ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANOEREN ZWANENBERG LORRIE m *3? No. 9922 WOENSDAG 7 JUNI 1939 79e Jaargang Binnenfand Feuilleton maakt wat smaakt! BETEUGELING VAN HET t'ADEAUSTELSEL. LEVER- PASTEL Mm* GEZOND EN BESPAREND! TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige lan den f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetalimg. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. KLEINE ADVERTENTIiiNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. PRINS BERNHARD BIJ DE R. K. PADVINDERS. Op bet fraaie buiten, waarop Filmstad te Wassenaar is gevestigd, hebben Zondag de R. K. verkennersleiders hun negenden koem- poelan gebouden. Des middags werd deze bijgewoond door Prins Bernhard, die per auto van Soestdijk wa,s gekomen. De Prins was in padvinders- uniform en was vergezeld van den hoofd- commissaris der Nederland'sche padvinders, den beer A. Oosterlee. Voorts waren aanwezig de bisscbop van Haarlem, mgr. P. Huibers, de burgemeester van Wassenaar, baron Van Wijnibergen, en verder tal van functionarissen uit de padvin- derswereld. Nadat Prins Bernhard en mgr. Huibers met een luide ovatie waren begroet, beeft de hoofdcommissaris, mr. Hoppener, een rede gehouden over ,,Verkennen en Katholieke actie". Vervolgens hield dr. M. Vanbaegendoren, verbonds-commissaris van bet Vlaamscb ver- bond van Katholieke scouts, een lezing. Hierna heeft nog de bisscbop van Haarlem gesproken en alien aanwezigen zijn zegen gegeven. Op bet demonstratieterrein hebben vervol gens de verkenners uit het diocees Haarlem op allerler gebied hun vaardigheid getoond. Een aardig moment was bet ,toen Prins Bern- hard zijn zetel verliet en met het door de jon- gens vervaardigdte vlot den breeden vijver overstak en bij bet terugkeeren daadwerkelijk het vlot hielp voortbewegen. Ten slotte heeft de hoofdaalmoezenier, dr. A. C. Ramselaar, een rede gehouden, over de taak van de jeugdbeweging. Prins Bernhard heeft hierop de vlaggen- parade afgenomen, waama de Prins te onge- veer zes uur, vergezeld van den beer Ooster lee, naar Soestdijk terugkeerde. TWEEDE KAMER TEGEN DE VOORSTEELEN VAN MINISTER ROMME. Naar het R. Nwbl. uit Haagsche parlemen- taire kringen vemeemt, is het wetsontwerp van minister C. P. M. Romme imzake de be- strijding der jeugdiwerkloosheid door het in- ricbten van werkkampen en het instellen van het Staat-van-diienst-boekje, waarvoor een crediiet van 5.500.000 voor het loopende dienstjaar wordt gevraagd, in de afdeelingen van de Tweede Kamer zo6 ongunsitig ontvan- gen, dat de minister van Sociale Zaken zijn wetsontwerp niet ongewijzigd1 zal kunnen handhaven. Hoewel het voorloopig verslag nog niet ver- schenen is, kan worden medejgedeeld, dat uit alle partijen, met uitzondering van de Roomsch-Katbolieke Staatspartij, scherpe cri- tiek op de voornemen® van minister Romme is geoefend wegens de duurte der plannen, waartegen men zich met name van anti-revo- lutiomnaire zijde heftig kantte, alsmede we gens het gaan in de richting van gedwongen arbeidsdienst voor jeugdige werkloozen, waar tegen in vele partijen ernstige bezwaren bastaan. il>e verdediging van het ontwerp door de R. K. ledem getuigde evenmin van groot enthousiasme voor de plannen van den geest- verwanten minister. DE OPLEIDING VAN SURNUMERAIRS DER BELASTINGEN. De regeeringspersdienst meldt: Bij Kon. besluit van 30 Mei 1939 is een wijziging van het Ambtenarenbesluit belas- tingdienst tot stand gekomen, op grond waar- van de tegenwoordige opleiding van sumu- merairs hij den dienst der helastingen zal worden gewijzigd. In plaats van het tegen woordige systeem zal in de tookomst de ad- Door CHARLES GAR VICE. 66) Vervolg. „!Wil je nog eens zingen, kindlief?" vroeg hij. „Nog zoo'n oude ballade, als je die kent. Die zijn ons oude menschen zoo dierbaar. Wii je het voor me doen?" Zonder een woor'd te zeggen zong Lorrie .Jockey to the Fair". De graaf stond onbe- wegelijk naast haar met gebogen hoofd, zijn hand om zijn stok geklemd. Aller oogen waren op het tweetal gericht en Diana's ge- laat was een studie van afgunst, haat, valsch- heid en liefdeloosheid. Ze stond met een min- achtend lachje op, liep de kamer door naar Guy, die emstig op den grond staarde en tikte hem met haar waaier aan. ..Ik dacht altijd, dat je vader een verstan- dig man was Guy," zei ze, toen hij plotselimg opkeek, ,,maar ik :aai mijn opinie moeten wijzigen. Zie je hoe dat geslepen meisje hem inpalmt ..Bedoel je Lorrie Latimer?" vroeg hii streng. „Wie zou ik anders hedoelen?" antwoordde ziJ- ,,Waar doet ze het voor? wat is haar motief ,.Ik weet het niet?" antwoordde hij. ,,Ik zal het haar gaan vragen, als je wilt. Lorrie Latimer geslepen! Er is geen eerlijker meisje op de wereld en dat weet je heel goed!" ,,Ik weet, dat ze den zoon net zoo kan in- palmen als den vader," zei ze honend, maar ze zag bleek en werkte geducht met haar waaier. ,,Laten we geen ruzie maken," zei hij koud. •■Ik ga een sigaar rooken," en hij verliet de kamer. Lorrie einidigde haar lied en zoodra ze op- ministratie de opleiding geheel zelf ter hand nemen en wel zoodanig dat jongeliedem, die het eindexamen H.B.S. of gymnasium behaald hebben onmiddellijk daarna zullen kunnen worden aangeweze® als candidaat-sumume- rair. De opleiding van deze candidaten zal ge- schieden aan de daartoe te Rotterdam te stichten belastingacademie. Dozer dagen zal in de Staatscourant een oproeping verschijnen, voor het onderzoek ter aanwijzing van de candidaten die aan be- doelde belastingacademie zullen worden op- geleid. DE COORDINATIE VAN HET GOEDERENVERVOER. Naar aanleiding van de memorie van ant- woo,rd van den Minister van Waterstaat in- zake het wetsontwerp tot codrdinatie van het goederenvervoer is in den Bond van bedrijfs- autohouders in Nederlandi (B.B.N.) en het voorloopige bestuur van den Alg. Ned. be- roepsvervoersbond (in oprichting onder de be- roepsvervoersleden van den A.N.W.B.een rapport uitgebracht, diat is toegezonden aan de leden van de Tweede Kamer. Van de conclusies van dit rapport vermelden wij o.a. de volgende: Het wetsontwerp vraagt om voldragen vol- machten, ter creeering van een geheel onvol- dlragen en zwevendl stelsel van coordinatie, waarbij van te voren niet vast staat c.q. niet kan worden beoordeeld, hoe een dergelijke coordinatie zal uitvallen. De geheele rechts- en bestaansonzekerheid voor de vervoerbedrij- ven, welke zou ontstaan, indien deze machti- gingswet zou wordlen aangenomen, maakt, dat dit wetsontwerp voor het bedrijfsleven met aanvaardbaar is. Het ontwerp maakt een ednde aan concur- rentie van het met Staatssteun werkende spoorwegbedrijf c.s,. waarom het eveneens on- aanvaardbaar is. Het geeft aan1 den Minister het recht experimenteerend een systeem van bindende tarieven c.q. tarief-nonmen voor te schrijven, waarbiji o.m. tegelijke'rtijd aan het ,,ei>gen vervoer" een vrije ontplooiing wordt toegestaan, ook dit kan het beroepsvervoer niet goedkeuren. Voorts maakt het ontwerp geen einde aan het Rijnvaartlek, hetgeen het vervoershedrijf ook niet kan aanvaarden. Tenslotte geeft het ontwerp aan den Minis ter alreeds dadlelij'k het recht een tarieven- arhitrage-commissie in te stellen, welke uit- spraak zal moeten doen omtrent incidtenteele onderlinge concurrentie-tarieven, zonder dat scherp gepresicieerde richtlijnen te dezer zake bestaan en zonder dat bepaald wordt wie deze zal hebben te stellem; hier\'oor zal hij den arbitrage-arbeid een willekeur tot uiting komen, waartegen het bedrijfsleven principieel een afwijzend stand'punt moet innemen. Adressanten meenen, dat als grondslag, waarop de coordinatie van het goederenver voer zou moeten berusten, geacht moeten wor den: d!at door den Minister uitsluitend con crete voorzieningen moeten worden getroffen, waardoor algemeen-ordelijke en vooral econo- mische evenwichti»ge en rechtvaardige verhou- dingen tusschen de verschillende vervoerstak- ken worden bereikt, voortvloeiende uit de be- langen van veiligheid, sociale en economische rechtvaardigheid en van de openbare orde. De heer I. H. J. Vos, lid der Tweede Kamer, heeft aan den Minister van Economische Zaken de volgende vragen gesteld: Heeft de Minister kennis genomen van de onlangs door de drie Nederlandsche Midden- standsbonden gedane publicatie van het resul- taat van een onderzoek van het Nationaal Comite tot beteugeling van het Cadeaustelsel inzake den omvang van het bezigen van ver- stond, presenteerde de graaf haar zijn arm. „Dank je, lieve kind," zei hij. „Je hebt me veel genoegen gedaan. Nu moet je uitnusten,'' en hij hracht haar naar haar stoel terug. Toen ging hij naar lady Farnham en boog zich over haar heen. ,,iDat is een allerliefst jong meisje," zei hij, glimlachend op de manier van een oud man, die men een genoegen heeft gedaan. ,,Wie? O ja!" zei lady Farnham, terwijl ze zijn oogen volgde. „Vind je ook niet? Arm kind, ze heeft haar vader verloren en het is haar slecht gegaan in de wereld. Je stelt dus beilang in haar? Zonderling! Ik ook! Ik heb haar broer en zuster te logeeren gevraagd." „Net iets voor jou", merkte hij op. ,,0 ja, hoe heet ze? Ik heh het niet verstaan hij het voorstellen." „Haar naam? O, Latimer Dolores Lati mer." De graaf keek een oogenblik verbaasd, toen werd hij bleek en greep de leuning van den stoel vast. Lorrie Latimer?" iherhaalde hij verbouwe- reerd. .Lorrie Latimer! Groote goden!" ,,Wat scheelt er aan?" informeerde lady Farnham. ,,Ben je het vergeten?" zei hij haastig en zenuwachtig, zooals ze hem nog nooit gezien had. ,,Dat is het meisje, waarmee Guy had willen trouwen! 'Het meisje, dat hij hij ,,Liet zitten!" riep lady Farnham ontsteld uit. ,,Goeie genade! Samen in hetzelfde huis. Wat moet ik doen?" ,,Doen!" herhaalde de graaf verdrietig. ,,Wat 'kunnen we doen? O, het is wreed!" ,,Ik ik verzeker je, dat het mijn schuld niet is!" zei lady Farnham haastig. ,,Ik wist het niet en al heh ik het ooit geweten, ik was haar naam toch vergeten! Wat moet ik doen? Ik kan haar niet wegsturen en ook Guy niet! Nu begrijp ik, waarom ze hem zoo aan- keek! Wat zal ik tooh doen? Wacht! Ja! Ze is zelf verloofd met Diana's broer, Sey mour Melford." "Onmogelijk!" riep de graaf opgeloovig uit. ,,Werkelijk! Maar waarom? Dat is de verbruiksartikelen als toegift in den d^tail- handel, waarbij is komen vast te staan, dat reeds meer dan 350 verbruiksvoorwerpen in belangrijke mate bij de toepassing van het cadeaustelsel zijn betrokken Is de Minister in het licht dezer feiten en gelet op zijn varklaringen bij de jongste be- grootingsbehandeling, dat „mocht na verloop van tijd blijken, dat het systeem zich op on- gewenschte wijze verder ontwikkelt, de Minis ter van meening is, dat wettelijke voorzienin gen niet gemist kunnen worden", diat deze zinsnede bedoeld was ,,als een waarschuwing aan al diegenen, die een uitbreiding aan het cadeaustelsel willen geven, speciaal aan die genen, die dat stelsel willen gebruiken voor artikelen van dagelijksch gebruik", en dat de minister niet zou aarzelen onmiddellijk in te grijpen „wanneer men mocht komen op het terrein van d'e gewone gebruiksartikelen", voomemens om te bevorderen, dat op kortem termijn een ontwerp van wet tot beteugeling van het cadeaustelsel in den handel bij de Staten-Generaal aanhangig wordt gem,aakt ONGELUKKIGE LANDING VAN DE „NAOHTEGAAL" BIJ SCHIPHOL. Men meldt van Schiphol aan de N. R. Crt.: Dinsdagmorgen om half tien heeft het vrachttoestel van de K. L. M. de PHAKN, Nachtegaal, een tweemotorig vliegtuig, terwijl het boven Schiphol een lesvlucht maakte, hoogte verloren doordat een motor afsloeg, is toen verder afgegleden en er niet in geslaagd over den Spaarnwouderweg, die het nog van het landingsterrein van de vlieghaven scheid- ■de, heen te komen. Het vliegtuig raakte met den rechtervleugel een hek aan de Bermsloot, de vleugeltop knapte af en kwam een eind verder op den weg terecht. Hiema is het vliegtuig een slag omgedraaid, is ongeveer 40 meter verder al zwenkend over het bouwland doorgeschoten, en toen met den neus dwars in een houten wachthuisje van de luchtdoel-artil- lerie terechtgekomen. In dit huisje bevonden zich zes soldaten van een compagnie luchtdoelartillerie, die des nachts wacht gehad hadden en nu rustten. Het geheele huisje is versplinterd en letterlijk met den grond gelijk gemaakt. Het dak is er volkomen af geschoren en kwam ibovenop een der vleugels van het verongelukte toestel, het welk zich na de botsing met den neus in den wal van de sloot heeft geboord en zoo tot stil- stand is gekomen. De bemanning bestaande uit den instructeur Smitselaar, den leerling- vlieger Bielveld, een marconist en een meca- nicien, is geheel ongedeerd gebleven. Erger was het gesteld met de zes soldaten, die in het wachthuisje in hun rust waren over- vallen. Eenige andere soldaten, onder wie een hospitaalsoldaat, die juist in de buurt waren, hebben het toestel met vereende krachten op- getild, en zoo zijn anderen er in geslaagd, de slachtoffers onder het toestel en uit den wrak- hoop weg te halen. Van hen waren er twee levensgevaarlijk gewond, de anderen hadden minder emstig letsel hekomen. De hulpverieening. Binnen enkele oogeniblikken waren de op Schiphol dienstdoende officier van gezondheid met zijn hospitaalsoldaten en twee doktoren van de K. L. M. ter plaatse om de eerste hulp te verleenen, en het heeft nauwelijks tien minuten geduurd, voor de brandweer van Amsterdcim met een motorspuit aanwezig was om hulp te verleenen. Zij kwam tegelijk met eenige ambulance-auto's van den gemeente- lijken geneeskundigen dienst, waarin de ge- wonden zeer spoedig naar het Wilhelmina- ga&thuis te Amsterdam gebracht zijn, behalve een hunner, die in den ziekenauto van de K. L. M. naar hetzelfde ziekenhuis is ver- voerd. Het vliegtuig zelf heeft het er betrekkelijk goed afgebracht, de heide motoren en de romp hadden vrijwel geen schade opgeloopen. Al leen hadden de vleugels ernstige averij cn vraag. Ik ben er volmaakt zeker van dat ze niets om hem geeft! Kijk niet zoo wanlhopig, pas op, ze letten op ons" en ze legde haar hand op zijn arm. ,.Ik ik ben heelemaal in de war", mom- pelde de oude man, gebroken. „Verloofd met dien dien schurk. Vergeef me, maar hij is een schurk!" .,Dat weet ik", stemde lady Farnham toe. "Maar ze is nu eenmaal met hem verloofd en dat ze hier is zonder hem, is niet eer- lijk tegenover hem. Ik zal hem (hier invitee- ren!" De graaf stond haar zorgelijk en met stomme verbazing aan te kijken. ,,Arm kind, arm kind!" zei hij „en dat was dus het meisje waar Guy van hield! Hiet zit iets geheimizinnigs achter.Ik wilde, dat ik haar nooit gezien had. Ze ze heeft me on- geluk'kig gemaakt!" Lady Farnlham glimlachte geforceerd. "Het is een ongelukkige gesdhiedenis", zei ze zenuwachtig, ,,maar er is maar een weg om er uit te raken. Zooals ik reeds zeide, ik zal dien Seymour Melford hier vragen." De woorden waren nauwelijks uit haar mond, toen de kmecht de deur opendeed en den heer Seymour Melford aanikondigdeHij kwam met zijn sluipende kattenstap binnen, brutaal glimlachend en boog zich over lady Farnham's hand. „Vergeef mij, dat ik u stoor, la'dy Farn ham", zei hij, ,,maar ik wist, dat mijn zuster hier was en ik kom haar over gewichtige zaken spre'ken." Lady Farnham had met de gewone tact van een vrouw van de wereld, haar tegenwoor- digheid van geest teruggekregen. ..Wlij verheugen ons, dat er een zaak is, die belangrijk genoeg blijkt te zijn, om u in ons midden te brengen, mijnheer Melford. Daar ziet u Diana en juffrouw Datimer, gaat u ze gauw begroeten en komt u me dan vertellen, dat u zich bq ons gezelschap aansluit. Ik wilde u juist schrijven om u te verzoeken u hij ons te voegen." 80 Geen boter noodig, als U Zwanenberg's leverpastei op het brood geeft! Dat spaart, vooral omdat Zwanenberg's leverpastei drie maal zoo goedkoop is als boter! Kinderen zijn er dol op en gedijen er van... wanf *t is gezonde, vitaminerijke lever. De smaak? Heerlijk - evenals Zwanenberg's worst, hot dogs, gehakt, Frankfurter worst of boterham- worst, geraffineerd gekruid! Ingez. Med. waren de schroefbladen van de beide motoren totaal verbogen. Het eerste alarm, hetwelk de brandweer van Amsterdam bereikte, luidde dat het toe stel in brand gevlogen was, wat echter geluk- kig niet het geval geweest is. Op het oogenblik, dat het vliegtuig zich op het wachthuisje der militairen stortte, bevond een hunner zich toevallig niet binnen, maar in de Oinmiddellijke nabijheid, waar hij bezig was met het oppoetsen van een mitrailleur. Zoodoende is hij aan het ongeluk ontkomen. Een der slachtoffers overleden. Twee van de zes in het wachthuisje aan- wezige militairen zijn slechts zeer licht ge wond. De milicien W. Kwaks heeft een her- sensehudding hekomen, de milicien D. Tam- boer een ribfractuur en een buikperforatie, de milicien Prins heeft zijn rechteronderbeen ge broken. In het ziekenhuis is de milicien Leusink, die een schedelbasisfractuur had opgeloopen, zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Daar het ongeluk op militair gebied is ge- beurd, is het toestel onder bewaking van marechaussep gesteld, die alle burgers er. ook de vei tegenwoordSgers van die pers weerden. Van de panwezige persfotografen werden de toestellen afgenomen. Een sterke afdeeiing der Amsterd'amsche politie stond de politie van de Kaarlemmermeer ter zijde bij het rege- len van het autoverkeer op den Spaarndam- merweg. De Nachtegaal, een D.C. 2, was al eenigen tijd uit den passagiersdiemst van de K. L. M. genomen, cn vloog thans in den nachtelijken vrachr.dienst op Lenten. Overdag werd het gehruikt a's lesvliegi.uig. Het ongeluk is ge- be.ird kort radat het toestel van Schiphol wa? opgesteger.. De bemarniug heeft de cockpit onmiddellijk door het noodJuik kunnen ver- laten. De ieestanrt der overige slachtoffers. Omtrent den toestund der bij het vlicg- ongeluk bij Schiphol gewonde militairen die in het Wijhelnunagasthuis te Amsterdam zijn or>- Met een bulging voor haar en voor den graaf, die slechts flauwtjes terugknikte, gleed Seymour naar Diana. Ze keek op met kwijnende onverschilligheid en verbazing. Seymour! wat ter wereld kom jij hier doen?" zei ze. "Stil!" antwoord'de hij, zich over haar heen- buigend. ,,Er is iets gebeurd ik zal op je kamer komen en het je vertellen. Waar is Lorrie?" Diana keek rond en haalde haar schouders op. ,,Ik zie haar al," zei hij en hij ging naar de aangrenizende kamer, waar Dorrie met Guy stond te praten. Ze stond met haar rug naar Seymour toe en toen hij kwam toeloo- pen, noemde hij haar naam. Hij zei het zacht genoeg. maar het resul- taat was versdhrikkelijk. Lorrie's zenuwen, die den laatsten tij'd niet al te sterk waren, waren den heelen avond reeds strak gespan- nen geweest en toen ze zijn stem hoorde, viel ze flauw. Guy ving haar in zijn armen op, maar Sey mour zei met een hartelijk lachje: ,,Ik geloof, dat dit mijn plicht is, lord Kendale," en hij sloeg zijn arm om haar heen. Even bleven de mannen elkaar aanstaren over het bewustelooze meisje, toen gaf Guy haar over, terwijl. hij een vloek op zijn lippen smoorde. ,,Je hebt gelijk!" zei hij, alsof de woorden hem werden afgedwongen. „Ik zal lady Farn ham sturen." HOOFDSTUK XXVIII. Seymour Melford deed het gordijn met zijn linkerhand opzij, terwijl hij met zijn rechter Lorrie ondersteunde en riep lady Collop. ,,Wilt u misschien even hier komen? Juf frouw Latimer is flauw gevallen!" Er was onmiddellijk dru;kte en ontsteltenis. Lady Farnham kwam rustig en beheerscht hij hem. Ze begreep alles onmiddellijk. ,,Uw onverwadhte komst heeft haar ver- genomen wordt gemeld, dat de milicien W. Kwaks uit Oudkarspel, er zeer emstig aan toe is. De overige gewonuen verkeeren buiten levensgevasr. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het bestuur van het nationaal fonds voor bijzondere nooden deelt mede, dat de ontvang- sten over de maand Mei 1939 hebben bedragen f 10027 zijnde 6873 uit periodieke bijdiragen en f 3154 uit losse giften. De uitkeerlngen over hetzelfde tijdvak be- droegen f 17434. De plaatselijke commissies van samenwer- king brachten ten behoeve van dezelfde ge vallen bijeen 39185, zoodat in die maand aan aanvragers, verdeeld' over 90 gemeenten, een bedrag van 56619 kon worden uitgekeeird1. Het gironummer van het nationaal fonds voor bijzondere nooden te 's-Gravenhage is: 272727. DIRECTIE NOORDOOST POLDER. Voor de toekomst wordt de mogelijkheid overwogen de huidige d'irectie van de Wierin- germeer die dan waarschijnlijk wel van naam zal verand'eren het in cultuur bren gen van alle Zuiderzeepolders op te drag en. De organisatie van deze taak bevindt zich thans echter nog in een staat van voorberei- dende studie. MINISTER ROMME OPENT NIEUWEN M'EG IN DE PEEL. De Minister van Sociale Zaken, Prof. Mr. C. P. M. Romme, heeft Dinsdagmiddag een nieuwen weg in De Peel geopendi. De Miuis. er hield een rede, vaarin hij zeide: ,,Ons volk kent nog steeds, zij het gelukkig in wat afnemende mate, het euvel eener om- var.grijke werkloosheid. Als uitvloeisel daar- van rust op ons volk de plicht om daartegen te doen wat mogelijk is en vooral om door het scheppen van nieuwen welvaartsbronnen de werkgelegenheid te vergrooten. schrikt," zei ze tegen Seymour Melford. ,,Dat en de lange reis zijn te veel voor haar ge weest, het arme kind is niet sterk! Laat mij haar helpen, alstubldeft!" en ze nam Lorrie uit zijn armen, zooals hij haar uit die van Guy had genomen. Binnen een paar minuten kwam Lorrie bij. Ze keek verbijsterd rond, rillend van angst. ,,Stil, liefje! Je moet niet spreken," fluis- terde lady Farnlham. Toen beduidde ze de anderen, die angstig om haar heen stonden om weg te gaan en hracht haar naar haar eigen kamer. ,,Het is dwaas van me," zei ze met een zwakke poging om te lachen. ,,Ik ik ben nog maar eens eerder in mijn leven flauw gevallen, geloof ik! Ik denk, dat de kamer te warm was! Het spijt me erg, lady Farn ham." Lady Farr.lham zei niets, maar hielp per- soonlijk het 'kamermeisje, om Lorrie uit te kleeden ,,Ga nu naar bed en ga slapen, lieve kind," i zei ze ein'delijk, „en zeg niets meer!" toen Lorrie weer haar lippen opende. .Misschien weet ik meer dan je denkt" en met dgze orakelspreuk huikte zij zich, kuste het mooie, bleeke gezichtje en verliet de kamer. Toen lady Farnham weer in het salon kwam, zag ze haar kring van gasten in elkaar vijandige foestanddeelen uiteengevallen. De graaf stond bij het vuur; hij leunde op zijn stok en zijn edel-gevormd hoofd hield hij nadenkend gebogen. Lady Oollop was naar boven gegaan om ,,voor Lorrie te zorgen" en Diana zat humeurig met haar waaier te spe- len. Guy, zijn handen zoo diep mogelijk in zijn zakken, leunde tegen den muur en staarde somber naar den grond. Maar het gelaat van Seymour Melford trok haar aan- dacht. Zelfs in zijn beste oogenbliikken had hij nooit veel kleur, maar nu was hij lijkwit, hij keek verwilderd, als een verscheurend dier, dat verlangt te grommen en te bijten, maar het niet durft te doen. (Wordt vervolgd.) 9

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 1