewonen dienst en f 294,21 voor den kapitaaldienst; dat de in- komsten over den dienst 1939 tot op datum beliepen 105.618,59 voor den gewonen dienst en f 28.436,15 voor den kapitaaldienst, totaal tf 140.825,66; dat de uitgaven over den dienst 1939 tot op datum beliepen 106.518,75 voor den gewonen dienst en 4794,18 voor den kapitaaldienst, totaal 111.312,93, zoodat in kas moest zijn 29.512,73, hetgeen overeen- stemt met de in de kas bevonden en in het proces-verbaal omschreven waarden. De heer SYTEMA heeft een kleine opmer- king, geen aanmerking. Het is hem opgeval- len, dat het saldo van de postrekening vrij hoog is. Hij weet niet of het gemeentebe- stuur dit bedrag noodig had in verband met te verrichten betalingen, die binnenkort ge beuren moeten, doch waar van het saldo, dat op de girorekening aanwezig is, geen intrest wordt betaald, vraagt hij of de mogelijkheid niet bestaat, dat het gemeentebestuur een rekening-courantovereenkomst met een bank aangaat en dat die gelden zoolang belegd worden. Dit is dan altijd voordeeliger dan wanneer het geld op de postrekening staat. De VOORZITTER stemt toe, dat er inder daad op voorkomt een bedrag van f 13.876 dat op de postrekening stond. Dit was op een bijzonder moment. Juist te voren was een be drag van 11.000 aan mobilisatievergoedin- gen op de postrekening der gemeente over- geschreven. De betreffende staten waren aan het departement opgezonden en daarop was door de gemeente 'n voorschot gevraagd. Dit betrof een bedrag van f 11.300 waarop een giropost van 11.000 was ontvangen. Enkele dagen later is deze post weer van de giro rekening afgevoerd. Verder kan spreker mededeelen, dat de ge meente een rekening-courant heeft met de Bank voor Nederlandsche gemeenten. De heer VAN DE BILT merkt op. dat het geen de rekening-courant opbregt, maar een schijntje is. De VOORZITTER stemt toe, dat dit maar een schijntje is. Het loont feitelijk de moeite niet. De heer VAN DE BILT merkt op, dat de gemeente reeds een geschiedenis met een bank heeft meegemaakt, die niet lekker was. Spreker heeft geen praatjes omtrent de Bank voor Nederlandsche gemeenten. De VOORZITTER merkt op, dat het geld heel goedkoop is. Men krijgt er maar een heel klein percentage voor, dat nog beneden 1 blijft. Aangenomen voor kennisgeving. (iZie verder het Tweede Blad. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoot en zorgzame Vader, de Heer in den ouderdom van ruim68jaar. Uit aller naam. Wed. F. HAMELINK—Allaart. Zaamslag, 19 October 1939. Bij vergissing eerst heden geplaatst. In den ouderdom van 31 jaar, is heden te Best ontslapen, onze innig geliefde Man, Vader, Zoon, Schoonzoon, Broeder, Behuwd- broeder en Oom, Allen die hem van nabij gekend hebben, zullen beseffen hoe zwaar ons dit plotselinge verlies valt. J. HAMELINK—Romeijnsen. SIMON. Familie HAMELINK. Familie ROMEIJNSEN. Terneuzen, 21 October 1939. Tholensstraat 8. Heden overleed in het Ziekenhuis te Terneuzen, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw in den leeftijd van 56 jaar. x Namens de Familie, JAC. HAMELINK. Terneuzen, 22 October 1939. Mart. Eijkestraat 16. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig ge- dragen lijden, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, in den ouderdom van 65 jaar en 8 maanden. Uit aller naam, D. DE BLAEIJ. Middelburg, 22 October 1939. Branderij Molengang 6. Voor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed M. J. VERSLOOT-DE Smit. Terneuzen, 23 October 1939. Emmalaan 1. VERKR1JGBAAR - van den Nieuwen Oogst - Imperial, Juliana en Benoist Tarwe Petkuser Zaairogge, kortstroo Ook Wintergerst (Gekeurd te velde met hooge cijfers) Aanbevelend, Graan- en Zaadtelers, HULST, Tel. 65 Door biizondere ormtandieheden kan de Penningmeester op DINSDAG 24 OCTOBER, na 12 uur, geen zegels afgeven of boekjes uitbetalen. HET BESTUUR. op Woensdag 25 October a.s., des avonds te kwart over acht op de boven- zaal van den heer H. DE VRIEZE. Onderwerpen: O.a. voorstellen voor de algemene vergadering en kiezen afgevaardigde. N.B. Nieuwe leden zijn ter vergadering hartelijk welkom. HET BESTUUR. TERNEUZEN Op Woensdag 25 October a.s., des avonds 8 uur, zal in het ,fConcert- en Bioscoopgebouw" voor het Spaarfonds optreden de ,,Vereenlgde Amsterdam- sche Cabaret- en Tooneelgroep". Opgevoerd zal worden de CABARET- RtVUE Kaarten a 1,voor zoover nog ver- krijgbaar, des avonds vanaf 7 uur aan de zaal. Deuren open half acht. HET BESTUUR. KOOPT GE BIJ VAN BOVEN8THAAT 22 JONGENS- EN MEISJESBOEfiEN N.V. Firma P. J. v. <L Sand©. Afdeeling TERNEUZEN. Voor een jaarlijksche contributie van slechts 25 cent, als minimum, kan men lid worden van de Afdeeling Terneuzen voor Luchtbescherming. Zoo alle hoofden van gezinnen dit geringe bedrag afzonderen voor het groote doel„Zelfbeschermlng voor U zelf en voor Uw gezin", is men ver- zekerd van de meest mogeiijken bijstand en hulp in tijden van gevaar. In alle lokalen waar Woensdag de stamkaarten voor de distributie zullen worden uitgereikt zal gelegenheid be- staan zich als lid op te geven. HET BESTUUR. IS CENT PER POND NOORDSTRAAT 84 - van 15 regels 50 cent bij voorult- betaling. Elke regel meer 10 cent. Verwijzingen in het redactioneel ge- deelte naar de in deze rubriek voor- komende advertentiSn vinden niet plaats. DAGMEISJE gevraagd, 15 a 16 jaar. Adres: VERMAST, Slooperij, Terneuzen. GEVRAAGD een Dagmeisje, be neden 16 jaar. Heerengracht 3. GEVRAAGD een gemeubileerde Zit- en of Zit-Slaapkamer voor 2 personen. Brieven onder no. 426, bureau van dit Blad. GEVRAAGD voor direct, een jongste Bediende, voor kantoor en magazijn. Zij, die in het bezit zijn van Mulo-diploma genieten de voor- keur. Brieven onder no. 427, bureau van dit Blad. EEN WOONHUIS te koop of te huur, Nieuwediepstraat 29. Te bevragen bij C. VAN DIX- HOORN, Axelschestraat 129, Ter neuzen. TE HUUR een Woonhuis met grooten tuin. Stationsweg 53. Te bevragen Stationsweg 17. TE HUUR flinke Burgerwoning met ruime schuur, staande Steen- kamplaan 41—43. Adres te be vragen bureau van dit blad. TE HUUR tegen 1 Nov. a.s., een Huis, Westkolkstraat 46. Te bevragen Scheldekade 57. DANSCLUB. Vergadering op Zaterdag 28 October a.s., nam. 8 uur, bij den heer H. DE VRIEZE, Markt. Alle belangstellenden zijn welkom. ALLE dagen Erwtensoep verkrijg- baar, afgehaald een kwartje de Liter aan de AUTOMOTIEK 's Lands Welvaren. VERLOTING N. H. Kerk, Trek king Vrijdag a.s., 's avonds 8 uur indeconsistorieTuinpad. Lotennog verkrijgbaar bij P. J. v. d. Ouden en C. A.v.Fraaijenhoven.velepr. prijzen DROGE Kachelblokjes, lang 14 c.m., van palen electrisch licht, bij elke hoeveelheid. H. BARKER. Steenkamplaan 2d, Terneuzen. EVANGELISATIE der Geref. Kerk. Onze gewone samenkomst zal deze week niet Donderdag maar Vrijdag gehouden worden in „Ons Huis", aanvang half acht. HET BESTUUR.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 4