ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Koningin Wilhelmina en Koning Leopold Arabella de Verschrikkelijke Uitreiken Rijksdistributiekaarten. No 9958 Koningin Wilhelmina richtte zich tot Haar volk. WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1939 79e Jaargang Feuiileton Binnenland bieden hun goede diensten tot oplossing der huidige internationale crisis aan. Donderdag 31 Augustus 1939, POSTVERKEER MET HET BUITENLAND ONZEKER. Mi>inrWKkiM.«i TER NEUZENSCHE COURANT \BONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar 'voor Beigie en Amerika 2,—, overige landen /2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN OE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. De Koningin heeft Maandagavond, om 8 uur van uit de studio van het Hoofdbestuur der P.T.T. de volgenide rede tot Haar Volk gebouden Landgenooten, Op bet ernstige uur waarop wij ons ver- plicbt hebben gezien maatregelen te nemen om land- en zeemacbt op voet van oorlog te brenigen, is bet mij een behoefte een woord tot u alien te richten. De toestand is ernstig. Niet in dien zin, dat alle boop op een vreed- zame oplossing tusscben de betrokken mogendbeden als vervlogen zal moeten wor den bescbouwd. De besprekingen zijn nog niet afgebroken, en zoo lang er geen breuk is, is niet gebleken, dat de vrede moet wijken voor den oorlog. Maar wel moet de toestand als ernstig wor den beschouwd in dien zin, dat belaas ernstig rekening moet worden gebouden met de mo- gelijkbeid dat een conflict zal uitbreken. Mocht deze afscbuwelijke mogelijkbeid werkelijkheid worden, niettegenstaande alle pogingen die zijn en worden gedaan om de wereld voor een ramp zonder wedergade te bewaren, dan zal Nederland in dat conflict naar alle zJjden en met inspanning van alle kracbten en middelen waarover ons land be- scbikt, een strikte onzijdigbeid in acbt nemen en bandhaven. Ik bevestig dit in de onder- steding en het vertrouwen, dat geen der strij- dende partijen Nederland in den oorlog zal willen betrekken. Onze zelfstandigheidspoli- tiek, bij voortduring en met nauwgezetheid gevolgd, heeft niemand aanleiding kunnen geven, daartoe over te gaan. Neutraliteitshandbaving eiscbt de moge lijkbeid, aan den wil tot onzijdigbeid de ver- eiscbte kracht te kunnen bijzetten. Teneinde daartoe tijdig bereid te zijn, beeft de regee- ring beden gemeend niet langer te mogen wacbten met bet nemen van den uitersten voorzorgsmaatregel. Zij, beeft dien zoo bui- tengewoon ingrijpenden maatregel zoo lang mogelijk uitgesteld, docb meende dat nu de tijd gekomen is hem te nemen, teneinde tijdig paraat te zijn. In alle duidelijk- heid wensoh Ik hierbij te doen uitkomen, dat Nederland zich van geen enkele zijde bedreigd behoeft te gevoelen. Het geldt hier een voorzorgsmaatregel, waarvan de uit- zonderlijke omvang door de nu eenmaal heer- schende uitzonderlijke omstandigheden wordt gewettigd. Ook indien mocbt blijken, wat wij alien vurig bopen, dat ons besluit overbodig zou zijn geworden, dan nog zal een ieder moeten erkennen, dat Nederland tegenover zicbzelf zoowel als naar buiten een plicbt heeft ver- vuld waarvan verzuim, gelet op de tbans be- staande verhoudingen, nalatigbeid zou zijn geweest. Ik twijfel niet of gij, staat alien om uwe regeering geschaard, bereid om haar te scbragen, eendrachtig en vastberaden. Ten voile vertrouw ik dat leger en vloot onder alle omstandigheden hun plicbt zullen doen. Allen moeten wij nu bet hoofd koel bouden en zonder ons te laten verontrusten opgewekt en nauwgezet doen wat onze plicbt is. Niet alleen naar leger en vloot gaan tbans mijn gedachten uit. Ik denk ook aan die velen in rijksdienst die in deze dagen van spanning voor een zware taak worden geisteld. In het bijzonder gaan Mij ter barte de tal- looze gezinnen, die echtgenoot, vader of zoons moeten afstaan en Ik geef mij ook rekenschap van de groote matarieele moeilijkheden die dit voor zoo heel velen meebrengt. Maar evenzeer weat ik, dat de Nederland- sche vrouwen in voile berusting en Godsver- trouwen bereid zijn de offers die het vaderland van hen vraagt te brengen. Allen tezamen moeten wij vooral in een tijd als deze blijk geven doordrongen te zijn van een geest van eendracbt en liefde tot den naaste, waardoor alleen het ons mogelijk zal zijn de lasten die ons worden opgelegd ge- zamenlijk en voor elkander te dragen. maar ook met schrijnende wonden te voor- scbijn kwam, en die het sterkte in de diepe overtuiging, dat de menschbeid als geheel aan zicbzelve een edeler, meer opbouwend gebruik van haar kracbten en offervaardigheid verscbuldigd is. De andere is Koningin Wilhelmina, vorstin van een land dat Grotius en zijn rechtsgedach- te voortbracbt, dat door de omstandigheden, maar ook door zijn vasten wil om een zelf- standige politiek van vrede en recbt te voe- ren, buiten den wereldoorlog van 1914 ver- mocht te blijven, buiten de vredesverdragen van 1919, en buiten de slepende conflieten en wrijvingen welke daarvan het gevolg waren. Twee vorsten bieden bun onbaatzucbtige diensten aan voor bemiddeling tusscben de partijen, wier conflict een berbaling, maar dan in nog ontzettender vorm, dreigt te veroor- zaken van de catastrophe welke een kwart eeuw geleden de wereld in nameloos leed onderdoropelde. Twee vorsten, die waarlijk volledig vrij staan tegenover de statengroepen welke nu in bloedige botsing met elkaar drei- gen te geraken. Twee vorsten die, gedra- gen door de waaracbtigste overtuiging huimer volken, nu slechts edn enkelen wenscb koes- teren: ons werelddeel te behoeden voo" een ramp, waardoor overwinnaars en overwonne- nen gelijk zouden worden geteisterd tot in bun diepste wezen. De Belgische premier, Minister Pierlot, beeft den Franscben ambassadeur te Brussel, Bargeton, medegedeeld dat H. M. de Koningin der Nederlanden en Z. M. den Koning der Belgen zich met elkaar hebben verstaan om bun goede diensten aan te bieden ten einde een oplossing te vinden voor de huidige crisis, i Dit aanbod is gericht tot de regeeringen van Frankrijk, Engeland, Duitschland, Italie en Polen. De Nederlandsche regeering beeft een soortgelijke mededeeling gedaan aan de diplo- matieke vertegenwoordiger der vijf bovenge- noemde mogendbeden in Den Haag. Reuter meldt uit Parijs, dat de regeeringen van Frankrijk en Groot-Brittannie aan de Belgische regeering hebben medegedeeld, dat zij bet aanbod aanvaarden. Eervol overleg? Twee vorsten van twee kleine staten doen, meldt bet Handelsblad op, een beroep op de beste en waardigste gevoelens der regeeringen die onmiddellijk zijn betrokken bij het conflict dat onze wereld nu op den rand van een kokenden afgrond beeft gebracbt. De een is Koning Leopold, Koning van een land dat in 1914 door de gebeurtenissen tegen wil en streven werd overrompeld, en dat een lijdensweg moest gaan, waaruit het met eere EEN VROOLIJKE LIEFDESROMAN van Berta Ruck. Vertaald door TEO DE WITTE. 26) Vervolg. Tegen deze door en door gezonde levens- kunst wist Peggy niets in te brengen en ze glimlachte tot eeriig antwoord. ,,Ik zeg je, dat je zoo goed als niets noodig bebt om Eric verliefd te maken", decreteerde Arabella. ,,Je hebt een keurige slanke lijn, zeker, dat mag gezegd worden. Alles wat je te doen bebt, is je behoorlijk te kleeden. En daar- voor heb je beusch geen kostbare japonnen noodig. Daar zit het hem niet in. Je was eens zoo vriendelijk om mij bescheiden op te mer- ken, dat een meisje zich vooral niet te scbreeuwerig moet kleeden. Ik zou je den goeden raad willen geven den gulden midden- weg te bewandelen en je niet te bepalen tot een gefluister", zei miss Ames. Beste Peggy, het is alles zoo akelig somber, zoo akelig be scheiden, wat je aan bebt. Elk strookje dat een beetje vroolijkheid en leven zou kunnen brengen en dat ik er in mijn gedachten als bet ware aan zie, is met een angstvallige kiesehheid weg geknipt. Als je eens een beetje lichter tinten probeerde. Toe, zorg dat ze werkelijk eens naar je kijken. Ja, je mag me uitlachen, maar ik zeg je, dat bet alles erg laag bij den grond, maar dan ook erg practisch is. Jij wil Eric Cattermole..." ,,Maar..." „Wil je hem of niet?" vroeg Arabella wreed op den man af. ,,Eigenlijk wel," gaf Peggy blozend en glim- lachend toe. ,,Welnu, zorg dan dat geen ander met hem gaat schuiven." ,,Je bent een schat," zei Peggy lachend, ,,ik weet zeker, dat je me graag een beetje zou willen helpen om hem aan den haak te slaan." „Natuurlijk," verklaarde Arabella. En even later stapte ze opgelucht naar haar eigen slaapkamer, nadat ze een in vriendschap ge- boden en met vreugde ontvangen nachtzoen had gewisseld met het arme familielid, dat in haar kussen tranen van vreugde lag te schreien. De arme Peggy Delamere had sinds den dag dat ze op Eric Cattermole verliefd was geworden nog nooit zonniger en onschul- diger meisjesdroom gekend dan dien nacht. Het werd een heel licht verhaal van een prins die lang had gezocht om de slapende prinses te vinden, maar dat kwam weer niet uit, want ze was beelemaal geen prinses, neen het bad meer weg van de engelukkige asschepoester... Drie dagen na deze zonderlinge uitwisseling van wederzijdsch vertrouwen in een beschei den jonge meisjes-boudoir, van licht blauw en coquet wit, kwam Eric Cattermole voor den tweeden keer, binnen zoo korten tijd, naar zijn ouderlijk land goed. Ditmaal kwam hij alleen in een geleenden auto met een overvloed van opgewektheid. Hij vulde de bal met zijn opgewekten lacb en begon onmiddellijk zijn snibbige zusters over den hekel te halen. Hij scheen niet alleen zijn enorme varkensleeren valiezen meege- bracht te hebben en zijn beroemde verzame- ling golfsticks, maar tevens een onverzette- lijke docb lachende bedoeling. Die stond te lezen in de houding van zijn jong, welver- zorgd hoofd, in den lach op zijn al te bemind en al te knappe gezicht. Zijn geheele familie zag bet en zij hoorden het alien bij zijn eerste luide vraag: „iEn wat hebben jullie alien met miss Ames uitgespookt?" Want toen hij, ofschoon het juist tijd voor de thee was, aankwam, viel er geen miss Ames te bekennen. Er zijn er niet velen onder de monarcben van de wereld die ten opzichte van het voort- woekerende conflict zoo onpartijdig' kunnen staan als juist deze twee. Koning Leopold zond nog op 23 Augustus, namens de staats- boofden en regeeringen der Oslo-Staten, het hartstochtelijk beroep de wereld in om den zelfmoord van Europ' te voorkomen. „Wij uiten piechtig den wensch", sprak Zijne Majesteit toen, ,,dat de mannen, van wie ie loop der gebeurtenissen afhangt, bereid zullen zijn bun geschillen en eiscben te onderwerpen aan een onderhandeling, ingezet in een geese van broederlijke samenwerking". Dat beroep, dat ook uit naam van onze Koningin gedaan werd, vond steun bij een ander staatshoofd, president Roosevelt, die op zijn beurt, en met al het gezag van het groote, machtige land dat bij vertegenwoordigt, op 24 Augustus bij den Koning van Italie een poging bepleiitc om tot een oplossing door overleg te geraken. Twee dagen later, op 26 Augustus, bezwoer de president der Ver. Staten den Duitschen Rijkskanselier om te willen toestemmen in een ,,wijze van vreedzame regeling". Omstreeks aienzelfben tijd richtte de premier van Canada in gelijken zin een verzoek tot Mussolini, waarop de Duce den 27sten Augustus ant- woordde: ,,Ik zal niets onbeproefd laten tot het bewaren van den vrede op de wereld". Ook in de briefwisseling tusscben Hitler en Daladier, twee ervaren oudfrontsoldaten, zijn zuivere menschelijke accenten neerge- schreven die getuigen van een zelfde groot verlangen naar vrede, eervollen vrede. Uit Engeland is keer op keer verzekerd, dat vreed zame besprekingen mogelijkbeden kunnen openen voor een eervolle oplossing van pro- blemen welke thans even zoovele scheids- muren beteekenen. Wijst dan dit alles niet op een gemeensehappelijk en algemeen men- schelijk ievensbelang, dat alle volken en alle staten gemeen hebben, dat zij alle erkennen, en dat, bij redelijk overleg, ook de middelen moeten kunnen opleveren om bevrediging te brngen zonder het toomelooze brute geweld van den modernen oorlog? Koningin Wilhelmina, Koning Leopold, en hun beider landen, wier ernstige wil om bun onzijdigbeid te bewijzen en te bandhaven, van den kant van beide partijen in bet conflict formeel of bij implicatie is erkend, hebben door het aanbod van hun goede diensten hun geloof in bet gemeensehappelijk bezit van dat algemeen menschelijke verlan gen naar constructieve samenwerking beves- tigd. Zij hebben er den moed aan ontleend om op dit gevaarlijke oogenblik, nu elk mo ment van aarzeling een vonk in het kruit kan doen terechtkomen, hun stemmen te verhef- fen en hun onpartijdige tusschenkomst be- schikbaar te stellen. Op het oogenblik, dat het Duitsche antwoord naar Londen werd ge- zonden, hebben zij door hun aanbod nog een weg willen openen, welke door alle partijen met volledig behoud van eer en prestige zou kunnen wonden ingeslagen, indien de andere wegen zouden blijken dood te loopen. Een wereld, in bijkans ondraaglijke spanning wach- tend op de ontknooping van het drama, dat zich voor haar verbijsterde oogen ontrolt, zal deze onbaatzuchtige poging begrijpen en een bede opzenden, dat zij slagen moge, nu zoo vele andere faalden. ,,Straks zullen honderden millioenen men- schen van harte met ons zijn om den wedloop naar den oorlog te stuiten", sprak Koning Leopold in Brussel een week geleden. In alle landen staan die millioenen, loyaal jegens eigen land en eigen zaa'k, welke zij te goeder trouw rechtvaardig achten, en tot groote en moedige offers bereid, maar snakkend naar het verlossende woord dat aan alien het leven in vrede en humanen opbouw zal teruggeven. De eer van de waardige, menschelijke samenleving, de loyaliteit van mensch tot medemensch, de eerbied voor het leven, staan op het spel. Het beroep der twee vorsten uit de Lage Landen is erop gericht om die eer en die loyaliteit voor alien te helpen redden. ,,Ik geloof dat ze in haar kamer is, niet- waar Peggy?" vroeg mrs. Cattermole. Zij had haar oudsten zoon juist een omstandig verhaal gedaan betreffende de versehillende kwellingen waaraan haar arme adellijke hart wederom had blootgestaan en die haar aan den vooravond van een van haar kostbare zenuwaanvallen hadden gebracht. .Manoeuvre", flapte Amber eruit met een blik die zeggen wou: ,,ze steekt zich in haar krijgsdosch, om straks met verf en veeren op het oorlogspad te trekken en een nieuw slachtoffer te maken." De thee liep dus zonder Arabella ten ein de. Toen Eric een kijkje ging nemen in de stallen, liet Pearl Cattermole zich ineens ont- vallen „Wil dat dus zeggen, dat ik het ontzettend kind zal moeten zoenen, zoodra ze mijn schoonzuster is geworden. Dat kan ik je al- vast wel zeggen moeder, dan ga ik nog veel liever..." Pearl verdwijn onmiddellijk naar de stu- deerkamer!" dan ga ik nog liever als blinde passa- gier naar Canada om er midden in de prairie in een ranch te leven. Dan zal ik in ieder geval zoo ver weg zijn, dat ik onmogelijk zelfs maar het geluid van miss Ames' stem zal kunnen hooren, indien ze haar ,,ja, ik wil" zal uitspreken!" Peggy, die het enfant terrible naar de stu- deerkamer moest leiden kon maar met moeite een glimlach onderdrukken, toen ze haar vroeg ,,En als miss Ames weer eens zou zeggen: Ik wil niet?" „Wat! Dat kan je net denken! De oudste zoon!" beweerde de bakvisch met al de luid- ruchtigheid van een modern kind. ,,Ik wed om een shilling... nee, om een halve kroon, Peggy, dat zij hem den eersten keer den bes- ten al om den hals vliegt." Peggy was te eerlijk om een weddenschap aan te gaan, waarvan zij den uitslag te voren De Burgemeester van TERNEUIZEN maakt bekend, dat de Rijksdistributiekaarten uitge- reikt zullen worden op: van 81 en 25 uur. De uitreiking geschiedt stembureauxgewijze. Ieder hoofd van een gezin of die hem bij afwezigheid of ziekte vervangt, meldt zich dus op bovenvermelden datum aan het lokaal waar hij gewoon is zijn stemplicht te ver- vullen. Teneinde onnoodig wachten te voorkomen, wordt ieder aangeraden zooveel mogelijk te komen op het tijdstip waarop hij anders kwam stemmen. Hoofden van gezinnen, die nog geen stem plicht hebben te vervullen, alsmede vreemde- lingen, melden zich mede aan het lokaal voor het stemmen in hun wijk aangewezen. Inlichtingen dienaangaande kunnen door Uw buren verstrekt worden. Terneuzen, 29 Augustus 1939. De Burgemeester van Terneuzen, P. TELLE GEN. ONTSPANNING VOOR MILITAIREN. Prinses Juliana en Prins Bemhard f 10.000. Dezer dagen hebben Prinses Juliana en Prins Bernhard het bureau ontwikkeling en ontspanning van het algemeen hoofdkwartier verblijd met een gift van 10.000. Zooals men weet, tracht dit bureau de sol- daten, die ter verdediging van onze grenzen onder de wapenen zijn, door ontspanning in hun vrijen tijd eenige vergoeding te geven voor de offers, die zij hebben moeten bren gen. Het bureau heeft deze gift in groote dankbaarheid jegens de Prinses en den Prins aanvaard in de verwachting, dat dit voorbeeld door velen zal worden nagevolgd. In verband met den huidigen internationa- len toestand wordt er de aandacht op geves- tigd, dat de postverzending naar het buiten land zoowel met trein als met luchtdienst of schip met groote onzekerheid plaats vindt door de opheffing van versehillende verbin- dingen. Het P.T.T.-bedrijf heeft alles in het werk gesteld om de tijdige overkomst van de cor- respondentie zooveel mogelijk te bevorderen. Vertraging in de overkomst van de stukken kan echter, vooral in het verkeer met ver- afgelegen en overzeesche landen, niet steeds worden voorkomen. DE ARBEIDSBEURZEN EN DE BIJZONDERE OMSTANDIGHEDEN. De regeeringspersdienst deelt mede, dat de directeur van den rijksdienst der werkloos- heidsverzekering en arbeidsbemiddeling in overleg met de contactcommissie voor de arbeidsmarkt, waarover in de bladen reeds mededeelingen zijn opgenomen, aan de direc- teuren der districtsarbeidsbeurzen heeft op- gedragen, om, in verband met de tegenwoor- dige buitengewone omstandigheden er voor zorg te dragen, dat alle aanvragen van werk- gevers om personeel, waarin de arbeidsbeur- zen ter plaatse of uit het district niet kunnen voorzien, elken dag aan hem doorgezonden worden. Deze aanvragen worden dan in het dage- lijksche bericht aan de andere arbeidsbeurzen doorgezonden, opdat zoo spoedig mogelijk de elders in het land beschikbare arbeidskrach- kon vaststellen. Maar zij dacht er het hare van. Zij antwoordde heel kalm: „Ik geloof, dat zij hem niet zoo vlug in de armen zal vliegen. Ik geloof zelfs, dat zij hem zal weigeren." En dan te moeten denken, dat Peggy, na dit alles, ten slotte, toch ongelijk had... En dan te weten, hoe dit alles gebeurde... Maar dat vertel ik in het volgende hoofdstuk. HOOFDSTUK XIII. Arabella zet iemand op zijn nummer. De familie Cattermole had volkomen gelijk gehad, toen ze in de komst en de gedragingen van hun oudsten zoon een zekere bedoeling hadden gelezen. Hij was dien middag naar ,,De Schuur" gekomen met geen ander oog- merk dan een der wilde angsten van zijn ge heele familie te ve'rwerkelijken. Hij was van plan om miss Ames ten huwe- lijk te vragen. Sinds zijn laatste bezoek had hij inderdaad aan niets anders meer gedacht. Peggy had volkomen gelijk gehad met haar veronder- stellingen. De indruk, dien het meisje toen op hem gemaakt had, was elke dag versterkt. En vooral het nieuws, dat zijn vriend Wyn- stone hem eigenlijk voor was geweest, maar ten slotte met den kous over den kop was af- gedropen, had dien allerbesten indruk nog ver sterkt. Hij wist hoe Silly Billy er onder ge leden had en er nog onder leed. Het is niet meer dan menschelijk, dat Arabella hierdoor in Eric's oogen verbazend gestegen was. En niet minder menschelijk mag het genoemd worden, dat Eric eerst nu een driftig verlan gen kreeg om dat meisje voor zich te winnen. 'Het meisje, dat den moed, den zedelijken moed had gehad, om een adellijken candidaat af te wijzer.. Dat het had durven bestaan om de geheele familie Cattermole te trotseeren. Dat een hertogin van Countshire op haar nummer had durven zetten. Het waren alle kwalitei- ten kunnen worden aangeboden. Hierdoor ont- staat de mogelijkheid om zeer snel zoo goed mogelijk in de behoeften van het bedrijfsleven te voorzien. Den werkgevers wordt aange raden zich thans meer dan ooit om personeel tot de organen der arbeidsbemiddeling (ar beidsbeurzen en -agentschappen) te wenden. Veel stagnatie in de bedrijven kan hierdoor voorkomen worden of zeer snel worden op- geheVen. VERKEERSVOORSCHRIFTEN VOOR MILITAIRE BESTUURDERS. De chef van den generalen staf heeft be- paald le. Dat de militaire bestuurders de ver- keersvoorschriften, met uitzondering van die voorschriften, welke aan ander verkeer te hunnen opzichte voorrang geven, moeten blij ven opvolgen, voorzoover zulks met de behan- gen van hun dienst strookt. Zoo zullen zij rechts moeten houden, niet rechts mogen in- halen, maximumsnelheden moeten inacht- nemen en verkeersteekenen moeten opvolgen. 2e. Dat de militaire bestuurders geen voor rang behoeven te verleenen aan ander ver keer, doch ten opzichte van dat andere ver keer niet zullen mogen doorrijden, dan met inachtneming van een groote mate van zorg- vuldigheid in het bijzonder t.o.v. verkeer dat ingevolge de normale verkeersvoorschriften voorrang zoude hebben, opdat de kans op aan- rijdingen zooveel doenlijk worde beperkt. Het vorenstaande geldt niet ten opzichte van het verkeer op voorrangswegen, aan welk verkeer onder alle omstandigheden den voor rang moet worden gelaten. 3e. Dat als militaire bestuurders in den zin van deze order slechts worden aange- merkt de bestuurders van vierwielige motor- rijtuigen, voorzien van het rood-wit-blauw- kenteeken, alsmede de bestuurders van twee- wielige motorrijtuigen, voorzoover deze laat ste bestuurders door de terzake bevoegde mi litaire beVelhebbers voorzien worden van een breede rood-wit-blauwe band om den linker- arm. VERBOD TOT BEWERKEN VAN VETTEN EN OLIEN TOT ZEEP EN VAN CRISIS- PRODUCTEN TOT VEEVOEDER. Het bewerken, doen bewerken, verwerken en doen verwerken van: olien en vetten tot harde, zachte vloeibare zeep, zeeppoeder, vlok- ken, -schilvers, alsmede waschpoeder, is, be- houdens verleende ontheffing, voor een tijd- vak aanvangend met ingang van Maandag en eindigend op 1 Januari 1940, verboden. Het verwerken of doen verwerken, alsmede het bewerken of doen bewerken van alle bij of krachtens artikel 1, onder 5 o van de land- bouwerisiswet 1933 aangewezen crisisproduc- ten tot veevoeder, is van Maandag af tot 1 Januari 1940 verboden, voor zoover geen ont heffing is verleerid. Ook het dorschen van deze crisisproducten is verboden. De uitvoer er van is slechts toegestaan aan een door den minister van Economische Zaken voor elk dier crisis-producten daartoe als mo- nopoliehoudster aan te wijzen crisis-organisa- tie. Bij Kon. besluit van 28 Augustus, dat Maandag in werking is getreden en tot 1 Ja nuari 1940 geldt, is een regeling afgekondigd houdende de verplichting tot inventarisatie en het verbod van afleverep, vervoeren, be en verwerken van crisis-producten. BELANGRIJKE VERANDERING IN DE LEIBENG VAN HET LEGER DES HEILS. Het hoofdkwartier van het Leger des Heils te Amsterdam deelt thans mede, dat reeds eenige maanden geleden door den commandant het verzoek aan den generaal werd gedaan, om goed te keuren, den actieven dienst te verlaten. Hoewel van het begin af de gene raal, die ook met de zware eischen physiek zoowel als anderzins, welke aan de leiding van ten van een geboren edelvrouw, redeneerde Eric. Nu hoorde hij ten overvloede dien zelf- den avond van Amber, dat zijn broer Basil den armen Wynstone in diens noodlotsgang was gevolgd en hetzelfde echec had geleden. Dat maakte hem als het ware krankzinnig. Immers, nu zou de overwinning volkomen worden. Nu gold het niet een dier vele ge- vallen, waarin een titel en wat geld voldoende waren om een lief gezichtje uit de lagere standen te doen bezwijken voor het eerevol aanbod. Dit lief gezichtje bleek een karakter te bezitten. Zij stelde zich niet met de eer ste de beste gelegenheid tevreden en had wel degelijk onder al de meer dan gewenschte partijen haar eigen keuze gedaan. O, Eric, de onweerstaanbare, de charmeur, de held, hij twijfelde er geen oogenblik aan, op wie die keuze was gevallen. Hij zou als het ware over de lijken van zijn vriend en broeder heen stappen, recht op het ongenaakbare kind af. Zijn onweerstaanbare glimlach zou vol doende zijn om Arabella haar hooghartig standpunt te doen verlaten en hem te doen volgen naar het paradijs dat hij voor haar be reid had en waarvan zij het glanzend centrum zou worden. Het is een algemeen gezegde, dat mannen in liefdeszaken echte schapen zijn. Het feit, dat deze waarheid tot in den treure wordt herhaald, doet niets af aan haar onbetwiste echtheid. Mannen zijn echte schapen. Zij zijn er altijd voor te vinden om iets te bewonderen, indien die bewondering reeds is getoond. Zij zien ineens een onnoembaar aan- tal redemen om iets te bewonderen, indien er reeds een onnoembaar aantal bewonderaars is. 'Of om het eens ruw, maar recht uit, te zeg gen: indien er den een blauwtje heeft ge- loopen, bekruipt alle anderen een onbeschrij- felijke lust om op hun beurt hun ongeluk te beproeven. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 1