ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN LORRIE No. 9904 MAANDAG 24 APRIL 1939 79e Jaargang Binneniand Feuilleton EERSTE BLAD a NEUZENSCHE ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. I>E VVERKLOOZE DIENSTPUCHXIGEN VOOR DE GRENSTROEPEN. 'Naar uit een aansehrijving van den minis ter van Decfensie aan de burgemeesters bbjkt zullen de werklooze dienstplichtigen, die in werkeirjken dienst zullen komen om werkende opgeroepenen bij de grensbeveiliging te ver- vangen, behooren tot de lichting 1924 en jon- gere bchtingen. 'Het betreft dus menschen van 35 jaar en jonger. ONZE REGEERING ANTWOORDT OP OP DUITSCHE VRAGEN. Naar vemomen wordt, zijn, evenals aan versehillende andere regeeringen, ook aan de Nederlandsche regeering van de zijde der Dudtsche regeering enkele vragen voorgelegd in verband met de bekende boodschap van president Roosevelt, welke hierop neerkomen: le. of de regeering de boodschap had uit- gek>kt 2e. of zij er van te voren kennis van droeg; 3e. of zij zich bedreigd gevoelt. In afwijking van hetgeen door enkele bui- tenlandsche persagehtschappen omtrent de antwoording door de Nederlandsche regeering is gemeld, kan worden medegedeeld, dat de drie vragen door omze Regeering ontkennend zijn beantwoord, de derde vraag onder bijvoe- ging, dat Nederland ingeval van een Euro- peeschen oorlog op iedere mogelijkheid voor- bereid moet zijn. NOODLANDING VAN DUITSCHE VLIEGTUIGEN. Een Duitsch vhegtuig heeft Vrijdagmiddag in den Ruigezantespolder te Zoutkamp een noodlanding gemaakt, omdat de piloot den koers was kwijtgeraakt. !Bij de noodlanding kwam de machine met den kop in een sloot terecht. Het toestel is aoo zwaar beschadigd, dat het moet worden gedemonteerd, doch het is door den burge- meester en de politie-autoriteiten van Zout kamp voorloopig in beslag genomen. Er waren drie inzittenden. Volgens het Volksblad heeft Vrijdagmiddag oak tussc'hen Beuningen en Neerbosch een Duitsch vliegtuig wegens benzinegebrek een noodlanding gemaakt. Het toestel sloeg daar- toij over den kop en de eenige inzittende liep daarbij eenige ontvellingen op. lEen onderzoek naar deze aangelegenheid werd ingesteld. DUITSCHLAND EN DE NEDERLANDSCHE GRENSVERDEDIGING. De Essener National Zeitung het blad van Goering wijdt een artikel aan de ver- dedigingsmaatregelen van de Nederlandsche regeering en vestigt er de aandacht op, dat deze maatregelen niet moeten worden uitge- legd als een mobilisatie noch als een eenzijdi- ge poging zich te weer te stellen tegen Duitschland alleen. Wat dit laatste betreft, wordt opgemerkt, dat de Duitsche en de Bel gische .grens evengoed wordt bewaakt als de kuststrook, hetgeen bewijst dat Nederland volkomen neutraal wenscht te blijven en niets anders wil dan zijn strikte onafhankelijkheid zooals Den Haag met nadruk heeft ver- klaard zoodat garantieverklaringen niet noodig zijn en paniek voorkomen wordt. Er bestaat volgens het blad geenerlei ge- vaar, dat Nederland zich zal aansluiten bij een z.g. coalitiefront tegen het Derde Rijk. DE AANGEHOUDEN BELGISOHE VISCHKOTTERS VRIJGELATEN. De drie onder Katwijk aan Zee aangehou- den Belgische vischkotters, die binnen de ter- Door CHARLES GAR VICE. 18) Vervolg. De oude man kreeg een kleux en knikte. „Neen, neen, dat is waar! Je hebt dat zaakje tusschen Diana en den jongen Kendale uit- stekend opgeknapt. Maar deze gekke haast begrijp ik niet. Waarom doe je het?" „Noem het een gril, als u wilt, vader," zei hij- ,,ln ieder geval kunt u het mij wel toe- vertrouwen de zaken in Frankrijk te behar- tigen. Ik ben bereid om over drie weken te gaan en ik denk, dat ik u daar van meer nut kan zijn, dan uw zaakwaamemer", zei hij be- eoheiden. Melford senior knikte. „Ga je gang, bromde hij. ,,Ik begrijp 'je motief niet, maar je schijnt een zonderling spel re spelen. Je wordt opeens verliefd op een domineesdochter, jij, die een huwelijk in de hoogste kringen had kunnen doen, dan ver ities je je geld weg te smijten aan Wheal Rose aandeelen en nu wil je binnen vijf minu- ten gaan trouwen. Ga je gang. Je hebt zeker geld noodig, he. Goed. Nog iets?" Seymour stond op en haalde van een an- der tafeltje schrijfgereeds'chap, dat hij voor zijn vader neerlegde. „Schrijf me een kort brief je, dat het be- shst noodzakelijk is, dat ik naar Zuid-Frank- rijk ga. Leg er zooveel nadruk op als u wilt- u kunt er niet genoeg nadruk op laten val- len." Melford trok het papier naar zich toe en schreef het briefje. „Alsjeblieft," zei hij, het hem toeschuiven- de. ,,Je bent een wonderlijke jongen Sev- mour. Ik geloof, dat je niet recht door zee ritoriale wateren de gamalenvangst uitoefen- den en naar Scheveningen waren gebracht, en de Belgische garnalenvisscher O 78, af- komstig uit Oostende, die door de torpedo- boot 7 naar Hoek van Holland was opge- bracht, zijn, nadat de cautie van 300 gulden per schip en zestig gulden ter vergoeding' van eventueel aan den vischstand aangerichte schade waren betaald, vrijgegeven. ECON OMISCH E VERDEDIGINGSVOORBEREIDING. Blijkens de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer op de Bodemproductiewet 1939 zal de geheele regeling der bodemproductie onder het toezicht van den minister van Eco- nomische Zaken in handen komen van den regeeringscommissaris en de in te stellen ad- viescommissie de bestudeering en voorberei- ding der te nemen maatregeen is thans aan de directie van den landbouw opgedragen. Op het departement van Economische Zaken zijn vier afdeelingen met de voorbereiding en uitvoering der economische verdediging be- last. Deze afdeelingen zijn gecoordineerd in den Economische Defensieraad van dat depar tement, welke raad door den minister wordt gepresideerd, terwijl de secretaris-generaal van het departement het ondervoorzitterschap bekleedt. De hoofden der afdeelingen, met de voorbereiding en uitvoering der economische verdediging belast, hebben zitting in dezen raad. Op deze wijze wordt eenheid van handelen bereikt ibij de met de voorbereiding en uitvoe ring der economische verdediging belaste in- stanties van het departement van Econo mische Zaken, voorzoover dat departement betreft. Daar de geheele economische verdedigings- voonbereiding een taak is van de regeering, worden onderwerpen, deze materie betreffende geregeld in den raad van ministers besproken. De regeering wordt hierbij van advies gediend door een interdepartementale commissie, waarin alle departementen zijn vertegenwoor- digd, die bij de uitvoering van de economische verdediging zijn betrokken. Deze commissie adviseert desgevraagd en uit eigen beweging. BESPREKIN GEN INZAKE HET HANDELSVERKEER MET NEDERLAND. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt. In het kabinet van den minister-president is Zaterdag een bijeenkomst gehouden, bijge- woond door den minister van landbouw, graaf d'Aspremont Lynden, en minister van econo mische zaken Sap, den minister van finan- cien Gutt, en versehillende hooge ambtenaren. Doel van de bijeenkomst was het regelen van eenige moeilijkheden betreffend het han- delsverkeer met Nederland, welke moeilijk heden naar het oordeel van de Belgische be- windslieden voortspruiten uit het feit, dat Nederland zelf de toepassing regelt van de j contingenteering van den invoer van land- bouwproducten in Belgie. Deze invoer is vaak het aanzienlijkst op het oogenblik dat de Bel gische productie zelf haar hoogtepunt bereikt. Voorts zijn met het oog op de voortzetting der Belgisch-Nederlandsche handelsbesprekin- gen ook nog de andere economische proble- men die daarbij te pas komen, behandeld. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer j 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. DE A.V.R.O. IN 1938. Verschenen is het jaarverslag 1938 van de A.V.R.O., welke omroep zich blijkens dit ver- slag mag verheugen in een gezonde en sterke positie. Niettegenstaande versehillende oor- zaken de uitgaven belangrijk deden stijgen, werd een bedrijfswinC. gemaakt van 375.000, waardoor het saldo middelen ondanks op drastische wijze verrichte afschrijvingen klom van ruim 2.833.000 op 1 Januari 1938 tot ruim 3.082.000 op 1 Januari 1939. Deze sterke kapitaalspositie geeft echter nog geen volledig beeld van de welvaart van deze omroep, zooals deze blijkt uit de balans. Hierop zijn b.v. de studio's in Hilversum, het kantoorgebouw in Amsterdam en tal van an dere waardevolle eigendommen voor een boekwaarde van f 1 vermeld. Het ledental bereikte in 1938 de record- hoogte van 202.910. BIJEENKOMST VAN DE GROEP- VAN RAPPARD VERBODEN. Voor het eerst sinds het bestaan van de N.S.N.A.P., de Nationaal Socialistische Ned. Arbeiderspartij, waarvan dr. H. Ridder van Rappard de leider is, heeft de Amsterdam- sche politie een vergadering van deze partij verhinderd. Zooals men weet, propageert de N.S.N.A.P. aansluiting van Nederland bij Duitschland. Op vergaderingen, welke belegd werden, kon men in de zaal groote hakenkruisvlaggen zien terwijl de leden veelal in uniformen versche nen, welke ongeveer gelijk waren aan de uni formen der S.A. 'Herhaaldelijk heeft de politie toezicht ge houden bij de versehillende vergaderingen en wanneer zulks mogelijk was, proces-verbaal opgemaakt tegen overtreders van het uni- formverbod. Vrijdagavond echter heeft de politie, zoo meldt de Tel., vermoedelijk op last van hoo- gerhand, krachtiger ingegrepen. Zij heeft de partij verboden een vergadering te houden. Toen de heeren eerst in Bodega aan het Dam- rak te Amsterdam een vergadering wilden houden, weigerde de directie de zaal af te staan, zoodat de leden op het laatste nipper- tje naar een ander vergaderlokaal moesten uitzien. Zij vertrokken hierop naar Krasna- polsky. De politie was de N.S.N.A.P. echter voor en lichtte de directie van Krasnapolsky in. De heer Van Rappard werd hierop te verstaan gegeven, dat de bijeenkomst niet kon door- gaan. De politie had deze vergadering ver boden. NIEUWE DUITSCHE DEVIEZEN- BEPALINGEN. De Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te's Gravenhage deelt mede: Nog geldige, ongebruikte Duitsche post- zegels moeten deviezenrechtelijk als binnen- landsche geldsoorten behaaideld worden en mogen derhalve slechts met vergunning naar het buitenland of van het buitenland naar het binneniand verzonden of gebracht worden. Alle postzegels, die hier niet onder vallen (gebruikte) los of op enveloppen en on gebruikte) moeten deviezenrechtelijk als goe- deren worden behandeld. Dit beteekent b.v., dat de ontvangst van zulke postzegels van (Ingez. Med.) zou, kunnen gaan al deed je ook nog zoo je best." Seymour lachte zachtjes, toen hij- den brief in zijn portefeuille deed. ,,Ik heb mijn eigen methode om de dingen te doen, vader", zei hij opgewekt. „Ja en een verduiveld geheimzinnige metho de, als je het mij. vraagt," antwoordde zijn vader. „Wil je een glas wijn... een sigaar... of iets anders?" ,,iNiets, dank u. 's Morgens drink ik nooit iets." iSpoedig ging hij heen met een beleef- den, zelfs hartelijiken groet en binnen een uur zat hij in den trein naar Carshal. In de pastorie zaten ze dien avond om het vuur, toen hij kwam en Lorrie, die al een half uur lang op dezelfde bladzijde van een nieu- wen roman had zitten staren, schrok en kreeg een kleur. ,,Ik daeht, dat je vanavond in Londen zou blijven zei ze, terwijl ze hem afgemeten een hand gaf. „Dat was ik van plan," antwoordde hij. „Maar er is iets gebeurd, dat mijn plannen wijizigde. Spijt het je zoo me te zien?" glim- lachte hij. -■Lorrie heeft er altijd een hekel aan plot- seling opgeschrikt te worden," merkte Greta zenuwachtig op, terwijl ze moeite deed om hem in een goed humeur te houden. ,,We dachten dat het je geest was, niet Lorrie?" Zij antwoordde niet, stond gehoorzaam op, ging naar de theetafel en sohonk hem een kop thee in. Hij nam die aan en ging naar den domind die in zijn gemakkelijken stoel achterover lag met dien afgetobden moeden blik in zijn oogen, die plants had gemaakt voor de koortsachtige opgewondenheid van de laatste maanden. ,,Voelt u zich beter vanavond?" ,,Ja, ja'antwoordde de oude man, terwijl hij zijn oogen opsloeg en hem aanzag. Het was een wonderlijke blik, men zou. zeggen een blik, samengesteld uit angst en verborgen wantrouiwen. „Ja, veel beter! Kom je uit Londen?" ,,Ja", antwoordde Seymour emstig, „uit Londen. Ik heb juist met mijn vader gespro- ken." Ze zwegen, totdat Greta er aan dacht om te vragen hoe zijn vader het maakte en ze dit haastig deed. ,,Dank je Greta, hij is gezond, maar er zijn zaken, die hem hinderen en vermoeien. Wil je me nog een kop thee geven Lorrie?" Terwijl hij het vroeg keek hij naar haar, maar hij wendde zijn oogen af voor ze opzag. ..'Ik veronderstel," zei de domine, „dat de zaken hem altijd zullen vermoeien en hinde ren!" ,,Bijna altijd, vrees ik," antwoordde Sey mour, „maar nu meer dan ooit. U weet, dat hij een groot contract heeft loopen in Zuid- Frankrijk. Herinner je je nog Lorrie, ik heb het je verteld?" „0 ja," zei Lorrie, met haar gedachten er- gens anders, „een kanaal." ..Neen, een spoorweg", corrigeerde hij vriendelijk. ,,Ja zei Greta haastig, ,,een heel belang- rijke spoorweg. Weet je niet meer, dat Sey mour en jij de route op de kaart hebben uit- gezocht, Lorrie?" ,,Ik herinner er mij niets van," antwoord de Lorrie onversohillig, bijna hautain. „Mis- schien wel, maar ik heb er niets van begre- pen. A lies wat op een kaart lijkt, brengt me onmiddellijk in een staat van totaal idio- tisme." Seymour Melford glimlachte. „Je zult er missohien meer belang in stellen, Lorrie, als ik je vertel, dat ik er heen ga." Ze keek niet alleen geinteresseerd, maar °°k verheugd. Onmiddellijk kwam een blik van vreugde en opluchting in haar oogen, tot zij Greta's verontwaardigd gezicht zag en zij trachtte haar gezicht strak te houden, zoodat haar gevoelens daarop niet meer te lezen waren. „0," zei ze afwezig, terwijl ze haar best uit Nederland zonder vergunning niet toege- staan is. PRIJS OPDRIJVING- EN HAMSTERWET 1939. Blijkens de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake de Prijsopdrijvings- en Hamsterwet 1939 kan de minister van Econo mische Zaken de wenschelijkheid, om van de beschikkingen van de burgemeesters inge- volge de artikelen 6 en 10 van dit wetsont werp beroep open te stellen, niet ondersteu nen. Het groote nut van deze bepalingen is juist gelegen in de preventieve werking van een snel en doortastend optreden. De regeering zal voorschriften kunnen geven met betrekking tot den huurprijs van die roerende goederen, welke in het econo- misch verkeer worden verhuurd. Men denke hier aan motorrijtuigen, rijwielen, meubelen enz. De bepaling is van belang onder meer ten einde ontduiking van de voorschriften in zake den koopprijs te kunnen voorkomen. Het zal van de omstandigheden afhangen, hoever hierbij zal moeten worden gegaan. De minister kan geheel instemmen met de meening dier leden, die van oordeel waren, dat eenige verantwoordelijkheid met betrek king tot de schadeloosstelling aan de ge- meenten die de bepaling ten slotte dienen uit te voeren moet worden gelaten. Indien het gedeelte waarvoor de gemeente kan moe ten opkomen, niet te groot wordt vastgesteld, lijkt daartegen ook geen enkel bezwaar aan- wezig. Voor wat betreft de aanwijzing des deskun- digen, die het bedrag der schadeloosstelling dienen vast te stellen, meent de minister, dat een benoeming door den minister of wel na- mens hem door burgemeester en wethouders voldoenden waarborg voor den persoon van den schatting geeft. Met betrekking tot de controle stelt de mi nister zich voor, dat deze ook bij den verkoo- per zal moeten kunnen plaats hebben, als- mede ten tijde van het vervoer. Over nadere bijzonderheden met betrekking tot de te voe ren controle meent hij echter zich beter hier niet nader uit te laten. Aangeteekend zij nog, dat het bij het inslaan van voorraden in vre- destijd ten zeerste aanbevelipg verdient de desbetreffende koopbriefjes, nota's enz. te bewaren. Zooals de regeering reeds bij andere ge legenheden heeft te kennen gegeven, wenscht 'zij het inslaan van voorraden voordat buiten- gewone omstandigheden zijn ingetreden, niet tegen te gaan. Deze meening berust onder meer op de haars inziens ten deze belangrijke oyerweging, dat in normale tijden de leveran- ciers in de gelegenheid zijn, him goederen- voorraad wederom aan te vullen. DE ZOMERZEGELS 1939. Evenals in vorige jaren zullen ook dezen zomer, en wel gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en met 30 Juni a.s. zomerzegels ver krijgbaar worden gesteld, met een toeslag boven de frankeerwaarde, welke ten goede zal komen voor de helft aan sociale doeleinden (.tuberculose, kankerbestrijding en A.V.O. (Arbeid voor Onvolwaardigen) en voor de helft aan cultureele doeleinden ter tegemoet- koming in den huidigen nood der cultureele werkers. De zegels zijn ook in het verkeer met het buitenland voor frankeering geldig tot en met 31 December 1944, en verschijnen in 5 fran- keerwaarden, n.l. iy2 cent (grijs) met een toeslag van 1 y2 ct.2y2 cent (groen) met een toeslag van 2y2 cent; 3 cent (rood) met een toeslag van 3 cent; 5 cent (groen) met een toeslag van 3 cent; 12y2 cent (blauw) met een toeslag van 3% cent. ■Het 1 y2 centszegel draagt de beeltenis van ,,Thijs Maris" (18391917), een der belang rijkste Nederlandsche schilders, het 2 y2 cents zegel die van zijn tijdgenoot „Anton Mauve' deed om eenige teleurstelling in haar stem te leggen; „waarom ga je, en wanneer?" ,,Mijn vader wil het," zei Seymour ernstig. ,,'Hij heeft het me verscheidene malen drin- gend gevraagd de laatste week, maar ik heb het geweigerd. Vandaag heeft hij me echter een brief gestuurd, die meer lijkt op een be vel dan op een verzoek en dus" zoo zuchtte hij „moet ik wel gaan. Over een week of drie ga ik weg!" en hij staarde naar het vloer- kleed, maar hij keek verstolen naar het bleeke, mooie gezichtje naast hem. ,.Het zal reuzefijn zijn", zei Lorrie „en ik vin'd, dat je te benijden bent. Wie zou niet naar het Zuiden van Frankrijk willen gaan en Engeland en den Oostenwind achter zich laten?" ■,Dat is niet alles wat men achterlaat," ant woordde hij teeder. Neen, zei zij, ,,ook nog rheumatiek, kies- pijn en wintervoeten." Greta pookte zenuwachtig in het vuur. ,,Ik zou alles geven om te kunnen weige- ren, zei Seymour na een pau,ze, waarin hij trachtte het antwoord te verwerken, dat Lor- rie hem gegeven had op zijn liefdesuitingen. ,,Maar ik vrees, dat ik dat niet kan doen. Ik zal je zijn brief voorlezen." Hij nam den brief uit zijn zak en las dien voor. ,,Je ziet, Lorrie, dat hier niet meer tegen op te tornen valt." „Neen, natuurlijk niet!" stemde zij toe met verdachten ernst. ,,Trouwens, waarom zou je niet gaan Het is een prettig reisje." ..Reisje! Ik zal misschien twee of drie maanden weg blijven." Een blik van opluchting en voldoening was maar al te zichtbaar in haar oogen. „Zoo lang," zei ze met een slecht-geslaagde poging om te zuehten. Hij knikte en ze zwe gen een oogenblik. De domine stond op en ging naar de studeerkamer. Greta mompel- de iets van haar werk halen, sloop zachtjes uit de kamer en zoo bleven de twee gelieven" alien. (18381888), schilder van naam, bekend om zijn bijzondere fijngevoelde sehilderingen van landschappen. De beeltenis van Gerard van Swieten" (17901772), de vermaarde Nederlandsche geneeskundige aan het Oostenrijksche hof in de 18e eeuiw is voor het 3 centszegel gekozen, van Swieten was leerling van Boerhave en als zoodanig sluit het zegel met zijn beeltenis aan op het Boerhaavezegel van 1938. Het meest gangbare zegel voor binnen- landsch gebruik, dat van 5 cent, draagt de beeltenis van „Nicolaas Beets" (18141903) theoloog en letterkundige, wiens .Camera Obscura", waarvan in 1839, dus juist 100 jaar geleden, de eerste uitgave verscheen, bij oud en jong bekendheid geniet. Beets schreef dit onvolprezen werk op 25jarigen leeftijd. In verband hiermede is een jeugdportret van hem gekozen. Het 12 y2 centszegel tenslotte voor buiten- landsch brievenverkeer, geeft de beeltenis van „Petrus Stuyvesant", de bekende gouver- neur van Curapao en later van Nieuw-Neder- land (New York) weer, en is gekozen in ver band met de wereldtentoonstelling te New- York). De afmetingen der zegels zijn dezelfde als die van de zomerzegels van vorige jaren. Mevr. Reitsma-Valenga ontwierp de zegels van 1 y2 cent en van 3 cent resp. met de beeltenis van Thijs Maris en Gerard van Swie ten, het 2 y2 centszegel met de beeltenis van Anton Mauve is vervaardigd door S. Hartz, dat van 5 cent (Nicolaas Beets) door Kuno Brinks, terwijl Hub. Levigne de ontwerper is van het 12% centszegel (Fetrus Stuyvesant). De teekeningen zijn door de kunstenaars zelf in staal gegraveerd. STUDIEFONDS VOOR WERK- VERRUTMING. Op instignatie van Prins Bemhard heeft Dr. J. Eijkman, directeur der Amsterdam- sche maatschappij voor jongemannen (A. M. V. J.) te Amsterdam, een groep gevormd van vertegenwoordigers uit het Nederland sche bedrijfsleven, die zich bezig zal houden met de bestudeering van plannen voor de verruiming van de werkgelegenheid hier te lande, als ook met de voorbereiding van en de medewerking bij de uitvoering dezer plan nen in overeenstemming met den gedachten- gang, aangeduid in de memorie van toelich- ting op het wetsontwerp tot verhooging van het 7e hoofdstuk b. der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1939 (verhooging crediet voor werkverruiming) Het ligt hierbij in de bedoeling, speciaal aandacht te wijden aan projecten, welke be- oogen de industrieele outillage van Neder land te verbeteren en aldus blijvend de wel vaart van ons land zullen bevorderen. Na overleg met de regeering, zal voor ge- noemd doel een stichting in het leven worden geroepen, welke den naam Studiefonds voor werkverrruiming zal dragen. Het bestuur der stichting zal als volgt zijn samengesteld: Mr. D. Crena de Jongh, voor- zitter; Ir. W. H. van Leeuwen, vice-voorzit- ter; J. P. J. Asselbergs; Mr. J. W. Beyen; Mr. S. G. Binnerts, secretaris; iGottfr. H. Crone; Ir. M. H. Damme; J. W. Dekker; Mr. D. A. DelpratW. Drees; Dr. J. Eijkman; Dr! F. H. Fentener van Vlissingen; Joan Gelder- man; Ir. F. ,H. E. Gulje; Ir. A. H. Ingen Housz; B. H. M. Lips; Mr. K. P. van der Mandele; W. H. de Monchy; Ir. P. F. S. Otten; A. Pierson; Mr. Dr. L. F. H Regout en P. J. Spoorenberg. Het contact met de stichting zal van de zijde van de regeering onderhouden worden door den directeur-generaal van handel en nij'verheid, Dr. H. M. Hirschfeld. Als directeur der stichting zal optreden Dr. Ir. B. Boelger. Het kantoor van den directeur zal gevestigd zijn te 's-Gravenhage, Be'zuidenhout 41. Spijt het je, beveling?" fluisterde hij zacht, terwijl hij een beetje dichter naar haar toe- schoof. Lorrie's gezichtje stond strak en koud, en ze zorgde, dat ze hem niet aanzag. Natuurlijk spijt het me," zei ze haastig. "De tijd zal gauw voorbij gaan. Je zult je geweldig amuseeren. Het zal daar zomer zijn of bijna zomer en jij zult je in de zon koesteren, terwijl wij huiveren van de kou. Ik vin'd, dat je erg gelukkig bent." ,,'Vind je zei hij zacht. ,,Je vergeet, dat er voor mij nergens zon kan zijn, waar iii niet bent!" •Dat lijkt preeies de titel van een senti- menteel liedje," zei ze. „0 je zult gelukkig genoeg wezen." ,'Er is maar een ding, lievebng, dat me ge- lukkiger zal maken dan welke man op de zei hij, zich' over haar heen- wereld ook", buigend. Lorrie, ik zal gelukkig zijn, als je met me mee wilt gaan; ga je mee?" Hij had de vraag express onverwacht ge steld en haar verbazing kwam hem in het geheel niet vreemd voor. ,,Wat bedoel je?" zei ze. „Hoe zou ik met je mee kunnen gaan?" ,Je zou als mijn vrouw mee kunnen gaan beveling," fluisterde hij. „Je je vrouw! Bedoel je, dat we zou- den trouwen Ze viel zichzelf met een schellen lach in de rede. „Je maakt natuur- lijk gekheid?" ,,1'k spreek werkelijk in ernst. Waarom niet uevehng. Waarom zouden we wach- ten? Je weet hoe bef ik je heb. Je kunt jezelf aan me toevertrouwen. Waarom zou den we niet dadebjk trouwen over veer- tien dagen? We kunnen van de reis dan een deel van onze huwelijksreis maken." Hij deed een stap naar voren om haar hand te nemen, maar ze trok terug en stopte haar handen op haar rug. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 1