ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Arabella de Verschrikkelijke Ho. 9946 WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1939 79e Jaargang Binnenland Feuilfeton ONTHULLING VAN EEN MONUMENT TE HEUMEN. EEN BEETJE PRESTO I DOET EEN GROTE WAS >«w»wawJR'awiM NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Beigie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. ritgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIEN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. I)IT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER- NEUIZHN, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een venzoek met bijlagen van de N.V. BATAAF- SOHE IMPORT MU. Ver-koopkantoor van ,.Koninklijke/SheH" Producten te 's Graven- bage, om vergunning tot bet oprichten van een ondergrondsche benzine-installatie met 'bovengrondsche aftapinriehting op bet per- ceel kadastraal bekend in sectie F no. 814, gelegen aan de Hoogendijk no. 59. Op Dinsdag 15 Augustus a.s., des nam. om drie uur, zal in het gemeentehuis gelegen- heid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon- deling en schriftelijk toe te licbten. Zoowel de verzoeker, als zrj, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vddr het bovengemelde tijdstip ter secretarie der ge- meente kennis nemen van de ter zake inge- komen scbrifturen. De aandacbt van belanghebbende wordt er op ge<vestigd, dat volgens de bestaande juris prudence niet tot beroep gerecbtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op de bovenbepaalde dag voor bet ge- meentebestuur zijn verschenen teneinde hun bezwaren mondeling toe te licbten. Tern eu-zen, 1 Augustus 1039. Burgemeester en Wethouders voomoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester. B. I. ZONNEVXILLE, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een venzoek met bijlagen van S. HOOGSTEEN te Terneuzen, om definitieve vergunning tot bet oprichten van een zouterij van huiden en vellen in de aangefbouwde sdhuur op bet per- ceel kadastraal bekend in sectie L no. 1483, gelegen aan de Vlooswijkstraat no. 26. Op Dinsdag 15 Augustus an., des nam. om drie uur, zal in bet gemeentehuis gelegen- heid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te licbten. Zoowel de verzoeker, als zrj, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vddr bet bovengemelde tijdstip ter secretarie der ge- meente kennis nemen van de ter zake inge- komen schrifturen. De aandacbt van belanghebbende wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerecbtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op de bovenbepaalde dag voor bet ge- meentebestuur zijn verschenen teneinde bun bezwaren mondeling toe te lichten. Terneuzen, 1 Augustus 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TEULiECxEN, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. GEEN AUDIeNTIES VAN MINISTERS. De regeeringspersdienst meldt: In verband met de omstandigheid dat de leden van bet kabinet demissionnair zijn, zul- len de Ministers geen algemeene audientie kunnen verleenen. DE KONINGIN ONTVANGT DE FRAOTIELEIDERS. H. M. de Koningin beeft Maandagnamiddag 4 uur op den Ruigenhoek ontvangen Dr. L. N. Deckers, voorzitter van de R.-K. fractie in de Tweede Kamer. EEN VROOLIJKE LIEFDESROMAN van Berta Ruck. Vertaald door TEO DE WITTE. Venvolg. 14) ,,Die krijg je natuurlijk, zonder mankee- ren", zei Arabella erg vergevingsgezind en ze wendde zicb nu miet haar buitengewoon vriendelijken glimlach, met al de frissche, zoim-iige <vreuglde Van haar onbedorven jeugd naar de spicbtige maar buitengewoon gedis- tingeerde ,,oude beks". Het spreekt vanizelf, dat het ijs na dit vooiwal voorgoed gelbroken was. De tttiee werd op de veranda geserveerd. „Miss Ames zal mij bedienen", beval de (bertoigin. ,,Ik heb al bemerkt, dat zij1 tenmin- ste een oompetente vrouw is. Amber weet zi-dh nooit te herinneren, dat ik er nu eenmaal op sta om eerst de melk en dan de thee in mijn kopje te bebben en Beryl moet eens bij een maklken dominee in de leer gaan om te weten, hoe je cake senveert." ,,De bedienden zijn er om op al die dingen te letten en onze gas-ten daarin van dienst te -zijn", waagde mrs. Cattermole deizen onvrien- delijlken aanval op haar doabters af te wenden. Niet voor mij", riposteerde de hertogin scberp. „Jk wenscb mijn tlbee wat opge- vroolij-k-t te zien dtoor aangename en lidhte contversatie. Peggy, jij bent eigenlij-k de eenige, naast miss Ames nat-u-urlijk, die eenig idee beeft wan een geizellig half uurtje met een oude dame. Vertel me dus eens of er nog iets aangenaams is geibeurd in dit verlaten kerlkjbof van ,,De Sdbuu-r", sind-s mijn laatste beizoek. Hoe gaat bet met dien niksn-u-tter van een Eric?" H. M. de Koningin beeft Maandagmiddag vijf uur op den Ruigenhoek ontvangen Ir. J. j W. Albarda, voorzitter van de Sociaal-Demo- j cratische Tweede Kamerfractie. Daama beeft H. M. te 6 uur ontvangen den voorzitter van de A.-R.-fractie, den beer J. Schouten. H. M. de -Koningin beeft Dinsdagochtend op den Ruigenhoek ontvangen: om half elf Jbr. Mr. D. J. de Geer, voorzitter van de Chr.- Hist. Tweede Kamerfractie, en om half twaalf Mr. A. M. Joekes, voorzitter van de Vrijz.- Dem. fractie. Des middags heeft de Koningin Dr. S. E. B. Bierema, voorzitter van de Liberate Twee de Kamerfractie, ontvangen. Het stan-dpunt van de Liberale Staatspartij. Naar de N. R. Crt. van bevoegde zijde ver- j neemt, is de houding -van de leiding van de Liberate Staatspartij ten opzichte van een op- i tossing van de huidige kabinetscrisis als volgt te omschrijven: De leiding van de Liberate Staatspartij stelt zicb op bet standpunt, dat de wij-ze, waarop bet vijfde kabinet-Colijn tot stand was ge- komen, volkomen constitutioneel was. Daar j er in de Tweede Kamer een meerderheid bleek j te zijn, die zicb met bet te verwacbten beleid van bet kabinet niet kon vereenigen, rust op die meerderbeid de plicbt, een kabinet te vor- 1 men, waarvan bet beleid in de richting van die meerderbeid gaat en dat steunt op die groepen, althans op de voomaamste dier groe- j pen, welke bun stem aan de motie-Deckers j hebben gegeven. Ontstemming onder de Vrijzdnnig- Democraten over de houding van de Tweede Kamerfractie. Van verschillende zijden vemeemt de N. R. Crt., dat er in den kring -der Vrijzinnig-Demo- craten, zoowel onder de leden der partij als onder haar verdere geestverwanten, verre van algemeene instemming bestaat met bet stand punt, dat de vrijzinnig-democratische fractie in de Tweede Kamer tegenover de motie- 1 Deckers, die bet kabinet-Colijn beeft genoopt zijn ontslag te vragen, beeft aangenomen. Er moeten reeds thans verschillende leden der partij voor bun lidmaatschap bedankt bebben, terwijl niet weinigen, die bij de jong- ste verkiezingen de vrijzinnig-democratiscbe lijst gestemd hebben, dit thans reeds diep be- treuren. DE CENTRALE ORISIS-CONTRoLE- BiIENST. De Minister van Economiscbe Zaken beeft goedgevonden met ingang van 1 Augustus de stichting Oentrale crisiscontroledienst in liqui- datie te doen treden en nadat de liquidatie zal zij-n beeindigd, te ontbinden. Aan hen, die in de statuten tot bestuuraer dier stichting en tot leiders der beide afdee- lingen werden benoemd,. is ontslag als zoo- danig verleend. Tot liquidateur van de stichting is benoemd de heer A. H. Sirks te Rotterdam. Het liquidatiesaldo van de stichting zal worden gestort in bet Landbouw-Crisisfonds. SPOORWEGPOSTZEGELS. Bij gelegenheid van het eemvfeest. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Spoorwegen in Nederland zullen van 1 September tot en met 31 October a.s. naast de andere postzegels bijzondere postzegels met afbeeldingen, welke betrekking bebben op de spoorwegen, zonder toeslag worden uit- gegeven in de frankeerwaarden van 5 en 12% cent. Onder groote belangstelling beeft Dinsdag ochtend de onthulling plaats gehad van bet monument, aangeboden door bet aldaar ge- legerde bataljon der grenstroepen, welk mo nument is gewijd aan de nagedachtenis van de graven Lodewijk en Hendrik van Nassau, die op 14 April 1574 zijn gesneuveld in den slag op de Mookerbeide. Na een militaire marsch door bet dorp en een inspectie der troepen beeft de comman dant van bet bataljon bet monument onthuld met een rede, waarin bij er op wees, dat de slag op de Mookerbeide ons bet Huis van Nassau doet zien in zijn schoonste uiting van opoffering. Wij zien daar twee graven van Nassau strijden en vallen voor de vrij-beid van het volk der Nederlanden. Lodewijk en Hendrik van Nassau zijn voor onze grenstroepen bet lichtende voorbeeld van heilige verontwaardiging over onderdrukkin-g, van strijidlust voor de vrijheid en van opoffe ring van bet leven voor het verbeven doel. Him devies ,,plutot mort que vaincu" zal ook de strijdleuze zijn van ons bataljon. Met bet verheven voorbeeld van deze beide Nassauers voor oogen zal ons bataljon wijs- heid en moed betracbten, om met beleid en kracht bet zrjne bij te dragen tot behoud van de onafhankelijkheid van ons land en de gees- telijke vrijheid van ons volk. Nadat spr. uit naam van bet bataljon aan het bestuur der Heumensehe kerk een vlag van Nassau had aangeboden, ging bij over tot de onthulling van bet monument, dat daarbij aan het gemeentebestuur werd overgedragen. Bij de onthulling speelde de muziek bet oude Wilhelmus. Daama legde een vertegenwoordiger van H. M. de Koningin een krans voor het monu ment, waama de reserve-veldprediker Ds. Boss een herdenkingsrede, waarin bij uitvoe- rig den gang van zaken in April 1574 schetste, heeft gehouden. Aan het slot van zijn rede noemde spr. het een goede gedachte om aandacbt te vragen voor hetgeen hier in deze omgeving is ge- schied. Het kan zijn nut hebben, dat ons volk juist in tijden als waarin wij leven, eens her- innerd' wordt aan de offers, welke gebracht zijn voor de recbten en vrijheden van ons duurgekochte land, de erfenis der vaderen. De spontane instemming en medewerking van het gebeele bataljon, toen een der soldaten het voorstel tot een huldiging deed, beeft ons bier bijeengebracbt om getuige te zijn van de onthulling van een zinrijk monument, ver- vaardigd door den te Heumen wonende beeld- bouwer Maris, op welk monument de kloeke Wk MB Zou ze werkelijk niet weten, die scberp- ziende oude hertogin, dat alleen reeds bet noemen van dien naam de wonde openreet, die nooit geheeld zou worden? Zou ze werke lijk niet vermoed bebben, dat Eric in bet prachtige hart van die -goede Peggy iets had losgescheurd, iets had weggenomen, zoodat het nooit meer normaal vroolrjk zou kunnen kloppen? Of wist ze bet wellicht des te beter en stelde ze daarom deze vraag? In ieder geval kreeg ,,Hare Hoogheid" van Peggy Delamere niet veel waar voor haar geld, want het meisje antwoordde tamelij-k onverschillig. „0, bij was gisteravond nog bier." „En boe vind jij hem nu wel," wendde de bertogin zicb ineens tot het blonde manenkind aan baar recbterband, bet voorwerp van baar nieuwe belangstelling in bet leven, bet meisje met die prachtige teint en baar ouder- wetscben on-twintig-eeuwschen bios. ,,Ze beweren, dat hij de knapste officier van de Guards is.'" Arabella voelde zicb nu geheel op baar gemak. Ze knabbelde aan een lekker stuk cherry-cake en antwoordde rustig en zonder omwegen ,,lk vond bet wel een aardigen jongen, bij ziet er echt leuk uit en zulke gezellige manie- ren om iemand op z'n gemak te zetten. Maar hij bad een vriend bij zich, die hem op alle gebied de baas is, hoor, als u tenminste mijn oordeel Vraagt over leuk en knap en zoo." ,,Zoo?'" zei de hertogin, met meer dan gewone belangstelling. En wie was dat dan wel?" Mrs. Cattermole's stem klonk weer ver- moeid als voorheen, thans en in de toekomst en legde uit, dat het jonkheer Wynstone was geweest uit Eric's regiment. „0 ja, Silly Billy, de -grootste fantast op een na, die bet leger ooit geherbergd heeft," merkte de hertogin op, „die eene was zijn vader. Zijn vader maakte me doodelijk ver- liefd, toen ik nog een meisje was, en beeft er zich nooit iets van aangetrokken. Hij liet me doodleuk schieten. Ik hoop, dat hij er zijn gebeele leven spijt van gehad zal hebben. O, ik ben er wel zeker van. Hij zag er toen ook leuk en aardig uit, om miss Ames' voca- bulaire eens over te nemen, die in mijn jeugd ook de mijne was. Jullie scbijnen nog nooit dergelijke adjectieven voor een jongem-an te bebben gevonden," wierp ze weer haar ana thema tegen de drie Cattermole's. Een verder vemietigend oordeel over bun onmeisjesachtige geldragingen bleef de drie docbters echter bespaard door de komst van een der bedienden, dien Hare Hoogheid tijdens bet theeuur absoluut niet duldde. Hij droeg een klein zilveren presenteerblad met een briefje. ,,Leg bet maar erger.s neer in den salon, Frederick, ik kan daar nu geen aandacht aan schenken," zei mrs. Cattermole ontstemd. ,Met uw welnemen, mevrouw, het is niet voor u," kwam bet haast onhoorbaar uit den onderdanigen Frederick. Alle bedienden kropen steeds in hun scbulp wanneer Hare Hoogheid de hertogin van Countshire ergens aan den horizon werd gesignaleerd. ,,Het is een speciale bode, die heelemaal uit Louden is' -gekomen met een taxi en op antwoord wacht. Het briefje is voor miss Ames." „Hou me vast! Wat kan dat wel zijn!" scbreeuwde Arabella uiterst opgewonden. -Hebben de dames er bezwaar tegen, dat ik het bier even lees?" „We worden zelfs door nieuwsgierigheid verslonden om te weten, wat bet wel kan zijn," zei de hertogin in een buitengewoon milde stemming. „Open bet asjeblieft als je een oude dame niet langer dan noodig is wil kwellen. Ik durf te wedden, dat het een speciale uitnoodiging voor je is. Een comedie of een intiem soupertje, je zult zien. Maar open het dan toch, kind!" Arabella verscheurde de enveloppe, waar van bet hoofd het wapen van een heel be- roemd regiment droeg. Zoodra Peggy een glimp van dit wapen had opgevangen, kreeg gestalten prijken van de beide belden Lode wijk eni Hendrik van Nassau, die bier bet vaderland getrouw gebleven zijn tot in den dood. Dit huldeblijk zal voortaan de voorbij- gangers noodigen tot een nadere beschouwing, opdat zrj nooit vergeten, dat onze nationale privileges duur gekocbt zijn, en tevens een offer waard blijven. De burgemeester van Heumen, de beer W. G. Tb. G. van 't Hullenaar beeft vervolgens het monument aanvaard, Ds. Jonker beeft voor het -Hervormde kerkbestuur de Nassau- sche vlag in ontvangst genomen. De plechtigheid is besloten met een defile van de troepen. DE WERELDCONFERENTIE DER CHRISTELIJKE JEUGD. Het organisatiecomite van de wereldcon- ferentie van christen-jeugd en met haar de deelnemers aan deze massale Internationale demonstratie te Amsterdam van jonge chris- tenvrouwen en -mannen weten het nuttige met bet aangename te vereenigen. Zaterdag is de lange reeks van zittingen waarin met groote ernst en toewij-ding wordt gewerkt en van gedachten gewisseld om tot een zoo goed mogelijk onderling begrip te komen, onder- broken en bebben de 1600 afgevaardigden uit alle deelen der wereld excursies gemaakt naar een drietal plaatsen in de omgeving van Am sterdam. De eerste groep maakte een boot- tocbt naar IJmuiden, de tweede voer naar Alkmaar en de derde naar Volendam. Dat er voor deze laatste excursie de grootste belang- steliing bestond, behoeft nauwelijks te worden gezegd. 's Middags verzamelden de gasten zicb weer in Amsterdam, waar zij zicb in bet Ajax- stadion aan bet Nederlandsche publiek hebben voorgestela. Een kleine 10.000 belangstellen- den, voor het meerendeel jonge mannen en vrouwen waren in bet stadion aan den Mid- denweg bijeen en ook zij werden opgenomen in dien aparten, intiemen en vredigen sfeer, waardoor deze bijzondere conferen-tie zich kenmerkt en waardoor zrj op een ieder, die er kennis mee maakt, zoo'n treffenden indruk maakt. Acht vooraanstaande christelijke jeugdleiders, Dr. T. Z. Koo uit China, rev. d. t. Nilcs uit Voor-Indie, Dr. Jhon Mott uit de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, pasteur H. L. Henriod uit Zwitserland, prof, dr. Stepban Zankow uit Bulgarije, de presi dent van het congres dr. W. A. Visser't Hooft en miss Moira Neill uit Ierland, bielden korte toespraken, waarin zij getuigenis aflegden van het koningschap van Christus. Een in druk wekkend defile der 1600 congres-deel- nemers, die luide werden toegejuicbt, zang van het Russiscbe koor van de tbeologische school te Parijs en eenige negro-spirituals" luister- den deze massale brjeenkomst, waarvoor bet weer op dezen middag wel 'n beetje te warm was, op. Muzikale medewerking verleende een muziekkorps van bet Leger des Heils. Eerst om zeven uur 's avonds stroomde bet stadion leeg. Reeds om half negen waren de afgevaardig den weer in het Concertgebouw vereenigd ter bijwoning van een godsdienstoefening tee voorbereiding van bet Heilig Avondmaal, dat Maandag in een drietal kerken is gehouden. ,,Wij komen uit alle deelen der wereld. Wij behooren tot vele verschillende rassen en volkeren en nu zijn we hier in dit Godshuis bijeengekomen als jonge mensohen, die met elkaar aan Jezus Christus onzen Heer geloo- j ven en hem willen volgen. Wij zijn hier f samengekomen om te bidden, om te luisteren naar Gods Woord en om onzen Heer Jezus Christus in de viering van het Heilig Avond maal te ontmoeten. Bidden tot Hem, den eenigen, waarachtigen God, bidden als ge- meenschap van geloovigen, dat is iets van het grootste en heiligste, -dat wij mogen doen." Zoo sprak Zondagmorgen in de historische Nieuwe Kerk op den Dam prof. dr. H. Krae- mer. En voor de derde maal was in hun mid- ze het gevoel alsof er iemand over haar graf wandelde. Ze begon plotseling te rillen. Maar niemand lette er op. Aller aandacbt ging uit naar Arabella Iedereen vroeg zich in de grootste verba- zing af, wat voor uitnoodiging dat wel mocbt zijn. De een of andere nieuwe grap, natuurlijk. Maar dat was toch wel verbazend vlug Arabella haalde bet briefje voor den dag... bet briefje? Het was een lange brief, een beele serie bladzijden volgekrabbeld. Arabella wierp er onmiddellijk baar mooie blauwe oogen op. Ineens riep ze: ,,Gunst!" Met een koortsacbtige snelbeid vloog ze door de vellen en toen ze eindelijk aan bet laatste was gekomen riep ze nogmaals: ,,Gunst!" De hertogin was de eerste, die blijk dorst te geven van haar ongeduld. ,,Weinu, beste miss Ames?" vroeg ze, terwijl ze met haar stok op de mooie tegels stampte. ,,Welnu? Bent u heusch niet van plan ons uit onze ellende te verlossen en ons zoo spoedig mogelijk te vertellen, wat dat allemaal heeft te beteekenen?" „Gunst! Gunst!" riep Arabella. „Komt dat niet van hoe-heet-die-vent-ook-weer! Die luitenant, dien u Silly Billy noemde!" ,,Aaaariep Peggy met een ongewilde verlichting uit, die echter in de algemeene spanning onopgemerkt bleef. „Schrijf Silly Billy zulke lange epistels?" riep de hertogin uit. ,,Om je voor een lunch uit te noodigen?" Lunch!" herbaalde Arabella in uiterste ver- wondering,Wat ik er uit opmaak is, dat bij me compleet ten buwelijk vraagt." HOOFD-STUK VIH. en nog een aanbod. Een huwelijksaanzoek! Zes paar oogen richtten zich gespannen op bet meisje, toen zij deze verpletterende mede- aeeiing deed. den Prins Bembard. Voor de derde maal toonde de Prins zijn groote belangstelling voor de breede scbare jonge christenvrouwen en -mannen en bet doel, dat ben in de hoofd- stad van Nederland beeft bijeengebracbt. Op dezen scboonen Zondagmorgen heeft de Prins met de afgevaardigden deelgenomen aan de viering van het Heilig Avondmaal. Geen plaats in het groote kerkgebouw was onbezet. De jonge christelijke afgezanten uit bijna alle landen der aarde blank, bruin, gee] en zwart - zaten kris en kras door elkaar. Hier een aant-al jonge vrouwen uit Voor- Indie met haar kleurige boofddoeken. Naast hen eenige neger-priesters met hun smette- loos witte gewaden, daar de tengere figuur- tjes van Japansche meisjes en in betzelfde vak, de groote, breede gestalten der afge vaardigden uit ScandinaVische landen, typen van het Germaansche ras en vlak bij ben de vertegenwoordiger der Romaansche en Sla- visehe volkeren. Menschen, die in vele op- zicbten zooveel verschillen, maar met een roeping. Christenen, die tezamen in diepen ernst en overtuiging zongen het: ,,0 God our help in ages past". De indrukwekkende kerk- dienst, die twee uur duurde en in de Engel- sche taal werd gehouden, stond onder leiding van prof. dr. H. Kramer, die als tekst van zijn predicatie bad gekozen Johannes 17 vers 3: ,,En dit is bet eeuwige leven, dat zij U kennen den eenigen waarachtigen God en Jezus Christus, dien gij gezonden hebt". Het Heilig Avondmaal werd bediend door Ds. J. C. Koningsberger. In groepen van honderd namen de aanwezigen aan deze devote plechtigheid deel. Tot de eerste groep be- boorden Prins Bembard, de hee-r Jac. Rustige, wetbouder van financien te Amsterdam en de leiders der conferentie. Na den kerkdienst beeft Prins Bemhard zich op den daktuin van het A. M. V. J.- gebouw nog geruimen tijd met een aantal afgevaardigden onderhouden. Om half drie is de Prins per auto naar Soestdijk terug- gekeerd. HERDENKING VAN DE MOBILISATIE 1914. De nationale bond „Het Mobilisatiekruis" ber-denkt dezer dagen bet feit, dat 25 jaar geleden de mobilisatie in Nederland werd afgekondigd. Maandag is deze herdenking te Rotterdam begonnen met schietwedstrijden op de banen van de Rotterdamsche scherp- schuttersvereeniging. 's Avonds was men in een feestelijke samenkomst in -den grooten scbouwburg vereenigd. De voorzitter van den bond, gep. luit.-gene- raal H. A. Kramer, beeft in herinnering ge bracht, boe Nederland zicb tijdens de eerste mobilisatiedagen beeft gehouden. Dinsdag werd in ,,-Parkzicht" de jaarlijksche vergadering van den bond gehouden. DE VAARWEGEN IN LIMBURG EN HET ALBERTKANAAL. In verband met den vacantiecursus, die deze week voor de directeuren en leeraren der Bin- nenvaartscbolen door bet Onderwijsfonds voor de Scheep-vaart aan boord van bet Instructie- vaartuig ,,Prinses Juliana" wordt georgani- seerd, is van bet weekblad ,,De Binnenvaart", bet officieel orgaan van bet Onderwijsfonds, een speciaal nummer verschenen, gewijd aan de waterwegen in Limburg en de verbinding met bet Albertkanaal. In dit nummer geeft Mr. P. J. Reymer, Burgemeester van Roermond, een overzicht van de ontwikkeling van -de sebeepvaart in zijn gemeente sinds 1928. De burgemeester van Born, de beer P. J. Hoen bespreekt in een kort artikel de ontwik keling van de haven van Bom, in welke gedu rende bet afgeloopen jaar door de Nederland sche Spoorwegen en bet Limburgscb Haven- bddrijf ruim twee millioen ton werden over- geslagen. Er zouden wellicht zeven paar oogen ge weest zijn, maar Frederik was met een kort gebaar opgebonsjourd, zoodra bij deze geruchtmakende enveloppe met bet m.g meer geruchtmakende schrijven aan miss Ames band overhandigd. ,.0, beste miss Ames", zei Hare Hoogheid, „de hemel gave, dat we nu knusjes in mijn salon zaten inplaats van in dezen ongeniete- lijken ondervragenden famlliekring.. Ik zou je zeker vragen om mij dat schrijven eens te laten lezen." „0, je mag het gerust lezen boor," zei Arabella, met een lacb, die tegelijk baar pret en baar nog niet overwonnen verbazing moest uitdrukken. ,,Ik geloof trouwens niet, dat u kans zult zien, die banepooten te ontcijferen. Ik heb niet meer kunnen vinden dan zijn naam, dien hij voor de veiligheid erg duide- lijk heeft gesebreven en dan ,,indien je maar ineens met me wilde trouwen" en dan dit woord bier onder in den boek, dat in ieder geVal duidelijk genoeg beveling" moet beteekenen." ,,Het is beveling," zei de bertogin van Countshire, terwijl zij, ineens al haar waardig- heid bet schieten en als een schoolmeisje naar den brief greep met een nieuwsgierig heid, die op niemand en niets meer scheen te letten. „Zoowat vijftig jaar geleden was ik gewoon ditzelfde handschrift met veel moeite en pijn in mijn oogen te ontcijferen." ,,Nou dat treft," zei Arabella. ,,Dan zul je me een groot genoegen doen me eens pre- cies voor te lezen, wat hij geschreven beeft, want ik kan er geen touw aan vast knoopen. Probeer eens of bet lukt," ging ze op den meest vertrouwebjken toon tegen baar nieuwe vriendin verder. ,,Ik kan er geen kop of staart aan krijgen ,,Ik zal hem hardop lezen," kondigde de hertogin met buitengewone uitgelatenheid aan. Als een troep kuikens op de kloek, vloog de geheele familie Cattermole op haar af (Wordt vervolgd.) O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 1