Sport Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten Advertentien VOETBAL v.—t. WIELRENNEN. HOCKEY. WEERBERICHT. NA DE BOODSCHAP VAN ROOSEVELT. LOOP DER BEVOLKING VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. aardappelen. JENNIE Johannes Franciscus Heijens, CORNELIS RIEMENS, bedragen verdachte had geind voor die N.V. en ter afdoe-ning aan die N.V. en a-ldus al thans andlers dan door misdrijf onder zich had wederrechtelijk zich heeft toegeeigend. De getuige, Huijissen, direclteur deir N.V. MamnaertGeers te Terneuzen, verklaarde, dat verdachte in de maand December van het vorige jaar is geikomen met een verzoek of hij voor reclame in de autobus mocht zorgen. Hij liet daarbij een geheele pak adhaesiebetui- gingen zien. De affiches in de bus zouden hem ongeveer 150 per jaar kunnen op- leveren. De afspraak was, dat eerst het geld zou worden gedeponeerd en dan zou de reclame in de bus worden opgehangen, en ales moest voor 15 Januari 1939 zijn betaald. Eind Januari bleek echter, dat er nog niets was betaald, en e,r waren intussehen menschen die aan verdachte voor reclame hadden betaald. Getuige is toen de gedupeer.de menschen toch ter will© geweest en heeft alsnog de reclame doen ophangen, in het vertrouwen dat die reclame ook het volgend' jaar besten- digd zou worden. De rechter Mr. Muller vraagt o.m. aan get. of verdachte opmenkingen had gemaakt over redactie, en of de woonden pachten of ver- pachten door get. of verdachte zijn gebruikt, welke vraag door get. ontken-nend wordt be- antwoord. Een1 drietal volgende getuigen geven inlich- tingen betreffende de betaalde bedragen aan verdachte voor de reclame. Verdachte door den President ondervraagd, erkent van H. een brief te hebben gehad, waarom hij vroeg deze te kunnen toonen aan de menschen dat hij verdachte, dte geheele ruinate had -gehuurd. Verdachte ontkent ech ter dat er afgesproken was, dat er uitedndte- lijik 15 Januari zou moeten zijn betaald. Dit zou volgens verdachte 15 Juli zijn. Op een vraag van den President, geeft verdachte toe dat hij in totaal ongeveer 118 heeft ontvan- gen en ongeveer frs. 600. Verdachte z-egt, dat het thans zijn bedoeling nog is om H. te betalen, dat de President de opmerking ont- lokt dat H. daarop wel niet erg ge-rust zal zijn. Vervolgens wordt verdachte onder het oog gebracht, dat het klachten tegen hem regent uit alle deelen van Zeeland. De Officier van Justdtie requisitoir nemen- de. zegt, dat het z.i. vast staat, dat er geen sprake is geweest, dat verdachte de geheele ruimte zou hebben gepacht. Onjuist is ook de bewering van verdachte, dat hij. eerst op 15 Juli 1939 zou mogen betalen. Volgens den Officier, staat het misdrijf van „verduistering" aan alle kanten vast. Komende tot bespreking der strafmaat, dan dient in aanmerking te worden genomen, dat verdachte zich „uitgever" noemt, wat dan moet worden verstaan als uitgever „van eens anders geld". Verdachte sohermt met tevredenheidsbetui- gingen, maar de Officier is in het ibezit van wel een paar honderd ontevredenbeidsbetuii- gingen. Verdachte heeft, volgens de Officier, onge veer 1000 ontvangen, tracteerde veel, lustte er zelf ook graag een en vertrok nog met achterlatinig van een schuld van ongeveer 650. Met dit alles, is de Officier van meening, dat hiermede bij de strafmaat rekening moet worden gehouden. De Officier eischt 1 jaar gevangenisstraf, zonder aftrek en met bevel tot onmiddellijke gevangenneming. I>e verdediger van verdachte Mr. H. C. J, Zaaijer, advocaat te Goes, zegt dat in deze geheele zaak een civiel geschil zit, tusschen verdachte en Hudjssen. Pleiter ziet er geen enkel bezwaar in dat verdachte de geheele ruimte huurde, maar dat hij betalen moest naar rato en ruimte in ge- bruik zou worden genomen. De brief van H. bewijst meer in het voor- deel van de stelldngen van verdachte, dan die van H. Verdachte had geen vrij reizen in de bus, wat aantoont, dat verdachte wel degelijk de reolameruimte had gehuurd, want ware hij las'thebher geweest van de N.V., dan zou het toch voor de hand hebben gelegen, dat B. vrij reizen zou hebben gehad. De N.V. zegt zelf niets met de reclamehuurders te maken te hebben. Ook daarui.t volgt dat verdachte de geheele ruimte huurde. Verdachte was geen lasthebber van de N.V. en hij had dus ook geen gelden van de N.V. onder zijn berusting, dus kon hij. ook geen gelden van dte N.V. verduisteren. Volgens pleiter is de eisch van .1 jaar ge vangenisstraf zonder aftrek veel en veel te h-oog. Het gaat hier om een bedrag van 150. De eisch is'gebaseerd op feiten, die heelemaal buiten de telastelegging om gaan. Pleiter vraagt vrijspraak en onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte. Nadat de Rechtbank in Raadkamer was geweest, werd de invrijheidstelling geweigerd en de gevangenneming tegen verdachte ver- leend. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. NBCAchilles 3—4 DWSAjax 1—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. DWIS 3 1 2 4 5—4 Ajax 2 1 1 3 4—1 NBC 2 1 1 2 6—6 Achilles 3 1 2 2 5—8 Eindhoven 2 1 1 1 45 le klasse afd. rr. RFC't Gooi 0—3 Afdeeling TV. Promotiecompetitie 2e klasse. E8eijerheideLimburgia gsp. gew. gel. verl. pnt. 1 1 1 1 1 1 Limburgia Bleijerheide Helmond Middelburg 2e klasse A. MMdelburg—iRBC (besliss.wedstr.) TSCVlissingen Middelburg RBC TSC De Zeeuwen Zeelandia Vlissingen ROS De Baronie Goes Breda BreskensTerneuzen Tern. BoysSluiskil Corn BoysHoofdplaat 2—2 doelp. v.t. 2—2 2—2 gsp. gew. gel. verl. pnt. 19 13 4 2 30 19 11 6 2 28 18' 8 5 5 21 18 7 6 5 20 18 9 2 7 20 18 9 1 8 19 18 7 4 7 18 18 4 6 8 14 18 3 3 12 9 18 1 1 16 3 3e klasse A. 3—2 4—3 doelp. v.—t. 59—27 51—23 57—37 52—48 37—43 5364 45—58 46—52 3362 31—76 5—1 3—4 2—4 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t, Breskens 20 19 r 1 38 105—23 Terneuzen 2-0 18 1 2 35 100—25 Axel 20 13 2 5 28 7245 Sluiskil 20 l'l 2 7 24 58—37 Hoofdplaat 19 7 4 8 18 59—57 Oostburg 17 7 2 8 16 27—47 IJzendijke 19 7 2 10 16 39—60 Tern. Boys 19 4 3 12 11 37—83 Bieryliet 19 5 1 13 11 30—55 Hulst 19 5 14 10 32—70 Com Boys 18 1 1 16 3 19—78 3e klasse B. Terneuzen 2- -Eiland Boys 2—4 doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.t. Vlissingen 2 16 15 1 31 67—17 Eiland Boys 17 IB 2 3 26 57—30 Burgh 17 9 3 5 19 44 31 De Zeeuwen 2 18 8 2 8 18 47—45 Terneuzen 2 15 3 5 17 48—27 Middelburg 2 16 6 4 6 16 36—36 EMM 18 5 3 10 13 29—57 Goes 2 18 4 4 10 12 3347 Goesche Boys 16 2 2 12 6 22—63 Zeelandia 2 14 1 2 11 4 20—50 Burgh twee winstpunten -in mindering wegens niet opk. wedstr. Eil. BoysBurgh. le klasse Afd. V. LeeuwardenVelocitas 3l DE WEDSTRIJDEN. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. NEC, dat de vorige week zoo goed van wal gestoken was, door Eindhoven een nederlaag toe te brengen, moest nu zoowaar in eigen huis de punten afstaan aan Achilles. De As- senaren hebben daardoor bewezen, dat zij er steeds beter inkomen en het zal hen ongetwij- feld moed geven voor de nog komende ont- moetingen. Bij de rust had NEC een 31 voorspromg, maar deze was toch nog te wei- nig om ook maar teen punt te behalen, want Achilles liep daarna mooi in en bij het einde had zij zelfs met 3T-4 de voile buit zich eigen gemaakt. Een zeer spannende strijd had te Amster dam plaats tusschen DiWiS ,i Ajax, de twee ploegen, die de beste kans maken op den titel, waarbij de laatste een tikje beter wordt aangeslagen. Het is begrijpelijk, dat voor deze plaatselijke ontmoeting zeer groote belang- stelling was. Tenslotte hebben alien evenveel reden tot juichen gekregen, want met 11 werd de koek gedeeld. Bij de rust was de stand 01 voor Ajax. Afdeeling IV. Promotiecompetitie 2e klasse. De eerste slag voor een plaats in de le klasse is geleverd en hierbij had Bleijerheide tot taak zich Limburgia van het lijf te hou- den, waar zij ook wel toe in staat werd ge- acht. Het is echter toch eenigszins anders ge- ioopen; wel werd het voor de degradatiecan- didaten geen nederlaag, maar een gelijk spel in een thuiswedstrijd is toch ook niet ai te bemoedigend en zij zullen beter aan moeten gaan pakken om hun plaats te behouden. Voior Limburgia is het intussehen een mooi succes te noemen. De uitslag was 22. 2e klasse. MIDDELBURG KAMPIOEN. Onder geweldige hoogspanning had de be- sllssingswedstrijd plaats om het kampioen- schap, waarvoor heel wat bezoekers waren opgekomen naar de Raaijberg in Bergen op Zoom. Zoowel aan Middelburg- als aan RBC- zijde heerschte veel nervositeit, wat er niet op verbeterde, toen na tweemaal drie kwar- tier de stand 2Q was en dus bet spel ver- lengd moest worden. Het was voor alien dui- delijk, dat de gelukkige thans zou winnen en de vraag was alleen maar: naar wiens zijde zal de schaal in deze minuten omslaan? Ten slotte bleek, dat Middelburg het best bij Vrouwe For tuna stond aangeschreven en bij het einde van de verlenging hadden de Zeeuw- sche hoofdstedelingen de overwihning (32) in hun zak en daarmede tevens den titel. Zal het geluk hen ook verder deelachtig blijven? Ate .laatste ontmoetin.g in deze klasse had plaats de wedstrijd TSC—'Vlissingen, waarbij het winnende elftal dit seizoen als nummer drie zou eindigen. De thuisclub bleek iets meer in haar mars te hebben en behaalde met 43 de overwinning. 3e klasse. BRESKENS KAMPIOEN. BreskensTerneuzen. 51. Gezien de zeer sleohte weersomstandig- heden, was er voor deze ontmoeting nog veel belangstelling, hetgeen niet te verwonderen was, omdat de beslissing zou, vallen, wie van de twee ploegen kampioen zou worden en daardoor een kans kan wagen naar een plaats in de 2e klasse A. Breskens had twee groote voordeelen: een gelijk spel was voor haar reeds voldoende, en het voordeel van eigen terrein was ook eem flinken steun, Breskens heeft zich echter met een gelijk spel niet te- vreden gesteld, maar met een sprekende over- winning Terneuzen van zich afgesehud. De overwinning was volkomen verdiend, want de thuisclub is zeker vier kwartier de meerdere geweest en dit enkel door het feit, omdat haar spelers met den wil tot winnen bezield waren en zich met alle enthousiasme waar- over zij b,eschdkten in den strijd wierpen. En juist dit ontbrak bij Terneuzen geheel en al, men gaf aan die zijde den indruk, dat het en daardoor was een nederlaag bij voorbaat hen niet aanging hoe de uitslag werd. Vooral reeds zeker. Toch gaven de roodzwarte reser- in de tweede helft was het bedroevend; men ves noS zeer goed partij en waren gedurende had toen wel een acbterstand, maar men vele oogenblikken zelfs sterker. Eiland Boys kreeg toen den zeer sterken wind tot bond- verstond echter beter de kunst van doelpun- genoot. Er was toen echter bij de roodzwar- ten totaal geen systeem in het spel en er verbleef toen een elftal in het veld, welks spel geheel vreemd was aan dat van vorige com- petitiewedstrijden. Tenslotte kwam hier nog bij, dat de meeste spelers van Terneuzen voor hun tegenstanders veel te licht waren gebouwd, wat ook een flink nadeel was, om dat Breskens nogal forsch speelde, zonder edhter, behoudens enkele uitzonderingen, de grens van bet onbetamelijke te overschrijden. Onder leiding van scheidsrecbter Zielstra uit Breda stelden beide ploegen zich volledig op. De aanvoerder van Breskens was bij den toss de gelukkigste geweest en had natuurlijk den stormwind en den striemenden regen in den rug gekozen, zoodat van Pienbroek voor Terneuzen den bal aan het rollen bracht. Het is begrijpelijk, dat Breskens door het voor deel van den wind, direct aanvallend kon op- treden en reeds spoedig kreeg zij een corner te nemen, uit welke de rechtsbinnen den bal tegen de paal kopte. De verdediging van Ter neuzen werd voor moeilijke problemen gezet, omdat men g-een berckening kon maken van de richting die de bal zou aannemen, terwijl de regen het oo,k niet aangenaam maakte. Een vijftal minuten was het spel oud, toen de thuisclub een vrijen trap kreeg te nemen; de bal werd goed naar het doel geplaatst, maar dan naast getrapt. Terneuzen werkte zich eenigszins ios, maar kon vooralsnog niet tot het doel der tegenpartij doordringen. Toen bij een harer aanvallen Breskens wederom een vrijen trap kreeg te nemen, ontstond hieruit een comer; de bal werd zeer goed voor het doel geplaatst en daarna onhoud'baar in het roodzwarte doel gedeponeerd. Breskens had alzoo, na ongeveer een kwartier spelens, de leiding veroverd. 10. Breskens was door dit succes nog moediger geworden, maar bij Ter neuzen begon bet ook aanmerkelijk beter te gaan, wat vooral te danken was aan het ver- bindend spel van Dobbeleir. De roodzwarten ondernamen daardoor ook verschillende ge- vaarlijke aanvallen, wat enkele corners op- leverde. Een half uur was er ongeveer ver- streken, toen van Pienbroek alleen voor den keeper kwam, men rekende reeds op den ge- lijikmaker, maar, op enkele meters van bet doel verwijderd, plaatste hij den bal juist in handen van den keeper, waardoor dus eer zeer mooie kans was verkeken. Er kwam toen een tegenslag bij Terneuzen, doordat Dobbe leir moest uitvallen (hij werd vervangen door M. Dooms) en daardoor elke schakel tusschen voorhoede en verdediging werd verbroken. Spoedig na dit vOorval wist Breskens, met een voor den keeper houdbaren bal, haar voorsprong tot 2—0 op te voeren. Toen van Hecke en den rechtsbuiten van Breskens ge lijk naar een bal kopten, werden beiden bloe- dig aan een oog verwond. Het spel werd hier- voor enkele minuten onderbroken. Van Hecke verscheen daarna bepleisterd in het veld tenig, maar de Bressiaander liet verstek gaan. Toen bij een Breskens-aanval de ver dediging van Terneuzen den bal niet wist weg te werken, werd de bal in de touwen gejaagd, maar het was geschiedt in buitenspelpositie| waarom dan ook het doelpunt niet werd toe- gekeiid. Dit was echter slechts uitstel van executie, want toen een volgend oogenblik van der Hooft over den bal heentrapte, was een tegenstander er als de kippen bij en de stand werd alzoo toch 30. Onmiddellijk daarna ikwam de rust. Hoewel de achterstand bedenkelijk was, hadden de roodzwarte aanhangers toch nog niet alle moed verloren, omdat in de tweede helft Terneuzen den wind aohter zich had. Aanvanke'lijk was zij dan ook gevaarlijk aan vallend, maar de verdediging van Breskens verkeerde in een meer aangename positie dan die der tegenpartij in de eerste helft, omdat het intussehen was opgehouden met regenen. WSj zagen de achterspelers van Breskens nog al eens missen, maar tot hun geluk was hun doelman er zeer goed in en wist zijn doel voortdurend voor doorboring te vrijwaren. De periode van Terneuzen-overwicht duurde maar een goede 20 minuten en daar zij nog geen enkel doelpunt had weten te maken, kon men van toenaf reeds als vrijwel zeker aan nemen, dat het kampioenschap in BreSkens zou blijven. Toen daarna het spel bij Terneu zen aanmerkelijik slechter werd en de thuis club zich los kon werken en tenslotte door zwak spel van de verdediging haar voor sprong op 40 kon brengen, was elke twij- fel weggevaagd: Terneuzen werd met de kous op den kop naar huis gestuurd en elke inte resse omtrent het verdere verloop van den strijd was bij de roodzwarte supporters ver- dwenen. Het verbaasde hen dan ook in het geheel niet, dat Breskens er zelf nog 50 van wist te maJken, toen er nog tien minuten waren te spelen. Eindelijk dan gelukte het aan Terneuzen ook het net te vinden en daar mede de ,,eer" te redden. Toen de Cooker den Breskenschen doelman belemmerde in het wegwerken van den bal, werd hij door dezen ongeoorl-oofd aangevallen, waarna de scheids- rechter aan Terneuzen een vrijen schop toe- kende op een paar meters van het doel (in- plaats van een strafschop!). Goed werd de bal voor- en daarna in het doel geplaatst. De stand was dus 51. Daarbij bleef het en spoedig daarna kondigde de s-cheidsrechter het einde aan van deze ontmoeting en daar mede ook voor Terneuzen het einde van het seizoen. Tern. BoysSluiskil. 34. Voor dezen wedstrijd bestond maar matige belangistelling. Wanneer het spel eenigen tijd aan -den gang was. bleek, dat de ploegen elkaar in -kracht niet veel zouden toegeven. Verscfaillende aanvallen werden door beide ploegen ondernomen, maar de verdedigingen konden steeds op -tijd ingrijpen. Toch waren de aanvallen der gasten gevaarlijker van op- zet en konden zij voor de rust tweemaal het net doen trillen enj wisten de Boys tetenmaal te doelpunten. 12. In de tweede helft zag men de Boys, ge- steund door den sterken wind, verschillende malen voor het doel der Sluiskillenaren ope- reeren, maar ook de gasten kwamen menig- maal in goede slagorde op het doel der Boys af. Het was Ln deze helft, -dat beide -doelman- nen tweemaal werden gepasseerd. 34. Als scheidsrecbter Mon-taan, die geen moei lijke taak had, het eimde aankondigde, had Sluiskil een kleine overwinning op de Boys behaald. Het spel der partijen in aanmerking genomen, had een gelijk spel de verhouding beter weergegeven. Corn BoysHoofdplaat. 24. Gelijk verwacht, heeft Hoofdplaat bij deze ontmoeting de punten behaald. Toch gaf Com Boys goed tegenstand en het gelukte haar om twee doelpunten te maken, maar Hoofd plaat kon tot viermaal toe den keeper passee- ren en zoo werd het een 24 uitslag. Terneuzen 2Eiland Boys. 24. Met een zeer verzwakt elftal moest Terneu zen 2 den strijd aanbinden tegen Eiland Boys ten f-abriceeren en zij hadden bij de rust zelfs een 03 voorsprong. Het einde kwam ten slotte met 2-4. Het is voor Terneuzen 2 ge durende haar verblijf in de 3e klasse B de eerste nederlaag op eigen terrein, zoodat een fraai record is gebroken. Eiland Boys is door haar overwinning zeker van de tweede pl-aats en mag ditentenigevolge deelnemen aan de promo tiewedstrijden. Zeeuwsche Voetbalbond. 2e klasse B. Hontenisse 2BKVV 2 Hulst 2Axel 3 Hoek-Sluiskil 3 1—3 1—5 8—0 NEDERLAND—BELGIE Samenstelling Ned. elftal. 1/oor den op Zondag a.s. te spelen interland- wedstrijd NederlandBelgie is de samenstel ling van het Nederlandsch elftal als volgt: Doel: Dijkstra (ZFC). Aohter: Wilders (Blauw-Wit) en Calden- hove (DWiS) Midden: Paauwe (Feijenoord), Anderiessen (Ajax) en Bonsema (GVAV). Voor: Drager (DWS), v. d. Veen (Hera cles), Vente (Feijenoord), Smit (Haarlem) en de Harder (VUG). Het blijk't dus, dat de samenstelling van het nationale elftal, na de nederlaag te An-t- werpen, een belangrijke wijzigdng heeft onder- gaan. Alleen de voorhoede is in haar geheel gehandhaafd. Zondag j.l. wist de jeugdige renner J. van -Gelderen uit Terneuzen wederom een eersten prijs te behalen. Ditmaal was het te Walem (bij Mechelen), alwaar -76 renners aan den start verschenen. Met een voorsprong van 3 minuten passeerde hij als eerste de eindstreep en kon zoodoende de palm mee haar Terneu zen nemen. n Van de 8 wedstr-ijden waaraan hij in dit seizoen deelnam, wist hij driemaal een eerste, tweemaal een tweede, eenmaal een derde, eenmaal een vierde en eenmaal een vijfde prijs te behalen. Dit is een prachtige presta- tie, daar hij van geen enkelen renner steun heeft en dus alles op eigen kracht moet doen. Zaterdag speelde de Terneuzensche hockey- vereeniging ..Olympia" een wedstrijd op een der fraai gelegen sportterreinen der ge- meente Goes. Olympia" verloor den strijd met 21. De rust trad in zonder dat een der partijen de score had kunnen openen. Na een kwartier spelens in de tweede helft gaf C. Stapper den rerneuzenaren de leiding. Tien minuten voor het einde werd de gelijkmaker gescoord en in de laatste minuten was het nogmaals „.Goes", die het net hunmer gasten doorboorde iHiermee kreeg „Goes" meer dan haar toe- kwam. De stand in deze competitie luidt thans als volgt Middelburg 2 3 2 1 12—5 4 G<>es 1 3 2—1 7—11 4 Terneuzen 1 2 2 14 De weerstoestand van hedenmorgen 7,20 uur was te Vlissingen: weer: voortdurend' lichte re-gen, wind: krachtig West-Z-uid'west; tempe- ratunr: 8, minimum hedennacht: 8, neerslag af-geloopen etmaal 1 m.M. Venwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: voor de kuststrook: nog wat kouder, regen of hagelbuien, krachtige tot stormachtige Westen tot Noordwestenwind. voor het ibinnenlandnog wat kouder, regen- of hagelbuien met tijd-elijke opiklaring, matige tot krachtige tijdelijlk stormachtige Westen tot NoordwestenAvifli'd. Storimwiaarsctiu'win.g-sdiensthodeninorgpen te 9,45 ujur g-eseind aan alle post enweost op uiw ihoede. ONGELUK MET DOODELIJKEN AELOOP. LUTTERADE. Vanmorgen is de 19-jarige sleeper H. M. Gelisse (uit Stein in de onder- grondsche werken van de iStaatsmijm Maurits bekneld geraakt tusschen een steenwipper en een -wagen geladen met steen. Hij' was onmid- d'ellijik dood. UIT TREIN GEVALLEN. AMSTERDAM. Vanmorgen as dte 28-jarige -A-- V. G. uit Haarlem, op onbekende wijze, uit een zich openende deur van het voorbalcon van den electrischen trein uit Haarlem gevallen. Hij werd zeer emstig gewond en moet op slag zijn gedood. HET BELGISCHE KABINET ONGEVEER GEVORMD. BRUSSEL. Na ibespreking-en, die .tot 23,50 hebben geduiurd, heeft dte heer Pi-erlot tegen- aver de vertegenwoor-digers dter pers een korte verkjlaring afgelegd, waarin hiji te kennen gaf, dat het ministerie practisch als gevormd kon worden' beschouwd. Het zou zijtn een 3 par tij enregeering. Sommige portefeuilles moesten nog worden verdteeld en enkele punten moesten nog nader worden vastgesteld. Heden, tegen den middag, zou Pierlot de journalisten op- nieiuw ontvanigen. NIEUWE REGEERING GEVORMD. BRUSSEL. De heer Pierlbt is er in ge- slaagd een nieuwe regeering samen te stellen. De ndeuwe ministers zouden hedtenmididag 12 uur den eed afleggen in handen van den Koning. Het nieuwe Mitnd.sterie zal bestaan uit: 5 katholieken, 5 socialisten, 3 liberalen en 3 partijiloozen. BELGISCH DISOONTO VERHOOGD BRUSSEL. Het Belgusch dlisconto hoogd van 2% op 4 procemt. ®s ver- HITLER ROEPT DEN RIJKSDAG BIJEEN. BBRLIJN. (D. N. B.) President Roosevelt heeft Hitler in een telegram het verzoek ge- daan om in bepaalde gevallen zijn standpunt te bepalen. Hitler acht deze aangelegenheid zoo belangrijk, dat hij besloten heeft het ant- woord aan den Amerikaanschen president namens het Duitsche volk, in den Rijksdag foe- kend te majken. Daartoe heeft hij dte Duitsche Rijksdag tegen 28 April a.s. bijeen geroepen om van deze verklaring kennis te nemen. TEGENVOORSTEL VAN HITLER AAN ROOSEVELT? BBRLUN. In politieke kringen alhier heeft men den indruk, dat Rijkskanselier Hitler in de toijieenkomst van den Rijksdag een soort tegenvoorstel aan President Roosevelt zal doen. HITLER IN OOSTENRIJK. St. POELTEN. Hitler is hier vanochtend aangekomen, Zijn bezoek geldt verschillende militaire eenheden. NEW-YORK. Naar aanleiding van het commentaar in de Duitsche en Italiaansehe pers op de boodschap van Roosevelt, acht men het in Amerika<ansche kring-en waarschijnlijk, dat die voorstellen door Berlijn en Rome ver- worpen zullen worden. Het Miniisterie van Buitenlan-dsche Zaken weigert evenwel iets te zeggen. INSTEMMING MET DE BOODSCHAP. WASHINGTON. Het departement van buitenlandsche zaken heeft uit Canada en alle Amerikaansche Staten, ibehalve Haiti, Hon duras, Guatemala en Paraquay, telegrammen ontvangen waarin deze staten zich vereenigen met de boodschap van Roosevelt en hun steun beloven bij) het handhaven van de vrede. TERNEUZEN. (Nadruk verboden.) Huiwelijiks-aangiften7 April. Pieter Meer- tens (van Hoek), oud 23 j., jm. en Adriana van Liere, oud 21 j., jd. 14 April. Josephus F-ranciscus d'Hont, oud 26 j., jm. en Mathilda Maria Valke, oud 25 j., jd. Oomelis Grootjans, oud 20 j,, jm. en Janna d'e Jonge, oud 21 j„ jd. Geiboorten. 7 April. Johan Lodewijk, z. van Johannes Brinckman en van Jozina Zonne- vijUe. 10 April. Martinius Adriaan, z. van Hendrik de Koeijier en van Johanna Rouw. 12 April. Wilhelmdna, d. van Levinus Come- lis Hamelink en van Neeltje Elizabeth Kolijn. Overlijden. 7 April. Comelis Riemens, oud 83 j., weduwn. van Willemina van Dijke. 8 April. Smile Dominicus de Block, oud 19 j., z. van Joseph Aphonse en van Emmq Stroo- band (wonende te Axel). TERNEUZEN. In de afgeloopen week hebben zilch in deze gemeente igevestigd: A. M. Gazan, zonder, Grenulaan 26, van Amsterdam. R. M. Heijens, dienstbode, Dijkstraat 69, van Hontenisse. P. Blanckaert, landbouwersknecbt, O. 26, van Vogelwaarde. Vertrokken: G. Verwilligen, bankwerker, Hondiusstraat 3, naar Rotterdam. J. S. Zonnevijlle, -dienstbode, Dijkstraat 69, naar Biervliet. M. v. d. Wege, zonder, Tlholensstraat 89, naar 's Gravenhage. G. S. Behiels, dienstbode, Dijikstraat 10, naar Hontenisse. A. Provoost, kapiteiiii, Emmalaan 14, naar Kruiningen. E. P. B. Will-ems, faJbrieksarbeidters, Chry- santst-raat 1, naar Sas van Gent. J. E. v. d. Hagen, dienstbode, Grenuiaan 33, naar Hulst. J. E. F. Lijbaart, verkoopster, Noordstraat 65, naar Rotterdam. 21 April. BRESKENS. Verpachting verleenen politie- vergunning tot het rapen van broed- of mos- selzaad. Bestuur Waterk. Cal. Waterschap Oud en Jong Breskens. 24 April. SAS VAN GENT. Alg. vergadering van aandeelhouders der N.V. Textielindustrie Ca- nisvliet, ten kan tore der N.V, 25 April. WALSOORDEN. Aanbesteding onderhoud polderwerken. Bestuur Waterk. Cal. Water schap Walsoorden. 26 April. M1IDDEJLBURG. Aanbesteding verbeteren weg. Ged. Staten van Zeeland. TERNEUZEN. Vergadering van aandeel houders der N.V. Handelsmaatsciiappij Ter neuzen, in het Hotel Rotterdam. TERNEUZEN. Vergadering van aandeel houders der N.V. Neuaensche Handel in Bouw- materialen enz., in het Hotel Rotterdam Rotterdam, 17 April 1939. VEEMARKT. Aangevoerd 2118 dieren, w.o.: 788 vette runderen, 238 vette kalveren, 24 nuchtere kal- veren, 49 schapen en lammeren, 717 varkens. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. f 0,72, 2e kw. 0,58 3e kw. 0,360,46; vette ossen le kw. 0,66, 2e kw. 0,56, 3e kw. /0,380,48; vette kal veren le kw. 1,15, 2e kw. 0,95, 3e kw. f 0,65 1f 0,75; varkens (levend gewdcht) le kiw. 0,48, 2e kw. /0,47, 3e kw. f 0,45schapen le kw. f 0,45, 2e kw. f 0,40, 3e tow. f 0,30; per stuk 22, 17, 15; lammeren le tow. f 0,52, 2e kw. 0,45, 3e kw. /0,40; per stuk f'2o! 15, f 10. De aanvoer van vette koeien en ossen was kleiner, dte handel kalm, de prijizen van eerste en tweede kwaiiteit os en tweede -kwaliteit koe was iets lager dan de vorige week, doch overigems onveranderd; de aanvoer van vette kalveren was iets grooter, de handel williger, de pnjs voor eerste kwaliteit iets hooger, voor derde iets lager dan de vorige week; de aan voer van schapen en lammeren was overeen- komstig die der vorige week, de handel slecht, de prijzen aanmerkelijk lager; de aanvoer van varkens was ruimer, de handel tamelijik en de prijzen prijehoudend. Brielsche Eigenheimers 1,50/2,10- Z. Eigenheimers f 1,50f 1,80; idem kleine 1 30 1/1,50; Zeeuwsche Bonte en Blauwe /2 80— 1,90-/2; Bevelanders R®d Star 2,60—/3; Bintjes J f 21,20, alles (per H.L. Westl. ronde zand 4% cent; Westl. kleine 3 -cent; Malta's (winter) 9—10 cent; Malta's (Springs) 15—16 cent per Kg. Met rededijken aanvoer en kalmen handel VLAS. Aangevoerd: 18280 Kg. Blauiw, schoon f 0 68 -/ 0,75; 11320 Kg. HoMandsch Geel 0,68 0,75; 6700 Kg. Dauwroot 0,600 68 alles per Kg. Op het land was de handel kalm en daar door zijn er flinke aanvoeren ter foeurze. De prijzen handhav-en zich, doch de koopers letten ter deeg op de bewerking. Een klein deel van den aanvoer bleef onverkocht. ROERMONDSOHE EIERVEILING. Aanvoer 6.600.000 stuks. Kipeieren 3,30 j 3,80, kleilie f 31f 3,20; eendeieren f 2 70 2,90, per 100 stuks. Geboren Dochter van P. DE JONGE. M. DE JONGE-de Nijs. Terneuzen, 16 April 1939. Tot onze diepe droefheid overleed na een noodlottig ongeval, op 10 April j.l. te Straatsburg, onze lieve Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de heer op den leeftijd van bijna 26 jaar. Zijn diepbedroefden, C. HEIJENS. P. HEIJENS-Baart. J. HEIJENS. W. HEIJENS-Kraus. M. RIEMENS—Heijens. M. J. RIEMENS en Kind. Terneuzen, 17 April 1939. Van Bovenstraat 35. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming ons betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank, in het bijzonder aan den WelEdelzeer- geleerden Heer Dokter Stevens en Zuster Dieleman voor de liefdevolle behande- ling en verpleging en aan de Buurt- vereeniging van de Dekkerstraat voor het hartelijk medeleven. Uit aller naam, JAC. RIEMENS. Terneuzen, 17 April 1939. j

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 3