Sport Kerknieuws. Gemengde Berichten Laatste Benchien Burgerlijke Stand VOETBAL - RECHTSZAKEN. KANTONGERECHT MIDDELBURG. VERDRONKEN. WEERBERICHT. verongelukt. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. Kampioensehap van Nederland. AjaxNEC Achilles—Eindhoven Ajax DWS Achilles Eindhoven NEC gsp. gew. gel. verl. pnt. 3 3 4 3 3 1 2 1 2 2 1 2 5 4 3 2 2 Afdeeling IV. Promotiecompetitie 2e klasse. LimburgiaMiddelburg HelmondBleijerheide gsp. gew. gel. verl. pnt. Limburgia 2 11 3 Bleijerheide 2 2 2 Helmond 1 1 1 Middelburg 1 1 Promotiecompetitie 3e klasse. BredaAlliance t Alliance Breda Breskens gsp. gew. gel. verl, pnt. 1 1 2 1 i 2—1 2—2 doelp. v.t. 6—2 5—4 7—10 6—7 7—8 3—1 1—1 doelp. v.t. 5—3. 3—3 1—1 1—3 2—5 doelp. v.t. 5—2 2—5 3e klasse A. HoofdplaatOostburg HulstTern. Boys IJzendijkeCorn Boys 7—1 afg. 8—0 gsp. gew. gel. verl. pnt. Breskens 20 19 1 38 Terneuzen 20 18 1 2 35 Axel 20 13 2 5 28 Sluiskil 20 11 2 7 24 Hoofdplaat 20 8 4 8 20 IJzendijke 20 8 2 10 18 Oostburg 18 7 2 9 16 Tern. Boys 19 4 3 12 11 Biervliet 19 5 1 13 11 Hulst 19 5 14 10 Corn Boys 19 1 1 17 3 3e klasse B. doelp. v.—t. 105—23 100—25 72—45 58—37 66—58 47—60 28—53 37—83 30—55 32—70 19—86 Nederlandsche Voetbalbeker. Terneuzen mo est met vele invallers de reis naar Roosendaal maken am aldaar het ster- kere RBC partij te geven. Zelfs indien Ter neuzen met haar volledig elftal in het veld was getreden had men haar weinig kans ge- geven, zoodat het niet te verwonderen is, dat Temeuzen door haar 50 nederlaag reeds direct van verdere deelname aan deze Bekerwedstrijden is uitgesloten. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C. Door de slechte weersomstandigheden kon slechts een wedstrijd doorgang vinden en wel van de plaatselijke ontmoeting Temeuxen- sche Boys 2Temeuzen 3, waarbij het op be- zoek zijnd elftal voor de tweede maal het reserve-elftal der Boys klopte, ditmaal met 1—4. 2e klasse B. Axel 3 deed wat van haar verwacht werd en verslag het derde elftal van Hontenisse met 53, eveneens deed zulks het tweede elftal van EKW, dat met niet minder dan 91 van haar tegenstanders, het tweede elftal van SVIO wist te winnen. De wedstrijd Corn Boys 2—Hontenisse 2 heeft een spannend verloop gehad, maar ten slotte moesten de Boys het met 23 afleg- gen, zoodat zij er niet in geslaagd zijn revan che te nemen. De wedstrijd Sluiskil 3—Hoek is 20 minuten vdor het einde door den scheidsrechter ge- staakt wegens het onbespeelbaar worden van het terrein. Voor de thuisclulb was dit wel jammer, daar de stand op dat oogenblik 10 was en dat nog wel tegen de sterkste club van haar afdeeling. ZEEUWSCH ELFTAL—-DOS 4—5. Dat DOS zou winnen stond voor ons al bij voortbaat vast, want men kon dit elftal van Zeeuwsche voebballers bezwaarlijk ,,het" Zeeuwsche elftal noemen en indien alle Zeeuwsche spelers beschikbaar zouden zijn geweest, zoo had zonder twijfel het Utrecht- sche DOS het onderspit moeten delven. Aan- vankelijik was DOS overwegend sterker en drukte dit uit met een 03 voorsprong bij de rust. In de tweede helft kwamen de Zeeuwen er beter in en wisten den achterstand tot 23 te reduceeren, waarop DOS er 24 van maakte, doch kort daarop de stand gelijk werd 4—4. Tegen het einde maakte Diation- tier voor DOS het winnende 5de doelpunt.. uitvoer moest worden gelegd. Spr. wilde er wel rekening mee houden dat verdachte heeft getracht zich te matigen. Hij eischte nu wegens beleediging van een volksgroep 500 boete of twee maanden hechtenis. De verdediger, Mr. Vermaas uit Rotterdam, drong aan op vrijspraak, o.m. betoogende dat nog geenszins vaststaat dat de Joden door verschil in ras een afzonderlijke bevol- kingsgroep vormen in den geest van de Nederlandsche wetten. Op een vraag van den president of een eventueele boete uit een fonds zou worden betaald antwoordde verdachte ontkennend. „Kunt u dan een iboete uit eigen middelen betalen", vroeg de president vervolgens waarop verdachte antwoordde: „Ik voel er heel weinig voor". GEREF. GEMEENTE, Tweetal te Terneuzen: Ds. J. van den Berg te Krabfoendijke en Ds. A. van Stuiven- berg te Benthuizen. Terneuzen 2Middelburg 2 Goesche Boys-Zeelandia 2 Vlissingen 2 Eiland Boys Temeuzen 2 Burgh De Zeeuwen 2 Middelburg 2 EMM Goes 2 Goesche Boys Zeelandia 2 gsp. gew. gel. verl 16 17 16 17 18 17 18 18 17 15 15. 12 8 9 5 6 5 4 3 1 1 2 3 3 2 4 3 4 2 2 3 5 5 8 7 10 10 12 12 pnt. 31 26 19 19 18 16 13 12 8 4 3—2 4—1 doelp. v.t. 67—17 57—30 51—29 44—31 47—45 38—39 29—57 3347 26—64 21—54 Burgh twee winstpunten in mindering wegens niet opk. wedstr. Eil. BoysBurgh. Nederl. Voetbalbeker. TegelenPSV 04 RiBCTerneuzen 50 De ZeeuwenBoeimeer 23 RoermondWV 21 Groene SterJuliana 13 WfWZDe Valk 21 DE WEDSTRIJDEN. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Hoewel er reeds eenige teekening in den stand is gekomen, toch bewijzen de uitslagen der plaats gehad hebbende ontmoetingen, dat het krachtsverschil onderling niet groot is. Er kan derdhalve nog veel gebeuren, maar dan zullen de beide Amsterdamsche clubs eens een nederlaag van de andere preteden- ten in ontvangst moeten nemen. Ajax won op het kantje af met 21 van NEC en Achilles deelde met Eindhoven de punten 22. Ongebwijfeld heibben Ajax en DWS een voorsprong verkregen, maar deze competitie w is nog niet op de helft en kan er nog veel gebeuren. Afdeeling IV. Promotiecompetitie 2e klasse. De eerste wedstrijd van Middelburg is een teleurstelling voor haar, want zij heeft te Brunssum een onverdiende 31 nederlaag ondergaan. Limburgia was in het veld de zwakste ploeg, maar zij profiteerde van elke gaboden kans, terwijl dit juist andersom was ten opzichte van Middelburg. Helmond1 en Bleijerheide speelden gelijk, 11. Ofschoon Limburgia thans een kleine voorsprong heeft verkregen is er voor haar nog geen enkele reden tot juichen, daar het wel duidelijk is, dat haar te Middelburg zeer zeker een warme ontvangst te wachten is en het al heel raar zou loopen zoo de Middelbur- gers voor de tweede maal van een zwakker spelend Limburgia verliezen. Promotiecompetitie 3e klasse. Met Breda gaat het ook thans niet goed en is het een geluk voor haar, dat er dit jaar 2 plaatsen beschikbaar zijn in de Tweede Klasse. Alliance heeft alvast een goede 25 overwinning op Breda te pakken, doch het is pas de eerste wedstrijd in deze competitie, zoodat men het verdere verloop zal moeten afwachten. 3e klasse. 'Hoofdplaat heeft de competitie afgesloten met een flinke overwinning op Oostburg, 71, hetgeen wel een verrassende uitslag kan ge- noemd worden. Hoofdplaat heeft zich in de tweede helft van de competitie goed hersteld en eindigt nu op de vijfde plaats, waarvan zij niet meer verdrongen kan worden. De wedstrijd HulstTerneuzensche Boys ging niet door, daar de scheidsrechter het terrein afkeurde en de Boys onverrichter zake moesten huiswaarts keeren. IJzendijke be- sloot het seizoen met een stevige 80 over- winning op de Corn Boys, welke overwinning overigens voor de hand lag. Het tweede elftal van Terneuzen speelde haar laatste thuiswedstrrjd op een vrijwel on bespeelbaar terrein. In een overigens wel aantrekkelijken wedstrijd wisten de rood- zwarte reserves revanche te nemen op de te Middelburg tegen de Middelburgsche reser ves geleden 1—0 nederlaag, daar ditmaal Ter neuzen 2 met het oneven doelpunt de beide punten veroverde, want het werd van 01. 11. 12, 22 en ten slotte 32. De kantonrechter te Middelburg veroor- deelde P. A. v. d. V. te Ossenisse tot 3 boete sabs. 2 dag-en hechtenis wegens het vervoeren van een lading zonder tusschenkomst eenei bevrach cings oommissie VALT EEN DGORSMEER-INRIOHTING ONDER DE VESTIGINGSWET Aan den Rijksweg te Goes is onlangs een benzine-service-station verrezen, waar auto- mobilisten benzine en olie kunnen koopen, en waar zij tevens hun auto's kunnen laten doorsmeren. Dit laatste tot ergernis van de garagehou- ders te Goes, wier bedrijven niet aan den hoofdverkeersweg liggen. Een van hen, en de bond van automobiel- handelaren en garagehouders (Bovag) heb- ben den president van de Middelburgsche rechtbank verzocht de houders van het ben zine-station te gelasten het doorsmeren te staken, alle instrumenten, die voor doorsme ren onder atmosferischen dru-k noodig zijn, uit het station te verwijderen, c.q. hen een dwangsom op te leggen. Bij de behandeling van deze principieele zaak, die in wezen gaat tusschen de Bovag en de groote benzineverkoopHmaatschappijen, trad voor eischeresse op Mr. F. D. L. Gun ning uit Leiden, voor gedaagden Mr. N. C. van Mastrigt uit Rotterdam. Mr. Gunning betoogde, dat het automcfoiel- en garagebedrijf bij ministerieele beschikking van 7 Juni 1938 onder de Vestigingswet klein- bedrijf valt, dat een doorsmeerinrichting be- schouwd dient te worden als een inriehting die reparatie- en onderhoudswerkzaamheden aan automobielen verricht, en dat dus op een benzine-station, waarin zoo'n inriehting is gevestigd, de Vestigingswet kleinbedrijf van toepassing is. Mr. Van Mastrigt meende, dat automatisch doorsmeren niet valt onder reparatie- en on derhoudswerkzaamheden. Een kleine jongen kan de inriehting, die geen vakbekwaamheid vereiseht, bedienen. PI. vestigde er de aandacht op, dat het be- stuur van de K.N.A.C. den minister verzocht heeft doorsmeeringsinrichtingen niet bij de vestigingswet te betrekken, omdat anders aan de houders van zoo'n inriehting eischen zou den moeten worden gesteld, die overdreven zijn. PI. bracht onder de aandacht, dat voor den kantonrechter te Arnhem een proefpro- ces over een doorsmeerinrichting aanhangig is en zei niet te begrijpen dat de Bovag het einde daarvan niet heeft afgewacht. Nadat mr. Gunning nog had aangevoerd, dat de houders van het Goesche benzine-sta tion een reelame-drukwerkje hebben doen verspreidden, waarin zij wijzen op de vak- kundige dborsmering, die zij verriohten, heeft de president de uitspraak op 2 Mei bepaald. BELEEDIGING VAN EEN VOLKSGROEP. De 33-jarige A. J. M. te Oisterwijk, leider van Zwart Front, heeft Donderdag voor het Gerechtishof te Arnhem terec'ht gestaan wegens beleediging van een volksgroep, waarvoor hij door de rechtbank te Arnhem was veroordeeld tot een maand gevangenis- straf voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en f 25 iboete of 25 dagen hechtenis. De officier van justitie had dezelfde straf ge- eischt, maar ging toch in hooger beroep. Verdachte heeft in een te Nijmegen gehou,- den openbare vergadering een rede gehouden over het onderwerp: de eenige uitkomst een sterke regeering. Daarin heeft hij, blijkens het rapport van den hoofdinspecteur van politie, verscheidene uitdrukkingen gebezigd, welke beleedigend waren voor de Joden. Verdachte echter beweerde dat hier de Duitsche Joden werden bedoeld, en t.o.v. een andere uitdrukking voerde hij aan, dat die niet beleedigend was als men haar maar zag in het gebruikte zinsverband. De president, Mr. Baron De Vos van Steen- wijk, vroeg toen den verdachte of hij meende dat dergelijke uitdrukkingen niet beleedigend waren voor de Joden in Nederland, waarop verdachte ontkennend antwoordde. De advooaat-generaal, Mr. Hermans, ver- klaarde, dat het O.M. in hooger beroep was gegaan, omdat het de straf te laag vond Verdachte is iemand, die reeds vijf maal werd veroordeeld en die ook al eens een voorwaar- delijke straf heeft gehad, welke toen toch ten Vrijdagochtend 10 uur is het 3 -jarig kindje an de familie S. in de Burgel te Kampen gevailen en verdronken. Poging-en om de levensgeesten door middel van zuurstofappa- raten weer op te wekken faalden. MOTORRWDER VERONGELUKT. Vrijdagavond is op den 's-Gravelafldschen- weg te Hilversum, even voorbij de Corvers- laan de 3.1-jarige A. v. Rhijn, wonende te s-Graveiand, met zijn motOrfiets verongelukt. De man heeft zeer waarschijnlijk met te groote snelheid gereden, waardoor hij de bocht nier goed kon nemen. Hij; kwam in aanrakir.g met een paar boomen en sloeg op de motorfiets zitceno over den kop. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Het slachtoffer had o.a. aware verwondingen aan het hoofd op^e- loopen en moet vrijwel onmiddellijk dood ziin geweest. DOODELIJK ONGELUK. Zaterdagavond om zeven uur is op den nieuwen Rijksweg op den afrit van de viaduct bij den Lisserweg een motorfiets ten gevolge van 't leegloopen van den achterband omge- siagen, waarbij de duorijdster vrijwel op sla°- gedood werd. De bestuurder, een ongeveer 35-jarige heer uit Baarn, bleef bewusteloos met zware wonden aan het hoofd liggen. Na- dat dokters uit Nieuw Vennep en Oude Wete- ring de eerste hulp verleend hadden, is het slachtoffer in zorgwekkenden toestand naar het Wilheiminagasthuis te Amsterdam ver- voerd. Het stoffelijk overschot van de vrouw is naar de begraafplaats te Hoofddorp ver- voerd. Nader wera gemeld, dat de slachboffers van t motorfietsongeluk in den Haarlemmermeer zijn de 32-jarige heer Hoksbergen, uit Baarn en zijn eclitgenoote. Be heer H. bekwam een schedelbasisfrac- tuur. Zijn toestand was Zaterdagavond zeer ernstig. ON EERLJJKE EENDAGSDIENSTBODE OPGESPOORD. Veert'en dagen geleden is een meisje, na een dag in dienst te zijn geweest bij een heer in Amscerdam-Zuid, uit haar betrekking ver- dwenen met medeneming van een portefeuille, waai'in yoo zat. De heer des hiuizes, die zich alleen haar voornaam Klaartje herinnerde deed aangifte bij de politie van het bureau p! Aartszstraat. Deze is er thans in geslaagd het meisje in een woning in de Boterdiep- straat, waar zij samenwoonde met een 41- jarigen man, op te sporen. Ook een groot deel van het geld werd daar teruggevonden Het 23-jarige meisje, dat de acte van onder- wijzeres heeft, doch daaivan nog geen gebruik heeft kunnen maken, ging als dagmeisje in betrekking. Van oneerlijkheid was voordien echter niets gebleken. Zij heeft bekend het geld te hebben weggenomen. Ook de man is als verdacht van (heling aangehouden. INBREKERSGEREEDSCHAP GESTOLEN. In den nacht van Wbensdag op Donderdag is, meldt het Handelsblad, te Weert ingebro- ken in de smederij van F. Hendrikx; een electrische boormachine en een gummi-hamer zijn ontvreemd. De gemeente-politie nam deze, overigens niet al te zware taak, in handen, doch kon in den loop van den dag nog niet tot een resultaat komen. Vrijdagnacht werd er echter weer ingebro- ken, nu op het stadhuis in het bureau van Sociale Zaken. Het politiebureau bevindt zich in hetzelfde gebouw. Het personeel, dat iederen morgen de lokalen schoonmaakt, ont- aekte de inbraak, doordat een deur van het bureau van sociale zaken open stond. De politie was spoedig gewaarschuwd en onder leiding van inspecteur Harck werd het onder- zoek begonnen. In een der kamers, naast die der secretarie, werden het boor-apparaat en de gummi-hamer van de vordge inbraak teruggevonden. Achter het stadhuis vond de politie een rijwiel en men ontdekte tevens, dat de inbreker zich aan de achterzijde toegang had verschaft door het uitsnijden van een ruit. De brandkast op het bureau van sociale zaken vertoonde geen sporen van braak, hetgeen er op wees, dat de ongewenschte bezoeker in zijn werk was ge- stoord. Op verkaring van den smid Hendrikx heeft de politie spoedig een man gearresteerd, die de laatste dagen verscheidene malen de sme derij had bezocht en veel belangstelling toonde voor het boorapparaat en den gummihamer. Het rijwiel bleek aan den verdachte toe te behooren; ©en politiehond, die was gerequi- reerd, vloog op verdachte toe. Op de°kleeren en schoenen van verdachte vond men. sporen van een klimpartij, welke noodig was geweest om bij het genoemde ruitje te komen teneinde zich toegang te verschaffen tot het gebouw. In zijn woning werden beitels gevonden, welke pact en op indrukken van door beitels gefor- ceerde deuren in het stadhuis. Er werden verder vingerafdrukken gevonden. De aange- houdene ontkende hardnekkig debet te zijn aan deze inbraak. De politie gelooft echter den schuldige te hebben en zij hoopt nu tevens verscheidene inbraken van de laatste maan den tot een oplossing te brengen. Verdachte zal voorgeleid worden aan den officier van justitie te Roermond. te nemen. Beide machines kwamen in den loop van den dag te Moncfcon in Nieuw Brunswijk aan en vertrokken van hier naar het Cana- deesche eiland Miscou. Een der vliegtuigen, aan boord waarvan zioh de gewezen Sovjet- Russische ambassadeur Boetoesof bevond, trachtte bij de „Moskwa" te dalen, maar de piloot durfde het risico niet aan zijn zware machine op den drassigen bodem neer te zet- ten. De Canadeesche piloot Anderson, die een iichten eendekker vloog, had meer succes. De beide Russische machines zagen, dat hij na enkele malen boven de omgeving te hebben gecirkeld, op 1500 meter af stand van de „Mos- kwa" neerstreek. Later op den dag daalden nog twee Ameri- kaansche vliegtuigen op het eiland. Kokkinaki en zijn metgezel weigerden echter de ,,Mos- kwa" te verlaten, alvtorens hiertoe instructies van de Sovjet-autoriteiten te hebben ontvan- gen. I olgens een heden voormiddag ontvangen bericht zijn de Russische vliegers, Kokkinaki en Gordjenko aan boord van een gecharterd vliegtuig te New-York a-angekomen. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Vlissingen, weer: betrokken, wind matig, Zuid-Zuidwest, temperatuur 7, minimum hedennacht 6, neerslag afgeloopen etmaal 5 m.M. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor de noordelijke provincies meest betrok ken tot zwaar bewolkt, enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur; matige tot zwakke Noordwesten wind. Voor de Zuidelijke provincies: meest be trokken tot zwaar bewolkt, enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur, matige tot zwakke Zuiden tot Westen wind. AUTO MET ZES MILITAIREN Vrij dagnamiddag kort na twaalf uur is op den weg tusschen Balkbrug en Dedemsvaart een militaire auto, welke een snelheid had van /0 km en waarin vijf onderofficieren en een dienstplichtig soldaat, die de auto be- stuurde, waren gezeten, in een bocht van den weg komen te kantelen. De auto schoof vervolgens door, waardoor het voertuig in het langs den weg loopende water, de Lange Wijk, terecht kwam. Nog voordat de wagen het water bereikt had, wis ten alle inzittenden, behalve de chauffeur, de auto te verlaten. Twee van hen, de sergeant Kousibroek en de adjudant-onderofficier David liepen hierbij wonden op. Kousbroek was er het ernstigst aan toe. Hij kreeg inwendige kneuzingen; zijn kameraad werd door glas- scherven gewond. Een der niet geblesseerde on derofficieren begaf zich onmiddellijk te water om den bestuurder uit de cabine te bevrijden, waarin hij mocht slagen. De chauffeur, de dienstplichtige Bachers, had slechts enkele snijwonden opgeloopen en werd met de beide andere gewonden naar het Sophiaziekenhuis te Zwolle overgebracht en aldaar ter verple- ging opgenomen. Alle militairen zijn afkom- stig van het garnizoen te Zwolle. De auto, welke zwaar beschadigd was, is later met be- hulp van een kraanwagen op.gehaald. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Za-terdagochtend omstreeks half twaalf werd de politie gewaarschuwd door bewoners van het Vissohershof te Den Haag, die geen gehioor hadden gekregen aan de woning van een ibejaard echtpaar, aldaar woonachtig. De politie verschafte zich toegang tot de woning door verbreking van een ruit. Zij, vond den 74-jarigen bewoner en zijn 74-jarige vrouw in bewusteloozen toestand op bed. Het betrof hier een geval van kolendampvergiftiging, welke is ontstaan doordat de kachel geheel was afgesloten. De geneeskundige dienst vervoerde de slachtoffers naar het Roode Kruisziekenhuis. Hoewel het echtpaar nog niet bij kennis was gekomen kan hun toestand niet levens- gevaarlijk worden genoemd. TELEURGESTELDE NEDERLANDER. Te Singapore is een Nederlander aange- xomen, die gedurende de laatste 17 jaar 435.000 K.M. per auto heeft afgelegd door een 70-tal landen, zonder er in te slagen ergens zt)n geluk te vinden. Het is kapitein P. Oos- terhuis, die vergezeld wordt door zijn Beier- sche vrouw, met wie hij 10 jaar geleden te Barcelona in het huwelijk trad. De eenige landen, waar ik mij hoopte te kunnen vestigen om mijn verdere leven rustig door te brengen, vertelde onze landgenoot, waren Griekenland en Albanie. Maar Albanie is veroverd en Griekenland zal wellicht niet lang meer vredig zijn. Op al mijn zwerf- tochten heb ik geen enkel ideaal land met een ideale regeering kunnen ontdekken. De eenige oplossing lijkt me nu een eenzaam eiland, ver weg van de ,,beschaving". Er is te veel natio- nalisme, zelfzuchtigheid en achterdocht; er zijn te veel bomvrije schuilplaatsen en oorlogs- zuchtigen in de tegenwoordige wereld. De menschheid is nog niet gelukkig. VOOR HONDERDEN GULDENS AAN KLEEDINGSTUKKEN UIT MODEZAAK VERDWENEN. EEN TRAGISCH ONGELUK OP DE ROTS VAN MARCHE LES DAMES. Uit Namen wordt gemeld: Zaterdagmiddag ibeklommen eenige Alpinis- ten de rots van Marche les Dames, waar ge lijk men weert, koning Albert indertijdden dood heeft gevonden. Plotseling raakte een steen los, tengevolge waarvan een lid van het gezelschap in de diepte viel, zijn zuster en twee andere metgezellen meesleurend. De beide laatsten bleven hangen en konden nader- had met groote moeite gered worden, maar c.e dame, een nicht van .graaf de Grunne, werd gedood.^ Haar broer -werd ernstig gewond. Graaf de Brunne is degenen, die het lijk van koning Albert vond na het tragische ongeluk van eeni.gie jaren geleden. KOKKINAKI MOEST EEN NOOD- LANDING MAKEN. De Russische vliegers Kokkinaki en Gordien- ko, die 'n vlucht zonder tusschenlanding van Moskou naar New York wilden maken zijn •gedwongen geweest een noodlanding te maken op Miscou-eiland bij: Nieuw Brunswijk in de St. Laurens baai. Het vliegtuig is in een moeras terecht gekomen en ernstig bescha digd. Een der vliegers heeft een pols gebro- ken; de andere is- ongedeerd. De Canadeesche regeering heeft eerst over- wogen de ijsbreker „Montcalm" te zenden om de vliegers van het eiland te halen, doch aan- gezien de vliegers niet in gevaar verkeeren heeft men besloten, dat zij met een vliegtuig of een visschersvaartuig naar het vasteland zullen worden gebracht. Nader wordt gemeld, dat de noodlanding veroorzaakt is door motorschade te 1.55 uur Bij de landing zijn beide vleugels en de propel ler gebroken. De tegenslag is voor Kokkinaki wel bijzon- der groot. Hij had n.l. de vlucht voor het overgrootste gedeelte volbracht en het zwaar- ste traject achter den rug. Men trof op het New-Yorksche vliegveld Floyd Bennett reeds maatregelen hem te ontvangen. Tot aan de noodlanding was de vlucht der Russen naar wensch verloopen. Vrijda»- te kwart over elf Greenwichtijd werd de „Mos- Wu" boven Hitra, ruim zeventig K.M. ten In een damesmodezaak op den Willems- parkweg te Amsterdam is men tot de ontdek- j^iiio gekomen, dat voor een waarde van onge veer duizend gulden aan goederen is ver- dwener Er was eenigen tijd geleden een blouse ach ter de verbindingsdeur tusschen winkel en aangrenzend pakhuis gevonden. Men had daar echter geen acht op geslagen. Toen later ech ter een kostbaarder kleedingstuk werd ver- mist, is ter controle de inventaris opgemaakt en daarbij is gebleken, dat voor honderden guldens mantels, japonnen en andere goederen niet meer in den voorraad aanwezig waren. Hoe en wanneer een en ander is wegge nomen, is nog niet bekend. kwa" Westen van Drontheim in Noorwegen gezien. Te 18.46 uur seinde Kokkinaki, dat hij de kust van Labrador in zicht had en dat alles wel aan boord was. Om 19 uur 40 werd de „Moskwa" boven de St. Laurensbaai waargenomen en te Floyd Bennett berekende men, dat het toestel vier uur later te New York zou kunnen zijn. Het laatst meldden de Russen zich voor de noodlanding boven Anticaste. Het toestel vloog toen op een hoogte van 8000 M. en had geen zicht. Om deze reden kregen dan ook de vliegvelden van Providence, Boston en Hait- ford instiucties zich gereed te houden de Rus sen te ontvangen. Na enkele vergeefsche pogingen is, volgens een bericht aan De Telegraaf, een piloot van de Canadian Airways, Anderson, er in ge- ilaagd dicht bij de plek te dalen, waar de Sovjet-Russische vliegers Kokkinaki en Gord jenko met hun vliegtuig „Moskwa" een nood landing hebben moeten maken. Anderson heeft p§r radio medegedeeld, dat de piloot Kokkinaki twee gebroken ribben heeft; de waamemer Gordjenko is ongedeerd. De Sovjet-Russische regeering had haar vertegenwoordigers te New-York opdracht gegeven twee vliegtuigen te charteren om te trachten de beide gestrande vliegers aan boord OR AN JE VIERING BIJ DE GRENSTROEPEN. DEN HAAG. De viering van den jaardag van H. K. H. Prinses Juliana had heden ook plaats bij, de grenstroepen, die heden juist voor 3 weken werden gemobiliseerd om onze grenzen te bewaken. Voor zoover de bezetting der stellingen enz. dit toeliet, werd overal aan de militairen een feestviering bereid, die voor- al te Overasselt bij Nijmegen een bijzonder feestelijk karakter had, waar door de schen- kingen van velen uit den lande, een echt Oranjefeest kon worden georganiseerd. BURGEMEESTER VAN OOLTGENSPLAAT STAAT TERECHT. DEN HAAG. Het gerechtshof heeft heden in hooger beroep behandeld de strafzaak tegen den 57-jarigen W. J. D., oud-burgemeester van Den Dongen en Ooltgensplaat, die wegens uitlokken van en medeplichtigheid aan valsch- heid in geschrifte door de rechtbank te Rot terdam is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 maanden, in verband met knoeieriien bij de Eilandenbank. De procureur-generaal vroeg bevestiging van het vonnis der rechtbank. OPLICHTING. HAARLEM. De politie alhier heeft een 34-jarig,en inwoner van deze stad aangehou- c en, die verschillende winkeliers voor een totaal bedrag van ongeveer 1200 heeft opge- hcht. De man deed zich voor als dokter in°de letteren en wist door zijn optreden het vertrou- wen van de winkeliers te winnen. Hij kochl allerlei goederen en betaalde deze met een cheque, die later ongedekt bleek te zijn. CHAMBERLAIN RECHTVAARDIGT ZICH. LONDEN. Ter gelegenheid van de tus- schentijdsche verkiezing in Aston de voorstad van Birmingham heeft Chamberlain besloten een brief te zenden aan Kellet, waarin hij zijn pohtiek rechtvaardigt. Chamberlain zet uit- een, dat het invoeren van de dienstplicht nood- zakelijk is geworden door de nieuwe verplich- trngen, welke Engeland in Europa op zich heeft genomen. Hij voegt hieraan toe, dat dit met beteekent dat hij, een oorlog onmiddelliik dreigend acht. Integendeel, doch het wil zeg- gen dat Engeland vast besloten is alle maat regelen te nemen, welke het in staat stelt zich te verdedigen en de vrede te bewaren. BRITSCHE PERSSTEMMING. LONDEN. In de Britsche pers is men alge- meen van oordeel, dat de voorstellen van de regeering van de Sovjet-Unie een uitwis,selin van garanties insluit tusschen de Sovjet-Unie! Engeland en Frankrijk; vereeniging van de Sovjet-Unie met de garanties van Engeland en Frankrijk aan Polen en Roemenie; uitbreiding van de garanties van Engeland en Frankrijk tot Litauen, Letland en Estland, en deelname van de Sovjet Unie aan de garanties aan Nederland, Belgie en Zwitserland.. BIJEENKOMST BRITSCHE KABINET. LONDEN. In de hedenochtend gehouden bijeenkomst van het Britsche kabinet is o.a. gesproken over de buitenlandsche politiek en het vormen van een eenheidsfront voor den yreae. Men gelooft niet, dat veel gesproken is over een antwoord aan Hitler. De toestand is weinig veranderd. GAFENKU TE ROME. ROME. De Roemeensche Minister van Buitenlandsche Zaken, Gafenku heeft van- ochtend een onderhoud gehad met Mussolini en graaf Ciano. GENERAAL VON BRAUCHITSCH NAAR TRIPOLIS. ROME. Vanochtend is de opperbevelhebber van het Duitsche leger Von Brauchitsch met den onderstaats-secretaris, van Italie generaal Pariani per vliegtuig naar Tripolis vertrokken. TERNEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelijiks-aangiften. 24 April. Janus Fran- ciscus de Kubber (van Goes), oud 23 j., jm. en Adriana Krina Dubbeldam, oud 26 j., jd. 26 April. Izaak Michiel de Lijizer, oud 20 j. jm. en Elizabeth Jacoba Harms, oud 21 j. jd 27 April. Hieronymus Joseph Geleleens (van Vhsse,gem Belgie), oud 24 j„ jm. en Rosalia Octavaa Cerilla 'Hamerlinck, oud 27 j„ jd. Adriaan AbraJham Leenhouts (van Schoon- dijke), oud 26 j., jm. en Pieternella Cornelia van Doezelaar, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Cornelis Grootjans, oud 20 j., jm. en Janna de Jonge oud 21 j., jd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 3