Sport Gemengde Serichten Laatste Berichten aanvaring op de westerschelde. AXEL. VOETBAL. AUTO DOOR TRAM GEGREPEN EN VERNIELD. AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. VRACHTAUTO TEGEN TRAM OPGEREDEN EN IN BRAND GEVLOGEN. OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. WEERBERICHT. DE LUGUBERE VONDST IN DEN KOFFER. Zaterdagmorgen vroeg is het Nederlandsche stoomschip Heemskerk, komende van Amster dam en op weg naar Antwerpen, op de Wes terschelde op de reede van Vlissingen in aan- varing gekomen met het van Antwerpen ko mende Zweedscfae stoomschip Gerania. De Gerania werd midscheeps getroffen en begon spoedig na de aanvaring water te ma- ken. Om zinken te voorkomen zette de kapi- tein het schip op een zandplaat in de nabij heid van Breskens. Daar bleek, dat onder de waterlijn ter hoogte van de machinekamer een flink gat was ontstaan. Boven de waterlijn vertoonde de Gerania een deuk van groote af- meting. Door alle pompen in werking te stel- len slaagde men erin het sohip boven water te houden. In den loop van den dag werd de Gerania naar Rammekens gesleept en daar aan den grond gezet. Er zou een bekisting worden aangebracht, waarna het schip naar een dok in Antwerpen of Rotterdam kan wor den overgebracht. De averij die de Heemskerk heeft opgeloo- pen is van niet zulk een ernstigen aard. Het schip, dat een deuk in het voorschip kreeg en eenigszins water maakte in de voorpliek, ging voorloopig op de reede van Vlissingen voor anker. Omtrent de oorzaak van de aanvaring tastte men volkomen in het duister. ADMINISTRATED LAMiOl.W HOOGESCHOOL. Bij Kon. besluit is benoemd tot administra- teur der Landbouw Hoogeschool te Wagenin- gen onze vroegere stadgenoot, de heer L. Th. Wilhelmy van Hasselt, thans te Den Haag. DE ZWINTENTOONSTELLING. De tentoonstelling, welke betrekking heeft op het Zwin en te Kadzand wordt gehouden tot en met 31 Augustus, wordt zeer druk be- zocht. Van heinde en ver zijn de bezoekers komen opdagen. Het register is reeds door honderden bezoekers geteekend, waaronder zedfs een Minister, de Comm. der Koningin, een inwoner van Instabul enz. Van het ten- toonstellingsgebouw heeft men een prachtig gezicht over het Zwin, over het water en over het mooie Zeeuwsche duin- en landschap. Voor hen, die ook tot de bezoekers willen gaan behooren, melden wij, dat de tentoon stelling alleen open is van 2 tot 6 uur en dat het Zwin gemakkelijk te vinden is door de verschillende paddestoelen, die de A.N.W.B. heeft doen plaatsen en waarop de richting naar het Zwin is aangegeven. Na een bezoek aan de tentoonstelling is een wandeltocht door het Zwin zeer aan te bevelen, om dan uit te rusten op een door V.V.V. te Cadzand geplaat- ste bank. LANDLOOPERIJ. Dezer dagen verscheen op de gemeente- secretarie te Breskens een persoon, die zeide dat hij was komen loopen van Duinkerken. Hij was den vorigen nacht in Sluis oridergebracht in een arrestaiitenlokaal en verder geloopen naar Breskens. Hier verzocht hij om geld voor overtocht naar Vlissingen, wat hem niet werd verstrekt, waarop de man zich boos maakte en verklaarde, dat, wanneer men hem geen geld voor overtocht verstrekte, hij verschillen de ruiten zou inslaan, opdat hij dan opgebor- gen zou worden. Vooraleer hij daartoe in de gelegenheid kwam, is hij aangehouden wegens landlooperij. Bij onderzoek bleek, dat de per soon, zekere B., van beroep zeeman, sinds korten tijd uit een rijkswerkinrichting was ontslagen. Hij is ter beschikking van de justi tie gesteld en nog denzelfden dag veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en 2 jaar en 9 maanden opzending naar een rijkswerkinrichting. EEN KIST MET ANTIEK AARDEWERK OPGEVISCHT Toen het motorvisschersvaartuig de ARM 35, schipper L. Schroevers, in de nabijheid van de haven van Burgsluis ter vischvangst was en daarbij zijn vischnet op haalde, om de vangst aan boor te hijschen, bleek, dat er een houten kist in het net zat. De kist werd aan boord geopend, waarbij de inhoud bleek te be- staan uit een 32-tal verschillende voorwerpen, zooals borden, bekers, vaasjes en twee asch- bakjes. alles vervaardigd van aardewerk. Eten en ander zag er nog bijzonder gaaf uit. Het hout van de kist was al zoodanig verwaterd, dat het niet meer drijvend kon blijven en direct zonk toen een stuk in zee geworpen werd. Het verpakkingsmateriaal was geheel verteerd. Wei een bewijs, dat deze kist gerui- men tijd op den zeebodem gelegen heeft. Onze correspondent uit Veere meldt ons nog: Het spreekt vanzelf, dat de net'ten danig geleden hebben, doch een dergelijke schade zal de schipper wel voor de vondst hebben over gehad. Te oordeelen naar de versiering, zal het aardewerk van Spaanschen of moge lijk wel Marokkaanschen oorsprong zijn en ze bestaan uit enkele prachtige schalen, een sier- lijk twee-oorig kannetje, kleine kannen en am- pullen, drielingampullen en dergelijke, alle verslerd en gekleurd. Daar, naar aanleiding van het vreemdelingenbezoek ter plaatse, bij aankomst en bekend wording te Veere al da- delijk belangstelling getoond werd in de vondst, werden van verschillende zijden ver- soheidene aanbiedingen gedaan, doch de schip per is doorgevaren naar Amemuiden. Hij heeft de heele lading meegenomen in afwach- ting van taxatie. (Midd. Crti) EEN ONVOORZICHTIG MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Op den rijksweg te Krabbendijke waren drie meisjes komende per rijwiel uit de richting Bergen op Zoom, afgestapt om aan de over- zijde van den weg drinkwater te halen. In snelle vaart naderde uit dezelfde richting een auto. Een der meisjes stak den weg over en bereikte nog tijdig de overzijde. Het andere meisje, dat haar volgde, waagde dit ook, maar met het gevolg, dat zij werd aangereden, hoe- wel de autobestuurder krachtig remde. Met een ernstige vleesohwonde aan een der beenen, werd zij opgenomen. Het derde meisje, dat was blijven staan, kwam, evenals de eerste, met den schrik vrij. Het gewonde meisje, mej. N. uit Rotterdam en logeerende te Krui- ningen, is na voorloopig door zuster De Raadt verbonden te zijn, naar Kruiningen vervoerd. JONGEN VERDRONKEN. In de haven langs den Westhavendijk onder de gemeente Goes is de aldaar wonende 9- jarige jongen A. K. te water geraakt en ver- dronken. Het ongeval werd alleen gezien door zijn 6-jarig broertje, met wien hij aan het spelen was. Toen het knaapje het verhaal thuis ver- teld had, is men dadelijk begonnen met dreg- gen. Spoedig was het lijkje toen opgehaald. Een dokter heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Het „Irene"-feest op het Zoute-Spui. Het „Zoute Spui", onze Noordelijke Axel- sche (en ten deele Zaamslagsche) buurtschap, had zich reeds vele weken tevoren opge- maakt, om ditmaal niet alleen zelfstandig te feesten bij de geboorte van de tweede Oranje- telg, maar zelfs zich beijverd om in het land van Axel de „primus" der feestvierenden te zijn. De Spuienaren in trits met Schapenbout en Magrette lieten het niet bij praten, maar ble- ken mannen van de daad te zijn. En ofschoon wel ongeveer 90 procent van de bevolking dezer buurten uit arbeiders bestaat, de offer- vaardigheid bleek groot genoeg om door te zetten en de kroon op het werk te plaatsen. Alzoo vierde Spui op waardige wijze het ge- taoortefeest onzer jongste koninklijke telg Irene op j.l. Zaterdag. Geen huis dat niet bevlagd of versierd was in deze zoo van Oranjeliefde blakende buurt. En de 12e Augustus 1939 zullen onze Spuiena ren niet licht vergeten. Kinderspelen van diversen aard, maar ook voor de ouderen vul- den de middaguren. De belangstelling hiervoor was buitenge- woon groot. De gecostumeerde voetbalwed- strijd en de stoelenwedstrijd waren wel de grootste attracties van het middagprogram. In de avonduren kwam de Chr. Muziek- vereen. ,,Hosanna" het feest opluisteren en "dit verhoogde de feestpret nog in beduidende mate. Het slot van deze buitengewone dag voor iSpui was de lichtstoet, die te 9 ure vanaf de Magrette begon en voorafgegaan werd door ,(Hosanna", dat onder het spelen van de pit- tigste marschen de weg over de tamelijk lange Spuidijk bekortte. Het behoeft geen betoog, dat de pret in de latere avonduren het hoogtepunt bereikte. Er Werd gehost en gesprongen, gedanst en ge- zongen, kortom de sfeer eigen aan onze nationale feesten was vaardig geworden over het anders zoo vredig rustige gehucht, dat nog maar zelden op zoodanige wijze van zijn liefde voor Oranje deed blijken. Prijswinners van alle wedstrijden, enz. te vermelden, zou buiten het bestek van onze plaatsruimte vallen en zoo volstaan wij dus met een eere-saluut te brengen aan de volijverige feesteommissie van Spui en Magrette en hoe- zeer wij ook voelen voor een feest voor de ge- heele gemeente, dit mag tot eer van de feest- Vierders van Zaterdag gezegd worden: Als de kom zich op dezelfde wijze uitleeft op de voor de feestelijkheden te bestemmen dag (en) wordt het wel een ,,schlager"! De gezindhefd tot feestvieren werkt blijk- baar zeer aanstekelijk, aangezien op Zaterdag 26 dezer, naar wij vernemen, ook de Axelsche ■Sassing voomeniens is een „buurtfeest" te organiseeren. TERN. ROYS—SLUISKIL. 1—7. Als eerste van de voorbereidende wedstrij den voor de competitie had gister plaats de ontmoeting tusschen Terneuzensche Boys en iSIuiskil. Er viel voor de toeschouwers niet veel fraais te genieten. Hoewel Sluiskil veel ster- ker was, ontbrak het toch ook in deze ploeg aan samenspel. De bal werd steeds maar doel- loos verplaatst. Dat zij tenslotte nog een groote overwinning behaalde, kwam doordat de Boys er in het geheel niets van terecht brachten; het spel bij deze ploeg was al heel bedroevend slecht. Ofschoon Sluiskil vanaf het begin in de meerderheid was, duurde het toch geruimen tijd eer zij een doelpunt wist te maken, onmid- dellijk daarna gevolgd door een tweede. Vlak voor de rust zag Sluiskil haar voorsprong op 03 gebracht, doordat de verdediging van de Boys den bal in eigen doel werkte. Na de pauze kwam het eerste doelpunt van de zijde van de Boys, 13. Sluiskil beant- woordde dit doelpunt direct door van haar zijde er ook een bij te voegen, 14. De kleine opleving die wij bij de Terneuzensche Boys zagen, was spoedig voorbij, ja, het ging zoo mogelijk nog slechter dan voor de rust. De gasten wisten aan hun doelpuntenserie er nog drie bij te voegen, terwijl het aan de Boys geen enkele maal meer gelukte, zoodat het einde kwam met een wel groote, maar toch niets-zeggende overwinning voor de Sluiskil- sche ploeg. DE KOFFER MET HET VROUWENLIJK. Vermoedelij-ke dader gearresteerd. De Amsterdamsche justitie, die de leiding van het onderzoek heeft genomen, is er in geslaagd op zeer snelle wijze opheldering te brengen in de zaak van den te Terschuur nabij Bameveld gevonden hutkoffer, waarin zich een gedeelte bevond van een vrouwenlijk. Gemeld wordt n.l., dat op verzoek van de Amsterdamsche justitie Vrijdagavond te Semarang is gearresteerd de Amsterdammer P. L. K., oud 36 jaar, die ervan verdacht wordt zijn vrouw, oud 44 jaar, waarmede hij sedert vier jaar getrouwd was, te hebben ver- moord en daarna het lijk op de reeds bekende wijze getracht heeft te verbergen De man was in dienst van de Stoomvaart- Mij. ,,Nederland" en voer als hofmeester op de „Johan de Witt". Op 4 Augustus was hij met dit schip te Batavia aangekomen, op 16 Augustus zou hij weer naar Nederland ver- trekken met hetzelfde schip. Waschnutamer was een aanwijzing. De zuster van de vermoorde vrouw, die met haar man in de omgeving van de Pieter Aertz- straat woont te Amsterdam, had door de radio een oproep gehoord waarin melding gemaakt werd van het waschnummer 273, dat gevonden was op de kleeren welke om het lijk in den koffer waren gevonden. Dit nummer kwam haar bekend voor en toevallig had zij in huis een schort, dat aan haar vermiste zus ter had toebehoord. Haar zuster immers was sedert 24 Juni spoorloos verdwenen. Aan haar zwager, den hofmeester, had zij reeds kort na dien datum gevraagd, waar haar zuster toch was. De man had toen geantwoord, dat dat hem niet meer aanging, omdat zijn vrouw er met een anderen man vandoor was, en dat hij haar met dien man in een auto had zien zitten. Be zuster nam dit voor haar vreemde verhaal maar niet voetstoots aan en einde Juni vervoegde zij zich op het bureau Pieter Aertzstraat, waar zij de opsporing van haar zuster verzocht. Dit was echter niet moge lijk zonder haar zwager, den hofmeester hier- in te kennen, en deze gaf van het verdwijnen van de vrouw op het politiebureau weer dezelfde verklaring, zoodat geen onderzoek naar de ,,weggeloopen vrouw" werd ingesteld. Toen nu ec'hter de zuster dit waschnummer door de radio hoorde omroepen, stelde zij zich onmiddellijk met de politie in verbinding. Nadat de officier van justitie te Utrecht was gewaarschuwd, werd het onderzoek verder in handen gesteld van den officier van justitie te Amsterdam, Mr. L. de Blecourt. Het bleek, dat de woning, die tot 24 Juni door het echtpaar K. was bewoond geweest, thans leeg stond. Een buurman, die wel met de familie bekend was, kon inlichtingen geven. De hofmeester had ook aan hem ver- teld, dat zijn vrouw hem verlaten had en daarom wilde hij zelf de woning zoo spoedig mogelijk ontruimen. Hij had een opkooper ontboden en zijn inboedel van de hand gedaan. Buurman hielp den hutkoffer in een auto laden. Op den avond van den 24en Juni had hij aan zijn buurman gevraagd, om hem even te willen helpen met het naar beneden brengen van een zwaren hutkoffer, die naar zijn zeg- gen zijn kleeren en particuliere bezittingen bevatte. De buurman had graag een handje geholpen, doch de koffer, die op een portaal- tje op de tweede verdieping van het huis stond, bleek heel zwaar te zijn. Toch gelukte het hem met behulp van den hofmeester het zware voorwerp naar beneden te krijgen en te laden in een huurauto, die voor de deur stond. De hofmeester had hem gezegd, dat hij naar Deventer ging en dat hij een auto zonder chauffeur had gehuurd. Voorts vroeg hij nog aan zijn buurman om voor hem even een tele gram naar zijn familie te Deventer te sturen, dat hij op weg was naar hen toe. De buur man gaf dit telegram telefoniseh op en dit biijkt thans bij het onderzoek een geluk te zijn, want via het girostrookje, dat de buur man, die nog Vrijdagavond uitvoerige verkla- ringen tegenover de justitie heeft afgelegd, bleek nauwkeurig aan wien, op welke datum en welk tijdstip dit telegram is verzonden. De buurman, die geholpen had met het transport van den koffer, verklaarde tegen over den officier van justitie, en den waar- nemenden chef van de vierde sectie, commis- saris G. H. Jutte, dat de koffer waarin het stoffelijk overschot van een vrouw is gevon den, precies zoo'n koffer was als hij op den 24en Juni naar beneden had helpen dragen. Natuurlijk droeg de koffer geen initialen of andere zeer opvallende kenmerken, zoodat deze getuige niet met absolute stelligheid kon verklaren, dat het dezelfde koffer was, wel- ken hij had helpen dragen. Bij deze verklaring komt nog, dat de plaats, waar de koffer gevonden is, n.l. bij Terschuur onder Barneveld, door den gearresteerden hof meester kan zijn gevolgd op zijn weg naar Deventer. De plaats, waar de koffer gevonden is, ligt n.l. betrekkelijk dicht bij den weg en degene, die den koffer uit de auto naar de vindplaats sleepte, behoefde hem slechts over korten af- stand te vervoeren en slechts een wrak prik- keldraadhekje moest worden gepasseerd. Zooals wij reeds schreven, meldde de zuster van de vermoorde vrouw zich aan het politie bureau in de Pieter Aertzstraat, waar bij de verbijsterende mededeeling over het wasch nummer deed. Vanzelfsprekend kwam onmid dellijk het apparaat van justitie en politie in werking. Het parket, de commissaris van po litie, eenige rechercheurs en de politiedeskun- dige dr. van Ledden Hulsebosch, stelden in de woning, welke nog niet weder verhuurd was, een nauwkeurig onderzoek in. De duisternis was reeds gevallen en electrische looplampen moesten worden aangebracht, om met resul- taat dit werk te kunnen verrichten. Bij de gootsteen vond men op den grond bloedsporen, welke echter niet bijzonder dui- delijk waren. Duidelijker waren de sporen in een zijkamer, waar, toen de familie er nog woonde, een divan stond. In die kamer heeft dr. van Ledden Hulsebosch met zekerheid bloedsporen herkend. Het huis bleek overal goed te zijn schoongemaakt. De vloeren waren danig met bleekpoeder bewerkt en blijkbaar was alles in het werk gesteld om geen enkel spoor achter te laten. Nog andere aanwijzingen. Er zijn echter nog andere aanwijzingen, waaruit de justitie mag concludeeren, dat het lijk, dat in den koffer is gevonden, het stoffe lijk overschot is van de vrouw van hofmeester K. De lichaamsbeschrijving, welke men thans van familieleden heeft gekregen, past op't ge vonden gedeelte van het lijk. Bovendien had men in den koffer behalve kleeren en lappen, een paar kousen gevonden, welke gestopt wa ren op de wijze, zooals de vermoorde vrouw dit pleegde te doen. Deze verklaring werd af gelegd door de zuster van de vermoorde. Vanzelfsprekend zijn ook de buren van K. aan een verhoor onderworpen. Zij hebben ech ter niets verdachts gehoord, noch hebben zij iets gemerkt van een vechtpartij of van ge- schreeuw. iHet is naar het oordeel van de justitie niet waarschijnlijk, dat de vrouw op 24 Juni is ge- dood, waarschijnlijk ge'beurde dit reeds een paar dagen eerder en is de romp in de hutkof fer gelegd eenige dagen nadat het afschuwe- lijk misdrijf is gepleegd. Dit is uit de sectie gebleken. Toen de justitie zooveel aanwijzingen tegen Pieter L. K. had, werden onmiddellijk maat- regelen getroffen om tot arrestatie te kunnen overgaan. Het bleek, dat de man als hofmees ter derde klasse in dienst was van de Stoom- vaart fMaatschappij Nederland" en dat hij werkzaam was aan boord van de ,,Johan de Witt". Hiermede was hij op 5 Juli van Am sterdam vertrokken en op 4 Augustus te Ba tavia aangekomen. Op 16 Augustus a.s. zou hij weer met het schip vertrekken. Het was dus nu zaak hem in Indie te arresteeren, voor hij er de lucht van zou krijgen, dat de justitie hem van dit vreeselijk misdrijf zou verdenken. Onmiddellijk seinde de officier van justitie te Amsterdam naar zijn ambtgenoot te Bata via. Tevens vroeg hij aan den rechter-commis- saris een bevel tot in bewaringstelling van K., dat door den rechter-commissaris, nrir. Dijk- sterhuis, werd afgegeven. Nadat ook dit bevel naar Batavia was doorgegeven, was het wach- ten op de berichten uit Indie, betreffende de arrestatie. Verdachte n.l. heeft in Indie nog eenige familieleden, zoodat men niet wist waar hij zijn kort verlof op Java zou door- brengen. Des middags kwam bij den officier van justitie mr. de B16court, het bericht bin- nen, dat verdachte te Semarang is aangehou den. Hij zal zoo spoedig mogelijk op transport worden gesteld naar Amsterdam. Politie en justitie zetten het on.derzoek van zelfsprekend nog met kracht voort, hoewel de aanwijzingen tegen verdachte reeds thans zeer sterk zijn. De hofmeester is voor de justitie geen on- bekende. Hij is eenmaal voor een vermogens- delict veroordeeld. Ongeveer vier jaar geleden is hij getrouwd. Het echtpaar had geen kinderen. (Zie verder Laatste Berichten.) VRAOHTWAGEN DOOR TREIN VERPLETTERD. Vier dooden en tWee ernstig gewonden. Vrijdagmiddag heeft op de spoorlijn Utrecht Den Bosch, op de grens van de gemeenten Schalkwijk en Houten, een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij drie personen op slag gedood werden, een persoon levensgevaarlijk werd gewond en nog twee anderen ernstige wonden hebben opgeloopen. Ben van de gewonden is later eveneens be- zweken. Op den tijdelijken overweg, die ter plaatse in verband met de verbreeding van het Am sterdamRijnkanaal is aangelegd, is een vraehtauto, op weg naar iJsselstein, door een electrisohen trein uit Utrecht, gegrepen. De slag was onj^ettend en kon tot ver in den omtrek worden gehoord. De vraehtauto werd i totaal versplinterd en de overblijfselen wer- i den later op korten afstand in de sloot langs den spoordijk teruggevonden. I1 De vraehtauto behoorde zeer waarschijnlijk aan Gebr. Boer te IJsselstein, terwijl ook de overige vier inzittenden van den wagen tot de familie Boer zouden behooren. Op slag ge dood werden Wijnand Boer en Leendert Boer. De naam van den derden doode is nog niet bekend. Nader wordt nog gemeld: De slachtoffers van het verschrikkelijk on- geluk zijn de gebroeders Boer uit IJsselstein, Wijnand, Leendert en Teunis, terwijl de vierde doode een neef van hen is. De vier slachtoffers, alsmede de twee em- stig gewonden keerden omstreeks 3 uur met een vraehtauto, waarop zich eenige fietsen en leege fruitkisten bevonden, terug van de vei ling te Werkhoven. Zij namen hierbij den kortsten weg langs de noordzijde van het nieuw gegraven AmsterdamRijnkanaal, waar zich tijdelijk een hulpweg bevindt, welke in de gemeente Houten uitkomt op een onbewaak- ten overweg in de lijn UtrechtDen Bosch en aansluiting geeft op een weg, uitkomend op den rijksweg SchalkwijkUtrecht in de gemeente Schalkwijk. Vermoedelijk heeft de bestuurder van den vrachtwagen niet voldoende acht geslagen op den met groote snelheid naderenden electri- schen trein, welke om 3.10 uit Utrecht was vertrokken in de richting Den Bosch en om streeks 3.15 uur, daar den onbewaakten over weg passeert met een snelheid van ongeveer 120 KM. per uur. Mogelijk heeft de bestuur der een foutieve berekening gemaakt en nog gedacht den overweg veilig te kunnen pas- seeren, nog voordat de naderende trein dien zou hebben bereikt. Ooggetuigen verklaarden, dat de vraeht auto den overweg vrijwel geheel was gepas seerd met een kalmen gang, toen de wagen aan de achterzijde van den laadbak door den trein werd gegrepen en totaal versplinterd. De gevolgen waren ontzettend. Tot ver in den omtrek lagen de brokstukken van de vraehtauto, zoodat men zich moeilijk meer een voorstelling kon maken van den werke- lijken toestand van den wagen voor de nood- lottige botsing. Te midden van deze brok stukken lagen op verschillende afstanden de zwaar verminkte lichamen van de drie ge broeders Boer, die op slag werden gedood, als mede de lichamen van de drie overige inzit tenden van den vrachtwagen, die nog teeke- nen van leven gaven, toen hulp kwam op dagen. Een der gewonden, een neef van de gebroe ders Boer, die met de andere twee gewonden naar het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht was overgebracht, is daar in den loop van den avond aan zijn kwetsuren bezweken. De beide andere gewonden zijn de gebroeders C. en A. Roodenburg uit Benschop. Deze heb ben ernstige hoofdwonden opgeloopen. Hun toestand is gelukkig evenwel niet levens gevaarlijk. Nader vernemen wij, dat nog een derde lid van de familie Roodenburg, met zijn fiets ach ter de vraehtauto reed. Hij kwam evenwel met den schrik vrij, doch werd ter observatie eveneens meegenomen naar het ziekenhuis te Utrecht. Vrijdag is een vraehtauto van een wasscherij uit Meppel op den spoorwegovergang te Roden, op het oogenblik dat de chauffeur den wagen wilde draaien, aangereden door een extra-tram, welke met een paar honderd kin deren, die van vacantie terug keerden, uit Drachten kwam. De auto werd totaal vernield. De chauffeur, de 21jarige J. J. uit Gronin- gen, werd licht aan het gelaat gewond, doch geraakte zoo overspannen, dat hij het veld in vluchtte. Zijn metgezel had kort te voren de cabine verlaten. Beiden konden later naar Meppel terug keeren. De resten van de auto kwamen in de sloot terecht. De tram werd aan de voorzijde licht beschadigd; zij kreeg 15 minuten vertraging. ERNSTIGE ONTPLOFFING IN EEN KETEEHUIS. Zaterdagmorgen half tien heeft te Rotter dam een ontploffing in een fabrieksketelhuis den dood van een circa vijftigjaren kuiper tengevolge gehad. Op dat tijdstip was de kuiper E. B. de Vin, werkzaam in het ketelhuis van de N.V. A. F. G. Avis en H. R. Roelofs Heyrmans N.V. Olie- handel en Teerproducten, Boompjes 103. Het personeel hoorde een geweldige ontploffing, in het op de binnenplaats uitkomend ketelhuis waarvan de deuren gesloten waren en onmid dellijk daarna stond het ketelhuis in lichte laaie. Met drie stralen van de fabrieksbrand- weer en hulp van twee slangenwagens werd het vuur bedwongen. Toen men in het ketel huis kon doordringen vond men in een hoek het totaal verkoolde en verminkte lijk van den kuiper. Naar de oorzaak van de ontploffing wordt een diepgaand onderzoek ingesteld. Zaterdagavond tusschen zes en zeven uur is op den Havelterberg tusschen Steenwijk en Meppel een personenauto bestuurd door den heer de Vries uit Leeuwarden, door tot dus- ver onbekende oorzaak tegen een boom ge- botst. De auto werd totaal vernield. In den auto zaten, behalve de heer de Vries, zijn echtgenoote en zes kinderen, die bij de familie te Leeuwarden hadden gelogeerd en thans op den terugweg naar Meppel waren. Alle acht inzittenden werden gewond, de heer en mevrouw De Vries en vier der zes kinde ren zoo ernstig, dat zij in het diaconessenhuis te Meppel moesten worden opgenomen. Naar omstandigheden is hun toestand rede- lij'k wel. Even voor zeven uur Vrijdagavond is in de Weeresteijnstraat te Hillegom, een onderdeel van den grooten weg Haarlem's-Graven- hage, een auto van de Zwitsersche wasscherij te Rijswijk (Z.-H.) tegen een tram van de N.Z.H.TJM. opgereden. De auto vloog in brand en de beide in de cabine zittende per sonen kwamen om het leven. De botsing geschiedde bij de Oosteinder- brug op de plaats, waar de tram van de wis- sel weer naar het midden van den weg gaat. De vraehtauto van de Zwitsersche wasscherij, komende uit de richting Leiden, kwam hier met een tramtrein uit de richting Haarlem in botsing. De gevolgen waren verschrikkelijk. De auto werd aan de voorzijde geheel inge- drukt, de benzinetank barstte en de weg- vloeiende benzine vloog onmiddellijk in brand. De wagen was geladen met wollen dekens, waarin het vuur uiterst fel woedde. De vracht wagen werd bestuurd door den 50-jarigen van T. uit Den Haag. Door den schok van de botsing kreeg hij de lading op het lichaam, waardoor hij aan inwendige kneuzingen over- leed. Toegeschoten hulp wist hem nog uit den brandenden wagen te halen, doch met een tweede slachtoffer gelukte dit niet. Diens lijk werd geheel verkoold gevonden, toen de brandweer uit Hillegom den brand gebluscht had. Toen bleek, dat het slachtoffer was de 14-jarige zoon van den bestuurder, die bij hem in de cabine zat. Volgens den bestuurder van de tram had hij gezien dat in den naderenden auto de vader met het gelaat naar zijn zoon gewend met dezen zat te praten en niet op den weg lette, zoodat hij noch den naderenden tram bemerkte, noch het op rood staande stopsein en evenmin lette op de seinen van de tram. Hoewel de tram langzaam reed, kon de be stuurder, die tot zijn schrik de auto met on- verminderde vaart op den tram zag inrijden, hoewel hij remde, de tram niet meer stoppen. De trambestuurder kreeg een verwonding aan de handen. Het tramrijtuig werd door het vuur geblakerd, doch kon op eigen kracht naar de remise te Haarlem terugkeeren. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Zaterdagmorgen wilde een assistente in de huishouding van den veearts Monster te Veen- dam aan de overzijde van den rijweg melk nemen van een melkboer. Toen zij terugkwam lette zij niet op het verkeer en werd door een auto gegrepen. Zij werd zoo ernstig verwond dat zij onmiddellijk naar Groningen moest worden getransporteerd. Haar toestand was hopeloos. Een klein gezelschap uit Enter begaf zich Woensdag j.l. met een z.g. „Entersche zomp" een ouderwetsch Overijsselsch vaartuig, waarvan nog maar een enkel exemplaar be staat, op vacantietocht naar Friesland. Zater- dagmiddag zou men Kuinre passeeren. In de nabijheid van deze plaats gebeurde om half vijf een ernstig ongeluk. Door onopgehelderde oorzaak sloeg de 60jarige gehuwde landbou- wer D. ter Weel, uit Enter, overboord. De man is jarnmerlijk verdronken. De weerstoestand van hedenmorgen 7,20 uur: Vlissingen: weer: licht bewolkt; wind: zwak Noord; temperatuur: 16; minimum hedennacht: 13; neerslag afgeloopen etmaal: geen. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land licht bewolkt tot betrokken, droog weer, behoudens in het Oos- ten eenige kans op onweer, aanvankelijk zelfde temperatuur als gisteren, later iets warmer. Zwakke veranderlijke wind, aanvan kelijk uit Noordelijke richting. PRINSES ARMGARD WEER NAAR DUITSCHLAND. SOEISTDIJK. Hedenochtend is Prinses Arm- gard van het paleis Soestdijk naar Duitsch- land vertrokken. SURSEANCE VAN BETALING. AMSTERDAM. De rechtbank behandelde vandaag in raadskamer het door Mendelssohn en Co. te Amsterdam ingediende verzoek tot verleenen van surseance van betaling. De rechtbank zal naar alle waarschijnlijk- heid vandaag de beslissing aangaande de voorloopige verleening van surseance geven en een of meer bewindvoerders benoemen. BRAND IN LANDBOUWSCHUUR. RjHKKEN. Vermoedelijk door hooibroei is vanochtend brand ontstaan in een den Rek- kensche inrichtingen. De brandweer, die spoe dig ter plaatse was, heeft het vuur bedwon gen. De hooioogst ging verloren. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. AMSTERDAM. De politie heeft binnen een etmaal tegen verdachte K., die zijn vrouw ver- moordde en haar lichaam in een koffer ver- borg, steeds meer bewijzen gekregen. Vast staat, dat de koffer, die Donderdag onder de gemeente Barneveld is gevonden, door hem per taxi naar Deventer zou zijn verzonden. Hij is evenwel niet te Deventer aangekomen met dezen hutkoffer, doch had slechts twee kleine bruinleeren koffers bij zich. Hij zal dus in de eerste plaats tegenover de justitie moeten kunnen verklaren, waar de groote hutkoffer is gebleven, die hij bij zich had toen hij uit Amsterdam vertrok. Kort na het vinden van het lijk is er sectie verricht, terwijl vandaag opnieuw sectie op het lijk zal worden verricht. Voorts zijn bij enkele opkoopers kleeren in beslag genomen, waarop enkele vlekken, waarschijnlijk bloedvlekken, voorkwamen. Ook hebben buren in den nacht van 23 op 24 Juni in de woning van K. een gil gehoord. BARNEVELDDe burgemeester van Bar neveld heeft gedurende de laatste dagen tal van brieven ontvangen, waarin afzenders mededeelen, dat zij bepaalde aanwijzingen in verband met het vinden van den koffer met het lijk van een te Amsterdam vermoorde vrouw kunnen geven. Een van deze brieven is van dien aard, dat de burgemeester aan leiding heeft gevonden te trachten nadere ge- gevens te krijgen, in verband met het felt, dat de aan het lichaam ontbrekende ledematen nog niet zijn gevonden. In verband hiermede verzoekt de burgemeester van Barneveld den afzender van het gisteren door hem ontvan gen schrijven met de onderteekening „wenscht onbekend te blijven", poststempel Den Haag, in welk schrijven gesproken wordt van weg- werpen van twee koffers, hem nader te wil len inlichten omtrent de plaats van het weg- werpen van de tweede koffer, zoo noodig onder geheimhouding van zijn naam. Uit Deventer vernemen wij nader, dat het de politie aldaar gebleken is, dat de vermoe- delijke dader niet den, maar tweemaal bij zijn familie aldaar is geweest, n.l. in den nacht van 24 op 25 Juni en eind Juni of begin Juli. Bij zijn familie heeft hij meegedeeld, dat hij van zijn vrouw af wilde en echtscheiding wilde aanvragen. Hij klaagde er over, dat zijn vrouw een verhouding met een ander had. AMSTERDAM. Steeds meer stapelen de be wijzen welke moeten aantoonen dat verdachte K., die Zaterdag te Semarang is gearresteerd, zijn vrouw heeft vermoord en de deelen van het lijk heeft verborgen, zich op. Van morgen heeft zich bij de politie aangemeld de leveran- cier van de aan K. geleverde koffers. Hij heeft den hutkoffer, waarin de romp van de vrouw is gevonden en de Zaterdag in het depot van het Centraal station te Amsterdam in be slag genomen handkoffer, waarin lijfgoed van de vrouw was geborgen, herkend als twee van de drie koffers welke verdachte K. op 24 Juni 1.1. bij hem heeft gekocht. Dat de eigenaar van de zaak, welke een winkel heeft in zee-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 3