SCHUDT UW LEVER WAKKER mevrouw? Een gulden cadeau? Nou,dal" is kras hoor! Hoe kan da I" maar zoo? Nee,niel" cadeau,nee, ik heb hem qespaard: Van al wal" PfiTSil maakf-, heb'k zegels bewaard Gemengde Berichten CI. D. TERNEUZEN, 14 APRIL 1939. VOETBAL. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. al te brutaal. de Re gee ring tot het verl eenen van steun oan den landbouw voor ondergang te be'hoeden. Die middelen hiertoe wilde zij in hoofdzaalk verkrij.gen door de landbouwprodlucten met een heffing te ibelastem, waardoor de prijzen zouden stijgen. Dit was vol- koonen gemotiveerd, aangezien de prijzen zoodanig wairen gedaald, dat de consnment er abnormaal profdjit van trok, terwijl die .boer zelfs de kosten van voortbrengiing nog niet vergoed kreeg, een ook sociaal niet te rechtvaaixiigen toestandl. Door nu verschillende producten als b.v. iboter, rund- en varkensvleesch, suiker, met een beffing te beiasten en andere producten zooals b.v. brood op andere wijze in prijs te doen stijgen, bereikte men dat eenerzijds de consument voor de producten zooveel mogelijk de Nederlandsche productiekosten betaaide en anderzijds gelden beschikbaar kwamen om aan den boer voor zijn producten een zood&nige opbrenigst te verschaffen, dat zijn productiekosten warden goed gemaaikt (zgn. ricMprijs). Van de zijde der consumenten is op de landbauw-crisismaat- regelen vaak de oritiek uitgeoefend, dat zij de kos ten van levensonderbouid befbben doen stijgen. Deze crtiek is niet billijik. Men ziet daarbij voorbiji, dat deze maatregelen geen extra-belasting beteekenen, maar dat zij dienen om te voonkomen, dat de con- sument ten koste van den boerenstand van de abnormaal lage prijzen zou profiteeren. Aan den anderen. kant wordt van landbouwzijde wel beweerd, dat hetgeen de boer voor zijn produc ten ontvangt niet meer is dan de wereldmariktiprijis. Ook dit is niet juist. De maatregelen tooh zijn er op gericbt den boer zijn productiekosten zooveel mogelijk te vergoeden en waar deze kosten in ons land in bet algemeen hoager iiggen dan in de overige landen, ontvangt die boer dus ook meer dan de wereldmarktprdjs. Boter kost b.v. op bet oogen- blik op de wereldmarkt 0,80 per kg, de Neder landsche boer ontvangt ecbter een prijis van 1,45 in den winter en 1,30 in den zomer. De twee beginselen van de genomen maatregelen zijn 'dus: 1°. de boer moet zooveel mogelijk zijn productie kosten vergoed- krijgen; 2°. die consument moet voor de producten zooveel mogelijk de Nederlandsche productiekosten betalen. Op den duur bleek, dat de prijsval geen voorbij- gaand verschijnsel was, maar een gevolg van be- langrijke structureele veranderingen in de econo- miscbe politiek van verschillende landen. Vroegere afnemers van onze landbouwproducten legden zicb zelf op den landbouw toe, andere landen zooals b.v. Australie, Nieuw-Zeeland en Canada kwamen meer en meer met bun producten ter West-Eiuropeesche markt. Door al dergelijike verschuivingen waren de nonmale prijsverhoudingen verbroken en wairen ook belangrijke buitenlandscbe afzetgiebieden voor onzen landbouw verioren gegaan. Met het oog op al die omstandigheden dienden verschillende maatregelen getroffen te worden. Ten einde den boer dlen ridbtprdjs voor zijn producten te waarbogen zijn verscbillende wegen gekozen. Voor sommige producten werd dit .bereikt met een toe- slag op den prijs. Voor granen is een ander systeem genomen, n.l. betaling eener heffing bij den invoer, bet zgn. prdjsverscbil, waardoor de prijs van het binnenlandscbe graan ook automatiscb verhoogd wordt. Eveneens zijn door binnenlandsche beffingen prijsverboogingen bereikt. Bij. de isiteunverleening gold bet beginsel van steun aan het product, onafhamkelijk van den toestand van den producent. Vaak werd getrwijfeld of dit systeem wel juist is en of de steun niet afhanke- lijk moest zijn van de omstandiglheden waarin de boer verkeerd'e. Onder bet huidige systeem krijgt imaners de welgestelde boer voor zijn producten naar verbouding evenveel steun als zijn anme buur- man. Bij de keiuze van dit beginsel heeft de Regee ring zicb laten leiden door verschillende motieven. Bij steun naar ibehoefte zou de mogelijkbeid worden geopend, dat de rijke boer of onmiddellijk zijn be- drijf zou verpachten aan een pachter, die wel voor steun in aanmerking kwam, 6f zijn grond braak zou laten liggen. Voorts heeft steun naar behoefte eenigszins hett karakter van armenzorg, en voor den algemeenen toestand en de geestesgesteldbeid op bet platteland zou dit zeer ongunstig zijn. Het karakter van bedrijfssteun iis dan ook gekozen en behouden. De vermindering van afzetgebied maakte beper- king van de prodiuctie noodzakelijk. Zoo werd voor bet vee een teeltregeling vastgesteld, werden de oppervlakten, welke met aardappelen, warmoezerij- gewassen of bloembollen waren beteeld, ingekrom- pen, het aantal eieren, dat men in de broedmachines mocbt inileggen, beperkt, enz. Voorts werd door beffingen bij invoer zoowel invloed op den prijs als op die ingevoerde hoeveel- beid uitgeoefend: bij. den invoer van fruit en war- moezerijgewassen b.v. werd met 'de heffingen beoogd bet buitenlandscbe product zooveel mogeidjk van de binnenlandscbe markt te weren, als dit voor den afzet van Nederlandsche groenten en fruit noodig is. De opbrengst van die .invoerheffingen b.v. van de granen dient dan voor bet financieren van steun- maatregelen op andere producten. In verfoand met de moeilijikbeden op bet gebied van den afzet in het buitenland' 'zijn tevens ver scbillende maatregelen genomen om onzen uitvoer nog in zoo goed mogelijke banen te leiden. De maatregelen ter verbetering van de kwaliteit zijn bieirtoij van veel ibeteekenis. Ook voor de producten, die ter vervanging van de voortbrengselen van landbouw kunnen dienen, bleken op den duur bijzondere voorzieningen noodig. Zoo moest en, toen de boter duurder werd, om te voorkomen, dat margarine, vetten en olien als ver- vangingsproducten te veel gekooht zouden worden, deze producten ook belast worden. Uit deze beffin gen kon weer de steun aan de veehouderij worden betaald. Uit een en ander blij.kt, dat aan de landbouw- c risism aa t regelen zeer doelbewuste richtlijnen ten grondslag liggen, waaraan sedent bet uitvaarddgen van de Tarwewet 1931 is vastgebouden. Ten slotte betoogde de Minister dat bet groote doel, hetwelk met deze maatregelen werd ibeoogd, bet in stand houden van den Nederiandscben land bouw, ongetwijfeld is bereikt. Kondlen in den aan- vang bij gebrek aan voldoende financien nog vaak niet de productiekosten ten voile worden vergoed, zooals b.v. bij de zuiivel, de laatste jaren is hierin aanmerkelijke verbetering gekomen. Hoewel door den terugval der prijzen in den loop van 1938 de huidige opbrengsten wat minder igunstig zullen zijn, kan men tooh zeggen, dat sinds het begin der crisis een belangrijike verbetering in de opbrengst is ingetreden. Sprekier verwachtte, dat deze maatregelen zeker nog geruimen tijd noodig zullen zijn. Bij intrekking van den prijesteun zou bet landbouWbedrijf weer met verlies werken. Sleohts bij verbetering van de Internationale toestanden zou er -kans komen op beeindiging van de landbouw-orisismaatregelen. De Regeering is ecbter bezig te tracbten eenige verandering in den vonm te brengen, daar zij ovc rtuiigd is, dat laan bet huidige ambtelijke gecen- traliseerde systeem van uitvoering belangrijke gebrekem 'kleven en het gevaar dneigt, dat de land bouw verieert op eigen ,beenen te staan. Het ligt dan ook in bet voomemen der Regeering bij de bepalmg en uitvoering der maatregelen meer en meer tenug te treden en het georganiseerde iand- bouwbedrijf zelf de regelingen in handen te geven, waartoe het eigen organen izal moeten vormen. WeUicbt zal dan ook een betere beliooning in den landbouw kunnen worden bereikt. Met den wensch, dat d!e landbouw van deze moge- lijkbeden op jmste wijze ,gebruik zal maken besloot de Minister deze eenste voordracht. De volgende voordracht, waarbij de belangrijkste x raagstukken op het gebied van den akkerbouw zullen worden behandeld, zal hedenavond van 7 7.30 uur over de drie zenders worden gehouden. OPHEEHNO BEWAKING EN AESLUITING OVER WEGEN. Door den Minister van Waterstaat is bij be- schikking van 31 Maart j.l., krachtens art. 3 (1) van het Kon. besluit van 9 Augustus 192'2 (staatsbl. no. 490), ontheffing verleend van de verplichting tot afsluiting van de in den spoor-wag TerneuzenSas van Gent Grens gelegen overwegen bij K.M. 19.130 en K.M'. 19.340 in de gemeente Sas van Gent en bij K.M. 23.844 in de gemeente Westdorpe. Ter weerszijden van de overwegen zullen waarschuwingsborden worden geplaatst. LUXOR THEATER. (Ingez. Med.) DE TE VERW ACHTEN HEUGLIJKE GEBEURTENIS IN HET PRINSELIJK GEZIN. EVenals ten vorige jare heeft zich bier ter stede op initiatief "van mevrouw Tellegen Boersma een dames-comitd gevormd, hetwelk zich ten doel stelt bij de heuglijke gebeurte- nis welke in Augustus a.s. voor bet Prinse- lijk gezin verwacht mag worden aan de ge- zinnen in Terneuzen, die daarvoor in aan merking komen, een luiermand uit.te reiken. Voor de bestrijding van de daaraan verbon- den kosten zal met lijsten en bussen in de komende dagen een beroep worden gedaan op de mildheid der burgerij. De verwacbting mag worden uitgesproken, dat wederom, evenals ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix, met guile hand zal worden gegeven. Wanneer in aanmerking wordt genomen hoe met die vorige luierman- den in een nijpend tekort werd voorzien, met hoe: groote dankbaarheid die wel heel bijzon dere feestgave werd ontvangen en vooral dat sindsdien de levensomstandigheden voor de minder bedeelden er zeker niet beter op zijn geworden, dan mag zelfs gehoopt worden, dat bet comity in staat zal zijn in nog ruimere mate gezinnen gelukkig te maken dan in Ja- nuari van bet vorig jaar het geval is ge- weest. Houdt dus alien Uw gave klaar, op- dat de collectrices niet vergeefs bij U aan- bellen. Wlil men liever zelf aan de samenstel- ling der luiermanden medewerken door bet vervaardigen van eenig babygoed, dan wor den deze bijdragen gaarne in ontvangst ge nomen door mevrouw TellegenBoersma, Van Steenbergenlaan 10. SOHADE AANGERICHT. Tijdens de vaart op het kanaal van Terneu: zen is het van Gent komende en op weg naar Stockholm zijnde Zweedsche s.s. A. K. Fern- strorn, in aanvaring gekomen met de boord- voorziening van het kanaal. Nadat een onderzoek is ingesteld naar den omvang der scfaade is een cautie gevraagd van f 840. AAN DEN GROND GEVAREN. Tijdens de vaart op de Westerschelde is het Noorsche stoomscbip Bravore ter hoogte van Walsoorden aan den grond gevaren en blijven zitten. Later is het scbip op eigen kracht vlot- gekomen, waarna het de reis naar Antwer- pen heeft voortgezet. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Maart werd aan het kantoor der posterijen te Terneuzen op spaar- bankboekjes ingelegd 64.942,89 en terug- betaald f 70.709,01, derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 5.766,12. 'Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be- droeg 35. GEVONDEN VOORWERPEN. iDe Inspecteur van politie te Terneuzen maakt bakend, dat omtrent onderstaande ge- vonden. voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Een blauwe muts (pots), J. Dieleman, Steenkamplaan 86. Een koperen roedje, J. v. Kerkvoort, Oost- kant 4. Kinderhandtaschje met inhoud, Wim Loof, Bastionstraat 1. Bankbiljet, G. J. Minnik, Van Bovenstr. 4. Schort, met inhoud, wollen bandschoen, bruine dameshandscboen, zakboekje, bureau van politie. Portemonnaie, D. Versluijs, Mart. Eijke- straat 7. Contactsleutel, J. van Doeselaar, Midden- straat 11. iGouden ring, F. Goethals, le Verbinding- straat 9. Doos met speelgoed, C. J. Macbielsen, Nieuwedirepstraat 20. Autodop, Jac. Regeling, Dr. Buijzestraat 5. Rijwielbelastingmerk in etui, M. van Doorn, Baandijk 67. IHeerenarmbandborloge, mevr. Schreuder, Nieuwstraat 2. Armbandje, W. IJsebaert, Vlooswijkstr. 57. Damestaschje met inhoud, Wondergem, Nieuwstraat 5, Axel. iLinnen kastrand, Van Krieken, Beatrixstr. 2 Beursje met inhoud, M. de Bruijne, Otbene D 55A. Een pak, inhoudende persil en zakdoeken, J. Doppeigieter, Grenulaan 17. Vulpen, A. Eekman, Lange Kerkstraat 62. Paar damesbandschoenen, Muilwijk, Donze- Visserstraat 21. Paar kinderhandschoenen, C. Wdeland, Ha- venstraat 4. iSileuteltje, A. Hoek, Steenkamplaan 18. iKinderkruiwagen, M. D. de Witte, Dijk- straat 63. Gouden damesring, L. A. Smolenaers, Baan dijk 1. Heerenportemonnaie, M. Karjser, Hoogen- dijik 7. Armband, F. Eekman, le Kortestraat 2. Rijiwielsnelbinder, P. de Ridder, Chrysant- straat 11. Rijwielbelastingmerk in etui, J. P. 't Gilde, Donze-Visserstraat 111. „Het signaal in den nacht". Een Oostenrijikscbe huwde met ©en Italiaan. Bead en zijn ze van adellij ke geboorte. Hun huwebjk vindt plaats juist op den dag, dat zich te Serajevo bet drama afspeelde, waar door d'e wereldoorlog losbrak. Als Italie na lang aarzelen partij kiest, komen de Italiaan, graaf Bernini, diens broeder en verschrllende oude ibekenden uit Weenen, als soldaat tegen- over elkander te staan. Bernini sneuvelt al vroeg en zijn vrouw, die in baar hart Oosten- rijksche is gebleven, blijft met haar schoon- zuster een vurige Italiaansche, op een een- zaam gelegen kasteel achter, dat spoedig door de Oostenrijkers zal worden bezet. In den kelder van't kasteel heeft zicb 'n Italiaansche patrouille verborgen, die de opdracbt kreeg, een brug op te blazen, welke van groot belang is bij den opmarscb der Oostenrijikers. Het kasteel ligt net tusschen de liniies in, maar wordt door de Oostenrijkers bezet. De aan- voerder der genietroepen, wiens taak 't is, de reeds half verwoeste brug geheel op te bla zen, heeft de gravin in Weenen gekend. 1 evens verschijnt er een vroegere bewonde- raar, die baar nooit onverscbillig was; en er ontbrandt een nieuwe liefde. Arle hoofdpersonen worden inmiddels slacbtoffers van bet zich snel ontwikkelende gebeuren. Dit heeft tot gevolg, dat de gravin en haar schoonzuster voor een krijgsraad moeten komen, om zich te verantwoorden wegens medepliichtigheid aan bet vernielen van de zoo belangrijke brug. Het Italiaan sche schoonzusje heeft baar broer, den aan- voerder van bet dappere troepje Italianem, op alieriiei manieren geholpen en zelfs berichten voor hem uitgeseind. Ze Ibekent bet eerlljk, maar er is toc'h nog meer noodig, om de Oostenrijksehe, die al van verraad aan baar land en baar volk beschuldigd is, volledig vrij te pleiten, hetgeen echter plaats vindit door den man, idie haar liefheeft. De zitting van den krijgsraad is wel bet spannendste ge- deelte van deze film1, waarin het geschut niet 'buldert en de mitrailleurs niet ri-kike-tikken. Ze laat ons zien, in welke moeilijkbeden en gevaren de soldaten ook achter bet front ver- keerden en wat er vaak noodig was voor bet optrekken van een leger. stichtimg. zicb gewend tot de Nederlandsche regeering met bet verzoek bet deel van bet Zwin, op Nederlandscb grondgebied gelegen, eveneens tot natuuirmonument te bestemmen, hetgeen geschied1 is in den vorm zooals in uw artikel is weergegeven, n.l. door verhuring van dit terrein aan de Sticbting Het Zeeuw- sche Landschap. De ©er van het behoud van bet Zwin komt ecbter niet aan Nederland toe, doch Belgie gaf bet voorbeeld. Jezebel". Met Jezebel, de snoode koningin van Israel, heerschzuchtig en wreed, die Elia vervolgde en ten slotte door baar bonden werd ver- scheurd heei't Julie Marsden eigenlijk maar weinig gemcen. Ze is alleen maar een zeer mooi, zeer onconventioneel, en vooral een buitengewoon zelfzuchtig meisje, wat minder tragische gevol-gen zou bebben, zoo ze niet teefde in het uiterst, vormelijike en conserva- tieve New Orleans van voor de slaven- emancipatie, en wat haar ook minder fatal woman" zou maken, zoo ze niet zoo meester- lijk, zoo als vrouw-van-aJlle-tijd'en, door de voortreffelijke actrice die Bette Davis is, werd voorgesteld. Alleen zoo wordt het plausibel, dat ze haar verloofde, den sympathieken jongen bankier Preston Dillard, dien ze met a'lle geweld naar haar pijipen wil laten dansen, o.a. door het dragen van een ongepaste japon op het groote bal en andere vrij- en domheden tot vertwij- feling en het vorbreken hunner verbouding drijft: een breuk, idie tegen baar vermoeden in, duurzaam iblijkt te zijn. Wanneer ze dan ook na een jaar, bij een ieest in haar landhuis buiten de stad, waar- heen ze is uitgeweken, omdat in New Orieans de fgele koorts heerscbt, den beminden vriend terugziet in gezelschap van dtegene, die in middels zijn vrouw is geworden, een teeder, kalm, onzelfzuchtig meisje uit bet Noorden, een Yankee", Amdj, kent baar verbittering geen grenzen. Ze weet zijn dandy-acbtigen vroegeran medeminnaar Buck Cantrell tegen hem op te zetten en bet ware tot een duel gekomen, zoo Preston niet onverhoeds naar de door de epidemic geteisterde stad zou zijn teruggeroepen. Zijn jongere broer Ted neemt Preston's eeretaak over en, hoewel een beginneling in de scbietkunst, doodt bij den geducbten tegenstander. Wat men dan reeds vermoedt, gebeurt. Preston wordt te New Orleans door de vreese- -ijike ziekte overvallen, zijn lot lijkt geteekend. In een zeer groot gespeelde scene, die een nog schooner climax inleidt, besluiten en Julie en Amy elk voor zich den geliefden man dwars door het sanitaire cordon been te bereiken, am hem op te pas sen. En aan dat ziekbed; dat eindigen moet met d'e overbrenging van den lijder naar het noodlottige leprozen-eiland midden in de Mississippi, vinden zij elkaar weer, en thans is bet de zich van hooger taak bewust geworden Julie, die na pathetischen woordenstrijd de zwakkere Amy er van weet te overtuigen, dat zij, als de sterkere, zij, Julie, het offer moet brengen, dat zicb voor beiden uitstrekt; ze weet, door te verzekeren dat Preston nog slechts zijn wettitge vrouw, Amy, liefheeft, van deze de instemming te krijgen dat zij, zelf. naar het doodeneiland zal mee- gaanzoo mogelijk om hem te redden, zekerder, om met hem te sterven. HET ZWIN. Het bestuur van de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland sehrijft aan de N. R. Crt.: Met belangstellinig lazen wij, in uw courant van 4 April uw artikel over het behoud van het Zwin en het verheugt ons, dat door Inter nationale samenwerking dit natuurmonument werd behouden'. Wij1 mogen u echter wel wijzen op een on- juistbeid in het artikel, aangezien niet Nederland bet voorbeeld heeft gegeven", doch van Belgische zijde, in bet foijzonder door Graaf Lippens, die met zijn familie eigenaar is van de terreinen om en bij de Zoute, de stoot werd gegeven tot behoud van dit belangrijke. ongerepte natuurterrein. Immers, door de familie Lippens werd op 23 Februari 1938 een .Association sans (but luoratif", genaamd Het Zwin, opgericht, welke ten doel heeft om bet Zwin te behouden door de studie en de be- scherming van de flora en fauna van de dui- nen ider Belgische kuststreek. De commis- saris der Koningin in de provincie Zeeland en ondergeteekende werden uitgenoodigd in het bestuur der stichting zitting te nemen. Het Zwin op Belgisch gebied is 200 ha groot en siuit aan bij: de 30 ha op Nederlandscb grondgebied gelegen en na de oprichting der Belgische Sticbting heeft het bebeer dezer DE KOMENDE WEDSTRI.JDEN. Itoninkl. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Te Nijmegen heeft de ontmoeting plaats tusschen NEC en Achilles uit Assen. De Oostelijke en Noordelijke kampioen worden geen van beide beschouwd als de sterkste deelnemers aan dit tournooi om het lands- kampioenschap, doch NEC heeft tocb reeds aan de Zuidelijke kampioensclub twee kost- bare punten ontnomen, die moeilijk meer door Eindhoven zijn in te halen. Achilles heeft de beide reeds door haar gespeelde wedstrij- den verloren en het zal nu moeten blijken of Achilles nog kans heeft van de onderste plaats af te komen. De wedstrijd waarvoor wel de allengrootste belangstelling zal bestaan is de plaatselrjke ontmoeting tusschen de kampioensclub van Afdeeling I en die van Afdeeling II, DW!S en Ajax. Een van beide clubs zal uiteindelijk wel de eerepalm in ontvangst kunnen nemen, doch bet is nu de vraag, welke club de sterk ste zal blijken te zijn. Afdeeling IV. Promotie-competitie 2e klasse. Bleijerheide komt te staan tegen de kam pioensclub van de 2e klasse C, Limburgia uit Brunssum, en het komt er voor de degrada- tiecandidaat der Eerste Klasse nu op aaj^ om het bewijs te leveren, dat zij ondanks haar slecht seizoen toch de meerdere is van de bes'te clubs uit de Tweede Klasse, waardoor zij haar plaats in de Eerste Klasse zal behou den, hetgeen ook wel verwacht wordt, doch zij kan er van op aan, dat zij op krachtigen weerstand zal stuiten. 2e klasse. Daar Middelburg en RBC met een gelijk aantal punten het seizoen beeindigd hebben, is het noodzakelijk dat er tusschen deze twee clubs nog een beslissingswedstrijd wordt ge- speeld, die nu zal plaats vinden op het ter rein van DOSKO te Bergen op Zoonr. Zooals men weet wist RiBC op eigen terrein van Mid delburg met 10 te wirrnen, terwiji te Mid delburg de punten gedeeld werden, (1-1). Men kan dus wel van twee gelijkwaardige ploegen spreken en de beslissing zal komen ten gunste van die club, die het minst over pech te klagen heeft. Welke club dit zal zijn, moet worden afgewacht. Zeker is, dat van beide zijden hardnekkig zal worden gestreden. Vlissingen moet »og op reis naar Ooster- hout om aidaar het seizoen te besluiten met een wedstrijd tegen TSC. Ook hier zijn twee ploegen in het veld, die elkaar niets toe moe ten geven, want beide clubs hebben 19 pun ten uit 17 wedstrijden, terwijl zij bij bun eer ste treffen de punten met 33 hebben ge deeld. Indien het niet weder op een punten- verdeeling uitloopt, zal de club die de over- winning behaait als derde in de ranglijst ein digen, hetgeen toch in elk geval een zeer be- hoorlijk eindresultaat kan genoemd worden. 3e klasse. Ook in deze Klasse komt de groote beslis- sende ontmoeting, want Terneuzen moet naar Breskens, dat zelfs bij een gelijk spel het ge- noegen zal smaken uit te kunnen komen in de dit jaarrr zeer aanlokkelijke pro motie-competitie, waarbij twee hieraan deelnemende clubs het volgend seizoen in de 2de klasse een plaats kan worden geboden. Het spreekt vanzelf, dat voor deze ontmoeting groote belangstelling bestaat, want het is voor beide ploegen de allerlaat- ste kans, die bun geboden wordt. Terneuzen staat 1 punt bij Breskens. ten achter, heeft dus een aanmerkelijk zwaardere taak dan Breskens, dat bovendien nog bet voordeel heeft van op eigen terrein te spelen. Men kan er op rekenen, dat de gasten er alles op zul len zetten om het eerste doelpunt te maken, want dit kan een heele wijziging brengen in het systeem, dat Breskens wellicht zal voe- ren. Als scheidsrechter voor deze zeer be langrijke ontmoeting is door den K.N.V.B. aamgewezen de heer Zielstra, van Breda, die de teugels zonder twijfel zeer strak zal houden. Oost'burg heeft vorige week gefaald in haar wedstrijd tegen Hulst en het is zeer de vraag of ziij haar voorlaatste wedstrijd in deze com- petitie tot een overwinning zal weten te bren gen nu zij bij Biervliet op bezoek komt. De Temeuzensche Boys krijgen tegenover zich Sluis'kil, dat hiermede het seizoen besluit. De Boys hebben van Shriskil de grootste nederlaag te incasseeren gekregen, en al zal het wel niet tot zulk een groot doelpunten- verschil komen, dat Sluiskil zich de meerdere zal toonen, mag wel worden aangenomen. Het lot van de Corn Boys werd vorige week bezegeld, waarbij zij definitief op de onderste plaats kwamen te staan, met nog 3 wedstrij den om af te werken. Hoofdplaat komt als tegenpartij bij haar te gast en gezien de veel betere resultaten van deze club, zal de thuis- club er wel niet in slagen om haar punten- tal nog wat op te voeren. ZONDER SCHADELlJKE LAXEERMIDDELEN Iederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Vw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom fan gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het rederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw jchaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el- fendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U noet CARTER'S LEVERPILDETJES nemen om een Iter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel •it zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroften fm de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lever- pilletjes bij apothekers en drogisten. f. 0.75. (Ingez. Med 2e klasse B. Hontenisse 2BKW 2 biedt voor de thuis- club wel het meeste kans op succes, terwijl het derde elftal van Hontenisse wel de vlag zal moeten strijken voor de reserves van SVO, die bij haar te gast komen. Ria 2 zal voor de tweede maal wel het onderspit moeten del- ven voor de krachtsontwikkeling der reser ves der Com Boys. Hoewel Hulst 2 een ach- terstand van 3 punten heeft op Hoek, heeft zij toch nog een kansje op het uiteindelijk be- zit nemen van de eerste plaats in deze afdee ling, evenals dit met het derde elftal van Axel het geval is, welke ploeg tegen haar zal uitkomen. Te Axel wist Hulst 2 met 14 te winnen en het ziet er wel naar uit, dat ook ditmaal de overwinning aan de Hulstersche reserves zal kunnen worden toegekend. Het derde elftal van Sluiskil zal wel niet veel kans geboden worden nu dit tegen het sterke Hoek moet uitkomen, dat ©r wel voor zal zorgen haar goede positie te behouden en daardoor de gelegenheid zal geboden worden het vol gend seizoen haar kleuren in de eerste klasse van afdeeling C te verdedigen. EEN DANKBAAR MEISJE. Te Gemert bij1 Den Bosch werd, volgens bet R. Nbl., bij den heer Boudewijns des avonds door een ombekend'e een brief af.gegeven, waarin werd medegedeeld, dat hem in de eerstvolgende dagen gratis een motorfiets zou worden bezorgd. Den volgenden morgen, bij het krieken van den dag, vond de beer Bou dewijns inderdaad een gloed nieuwe motor fiets voor zijn deur. Gebleken is. dat deze verrassimg haar oorsprong vindt in het felt, dat de beer Boudewijns acht jaar geleden een kleih kind dat onibedachtzaam den weg over liep, met groote tegenwoordigheid van geest en met gevaar voor eigen leven voor een in razemde vaart naderende auto had weggetrok- ken. De vader van het kind had kort daarop den redder zijn danklbaarbeid betuigd door hem een goudem polshorloge thuis te sturen. Thans heeft het meisje, een elfjarig kind nog, zelf haar dank met dezen brief en dit royale gescbenk uitgedrukt. Het eigenaardige van het geval is, dat de heer Boudewijns nooit te weten is gekomen, hoe de familie heet, waarvan hij het kind redde. DOODELIJKE VAL. Te Rotterdam is de 60jarige mevrouw W. Sohiltv. d. Pol in haar waning van een trap gevallen. Met een schedelbreuk is zij door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht, waar zij is overleden. ONTZETTEND FAMILEEDRAMA. In de gemeente Bomba.e bij Vise heeft de 35jarige J. Brouwers zijn 30jarige vrouw, een 2jarig zoontje en een 3jarig dochtertje met een bijl doodgeslagen, terwijl een 4jarig doch tertje, dat hij vreeselijk verwondde, korten tijd later aan de gevolgen overleed. Na het drama heeft de waanzmnige moordenaar zich opgehangen. Het reserve-elftal van Terneuzen krijgt op bezoek de vermoedelijke candidaat voor de komende promotiewedstrijden 3e klasse, want de Eiland Boys hebben slechts met de Ter- neuzensche reserves gelijk te spelen om defi nitief de tweede plaats in haar afdeeling te bezetten, waardoor zij aan deze competitie kan deelnemen. Het reserve-elftal van Vlis singen, dat het kampioenschap in deze afdee ling behaalde, is voor deze competitie uitge- schakeld. 'Het is wel te verwachten, dat het bezoekend elftal bij het eindsignaal van dezen kamp een juiohtoon zal doen hooren, temeer waar Terneuzen 2 vermoedelijk met eenige invallers in het veld zal moeten komen. Zeeuwsche Voetbalbond. le kasse C. 'Het tweede elftal van Sluiskil wacht een vrij zware kamp nu bij haar op bezoek komt Ria, dat wel van gelijke kracht kan be schouwd worden. Ook het derde elftal van Terneuzen zal het niet gemakkelijk krijgen tegen Philippine, waarmede reeds eenmaal de punten werden gedeeld. Voor 'beide ontmoe- tingen is een voorspelling van den vermoe- delijken uitslag moeilijk te geven en daarom zullen wij er ons maar niet aan wagen. Op het politiebureau te Oss vervoegde zich een zekere E. P., die om onderdak vroeg en zijn fiets aan de politie in bewaring wilde geven. Het wekte verwondering, dat dit rij- wiel van prima kwaliteit was en bij onder zoek bleek, dat P. een bekende fietsendief was, die het rijwiel te Hilvarenbeek had ge- stolen en d'e man was reeds eerder zoo bru taal geweest, deze zelfde fiets aan een poli tiebureau in bewaring te geven. De man is op transport gesteld naar Hilvarenbeek. BE'DWELMD DOOR KOLENDAMP. In een pand aan de Nieuwe Boschstraat te Breda, bewoond door de dames Vlamings, is een geval van kolendampvergiftiging gecon- stateerd. Toen de dienstbode aanbelde, werd tot haar verwondering niet geopend. Zij waar- sohuwde de buren, doch deze kregen evenmin op herhaald bellen gehoor, zoodat de politie met een en ander in kennis werd gesteld. Deze forceerde de deur en vond de beide dames bewusteloos in de slaapkamer. Het bleek, dat door het open laten staan van een kachel kolendamp in de slaapkamer was ge- drongen. De jongste van de beide dames kon spoedig tot bewustzijn worden gebracht. De oudste, de weduwe Vlamings, bleek in zeer ernstigen toestand te verkeeren. Zij is naar het St. Ignatiusziekenhuis overgebracht. BAGGERMOLEN GEZONKEN. Een der baggermolens van de Nederland sche maatsohappij, welke bezig is met de uit- gebreide havenwerken te Kaapstad, is in de Tafelbaai gezonken. Binnen een half uur zonk de molen, welke een waarde van 25.000 p. st. vertegenwoordigt, nadat de bemanning zich in veiligheid kon hebben gebracht. De molen weegt 370 ton en zonk tot den bodem van de baai. Het zal drie maanden duren eer een nieuwe baggermolen ter plaatse kan zijn ter vervanging van den verlorene. ARBEIDER DOOR ROLLENDE BAAL WOL GETROFFEN EN OMGEKOMEN. 'In de groote pakloods van de N.V. v.h. wed. D. S. Schuppen en Zn. Veenendaalsche sajet- en vijfschachtenfabrieken te Veenendaal, is een doodelijk ongeval gebeurd. De 36-jarige N. Schoenman, gehuwd en vader van twee kinderen was bezig met het verplaatsen van groote balen wol, toen plotseling een van de zware balen, wegende 500 kilogram, aan het rollen ging. Hij werd door de baal wol ge troffen en ernstig aan het hoofd gewond. Ge- neeskundige hulp mocht niet meer baten, bet slachtoffer overleed eenige oogenblikken na het ongeval. ONGELUK BIJ EEN PitOEFVLUCHT. Geoffrey de Haviliand en John Cunning- vliegers van de de Haviliand vliegtuigfabrie- ken, hebben een proefvlucht gemaakt met

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 7