ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN KiespU" "AKKERftES LORRIE No. 9930 Feuilleton MAANDAG 26 JUNI 1939 79® Jaargang Smneniand EERSTE BLAD RACEBOOT VAN DEN PRINS AAN DE SCHROEF BESCHADIGD. Houdt Uw kunstgebit zuiver en rein mt Ah i -I c a oa "ETaam ollron -mere ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post /1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,—, overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. f 0,20. ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer KLEINE ADVERTENTIEN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag ^oor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, OENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. HET PRINSELIJKE GEZIN OP SOESTDIJK TERUG. Zaterdagmiddag heeft Prinses Juliana met Prinses Beatrix de reis op de „Piet Hein" be- eindigd. Zij zijn om vier uur ten paleize Soest- dijk teruggekeerd. Prins Bern-hard volgde enkele uren later. Prins Bernhard heeft Vrijdagmorgen een bezoek gebracni. aan de jachthaven van de Koninklijke roei- en zeilvereeniging ,,de Maas" te Rotterdam. Hij kwam met zijn raceboot van het te Nieuwesluis lig-gende jaeht „Piet Hein" in de Veerhaven. Kort voor de jachthaven werd bereikt, kreeg de motorboot schdde aan de schroef, vermoe- delijk door stooten tegen ronddrijvend hout. Terwijl personeel van „de Maas" zich met de reparatie belastte, dronk de Prins een kopje koffie in het restaurant van „de Maas". Om half elf is de Prins met een directie- boot van 'den Rotterdamschen Lloyd weer vertrokken. Later is de snelle motorboot van den Prins naar de „Piet Hein" teruggebracht. DE MOEILIJKHEDEN IN HET RABIN ET. Naar aan de N. R. Crt. Zaterdag ter oore kwam, is Zaterdag toch, in afwijking van wat nog tot Donderdag het plan was, een buiten- gewone ministerraad gehouden. Deze vond Zaterdagmiddag plaats en was gewijd aan de problemen in verband met het ontwerp-begroo- ting voor 1940. In parlementaire kring neemt men aan, dat ook indien het tot een kabinetscrisis zou komen, waaromtrent men op het oogenblik nog in onzekerheid verkeert, een definitieve beslissing te dien aanzien niet naar buiten bekend zou worden, voordat minister Goseling nog gelegenheid zou hebben gehad, zijn ver- weer in de Kamer te voeren naar aanleiding van de debatten over Oss. Want indien een kabinetscrisis en een daar- mede samenhangende ontslagaanvrage een feit zou zijn, aleer de Minister van Justitie de vele critische redevoeringen van de laatste dagen had kunnen beantwoorden, zou hij zijn verde- diging in demissionairen staat moeten voeren. En nu ligt voor de hand, zoo hoorden we op- merken, dat het ongewenscht en onjuist ware, als hij zich in zulk een extra zwakke positie zou hebben te verdedigen. H. M. DE KONINGIN DANKT BRUSSEL. Onze gezant te Brussel, Mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Slooten heeft aan Burge- meester Max den volgeniden brief gericht: ,,Meneer de burgemeester, Ingevolge de bevelen van H. M. de Koningin heb ik de eer U alsmede het gemeentebestuur en de bevolking van de stad Brussel, Hoogst- derzelver vrienidelijken dank over te brengen voor de luisterrrjke ontvangst, welke H. M. op het grondgebied Uwer stad tijdens Hoogstder- zelver bezoek aan Belgie, van 2326 Mei 1939 werd bereid. H. M. heeft mij verzocht in het bijzonder Hoogstderzelver dank te betuigen voor de smaakvolle versiering der stad". FR El1RA NT-RA ADSLED „Ik blijf hervormd predikant en ik wordt lid van den gemeenteraad", zeide Ds. Mr. L. C. W. Ekering tijdens een vergadering van de N.S.B. Men weet, dat de kerkeraad der Ned. Her- vormde Gemeente te Amsterdam dezer dagen een motie heeft aangenomen, waarin het pre- dikambt en het raadslidmaatschap onver- eenigbaar worden verklaard. Blijkbaar laat Ds. Ekering zich hierdoor niet weerhouden zit- ting te nemen in den raad nu hij gekozen is tot lid. Hij sprak voorts nog over de mogelijkheid, dat de Algemeene Synode der Ned. Herv. kerk haar reglementen in dier voege zou wijzigen, dat zij hem daardoor zou treffen. Maar, zeide hij, die maatregel wordt dan toch pas over vier jaar van kracht. Het staat dus wel vast, dat Ds. Ekering in den raad komt. Wat de kerkeraad nu doet zal afgewacht moeten worden. MEER STEMMEN UITGEBRAOHT DAN ER KIEZERS WAREN. Te Maarheeze (N.-Br.) kwamen uit een stembus 5 biljetten meer, dan er waren uit- gegeven. Welli-cht zal er een nieuwe verkie- zing uitgeschreven moeten worden. DE TOCHT MET DE „PIET HEIN". Op den kruistocht met de ,,Piet Hein" heeft het Prinselijk Paar Donderdag avond ook de bevolking van Voome verrast. Het blanke jacht voer het Voornsche kanaal binnen en nam ligplaats aan de kade van Nieuwesluis. Daar is ook geproviandeerd, doch, aange- zien Nieuwesluis niet al het benoodigde kon opleveren,. moest ook een en ander uit Brielle, Rozenburg of Rotterdam ontboden worden tegen Vrijdagmorgen. Het is wel een teleurstelling voor de bevol king geworden, dat de zangen of spreekkoren niet het resultaat opleverden van die der be volking van Walcheren, want men heeft Prin ses Beatrix niet te zien gekregen. Des avonds sliep zij al en ook den anderen morgen heeft de bevolking, alvorens het jaoht den tocht voortzette, alleen den Prins gezien, toen hij in zijn raceboot stapte en in de richting Rotter dam vertrok. Korten tijd daarna voer ook de ,,;Piet Hein" weg, om een eind van den wal op de Brielsche Maas ligplaats te nemen. Een ondernemende veerman ondernam toen met zijn boot tochten naar de ,,Piet Hein". En de deelnemers van enkele dier tochten heb ben van het leven aan boor'd iets kunnen aan- schouwen en Prinses Juliana, met de wuivende kleine Beatrix op den aim kunnen toejuichen. Toen Prins Bernhard met zijn gasten per raceboot terugkwam is de ,,Piet Hein" ver trokken. DE BRUG VOOR GEWOON VERKEER TE DORDRECHT GEOPEND. Hetgeen door het wegrverkeer van Noord naar Zuid v. v. in ons land reeds lang met verlangen werd tegemoetgezien, de openstel- ling van de brug voor gewoon verkeer te Dor drecht, is nu jl. Zaterdag eindelijk een felt geworden, en daarmede is aldaar voor het passeeren der rivier een eind gekomen aan het dikwijls wachten een in eindelooze rij van auto's en andere voertuigen, die zich aan- meldden om met het pontveer te worden over- gezet. Na de voltooiing der Moerdijkbrug was dit nog de laatste schakel die moest world en gesmeed om Noord en Zuid te verbinden. In tegenwoordigheid van vele genoodigden, waarbij zich o.m. bevonden de secretaris- generaal van het Ministerie van Waterstaat, Mr. Spitzen; de directeur-generaal Ir. J. P. van Vlissingen; Dr. Ir. L. R. Wentholt, hoofd- ingenieur-directeur; oud-minister van Water staat, Mr. P. J. Reymer, de oud-directeur- generaal van het Departement van Water staat, Ir. J. A. Ringers; Jhr. Mr. Dr. A. B. G. M. van Rij-ckevorsel, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, voorzitter van de commissie van ovefleg voor de wagen; luite- nant-generaal I. H. Reynders, chef van den Generalen Staf; luitenant-generaal baron van Voorst tot Voorst, commandant van het veld- leger; vice-admiraal J. T. Fiirstner, chef van den marinestaf; kolonel H. F. J. M. A. von Frytag Drabbe, chef van het korps mariniers; Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, commis saris der Koningin in JJJuid-Hollandde voor- zitters en griffiers vai; de beide Kamers der Staten-Generaal evenals vele leden der Kamers; leden van Gedeputeerde Staten en tal van andere burgerlijke en militaire autori- teiten. Evenals de burgemeester van Rotterdam, Mr. P. J. Oud, waren vele burgemeesters van in de omgeving van Doi'drecht gelegen ge- meenten aanwezig. De oud-burgemeester van Dordrecht, Mr. A. Zimmerman, was eveneens aanwezig, evenals zijn collega, de heer P. L. de Gaay Fortman. Ook de Antwerpsche bur gemeester, de heer C. Huysmans, was ver- tegenwoordigd. De brug met toebehooren bestaat in de richting van Zwijndrecht naar Dordrecht uit een ^gron'ddam, een betonviaduct, een stalen viaduct, een vakwerkbrug, een beweegbare brug, een betonviaduct en een gronddam. Het viaduct is 536 meter lang. Het stalen viaduct overspant met twee openingen van ieder 33.60 meter den rivier- oever en met een overspanning van 33.60 meter het gedeelte van de rivier in het ver- lengde van de kleine draaibrug van de spoor- brug. De vakwerkbrug overspant met openin gen van 88.80 en 77 meter de eigenlijke rivier. De beweegbare brug heeft een opening, welke 48 meter bedraagt. De brug bestaat uit twee klappen, welke ieder van dit draaipunt af een lengte hebben van 28 meter bij een breedte tusschen de leuningen van 22 meter. De klap pen worden ieder bewogen door middel van twee electromotoren. Open en sluiten geschie- den in ongeveer een minuut. De totale lengte van de viaducten en brug te Dordrecht, welke als een aansluitende overbrugging kunnen worden beschouwd, be draagt ongeveer 1260 meter, hetgeen dus lan- ger is dan de verkeersbrug bij de Moerdijk. De verzamelplaats der genoodigden bevon'd zich aan de Zwijndrechtsche zijde. Van die zijde kwam ook per auto de Minister van Waterstaat, Mr. Dr. Ir. J. A. M. van Buuren, welke, door den burgemeester van Zwijn'drecht verwelkomd te zijn, naar de nieuwe brug reed. Te 11 uur nam hij plaats op de voor de ge opende klep der brug opgestelde cstrade, waar hij een rede hield, waarin hij wees op de be- langrijke verkeersverbinding waaraan in ons land gewerkt wordt, en waarvan de thans vol- tooide brug een zeer belangrijke schakel in het rijkswegenplan uitmaakt, om'dat een groot ge deelte van de provincien Noord- en Zuid-Hol- land voor het verkeer naar en van Noord-Bra bant, Zeeland en Belgie op deze brug is aan gewezen. Hij sprak de hoop uit, dat het groote werk dat thans voltooid is, zegenrijke gevolgen moge hebben voor de gemeenschap, zoowel in grooter als in kleiner kring. Hierna verkreeg het woord de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Jhr. Mr. Dr. Van Kamelbeek, die zijn voldoening uitsprak over de voltooiing van dit werk, waarvan de gevolgen en de beteekenis zich nauwelijks laten overzien. De Minister van Waterstaat begaf zich hier na naar het brugwachtershuisje, van waaruit de brug electrisch wordt bediend, om daar door een druk op een knop de opstaande brug- klep te doen dalen, en, na verloop van een minuut, was het moment daar, waamaar vele jaren door duizen'den met ongeduld is uitge- zien. Een opschrift op de brug riep de genoodig den het ,,weikom in Dordrecht" toe en daar- Door CHARLES GARVICE. 74) Vervolg. Alsof er een sluier van het verleden was weggerukt, zag Lorrie nu alles. Die lange be- spre'kingen tusschen haar arme, gestorven vader en Seymour; den doodangst, dien de oude man te verduren had onder de pijniging die Seymour hem in koelen bloede had doen ondergaan. Zij zag alles; alle mazen van het net, dat hij rondom haar ge woven had, wer- den nu zichtbaar voor haar. Met een kreet van 't diapste afgrijzen rukte ze haar arm uit den zijne en week achteruit en klemde zich aan den graaf vast, die beschermend zijn arm om haar heensloeg en haar lieve woorden van medelijden en sympathie toefluisterde. „De mijn was de Whea Rose, mylord", ging Leverick voort, ,,en die ging failliet, maar meneer Melford had op het laatste oogenblik zijn aandeelen verkocht. Hij verloor wehswaar bijna alles wat hij erin gestoken had, maar hij dacht, dat hij het geld wel be- steed had. Hij kon natuurlijk niet vermoeden, dat de mijn later zou blijken goed te zijn. De mijn was ten slotte goed, mylord, maar het nieuws kwam voor den armen doming te plot- seling en het was zijn dood." Lorrie bedekte haar gelaat met haar han- den. ,,(En onze lieve jongedame was toen totaal aan dien kerel overgeleverd, Dat is de heele geschiedenis, mylord. Dat was de macht, die hij over haar had maar ik heb haar vrij gemaakt, mylord! Ik heb Gypsy gedood, my lord; maar ik heb die lieve juffrouw gered van een leven met dien schurk en en door dagelijksche behandelmg met In busjes van 50 en 90 c» bij apothekers en dtogisten op kwamen auto's aangereden om hen naar het stadhuis te brengen, waar het gemeente bestuur recipieerde. De stad Dordrecht trok aanzienlijke baten uit den veerdienst op Zwijndrecht, doch de burgemeester, de heer Bleker, gaf in zijn rede te kennen, dat het stadsbestuur met energie zal trachten het verlies op de veergelden op te vangen. Na de ontvangst ten stadhuize waren de ge noodigden door de Dordtsche Kamer van Koophandel uitgenoodigd aan een maaltijd in „Amerieains Blauwe Zaal". In zijn tafelrede sprak deze als zijn meening uit, dat de indu- striee-le en commercieele ligging van Dor drecht, die thans nog verborgen zijn, door de vaste verbinding met Noord en Zuid beter naar voien zullen treden en een groot deel van het district zich daardoor beter zal kunnen ontwikkelen. Na afloop van den maaltijd namen de gas- ten der Kamer met andere genoodigden deel aan een door het gemeentebestuur aangefcoden boottocht. Ter gelegenheid van de opening der brug is voorts met medewerking van het gemeente bestuur een feestweek georganiseerd, waar- voor een amusementsterrein met verschillen- de kermisvermakelijkheden zijn opgesteld. OSS IN DE TWEEDE KAMER. De behandeling van de zaak-Oss heeft de Tweede Kamer Vrijdag den geheelen middag beziggehouden. In een rustige sfeer hebben nog zeven afgevaardigden het woord gevoerd, dooh veel kon aan de afkeureride conclusie der commissie niet meer worden toegevoegd. De meeste sprekers wenschten maatregelen tegen den Bosschen procureur-generaal. Het c.-h. lid mevrouw MackayKatz rafel- de in een scherpzinnig juridis-ch betoog alle zaken, op grond waarvan de Minister heeft gemeend aan de brigade der marechaussee te Oss tijdelijk de opsporingsbevoegdheid te moe ten ontzeggen, uiteen en kwam daarbij tot de conclusie, dat de marechaussee geenszins de rechtszekerheid hebben in gevaar gebracht, dat de Minister de rechtszekerheid door zijn maatregel niet heeft bevorderd en dat hij: het gezag niet krachtig en evenwichtig heeft ge- handhaafd. Na haar rede werd mevrouw Mackay van verschillende zrjden de hand ge- drukt. De heer Rost van Tonningen (n.s..b.) wijdde vooral veel aandacht aan de zaak van de beide geestelij-ken, waaivan hij zeide, dat de com missie daar met groote oppervlakkigheid over- heengegleden is. Hij eischte o.m. het aftreden van Minister Goseling en den Bosschen procu reur-generaal. Maatregelen tegen dezen laatste werden door de meeste sprekers gewenscht. De heer Van Houten (c.d.u.) noemde dezen magistraat den boozen genius van den Minis ter. De heer Kersten (staatkundiig geref.) zeide door het rapport in zijn meening versterkt te zijn, dat men door dezen maatregel de politie duidelijk wilde maken, dat de katholieke gees- telijken onder Roomsch recht leven en niet onder Nederlandsch recht. De heer Joekes (v.-d.) was van oordeel, dat de door den Minister genomen maatregel wel zeer bijzonder was, doch meende, dat er wel eens aanleiding was remmend op te treden. Ook hij meende, dat de procureur-generaal te 's Hertogenibosch bezwaarlijk op dezen post kon worden gehandhaafd. Zoo dacht ook het liberale lid de heer Biere- ma er over, die zeide, zich niet te kunnen voorstellen, dat de Minister biji aanneming van de conclusie zou aanblijven. De heer Van Houten uitte als zijn meening, dat, wanneer de Minister niettemin aanbleef, een motie van wantrouwen zou moeten volgen of afstemming van de justitiebegrooting. De laatste spreker was de heer Albarda (s.-d.), die de houding van de katholieke .poli- tici en pers in deze betreurde, evenals het feit, dat de commissie in haar oordeel niet homo- geen heeft kunnen zijn. Hij verklaar-de zich Hij zweeg plotseling en draaide wild sta- rend in het rond. Lady Farnham uitte een waarschuwenden kreet en Guy haastte zich naar hem toe en ving hem op, terwijl hij juist voorover in den stoel viel. De inspanning was te groot geweest voor den man en hij was bewusteloos geworden. Guy beide en droeg Gillow op om voor hem te zorgen, terwijl hij een van de bedienden naar den dokter stuurde. In de verwarring, die nu volgde, dacht niemand meer aan Sey mour Melford. Ieders aandacht was gevestigd geweest op de voornaamste persoon in die vreemde historie op Lorrie zelf. Nog met den arm van den graaf om zich heen, hield zij haar gelaat op zijn borst ver borgen en snikte zachtjes. Seymour Melford stond haar met over elkaar geslagen armen aan te kijken, met een blik op zijn gelaat, die vreeselijk was van diepe wanhoop en machtelooze woede. Ten- slotte beiwoog hij zich, deed een stap naar haar toe en opende zijn lippen. Lorrie', zei hij heesch, Lorrie Met een rilling hied: Lorrie haar hoofd op en zag hem v'lak in het gelaat. lEen oogenblik keek hij in het gezichtje, dat hem vol afgrijzen en diepe minachting aan- zag, toen keerde hij zich om en ging naar de deur. Hier bleef hij echter even staan, alsof zijn slechte geest nog een laatste poging deed en terwijl hij naar Guy staarde, zei hij: ,,Lord Kendale, u en ik hebben nog iets af te reke- nen. U denkt, dat u gewonnen hebt Diana stond op, legde haar hand op zijn arm en beduid-de hem te zwijgen, toen zag ze min- achtend gliimlachend rond. Gewonnen! gewonnen!" zei ze spottend, ,,wat gewonnen? Waarde lord Latcham, ik feliciteer mijn broer, dat hij uit de klauwen van uw lieve Lorrie ontsnapt is en ik feliciteer lord Kendale, dat hij er eindelijk in geslaagd is zijn geliefde bedelares te winnen, die hem in zijn armoedzaaiersbestaan kan troosten. Het zal van beide kanten een passend huwe- lijk zijn. Lord Kendale, we zullen elkaar weer ontmoeten bij den venkoop van Latcham Court!" "'-S" En met een spottend lachje legde zij haar arm in dien van Seymour en leidde hem de kamer uit. En toen zij de deur achter zich lieten dichtvallen, was het, alsof er een groote last, een al te zware last van alle aanwezigen was afgewenteld. Plotseling verbrak de grafstem van lady Collop de stilte. .JHet pad der zondaren is moeilij-k", riep zij uit. En dit was misschien de verstandigste op- merking, die zij ooit gemaakt had. HOOiFDSTUK XXXI. Brie dagen waren voorbijgegaan sinds het vertrek van Diana en Seymour Melford en Lorrie was nog steeds op Famham 'Hall. De Latchams waren naar de Court teruggegaan en lady Collop was naar Londen terugge keerd om haar ,,plichten" waar te nemen. Lorrie had aangeboden met haar mee te gaan, maar lady Famham wilde er niet van hoo- ren. Zij had een groote genegenheid voor Lor rie opgevat en drong er op aan, dat ze op de Hall zou blijven logeeren, tenminste voor het oogenblik. „Ik dacht, dat u maar al te blij zou zijn ons allemaal kwijt te raken, mij vooral. We heb ben u zooveel moeite veroorzaakt," merkte Lorrie op, maar de oude dame had gelachen en haar hoofd geschud. „Last, kin-dliefOnzin! Ik heb me geamu- seerd! Zoo'n sensatie als de Melfords komt maar een keer in het leven van een mensch voor en wanneer ik bedenk, dat ik er ook een gering aandeel in heb gehad om je van dat en landpijn overvallen U meest- al onverwachls. Zorg daarom steeds "AKKERTJES" in huis te hebben. Ze helpen U direct. Ingez. Med. het recht voor te behouden, wanneer de Minis ter nieuwe feiten naar voren brenigt, schorsing van de behandeling te vragen om deze rustig te overdenken. Hij hoopte, dat Minister Gose ling alsnog zijn fouten zou erkennen. Dinsdagmiddag zal Minister Goseling het woord voeren. VERBOD AAN PERSONEEL P.T.T. VOOR BEPAALDE ORGAN IS.ATI ES. Aan het personeel van het Staatsbedrijf der P.T.T. is het in het vervolg verboden verbin- tenissen aan te gaan bij den Vrijwilligen Landstorm, de Burgerwachten, het Roode Kruis, de gemeentelijke luchtbeschermings- diensten, e.d. zonder toestemming van het be- trokken hoofd van dienst, op grond dat in tijden van oorlog, oorlogsgevaar en andere buitengewone omstandigheden aan dat per soneel de hoogste eischen worden gesteld en dit bezwaarlijk gemist kan worden. (N. R. Crt.) STEEDS WEER VERBINDEND- VERKLARIN GEN. De bedrijfsraad voor het steen-, kunststeen- en houtgranietbedrijf heeft ingediend een ver- zoek tot verbdndendverklarinig van bepalingen van de landelijke collectieve arbeidsovereen- komst voor dat bedrijf. EEN RIJDEND POSTIKANTOOR. Service van de P. T. T. Een positkantoor, dat naar het publiek toe- komt, inplaats dat de gebmikers naar het P.T.T.-kantoor stappen, zal, meldt de H. Crt., binnenkort werkelijkheid worden. Men zal dan een auto-postkantoor aantref- fen op weg naar plaatsen, waar in verband met wedstrijden, tentoonstellingen, meetings e.a., veel menschen worden verwacht. Op 1 Jul! a.s. zal het eerste auto-postkan toor in Nederland zijn debuut maken te Assen. Op dien dag zullen n.l. op het circuit van Drente de jaarlijksche T.T.-races worden ge houden. Als ware het uit den grond gestampt, zal daar dan plotseling een volledig postkan- toor verrijzen, dat ongetwijfeld voor zeer velen een uitkomst zal blijken te zijn. Het auto-postkantoor bestaat uit twee dee- len: een tractor en een oplegger. De aanhang- wagen is 9% M. lang. Het kantoor zelf is zeer practisch ingericht. Aan de voorzijde van den wagen zijn een achttal schrijftafels, welke uitschuifbaar zijn, zoodat de juist gekochte briefkaarten daar geschreven kunnen worden, of de telegramformulderen kunnen worden in- gevuld. Deze schrijftafels worden in de avonduren indirect verlicht, terwijl een groot scherm den bezoekers bij regen beschutting biedt. Aan een der lengtezijden bevinden zich naast elkander drie loketten voor het publiek. Aan de loketzijde bevindt zich voorts nog een brievenbus. Aan de achterzijde van den wagen bevinden zich drie geluiddichte telefooncellen, welke bediend worden door een telefoonpost, welke binnen in den wagen is aangebracht. Voor deze cellen wordt, als het kantoor voor gebruik in gereedheid wordt gebrafcht, een bordesje gemaakt. Aan de tweede lengtezijde van den wagen treft men een briefkaarten- en twee postizegel-automaten aan, terwijl eenige ramen van veiligheidsglas het daglicht in het kantoor doorlaten. Voor ieder loket staat een stoel en tafel, voorts een stempeltafel, 2 zak- vreeselijke jongmensch te bevrijden, dan voel ik me, alsof ik een heldhaftige daad heb ver- ri-cht. Neen, als je niet genoeg hebt van een vervelende oude vrouw, blijf dan hier bij me. Ik wil weer kleur op je wangen zien; i!k ge- loof, dat er een klein begin van is vanmorgen. Trou/wens, ik heb een kleine verrassing voor je neen, ik zal je niet vertellen wat bet is; je moet wachten." Ze hoefde niet lang te wachten, want toen ze het salon om vijf uur binnenkwam, om thee te drinken, stonden twee personen, die naast lady Farnham zaten, op en kwamen naar haar toe en met een kreet van vreugde en welkom zag ze Jack en Greta voor zich staan. ,,0 lady Farnham!" zei ze half lachend, half schreiend, ,,wat lief van u." Onzin kind! Vooruit, ik zal jullie alleen laten, dan kan je thee voor hen schenken en samen eens duchtig praten. Ik heb hun de wonderlijke dingen die hier gebeurd zijn al verteld. Beste jongen, ik hoop, dat je een oude vrouw haar familiariteit niet kwalijk wilt nemen ,,iHeelemaal niet", zei Jack, terwijl hij bloosde als een schooljongen, ,,u moogt me precies noemen, zooals u wilt, lady Farnham." ,,Goed, dan zal het Jack zijn. Wel Jack, je bent de eenige heer in uw huis, je moet zor gen, dat je je hier thuis voelt. Lorrie, zorg goed voor hen!" en ze ging heen. ,,Ben je het werkelijk!" riep Lorrie uit, ter wijl ze Greta weer omhelsde. ,,Dat was dus haar verrassing! O Greta, zij is de liefste, aar- digste oude dame, die ik ooit heb gezien! Wat zie je er goed uit! En Jack ook! Het valt me mee, dat het leger je missen kon, Jack." ,,Dat is goed, plaag maar!" zei hij glim- lachend. ,,Waarachtig, ik geloof, dat ik je pla- gerijen bepaald gemist heb. Ja, ik heb een week verlof en hier ben ik. Maar goeie hemel Lorrie, dat is ook een aardig zoodje geweest! Phoe! En Seymour Melford is dus gesnapt, hd? Ik zou het hebben kunnen vermoeden, als ik maar hersens had, maar ik heb niet meer hersens dan een gekookte kreeft. En Diana ook al! En waar is Guy, die goeie, ouwe Guy? Arme kerel! Die verkoop van Latcham zal het hart van zijn vader breken, he?" ,,Jack", zei Greta veelbeteekenend, ,,lady Farnham zei, dat je je moest voelen of je thuis was en het verstandigste wat je kunt doen is jezelf gaan kleeden voor het diner." ,,Best hoor", zei hij opgeruimd, ,,een goeie verstaander heeft maar een half woord noo- dig. Jullie willen me natuurlijk kwijt zijn. Geef me nog een kus Lorrie en kop op!" en terwijl hij haar half en half heen en weer schudde en haar omhelsde, ging hij de kamer uit. De twee meisjes zaten met de armen om elkaar heengeslagen te praten tot de bel ging om zich te kleederx voor het diner. Toen zei Lorrie, a'lsof de zaak verder als afgedaan wilde beschouwen: ,,Jij bent gelukkig in je werk, waarom zou ik dat niet kunnen zijn, Greta? Er is maar een ding dat ik kan onderwijzen, en dat is muziek. Ik zal muziekleerares op de een of andere kostschool worden. Het mag misschien niet zoo onaangenaam zijn maar, vervolgde zij1 lachend, ,,erger dan Manchester Square en de Chicikeraboos kan het toch niet zijn." Greta zei niets, maar trok Lorrie naar zich toe en kuste haar hartelijk. Het was een gezellige avond op de Hall, want Jack was in zijn vroolijkste humeur en lady Farnham, die vaiT jonge menschen hield, lachte om zijn grappen en zijn beschrijvingen van het leven in -de barakken en zelfs Lorrie ■ontwaa-kte nu en dan uit haar verstrooide bui en luisterde glimlachend. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 1