NEIJGELURnLEROUX BELASTINGAANGIFTE Sport HUIJSMAN 1939/40 Oemengde Benchten Laatste Benchten Advertentien ZAAMSLAG. RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. AXEL. WEERBERICHT. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEGINGEN ENZ. ELiSABETH NEELTJE ZEGERS, wmmmmt OOGARTS - MIDDELBURG AFWEZIG van 17 Mei tot 4 Juni ADMINISTRATIEKANTOOR kiezingen bij volmacht te stemmen. Het hangt dus van henzelf af, of zij al dan niet aan die verkiezingen zullen kunnen deelnemen. Een vlotte gang van zaken zal worden bevorderd indien de militairen zich onmiddellijk bij den door of vanwege den minister van defensie voor de uitvoering der wettelijke regeling aangewezen officier melden en formulieren voor indiening van het verzoekschrift om bij volmacht te stemmen aanvragen. Wordt niet binnen enkele dagen van de door den wetgever geboden gelegenheid gebruik gemaakt door de wettelijke formaliteiten te vervullen, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat het door den militair in te dienen verzoek om bij vol macht te mogen stemmen, het beoogde gevolg niet zal hebben. Reeds Dinsdag is de wet afgekondigd in Staatsblad no. 301. Datum van inwerking treding, heden 17 Mei. (N. R. Crt.) AFDEELING zeeland chr. boeren- EN TUINDERSBOND. Vrijdagmiddag vergaderde het bestuur der afd. Zeeland van den Chr. Roeren- en Tuin dersbond te Middelburg onder voorzitterschap van den heer C. de Putter uit Axel. In zijn openingswoord wijdde de voorzitter eenige woorden aan den 2x50 plotseling over- leden secretaris der afdeeling, wijlen den heer J. A. Dominicus. Vervolgens kwamen o.m. de volgende pun- ten ter sprake: Samenwerking Chr. organisaties. Een bespreking is gevoerd met afgevaardigden der verschiilende Chr. sociaal-economische orga nisaties in Zeeland om te komen tot meer samenwerking. Beoogd wordt de uitbreiding der Chr. orga- nisatiegedachte over de geheele Unie in Zee- land. Hieraan zal na verloop van tijd een meer blijvend karakter worden gegeven. iSecretariaat. In de vacatuxe van secre taris der afdeeling, ontstaan door het over- lijden van den heer J. A. Dominicus, wordt tot tijdelijk secretaris benoemd de heer P. de Kam, werkzaam op het provinciaal bureau van den C. B. T. B. iHoofdbestuur. De plaats van wijlen den heer Dominicus in het hoofdbestuur van den Chr. Boeren- en Tuindersbond wordt ingeno- men door den heer J. Bosselaar te Aagte- kerke. Als hoofdbestuurslid wordt herbenoemd de heer C. de Putter uit Axel. Jaarvergadering. De jaarvergadering der prov. afdeeling van den C. B. T. B. zal wor den gehouden op D.V. Dinsdag 20 Juni te Goes. Aan deze vergadering zal een rijtoer door Zuid-Bevieland worden verbonden, waarbij 00k enkele bedrijven zullen worden bezocht. Denaturatie aardappelen. Besloten wordt er bij het hoofdbestuur van den bond op aan te dringen, dat er stappen zullen ondernomen worden bij den betrokken Minister in verband met het beeindigen van de denaturatie van consumptie-aardappelen van den kleigrond. Vooral nu de veevoederwaarde steeds min der wordt is er alleszins reden hierop aan te dringen. (De Z.) EEN BUITENKANSJE. De bemanning van de Arm. 9 heeft, meldt de Vliss. Crt., Maandagmorgen een aardig buitenkansje gehad. Toen zij op de garnalen- vangst was op de Noordzee, bemerkte zij, dat er een zalm in het net verdwaald geraakt was. Het dier was meer dan 1 meter lang en woog ruim 13 kilo. In deze omgeving wordt sle&hts zelden een zalm van dergelijke lengte en gewicht gevangen. Zij hebben het beestje voor 8 kunnen verkoopen aan een visch- handelaar te Vlissingen. HET ZWIN OP DE MONUMENTEN- LI.JST. De Koninklijke Belgische commissie voor monumenten en landschappen heeft zoo juist verkregen, dat de streek, grenzend aan den voormaligen zeeboezem van het Zwin dicht bij de Nederlandsche grens, op de monumen- tenlijst wordt geplaatst. •Het mag een gelukkig feit genoemd worden aldus genoemde commissie, dat, dank zij de volhardende pogingen welke hiertoe gedaan zijn, en dank zij den goeden wil en onbaat- zuchtigheid welke de maatschappij voor on- roerend bezit „Het Zoute", eigenares der gronden, aan den dag heeft gelegd, dit land- schap, dat voor de natuurwetenschap van het grootste belong is, ibewaard zal blijven. Alle vrienden der natuur en der natuurweten- schappen, zullen zich hierom verheugen. De streek maakt deel uit van een geheel, dat zich 00k op den Nederlandschen oever uit- strekt. De voorwaarden der plaatsing op de monumentenlijst voorzien, dat haar uitwer- king niet meer van toepassing zal zijn, indien voor het gedeelte, gelegen op Nederlandsch grondgebied, geen soortgelijke maatregelen genomen worden. De maatregel is immers slechts van belang, wanneer het geheele land- schap onder de bescherming valt. BRAND IN EEN AUTO. Gevaar voor een der panden in de Langedelft. Dinsdagmorgen te ongeveer kwart voor elf kwam, meldt De Z., de groote vrachtauto van de firma De Wijs uit Rotterdam als meer- malen voor het filiaal van de firma Jamin in de Lange Delft te Middelburg om er voile blik- ken enz. af te leveren. Toen de jongste der chauffeurs benzine uit de meegevoerde bussen in de tank wilde doen sloeg plotseling een vlam naar buiten, waar- door de jonge man aan zijn oogharen brand- betrekking hebbende op de poppenwereld, te doen slagen. Indien alle dames het Koninklijk voorbeeld volgen van H. M. Koningin Wilhelmina en H. K. H. Prinses Juliana, door wien reeds toezeggingen werden gedaan, enkele poppen ter beschikking te willen stellen, dan wordt deze tentoonstelling een unicum. Jaarvergadering. iGisteren werd alhier, vanwege den Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond, afd. Zeeland, in het Vereenigingsgebouw, de jaarlijksehe vergadering gehouden. Te ongeveer 11 uur opende de voorzitter, de heer A. L. Douws te Oostkapelle, na het zingen van Ps. 66 1 en het voorlezen van Jesaja 28, de vergadering. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzon- der den burgemeester, de beide predikanten, den spreker van dezen middag, den heer Ir. J. Wj Bakker en den heer C. de Putter, voor zitter der C.B.TjB. afd. Zeeland. 'Hij betreuxde ten zeerste het overlijden van den heer J. A. Dominicus, die zooals bekend, zeer veel voor dit vereenigingsleven heeft ge daan. Hij spoorde alien aan diens voetsporen te drukken, nu er thans anderen zullen wor den geroepen om zijn plaats in te nemen. Vervolgens hield hij een referaat over ,,De leerschool". In het gewone leven hoort men zeer dik- wijls zeggen: wij hebben weer leergeld moeten betalen. Het meest komt dit voor bij de ,,onbezonnen" jeugd. In den jeugdigen leef- tijd bestaan de groote gevaren zich te ver- galoppeeren, en alles aan eigen werk toe te schrijven. Uit het voorgelezen schriftge- deelte is wel zeer duidelijk gebleken, dat alles afhankelijk is van Gods wil. Thans neemt het vakonderwijs zeer toe. De hulpbronnen zijn onuitputtelijk en er is bijna niets meer of de landbouwwetenschap heeft een oplossing gevonden. Men vergete 00k hier niet zijn plaats en roeping waar men gesteld is. Na den wensch te hebben uitgesproken, dat dezen dag verder tot eere Gods mocht ver- loopen, bracht de secretaris het jaarverslag uit. Volgens dit jaarverslag bleek het, dat er nog veel propaganda voor de organisatie moet gemaakt worden. Hij riep dan 00k ieder der aanwezigen op hieraan zooveel mogelijk mee te helpen. Hierna bracht de penningmeester zijn ver- slag uit, die hoopte dat de kaspositie evenals dit jaar, in de toekomst nog versterken zou. Thans was het woord aan den. spreker van dezen middag, de heer Ir. J. W. Bakker van Heemse, die sprak over de ,,geestelijke stroo- mingen en de organisatie". In dezen bewogen tijd vraagt een bonte mengeling van geruchten onze aandacht. j Bijna iedereen weet, dat de nood leert bidden, en dat men dan juist vatbaar is voor elke op- s lossing. Het is wel jammer, dat men meestal zijn hoop stelt op iets, wat geen steun geven kan. Achter alle dingen staat de tegenstel- ling GodSatan. In Rusland ziet men deze verschrikkingen zeer toenemen. Men hoort wel eens zeggen, dat de godsdienst is ,,uitge- vonden" door het kapitalisme om de men- schen zoet te houden. Dat dit ongeloof er is, is gevaarlijk voor de menschheid, doch het wordt nog gevaarlijker, wanneer het zich niet openlijk voordoet en in een mom verschijnt. Evenwel heeft de geschiedenis met alles af- gerekend en moeten wij vooruit zien en het oude zooveel mogelijk vergeten. De baro meter van het Godsvertrouwen ziet men weerspiegeld in de daling van het geboorte- cijfer. Men vergeet maar al te dikwijls, dat er verschil bestaat tusschen ,,eenheid" en ,,eendracht". Het is verkeerd om een scherpe scheiding te maken tusschen God en den mensch. Wij vinden zeer vaak de overtui- ging, dat het stoffelijke stoffelijk is. Even wel is het geheele erf des levens van God en niets is daarvan los. Jammer kunnen wij de verkeerde stroomingen niet keeren, doch er zal toch iets gedaan moeten worden. Wij moeten zelf vooruit en niet achter de dingen aanloopen. Onze talenten moeten woekeren en niet begraven worden. De taak van de christelijke jeugd is zeer groot. Zij zullen eenmaal de taak uit de hand van de ouderen moeten overnemen. Wij moeten niet werke- loos toezien, maar de geestelijke vastheid foe- vorderen en een antwoord geven op de vraag: waartoe het leven? Nadat spreker nog enkele vragen had be- antwoord, werd het woord gegeven aan den burgemeester, den heer S. van Hoeve, die ge- meend had 00k zijn belangstelling te moeten toonen voor het aankomend geslacht. Hij hoopte op een groei en bloei van den bond. Hij sprak de wensch uit, dat de aanwezigen in de toekomst in minder spannende tijden hun be- drijf zouden kunnen uitoefenen, om dan weer als nijvere vrije boeren en tuinders op den voorgrond mogen treden. Vervolgens was het woord aan den heer C. de Putter van Axel, voorzitter der afdeeling Zeeland van den C. B. T. B. Hij had de ver gadering met belangstelling gade geslagen en spoorde de aanwezigen aan, den inhoud van de rede van den heer Ir. J. W. Bakker ter harte te nemen. Wij hebben onze taak en be- ginsel uit te dragen door de gansche wereld ben bezocht, reed men via ZaamslagAxel naar Hulst, waar de R.K. kerk en de Oud- heidskamer werd bezocht. Hiema reed men terug over Axel naar het bedrijf van den heer C. de Putter. Vervolgens werd naar Terneu- zen gereden om de gasten van den overkant der Schelde een vaarwel toe te roepen, waar- na de stoet ontbonden werd. Behoudens het minder gunstige weer mag de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond afd. Zeeland op een welgeslaagde jaarvergadering terugzien. POLITIEREOHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 16 Mei 1939. De volgende zaken werden behandeld: R. A. de K., oud 33 j., koopman te Honte- nisse, verdacht van diefstal van een boom ten nadeele van P. E. Neve te Hontenisse op 28 Maart 1.1. Eisch15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. de P., oud 22 j., werkman te Breskens, verdacht van beleediging van L. J. van Houte te Breskens op 16 Maart 1.1. Eisch: 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. Failliet verklaard J. F. Cysouw, ontvanger- griffier polder Groede en Baanst, wonende te Oostburg, thans in voorloopige hechtenis te Middelburg. Rechtercommissaris Mr. J. H. F. Bloemers; curator Mr. A. J. v. d. Weel, advo- caat te Middelburg. WEDSTRIJDEN VOOR DONDERDAG. Zeeuwsche Voetbalbond. 2e klasse B. Zoo zoetjesaan komt 00k voor deze afdee ling van den ZVB het einde in het zicht, al zal het toch wel half Juni worden vooraleer hierin de laatste wedstrijd wordt gespeeld. In de hoogere klassen van den KNVB klaagt men wel eens, dat het seizoen te vroeg afge- loopen is, doch hiervan hebben de clubs van deze afdeeling werkelijk geen last, het tegen- deel is eerder het geval. Voor morgen staan er drie wedstrijden op het programma, daar de ontmoeting Hulst 2SVO 2 tot a.s. Zondag uitgesteld is geworden. Het vierde elftal van Temeuzen gaat op bezoek bij het derde van Axel en hier krijgen de jeugdige rood-zwar- ten dus gelegenheid om revanche te nemen voor de op eigen terrein geleden 04 neder- laag. Waar beide elftallen vrijwel gelijk staan geklasseerd, belooft het een aardige kamp te worden, waarbij de jonge oranjehemden een iets betere kans moet worden gegeven. Het reserve-elftal van Hontenisse gaat het seizoen besluiten met een bezoek aan hun collega's van EEW. Ook hier kan het een revanche worden op de eerste ontmoeting, waarbij Hontenisse 2 met 31 de winnende partij was. Ria 2iSluiskil 3 moet uitmaken wie van beide ploegen wel de sterkste is, daar hun eerste treffen met een blanken stand eindig- de. Sluiskil 3 staat echter iets gunstiger er voor, al bezet dit slechts de derde plaats onder aan de ranglijst. SOHERPE GRENSOONTROLE. wondjes bekwam en ook zijn jas schroeide. en in dc recilte heteekenis. Wij worden De vlammen sloegen verder naar buiten en in oeroePen ook <ie practisehe vraagstukken te een oogwenk stond de cabine in brand en werd door omwonenden de brandweer opgebeld. Toen deze verscheen had de hevige hitte reeds een ruit van den winkel, waarin de firma Ronca haar zaken heeft gedreven, doen sprin- gen en was de verf van dit pand ook voor een deel gebladderd. Gelukkig is het hierbij gebleven, want toen de brandweer met een straal op de waterlei- ding het vuur aangreep, was zij in een paar minuten het geheel meester. Vrij spoedig kon het door de politie stopgezette verkeer weer voortgang hebben. Het bleek, dat onderweg meermalen ploffen bespreken. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat er een jonge schare is, waar de toekomst op zal kunnen bouwen. Daarna kreeg de heer A. Vingerling, als vertegenwoordiger van den Ned. Chr. Land- arbeidersbond, het woord. Hij achtte het een felicitatie waard, dat deze bond weer een jaar heeft mogen bestaan, temeer waar deze orga nisatie een goede plaats inneemt en spoorde aan tot samenwerking en tot vertrouwen op God. Juist in dezen tijd, nu de bezwaren zeer groot zijn, hebben alien een zware taak te vervullen. Hierna kreeg de WelEerw. heer Ds. A. B. zijn gehoord en dat door een gebrek de vloer w- M- Kok van Zaamslag het woord, die zeer onder den motor warm is geworden. Toen nu gaame aan het verzoek om een slotwoord te bij het vullen van de tank door het gat onder spreken had voldaan. Hij meende, dat het de zitting, mede door het niet gebruiken van meeleven met dergelijke landbouworganisa- een trechter, benzine gemorst werd, en dit op s ties zeer aan te bevelen was. Het recht van den gloeiend heeten vloer kwam, moest wel 1 bestaan van deze bonden zal wel niemand be- ontvlammen volgen. j twisten. Men heeft de roeping zich christelijk Doordat de tank open was en dus luchttoe- j te organiseeren, de Schrift als grondslag te voer mogelijk bleef, is zij gelukkig niet tot nemen, aan de behartiging van de sociale be- springen gekomen, wat voor de omliggende langen mee te werken en de betreffende perceelen zeker van groote heteekenis moet vraagstukken op te lossen. Moge God uwen worden geacht. bond tot groei en bloei brengen. Poppententoons telling. In verband met de in dit nummer voor- komende advertentie worden alle dames aan- gemoedigd mede te werken om deze tentoon stelling, zooveel mogelijk door inzendingen, Nadat laatstgenoemde spreker deze verga- dering met dankgebed gesloten had, werd een j gezamenlijken maaltijd gehouden, waar het zeer gezellig toeging. I Hierna werd een rijtoer gehouden door j Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Gereden werd j van Zaamslag-Kraag-Val, naar het bedrijf van den heer Jac. van de Ree. Na dit te heb- lijkje opgehaald. Men meldt uit Breda aan de N. R. Crt.: De verscherpte grenscontrole, zoowel van Nederlandsche als van Belgische zijde, dreigt voor het Belgische bedevaartplaatsje Meer- seldreef een ramp te worden. Was andere jaren speciaal in de Meimaand het bezoek aan dit bedevaartsoord overweldigend, Zon dag kon men, niettegenstaande het mooie weer, bij wijze van spreken een kogel door de Dorpsstraat afschieten. Behalve de bewoners van de Nederland sche grensgehuchten Galder en Strijbeek, die sedert eenigen tijd alien in het bezit van een Bewijs van Nederlanderschap zijn, waren er vrijwel geen bezoekers, terwijl die op andere Zondagen bij duizenden geteld werden. Voor al aan Belgische zijde is de controle zoo scherp, dat ieder, die niet in het bezit is van een bewijs van Nederlanderschap of een gel- dig paspoort, onherroepelijk den toegang tot het plaatsje geweigerd wordt. •Onder de bewoners van het dorpje heerscht begrijpelijkerwijze groote ontstemming, een ontstemming, die Zondag tot hevige veront- waardiging werd, daar de douaniers zich niet hadden ontzien de misvaten der paters Capu- cijnen in beslag te nemen. Normaal gaan de roomsch-katholieke be woners van het Nederlandsche grensgehucht Galder des Zondags in de Paterskerk in Meerselerdreef, op Belgisch grondgebied, ter kerke, doch in verband met de bewakings- maatregelen en om de aan de grens aan- wezige gemobiliseerden, die de grens niet mogen overschrijden, te gerieven, draagt de laatste Zondagen een der paters Capucijnen in de St. Jacobuskapel te Galder de mis op. Ook Zondag was dit het geval geweest en na. afloop van den dienst werden de gebruikte misvaten door een koorknaap teruggebracht naar het Capucijnenklooster te Meerseldreef. Toen de koorknaap met de doos met de cibo- rie het Belgische grenskantoor wilde passee- ren, werd deze doos, zonder geopend te wor den, door de douane in beslag genomen en door den Belgischen grensontvanger met een door hem onderteekend briefje met de woor den ,,niet aanraken" in beslag genomen. Aan den prior van het Capucijnenklooster werd kennis gegeven, dat de ci'borie op ver- toon van een eigendomsbewijs door een der paters in ontvangst kon worden genomen, doch aan die kennisgeving werd geen gevolg gegeven, aangezien de paters de inbeslag- neming beschouwen als ontheiliging van ge- wijde vaten. Een der hooge belastingambtenaren is nog naar het dorpje gekomen en heeft, tot dus- ver v'ergeefs, getracht tusschen de douane en den prior te bemiddelen. KIND VERDRONKEN. Te Rotterdam is het 5jarige jongetje H. B. Schoonman in de Delfshavensche Schie ver- dronken. Het kind heeft de ouderlijke woning verlaten en ging spelen op een hoop zand. Toen het niet thuis terugkeerde, rees het vermoeden, dat het kind te water was ge raakt. De politie ging dreggen en heeft het GEiHEIME ZENDER IN BESLAG GENOMEN. Te Overdinkel onder de gemeente Dosser is door ambtenaren van de P.T.T. in samenwer king met de Enschedesche politie ten huize van K. een geheime radiozender in beslag genomen, welke den laatsten tijd des Zon- dagsmorgens geregeld heeft uitgezonden. Het bleek, dat de zender behoort aan den 22jari- gen J. M., een in Duitschland wonenden Ne- derlander. In verband met het feit, dat M. buitenslands woont, is hij aangehouden. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. De zender en verschiilende onderdeelen zijn in be slag genomen. HET DRAMA TE HAARLEM. •Het verdere onderzoek inzake het drama in de Herzogstraat in Haarlem Noord geeft voedsel aan het vermoeden, dat de gearres- teerde V. niet in een opwelling van drift den verzekeringsagent de la Chambre heeft neer- geslagen, doch dat hij wel degelijk een moord heeft gepleegd. Ten huize van den verdachte heeft men namelijk een hamer gevonden en het is komen vast te staan, dat deze hamer het wapen is, waarmede de la Chambre in de keuken van zijn woning de schedel werd in- geslagen. V. blijft nochtans ontkennen dat hij met de bedoeling de la Chambre van het leven te berooven naar de Herzogstraat is gegaan. Hij houdt vol, dat hij in drift heeft geslagen. INVAL IN HET KANTOOR VAN EEN JURIDISOH ADVIESBUREAU. De justitie heeft Dinsdag een inval gedaan in het kantoor van een juridisch adviesbureau aan den N,Z. Voorburgwal te Amsterdam. De politie vermoedde namelijk, dat door dit kan toor pogingen werden aangewend om langs onrechtmatigen weg verblijfsvergunningen te verkrijgen voor hier te lande vertoevende emigranten. De rechter-commissaris mr. W. H. Sohreu- der, de officier van justitie mr. J. A. van Thiel en de substituut-officier van justitie mr. A. A. L. F. van Dullemen, vergezeld van de inspecteur Heyink en Dijkstra van het hoofdbureau van politie, verschenen in het kantoor en hebben een belangrijk gedeelte van de dossiers in beslag genomen. De directeur van het kantoor en een in Zuid wonende emigrant, waar eveneens een huiszoeking werd verricht, zijn naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar zij aan een uitvoerig verhoor zijn onderworpen. HET RUSSISCHE MARINEVAARTUIG BURIGA VERMOEDKLIJK VERGAAN. Verklaringen van Noorsche robbenjagers, die dezer dagen van de jacht in de Witte Zee zijn teruggekeerd, doen vermoeden, dat eeni gen tijd geleden aan den mond van de Witte Zee een scheepsramp heeft plaats gehad, die naar men vreest ongeveer tweehonderd Rus- sen het leven heeft gekost. De schipper van het vangstvaartuig Skand- fer uit Tromso heeft bij zijn terugkomst aan de autoriteiten meegedeeld, dat leden van de bemanning in het ijs bij Gorodetski vijf Ujken hebben gevonden, die naar de kleeding te identificeeren waren als lijken van matrozen van het Russische marinevaartuig Purga. Twee andere vangstvaartuigen hebben gerap- porteerd, dat zij terzelfder tijd in de buurt van Gorodetski vele wrakstukken hadden ge- zien. Drie Russische ijsbrekers en twee andere vaartuigen hebben zich een tijd lang aan den" mond van de Witte Zee opgehouden, waar zij blijkbaar nasporingen verrichten, getuige o.a. het feit, dat herhaaldelijk vliegtuigen in de buurt van deze schepen opstegen om verken ningsvluehten over het ijs te ondernemen. Men weet te Tromso te vertellen, dat de Purga reeds sedert Mjaart, toen er zware stormen in de IJszee woedden, niets meer van zich heeft laten hooren. Volgens de Noorsche bladen telde de Purga een beman ning van ongeveer 200 koppen. Van Russische zijde heeft men tot nog toe in Noorwegen geen uitsluitsel betreffende de Purga gekre- gen. Andere robbenjagers hebben na terugkeer uit de Witte Zee medegedeeld, dat zij vijf lijken hebben geborgen. Een dezer was ge- identificeerd als dat van een lid der beman ning van het Sovjet-Russische robbenschip Nerva. Men vermoedt, dat het schip met zijn 20 koppen tellende bemanning is vergaan. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur was te Vlissingen: weer: zwaar bewolkt, windmatig Zuid-Zuidwest, temperatuur9, minimum hedennacht 8, neerslag afgeloopen etmaal: 9 mm. Verwachting, geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: zwaar bewolkt met opklaring, plaatselijk enkele regenbuien, wei- nig verandering van temperatuur, zwakke tot matige veranderlijke wind. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. ROERMQND. Vannacht is op den weg van Horn naar Gratem nabij De Peel de heer J. van Esser, eigenaar van den houthandel Steel alhier, op de terugreis uit Belgie met zijn auto tegen een boom gereden, waarbij hij op slag gedood moet zijn. Hoe het ongeluk zich heeft toegedragen is slechts te gissen, aange zien het slachtoffer alleen in den wagen zat en er geen druk verkeer op den weg is. De wagen is volkomen vemield. De heer v. E. was gehuwd en vader van 6 kinderen. DE TOESTAND VAN GENERAAL SNIJDERS. HILVEiRISUM. In de toestand van generaal Snijders is sedert gisteren geen verandering gekomen. De patient heeft een rustigen nacht gehad. DE EERSTE HARING IS AANGEVOERD. IJiMUIDEN. Hedenochtend is het eerste schip van de haringvisscherij binnengekomen. Het was de YM 490, schipper B. van Duijn, met 41 kantjes eigen vangst. Voorts had het schip haring ovei-genomen van andere schepen EEN WONING MET STALLING AFGEBRAND. SCHOPIBEiNlSTEOEIn het dorp Sweick- huizen, gemeente Schoppenstede, is door on- bekende oorzaak een woning met stalling van de familie L. Verheijen afgebrand. Slechts uit het benedenhuis konden eenige meubels worden gered. De schade wordt slechts ge- deeltelijk door verzekering gedekt. Vrouw V. heeft bij het blusschingswerk ernstige ver- wondingen opgeloopen aan het gelaat. VLIEGTUIG TERUG NAAR DUITSCHLAND. RENKUM. Het Duitsche militaire vliegtuig dat Maandag j.l. in een roggeveld onder deze gemeente tengevolge van benzinegebrek was gedaald, is vanochtend met toestemming der militaire autoriteiten naar Duitschland terug gekeerd. BAGGERMOLEN OMGESLAGEN. ROTTERDAM. De baggermolen „Aden" van de Holl. Aannemings Mij., welke samen met een bak wordt gesleept door de sleepboot „Oostzee" van L. Smit Co.'s Intern. Sleep- dienst, van Leith naar Rotterdam, is van nacht tijdens stormweer omgeslagen. Aan boord bevonden zich twee jongens, A. Mar cus en L. de Vos, beiden afkomstig uit Maas- sluis. De ,,Oostzee" heeft den geheelen mor gen naar de beide jongens gezocht, doch zon der resultaat. Aangenomen moet dus worden, dat beiden omgekomen zijn. DE REIS VAN HET ENGEDSCHE KONIN GSPAAR. LOflSTDEN. De „Empresse of Australia" is tegen middernacht op 20 km ten Oosten van de haven van Quebec voor anker gegaan. Het schip zal daar gedurende den nacht blijven en zich vanochtend via de rivier naar Quebec begeven. LONDEN. Reuters correspondent aan boord van de „Empresse of Australia" meldt, dat het laatste deel van de reis van het Konink lijke schip een ware triomftocht is. Tijdens de vaart op de St. Laurencerivier lieten over- al de stoomschepen op de rivier de sirenes klinken en waren langs de oevers de vlag- gen uitgestoken of werden saluutschoten ge- lost, terwijl gisteravond de oevers van den stroom een schilderachtigen aanblik boden wegens de vreugdevuren die door de bewo ners ter eere der vorstelijke bezoekers waren ontstoken. MUSSOLINI UIT TURIJN VERTROKKEN. TURIJN. Mussohni is vanmorgen uit Tu- rijn vertrokken naar Alexandria DE INSPECTIEREIS VAN HITLER. SAARBRUCKHN. Hitler zet vandaag zijn inspectiereis voort in het Saargebied en den Paltz. 1 DE LIEUTENANT DE FAISSEAU DE PARIS" VERTROKKEN. LISSABON. De Lieutenant de Faisseau de Paris" is vanochtend te 7.05 uur (A'damsche tijd) vertrokken. ANTWOORDEN DER SKANDINAVISCHE LANDEN. BERLIJN. De antwoorden der regeeringen van Denemarken, Zweden, Noorwegen en Finland op het aanbod van Hitler met betrek- king tot het niet-aanvalsverdrag zijn vandaag aan het Duitsche ministerie van Buitenland- sche Zaken overhandigd, Havas voegt hieraan toe, dat de teksten der antwoorden nog van daag in de onderscheidene hoofdsteden zullen bekend gemaakt worden. Van Duitsche zijde zal in den loop van den dag een officieel com munique worden gepubliceerd. TROEPEN UIT BUITEN-MONGOLIe OP MANDS-IOERUSGH GEBIED. TOKIO. Naar bekend is geworden zijn on geveer 1000 man uit Buiten-Mongolie een nvier overgetrokken. De troepen deden een mval m Mansjoekwo. Ze werden echter door de gecombineerde troepen afgeslagen. Volgens ontvangen berichten staan de troepen aan de grensrivier tegenover elkaar. ONDERHOUD MILITAIRE GEBOUWEN. Heden werd aan het gebouw der Genie te Vlissingen aambesteed het onderhoud der militaire gebouwen in Zeeland, waarvoor als volgt werd ingeschreven J. Wattel te Middelburg L. Buten te Andijk L. Ahn te Vlissingen P. W. Nieuwelink te Temeuzen J. H. Rijnberg te Temeuzen G. Hollema te Middelburg J. van 't Hoff te Hoek J. M. Dekker te Hansweert J. Wisse te Axel Gebrs. van der Poel te Lamswaarde P. Daanse Wz. te Oostburg P. F. Voet te Kloosterzande C. v. d. Klippe te Vlissingen JM. Goedemond te Vlissingen S. J. Mielen te Temeuzen G. Leijs te Kapelle 19.800 18.980 18.125 17.500 17.100 17.000 16.900 16.888 16.098 15.800 15.690 15.580 15.450 15.444 14.740 14.310 Heden overleed na een kort- stondig gedragen Iijden, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Be- huwd- en Grootmoeder geb. van Bendegem, in den ouderdom van 52 jaar en ruim 11 maanden. Uit aller naam, A. ZEGERS en Kinderen. Axel, 15 Mei 1939. Eerstvolgende spreekuren te NEUZEN Vrijdag 16 en 30 Juni. Wendt U voor het invullen van Uw aangiftebiljet voor delnkomsten-en Vermogens- belasting tot het (Leden van het Nederlandsch Instituut van Belastingconsulenten) NIEUWSTRAAT 25 TELEF. 326 TERNEUZEN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 3