ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVE8TENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANOEPEN :€Nld s ZWANENBERG LORRIE AFWISSELING No. 9905 WOENSDAG 26 APRIL 1939 79e Jaargang Binnenland Feuilleton Buitenland Jgr GEEN VERKOOP VAN I)HELEN VAN HET RIJK AAN VREEMDE MOGENDHEDEN. i h fl Een welkome op de koffietafel! Dat is Zwanenberg's boterhamworst, kruidig van geur, pittig van smaak. Zooals alle fijne vleeschwaren van Zwanenberg, gemaakt uit de zuiver- ste, beste grondstoffen. U moet er beslist eens een onsje van nemen. Maar let er goed op, dat het uit het Zwanenberg blik komt! maakt Wat smaakt! I** *1*4 ft vet ft 8o 6H- waagauw*.. a—aj'u.. a MWCUCNMUMMW* TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post /1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN I>E SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE AD VERTENTIENper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD. »e Burgemeester van TERNEUZEN, brengt het volgende ter openbare kennis. Op DINSDAG, 9 MEI aanstaande, zal plaats h ebb en de candidaatstelling voor den gemeen- teraad. Op dien dag kunnen, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uur, bij den Burgemeester ter secretarie der gemeente warden ingeleverd LIJSTEN VAN CANDIDATEN, als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 20 can didaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteekend door ten minste 25 pensonen, die volgens de kiezerslijst, geldende op bet oogenblik der inlevering, kiezers zijn voor den gemeenteraad in de gemeente. Dezelfde kiezer mag niet meer dan een lijist onderteekenen De candidaten moeten, met vermelding van bun voorletters en woonplaats, op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de onderteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde vrouw ef wediiwe, wordt zij op de lijst vermeld met den naam van haar echtgenoot of overleden eetotigenoot onder toevoeging van haren eigen naam, voorafgegaan door het woord: ,,gebo- ren"' of een afkorting van ddt woord. Bij de vermelding van een candidaat mogen de voorletters gebeel of ten deele door de voornamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag niet voorkomen op m-aer dan een lijst. Bij de lijst moet worden overgelegd de in artikel 4 van het Koninklijk besluit van 12 December 1917 (Staatsblad nr. 692) bedoelde ssbriftelijke verklaring van iederen daarop voorkomenden candidaat, dat bij bewilligt in zjjn candidaatstelling op deze lijst. Indien de candidaat zicb buiten bet rijk in Europa foe- vindt, kan de hierbedoelde verklaring tele- gssaphisch worden gedaan en is zij niet aan het officieele formulier gebonden. I>e inlevering der lijst moet geschieden per- soonlijk door een der onderteekenaars. De candidaten kunnen daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ont- vangst afgegeven. Formulieren voor de lijsten en voor de schriftelijike verklaring van bewilliging, hier- boven vermeld, zijn ter secretarie dezer ge meente kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaatstelling. In berinnering wordt geibracht artikel 148 der Kieswet, luidende als volgt: Hij die eene lijst, als bedoeld in artikel 35, i*levert, wetende dat zij voorzien is van hand- teekeningen van personen, die niet bevoegd agn tot deelneming aan de verkiezing, waar- voor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeniingen geen voldoend aantal voor eene geldige lijst zou overblijven, wordt getraft met gevangenisstraf van ten hoogste dirie maanden of eene geldboete van ten hoog ste hondierd tvvintig gulden. (Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende, dat hij! niet bevoegd is tot dteelneming aan de verkiezing, eene voor die inlevering bestemde lijst, als bedoeld bij artikel 35, heeft onderteekend. Temeuzen, 26 April 1939. De Burgemeester voomoemd, (get.) P. TELLRGEN. TWEEDE KAMER. Vergadering van 25 April 1939. Herdenking W. Drop. Bij den aanvang der vergadering herdacht de voorzitter het tijdens het Paaschreces over- Door CHARLES GAR VICE. 49) Vervolg. ,,iHet het is onmogelijk!" zei ze en op kaar lief, beek gezichtje kwam een uitdruk- king als van een hert, dat door de honden wordt opgejaagd en ze dicht, heel dicht bij sieh weet. „0, niet onmogelijk!" zei hij vriendelijk pleitend. ,,Je bent toch niet gesteld op een groot trouwfeest, lieveling?" ,,'Neen, neen, neen!" zei ze haastig met een snikje. „Veertien dagen zeg drie weken; dat is lang genoeg voor de voorbereiding. Lieveling, ludster eens naar me. Ik verlang er zoo naar je mijn eigen vrouwtje te kunnen noemen, te voelen dat die lieve Greta en Jack en bovenai je vader, mijn bloedverwanten zijn. Lorrie, geef me het reoht am him zuster, broer en vader te noemen! Aarzel niet lieveling ga met me mee op reis!" ..Neen, neen!" zei ze, terwijl ze zoo ver mo- gelijk van hem weg schoof, juist zooals een feert een laatste poging doet om de wreede tanden van den hond, die hem op het spoor is, te ontwijken. „Dat is te vlug. Ik zou dit met kunnen doen, nog in in geen jaar - eih! zes maanden." „Zeg maar „no«it"!" zei hij koud, terwijl 0O^en haar opmerkzaam Pleven aanzien „Zeg maar, dat je dankbaarheid, waarover ie je mond vol had, niets is dan een ijdel woord. Dat je niets om me geeft en dat je me opzg gooit, nu ik eenmaal gediend heb om jiulie uit de modder te helpen lHij kende haax g"ced te goed. Met een gebaar legde ze hem het zwrigen op Haar gezichtje stond strak en was krijt- leden lid, den heer W. Drop. Hij sprak als volgt: In de achter ons liggende weken, gedurende welke de Kamer niet in- het openbaar heeft vergaderd, is het lid de heer Drop aan haar ontvallen. Hij nam reeds eenigen tijd aan de werkzaamheden niet meer deel en de berich- ten omtrent zijn gezondheidstoestand luidden voortdurend ongunstiger. Toch heeft bij ons, zijn medeleden, steeds een stille hoop geleefd, dat de dood aan dit werkzame toegewijde leven niet zoo spoedig een eind zou maken, doch dat hij, allereerst voor de zijnen, doch ook voor de Kamer zou mogen bewaard blij- ven. God heeft anders gewild. Thans missen wij hem voorgoed, nadat hij gedurende meer dan 13 jaren zulk een groot aandeel heeft gehad in onzen gemeenschappelijiken arheid. Drop behoorde tot die noeste geestelijke werkers, aan wie eerzuchtige neigingen vreemd zijn en wier eigen persoonlijkheid geen plaats in hun ieven inneemt. Hij stelde zonder terughoudlng al zijn talenten in dienst van zijn hulpbehoevende medemenschen. Het landsbelang werd door hem zeer sterk gezien in het licht der verbetering van de levens- voorwaarden der economisch en sociaal zwak- keren en de verhooging van hun levensgeluk. Dat gaf hem de bezieling, maar tevens de kracht om zich in voile overgave van geest en lichaam aan dien socialen arbeid te wrjden. Ofschoon principieele behandeling van eenig onderwerp bem uitstekend was toevertrouwd, bracht zijn voortdurende en geregelde aan- raking met het leven van den arheid en met het leven van den arbeider hem in de Kamer bij voorkeur tot behandeling van vraagstuk- ken van empirischen aard. Hij deed dat op kundige wijze. Uit zijn eenvoudige, doch wel- gekozen en onopgeschroefde woorden sprak de werkelijkheid ontroerend en overtuigend. Zoo had hij zich een eervolle plaats in 's lands vergaderzaal verworven. Als volksvertegenwoordiger heeft Drop een trcffend voorbeeld gegeven. De Kamer be- waart aan hem ook am zijn aangename karak- ter-eigenschappen een blijvende herinnering. Moge hij een beter leven zijn ingegaan. De Minister van Financien, de heer De Wilde, sluit zich namens de regeering hierbij aan. Spr. zegt o.m. dat de redevoeringen van den heer Drop blijk gaven, dat hij de stof, welke hij besprak, beheerschte. Zijn adviezen werden door de regeering altijd op hoogen prijs gesteld. Op zijn wijze van uiten, zelfs bij verschil van opinie, vond bij: de regeering veel waardeering. De Minister geeft de verzeke- ring, dat hij in- goede herinnering zal voort- leven. De Voorzitter deelt mede, dat een initia- tief-ontwerp van den heer de Marchant et d'Ansembourg c.s„, strekkende tot verbod van politieke vergaderingen op Zondag, is ibinnen- gekomen. De voorstellers krijgen gelegenheid, dit ontwerp mondeling toe te lichten, doch geen van hen is aanwezig. De heer Bongaerts (r.-k.) brengt rapport uit namens de commissie tot onderzoek van de geioosbrieven, waarin hij, mededeelt, dat tegen toelating van de heer Brugmans ter voorzie- ning in de vacature-Drop geen bezwaar be- staat. Na door den griffier te zijn binnengeleid, legt de heer Brugmans de vereischte eeden in handen van den voorzitter af. H. M. DE KONINGIN VRIJDAG NAAR ROTTERDAM. Naar gemeld wordt heeft H. M. de Koningin het voornemen te kennen gegeven om Vrijdag a.s. een niet-officieel bezoek aan Rotterdam te brengen, welk bezoelc verband houdt met de aankomst van het vlooteskader, dat ter ge legenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana te Rotterdam demonstrates zal geven. Dit eskader, dat uit negentien oorlogssche- pen zal bestaan, wordt Vrijdagmiddag om- ,,Zeg niets meer", zei ze met een diepe, vastberadeH stem. „Ik vergat. Je hebt het rec-ht om om over me te beschikken. Jij moet maar zeg- gen wanneer en hoe ik mijn aandeel in het contract moet betalen. Ik zal met je trouwen wanneer je wilt" en ze week achteruit, ter wijl ze rechtop bleef staan, haar handen ach ter haar hoofd gevouwen. Lieveling!" zei hij, „vergeef me. Mijn liefde werd me de baas en ik ben onvriendelijk tegen je geweest. Zal het zijn, zooals ik zeg? Over veertien dagen?" „Je zei over drie weken", antwoordde ze en het beven van haar stem maakte hem bijna krankzinnig. „Over drie weken dan", besliste hij. „Drie lange weken voor mij, lieveling. Wees niet bang. Je zult gelukkig zijn, Lorrie, je zult gelukkig zijn, lieveling, of ik zal er met mijn leven voor boeten." Zij bleef een oogenblik in het vuur staren, toen stak ze haar hand uit. ,,'Ik ik hen moe, geloof ik. Ik zal nu gaan", en ze liet hem alleen. Toen ze met looden voeten naar haar kamer wilde. gaan zag ze in de hal, dat het licht in de studeerkamer brandde. In een plotselinge opwelling opende ze de deur en ging naar binnen. De domine keek op; zijn gezicht verhelder- de, toen hij haar zag. ,,Ben jij het, Lorrie?" zei hij. „Waar ga ie naar toe?" „Naar bed, paps", antwoordde ze, terwijl ze opgewekt trachtte te spreken. Ze ging naast hem zitten en legde haar hoofd tegen zijn borst. ,,'Ik ben vandaag erg moe." ,Moe!" zei hij vriendelijk, met een glim- lach. „Dat is een zonderling woord om van jouw lippen te hooren, kind. Je was vroeger geiwoon er op te pochen, dat je nooit moe was." .Dat was toen ik nog een klein meisje was jaren geleden, paps!" zei ze, terwijl ze haar hoofd afwendde, zoodat hij de tranen niet zou streeks een uur voor den Waterweg verwacht; het zal tusschen vier en zes uur te Rotterdam aan komen, waar de oorlogsschepen aan spe- ciaal daartoe in de rivier gelegde boeien zullen worden gemeerd. Vermoedelijk zal H. M. de Koningin in den tijd tusschen vier en zes uur 's middags de vioot in oogenschouw nemen. RADIOVERKEER MET NEDERLANDSCHE SCHEPEN. Met ingang- van 1 Mei zullen bij wijze van i proef in het radiotelegrafisch verkeer met Nederlandsche schepen op zee (via het rijiks- kustst-ation Scheveningen Radio) ook radio- brieftelegrammen, de zoogenaamde slt-tele- grammen, worden toegelaten bestemd voor passagiers van deze schepen. Hierop zijn dezelfde bepalinigen van toepas- sing als op slt-telegrammen bestemd voor leden der bemanning dezer schepen, echter vervalt de bepaling dat deze laatste telegram- men uitsluitend betrekking mogen hebben op persoonlijke aangelegenheden der geadresseer- den en dat het adres den rang of functie van den geadresseerde moet vermelden. PAASCHCOLLECTE BIO-VACANTIEOORD. De collecte, welke in de Nederlandsche bioscooptheaters tijdens de Paaschweek, ten bate van de stichting „Bio-Vacantieoord" is gehouden heeft opgebracht op en'kele guldens na, rond 28.000 (vorig jaar ruim 27.000). KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ. Zondag is te 'Soest de eerste vergadering gehouden van een door een aantal oud-leden van de opgeheven Katholieke Democratische Partij opgericht Katholiek Democratisch Ver- bond. Besloten werd de nieuwe groepeering onder den naam .Katholieke Volkspartij" voort te zetten. Het hoofdbestuur werd als volgt samen- gesteld: L. C. van Rijn, voorzitter, mej. H. J. C. Crevelt, secretaresse, H. Bakker, penning- meester, G. Bokkers en H. Lamein, commis- sarissen. De Amerikaansche senator Lundeen, heeft een voorstel ingediend, opdat de regeering der V. S. onderhandelingen zou gaan aanknoopen met de Nederlandsche regeering om tot aan- koop te geraken van, gelijk het deshetreffen- de telegram het uitdrukt, de Nederlandsche bezittingen. die aan de Atlantisehe kust van Zuid-Amerika zijn gelegen, zulks in verband met de beweerde strategische beteekenis van Curagao en Suriname voor de verdediging van het Panamakanaal. De „Tel." teekent hierbij aan: De Amerikaansche gezant zal wellicht geen overbodig werk doen, door zijn regeering nog eens mede te deelen, dat Nederland geen over- zeesche bezittingen heeft, doch een ondeelbaar koninkrijk is, waarvan het grondgebied, be- halve dat in Europa bestaat uit Indie, Suri name en Curagao. By die gelegenheid zou dan tevens her- innerd kunnen worden aajn herhaalde ondub- belzinnige verklaringen van de zijde der Neder landsche regeering. Zoo heeft laatstelijk Minister Welter in de Tweede Kamer nog weer eens met nadruk gezegd, dat de Neder landsche regeering er niet aan denkt gedeel- ten van ons grondgebied af te staan, waarop immers Nederland sinds eeuwen onvervreemd- bare rechten bezit. EEN HANDELSVERDRAG TUSSCHEN DUITSOHLAND EN SPANJE OP KOMST? Binnenkort zal, naar uit Berlijn wordt ge meld, een nieuw handelsverdrag gesloten zien, die langzaam onder de vermoeide oog- leden opwelden. ..Jaren geleden! Kind, dat is pas een paar weken geleden! Is Seymour weg?" „Ja, hij is weg", antwoordde ze. ,,Paps ,,Ja", vroeg hij, terwijl hij haar haren streelde, want ze had plotseling gezwegen, alsof ze iets in haar keel had, dat haar dreig- de te doen stikken. i,Ik ik ga over drie weken trouwen." De hand van den ouden man viel van haar hoofd af. ,,(Zoo gauw! Zoo gauw! Waarom?" vroeg hij en er klonk een zonderlinge angst in zijn stem. „Omdat hij het wenscht", antwoordde ze, terwijl ze zorgvuldig Seymours'-s naam vermeed te noemen. De oude man schudde het hoofd. „Zoo gauw!" mompelde hij. Ze zwegen een oogenblik, toen klonk zijn stem, die den laatsten tijd zoo zwak was ge- worden Lorrie!" „Ja paps." „Ben je er zeker van Hij zweeg en sloeg zijn armen om haar heen, alsof hij haar voor een onzichtbaar gevaar moest bescher- men. „0 kind, lievehng. Dat dat wat je nu gaat doen, doe je dat met je heele hart Is het uit vnjen wil? Antwoord me, Lorrie; ant- woord me, mijn kind!" Ze hief haar witte gezichtje naar hem op en drukte haar lippen zacht op zijn voor- hoofd, toen vleide ze zich tegen hem aan. „Ja beveling", zei ze dapper, „met mijn eigen, vrijen wil." •HOOFDSTUK XXII. Het was de dag voor Lome's huwelijk en het was mooi weer. Maar de waarheid was. dat het Lorrie volkomen onverschillig liet of de zon dan wel de maan scheen. De zon had met tropische hitte kunnen stralen, wat met wel mogelijk was, omdat het tegen Kerstmis liep of de regen had met ba'kken mt den hemel kunnen vallen; het was haar allemaal hetzelfde. *V- X e-Npton - 76 Ingez. Med. wordgn tusschen Duitschland en Spanje. Het tijdschrift Sud-Ost-Echo, dat dit be- richt. publiceert, zegt uit bevoegde Duitsche kringen vernomen te hebben, dat dit verdrag waa.rschijnlijk eenzelfde strekking zal hebben als het onlangs tusschen Duitschland en Roe- menie afgesloten verdrag. Het zal in de eerste plaats streven naar de exploitatie der rijkdommen aan delfstoffen in den Spaanschen hodem. In dit verband wijst bovenvermeld tijdschrift er op, dat tot aan het uitbreken van den bur- geroorlog, Spanje uitsluitend grondstoffen leverde aan de industrieele landen van West- Europa. Spanje heeft in zijn bodem verschil- lende delfstoffen, als kwik, pyriet, welke zoo toelangrijk zijn voor de oorlogsindustrie, voorts homatiek, wolfram, antimoon enz. HEVIGE STRIJD IN ZES OHINEESCHE PROVINCIES. De correspondent van de Daily Telegraph te Hongkong meent, dat, nu het Chineesche offensief vijftien dagen aan den gang is, op alle punten in China een zekere ineenstorting van de Japansche linies valt waar te nemen. Hij krrjgt den indruk, dat Tsjiang Kai-sjek al zijn reserves in den strijd werpt in een poging om een besiissenden slag te leveren in zes provincies en volgens berichten, die Maan- dagavond te Hongkong binnenkwamen worden thans vier hoofdsteden die het rvorige jaar door de Japanners zijn bezet, in emstige mate door de Chineezen ibedreigd. In de provincie Honan wordt nog steeds emstig gevochten in de onmiddellijke nabij- heid van Kaifeng. Het Japansche gamizoen van deze stad moet geheel en al omsingeld zijn en de Japansche versterkingen die van Soetsjou zijn gezonden worden op ruim 300 kilometer van Kaifeng opgehouden omdat hier de spoorbaan geheel is vernield. Voorts wordt verbitterd gestreden langs den weg Kanton' Tsjenging, waar de Chineezen den strijd vol- houden zonder acht te slaan op hun ernstige verliezen. Ze ging morgen trouwen; en eens zou er een dag komen, dat ze zou sterven. Tever- geefs omringde Greta, die in een staat van opgewondenheid verkeerde, haar met de mooie dingen van haar uitzet en trachtte ze haar in de passende stemming voor de plech- tigheid te brengen. Lorrie wilde niet wakker gesohud worden. Ze vroeg alleen maar met rust gelaten te worden, zoodat ze de laatste uren van haar vrijheid alleen zou kunnen doorbrenjgen. De gewoonlijk zoo kalme pastorie ver keerde in een opgewonden toestand. Daar iemand niet hehoorlijk kan trouwen zonder bruidsmeisjes, waren twee jonge meisjes, verre nichtjes van de bruid, voor de gelegen heid gevraagd. Ze waren beiden jong en dwaas en zagen er aardig uit. Jack aoopte ze met het onverbiddelijk cynisme van den jon- gen man, Bios en Giechel, omdat de eene bij iedere mogelijke en onmogelijke gelegenheid bloosde en de andere ochtend, middag en avond giechelde: bij het ontbijt, aan het diner en hij de thee. "Het schijnt,' zei Lorrie, ,,dat twee men- schen vinden, dat ze niet wettig kunnen trouwen, zonder dat ze er een paar dozijn onschuldig en ellendig en miserabel maken. Waarom moet de pastorie in een wildebees- tenspel worden" veranderd, omdat Seymour Melford gek genoeg is met me te willen trouwen?" 'IHet hindert niet, liefje," zei Greta kal- meerend, „het is nog maar voor edn dagje. Morgen ga je weg en ben je ons allemaal kwijt en ze sloeg met een teeder gebaai- naar arm om Lorrie's middel. „Ja, nog maar ten dag," zei Lorrie, niet met een zroht, of folozend, maar suf, berus- tend, met doffe stem. Natuurlijk was lord Kendale, die met een zuster van den bruidegom verloofd was ge- mviteerd, evenals Diana zelf. Diana werd vandaag op De Dennen verwacht, maar Guv had de uitnoodiging tot nu toe niet aange- nomen en den heelsn dag vroeg Lorrie zich af. ,,Zal hij komen?" 's Middags werd die vraag beantwoord, Voorts moet ook Nanking door de Chineezen bedreigd worden. Chineesche regelmatige troepen trekken van drie kanten naar deze stad toe, terwijl groote afdeelingen guerilla's op eenige kilometers afstand van de stad ope- reeren. De grootste vorderingen hebben de Chi neezen intusschen in de provincie Kiangsi, gemaakt, waar de mogelijikheid schijnt te be staan dat de Japanners geheel verdreven wor den. De inneming van Kouan door de Chineezen heeft het pad geeffend voor een voortgang langs een uitgestrekt front van Nantsjang tot Kioekiang aan de Jangtse, waarbij de Japanners dan eventueel tusschen de aanvallers en het Pojangmeer opgesloten zouden geraken. Het schijnt, dat de Japanners een groot militair vliegveld hebben aan-gelegd bij Tai- ping, minder dan tien minuten vliegen van Hongkong af gelegen. Van Japansche zijde worden al deze berich ten nopens de Chineesche vorderingen intus schen ontkend. De woordvoeder van het Japansche leger te Sjanghai heeft Maandag- avond de Chineesche overwinningsberichten belachelijk gemaakt en gezegd, dat geen sprake is van een verovering van 70 steden en 500 dorpen, zooals de Chineezen zeggen te hebben gedaan. Behalve het opgeven van een aantal minder belangrijke dorpen in het gebied van Kanton, was de Japansche frontlijn ongewijizigd gebleven. Hij gaf toe dat er sterke Chineesche concentraties ten Westen van de Han waren, doch de troepen waren hier over en zeer wijd igebied verspreid. Alleen in de buurt van Nantsjanig en hier wachten de Japanners de verdere concentratie van de Chineesche legers af, alvorens er met hun hoofdmacht op af te gaan. HENDERSON ZOU DINSDAG VON RIBBENTROP BEZOEKEN. Verwacht werd, dat de Britscfhe amhassa- deur Sir Neville Henderson Dinsdag een be zoek zou brengen aan von Ribbentrop. Volgens den diplomatieken medewerker van want er kwam een brief niet voor Lorrie, maar voor Greta en het wapen van Lat- cham stond op de enveloppe. In een paar regels schreef hij, dat het hem ten zeerste speet, dat hij zijn vader niet alleen kon laten, maar dat hij de bruid alle denkbaar geluk wenschte. Greta gaf Lorrie zwijgend den brief en Larrie las hem om hem daama weer zonder een woord te zeggen, terug te geven. Een uur later werd er door de post een kislje gebracht. Dit was geadresseerd aan mejuffrouw Dolores Latimer en werd naar Lorrie's kamer gebracht, waar ze zat temid- den van haar reisjaponnen en haar uitzet. „Nog een cadeau", zei Greta. „Raad eens van wie het is?" voegde ze er zenuwachtig bij. (Lorrie keek op met lustelooze onverschil- ligheid. „Misschien van den koning van de Kannibalen-eilanden", zei ze, „wat kan het me schelen? Ga je het hier openmaken want Greta had een hamer en nijptang mee- gebracht. „Asjeblieft niet, mijn hoofd kan niet tegen dat gahamer." Maar het kostte niet veel moeite om het houten kistje te openen en Greta haalde er een etui van sandelhout uit. ,,Maak het open, lieveling", zei ze. Lorrie gehoorzaamde lusteloos. Ze lichtte het deksel op en zag een prachtig stel sie- raden uit paarlen en granaten bestaande. Het geheel was rijk en kostbaar genoeg om ieders verrukking op te wekken, maar er kwam geen kleur op Lorrie's wangen. "O, wat mooi!" riep Greta uit. ,,Van wie kunnen die zijn, Lorrie. Ik dacht, dat je de voomaamste cadeaux al lang had gekregen Lorrie lichtte de juweelen uit de doos en zag er een kaartje onder liggen. Ze nam het op, las het en ze werd vuurrood. "Van Guy Kendale voor Dolores Latimer met de hartelijke wenschen van den gever," las ze met een sdhorre, heesche stem"; toen liet ze het cadeau op tafel vallen en het kaar tje er bovenop en wendde zich af. Greta werd bleek. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 1