De Fokveedag. Lijst der bekroningen. De Rijtoer. Te twee uur startte men voor de rijtoer door het gebied' van den Kring Hulst der Z. L. M. vanaf de markt te (Hulst. Via de Bagijnepoort werd gereden door den Liniedijk naar de Rottekreek (met haar sterk verlaagd waterpeil, dank zij de door ihet Waterschap Hulster- en Axeler Ambacht uit- gevoerde werken), door de polders Nieuw- 'Kteldirecht, Louisa en Koningin Emma naar den dam, dlie bet vorig jaar dwars door de scborren van bet Verdronken Land van Saeftinge is getegd. Daar het op dat oogenblik laag water was, kon men de uitgestrekte scborren met de ver- schiliende geulen bezichtigen. Vandaar reden wij door den polder Van Alstein naar den .polder Melo, naar het be- clrijf van den eere-voorzitter, den beer G. Vogelvanger, bewoond door den beer Cijr. Steijaert. Hier werden de deelnemers aan den rijtoer vergast door een door den beer G. Vogelvan ger aangeboden verversching, die bij alien bijizonder goed in den smaak viel, mede in verband met het zeer warme weer. Na deze zeer welkome pauze werd gereden langs ,,Duvelshoek" door den Kruispolder, die voor een stuk goeden weg gezorgd heeft, naar de nieuwe inloopbaven voor de provinciate boot, in den Perkpolder. Deze inloopbaven zal het volgend jaar in gebruik kunnen wor- den genomen. De belangsteltenden werden bij dit bezoek ingelicht door den beer Ir. P. Stelling te Temeuzen. Vervolgens reed men langs vele (minder goede) kronkelende wegen via Kloosterzande, de Groote en Kleine Putting, Hengstdijk, Rapenburg, langs bet Eiland terug naar 'Hulst door de Gentscbe Poort. 'Overal op de gevolgde route kon men waar- nemen, dat van bijna alle gewassen de op- komst goed was te noemen. Alleen de droogte zou wel eens plaats moeten maken voor een weinig regenval, daar reeds vele perceelen hiervan de kenteekenen dragen. Vooral het mindere vlas zal het bij nog voortdurende droogte minder goed afbrengen. Dat het in langen tijd' niet geregend had, kon men wel aan enkele deelnemers zien, daar deze de ken teekenen droegen van de achter de auto's opgaande stofwolk. Te ongeveer 6.30 uur arriveerde de stoet, die nit niet minder dan 60 auto's en 8 groote bussen bestond, pp het marktplein te Hulst. De maaltijd. Te ongeveer 7.30 uur vergaderde men zich weer in het cafe ,/De Koning van Engeland", voor het nuttigen van een gezamenlijken maaltijd. Voor de wijze van opdiening en toeberei- ding komt den heer A. Cattoir zeer zeker een woord van lof toe. Daar de algemeen voorzitter bet in verband met zijn onlangs doorgemaakte ziekte beter had geoordeeld, niet aan dezen maaltijd deel te nemen, berustte de leiding bij den beer A. I. Leenhouts, van Retranchement. Na het opdienen van het voorgerecht bracht bij een dronk uit op het welzijn van ons Vor- stelijk Huis, dat toch in zoo vele opzichten zeer nauw aan Zeeuwsch-Vlaanderen is ver- bonden. IHiema heette bij alle aanwezigen even- als de algemeen voorzitter dit in de algemeene vergadering gedaan had van harte welkom en boopte, dat zij nog langen tijd met genoe- gen aan deze gezellige dagen mogen terug- denken. Gedurende den maaltijd verkregen o.m. de volgende heeren het woord: De heer Ir. C. Stevens is er van overtuigd, dat Zijne Excellentie den Minister van Econo- mische Zaken juist hern als vertegenwoor- diger heeft gekozen, daar hij zooals men weet vroeger veel in Zeeland gewerkt heeft. Hij sprak de hoop uit, dat al is hij op het oogenblik dan ook te 's-Gravenhage woon- acbtig dit werk in de toekomst voor Zeeland zijn voortgang zal mogen hebben. De heer J. A. van (Rompu, lid van Gedepu- teerde Staten van Zeeland, acht het een groote eer genoemd college op deze dagen te mogen vertegenwoordigen. Al wordt hij oud, toch hoopt hij, dat hij zijn krachten nog lan gen tijd voor de provincie Zeeland zal mogen kunnen blijven geven. Hij heeft dit altijd met het grootste genoegen gedaan. Hij hoopt, dat de samenrwerking van het bestuur der Z. L. M. en &et college van Ged. Staten in de toekomst zal mogen bestendigd blijven. De heer Ir. M. de Vink, rijksinspecteur voor de Werkverschaffing, geeft te kennen, dat hij het zeer op prijs stelt, dat hij tot adviseerend lid van de Z. L. M. is benoemd. Hij meent, dat dit de beste wijze zal zijn voor een onder- ling overleg betreffende de eventueel te ver- wachten werkobjecten. De heer Mr. R. J. J. Lambooy, burgemees- ter van Hontenisse, die reeds Dinsdag het voorrecht heeft gehad het hoofdbestuur der Z. L. M. te zijnen stadhuize te mogen ont- vangen, spreekt de hoop uit, dat het de Z. L. M. goed moge gaan. Gaat het den boe- renstand goed, dan hangt hiervan vanzelf- sprekend de welvaart van de overige bevol- king af en zal het daardoor ook de betref fende gemeenten goed gaan. De heer H. A. A. baron Oollot d'Escury, voorzitter van den Kring Hulst der Z. L. M., melent namens dezen Kring te spreken, dat hij alien, die aan het welslagen van deze eer- ste twee dagen hebben meegewerkt, een wel- gemeenden dank tarengt. Hij hoopt, dat de algemeen voorzitter der Z. L. M. nog vele jaren zijn krachten op landbouwgebied zal mogen geven, en dat men hem bij het vieren van het 100-jarig bestaan der Z. L. M. ook nog in zijn bevriende kringen zal aantreffen. Spreker bracht een dronk uit op de Z. L. M. en in het bijzonder op de welvaart van de landbouiwbevolking in het algemeen. iHierna nam en nog enkele vooraanstaande personen op landbouwgebied het woord, waama de tafel door den heer A. I. Leen houts, te ruim elf uur werd opgeheven. Inmiddels was de plaatselijke harmonie- vereeniging zoo vriendelijk geweest, de gas- ten met een concert te vereeren, hetgeen door velen werd bijgewoond, aangelokt door den prachtigen zomeravond. Op den laatsten dag van deze landbouw dagen der ZjL.M. werd te Kloosterzande de fokveedag gehouden op een weide ter beschik- king gesteld door den heer H. A. A. baron Collot d'Escury te Kloosterzande. (Reeds vroeg reden auto's af en aan om het vee naar het keuringsterrein te vervoeren. Om de keuring een vlot verloop te doen geven werd zoodra mogelijk met de verschillende rangschikkingen begonnen. Te ongeveer 10 uur werd de fokveedag door den heer Mr. P. Dieleman, algemeen voorzit ter der Z. L. M. te Middelburg, geopend. Hij sprak o.a. als volgt: Het is mij, nu de Commissaris der Koningin evenals Haagsche autoriteiten verhinderd zijn dezen fokveedag te openen, een genoegen dit te mogen doen. In het bijzonder nu ter ge- legenheid van de jaarlijks terugfceerende Zeeuwsche landbouwdagen, dit jaar in den kring Hulst der Z.L.M. gehouden, deze dag is georganiseerd. Ik acht het een gelukkig teeken van ver- draagzame en edkander waardeerende samen- werfdng, op dit zoo geheel in de neutrale zone liggend gebied, dat de paardenfokver- eeniging „Door Eendracht Sterk" en die der „Zeeuwsche Fokkers" en de vereeniging tot verbetering van het rundvee in Zeeland, afd. O. Z.-Vlaanderen, met den kring Hulst der Z.L.M. hebben willen samenwerken tot den zoo veel belovenden fokveedag. Ik breng van deze plaats hulde aan die mannen, die getuigenis hebben gegeven van een ruknen iblik en van een warm hart, toe- gewijd aan de belangen die zij voorstaan. Daardoor werken zij mede op intensieve wijze aan de verheffing en opbeuring der streek en van haar economisch welvaren. Onzen harteiijken dank en onze groote sym- pathieke waardeering daarvoor. Op deze wijze beziet men in den feevokdag niet uitslultend een beeld van het schoone en vruchtbare land van Hulst, het gebied1 van de werkzaamheid van den kleinen, maar dapperen en moedig standhoudenden kring Hulst der Z.L.M.een kring met een grootsch verleden en een krachtig heden, maar ook het land van Axel en het overige, aan den rand van Hulster en Axelerambacht gelegen gebied werkt mede. Om te toonen wat men preisteert, is het houden van! een' fokveedag nu niet elk jaar een grootere tentoonstelling gehouden kan worden, uitnemend. Een akkerbouwstreek met vrij groote bedrijven als hier, biedt niet altijd voldoende uitbreiding van werkgelegenheid, zoodat ook in normalen tijd spoedig sprake is van een overschot van vertrek, boven vesti- ging. Zoo is ook hier het werkteozenvraag- stuk een probleem. Gelukkig is er echter op het gebied der suatie en de verbetering van gronden, zeer veel te doen en kan, als dit ver- standig wordt aangevat, niet het minst het land van Hulst, maar toch ook overig O. Z.- Vlaanderen, gebracht worden tot betere en intensiever cultuur, terwijl velen geruimen tijd daarmede blijvend productieven arbeid kunnen vinden. Het resultaat van het werk van het groote suatie watersohap Hulster en Axelerambacht laat zich nu reeds als zeer ge lukkig prijzen. Egalisatie van gronden, als gij b.v. kunt zien op de hofstede van den heer Jac. Dekker- de Feijter, die zooveel jaren een getrouw lid- landbouwer in den kring Hulst was, toen hij in den Catharinapolder boerde, als gij, zeg ik, kunt zien nu in den Buthpolder, zult u zich overtuigen van het groote economisehe in- zicht van den eigenaar, van de waarde en be- teekenis daarvan. Oostelijk Z.-Vlaanderen staat, wat de paar- denfokkerij betreft op een zeer voomame plaats, niet alleen in Zeeland, maar zelfs in Nederland. Door de betere financieele uitkomsten van de fokkerij, ging deze vooruit en was er een opgewekte stemming in de fokkersvereeni- gingen. De hengsten en merries in dit deel der provincie wedijveren met de beste. Naast flinke fokkers, kent O. Z.-Vlaanderen be- kwame en ijverige paardenhandelaren, die conscientieus een afzetgebied tot in verre lan- den voor onze paarden zoeken. Deze fokdag zal U doen zien, wat Hulst en Axelerambacht op dit gebied presteeren en gij zult verwonderd staan. Hulde aan onze fokkers! Voorspoed wordt hen toegewenscht. Motorische kracht moge van groot belang zijn, het paard, het edele dier, wordt nog alterrwege gewaardeerd en voor velerlei doeleinden gevraagd. Ook het and'ere vee blijft niet achter. Bij zonder groot is de varkenshouderij in Zeeland en in O. Z.-Vlaanderen niet. Toch vindt men hier zeker uitnemende exemplaren. Mogelijk ontbreekt het in Zeeland ingeburgerde Deen- sche varken niet. Zoo zal ook langs onze grens met Belgie, het Vlaamsche landvarken krul- staartend de wacht houden. Het stamboek heeft ook hier, onder leiding van den wakke- ren consulent Zwagerman, veel goeds gedaan. Schapen teelt men hier niet veel, een en kele kudde. Vraag is, of dijken en schorren niet grootere kudden zouden doen verwach- ten. De belangstelling voor rationeele fokkerij moge ook in uw kring meer toenemen. De geitenfokkerij vertoont ook hier een zeer opgewekt vereenigingsleven. De provin ciate vereeniging, die pl.m. 3500 leden telt, heeft er ook vele in het land van Hulst en Axel. Deze geiten brengen in onze arbeiders- en kleinburgersgezinnen ongemeen veel vreugde en voordeel, door tienduizenden hters van de beste melk, van te meer belang bij het veelal schamele inkomen. Hartelijk hoop ik, dat ook het groote, moreele en sociale werk van de geitenhouderij moge worden erkend dbor U alien en door al de landbouwers en plattelanders in deze streek, die door finan- cieelen steun de vereenigingen en afdeelingen meer en beter dan tot heden mogen steunen. Zij zijn het door en door waard en hebben het noodig, daar op de zuinigste wijze het een en ander meet worden gedaan, waardbor juist hetgeen soms zeer gewenscht is, moet wor den nagelaten. Van toenemend belang ds de rundveefokkerij in deze streek en het verheugt ons dan ook zeer, dat de vereeniging tot verbetering van' het rundVee heeft medegewerkt tot dezen fokveedag. Veel zal die fokveedag U bieden. Hartelijk dank aan alien, die aan de tot standkoming hebben meegewerkt. Ik wensch hen het best mogelijke succes, door een groot bezoek en ik hoop, dat in wijden kring ook hierdoor de foeteekenis van onzen landbouw en onze veeteelt en bijzonderlijk die van het Land van Hulst, in samenwerking met Axel bekend mogen worden. Dat zal een aanmoe- diging zijn voor onze landbouwers en vee- telers, voor onze fokkers. Dat zal het geheele land ten goede komen. Ziet, als een filosoof, naar wat komt voor- bij. Meet met eigen onderscheid 's levens rea- liteit, Dan hebt gij zelf paleis en stoet, Diep in Uw eigen, rijk gemoed', Dan draagt gij ongezien, de kroon En wordt Uw woonstee tot een troon. Dat is voor de toeschouwers en de werkers, de fokkers, op deizen Waamschen grond. Zij zijn als de wiedsters, die de gebreken en het onkruid zien en wegnemen, om te beter de ontwikkeling van den oogst te verkrijgen. Wordt wakker, wordt wakker, zingt een Vlaamsche zangeres. Wordt wakker, wordt wakker, Voor Vlaandrens grooten akteer, In 't stll gedoe van iedren dag Wat niemand telt, Zelfs in Uiw teed en in Uiw laoh, Daar vindt ge een veld, En kun't er wieden op vreemde kruid, In spraak en lied, Mlaar trekt het met den wortel uit, Of 't kruid verschiet, Zoo mag men lijk een zeegning zoet, Het weten schoon, het weten goed, Dat Gij voor Vlaanderen zooveel doet, Voor Vlaandren. Ik verklaar den fokveedag geopend. Hierna sprak de heer H. A. A. baron Oollot d'Escury er zijn voldoening over uit, dat dit jaar de landbouwdagen der Z.L.M. weer in den kring Hulst werden gehouden. Hij had er dan ook geen oogenblik aan getwijfeld, voor dezen fokveedag zijn terrein ter beschik- king te stellen. Hij hoopte, dat deze dagen in de toekomst nog geregeld zouden terug keerem, opdat de wedenzijdsche banden zouden worden ver- sterkt. Inmiddels hadden de keuringen hun voort gang. Het prachtige zomerweer heeft zeer zeker bijgedragen tot het welslagen van dezen dag. De harmonic „St. Cecilia" van Klooster zande luisterde een en ander op door het geven van een concert op het terrein. Na af- loop van de keuringen zagen wij een de monstrate van de meest behendigste spring- kunst, uitgevoerd door de leden van de rij- vereeniging „St. Joris" te St. Jansteen. Ver schillende dressuur- en springnummers trok- ken de aandacht van de aanwezigen. De rij- vereeniging had dan ook meerdere applaus- jes in ontvangst te nemen. Het is voor den kenner wel de moeite waard geweest om op dezen fokveedag de ruim 400 ingeschreven dieren te komen be- studeeren en te bewonderen. Verder kon men op het terrein nog een imzendlng van land- bouwmachines' bezichtigen. Over het geheel genomen, mogen wij, mede in verband met het bij uitstek zoo gunstige weer, wel eoncludeeren, dat deze landbouw dagen der Z. L. M. zeer goed geslaagd zijn en dat het bestuur der Z.L.M. met voldoening hierop kan terugzien. AFDEELING PAARDEN. Hengsten van 5 jaar en ouder (kl. maat). lie prijs en kamuioen: Byou van Frederica K 1713, eig. wed. H. Bonte te Koewacht.; 2e pr.: Saphir K 189(2, eig. M. van Fraaijen- hove te Axel. Hengsten van 5 jaar en ouder (gr. maat). le prijs. Moustic van Herseur K 1601, eig. Gebr. Daelman Jzn te Westdorpe; 2e prijs: Ardeur van Frederica, eig. Gebr. Hendriks te Hengstdijk. 9 Hengsten van 4 jaar. le prijsEbert van Lamswaarde K 1860, eig. Em. C. Fassaert te Lamswaarde. Hengsten van 3 jaar. le prijs: Bruno 84573, eig. Alpth. Mangnus te Boschkapelte; 2e pr.Castro van Bmly K 1887, eig. Jac. Serrarens te Ossenisse; 3e pr.: iSouvenir K 1856, eig. R. Buijsse te Graauw; 4e pr.Leon van Eva 85364, eig. J. F. de Waal te Ossenisse. Hengsten van 2 jaar (kl. maat). le prijs: Lianus 86222, eig. H. Kerckhaert H. de Maat te Stoppeldijte; 2e pr.Remus, eig. A. L. Stallaert te Kloosterzande; 2e pr.: Baron van Vainqueur 87994, eig. Jac. Serra rens te Ossenisse; 3e pr.Bismark 89925, eig. J. C. Burm te Groenendijk; 3e pr.Marcel van Kruisdorp 89881, eig. A. L. Stallaert te Kloos terzande. Eervolle vermelding: Cantor 88380, eig. P. J. Boenne te Graauw. Hengsten van 2 jaar (gr. maat). le prijs: Acron van Vogelschor 87500, eig. 2e pr.Certain van Tienhoven 87897, eig. H. Kerckhaert en H. de Maat te Stoppel- dijk; 3e pr.Christiaan 86344, eig. Com. de Feijter te Boschkapelle; 4e pr.Vainqueur van Elza 86421, eig. J. J. Vereecken te Vogel- waarde. Hengsten van 1 jaar. le prijs: Paul II, eig. Com. de Feijter te Boschkapelte; 2e pr.Cavalier van Clairon 92479, eig. H. Kerckhaert H. de Maat te Stoppeldijk; 2e pr.Dragon van Hoek 90725, eig. H. Kerckhaert H. de Maat te Stoppel dijk; 3e pr.Avenir van Acron 92309, eig. Com. de Feijter te Boschkapelte; 3e pr.Ro nald 94126, eig. H. Kerckhaert H. de Maat te Stoppeldijk; 3e pr.Benno van Acron 90974, eig. Jac. de Putter te Axel; 4e pr.Frans 9383, eig. wed. H. Bonte te Koewacht; 4e pr. Clairon van Larenburg 93575, eig. M. van Fraaijenhove te Axel en A. Janse te Koude- kerke; 4e pr.Clairon van Certain 95432, eig. Jac, Serrarens te Ossenisse; 4e pr.Elegant 93178, eig. Jac. de Putter te Axel. Eervolle vermeldingen: David van Marcus 95801, eig. Jac. Serrarens te Ossenisse en Diamant van Zuiddorpe 74956, eig. wed. H. Bonte te Koe wacht. Merrien van vijf jaar en ouder (kl. maat). ile prijs: Martha K 20986, eig. Jac. de Put ter te Axel; 2e pr.Bonne Augure K 22293, eig. Jac. Huijssen te Axel; 2e pr.Fondina de David K 14481, eig. Gebr. A. Kerckhaert te Nieuw-iNamen; 3e pr.Elza K 19870, eig. P. J. van de Voorde te Walsoordem; 3e pr.Cora K 19896, eig. Hon. van Gassen te Ossenisse; 3e pr.Elza K 2(2425, eig. J. W. Scheele te Vogelwaarde; 4e pr.Claironie K 22376, eig. A. D. H. Verschueren te Hengstdijk; 4e pr.: 'Mirza K 1(2360, eig. J. D. de Waal te Osse nisse; 4e pr.Caline van Othene K 19784, eig. Anth. H. Dekker Jzn te Zaamslag; 5e pr. Lot K 18785, eig. B. de Bruycker te Osse nisse. Merrien van 5 jaar en ouder (gr. maat). le prijs: Honda Vellelo K 22341, eig. Gebr. Verstraaten te Graauw; 2e pr.Rozette, eig. Jac. de Feijter te Vogelwaarde; 3e pr.Gilda K 19882, eig. A. D. H. Verschueren te Hengst dijk; 4e pr.: Mona Dubois K 22291, eig. W. L. den Hamer te Axel; 5e pr.Id. K 19863, eig. P. J. v. d. Voorde te Walsoorden. Merrien van 4 jaar (kl. maat). lie prijs en kampioene: Herza van Alstein, eig. H. J. de Waal te Graauw; 2e pr.Bandola K 23813, eig. Jac. de Jonge te Axel. Merrien van 4 jaar (gr. maat). le prijs: Kitty K 23771, eig. Jac. d'e Putter te Axel; 2e pr.Isabella K 23885, eig. A. D. H. Verschueren te Hengstdijk; 3e pr.Marie K 23770, eig. Jac. de Putter te Axel. Merrien van 3 jaar (kl. maat). le prijs: Pascalia, eig. Al. Stallaert te Kloosterzande; 2e pr.Oda van Kijkuit 85368, eig. P. Moorthamer te Axel; 2e pr.Safria 83908, eig. Th. C. Vereecken te Hontenisse; 3e pr.: Mirza 81776, eig. J. W. Scheele te Vogelwaarde; 3e pr.Astrid van Lamswaarde 83233, eig. Em. C. Fassaert te Lamswaarde; 3e pr.Flora 83907, eig. Wed. D. Hiel te Wal soorden. Merrien van 3 jaar (gr. maat). le prijs: Marie, eig. Gebr. Van Kampen te Graauw; 2e pr.Blanka 83188, eig. Jac. de Putter te Axel; 2e pr.Irma 82124, eig. B. de Bruycker te Ossenisse; 3e pr.Flora, eig. Gebr. Verstraeten te Graauw; 3e pr.Jet, eig. Gebr. Van Campen te Graauw; 3e pr.Clara 82868, eig. Gebr. Van Esbroeck te Hengstdijk; 4e pr.Oca v. d. Louisa 84317, eig. Gebr. A. Kerckhaert te Nieuw-Namen. Merrien van 2 jaar (kl. maat). le prijs: Flora van Zuiddorpe 87543, eig. A. C. van Waes te Zuiddorpe; 2e pr.Cora van Othene 86343, eig. Abr. de Kraker-de Feijter te Zaamslag; 2e pr.: Caline van Vogelschor 86077, eig. Ant. Dees-de Jonge te Temeuzen; 3e pr.: Jacoba van Acron 89038, eig. Herm. de Jonge te Temeuzen; 3e pr.Herza van 't Hoogland, eig. B. de Bruycker te Ossenisse; 3e pr.: DaUa v. h. Waterhof 87545, eig. Th. de iKock-v. d. Bulck te Kloosterzande; 3e pr. Dragona 88293, eig. B. de Bruycker te Osse nisse; 3e pr.Dora van Alstein 89885, eig. P. J. Boenne te Graauw; 4e pr.Sollie van t Veer, 86945, eig. Adr. de Putter Mzn te Zaamslag-Veer4e pr.: Bertha 88675, eig. Wed. W. Koster te Axel; 4e pr.: Soline, eig. Jan Vinke te Hengstdijk; 4e pr.Rozette 88372, eig. C. P. van Waterschoot te Honte nisse. Merrien van 2 jaar (gr. maat). le prijs: Tilly d'Absdale 89612, eig. G. C. de Deckere te St. Jansteen; 2e pr.: Corrie van Alstein 86009, eig. P. J. Boenne te Graauw; 2e pr.: Jesse van Solon 86978, eig. L. P. Bruggeman te Graauw; 3e pr.: Elza 87183, eig. Jac. Serrarens te Ossenisse; 3e pr. Alma van Melo 88298, eig. Gebr. Verstraaten te Graauw; 3e pr.Gretha van Hengstdijk 89608, eig. Wed. P. J. van Wesemaal te Hengstdijk; 4e pr.: Elza van Acron 86076, eig. Aug. de Moor te Temeuzen; 4e pr.: Gan- dia 89350, eig. Th. C. Vereecken te Honte nisse. Merrien van 1 jaar. le prijs: Miek van Melo 91982, eig. Pr. Bruggeman-Buijsse te Graauw; 2e pr.Ivonne, eig. Wed. P. J. van Wesemael te Hengstdijk; 2e pr.: Paula v. d. Heuvel 93149, eig. A. van Acker te St. Jansteen; 3e pr.Paulina 91489, eig. J. W. Scheele te Vogelwaarde; 3e pr. Dahlia van Othene 92300, eig. Abr. de Kraker- de Feijter te Zaamslag; 3e pr.: Alice van Hagenstein 94302, eig. P. L. Mangnus te Stop peldijk; 4e pr.: Martha 93869, eig. P. Th. de Kock te Hontenisse; 4e pr.Sonja van Melo, eig. L. P. Bmggeman te Graauw; 4e pr.Liza 93870, eig. P. Th. de Kock te Hontenisse; 4e pr.Paula van Kamperhoek 92014, eig. F. P. de Kuibber-de Kraker te Zaamslag. Hengsten met afstammelingen, minstens 5 en hoogstens 8 van hetzelfde jaar, minstens 1 jaar oud. le prijs: Acron van Avenir, eig. Corn, de Feijter te Boschkapelle. Vierspannen van een eigenaar. le prijs: Julma K 16810, Gilda K 19882, Isabella K 23885 en Cora de Burrhus K 15282, eig. A. D. H. Verschueren te Hengst dijk; 2e pr.: Martha K 20986, Helene K 22302, Kitty K 23771 en Blanka Vb 83188, eig. Jac. de Putter te Axel; 3e pr.: Fondina de David K 14481, Ida v. d. Louisa 85973, Parfleurina v. d. Louisa 85973 en Mirza v. d. Louisa 83186, eig. Gebr. Kerckhaert te Nieuw-Namen. Vierspannen van twee of meer eigenaren. le prijs: De Putter, Serrarens en De Waal. 2e pr.: De Putter en Den Hamer; 3e pr.Van Campen, Esbroeck en Steijaert. Mooiste groep van 4 paarden, beneden 3 jaar, van een eigenaar. le prijs: Jac. Serrarens te Ossenisse. Merrien met afstammelingen (minstens 3). le prijs: Banda K 14429, eig. Jac. de Putter te Axel; 2e pr.Mabel K 21089, eig. A. L. Stallaert. Oud-kampioenen. Amanda K 8169, eig. W. L. den Hamer te Axel; Cora de Burrhus K 15282, eig. A. D. H. Verschueren te Hengstdijk; Jeanne de Kieldrecht K 20962, eig. Jac. Huijssen te Axel en Julma K 16810, eig. A. D. H. Verschueren te Hengstdijk verkregen alien een zelfde medaille. AFDEELING RUNDVEE. Stamboekstieren van 2 jaar en ouder. le prijs en kampioen: Friso, 15829, eig. Stie- renvereemiging te Zaamslag; 2e pr.: Mijndert, 15862, eig. Baron Collot d'Escury te Klooster zande 3e pr.Allard V, 15886, eig. Jozias Scheele te Axel;.4e pr.: Frans, F. R. S., eig. Th. de Kock te Kloosterzande. Stafmboekstieren van 12 jaar. le prijs en reserve-kampioenObelinus I, 160511, eig. Stierenvereeniging t-e Hoek; 2e pr.Wiltem, 879, eig. Jac. Serrarens te Osse nisse. Niet stamboekstieren, zonder breede tanden. le prijs: Karel H, eig. E. Verdurmen te Ossenisse; 2e pr.Jeamette's Adema, eig. L. W. de RegtDekker te Zaamslag. Stieren beneden 1 jaar. le prijs: Anitoon F. R., eig. Baron Collot d'Escury te Kloosterzande; 2e pr.: Adolf, eig. Abr. van Hoeve te Temeuzen. Melkkoeien 1 maal gekalfd (voor 1 Jan '39). le prijs: Assia, 103499, eig. E, Pladdet te Axel; 2e pr.Mina, eig. Abr. van Hoeve te Temeuzen; 3e pr.: Dolly, eig. Ed. Kuipers te Groenendijk. Eervolle vermelding: Guusta 10, eig. Baron Oollot d'Escury te Kloosterzande. Melkkoeien, 1 maal gekalfd (na 1 Jan. '39). le prijs Anna, eig. Al. Menu te Groenendijk 2e pr.: Wora, 34781, eig. P. F. Dieleman te Hoek; 3e pr.u Nelly, eig. Kincteren F. de Jonge te Zaamslag; 3e pr.: Bertha, eig. Alf. de Nijs te Kloosterzande. Melkkoeien, 2 maal gekalfd (voor 1 Jan. '39). ile prijs: Mina, eig. P. F. Valckx te Osse nisse; 2e pr.: Mina, eig. Ed. Kuiijpers te Groe nendijk; 3e pr.: Nelly, eig, J. J. Jawsen te Kloosterzande. Eervolle vermelding: Emma, eig. H. de JongeDieleman te Hoek. Melkkoeien, 2 (maal gekalfd (na 1 Jan. '39). le prijs: Dora, 103484, eig. Ed. de Waal te Ossenisse; 2e pr.Emma, eig. P. Scheele Azn. te Hoek. Melkkoeien, 3 maal gekalfd (voor 1 Jan. '39). le prijs en reserve-ikampioenGerardla, 85172, eig. Kind. F. de Jonge te Zaamslag: 2-e pr.: Marie, 92724, eig. Ed. de Waal te Osse nisse; 3e pr.: Flora, 98023, eig. Al Menu te Groenendijk. Melkkoeien, 3 maal gekalfd (na 1 Jan. '39). le prijis: Jams, eig. P. Scheele te Hoek. Melkkoeien, 4 maal gekalfd (voor 1 Jan. '39). le prijis: Elza, eig. P. iScheete Azn. te Hoek. Melkkoeien, 4 maal gekalfd (na 1 Jan. '39). le prijs: Elza, 91840, eig. J. J. Jansen te Kloosterzande; 2e pr.Liza, eig. W. L. den Hamer te Axel. Eervolle vermelding: Lena, eig. Alf. de Nijs te Kloosterzande. Oudere melkkoeien (gekalfd voor 1 Jan. '39). le prijs: Keetje, eig. E. van Pladdet te Axel; 2e pr.Anna, eiig. L. v. d. Wege ite Axel; 3e pr.Mina, 102239, eiig. F. P. Dieleman te Hoek. Eervolle vermelding: Mina, eig. W. L. den Hamer te Axel. Oudere melkkoeien (gekalfd na 1 Jan. '39). le prijs: en kampioen: Bertha, 85171, eig. Kind. F. de Jonge te Zaamslag; 2e pr.Marie, 92720, edg. Ed. Kuijipens te Groenendijk; 3e pr. Lies, eig. J. F. van Waterschoot te Groenen dijk. Eervolle vermelding: Moor, eig. J. F. van Waterschoot te Groenendijk. Kalfvaarzen, keimelijk drachtig. le prijs: Mania, eig. F. Dieleman te Hoek; 2e pr.Jacoba, eig. L. Bruggeman te Graauw; 3e pr.Wora, eig. Anth. Tollenaar te Hoek. Eervalle vermelding: Mina, eig. L. Brugge man te Graauw. Vaarzen met 2 of meer breede tanden. le prijs: Mina, edg. J. F. van Waterschoot te Groenendijk; 2e pr.: Antje, 224766, eig. J. J. Jansen te Kloosterzande; 3e pr,: Carla, eig. Alph. Th. Dhert te Zuiddorpe; 3e pr.Oda, eig. idem; 4e pr.: Moor, eig. A., de Nijs te Walsoorden'. Vaarzen, vanaf 1 jaar, zonder breede tanden. le prijs: Betty, eig. J. W. Scheele te Vogel waarde; 2e pr.: Wiepkje, eig. Baron Collot d'Escury te Kloosterzande; 3e pr.Erna, eig. Alph. Th. Dhert te Zuiddorpe; 4e pr.: Emma, ■eig. idem. Vaarzen, beneden 1 jaar. le prijs: Koosje, eig. Al. Wesepoel te Groe nendijk; 2e pr.Mina, eig. J. J. Jansen te Kloosterzande; 3e pr.: Jopie, eig. Al. de Nijs te Walsoorden; 4e pr.: Gusta Dubois,, eig. W. L. den Hamer te Axel; 4e pr.Lies n, eig. J. F. van Waterschoot te Groenendijk; 5e pr. Liza, eig. J. J. tiansen te Kloosterzande; 5e pr. Dora, eig. idem. Verzameljng fokvee, minshens 3 stuks van een eigenaar. le prijs: Kind. F. de Jonge te Zaamslag, met Bertha, 85,171, Gerarda, 85172 en Nelly; 2e pr.Ed. Kuijpers te Groenendijk, met Dolly, Mina 98020 en Marie 92720; 3e pr.: J. J. Jan sen te Kloosterzande; 4e pr.Alph. Th. Dhert te Zuiddorpe, met Roza, Carlo, Oda en Erna; 5e pr.W. L. den Hamer te Axel, met Mina, Liza, Sientje en Gusta. Stieren, met 6 of 8 koeien. le prijis: Obelines I, 16511, edg. Stierenver- eeiiiging te Hoek; 2e pr.Stierenvereeniging te Axel; 3e pr.Mijndert, 15862, eig. Stieren vereeniging te Kloosterzande. Productie koeien (geplitsit in koeien met hoogste melk- en hoogste boteropbrengst). le prijs: Roosje, eig. L. Huijssen te Zaam slag; le pr.: Emm, eig. P. Scheele Azn. te Hoek; 2e pr.: Mina, eig. F. P. Daeleman te Hoek; 2e pr. Elza, eig. J. J. Jansen te Kloos terzande; 3e pr.Martha, eig. L. Boogaard te Walsoorden; 3e pr.Mina, eig. W. L. den Hamer te Axel; 4e pr.: Marie, eig. Ed. de Waal te Osseniiisise4e pr.Flora, eig. Al. Menu te Groenendijik. AFDEELING VARKENS, SCHAPEN EN GEITEN. Onderafdeeling Varkens. Heeren, geboren voor 1 Januari 1938. le prijs en kampioen: Beer no. 276, eig. A. G. Cerpenltier te Zuiddorpe; 2e pr.Beer no. 250, eig. F. Courtin te Kloosterzande. Beeren, geboren tusschen 1 Jan. en 31 Aug. '38 le prijs: Beer no. 299, eig. E. Crombeen te Kloosterzande. Zeugen, zonder biggen, geboren tusschen 1 Juni '37 en SO Juni '38. le prijs: Zeug no. 1537, eig. A. Cromibeen te Kloosterzande. Zeugien, zonder biggen, geboren tusschen 1 Juli '38 en 30 Sept. '38. le prijs: Zeug van J. F. van Haelst te West dorpe; 2e pr. Zeug van Wed. P. J. van Wese mael te Hengstdijk; 3e pr.: Zeug van dezelfde; 4e ipr.: Zeug van E. Fassaert te Hontenisse. Zeugen, zonder biggen, geboren tusschen 1 Oct. '38 en 1 Jan. '39. le prijs: Zeug van Ed. de Waal te Osse nisse; 2e pr.: Zeug van P. D. Dankaert te Hontenisse; 3e pr.Zeug van D. J. Staeyaert te Hontenisse; 4e pr.: Zeug van Wed. P. J. van Wlesemael te Hengstdijk. Zeugen, zonder biggen, geboren voor 1 Juni 1937. le prijs: Zeug van J. F. van Haelst te Westdorpe. Zeugen met biggen, geb. voor 1 Juni 1937. (le prijs en kampioene: Zeug van D. J. iSteyaert te Hontenisse; 2e pr.Zeug van J, Boeye te Axel; 3e pr.Zeug van P. W. de Kock te Kloosterzande. Onderajdeeling Schapen. Rammen, geboren voor 1 Mei 1937. le prijs: Ram F 1723, eig. G. Vael-Dierick te Koewacht; 2e pr.: Ram F 61, eig. H. P. Wolfert te Temeuzen. Ooien (2-tallen), geboren voor 1 Mei 1937. le prijs: Ooi B 733, eig. H. P. Wolfert te Terneuzen; 2e pr.: Ooi B 721, eig. G. Vael te Koewacht. Ooien (2-tallen), geboren tusschen 1 Mei 1937 en 1 Mei 1938. le prijs: Ooi no. 723, eig. G. Vael te Koe wacht. Rammen met meer dan 2 breede tanden. le prijs: Ram van A. E. Verhist-Thomaes te Nieuw-Namen; 2e pr.: Ram van dezelfde. Ooien (3-tallenmet meer dan 2 breede tanden. le prijs3-tal ooien van H. J. Verbdst te Nieuw-Namen. Ooien (3-taUen) met 2 breede tanden. le prijs: 3-tal ooien van A. E. Verbist- Thomas te Nieuw-Namen; 2e pr.: 3-tal ooien van dezelfde. Lajmmeren (3-tallen), geboren in 1939. le prijs: 3-tal lammeren van A. E. Verbist te Nieuw-Namen. Onderafdeeling geiten. Stamiboekgeiten, geboren voor 1 Jan. 1937. le prijs en kampioen: Engelina Tavenier, eig. R. C. Boeye te Axel; 2e pr. en reserve- kampioenNijla, eig. G. Braecke te Zuid dorpe; 3e pr.Bertha, eig. Ed. Dhaene te Zuiddorpe; 4e pr.Roosje, eig. J. P. A. Risseeuw te Terneuzen; 5e pr.: Liza, eig. Jac. Michielisen te Zaamslag; 6e pr.Marie, edg. J. Riemens te Axel; 7e pr.: Lea, eig. G. Braecke te Zuiddorpe; 8e pr.Geit, eig. Ph. Wijngaert te Zuiddorpe. .Eervolle vermelding: Marie, eig. E. v. Vlaer- bcrghe te Zuiddorpe. Stamboekgeiten, geboren in 1937. le prijs: Liza, eiig. W. Riemens te Temeuzen; 2e pr.: Loi, eig. M. Herman te Zuiddorpe. Stamboekgeiten, geboren in 1938. le prijs: Dora, eig. Jac. Michielsen te Zaam slag; 2e pr.: Klara, eig. Art. de Block te Zuid dorpe. Volbloed lammeren, geboren in 1939. le prijs: Marie, no. 073, eig. J. P. A. Ris seeuw te Temeuzen; 2e pr.Koosje, no. 003, eiig. R. C. Boeijie te Axel1; 3e pr.Dorina m, no, 987, eig. J. Verpoorte te Axel; 4e pr.: Josepha, no. 619, eig. R. Lossie te Hengstdijk; Eervolle vermelding: Annie, no, 021, edg. J. Riemens te Axel; Marie, eiig. Ed. Dhaene te Zuiddorpe. Melkgeiten met 5 of meer andere geiten. le prijis: Mieke, eig. Wed. Arens te Osse nisse; 2e pr.: Bertha, eig. P. A. Andrtessen te «u

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 2