SCHUDT UW LEVER WAKKtR Sport Gemengde Eerich.en Burgerlijke Stand TERNEUZEN, 21 APRIL 1939. ONBER ZAKKEN MET GRAAN GERAAKT VOETBAL, DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. SLACHTOFFER VAN OVERVAL GAAT VOORUIT. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. LOOP DER BEVQLKING. SCHEEP V A A RTBE WEG1NG. N.S.B. reeds hiervoren aangaven, zij voorts meegedeeld, dat de anti-rev. partij, die wel is waar in vergelijking met de vorige Kamer- ver'kiezing groote verliezen aan stemmen boekte, toch nergens een Statenzetel verloor en er zelfs 7 winst maakte; zij krijgt 82 leden. De Christelijk Historische Unie komt terug met 63 zetels en heeft er dus 2 gewonnen. De Uberale Staatsipartij die 33 zetels boekte, komt terug met 35 en wint er dus 2. Ook de Chr. Dem. Unie, die 12 zetels verkrijgt, won er 2. De Ft. K. Staaitspartij, die thans ook verboden was met de Kath. Dem. Partij verkreeg 186, waarin een winst van 11 zetels is begrepen. Dezelfde winst maakte ook de Vrij'Zinnig Dem. Bond die van 28 op 39 stijgt De communisten bleven hum 12 zetels be- houden, terwijl de S.D.A.P. die met 124 terug- komt er 2 verloor. De Staatkundig Geref. Partij verloor 3 zetels en ziet slechts 10 barer leden terugkeeren. Verschillende kleine par- tijen, die in de Staten 13 zetels bezetten, zul- len thans slechts met een 6-tal terugkeeren en verliezen er dus 7. De verschuivingen in de partijverhoudingen in de Staten zal ook van invloed izijn op de samenstelling der Eerste Kamer. Zij zal ver- moedelijk tengevolge hebben, dat de fractie der N.S.B. daar terugvalt van 4 op 2. Tenzij partij-afspraken een ander resultant zouden bewerken zal een dier zetels ten deel vallen aan de S.D.A.P. en 1 aan de communisten. Bij een fcusschentijdsche verkiezing verdwenen alle N.S.B.-ers nit de Eerste Kamer. De verkiezingsdienst van het AjN.P, heeft berekend, hoe de samensteling van de Eerste Kamer zou worden, wanneer tusschentijds vodr 1943 de Eerste Kamer zou worden ont- bonden. In groep I Gelderland, Overijssel, Gronin- gen en Drenthe) zou dan op grond van den uitslag der Woensdag gehouden Sftatenver- kieizingein vermoedelijik gekozen kunnen worden R.K. Staatspartij 3 zetels S. D. A. P4 Anti-rev. partij 2 Chr. Hist. Unie 2 Lib. Staatspartij l ze'tel Vrijz. Dem. Bond 1 De N.S.B. zou dan in deze groep haar zetel verliezen, welke aan de S.D.A.P. ten goede zou komen. In groep IV (Zuid-Holand) zouden vermoe- delijk .gekozen kunnen worden: S. D. A. P4 zetels R. K. Staatsipartij 3 Anti-rev. Partij 2 Chr. Hist. Unie 1 zetel Lib. Staatspartij 1 Vrijz. Dem. Bond 1 Ook hier zou de N.S.B. haar zetel verliezen welke ten goede zou komen aan den Vrijz. Dem. Bond. Bovendien zou de R.K. Staatspartij een zetel winnan ten koste van de Chr. Historische Unie. Het staat dus wel vast, dat bij eventueele omtbinding der Eerste Kamer de N.S.B. al haar vier zetels in den Senaat zou verliezen. De uitslag der Statenverkiezing toegepast op een Tlweede Kamerverkiezing. Indien Woensdag gestemd ware voor een verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, dan zou de uitslag als volgt geweest zijn: R. K. Staatspartij 31 zetels S. D. A. P22 Ant-rev. Partij 13 Chr. Hist. Unie 10 Vrijz. Dem. Bond 7 Lib. Staatspartij 6 N. S. B4 Comm. partij Nederland 3 Staatk. Geref. partij 2 Chr. Dem. Unie 2 In dat geval zouden de Chr. Hist. Unie en de Lib. Staatspartij ieder 2 zetels gewonnen hebben en de Vrijz. Dem. Bond 1 zetel. De Anti-rev. Partij zou 4 zetels verloren hebben en de S.D.A.P. 1 zetel. De uitslag in het geheele land. Anti-revOlutionairen 82 zetels winst 7 zetels Chr, Dem. Unie 12 2 Comm. Partij Ned. 12 Chr. Hist. Unie 63 2 Liber. Staatspartij 35 2 Nat. Soc. Beweging 21 verlies 23 R. K. Staatspartij 186 winst 11 S. D. A. P. 124 verlies 2 Staatk. Geref. Partij 10 3 Vrijz. Dem. Bond 39 winst 11 Overige partijen 6 verlies 7 In het geheele land zijn uitgebracht: 4.112.802 stemimetn, tegen in 1937 4.058.077 stemmen en in 1935 3.710.340 stemmen. Hiervan verkregen: De A. R. Partij in: 1939 519.498 stemmen 1937 665.501 1935 421,174 Chr. Detm. Unie: 1939 64.7-88 1937 65.004 1935 67.258 Chr. Hist. Unie 12,63 2,06 405.648 302.829 343.766 Nederland: 132.738 136.026 127.603 1939 1937 1935 Comm. Partij 1939 1937 1935 Lib. Staatsipartij: 1939 256.031 1937 160.260 1935 226.935 Nat. Soc. Beweging: 193i9 159.872 1937 171.137 1935 294,596 R. K. Staatspartij: 1939 1.228.005 1937 1.170.431 1935 1.030.206 S. D. A. P.: 1939 877.897 1937 890.661 1935 782.451 Staatk. Geref. 1939 1937 1935 Partij: 84.643 78.619 93,961 Vrijz. Dem. 1939 1937 1935 Bond: 276.295 239.502 156.206 Overige partijen: 1939 87.387 1937 158.107 1936 166.184 9,86 3,23 6,23 3,89 29,86 21,35 2,06 6,72 2,11 Gisteren begonnen in het pakhuis van den heer M. van der Gouwe opgestapelde zakken graan te verschuiven. Een zoon van den heer Van der Gouwe geraakte daaronder en toen men hem bevrijd had en geneeskundige hulp was imgeroepen achtte Dr. Stevens opneming in het ziekenhuis noodzakelijk. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 9 tot en met 15 April kwamen in onze provincie 2 gevallen van rood- vonk voor, nl. een in ieder der gemeenten 's-Gravenpolder en St. Maartensdijk. BELASTEVG NAAR INKOMEN EN VERMOGEN. ODe Rijksontvaniger verzoekt ons te berich- ten, dat voor 1 Med a.s. moeten zijn voldaan de aanslagen Inkomsten- en Vermogens- belasting, welke zijn gedateerd vdor 1 Dec. 1938. LUXOR-THEATER. „Duister Sjanghai". De meedoogenlooze oorlog die momenteel op het Ghineesche grondgebied wordt uitge- vochten, vormt den felbewogen achtergrond van deze film, die zoodoende een staag stij- gende spanning paart aan een schrijnende actualiteit. Met onmiskenbaar talent heeft de regisseur Eugene Forde de hevige ner- vositeit en den vertwijfelden angst van de vluchtende bewoners van de Chineezenwijk en de Internationale concessies van Shanghai he- nut om zijn scenario, dat toch reeds rijk was aan boeiende situaties, een sensationeele om- lijsting te geven. Deze omlij sting, en daarmede ook de gan- sdhe film, ibereikt haar hoogtepunt in het allesvernietigende bombardement van de Chi neezenwijk. Vluchtelingen-massa's, die in waanzinnige paniekstemming de afgrijselijke hel van brandende puinihoopen en instortende huizen trachten te ontvluchten; dood en ver- derf zaaiende bommenwerpersRoode Kruis- menschen die handen te kort komen om de talrijke gewonden te helpen, dat alles heeft Forde met verbluffend raffinement geensce- neerd, zoodoende deze film makend tot een verbijsterende werkelijkheid. De inhoud van ..Duister Shanghai" hangt met de oorlogsgebeurtenissen ten nauwste samen. „Daar waar mijn Sarie woon". ■De in Engeland zoo populaire zangeres en cabaret-artiste Gracie Fields wordt ons ge- presenteerd in een film, welke haar onge- twijfeld het best tot haar recht doet komen. Deze film is bovendien typisch Engelsch van bomw en karakter. Maar dan is hier niet be- doeld het Engelsch van de upper ten. Neen, hetgeen het vol'k in Engeland apprecieert, werd er ten voile uitgebuit, een hrok volks- humor van een genre, dat het niet zoekt in spitsvondige tegenstelhngen en recht op den man af.gaat, zonder intusschen ooit vulgair te worden. Hoezeer in deze film het grove en banale een gemakkelijk middel tot succes zou zijn geweest, laat reeds de handeling vermoeden, Gracie Fields is een cabaretzangeres, die moet zorgen voor een reus van een man met hersens als een garnaal en voor een verweesd neefje, dat steeds aarzelt tusschen een ge- negenheid voor den krachtpatser en een niet minder oprechte genegenheid voor zijn pleeg- moeder. Deze drie eenvoudige karakters raken steeds weer in inoeilijkheden. De reus, ge- speeld door Victor MaeLaglen, loopt alsmaar met plannen rond om met een slag rijk te worden en hij wordt aldus telkens weer het slachtoffer van handige oplichters. 'Hij ver- speelt dan het door Gracie zoo zuu,r verdien- de geld. Ten slotte besluiten ze, naar Enge land terug te keeren. Ze gaan te Melbourne in Australie scheep naar „home" ofwel Enge land. Maar de reus heeft zich nog eens laten i bezwendelen en voor de helft van het geld voor den overtocht aandeelen gekocht in een Zuid-Afrikaansche goudmijn. Gracie is dol, wanneer ze te Kaapstad aan land moeten gaan. Het drietal trekt naar Johannesburg en komt daar tot de ontdek- king, dat de aandeelen waardeloos zijn. Gracie gaat dan zingen in een goudgraverstingel- tangel, terwijl de reus na een vechtpartij in de gevangenis terecht komt. De eigenaar van den tingeltangel heeft veel met Gracie op en als de reus onverbeter- lijk blijkt, meent Gracie hem te moeten laten schieten. Het jochie kiest zijn partij. De reus wordt als bokser getraind. Als z'n tegen- stander hem bont en blauw slaat, komt Grade's liefde weer boven en er vindt een gelukkige hereeniging plaats en het drietal neemt deel aan een goldrush". Zoo eindigt de film, waarin flink gevochten wordt. De boksmatch is er een uit den tijd, toen de bok- sers nog met de bloote vuist vochten. Reeds deze match moet voor het sportlievende En- gelsche publiek al een attractie zijn. Maar ook voor ons valt er veel te genieten. De film is van een zeldzame evenwichtigheid en vol genoeglijke scenes. Ja Mevrouw, 't is niet te g'looven, Maar toch is het eerlijk waar: Wollen deken koud Persilsop Spoelen scheut azijn en klaar. Daarna ziet U, dat Uw deken Weer een ec'hte deken is: Net als nieuw, zoo lekker wollig, Zacht en soepel, en zoo frisch! Clinge Doorenbos. NEDERLAND—BELGIe. Thans is het de beurt aan het Nederlandsch elftal om haar Belgische collega welkom te heeten, hetgeen ditmaal te Amsterdam zal plaats vinden in het Olympisch Stadion en als steeds staat deze wedstrijd in het midden- punt der helangsteUing, want van alle inter- nationale ontmoetingen is die tegen het Bel- gisch elftal wel de meest belangs-telling trek- kende. Zoo zal de hoofdstad dien dag bezocht worden door duizenden en duizenden voetbal- liefhebbers uit geheel Nederland, die niet gaame dezen wedstrijd zouden willen missen, want men weet reeds bij voorbaat, dat het een fellen strij'd zal worden tusschen twee ploegen, die aan elkaar gewaagd zijn en waarvan de uitslag nimmer met eenige zeker- heid te voorspellen valt. Te Antwerpen wist het Belgisch elftal in een meer spannenden dan mooien Srtrijd met 54 te winnen van de Nederlandsche ploeg en zeer zeker zal ons nationaal elftal het zich tot een eer rekenen om ditmaal de overwinning te behalen. Door de zorgen van de AVRO zal de heer Hollander op zijn bekende wijze voor het oog- getuige-verslag zorgen en kunnen ook zij, die niet in de gelegenheid zijn de Stadionpoorten binnen te treden, toch het verloop van deze belangrijke ontmoeting op den voet volgen. ZEE UWSOHE VOETBALBOND. le klasse C. Slechts drie wedstrijden staan voor deze week op het programma, dat als eerste ver- meld de ontmoeting Sluis'kil 2—Ria, dus twee ploegen die tot nu toe vrijwel gelijke resulta- ten hebben bereikt en voor de eerste maal tegen elkaar uitkomen. Het feit, dat Sluiskil 2 een gemiddelde heeft van 1.07 en Ria van 1.08, doet ons van eenige voorspelling over den vermoedelijken uitslag onthouden. Axel 2 krijgt een kansje om zich te wreken op den te Boschkapelle geleden nederlaag, die niet voor de poes was, want het werd daar niet minder dan 8—0. Voor BKW komt het er eehter op aan om te zorgen, dat de Axel- sche reserves geen roet in het eten gooit, want dat zou onherroepelijk een einde maken aan haar nog zeer behoorlijke kans om uit- eindelijk nog met Hontenisse tot een beslis- singswedstrijd te kunnen komen. Zoo gezien, mag men verwachten, dat HEW te Axel zich weer de meerdere zal weten te toonen, al zal het zeer zeker met een veel bescheidener ver- schil zijn. Terneuzen 3 ontvangt Philippine, waarmede reeds eenmaal de pun-ten werdeii gedeeld, doch met welk resultaat thans de thuisclub wel geen genoegen zal nemen. 2e klasse B. Het vierde elftal van Terneuzen krijgt tegenover zich het zwakke reserve-elftal van Ria en evenals bij de vorige ontmoeting, zul- len de jeugdige rood-zwarten er wel voor zor gen, dat de beide punten aan haar zullen wor den uitgereikt. Axel 3 zal partij hebben te- geven tegen BKsW 2, hetgeen voor de thuis- spelende ploeg wel geen moeilijkheden zal be- zorgen. 'Hoek stevent onvervaard op haar promotie af en ditmaal zal het reserve-elftal van Hontenisse er aan moeten gelooven, al- hoewel Hoek het destijds te Hontenisse lang niet gemakkelijk heeft gehad en het slechts tot 0—1 overwinning wist te brengen, maar ook kleine overwinningen geven volledig re sultaat. Het reserve-elftal van SVO moet kampen tegen de Hulstersc-he reserves, die ofschoon zij dit seizoen haar kansen hebben verspeeld, toch wel zull-en trachten met een overwinning naar huis terug te keeren, waar- op zij ook wel zullen mogen rekenen. Het derde elftal van Sluiskil werd destijds met 1—0 door het reserve-elftal van de Corn Boys er onder gehouden; het is dus geenszins te verwonderen, dat Sluiskil 3 met de gedachte rondloopt om hierop revanche te nemen, doch of haar dit inderdaad gelu'kken zal, moet worden afgewacht. Donderdagmiddag is de 85-jarige P. de Bruyn op den Tegelschenweg- te Venlo hij het oversteken door een vrachtauto uit Valkens- waard, bestuurd door F. v. -D., gegrepen en tegen den grond gesmakt. Het slachtoffer bleef bewusteloos liggen en is enkele minuten daarna overl-eden. De vrachtauto werd in b-eslag genomen, doch later weer vrij gegeven. Het lij-k is naar het St. Jozefsziekenhuis te Venllo vervoerd. Te Zaandam is Donderdagmiddag in de dru/kte op de Wilhelminasluis eeh wielrijdster, die haar 3-jarig doch-tertje achter op de fiets meevoerde, komen te vallen, toen juist van den tegenovergestelden kant een auto nade-rde. Het kind dat nog met de beentjes in het fiets- mandje bleef hang-en werd overreden en op slag gedood. KIND IN TOBBE KOKEND WATER GEVALLEN EN OVERLEDEN. Op de hoerderij Langehosc-h aan d-en Koo- gerweg in Den Burg (Texel), is Donderdag middag het driejarige zoontje van de familie van Heerwaarden bij het spelen in een tobbe met kokend water gevallen. Onmiddellij-k na het onge'luk werd het kind naar het ziekenhuis in Den Helder vervoerd, waar het laan zijn verwonding-en is overleden! De toestand van de oude vrouw te Holten, die eenigen tijd geleden bij een roofoverval ernstig gewond werd, terwijl haar 73-jarige echtgenoot vermoord werd, is bevredigend. Verwaoht wordt, dat zij- er weer geheel boven op zal komen. Dinsda-g is zij in het St. Jozef- ziekenhuis te Deventer voorloopig verhoord. Haar mededeelingen zijn reeds heel wat positiever dan -oorspronkelijk het geval was. Zij meent thans den kleinste van het twee- tal bij confrontatie te -kunnen he-rikennen. Het is nu wel duidelij-k, dat toen deze man zijn moordend wehk beging, de grootste van de twee steeds voo-r de lamp ging staan, om herkennipg onmogelij-k te maken. Onder leiding van het parket te Almelo on- derzoekt de politie talrijke gegevens, die eeh ter nog geen van alle geleid hebben tot op- sporing van de daders van den laffen overval. ZUID-AFRIKA BEZIT THANS 40.000 STRUISVOGELS. Zuid-Afrika bezit heden ten dage, volgens een Reuterbericht aan „De Telegraaf", 40.205 struisvogels, die zich alle in handen van Europeanen bevinden, naar blijkt uit de telling van den veestapel, die in Augustus van het vorig jaar op last der regeering gehouden is en waarvan de uitkomsten thans gepubliceerd zijn. De runderstapel telt 11.183.033 stuks, voor het grootste deel 6.196.760 stuks in het bezit van blanken. De inheemsrihen, die in reservaten gevestigd zijn, hebben 3.629.944 koeien in eigendom en de inheemschen, die op de farms van blanken wonen 1.361.329. Heft aantal paarden in de Unie- is veel en veel kleiner; het hedraagt 750.526 (blanken 404.539). De ezels zijn talrijker: zij, halen meer dan 800.000. Voorts zijn er nog een goede 125.000 muilezels. De varkens naderen het milldoen, maar het dier, dat verreweg het talrij-kst is in de Unie, is het schaap,, dat er maar liefst in 40 mil- lioen exemplaren rondloopt, waarvan 35 mil- lioen woldragers. Van de 5 millioen angora- geiten -be-zitten de inheemschen heft Ieeuwen- aandeel. DE WOLGA WORDT UITGEDIEPT. Euro-pa's langste rivier, de Wolga, zal over de voile lengte van drieduizend kilometer tus schen Moskou en Astrakan via Gorky en Ry binsk tot een diepte van twee en een halve meter worden uitgebaggerd. De Wolga is de foelangrijkste waterweg in de Sowjet-Unie en houdt de verbinding tot stand tusschen Mos kou via het Moskou-Wolga-kanaal en Lenin grad via de Maryinsk-kanalen met de belang- rijikste Russische centra van grondstoffen. De waterweg is echter ondiep geworden en zijn diepte is tusschen de steden Gorky en Rybinsk niet veel meer dan drie voet, zoodat het scheepvaartvenkeer er thans betrek-kelijk gering is. Wanneer de baggerwerken echter voltooid zijn, zal de Wolga het goedkoopste en snelste middel van vervoer zijn van groote hoeveel- heden vrachtgoederen en zullen de spoor- wegen eenigszins ontlast worden. Dan zal de toevoer van .graan, steen-kool, bout, petroleum- producten, zout, visch en bouwmateriaal naar Moskou en Leningrad te water geschieden en zal het vervoer van petroleum uit het gebied van de Kaspische -zee en van katoen uit Mid den Azie en Transkaukasie aanzienlijk uitge- breid kunnen worden. Het zal tevens mogelij-k zijn de verschil lende soorten vaartuigen te verminderen, ten- einde meer concentratie van de geheele Wolga-vrachtvloot te venkrijgen. In dat ge val zouden alle schepen gebruikt kunnen wor den om des zomers hout, steenkool en petro leum en in den herfst graan te vervo-eren KAMPONGVEETE. Dezer dagen werd een 'bewoner van kam- pong Hoetalamboe, Koeria Hoetainbaroe door een Batak vermoord, aldus de correspondent te Padangsidempoean van de Deli Crt. Reeds twee jaren duurde de ruzie, die ver- moorde en dader hadden. Deze werd ver- oorzaakt door een klapperboom, waarvan de beide heethoofden elkaar het eigendom betwistten. De broer van den dader werd reeds eerder wegens een aanslag op den ver- moorde gestraft. Zes maanden later werd de verslagene door de magistraat te Padang sidempoean veroordeeld, terwijl nadien nog- maals de hroer van den dader werd gestraft. Niets hielp echter. De oneenigheid was zoo- danig, dat deze voortdurend in hevigheid t-oe- nam. Voor den vierden keer werd de zaak voor het gerecht gebracht. Toen n.l. doordat de vermoorde den dader op den openbaren weg een klap in het gezicht gaf. Deze, daarop wederom in woede ontstoken en met wraak- gevoelens rondloopend, begaf zich huiswaarts, om zijn pisau blati te halen en zijn aanvaller daarmee te dooden. T-huis vertelde hij nog aan zijn broer wat hij in zijn schild voerde en vroeg of deze hem bij het uitvoeren van de daad behulpzaam wilde zijn. De breeder, eveneens nog met wraakplannen rondloopend^ was hiertoe direct ibereid. De verslagene was ondertusschen naar de missigit gegaan, alwaar hij door de moord- lustigen werd aangetroffen. Bij het zien van deze pers-onen onderbrak de vermoorde de godsdienstoefening en vluchtte de bergen in, achterna gezet door de gehroeders. Een van hen wist met een omweg voor de vluchteling te komen en nu werd deze teruggedrev#n naar de missigit. Daar in de buurt werd hij door den ander aangevallen, waarop een hevige steekpartij ontstond. Het slachtoffer bekwam ernstige verwon- dingen en overleed in het ziekenhuis. De beide aanvallers sloegen op de vlucht, doch werden later door de politie achterhaald, STADSGEWOEL HlNDERT DE ASTRONOMEN. De talrijke schoorsteenen en het telle elec- trische licht in Greenwich hebben er toe ge leid, dat de beroemde sterrenwacht, waarnaar de wereld haar klokken regelt, verhuizen zal. De historische sterrenwacht in de o-oste- lijke voorstad van Londen Greenwich heeft verhuizingszorgen. 260 jaren hebben de astronomen hier hun plichten getrouwelijk vervuld. -Sinds de meridiaan, die over Green wich loopt, door alle cultuurvolken als nul- meridiaan gerespecteerd wordt, regelt Green wich's sterrenwacht de tijdindeeling der wereld. Nu hebben fabrieken, die als padde- stoelen uit den grond geschoten zijn, het leven der Koninklijke sterrenwacht vergald. Schoorsteenen verontreinigen dag en nacht de lucht en maken den astronomen het ohser- veeren van den hemel moeilijk. Zelfs het electrische licht der straatlantaarns hindert de astronomen, zoodat zij besloten zijn, met al hun instrumenten, tabellen en boeken te verhuizen. Zullen de vol'ken ook na de verhuizing hun horloges naar de -observaties der Greenwicher astronomen regelen? Het is volstrekt niet zeker, dat de nieuwe sterrenwacht eveneens nauwkeuriger zal liggen op de denkbeeldige lijn, die de wereld als nujmeridiaan aanneemt. De sterrenwacht van Greenwich heeft overi- gens lang niet altijd aan de wereld den tijd kunnen dicteeren. Vroeger rekende men dik- wijls naar den meridiaan van Ferro, een klein eiland in den Canarisehen archipel. Toen de Franschen nog de grootste rol in de wereld speelden, gold ook de meridiaan, dus de denk beeldige verbindingslijn tusschen N-oord- en Zuidpool, waarop de stad Parijs ligt, als nul- meridiaan. Eerst toen Engeland een leidende positie in de scheepvaart ging innemen, be- haalde Greenwich de overwinning op de con- currienten. Waar de beroemde Greenwicher sterren wacht zal komen te liggen, staat zooals reeds gezegd op het oogenblik nog niet vast. Mis- schien krijgen de inwoners van het plaatsje Peacehaven aan de zuidkust van Engeland, in het graafschap Sussex, nu toch hun zin. Zij vestigen er sinds langeren tijd de aan- dacht op, dat Peacehaven nauwkeurig op den nul-meridiaan ligt. Een sterrenwacht op deze plaats zou groote voordeelen kunnen trekken uit de heldere zeelucht. DE OUDSTE FRANCAISE GESTORVEN. De oudste bewoonster van Frankrijk ,mevr. Ducassou, is gestorven, 108 jaar oud. Enkele weken geleden is van haar gesproken bij den dood van een ander oudje, mevrouw de Saint- Opportune, die voor dezen titel in aanmer- king scheen te komen, maar eenige weken na de thans -overledene geboren was. Toen werd ook gemeld, dat zij met elkander in briefwisseling stonden ter uitwisseling van indrukken en om elkander van raad te die- nen ter bescherming tegen de kuren van het weer. Mevr. Ducassou woonde in de buurt van Toulouse en haar man had gediend aan boord van het fregat La belle poule, dat de asch van Napoleon van Sint Helena naar Frankrijk vervoerde. OP ZOEK NAAR DE „KRUGER- MILLIOENEN". Qpnieuw zal, volgens de Midd. Crt., een paging worden ondernomen om de ,,Kruger- millioenen", een goudschat, welke Paul Kru- ger in Zuid-Afrika achterliet, toen hij naar Europa ging, op te sporen. De drie gehroeders De Wet uit Bredasdorp in de Kaapiprovincie hebben tot den staats- secretaris voor financien de vraag gerich-t, of eenige volmacht van den staat noodig is om een onderzoefk in te stellen naar de geheim- zinnige millioenen, en hoe de regeering staat tegenover een eventueel vinden van deze goudschat. Gedurende eenige jaren hebben de De Wets, die thans de nieuwe poging zullen wagen,, een Basuto in dienst, geheeten James Williams, Iederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in ¥w ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom ran gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het )ederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopL Uw jchaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el- tendig en ziet alles somber in. De. laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U noet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een iter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel it zun. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen fm de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Uever- pilletjes bij apothekers en drogisten. f. 0.75. die verklaart op 20-jarigen leeftijd in dienst te zijn geweest van den hoe-renleider generaal Gronje. Tijdens den Zuid-Afrikaanschen oor log moest hij. een ossenwagen besturen, waar op geld en waardevolle artikelen uit het huis van president Kruger te Pretoria geladen waren. De wagen werd gereden naar een plek tusschen Pretoria en Pietersiburg in Noord- Transvaal. Williams was hier reeds eerder geweest met generaal De Wet en eenige man- schappen. Zij hadden toen bevel gekregen kui- len te graven. Bij deze gelegenheid waren de generaals Cronje en De Wet aanwezig met een wagen, waarachter een tweewieli-ge schot- sche kar gespannen was. Toen zij in de ibuurt van het afgegraven gedeelte kwamen, werden twee ossen gespan nen voor de kar en fhielipen inhoorlingen met het overbrengen van den inhoud der wagens naar de kar. De twee generaals vertrokken met de last naar de kuilen, terwijl al de andere aanwezigen in tegenovergestelde richting weg- reden om de ossen te laten grazen. Na eenigen tijd keerden Cronje en De Wet terug de kar was leeg. Men laadde haar op met brandhout en keerde terug naar Pretoria. Aldus het reliaas van den inboorling Wil liams, die de gehroeders De Wet ervaTn ver- zeikert hen naar de plaats van hestemming te kunnen brengen. Hoe wel reeds verschillende malen koorts- achtig gezocht is naar de .Kruger millioenen" in verschillende deelen van Zuid-Afrika, heeft men nog geen belangrijke vondst gedaan. Blj een gelegenheid werden te Boshoff in den Vrijstaat eenige Kruger-goudstukken gevon- den. De meest geziene schuilplaatsen voor het goud waren altijd Madhadadorp, Pilgrims. Rest, Barberton en Nelspruit, alien geieger in Oost-Transvaal, doch men heeft ook ge zocht in de omgevinig van Komatipoort, in het Kruger nati-onale park, in Wonderboom, nabij Pretoria, Germiston, Middeltourg, Lydenbui-g, Heidelberg, Christiana, Witpoortje Falls, en in tallooze andere plaatsen in de omgeving van Johannesburg en Pretoria. MAN WILDE STEMBILJET NIET AFGEVEN. In een schoollokaal in de nieuwe Looiers- straat te Amsterdam deed zich Woensdag een kort incident voor, veroorzaalkt door iemand, van wie izoo als de politie mededeelde iets dergelijks verwacht kon worden. De man, een ongeveer 28-jarig persoon, leverde zijn oproapkaart in en ontving daar- voor in de pllaats zijn stemibiijet. Tot zoover liep alles dus normaal. Maar daarna deed hij niet wat des kiezers plicht is. Hij. ging niet naar een hokj-e 'doch hij. voelde zich geroepen voor de tafel van den voorzitter een demon- stratie te geven. De man ontvouwde zijn stembi-ljet en sprak daarbij met luider steni- „Daar heb ik geen behoefte aan", daarop stak hij het biljet in zijn zak en wenschte niet qp het voorstel van den voorzitter, het biljet af te geven, in te gaan. De demonstrant, die zich met het biljet wilde verwijderen, werd aangehouden door een agent in burger, die in het stemiokaal aan wezig was, en overgebracht naar het bureau Stadhoudersikadewaar proces-veribaal wegens overtreding van de kieswet werd opgemaakt. SAS VAN GENT. In de week van 9 tot en met 15 April heeft zich in deze gemeente gevestigd: F. C. Suurmeijer, zonder beroep, van Rot terdam. Vertrolkken: M. Dmnez, dienstbode, naar Terneuzen. L. J. C. van de Velde, spoorwegheambte naar Hulst. C. L- Engelen, zonder beroep, naar Ukkai. R. C. van Nieulande, dienstbode, naar Zuiddorpe. SAS VAN GENT. Huw elijks- aangif ten13 April. Robert Theophilus Verstraete, oud 23 j. en Ivonna Adrienne Wauters. Huwelij.ks-voltrekkingen. 11 April. Emiei Maria Herman Van der Veken, oud 25 j. ea Coleta Ludovica Engelen, oud 27 j. Van Sluiskil: 19 April. Zweedsch s.s. TOR- STEN, 1234, cokes, Norkoping; Belg ss HENRI GEIRLINGER, 1219, stukg., Nantes. Voor Sas van GentGent: 21 April. Eng. s.s. iPANDION, 1944, stukg., Antwerpen. Voor Zelzate: 20 April. Duitsch s.s, LUCY BSSBERGER881, koolteer, Londen. Voor Gent; 1.9 April. Ned. m.s. OOST- VLAANDEREN, 421, ledig, Ipswich; Eng. ss. ESKWOOD, 791, ledig, ,Southam|pton; Belg. s.s. YVONNE, 712, pekkolen, Goole; Belg. m.s. MAROEL, 542, pekkolen, Goole. 20 April. Eng. s.s. BROOMLANDS, 518, ledig, Antwerpen; Nederl. m.s. WEGA, 200, ledig, GravelineisZweedsch s.s. LEONAR- DIA, H583, pyriet, Pomaron; Eng. s.s. ALGOL, 1566, kolen, Boston; Eng. m.s, C5REOFTELB. 838, teerolie, New-Castle; Eng. s.s. WHTTE- TGFT, 88:3, pekkolen, Goole; Deensch s.si. SOPHIE, 945, steenen, Lyisekil; Ital. m.s. PROBITAS, 5084, pyriet, Huelva; Deensch sis. LISE, 1478, ikolen, Dantzig; Eng. s.s. ORTO LAN, 489, stukg., Londen. 21 April. Eng. s.s. TADORNA, 1947, stukg., Antwerpen.; Russ. s.s. IJURA, 2815, stukg.. Moermansk; Etog. s.s. THE MONARCH, 824, pekkolen, Workinton. Van Gent: 1,9 April. Fransch s.s. P. L. M 15, 3754, kolen, Nantes; Eng. m.s. ALOUET- TE, 276, stukg., Londen. 20 April. Duitsch s.s. VICTOR, 777, ijz<ft\ Stettin; Noorsch s.s. 'SARPFOS'S, 1493, ledig. Frederi-kstad; Zweedsch s.s. KA'RIN, 1489, cokes, Gothenborg; Belg. m.s. MAROEL, 542 sltukg., Goole. 21 April. Eng. s.s. ALGOL, 1566, ledig, Boston; Eng. s.s. YEWCROFT, 827, oudijzer Grangemouth; Zweedsch s.s. LEONARDIA. 1583, ledig, New-Castle; Eng. s.s. SERULA 1600, stukg., Ellemeer Porth.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 8