ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZWANENBERG LORRIE Brabantsche tafelworstjes! Feuilleton No. 9914 WOENSDAG 17 MEI 1939 79e Jaargang Binnenland maakt Wat smaakt! m AANKOOP VAN ARTIS DOOR DE GEMEENTE Zwanenbevg's Volgens beproefd Brabantsch smul- recept. Hartig, malsch en geurig! Vijf van deze handige, zeldzaam smake- lijke worstjes kosten 25 cent per blik. Neem vandaag zoo'n blikje in huis! OR* te«MiBr4MI0> f-. *ai£ET>ii«KLaiEW,'re3ttmeeiEfr :;!ia«e«yi325ti&^.ri.y "nrewmawwwj as waaxx. tunrnxaat* n>-. **3» t orwaw«-.«to.,v». NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitfbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,—overige landen /2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOO>J No. 25. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, inge- volge artikel 16, eerste lid, der Drankwet 1931 Stbl. no. 476, dat bij hen is ingekomen een verzoek om een tapvergunning voor den ver- koop van sterken drank in het klein, voor ge- bruik ter plaatse van verkoop van JULIANUS FERMONT, van beroep verlofhouder, wonen- de te Terneuzen, voor het rechter-voorlokaal van het perceel, plaatselijk gemerkt no. 12 en gelegen aan de Nieuwe Kerkstraat (Sluiskil). Binnen twee weken, nadat deze bekend- making is geschied, kan ieder tegen het ver- leenen van deze vergunning schrifteiijk be- zwaren indienen bij Burgemeester en Wet houders. Terneuzen, 17 Mei 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. B. I. ZONNEVULLE, Secretris. DRANKWET. ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.80 Voor allien rcgel me°r f 0.20. KEEINE ADVERTENTIeN per 5 regels 50 cent bij vooiuittetaiing. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSGHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, br'enigen ingevolge artikel 38, jo. art. 45 en 16 der Drankwet 1931 Stbl. no. 476 ter openbare kennis, dat bij' hen is ingekomen een verzoek om een verlof A, van SUZANNA BAAjRT, zonder beroep, wonende te Terneu zen, voor de tapkamer van het perceel, plaat selijk gemerkt Wijk O no. 3a, (Oesterput), alhier. Binnen twee weken nadat deze bekend- making is geschied, kan ieder tegen het ver- leenen van het verlof schrifteiijk bezwaren indienen bij Burgemeester en Wethouders. Terneuzen, 17 Mei 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. B. I. ZONNEVTJLLE, Secretaris. HET BEZOEK VAN KONINGIN WILHELMINA AAN BELGIii. In het Brusselsche blad ,,Het Laatste Nieuws" van Zaterdagavond werd naar aan- leiding van het aanstaande bezoek van Konin- gin Wilhelmina aan Belgie, o.a. het volgende geschreven: „Het oogenblik, waarop Koningin Wilhel mina naar Belgie komt, is er een van inter- nationale spanning, welke thans wel eenigs- zins verminderd is, maar die meer dan ooit de overtuiging heeft bevestigd, dat Belgie en Nederland gelijkloopende belangen hebben. Gevoel en redeneering wijzen aldus den weg. In deze atmosfeer zal de ontvangst, die aan de Nederlandsche Vorstinne hier te beurt zal vallen, een bijzondere beteekenis hebben. Iedereen in ons land weet, welke waarde het Oranjehuis voor Nederland heeft, hoe het met de geschiedenis van Nederland innig is ver- bonden. Men weet ook, dat Koningin Wilhel mina een begaafde vrouw is met een hooge ontwikkeling, die de traditie van het Oranje huis heeft weten te bewaren en het regee- ringsjubileum van de Vorstin is ook bij ons een gelegenheid geweest, om te wijzen op de beteekenis van Haar bewind van veertig jaren voor het Nederlandsche volk. De Vorstin komt hier als vertegenwoordig- ster van een volk, dat dezelfde taal spreekt als een groot deel van de Belgische bevolking, de Vlamingen, en waarmede t.alrijke cultu- reele banden ons verbinden." In verband met het a.s.' bezoek van de Koningin is in het Noordstation van Brussel een aanvang gemaakt met het opknappen van de groote hal, waar de koninklijke trein zal arriveeren. Zooals we reeds eerder hebben gemeld, zal Door CHARLES GARVICE. 58) Vervolg. Een oogenblik zwegen ze na deze open- hartige bekentenis, terwrjl hij met halfafge- wende oogen keek naar het slanke, sierlijke figuurtje met het bleeke gezichtje, dat hij nog liever vond, nu hij het zoo lang niet had ge- zien. Kortaf vroeg hij ,,Ben je ziek geweest? Je ziet bleek en ja, je bent magerder!" „Ik was nooit erg dik", antwoordde ze on- verschillig. ,,Jack zei altijd, dat ik een ,,fooo- nenstaak zou worden als ik ouder werd." Weer zwijgen. Hij traohtte een anderen kant uit te zien, maar zijn oogen werden door haar gelaat aangetrokken als staal door een magneet. ,,En hoe lang blijf je hier bij deze oude lady Co Hop?" vroeg hij ongeduldig, wrevelig. Lorrie haalde haar schouders op en die kleine beweging bracht hem plotseling terug naar de dagen van vroeger, toen iedere be weging van haar in zijn hart gegrift stond. ,,Wie weet dat?" „Waar is Seymour?" vroeg hij. Er kwam een kleurtje op haar wangen. .,In Zuid-Frankrijk," antwoordde ze koud. Hij liep naar een schilderij en staarde er- naar zonder iets te zien, toen kwam hij weer bij het vuur terug en keek op haar neer. „Kan je nergens anders heen gaan dan hier?" vroeg h;j met slecht verborgen onge- duld. ,,'Dit leven is ellendig, daar ga je dood Hare Majesteit zioh in de salons van het Ne derlandsche gezantschapsgebouw vooraan- staande leden van de Nederlandsche kolonie, alsmede de Nederlandsche consuls in Belgie met hun dames laten voorstellen. De uitnoo- digingen voor deze receptie werden zoo juist verzonden en bij de betreffende documenten bevindt zioh ook een kaart, waarop het vol gende wordt gezegd: „Op grond van genees- kundig advies meent H.M. de Koningin U te moeten verzoeken, indien U de laatste veer- tien dagen in aanraking moeht zijn geweest met iemand, lijdende aan mazelen of een an dere besmettelijke ziekte, daarvan mededee- ling te willen doen aan Harer Majesteits ge- zant. In dat geval zal H.M. U tot Hoogstder- zelver leedwezen geen audientie kunnen ver- leenen". Spreekt Meruit niet op waarlijk treffende wijze de voortdurende bezorgdheid van de Doorluchtige Moeder en Grootmoeder voor Haar dochter en haar kleinkind? Brussel steekt zich in feestgewaad. Nog slechts een goede acht dagen scheiden ons, schrijft de correspondent van het Han- delsblad te Brussel, van het oogenblik, waarop Koning Leopold aan het Noordstation te Brussel Zijn hooge gast uit het noorden, Ko ningin Wilhelmina der Nederlanden, bij Haar aankomst in de Belgische hoofdstad welkom zal heeten. Tot dusver valt er in de stad nog niet veel te bemerken van bijzondere voorbe- reidingen, welke met het oog op het konink- lijk bezoek worden getroffen, maar achter de coulissen is men druk aan het werk om Brus sel voor deze feestelijke dagen een feestelijk aanzien te geven. 'Naar men weet, hebben B. en W. besloten, op de belangrijkste kruispunten en de pleinen welke de koninklijke stoet zal passeeren, van gemeentewege versieringen te laten aanbren- gen en zij hebben de burgerij verzocht, ge- durende het verblijf van de Nederlandsche vorstin in de hoofdstad de vlaggen uit te ste- ken dan wel hun balcons met het nationale dundoek te tooien. Ook van particuliere zijde heeft men de hand aan den ploeg geslagen. Het „Syndicat Initiatieve" van de stad Brussel, dat steeds een belangrijk aandeel heeft in de organisatie van feestweken, internationals concoursen en andere artistieke of mondaine festijnen, welke er toe kunnen bijdragen de aantrekkelijkheid van Brussel als centrum van vreemdelingen- verkeer te verhoogen, heeft Zaterdagavond een groot aantal winkeliers uit de Nieuw- straat en de Oude Kleerkooperstraat die gezamenlijk voor Brussel zijn wat de Kalver- straat voor Amsterdam is bijeengeroepen om hun medewerking te vragen voor een waardige en indrukwekkende versiering van de binnenstad. Het is de bedoeling van het syndicaat, inzonderheid d i e straten feeste lijk te versieren, welke de koninklijke stoet zal volgen als H.M. de Koningin zich van het paleis naar de Groote Markt begeeft ten einde officieel ten stadhuize door B. en W. te wor den ontvangen. Helaas beschikt het syndicaat niet over de middelen, welke een passende versiering van de voornaamste winkelstraten in het centrum zou vergen en het heeft daarom een beroep op de winkeliers en handelaars gedaan om de hiertoe benoodigde fondsen door een particu liere inzameling bijeen te brengen. Het syndi caat heeft door bevoegde sierkunstenaars reeds een ontwerp laten uitwerken en zal zich belasten met het aanbrengen van de versie ring, welke een fraai en decoratief geheel zal vormen, grootsch opgevat en luisterrijk van allure. De vertegenwoordigers van den han- deldrijvenden middenstand verklaarden zich bereid, hun volledige medewerking tot het welslagen van deze plannen te verleenen en twee comitd's werden in het leven geroepen, het eene voor de Nieuwstraat en het andere voor de Oude Kleerkooperstraat, welke zich met de inzameling van de benoodigde gelden zullen belasten. DE C.A.O. VOOR HET SCHILDERS- BEDRIJF. In de Nederlandsche Staatscourant van Maandag is opgenomen de beschikking van den minister van SocDle Zaken van 15 Mei 1939, no. 1612, afdeeling arbeid, waarbij een aantal bepalingen van de collectieve arbeids- overeenkomst voor het schildersbedrijf alge- meen verbindend zijn verklaard voor de werkgevers en arbeiders in dat bedrijf. De verbindendverklaring is geschied voor het tijdvak van 5 Juni tot en met 31 December a.s., met dien verstande, dat voor artikel 13, onder h tot en met k, hetwelk betrekking heeft op de regeling van de vacantie, de ver bindendverklaring reeds op 29 Mei ingaat. Bij het departement van sociale zaken zijn afdrukken van bedoelde beschikking ver krijgbaar. Aan belanghebbenden, die daartoe den wensch te kennen geven, zal, zoolang de voorraad strekt, gratis een exemplaar worden toegezonden. DE INRICHTING VAN STEM HOKJ ES. Staatsblad no. 346 bevat een Kon. besluit van 27 April, waarbij ten aanzien van stem- hokjes voor de verkiezingen van openbare lichamen wordt bepaald: ,,De lessenaar wordt aan de achterzijde dat wil zeggen de zijde, waarheen het gelaat van den zich voor den lessenaar bevindenden kiezer is gericht hetzij door plaatsing tegen den wand van het lokaal, hetzij door een schut of ander middel op deugdelijke wijze afge- scheiden." PERMANENT® ECONOMISCHE NEDERLANDS OH-BELGISCHE LUXEMBURGSCHE COMMISSIE. Zaterdag j.l. is de permanente economische Nederlandsch-Belgisch-Luxemburgsche com- missie te Antwerpen bijeen gekomen in de koloniale hoogeschool aldaar. Nadat de verschillende commissies des voormiddags afzonderlijk hadden vergaderd, werd des namiddags onder leiding van den voorzitter der Belgisch-Luxemburgsche af- vaardiging, dr. Ph. van Isackers, de zesde plenaire zitting gehouden. De Nederlandsche afvaa rdigdng stond onder leiding van dr. F. E. Posthuma. Uitvoerig werden besproken de werkzaam- heden in het afgeloopen jaar, en verschillen de moeilijkheden, die zich in het economische verkeer tusschen Belgie, Luxemburg en Ne derland voordoen. Voorts werden onderzocht de mogelijkheden voor de permanente com- missie, waarin de verschillende geledingen van het bedrijfsleven in de genoemde landen zijn vertegenwoordigd, om verder actief werk- zaam te zijn voor de economische samen- werking en de bevordering van het onder- linge handelsverkeer. 'De commissie zal zich dienaangaande nader met de respectieve regeeringen in verbindina stellen. STEMMEN BIJ VOLMACHT DOOR MHJTAIREN. De Eerste Kamer heeft Dinsdag' het wets- ontwerp houdende voorschriften betreffende het stemmen bij volmacht door militairen bij de in 1939 te houden gemeenteraadsverkie- zingen, aangenomen, met aanteekening, dat de nat.-soc. fractie geacht wil worden te heb ben tegengestemd. In afwachting van deze aanneming en de verheffing van het voorstel tot wet, had de minister van Defensie reeds uitvoeringsbepa- lingen voor de militaire autoriteiten vastge- steld, zoodat bij de aanstaande gemeente- raadsverkiezingen de zekerheid is geschapen, dat betrokkenen van de nieuwe bepalingen partij zullen kunnen trekken. Volgens de Telegraaf bestaan bij het ge- meentebestuur van Amsterdam plannen om 82 (Ingez. Med.) van. Je ziet er uit als een plant, die geen frissche luoht krijgt." ,,Dank je" glimlachte ze. ..Kan je nergens heengaan nergens Nergens", zei ze bedaard. „Ik geloof, dat je te veel medelijden met me hebt. Ik ben zt zweeg een oogenblik „heel gelukkig." ,,Ja", zei hij met bitter sarcasme, ,,zoo zie je er ook net uit.*" Terwijl ze opzag naar zijn humeurig, ver- wilderd gezicht, bedacht ze, dat ze hem het compliment terug kon geven, maar ze deed het niet en maakte de afgezaagde opmer- king: ,,Het is iedereen niet gegeven gelukkig te zijn." „Neen", stemde hij bitter toe, „dat zou ik ook zeggen en ik spreek uit ondervinding." Diana ziet er gelukkig genoeg uit", zei ze. „Vind je", vroeg hij, met zijn gedachten ergens anders. ,,Ja. Ik vind dat ze mooier is dan ooit." Hij ging met een onrustig gebaar ergens anders staan, geirriteerd. „Ik denk, dat je gauw gaat trouwen, he?" ging ze voort, vastbesloten om onmiddellijk op veilig terrein te komien en een en ander onderwerp aan te pakken. ,,Ze is hier geko men om haar uitzet te koopen, is het niet?" Hij knikte en nam een paar etagerepoppe- tjes van den schoorsteen in zijn handen. ,,;Hoe gaat het met den graaf?" Hij antwoordde niet, maar staarde somber in het vuur. ,,'Luister eens Lorrie", zei hij plotseling. „Ik ik kan dit niet hebben. Ik zal na het diner verdwijnen en en naar Latcham terug- gaan." Zijn gezicht was bleek, zijn lippen beefden. ,,Dat hoef je niet te doen", antwoordde ze bedaard, maar met een verhoogde kleur. ,,Ik ga lady Collop vragen of ik morgen weg mag om Greta een bezoek te brengen." ,,Neen zei hij. ,,Ik wil je niet de deur uit- jagen. Het is mijn schuld. Ik was een idioot om naar een familie te gaan, waar ik niets van af wist ik De deur ging open en Diana zeilde naar binnen. /Hebben jullie ruzie gemaakt?" vroeg ze lief, maar met een scherpe blik van verden- king in haar oogen toen ze hen aanzag. Ruzie?" zei Lorrie. ..Heelemaal niet! Ik vertelde lord Kendale juist, hoe goed je er uit ziet." ,,Dank je", zei ze met een zuur lachje. „Dat was een aardig compliment. Ik hoop, dat lady Collop je niet zal vertellen, dat ik haar ge zegd heb, dat ik vind, dat je tamelijk bleek bent. Wierkelijk, lieve Lorrie, je bent zoo ver- anderd, dat ik je het eerste oogenblik niet herkende." Gelukkig kondigde de butler het diner aan en voor het oogenblik werd de wapenstilstand geproclameerd. gingen naar de eetkamer met de zware, solide meubelen. Lady Collop sprak een lang gebed en het maal begon. Het was geen vroolijk maal. Lady Collop en Diana spraken over lady Farnham dat wil zeggen: lady Collop praatte en Diana luister- de op haar kwijnende, halfslapende manier, maar Guy at zwijgend zijn soep en visch en de verdere gerechten, die alien degelijk en machtig waren. Lorrie zweeg ook. Zoo nu en dan beantwoordde hij een opmerking, die lady Collop tot hem richtte, maar op een manier, alsof hij met zijn gedachten ergens anders was. 'En toch waren ze niet zoo heel ver weg, ze gingen niet verder dan tot den overkant van de tafel, die hem van het bleeke gezichtje scheidde. Geen kleinigheid van haar kleeding ontging hem, geen beweging, die zij maakte. Het smalle hoofdje met het zachte, zijdeach- tige haar, de donkere oogen, half verborgen door de lange wimpers, de roode, bewegelijke, tot aankoop van Artis over te gaan. Onder- handelingen zijn Merover gaande; genoemd wordt een bedrag van ruim een millioen ■gulden. HOLLANDAMERIKA LI IN EN RED STAR LINE. Naar de N. R. Crt. vemeemt, worden onder- handelingen gevoerd door de Holland-Ame- rika Lijn omtrent het overnemen van de Red Star Line, welke onderhandelingen in een ver gevorderd stadium zijn gekomen. Zooals bekend, exploiteert de Red Star Line een ge- regelden passagiers- en vrachtdienst tusschen Antwerpen en New York. VTJFTIENDUIZEND WERKLOOZEN AANGEWEZEN ALS REMPLACANTEN. Op het Departement van Defensie in Den Haag wordt thans, meldt De Telegraaf, met twee dagploegen en een nachtploeg met voile kraeht doorgewerkt om het probleem der vervanging der buitengewoon opgeroepenen door vrijwilligers en aangewezen dienstplich- tige werkloozen zoo spoedig mogelijk op te lossen. Nu het systeem van vrijwilligers onvol- doende remplaganten heeft opgeleverd om aan de verzoeken tot groot verlof te voldoen, heeft men den burgemeesters verzocht op- gaven te doen van de werklooze dienstplich- tigen in hun gemeenten die voor vervanging in aanmerking komen. In totaal heeft men bij Defensie reeds de namen van vijftienduizend werkloozen opge- kregen, die naar het oordeel der burgemees ters geschikt zijn om als plaatsvervangers te worden aangewezen. Inmiddels hebben zich reeds enkele merk- waardige leiten voorgedaan met werkloozen, die voor vervanging waren opgegeven. Som- migen vonden plotseling werk, zoodat zij van de werkloozenregeling moesten worden afge- voerd en de burgemeesters hun oorspronke- lijke opgaven moesten wijzigen. Blijkbaar heeft hier het vooruitzicht in dienst te moeten zoo gevoelige lippen die lippen, die hij had gekust dat alles oefende een fascineeren- den invloed op hem uit. En boven dat alles ging zijn verlangen uit naar de ziel van het meisje, dat hij liefhad. ..Vervloekt!" dacht hij, waren wrj beiden maar alleen op de wereld, waren we maar samen op een eiland, alleen, alleen, ver weg van die berekenende, geld-aanbiddende crea° turen!" Maar ze waren nu eenmaal op geen eiland. Daar zat Diana, schijnbaar half slapend, maar in werkelijkheid klaar wakker en op haar hoede. Als hij naar het bleeke gezichtje aan den overkant van de tafel keek, voelde hij dat de groote, mooie oogen van zijn verloofde hem aankeken en dat zij op zijn minste beweging lette. Ten laatste was het diner afgeloopen en met een zucht van verlichting stond hij op, om de deur open te doen voor de dames. I> butler bracht hem een flesch port. Guy drenk een paar glazen en dacht aan Lorrie. „Wat ziet ze er bleek en slecht uit." dacht hij. .Vroeger lachte haar heele gezichtje al tijd. Ze is zoo bleek en mager. O Lorrie, Lorrie!" LMet een zucht ging hij naar het salon. Diana zat in den gemakkelijksten stoel, haar prachtig lichaam zoo ver mogelijk achterover, haar oogen waren half gesloten en ze luister- de naar het verslag van lady Collop omtrent de missie bij de Chiekeraboos. Op een kleinen afstand van haar zat Lorrie, alsof zij niet bij het gezelschap hoorde en werkte aan haar sok. Zij keek niet op toen hij binnenkwam en bewoog zich niet tot lady Collop zei: Lorrie, geef lord Kendale een kop thee." Ze zei het niet precies, zooals ze een dienst- bode een opdracht zou hebben gegeven, maar in Guy's gevoelige ooren klonk het zoo en toen Lorrie haar ook neerlegde en den tliee- gaan zoo stimuleerend gewerkt, dat de be trokkenen overhaast naar werk zijn gaan zoe- ken. Zij worden natuurlijk tegelijk van de steunregeling afgevoerd. Er zijn thans reeds 500 buitengewoon op geroepenen met groot verlof gezonden, nadat men op Defensie 500 gescMkte vrijwilligers had gevonden. Tusschen de 25.000 ingekomen verzoeken om groot verlof zit natuurlijk een aantal waarvan de redenen niet zoo dringend zijn, dat de verzoeken kunnen worden inge- willigd. De Arbeidsinspectie heeft hier een zeer be- langrijke stem in het kapittel en adviseert Defensie of verloven moeten worden gegeven en of dringende noodzaak aanwezig is. Men begrijpt, dat de betrokken officieele instanties een berg werk moeten verzetten voor men tot een definitief resultaat is ge komen inzake de vervanging. Ook het on- derzoek of de vervangers wel gescMkt zijnde open plaatsen in te nemen, eischt veel tijd. Inmiddels hoopt men op Defensie het weldra zoo ver te hebben, dat men dagelijks 500 per- sonen met groot verlof zal kunnen zenden. VERLAGING VAN DE CRISIS- Sl'IK KRH EFFING. Op grond van de belangrijke stijging van de suikerprijzen heeft de minister van Economi sche Zaken besloten met ingang van 22 Mei de crisis-suikerheffing te verlagen van 30 tot 20 opcenten, hetgeen dus een verlaging be- teekent van f 2,25 per 100 kg suiker. De uit- sluitende beweegreden tot deze beslissing is gelegen in de zeer sterke stijging van de sui kerprijzen. Het ligt dan ook in de bedoeling bij een eventueele latere daling van deze prij- zen wederom tot een verhooging van de hef- fing over te gaan. In verband Mermede wordt de aandacht van de belanghebbenden gevestigd op de be schikking van den minister van Economische Zaken van 16 Mei 1989, no. 10047 i.e.a., op genomen in de Nederlandsche staatscourant van 16 Mei, waarin bepaald is, dat, ter ver- pot van het lichtje wilde nemen, was hij haar voor. ,,Ga asjeblieft zitten", zei hij, ,,dat kan ik zelf wel." ,,Je kunt er je beter niet mee bemoeien, Guyzei Diano. „Je zult je nog branden." Hij wendde zich om, teneinde haar een scherp antwoord te geven, maar hij bedacht zich en ging met zijn kopje op een laag stoel- tje bij Lorrie zitten. „Wat doe je 's avonds?" vroeg hij na een paar seconden. „Dat zie je", antwoordde ze. „,Soms lees ik lady Collop voor." „Is ze blind?" vroeg hij zacht. „of kan ze niet lezen?" ,,Ze is oud", zei Lorrie „en ze vindt het prettig om voorgelezen te worden; ze gaat er van slapen." Groote goden!" riep hij ongeduldig uit, ,,en gaat dit zoo maar week na week voort?" ,,Week na week, maand na maand", stem de zij met een flauw glimlachje toe. „En en word je daar niet gek van?" ,,Nog niet", antwoordde ze zonder op te zien. ,,Het is niet zoo gemakkelijk om gek te worden, lord Kendale." ,,'Schei uit!" zei hij kortaf. „Ik ik kan veel verdragen, maar ik kan van jou dat ge-lord-Kendale niet hebben." Onwillekeurig had hij luider gesproken en Diana hoorde hem. Ze ging wat verzitten en lady Collop vroeg met groote bezorgdheid of ze wel gemakkelijk genoeg zat. ..Wilt u geen voetenbankje hebben, lieve jufiforuw Melford Lorrie, haal een voeten bankje voor juffrouw Melford, adsjeblieft." Lorrie stond op, maar Guy legde zijn hand op haar arm en dwong haar te blijven zitten. „Ik ben bang, dat u vergat, dat er een heer in de kamer is, lady Collop!" zei hij met een glimlach, die bijna even vriendelijk was als de lach van een krokodil. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 1