FIRMA P J. VAN DE SANDE NOORDSTRAAT TELEFOON 25 1939 TERNEUZEN Meest gesorteerd Magazijn van Onze Staalboeken bevatten een keurcollectie van Behangselpapieren met bijpassende Randen, tegen ONGEKEND LAGE PRIJZEN STAALBOEKEN WORDEN GAARNE TER INZAGE GEZONDEN it..* PlftKMEEl, „.r h.t mk.ibmp, m.t M 9.,„a ,e„ prima ()na( Ja j( RoHpp^Rafa'i'n S"hf,P!P!8r .S,f00Cart0n Deurzink - Viltpapier - Afwaschbare Tegeltjes iaf0ndpap,er Loodglaspapier (Vitrauphanie) - Bahanglinnens - Oubbel vertirde Spijkertjes GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. Ook wij voel-en wel, waar de krachten schui- len, dikkels daar, waar-wij ze perbeeren ce ontkennen! (We verleenen ommers zoo geren eereteekenen veur de bravemiddel- matigheid Maar den Knots. Ik zee van 'm: vrinden had ie weinig. Ik denk: den Knots had ze nie noodig. De mees- ten vrinden toeh, zijn sporten om langs om- hoog te klauteren! Den Knots was van 't soort, dat zijnen eigen ladder timmert. Eenen vrind had ie: de Bie. Ge kent'm den ,,-Secretaris van den Fielp, in de feest- commissies. Op Ulvenhout had de Bie weinig last. Ze waren daar aan 'm gew-end. Ze zagen z'n gebreken nie meer, lijk 'n getrouwd spanneke malkaars .kalen kop of moeder- ylek nie meer ziet; ja, lijk g'oew eigen wel 'ns stomverwondert over den vent, die z'n knappe wefke in den steek laat veur 'n onoog- lij.k merakel! 'Nen mensch went aan alles; er aanverdden Uchtten hun petje^etfs'Sveur tl™^a"8'en Knots d'e knuisten al had gelikt... den kwal, waarvan ge nie altij percies wit, waaraan ge 't verdiend hebt, maar dat wel goed zal zijn en veurbijgaan. 't Boerenvolk is geduldig, ldjdzaam en te veul begaan mee z'n akkers, om andere dingen veul aandacht te geven, want ik zee al: dieen roofridder" was wel wat laat geboren! Ondertusschen wierden deuzen tiep z'n wan- daden seerjeuzer, oew kiepen reed ie te plet- ter mee z n auto, oewen hond schoot ie neer als die 'm nie beviel en oew land was, zoo- noodig, zijn jachtgebied. Smokkelen dee ie ook, maar daar hadden wij gin last van. Alleen de kleine smokkelerkes, die hij den commiezen aanwees Den Knots wierd zeuventien, achttien twin- tig jaar. Ook hij kwam van al die dingen op de deu, eigenschap koat veal il." I dan de n.eee- leed dikkels. Hier wisten ze dat van Fonske, die altij in 't dorp veromkwam mee de woorden: Wij hebben weer zoo lekker gevochten! Den Knots sloeg 'n heel elftai tot mosterd terwijl ik op z'n fiets paste!" „Hoe kwam dat zoo, Fonske ,,Ze wilden ons- uitschelden en ge wit: daar kan den Knots nie teugen!" Fonske was den Knots z'nen eenigen kame- raad op school. De anderen mochten 'm wel, maar hij gong ze uit den weg, zoude gezeed hebben. 't Liefst was ie alleen. Dwaalde deur de bosschen, over de hei, lee daar heele middagen in de zon, te knaauwen op 'nen spriet. Hij was erg op-z'n-eigen. Daar wierd wei- nog op 'm gelet. 't Eenige lichtje dat op'm viel, was nou en dan zoo'n vertessel van Fonske en dan wierd daar, vaneigens, meer naar geluisterd mee 'n bietje lazier om Fonskes gezwets, ,,wij hebben weer zoo lekker ge vochten", dan om iets anders! Eenen k-eer was den Knots 'ns bij ons thuis. Den Dre had 'm meegebrocht. 't Waren toen gastjes van 'n jaar of dertien. Den Knots had donker, stekelig haar en lichtkleurige oogen. ,,Langzame" oogen, zou ik willen zeg- gen; hij keek oe nie rap aan, maar hij sloeg ons, want den Knots scherrelde altij nog veul op z'n eentje in den buiten. Of ie ook smokkelde, mag ik nie zeggen, maar me dunkt: hij was er veur in staat. iSterk, on- verschrokken, hij kende de wegels beter dan eenen commies of heel de marechaussee bij malkaar en daarbij was ie opgegroeid tot eenen stillen maar ontembaren kearel, die veur niks uit den weg gong, dus zekers nie veur 'n kruiskeslijn op 'n landkaart. Maar ik zeg: ik weet 't nie zeker, want ze hebben 'm nooit gevat. Wel weet ik, dat ie op 'nen Zondag aange- beld hee aan t groote huis van dien ,,roof'rid- der". Dat wij den roofridder daarna in gin weken meer gezien hebben enin gin jaren last meer van 'm hebben g'ad! Maarook: den Knots was verdwenen. En niemand wist waar naar toe. In den beginne wierd er veul gemonkeld. Over de verdwijning van den Knots, over z'n bezoek aan 't „groote huis" van te voren. Iemand had 'm daar zien aanbellen en binnen- gaan. Verder niks! Maar da's op 'n durp genogtDaar blijft weinig verbor^en Alleenwat had den Knots mee dieen roofridder uitgevoerd in z'nen eigen ,,burcht" Want dieen kearle was veranderd! Ineens? En waar was den Knots gebleven Z'n ouwers wisten 't evenmin. En z'n moe- Toen Toen gebeurde er op 'nen dag 'n ongeluk. Den Knots wierd aangerejen mee de auto van zijnen vrind den roofridder". „En 'n tragische bijzonderheid is", zoo schreef de krant: „dat het ongeluk gebeuren nicest door een goed vriend van den het slacht- offer." Ja, amico, dat was zekers tragisch, dat ze... vrinden" waren geworden. Ik heb den Knots echter alweer bij z'n moe- der veur't raam zien zitten. Wat grijzer nog wat bleaker, wat peinzender. Wij op 't durp, wij, zijn veul gaa-n begrijpen Van dieen Zondagmiddag van twintig jaren her. Van den Knots zijn onverschilligheid, lijk wij 'm al die jaren oordeelden. Maar bovenal hebben we begrepen, wat de Bie al heel z'n leven wist: 't groote rechtveerdig- heidsgevoel, dat er brandt in den Knots. En dat schijnt uit die lichte oogen-zonder-lach. Naar ik heb hooren verluien is den Roof ridder" op ziekenbezoek gegaan bij1 den Knots. Vanwege de „tragische bezonderheid" denk ik. Maar hij kost nie wijer geraken dan 't heks- ke van den veurhof, want 't ouwe moederke had consignes van haren Knots en geloof, dat ze die sjeeuur nakomt! De roofridder" maakt nou, na zijn conge van den Knots, nog veul meer vrinden. Ja als ge den Knots overrijdt, al is 't dan mee tragische bezonderheden, dan hebt ge veul vrinden no6dig...! En zoo, vlak onder oew oogen, spult er 'nen strijd af, tusschen Recht en Onrecht, zoo wreed als alleen verscheurende beesten kun- nen vechten. En waarbij ie der een machteloos toeziet. Z6o gaat 't in heel de groote wea- reld, waarin 'n heel Menschdom verbijsterd wacht op den triomf van 't Recht! Kom, ik schei er af. Op den Knots kom ik nog wel 'ns terug, denk ik. Maar ik mot eerst weten wat er op dieen Zondagmiddag is ge- beur-d! Veul groeten van Trui, Dre III, den Eeker en gin horke minder van oewen t.a.v. DRE. zn oogen evenmin rap neer. En dat eigen- cler wierd nog zwijgzamer, heuren mond lag aardig contrast van donker haar en lichte I 1t,k 'nen kerf in 't stille gezicht. Heur en lichte oogen gaf aan dieen Knots iets kouds, als aan 'nen bewolkten voorjaarsdag. Nie onaange- naam, belange nie, maar ge wachtte mee on- geduld op nen piek zon in dieen dag; op wat lach over dat stroeve gezicht. Maarden dag bleef zonder licht, zohder zon! Den Knots bleef vrindelijk, doch stroef. k Had in die dagen 'nen kwajen waakhond. Wat vrimd was, viel ie aan. Daarom lag den beest geregeld aan den ketting, waar ie nie beter op wierd! Maar waarveur ik ook gin moeite dee. ,,Goeie" waakhonden zijn lijk veugelverschrikkers - waarin - de - veugels - hun-nest je-bouwen. ,,Leuk" veur 'n ander! Hoe 't kwam weet ik nie, maar als de jon- gens, den Knots en den Dre daar op d'r huk- ken bij 't konijnenkot zaten, dan zag ik in eens, dat den hond los was. „Dre!" riep ik, maar t was al te laat; den hond rende naar den Knots. Op mijnen roep waren die twee brakken attent geworden, keken om en - begrepen 't gevaar. (Veur den Knots, ten- minste! Den Dre was „eigen"j. Maar den Knots sprong op engong 'nen stap naar veuren! Naar den woedenden hond, wien de slijmslierten uit den muil hongen. Op 'nen meter veur den Knots bleef den ondier staan boog langzaam den kop. Dan bukte den Knots z'n eigen, pakte den hond bij den halsband, zee: ,,mee gij". Zachtzinnig deed ie 't nie! Integendeel. Hij vatte den band zoo, mee den vuist, dat den beest den vuist op den nek voelde en den band tegen de keel drukte. Zoo wierd ie naar 't hok gebrocht, aan den ket ting geleed. Nog efkens keek den Knots 'm aan, den hond kroop z'n hok in, gedwee. Ik schoot in den lach. ,,Da's geef gedaan Knots!" En witte wat ie zee, amico, mee z'n zelfde stroeve gezicht? Beesten zijn nie bang van mij". „En den dieen dan? Hij is als 'n wezel veur oe!" „Omda'k 'm te grazen nam. Maar als ge wilt, zal 'k 'm mijn hand 'ns laten likken..., asteblief! Da's vrindschap." Onzen Dre stond op z'n beenen te beven. Ik stond van verwondering te lachen. Maar den Knots „dee" 't heel geval ziedattenie. Van toen af hield ik't manneke in de gaten. Dat was ginnen gewone; dat was 'n keareltje hard als staal. In die jaren kwam hier 'nen vent terecht, die docht, dat ie al die ,,kinkels" van Ulven hout wel kost trotseeren. Hij had wat geld, invioed, „stand" en veul eigenwaan. Plaatste z'n eigen boven en onder de wet, gong zijnen gang. Ieder kreeg last van deuzen kwiedam, die midden deur oew akkers trok om te jagen. Die z'n medemenschen behandelde als vee, die snaauwde en graauwde, afijn: die den roof ridder uithong. Waarveur ie wal wat laat geboren was! stille gezicht. Heur oogen mgen glansloos overschaduwd onder de wim- pers. Ze had eenen uitgank: naar de kerk Zondags. Op 't lest, deur den rimmeltiek geplaagd, ook dat al nie meer. De jongens verdwenen den een veur den ander naar de gioote stejen, 't was gin boerenvolk, den vader stierf en waarvan't ouwe menschke leefde, wist ginmensch. Maar kromliggen hoefde ze nie, ze had 't goed. Dat zagen we wel. Maar den Knots wierd vergeten. Vaneigens. Vrinden had ie nie achtergelaten, vijanden zeker nie, ja misschien eenen, maar die zweeg vaneigens De vragen bleven heelegaar onopgelost en als er ooit nog 'ns iets over gezeed wierd, dan keken we malkaar 'ns peinzend aan, be- schaamd 'n bietje dat we ddt maar nie wisten en daarom wierd er op 't end heelemaal nie meer over gerept. We vonden achteraf den Knots toch maar 'nen onverschilligen bonk! 't Leven gong zijnen rustigen, durpschen gana. Er verandert hier in twintig jaren weinig. Ja, een verandering was er wel gekomen. Onmerkbaar haast. Den roofridder" was langzamerhand weer brutaler geworden. Onwer en dus geniepiger. Toen, of 't zoo zijn moest, kwam den Knots verom! Op 'nen dag ree 'n auto langs 't huio-.e den erf op, van 't ouwe, eenzame, rim- meltiekerige wefke. De ouweren keken mal kaar 'ns aan. Zou...,...? De jongeren wisten nie. Want twintig jaren waren gegaan over dieen bewusten, heimelij- ken Zondagmiddag. Hij was wat zwaarder geworden, den Knots. Grijnzend ook. Minder stug zoude gezeed hebben. Maar toch: den ouwen Knots, mee de dierentemmersoogen. Hij was in goeien doen We waren content 'm verom te zien. Hij zocht ouwe pekken op, ouwe kennissen en hij was veul welkom. Zelfs den ..roofridder" dee bar vrindelijk teugen den Knots. Enden Knots, zoolang weggewist uit 't durpsche leven, hij groette den grijsaard be- leefd terug. Misschien docht den Knots wel: ,,'t verstand komt mee de jaren". Den roofridder wierd nog vrindelijker! Op t lest kost den Knots niemeer buitenkomen, of zijnen nuuwen „vrind" liep 'm teugen 't lijf'. Ja, op 't end dronken ze samen 'nen pint, temidden van 't durp. En iedereen groet te den Knots, waaropden roofridder vrin delijk teruggroette Wij knipten 'n oogske onder malkaar; waren stiekum trots op onzen Knots, die in ieder geval tot ons hoorde. Maar de Bie vond in den Knots een vrind die voor hem vocht en vechten kon. En ik? Ik moest kiddels terugdenken om dieen kwajen waakhond van me, die den der- Vergadering van Donderdag 27 April, des avonds om 6.30 uur. Afwezig den heer Van der Western De Voorzitter opent de vergadering en ver- zoekt den Secretaris, de notulen der vorige vergadering, gehouden op 2 Maart 1939, voor te lezen. Daar na voorlezing geen der aanwezigen op- of aanmerkingen heeft, worden de notu len ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen zijn de processen-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger, die met een bedrag van 4033,71 in orde werd bevonden en van belastingen en schulden tot bedragen van 747937,89 en f 568434,31, Aan de orde is thans de benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van C. L. de VI an ijer op 1 April 1939. Dit punt was op de vorige ver gadering verdaagd wegens onvoltalligheid van den raad. De heeren Neeteson en Goossens worden als stemopnemers aangewezen. Als tegencandidaat van den heer C. L. de Maaijer, die herkiesbaar is, wordt de heer A. L. Ranschaert gesteld. De heer De Leux interrumpeert, omdat des- tijds door den raad was besloten, dat steeds een gemeenteraadslid in het Burgerlijk Arm bestuur zou worden benoemd. Hij beschouwd de candidaatstelling naast den heer De Maaijer van een niet-raadslid als een geste van een zekere partij, om het Burgerlijk Arm- bestuur als hun bijwagen te beschouwen en tevens als een bewijs van wantrouwen in de SjD.AjP. De Voorzitter ontkent ten stelligste, dat bij Burg, en Weth. de bedoeling zou heb ben voorgezeten, om de S.D.A.P. voor een benoeming in het B. A. uit te sluiten en be- looft, dat er bij een volgende vacature wel degehjk rekening mee zal worden gehouden. Na hoofdelijke stemming wordt de heer C L. de Maaijer met 8 van de 9 stemmen her- kozen. fHet kohier no. 1 van de belasting op de honden over 1939 wordt vastgesteld op 38 honden m de lste klasse en 129 honden in de klasse, met een totaalbedrag van 638. Een voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag uit de gemeentekas van ten hoog- iqqo f t Per weilklooze voor extra-hulp over 1939 door het crisis-comite B wordt aldus aangenomen. *.o'I?£tnS1 aan de orde een te nemen raadsbesluit tot opheffing der door den ge- meente-ontvanger ten ibehoeve der gemeente gestelde zekerheid, dit wegens een nieuwe regeling van 4 Jan. 1939, waarbij iedere rekenphchtige ambtenaar van deze zekerheid wordt ontheven en wordt aldus tot royeering der bestaande hypotheek overgegaan. Ingekomen is een verzoekschrift van J. F. van den Broeke om vrijstelling van landpacht over 1939. De Voorzitter ligt toe, dat dit verzoek is gedaan. omdat in werkversohaffing deze in landpacht gegeven tuingrond is opgevoerd met bietenklei en daardoor niet te verbou- wen is. Burg, en Weth. adviseeren, hierop af- wijzend te beschikken, daar er eerst werd ge- klaagd, dat de grond te laag en dus te dras- sig was en nu daar thans verbetering in is gebracht, het weer niet zou deugen. Op een vraag van den heer Goossens, of deze grond wel vruehtbaar is, wordt door den heer Mar- quinie meegedeeld, dat deze wel moeilijk is te verbouwen en hij; vindt, dat de aanvrager beter een kleine vergoeding had aangevraagd. Nadat de Voorzitter op een vraag van den heer Van Acker heeft meegedeeld, dat de pacht 5 bedraagt, vindt de heer Goossens dat het nier gaat om een billijkheidskwestie. De Voorzitter acht geheele kwijtsohelding echter te verregaand, temeer, daar dit prece denten zou scheppen voor andere pachters. De heer De Leux deelt nog mede, dat het reeds de tweede maal is, dat die grond is opgevoerd, zoodat hij er ook het vorige jaar met veel aan heeft gehad. 'De heer Goossiens stelt dan voor, ook voor uen anderen pachter, wiens grond is onge- voerd, de halve pachtsom voor dit jaar kwijt te schelden, waarmede dan alle precedenten zijn ondervangen. wijzigirL8" van het voorstel van Burg, en Weth. m dien geest, wordt aldus besioten zon der hoofdelijke stemming, aan de heeren Van de Broeke en Van Hoeeke voor dit jaar 50 reductie op hun pachtsom te verleenen. De heer Van der Westen komt thans bin- nen, waarmede de raad voltallig is. Punt 7 is een voorstel tot aanvulling van de algemeene politieverordening, met een ver- bodsbepaling tegen het houden van wilde die ren, welk voorstel wel eenige hilariteit ver- wekt. De Voorzitter licht toe, dat dit een voor- stel is van den Commissaris der Koningin en -dat dit slaat op het optreden van circussen e.m en het openen van een dierenpark. De heer Neeteson vraagt of er een om- schrijving is gegeven wat als wilde dieren is ■aan fe merken, waarop de Voorzitter ant- woordt, alle dieren, die gevaarlijk kunnen zijn voor de gemeenschap. Het voorstel wordt dan zonder verdere dus- cussie aanvaard. Ingekomen is een verzoekschrift van P de Laluwe om gemeentegrond in erfpacht aan de iStationsstraat. De Voorzitter licht toe, dat het hier be- treft een strook grond ter breedte van 11 meter gelegen tusschen het perceel van den heer Hennink en Dr. Van Looy. Daar deze strook grond in totaal 26 meter breed is, heeft Burg, en Weth. aan den heer De Caluwe °-e. vraagd om 13 meter in erfpacht te nemen, wat de heer De Caluwe aanvaardde. Onder tusschen echter was door Dr. Van Looy een strook van 2 meter aangevraagd, wegens ver- bouwing van zijn woning, waarop den heer De Caluwe m onderling overleg met Dr Van Looy zijn aanvraag aldus heeft gewijzigd, dat ^evraa°-dfd6r Ufe 12 meter 111 erfPacht heeft De -heer De Leux vraagt of er van Dr Van Looy een teekening is ibinnengekomen De Voorzitter deelt hem mede, dat eerst enkele minuten voor de vergadering deze aan- vraag iy bmnengekomen, zoodat daarvoor geen tijd is, maar natuurlijk moet de heer Van Looy bij de verbouwing binnen de -zone olijyen, die met mag bebouwd worden ^oodoende gaat de raad hiermede accoord sromJ'fo 3T hCer De Caluwe een strook grond ter breedte van 12 meter in erfpacht gegeven, gelegen naast het perceel van den heer Hemunk en aan Dr. Van Looy een strook ter breedte van 2 meter, zoodat een strook ter breedte van 12 meter overblijft. Burg, en Weth. hebben thans een voorstel tot vernieuwmg der bestrating van den West- dam. Burg, en Weth. hadden zich voorge- steld deze weg te bestraten met de goede klinkers, die uit de Stationsstraat zijn ge komen, tezamen met de klinkers, die nog West dam. hUidige bestrating vaa de bIljken echter deze steenen zoo lecht te zijn, dat men voor deze straat tot aan de Belgische grens niet voldoende is, zoo- dat het voorstel is, om den W-estdam vanaf den Molenberg tot aan het Tramstation met linkers te bestraten en verder van de Tram- aan de Staak met de goede steenen uit de Stationstraat. De Voorzitter deelt mede, dat de prijs van enfceie klinkers f 4600 zal bedragen, terwijl dubbele klinkers pl.m. 800 meer zullen kos- ten, dus komt deze weg aan materiaalkosten ongeveer op /6000. Burg, en W-eth. hebben zich tevens in ver- binding gesteld met den heer Cappaert voor aankoop van de strook grond langs zijn huis aan d-e zijde van de Wilhelminalaan, omdat hierdoor het uitzicht veel verbeterd zou worden. De heer Cappaert is genegen dezen grond te verkoopt voor f 5,20 per M'-. Daar het hier om ongeveer 100 M-. gaat, zou er dus een bedrag van f 520 a f 525 mee gemoeid zijn. De heer De Leux vindt dezen prijs veel te hoog, wat ook door andere raadsleden en door den Voorzitter wordt beaamd. Hierna volgen lange besprekingen over dit punt, waaraan de heele raad deelneemt, waar- na de Voorzitter eerst het voorstel tot aan koop der grond van Cappaert in stemming brengt. Met 7 tegen 4 stemmen wordt dit voorstel aangenomen, waama het plan tot bestrating van den Westdam volgens ontwerp van Burg, en W-eth. zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. -Hierna vol-gt een te nemen raadsbesluit tot overname der nieuw aan-gelegde straat in de Poelpolder door de g-emeente. De Voorzitter deelt mede, dat deze overname geen kosten voor de gemeente meabrengt, zoodat Burg, en Weth. voorstellen deze straat van mevr. Stevens en de N.V. De Schelde over te nemen. De heer De Leux meent, dat Burg, en Weth. met de vergunnin-g tot aanleg van deze straat buiten hun boekje zijn gegaan, wat enkele discussies meebrengt, waarop de heer De Leux het voorstel in stemming wenscht te zien. Na stemming wordt de overname aanvaardt met 8 tegen 3 stemmen. Een voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1938 verhoogt de post on- voonzien met 595,16, welk voorstel aldus wordt aangenomen, evenals enkele wijzigin- gen in de gemeentebegrooting over 1939. Tijdens de rondvraag komt de heer Goos sens met een verlanglijstje, dat resp. bevat het geven van een vergoeding voor de amb- tenaren ter sercetarie voor verrichte waak- diensten des nachts, de verbetering van het Wilhelminaplein en het rolschaatsen van de jeugd daar ter plaatse, waardoor op het post- kantoor veel last wordt veroorzaakt, zoodat hij voorstelt de Markt te betegelen, zoodat de kinderen daar kunnen rolschaatsen; de toe- stand van -de pomp op de Markt, die na de Oranjefeesten van het vorige jaar in een leelijke toestand is geraakt; het parkeeren op de Westk-ade, van welke straat hij het zuidelijk gedeelte onder een parkeerverbod zou willen brengen; verder de Gentsche straat te laten opknappen en ten slotte'over de be- planting in de Stationsstraat, die werkelijk niet aan zijn doel beantwoord, zoodat hij er een heg zou willen zien. Be Voorzitter deelt hem mede, dat de ver goeding reeds onder het oog wordt gezien dat hij betreff-ende de rolschgatsenkwestie in- lichtingen wil inwinnen bij andere gemeenten betreffende een eventueel verbod, dat de pomp zal worden gereinigd, de toestand aan de Westkade in een volgende raadsvergadering zal worden besproken, dat de toestand in de Gentschestraat van particuliere zijde reeds wordt verbeterd, zoodat men nog even zal af- wachten hoe dat gaat en wat de beplanting van de Stationsstraat betreft, hij adviseert dit nog even aan te zien tot na den zomer. Hierna vraagt de heer De Leux het woord en zegt reeds jaren geleden te hebben gespro- ken over de onbewoonbaarheid van de huizen in de Gentschestraat, waarna hij vraagt, hoe het nu zit met het woonwagenpark. Hij hoopt dezen zomer van het woonwagenpark verlost te zijn en wil desnoods een verbod tot leuren en bedelen in de gemeente, wat de Voorzitter wel wat te ver gaan vindt". Hij zal echter wel wat strenger zijn met het verleenen van ventv ergunn-ingen Na een vraag van den heer De Maaijer be treffende de werkversohaffing, vraagt de heer De Groff, hoe het staat met de melkverschaf- iin-g aan de openbare school. De Voorzitter stelt zich voor, hiermee na de groote vacantie te beginnen. Hij heeft in- lichtmgen bij andere gemeenten ingewonnen hieromtnent, waaruit blijkt, dat de eeni-e -plaats waar dit plaats heeft Middelburg fs waar aan de ouders melkbons worden ver- kooht, voor de beter gesitueerden tegen een hoogeren prijs dan aan de minder bedeelden en dit m vier prijsklassen, waarvan de arm- sten ze gratis krijgen. De melk wordt genut- gd Ult hermetisch gesloten flesc-hjes met een netje. b®er Ee Groff vraagt dan nog of Burg, en Weth. al hebben gesproken met het faoofd der openbare lagere scbool over de vemleu- yang der schoolmeubelen, waarop de Voorzit ter meed eel t, dat hieromtrent binnen korten tijd voorstellen zijn te verwachten. De heer Van der Westen vraagt dan nog of de noleermg aan de St. Anthoniekade nu dit door Waterstaat op Rijksgrond niet wordt toegestaan, dit niet langs particulier grond- gebied kan worden geleid. De Voorzitter zal nagaan met weike kosten dit kan gebeuren en wanneer d'.t op schaope- lijke voorwaarden kan gebeuren acht hii dit geen bezwaar en kan hiermede in den herfst waarschijnlijk een aanv-ang worden gemaakt./ Daar niemand verder nog het woord ver- langd, sluit de Voorzitter te kwart voor negen de vergadering. BEHANGSELPAPIEREN RANDEN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 6