ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Mo. 9926 VRIJDAG 16 JUNI 1939 79e Jaargang Buitenland Bloemenmagazijn G. J. WILL Predikbeurten EERSTE BLAD TERNEUZEN, IB JUNI 1939. ZAAMSLAG. -r AXEL. RECHTSZAKEN. o O .ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen Ir. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIENper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIX BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. BEZICHTIGING SCHUILKELDER. De Burgemeester van TERNEUZEN maakt bekend, dat ten huize van het Hoofd van den LfUchtbeschermingsdienst, Verlengde Van Steenbergenlaan no. 6 alhier, voor serieuze belangstellenden gedurende 4 weken iederen dag van 56 uur n.m. is te beziehtigen een volledig uitgeruste familie-schuilkelder tegen luchtaanvallen. De Burgemeester voomoemd, Mr. P. TEDLEGEN. DE „ST. LOUIS" ZAXERDAG XE ANXWERPEN. Het Duitsche m.s. ,,iSt. Louis" van de Ham- bung-Amerika lijn zal Zaterdagmiddag in Ant- werpen aankomen. Daar zullen de. negerihon- derd Duitsche emigranten, die zich aan boord van het schip bevinden, debarkeeren, waama zrji met kleinere schepen naar het land van him voorloopi.ge bestemming zullen worden vervoerd. De vluchtelin-gen, die in Nederland mogen komen, zullen te Rotterdam aan land gaan. KONING GEORGE EN KONINGIN EL1ZABEXH UIX CANADA VERXROKKEN. De koning- en de koningin hetoben Donderdag aan het afscheidsnoenmaal te Halifax in Nieuw-Schotland in het Engelsch en in het Fransch een woord van dank gesproken voor de schitterende ontvangst, die hun onvergete- lijfk zou (blijven en daaraan de ibeste wenschen geknoopt voor de ontwikkeling van Canada in de toekomst. Na een rondrit door de stad en de buitengemeenten zijn hunne majesteiten tegen vier uur plaatselijken tijd aan (boord van de Empress of Britain igegaan, waarop de terugreis gemaakt zal worden. Alvoren-s zich in te schepen aan boord van de Empress of (Britain heeft de koning zich in een afscheidsrede tot het Canadeesche volk gericht. Na woorden van erkentehjikheid, zeide de koning, troost en inspiratie te putten uit meerd aan de Bund van de Britsche concessie. De Britsche ambassadeur te Tokio heeft ibij den Japanschen minister van (buitenlandsche zaken geprotesteerd en heeft opdracht ontvan- gen te wijzen op het gevaar van een provo- catie door de plaatselijke Japansche autoritei- ten, hetgeen zou -kunnen leiden tot betreurens- waardige incidenten. Ook moet de ambassa deur de aandacht vestigen op de verkdaring van den Japanschen woordvoerder te Tientsin, die heeft gezegd, dat het vraagstuk niet kan worden geregeld door het uitleveren van de vier Chineesche beklaagden, doch dat de blok kade ten doel heeft een grootere samenwer- king van de Britsche autoriteiten in China af te dwingen. iDe minister-president voegde hieraan toe, dat het duidelijk is, dat Indien dit het stand- punt van de Japansche autoriteiten te Tokio is, zij, van een incident gejbruik maken tot het verkrijgen van meer dan het uitleveren van de vier Chineezen. (Dit zou een politieke kwestie doen rijzen, waarbij ook andere mogendheden betrokken zijn. Derhalve staat de regeering in nauw con tact met de regeeringen van Frankrijk en de Vereenigde Staten. Ondertusschen bestudeert de regeering den toestand, welke is ontstaan door de weigering van Japan het voorstel tot een gemengde commissie te aanvaarden en nu de blokkade wordt voortgezet. De toestand is zeer emstig, doch de regeering kan op het oogenJblik nog niet zeggen, welke maatregelen zij zal nemen. TOKIO NEEMT HET STANDPUNT VAN DE MILITAIREN TE TIENTSIN OVER. Als gevolg van een conferentie tusschen den Japanschen minister van oorlog, Itagaki, en dien van buitenlandsche zaken, Arita, heeft de vergadering van de vijf voomaamste minis ters het standpunt van de Japansche militai- ren te Tientsin over te' nemen en te steunen, aldus meldt Domei. Zooals men weet houdt dit standpunt in, dat Engeland door te weigeren vier van moord verdaohte Chineezen uit te leveren, een bewijs heeft geleverd niet met Japan te willen samenwerken. De hierdoor ontstane moeilijk- heaen kunnen sleehts een oplossing vinden wanneer Engeland ibereid is zijn geheele hou- de .gedachte, dat zich van den Atlantischen ^jng te herzien door met Japan samen te wer- tot den Stillen Oceaan en van de tropen tot het Poolgebied een groot deel van de aarde uitstrekt, waar zich niet de mogelijkheid voor- doet van een oorlog tusschen buurstaten, welks volken zich geheel wijden aan het streven naar vrede en alien menschen tot voorbeeld strekken voor de wij-ze, hoe beschaafde naties ken aan den opbouw van een nieuwe orde in Oost-Azie. De Japansche regeering betreurt het dat als gevolg van de isoleering van de Britsche con- cessies onderdanen van andere mogendheden o.a. van de Ver. Staten, Duitschland en Italie ongerief ondervinden. Er is geen wij'ziging tezamen moeten leven. Het is goed te weten, gekomen in de fimdamenteele Japansche poli- dat er zulke -streken zijn. Want wat de menseh tiek om het leven en het bezit van onderdanen van derde mogendheden te beschermen, daar- Iom hoopt Japan dat deze buitenlanders hun kalme houding zullen ibewaren, Japan's wer- kelijke bedoeling zullen begrijpen. eens kan doen, kan bij met God's hulp nog- maals doen. Wellicht zult gij het voorbeeld geven, dat de geheele wereld zal volgen. De koningin riehtte haar afscheidswoord in het ibijzonder tot de vrouwen en kinderen van Canada. Deze wonderschoone reis, zoo zeide zij, heeft mi} herinneringen geschonken, die de tijd nooit zal doen vervagen. DE KWESTIE VAN TIENTSIN. Na de eerste sohok, aldus meldt Renter1 uit Tientsin, aan de N. R. Crt., heeft de Britsche kolonie aldaar zich weer eenigszins kunnen herstellen en men is al een goed eind op weg om zich aan te passen aan den nieuwen toe stand. Begin en einde van ieder gesprek vormt de vraag: Wat zal de Britsche regeering doen? In weerwil van de grimmige vastiberaden- BRITSCHE VERSTERKING TE TIENTSIN. Domei meldt uit Tientsin dat 30 Engelsche soldaten vergezeld door 20 Chineesche hulp- politie-agenten in auto's ibij de grens v£in de Britsche concessie zijn versehenen en een waicht helblben ingesteld bij de opstelling van een barricade, op sleehts enkele meters af- stand van den Japanschen wachtpost, met het doel een oog te houden op het onderzoek van hen, die door de Japanners worden doorge- laten. Op den Engelschen wachtpost is een licht machinegeweer geplaatst. Om twee uur hebben 30 Britsche soldaten met nogmaals 20 heid van de Britten te Tientsin, kan men wel f Chineesche politie-agenten, van een zwaar zeggen, dat zij tot het uiterste gespannen zijn machinegeweer voorzien, in de nabijiheid nog om te vernemen welke beslissirtgen de regee- i een ander licht machinegeweer opgesteld. De r«incr t/n T _nnrlon -zal rmmpri ort ioHnr iluonin"hf nif InTJOn«p"ho nnst wnrd,f olrvf"hf q Hnrvr* optj "Irloin ring te Londen zal nemen en ieder bericht uit de Engelsche hoofdstad wordt met een gretig- heid gelezen, die wel aantoont hoe verlangend men is naar nieuws omtrent hulp, die de re geering zal verleenen. Het geduld van de Engelschen werd den ge- heelen dag wel zeer op de proef gesteld, om- dat de Japanners met groote hardnekkigheid aJlle personen, die zij fouilleerden, kousen en sokken lieten uittrekken. Soms kregen de Engelschen, die in de queue voor de poorten tusschen de Chineezen wachtten om toege- iaten te worden bevel om weer heelemaal ach- ter in de rij te gaan staan. De voorraden levensmiddelen zijn niet groot en wanneer vandaag wederom zoo goed als geen voedingsmiddelen in de concessie aan komen zal de toestand emstig worden. Aan de marktstalletjes was Woensdag niets meer te krijgen en de winkels raken snel door him voorraden been, ondanks het feit, dat de prijzen zeer omhoog geloopen zijn en wel van 50 tot 70 pet. De Britsche fotograaf Meyel, die Dinsdag is gearresteerd door de Japanners is nog niet teruggekeerd, hoewel de Japanners beweren, dat zij hem in vrijheid gesteld hebben. Groote dankbaarheid heeft men getoond tegenover een Ohineesehen groentenman, die van de afwezigheid van een Japanschen schild- wacht gebruik maakte om over de barricaden heen zijn groenten te verkoopen. Groenten en geld werden over de onder stroom staande draden van de versperring geworpen. Het onder Noorsche vlag varende stoom- schip Haipeng, dat Donderdag Tientsin ver- laten heeft werd onmiddellijk na het vertrek ajangehouden en gedurende vijf uur doorzocht. Toen mocht het zijn reis voortzetten. De Britsche regeering weet nog niet welke maatregelen te nemen. Minister-president Chamberlain heeft, vol- gens de N. R. Crt., in het Lagerhuis een ver klaring afgelegd over de blokkade van Tient sin. Hij deelde mee, dat Britsche onderdanen en andere buitenlanders bij> de barrikaden door de Japanners zijn aangehouden en gefouilleerd. Levensmiddeleh mogen naar de nederzetting worden vervoerd, doch de prijzen stijgen. De Britsche scheepvaart wordt lastig gevallen. De Britsche autoriteiten hebben maatrege len genomen de orde te handhaven en het Britsche escortevaartuig Lowestoft" ligt ge- Japansche post wordt sleehts door een klein laantal politie-agenten en soldaten bezet. Om 4 uur zijn drie Japansche tanks ter plaatse gekomen am de bezetting te helpen. Welingelichte kringen te Tokio bescbouwen de Engelsche repressaillemaatregelen op oeco- nomisch gabied als louter bluf. Zij voegen er aan toe, dat een dergelijke actie een schen- ding zou beteekenen van het Engelsch-Japan sche verdrag. Japan zou in dat geval niet ach- ter blijven om maatregelen te nemen, welke de aldus tgescbapen toestand noodig maakt. Een oeconomische blokkade van Japan zou kunnen ihhouden: een discrimineerend tarief, waar- door Japansche goederen worden getroffen, beslagmaatregelen op Japansche schepen, ver- mindering van de Japansche invoercontingen- ten op zekere markten. Volgens Havas zou den de Japans che auto riteiten te Tientsin besloten zijn nieuwe maat regelen te nemen tegen de concessies, indien de tegenwoordige geen effect sorteeren. Het doel is geen locale regeling door locale af- spraken, maar een herziening van de geheele Japansche politiek en een definitieve oplossing van het probleem der buitenlandsche conces sies. EXAMEN LANDMACHINIST. Voor het diploma A landmachinist, elec- trisch bedrijf, is geslaagd de heer W. Hamelink alhier. TER AARDE RESTELLING VAN DEN HEER D. J. DEES. Gistermiddag is alhier onder groote belang- stelling ter aarde besteld het stoffelijk over- schot van den heer D. J. Dees. Behalve de kinderen en klein-kinderen zagen wij in den stoet een deputatie van de Zeeuiwsche Landbouw Maatschappij, de voor- zitter van het provinciaal college van toezicht op de kerkelijike goederen in Zeeland, be- stuursleden en het personeel van de Coopera- tieve Boerenleenbank. Bij de geopende groeve herdacht de Alge- meen Voorzitter der Z. L. M., de beer Mr. P. Dieleman, mode namens den Zeeuwsoben Bond van Polders en Waterschappen, de overledene die in zijn arbeidzaam leven zooveel in bet algemeen belang en in het hijzonder voor den landbouw heeft gedaan. Het had spreker ten sterkste getroffen dit zoo plotseling overlij- den. Immers nog sleehts een week geleden had sprelker een zeer opgewekt gesprek met hem gehad, toen "hij tegenwoordig was op de Algemeene Vergadering der Z.D.M., die te Hu,lst werd gehouden. Met groote toewijding heeft hij steeds de belangen der Z.L.M. ge- diend. Met den overledene is een eere-lid der Z.L.M. heengegaan, die zeer veel heilzamen arbeid heeft verricht op het gehied van den landbouw. Nimmer werd tevergeefsch een be- roep op hem gedaan, bereid als hij was om van advies te dienen en zijn kennis te stellen in dienst van de samenleving. Zijn nagedach- tenis zal bij de Z.L.M. in hooge eere blijven. Hiema sprak de heer Mr. H. van der Beke Callenfels, voorzitter van het provinciaal col lege van toezicht op de kerkelijike goederen in Zeeland. Aan dit college was, volgens spreker, iemand ontvallen met groote toewijding voor de belangen van de Herv. Kerken in Zeeland. Bij elke vergadering, die de overledene met het college heeft gehouden, bleek dat hij in de betreffende zaken een ruim inzicht had. Hij heeft steeds getracht de zaken zoo goed mogelijk te behartigen. Het college zal zijn nagedachtenis in eere blijven houden. Een zoon van de overledene betuigde namens de familie dank voor de deelneming, betoond bij dit voor hen zoo treffende verlies en voor de woorden van hulde gebracht aan de nagedachtenis van hun vader. BESCHERMING TEGEN AANVALLEN UIT DE LUCHT. Een schuilkelder. Wij vestigen de bijzondere aandacht onzer lezers op de publicatie van den burgemeester dezer gemeente, betreffende de gelegenheid tot 't bezicbtigen van een familie-schuilkelder tegen luchtaianvallen, ten huize van het Hoofd van den Luchtbeschenmingsdienst, aan de Verlengde Van Steenbergenlaan no. 6. Ingevolge een daartoe tot ons gerichte vriendelijke uitnoodiging van den beer Hack, het Hoofd van den L chtbeschermingsdienst, waren wij in de gelegenheid den in bet tuintje zijner woning aangebrachten familie-schuil kelder te bezicbtigen. Daarbij trof bet ons in de eerste plaats, dat het is gelukt dozen schuilkelder aan te bren- >gen, zonder dat daardoor veel ruimte aan het tuintje is ontnomen. Mien ziet dan alleen een stalen luik, een vierkanten meter groot, dat, geopend, toe- gang verleende tot het portaal van den schuil kelder. Men daalt daarin af langs in den betonnen muur aangebracbte metalen treden en krijgt dan toegang tot den eigenlijken schuilkelder, die, evenals de wanden van het portaal is gemaakt van zwaar gewapend toeton, ter dikte van 10 c.M. De schuilkelder is 2 M. hoog met een opper- vlakte van 1,60 M. bij. 1,30 M. Zij is afsluitbaar met een stalen deur van 1 M. bij 0,60 M., ter dikte van 3 c.M. De sluiting is zoodanig inge- ricbt, dat zij langs de binnenzijde kan afgeslo- ten worden, tegen indringers van buiten. Zij biedt scbuilplaats voor 4 personen. De lucbttoevoer heeft plaats langs een metalen buis, ibovengronds uitloopende in een dubbele bocht. Aangezien eventueel te ge- bi-uiken gassen zwaarder zijn dan de lucht, wordt verwacbt dat ibij gebruik van gifgassen deze sleehts in zeer geringe en dan nog ver- dunde tooeveelheid in deze toevoerbuis tot den kelder zal door kunnen dringen. Een andere buis biedt gelegenheid voor ontsnapping van de bedorven lucht in den kelder naar buiten. Aangezien luchtaanvallen een ibetrekkelijk beperkten duur hebben,, wordt de luchtverver- scbing in zoodanigen kelder voor den duur van zoo'n aanval ruim voldoende geacht. In den kelder is aan gebracht een instelling voor verlichting door geibru i km akin g van een accu, terwijl deze tevens kan worden gevoed met batterijen van zaklantaams, die er in voorraad aanwezig zijn. Ten fbehoeve van ben die in den kelder een scbuilplaats vinden zijn> ook aanwezig gasmas- kers, hetgeen noodig is voor verhooging der veiligheid of, wanneer deze 'zioh na den aanval willen vergewlssen of de toestand weer veilig is, en misschien de huitenlucht nog met gas zou bezwangerd zijn. Voor hen die geen werkzaamheden hehoeven te verrichten kan al volstaan worden met gas- maskers in den prijis van 3,50, doch voor hen die werkzaamheden moeten verrichten is een andere, duurdere uitvoering noodizakelijk. Verder moet in den schuilkelder aanwezig zijn een huisapotheek voor het behandelen van lichte aanvallen van gasvergiftigingen verwondingen. Ook moet er worden ingericht een W.C. en in voorraad zijn een voorraad turfmolm en chloorkalk voor afdekking en zuivering. Eveneens is het raadzaam tot lessching van dorst enkele flessehen bronwater in den kelder voorhanden te habfcen. De vloer van den kelder ligt 3 M. onder den fceganen grond, terwijl zich hehalve de beton nen afdekking nog een laag grond ter dikte van 1 M. boven den kelder bevindt. Voor zware voltreffers ibiedt zoo'n schuil kelder ibegrijpelijk nog geen voldoende beveili- ging, doch naar de heer Hack ons verzekerde, mag men toeh wel aannemen, dat bommen ter zwaarte van 50 kg. de inzittenden niet zullen deeren. In het portaal is nog aanwezig een balk,, die tot steun onder het stalen luik kan worden geplaatst, opdat dit niet izou doorbuigen wan neer zich daarover puin zou heenstorten. Voor het -geval dat het wegen-s instortingen niet mogelijk zou zijn den kelder langs dat luik te verlate-n is aan de achterzijde een noodluik gemaakt, dat uitkomt in een koker met zand. Voorts -zrfjn dan in den kelder aanwezig graaf- en bree-kwerktuigen, om zich langs dien weg een uitweg te banen, door het weggraven van het zand en wegbreken van stiukken muur. Deze schuilkelder wordt thans aan de bevol- king, d-ie daarvan met ernstige bedoelingen kennis wil nemen ter bezichtiging gesteld, ook als propaganda voor het laten aanbren- gen van dergelijke kelders, daar men bier kan zien, dat op betrekkelijk eenvoudige wijze en met een kleine ruimte veel te bereiken is. Met voldoening deelde bet Hoofd van den Luchtbescehrmingsdienst ons ook nog een en ander mede omtrent de maatregelen die van wege de gemeente voor de algemeene bescher- ming der bevolking tegen luchtaianvallen zijn genomen en het materiaal waarover men voor dat doel reeds beschikt. Met betrekking tot deze schuilkelders zij nog opgemerkt, dat zij in normale tijden ook voor een practiscb doel kunnen worden aan- gewend, n.l. als koele bergplaats voor ver- schdllende eet- en drinkwaren in het warme jaarg-etijde, zoowel als ter beveiliging tegen vorst in d-en winter. LEZING BETREFFENDE DE KAMERS VAN KOOFHANDEL EN FABRIEKEN HANDELSREGISTERWET EN VESTTGIN GS WET, Op verzoek van de afdeeling Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen van den Nederland- schen Bakkersbond, welke Woensdag j.l. baar 24ste jaarverg-adering te Oostburg hield, werd door den heer P. van Es, ambtenaar der Kamer van Koophandel en Fabrieken, een lezing gehouden inzake de Earners van Koop handel en Fabrieken, de uitvoering der wet op de Earners, de Handelsregis-terwet en de Vestigingswet Kleinbedrijf. Spreker stond uitvoerig stil bij de oorzalten van de reorganisatie der Earners in 1920, en de reden die de helanghehbenden bij handel en Industrie in Zeeuwsch-Vlaanderen er toe geleid hadden, pogingen in het werk te stel len tot het doen vestigen van een Kamer van Koophandel in dat geibied, de taak van de Earners van Koophandel en Fabrieken in het algemeen en die voor Zeeuwsch-Vlaanderen in het hijzonder. IHiema sehetste hij het ontstaan en de werking van de Handelsregisterwet, wees op de rechten en oOk de verplichtingen die voortspruiten uit de inschrijving in het Han- delsregister en het nut dat het bedrijfsleven van het Handelsregister ondervindt. De behandeling van de Vestigingswet Kleinbedrijf was uit den aard der zaak spe- ciaal gericht op den bedrijfstak, die de ter vergadering aanwezigen uitoefenden, n.l. het bakkersihedrijf, dat reeds eenigen tijd onder de bepalingen der Vestigingswet Kleinbedrijf leeft. Van de na de uiteenzetting gegeven gele genheid tot het stellen van vragen -werd een druk gebruik gemaakt, waarbij bleek, dat velen der vakgenooten zich niet voldoende realiseeren, welke mogelij'kheden de Vesti gingswet Kleinbedrijf openlaat, meer speciaal voor wat betreft het verkrijgen van ministe- rieele verklaringen voor handelskennis en vakbekwaamheid, ingevolge den overgangs- maatregel voor ouderen. De vergadering stond onder de leiding van den voorzitter der Afd. Westelijk-Zeeuwsch- Vlaanderen, den heer J. C. C. Henry, en was druk bezocht. VIooswijkstraat 27 - Tel. 276 - Terneuzen Ook onze voorraad POTPLANTEN wordt verschillende malen per week aangevuld. JUiST HEDEN WEER ONTVANGEN Prachtige GLOXINIA'S, BEGONIA'S (werkelijk iets bijzonders) HORTENSIA'S, enz. (Tngez. Med i Stemming gemeenteraad. De uitslag van de Woensdag gehouden stemming voor den gemeenteraad is als volgt Aantal kiezers 2023. iUitgebrachte stemmen 1849. Van onwaarde verklaarde stemmen 149. Aantal geldige stemmen 1700. Lijst 1 (Anti-Rev.) 645 stemmen. Gekozen zijn de heeren A. de Koeijer, D. G. Koopman, A. J. de Visser en C. K. Herrehout. Lijst 2 (Ghr.-iHist.) 634 stemmen. Gekozen zijn de heeren C. Maas, A. Haak, F. C. Wisse en L. W. de Regt. Lijst 3 (Staatk. Geref.) 153 stemmen. Ge kozen is de heer H. de Feijter. Lijst 4 (vrije lijst) 268 stemmen. Gekozen zijn de heeren C. de Jonge en M. Florussen. Stemming Gemeenteraad. De Woensdag j.l. gehouden stemming voor den gemeenteraad had den volgenden uitslag: T3 .12 fO 3 Nieuw- straat Wal- straat School- straat Totaal Anti-Rev. Partrj 133 175 190 349 847 S. D. A. P. 122 160 141 101 525 Vrije lijst v. 't Hoff 70 50 18 14 152 R.-Katholieken 185 68 144 87 484 Staatk. Geref. 34 40 37 51 162 Chr. Hist. 138 148 225 194 750 Vrijz. Dem. -83 67 26 17 193 Gekozen zijn de heeren: F. Dieleman, A. P. de Ruijter, J. Fanoy en P. Goossen, alien Anti-ReV.; C. Hamelink, C. van Bendeg'em en J. Dieleman Az. (alien S.D.A.P.); C. Th. van de Bilt en B. Seghers (beiden R.K.)P. J. van Bendegem, P. de Jonge en H. Smies (alien Ohr. Hist.) en A. Th, 't Gilde (v.d.). Hierotmtrent valt op te merken, dat de heer B. Seghers gekozen op de lijst der R.K. (met voorkeurstemmen) en de heer J. Dieleman, gekozen op de lijst der S.D.A.P., niet beiden zitting kunnen nemen, wegens verboden graad van aamverwantschap. Tenzij genoemde geko- zenen bij onderling accoord tot een beslissing zullen komen en een hunner de benoeming niet aanvaard, zal bij loting moeten worden beslist wie hunner als lid van den gemeente raad kan worden toegelaten. Vergadering gemeenteraad. In de op Dinsdag a.s., des namiddags 2 uur te houden opentoare vergadering van den ge meenteraad, komen de volgende punten in behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stulkken en mededeelingen. 3. Voorstel op het rapport van de raads- commissie betreffende de verkeersrege- ling in de gemeente, naar aanleiding van de besprekingen in de vergadering van den raad. 4. Voorstel op het rapport van de daar- voor ingestelde commissie ter bestu- deering van het voorstel van den heer C. Hamelink, betreffende de omzetting Van het Burgerlijk Armbestuur in een instelling van Maatschappelijk Hulp- betoon. 5. Voorstel tot wijziging van de algemee ne politieverordening. 6. Voorstel van Burg, en Weth. om gel- den te voteeren tot het aanstellen van een tijdelijke kracht op de secretarie. 7. Voorstel op het verzoek van F. P. Schutz om een vergoeding in de reis- kosten van zijn zoon, die de school te Hulst bezoekt. 8. a. Overzicht van de bouwkosten van het raadhuis. ib. Bepaling vergoeding aan den bouw- meester van het gebouw. c. Voorstel tot het aiangaan van een verhoogde geldleening voor deze bouw. 9. Voorstel tot vaststelling van het ko- hier hondenhelasting 1939. 10. Voorstel tot vaststelling van de wijzi ging der: a. begrooting van de gemeente dienst 1938. b. idem van het vleeschkeuringsbedrijf dienst 1938. c. Idem van het burgerlijk armbestuur dienst 1938. 11. Voorstel tot vaststelling van den staat van oninibare posten. ZONDAG 18 JUNI 1939. Ned. Hervormde Kerk. TERNBUiZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2.30 u., de heer J. H. Renting. SLUISKIL. 9.30 u., de heer J. H. Renting; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams. ZAAM1SLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Korevaar. KLOOSTER2ANDE. 10 u., Drs. P. C. van Leeuwen, van Den Haag. SAS VAN G-ENT. 9.30 u., de heer Smit, van Heemstede. PHILIPPINE. 2 u., de heer Smit, van Heem stede. Gereforxneerde Kerk. TERNiSUlZiEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van 'Houte. AX-EL. 9.30 u,., Ds. Kok, van Zaamslag; 2.30 u., cand. De Ruijter. HOEK. 10 u. en 3 u., leesdienst. ZAAM/SLAG. 9.30 u., cand. De Ruiter, van Axel; 2.30 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAM1SLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. J. Tolsma. Gere"orlneerd«> Gemeente. TERNEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. AXEL. 9.30 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitseh Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., de heer M. A. Mieras. Roomsch-Katholieke Kerk. TERNEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Diensten; 2.30 u., Lof. DINSDAG 20 JUNI 1939. Gereformeerde Gemeente. TBRNEUIZEIN. 6 u., Ds. A. Verhage, van Middelburg. LLVKNSLANG GEEISOHT. De proeureur-generaal hij het Gerechtshof te Amsterdam heeft Donderdagnamiddag levenslange gevangenisstraf geeischt tegen den meikrijder iuit Bergen, die er van wordt verdacht op 2 Januari van het vori-g jaar op- z-ettelijk met een hu-urauto in het Noord-Hol- landsch Kanaal hij Koedij-k te z'in ■yereden, waarbij zijn drie oudste kinderen den dood vonden; zijn vrouw en d-e ba.by kond-en gered worden. De officier van justitie bij de recht- Ibank te Alkmaar had eveneens levenslange gevangenisstraf tegen den ve-rdachte geeischt, doch de rec-htbank sp-rak den meikrijder vrij. Van dit vonnis ging- de Officier van Justitie in hooger beroep.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 1