Gemengde Berichen Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten SS™ h °P, in' maar faalde ten voile, waarna de Breskens-speler met een coed KfSi "Wh bUUen bereik vt Pi™ Cae v£fneld' P,aatSte den mePt een kenf en^r6 V°°r het doel van Bres- wSt d^>r grreesde' vlugge Heinsdijk, WEERBERICHT. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ, SCHEEPVAARTBEWEG1NG. TemeuzenIJzendijke. 90. Onder zeer ongunstige weersomstandig- heden een felle stormwind, gepaard gaan- de met regenvlagen had deze ontmoeting piaats. In tegenstelling met het eerste tretf- fen tusschen deze ploegen, was het thans voor Temeuzen een ,,zacht eitje". Destijds mioesten de roodzwarten te IJzendijke geweldig vech- ten om een 32 overwinning te kunnen be- halen; nu was de uitslag 90 in hun voor- deel. IJzendijke, dat in de eerste helft den wind in den rug had, was daardoor, vooral in het begin, het meest in den aanval. De blauw- witten waren echter niet erg gevaarlijk. zoo- dat de verdediging van de thuisclub geen al te zware taak had. Daarbij kwam nog, dat de laatste nog al eens met succes het buiten- spetvalletje opstelde. Gfschoon zij tegen den storm moest optornen, zat de aanvalslinie van Terneuzen niet stil en langzamerhand werden de gastheeren zelfs gevaarlijker dan hun tegenstanders. Toen men ongeveer een kwartier aan den gang was, wist Terneuzen een corner te forceeren, uit welke Hamelink den bal in het doel kopte; een toeloopende Unaendijkenaar sloeg daarna het leder terug in het veld en de soheidsrechter liet Terneu zen een strafschop nemen. O.i. was deze be- slissing fout, maar gelukkig bracht zij voor de rood-zwarten geen nadeel, want Van Luik wist de strafschop onberispelijik te benutten. 10. Tweemaal achtereen kreeg IJzendijke een hoekschop te nemen, die bar slecht wer- dten geplaatst. Toen Terneuzen in goede slag- orde de vijandelijke verdediging was voorbij- gespeeld, stuitte men tenslotte op den keeper. Efven later wist deze speler nogmaals zege- vjerend uit den strijd te komen. De thuisclub kwam er steeds beter in en ondanks de tegenwerkende natuur-elementen was zij toch niet de mindere. Uzendijke kroop eenmaal door het oog van een naald, toen Van Pien- broek, met een ledig doel voor zich, nog kans zag den bal langs den verkeerden kant van de pa&l te plaatsen. Het spel was ruim een half mm oud, toen deze speler het beter deed, door een voorzet van rechts te benutten, 20. Goed werd door Terneuzen over de vteugels aangevallen en hierdoor kwam het, dat men enkele minuten na het tweede doel- pirnt wederom succes had; het was nu De Oooker, die een zuiver aangegeven bal van den rechtea-y'leugel in het net wist te plaat sen. 30. Opvallend was het, dat de bezoekers steeds minder gevaarlijk werden, men kwam meestal niet verder dan de backs. De Temeu zen-keeper had het daardoor vrij gemakke- lipc, maar kort voor de rust moest hij al zijn aamdacht schenken aan een hoog ingeschoten bad. welke hij alleen ten koste van een comer nit zijn doel kon houden. In de tweede helft had Terneuzen, nu met den wind achter zich, reeds spoedig succes, een harden schuiver van De Cooker zag de keeper in den hoek verdwijnen. 40. Uzen- dflke liet zich door haar achterstand niet in- timideeren en dacht aan geen verdedigen, maar poogde enkel en alleen den weg te vin- den naar het vijandelijke doel. Zoo wist zij op zeker moment een zeer gevaarlijken aanval op te zetten, maar jammer voor haar, be- landde de bal naast het doel. Eenigen tijd later had zij bepaald pech, toen een schot op de lat afstuitte, buiten hereik van Dooms. Toen de blauw-witten een vrijen trap bezijden him doel hadden genomen, werd de bal door Van Luik gestopt, deze speler plaatste hem voor doel naar Van Pienbroek," die het leder tactisch liet loopen naar den geheel vrij- staanden Hamelink, welke geen moeite had om den stand op 50 te brengen. Een half uur was er reeds brjna weer verstreken, toen Terneuzen wederom een strafschop te nemen kreeg, welke Van Luik oak ditmaal wist te benutten. 60. Temeuzen was geheel en al meester van het terrein en het was, met nog dertien minuten voor den boeg, wederom Van Luik. die den keeper liet visscben. Het was daarna weer de beurt aan Van Pienbroek om te scoren. 80. De rood-zwarte midvoor had met dit schot nog zijn kruit niet geheel ver- sdhoten, want tenslotte wist hij, na aan- geven van Hamelink, den stand op 90 te brengen. waama het einde kwam. Sluiskil—Breskens. 12. "Op een zeer modderig en vettig klei-veld heeft Sluiskil met een 12 nederlaag aan de kampioenscandidaat Breskens haar meerdere iruoeten erkennen. Van begin tot het einde stand het spel onder hooge spanning. Beide elftallen verschenen volledig, onder leading van scheidsrechter Verkerk, die tot terredenheid den wedstrijd heeft geleid, in het veld. De aanvoerder van Sluiskil won den toss en koos den stormachtigen wind in den rug. De midvoor van Breskens bracht daarop den bal aan het rollen. Direct trok Breskens ten aanval, maar de linksback Van Pienbroek onderschepte prachtig den bal, die daarop zpn halflinie aan het werk stelde. De links- half Jansen speelde door op zijn linksbinnen Van Tatenhove, die daarop den bal goed voor het doel van Breskens plaatste, maar even goed door de Breskens-verdediging werd weg- gewerkt. Onmiddellijk was Sluiskil weer terug voor het doel, doch nu, bracht de buitenspelval redding. De redhtsback nam den vrijen schop, waarna de bal door den rechtsbinnen Cort- vriendt werd opgevangen, die een ver en goed gsricht schot op doel lostte ,doch de keeper kon juist op tijd den bal nog wegslaan. Het teder kwam voor de voeten van den rechts- buaten A. Tacq, die niets anders had te doen dan den bal op circa vier meter voor open doel in te schieten, maar hij faalde volkomen, waiama de bal achter het doel terecht kwam. Breskens trok daarna goed ten aanval, waar- op keeper Florusse voor de eerste maal aan oten tand werd gevoeld; hij liet al direct zien, clat hem zijn taak wel was toevertrouwd Memige aanval werd door Breskens onder- nomen, waaraan de halflinie van Sluiskil de ©nootste schuld had, door veel te veel een verdedigende houding aan te nemen. Toen het 5k C'f^a,*25 minuten °ud was, bemachtigde de midhalf van Breskens den bal, welke hij '-^°Pr g<>ed over*af naar ziin linksbuiten, club de 1 elding nam. 0—l. Sluiskil Pr-ose °Z ik na den aftraP ten aanval. Roose, die mmiddels met A. Tacq van nlaats Lgen konbai apringen. met een prach- h^ngen T Stand °P »eliJke« voet te •iemm ConnLt !5 h«reatting trok Sluiskil we- wisT he" JvSrte^eerefD: do-pp maar faalde ten tweede male, waarvan°Bres- nogmaals een dankbaar gebrmkt raaakte en haar stand op 12 bracht SetSkime ffrenSreC'hter was het daarmede dl JS; apPeIl6erde voor buitenspel, maar de scheidsrechter kende het doel tin rt toe- Sluiskil stelde alles in het werk om den etand weer gelijk te krijgen. Zoo zagen dat de Sluiskilsche verdediging, tegen den stormwind in, tot op de middenlijn stond op- gesteld. Tot tweemaal toe kreeg men een pracht van een kans, maar het geluk zat niet mee. In de laatste vijftien minuten kwam Breskens nog met voile kracht opzetten, maar keeper Florusse was niet meer te pas- seeren; meermalen zagen wij een praohtig schot ingezonden, maar steeds bracht hij red ding. Met 12 voor Breskens kwam ten slotte het einde. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C. Het reserve-elftal van Axel heeft het te Philippine niet gemakkelijk gehad en heeft geducht moeten strijden om haar kleine 23 overwinning in de wacht te sleepen. Weliswaar had de krachtige wind een belangrij-k aandeei in het spel, doch voor beide partijen was dit ten slotte toch gelijk. De overige wedstrijden in deze Klasse wer den afgelast. 2e klasse B. Het derde elftal van Axel had op bezoek het reserve-elftal van de Com Boys, die zeer behoorlijk partij hebben weten te geven want ondanks den steun van den wind, die over de geheele lengte van het veld stond, wisten de verdedigingen zoodanig van zich af te bijten, dat het een zeer bescheiden score is gebleven. De rust ging in met 10 en de eindstand was 21. Hontenisse 3 heeft weliswaar het onderspit moeten delven tegen de Hulster- sche reserves, doch het moet gezegd, dat de uitslag van 03 in haar nadeel nog niet eens zoo slecht kan genoemd worden gezien de sterkte van haar tegenpartij. Sluiskil 3 bracht ook een bezoek aan Hontenisse doch dit liep niet zoo gunstig af als voor de Hul- stersche bezoekers, hiervoor waren de par tijen ook teveel tegen eltoaar opgewassen. Het is dan ook een spannende partij geworden waarin de thuisclub Hontenisse 2 op het kantje af won met 43. Ria 2 heeft het de Hoekenaren lang niet gemakkelijk gemaakt en het heeft weinig gescheeld of Hoek had daar te Westdorpe een veer moeten laten. Met een 12 overwinning heeft Hoek de beide punten mode naar buis kunnen nemen en bijft haar goede positie gehandhaafd. KAMPIOENEJV. Thans zijn wederom twee kampioenen in de le klasse bekend gewonden. In afdeeling I werd de titel behaald door DWS uit Amster dam, welke haar concurrent ADO met 31 klopte, terwijl in afdeeling V Achilles uit Assen, door met Sneek gelijk te spelen, num- mer 6en werd. Nu nog gewacht op de geluk- kige in afdeeling HI en het stel is compleet. DOODEUJKE VAI. OVER BANANENSOHIL. In de Vleesstraat, hoek Klaasstraat te Vemlo, is" Donderdag de bijna 70-jarige echt- genoote van den heer H. R. uitgegleden over een bananenschil. Het slachtoffer viel met haar hoofd tegen een trottoirband en liep daardoor zware in- wendige kneuzingen op. Onmiddellijk werd ter plaatse geneeskun- dige hulp ontboden. Nadat het eerste verband was gelegd, is het slachtoffer naar het zieken- huis overgebracht. Enkele uren na het onge- val is de bejaarde vrouw aan de bekomen verwondingen overleden. BRAND IN EEN DRUKKERIJ. Vrijdagmiddag half zes ontstond brand in de drukkerij der N.V. Broese en Peerboom aan de Groote Markt te Breda, waar ook de Bredasche Courant wordt uitgegeven. Het vuur ontstond, verimoedelijk door kortslui- ting, in een partiji bout, welke in de drukkerij lag opgeslagen in verband met de aan den gang zijnde verbouwing. De vlammen gre- pen zeer snel om zich heen, maar door het snel optreden van de brandweer, was het ge- vaar voor verdere uitbreiding oak spoedig geweken. De schade is betrekkelijk gering en wordt door verzekering gedekt. KOOPLIEDEN LICHTTEN OTJDE DAME OP. Een oude dame in St. Maartensdijk is, meldt de Vliss. Crt., het slachtoffer geworden van een brillenkoopmian, zekeren L. uit Ber gen op Zoom. Deze 81-jarige weduwe had van hem een garnituur gekocht voor f 22,50. Eenige dagen daarna kreeg de oude weduwe in St. Maartensdijk weer een bezoek van een brillenhandelaar, nu zekeren V., ook al uit Bergen op Zoom. Deze V. kwam zoogenaamd de groeten bij de oude vrouw brengen van haar zoon uit Bergen op Zoom en vertelde haar, dat haar zoon hem gestuurd had, om toch zijn moeder eens van een goeden bril te voorzien. Hij zelf kon haar geen bril verkoopen, maar wel de ,,deskundige", die buiten wachtte, schrijft de Telegraaf. Deze werd binnengeroepen en onderzocht haar oogen en raadde haar een bril aan voor f 27,50, waarbij hij f 5 voor den ouden bril teruggaf. Later kwamen zij weer terug met de bood- schap, dat zij nu nog betere brillenglazen bij zich hadden en wederom kostten die f 20. De politie te St. Maartensdijk werd in ken- nis gesteld van de feiten. De verdachten V. en L., beiden uit Bergen op Zoom, zijn naar Middelburg overgebracht. KLEEDKAMER GEPLUNDERD. Tijdens gymnastieklessen in een lokaal in de Van Speykstraat te Rotterdam zijn uit kleediingstukken, die in een aangrenzend kleedlokaal hingen, portemonnaies en vulpen- nen gestolen. Er waren portemonnaies bij, die 11,50 en 30 bevatten en andere, waar in kleinere bedragen zaten. ONTPLOFFING. Woensdagochtend omstreeks 8 uur is in het carbidgebouwtje van de N.V. Metaalbuizen- fabriek Excelsior' aan den Buitenhavenweg 52 te Schiedam een carbidketel gesprongen, welke de 40-jarige arbeider H. G. juast bezig was te vullen met carbid, dat gebruikt wordt bij het autogeniseh lasschen. Door de ont- ploffing werd de vergasserinstallatie geheel uit elkaar geslagen en de muren van het ge- bouwtje ontzet, waardoor het dak los raakte. Ook de ruiten werden vernield. H. G. kreeg eenige carbiddeeltjes in het linkeroog en een schaafwond aan het voorhoofd. Overigens waren er geen arbeiders werkzaam, zoodat er verder geen persoonlijke ongelukken zijn ge- beurd. 'H. G. is per politie-auto naar. een doikter vervoerd. Naar de oorzaak wordt een onderzoek in- gesteld. f 2500 ONRECHTMATIIG AAN STEUN GENOTEN. Na een uitgebreid onderzoek heeft de ge- meentepolitie te Boxtel den circa 45-jarigen werkloozen arbeider P. T. aldaar gearresteerd. De man, die eenige jaren steun had genoten, bleek over ruime middelen te beschikken. Hij heeft pl.m. f 2500 onregelmatig aan steun- gelden ontvangen. De man is ter beschikking gesteld van den officier van justitie in Den Bosch. DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE CHR. VER. TOT VEIIZORGIN'G VAN OUDEN VAN DAGEN. Naar de Leeuw. Crt. uit Kollum vemeemt, is daar Dinsdagavond gearresteerd en naar de kazerne van de Koninklijke marechaussee te Buitenpost gebracht J. L., de vroegere voor- zitter van de Christelijke vereeniging tot ver- zorging van ouden van dagen, welke vereeni ging in Friesland drie en in Gelderland twee Talma-rustoorden exploiteert. Deze aanhou- ding geschiedde op vermoeden van onregel- matigheden in het beheer der rustoorden. Om misverstand te voorkomen, zij er de aandacbt op gevestigd, dat deze onregelmatig- heden voor 1987 zijn gepleegd en dat het tegenwoordige bestuur er geheel buitenstaat. Het was in dat jaar, dat de tegenwoordige voorzitter, Dr. W. iH. de Groot, te Veenwou- den, tegelijkertijd met Mr. v. d. Bosch te Apeldoorn in het bestuur werd benoemd. De geldzaken stonden er niet goed voor en het accountantsrappont, dat medio Juni 1938 werd uitgehracht, overtrof alle sombere vermoe- dens. De exploitatierekening vertoonde nl. een nadeelig saldo van ruim 45.000. Thans verneemt de Leeuw. Crt., dat de exploitatierekening sluitend is gemaakt en dat de toekomst der vereeniging met vertrou- wen kan worden tegemoetgezien. Al zes jaren geleden was het een publiek geheim, dat de gang van zaken bij deze vereeniging veel te wenschen overliet en dat er dingen geschied waren welke het daglicht schuwden. Een ge- voig daarvan is geweest, dat in het najaar van 1937 eerst de penningmeester en in het voorjaar van 1988 de voorzitter, J. L., genood- zaakt werden ontslag te nemen. Het beleid van het dagelijksche bestuur moet van dien aard zijn geweest, dat de vereeniging was komen te verkeeren in den toestand van te hebben opgebouden te betalen, doch dat door allerlei handige manipulaties van den voor zitter niet-ingewijden telkens weer bereid ge- vonden konden worden hun gelden in goed vertrouwen aan deze vereeniging af te staan. In 1933 reeds stelde de justitie een onder zoek in, dat geen resultaat opleverde, evenmin als het onderzoek dat het vorige jaar ge schiedde. Het onlangs gerezen geschil, ten- gevolge waarvan de penningmeester, Mr. v. d. Bosch, uit het bestuur trad, was oorzaak, dat de justitie voor de derde maal deze onregel- matigheden in onderzoek nam. Den dag na zijn aftreden deed Mr. v. d. Bosch bij de politie te Apeldoorn een klacht tegen den vroegeren voorzitter en hij stelde de stukken, welke daarop betrekking hadden, den commissaris van politie aldaar ter hand. De Apeldoornsche recherche begon een onder zoek, dat thans op last van de politie door de Koninklijke marechaussee wordt voortgezet. De weerstoestand van hedenmorgen te 7,20 uur was te Vlissingen: weer betrokken, wind matig Noord-Noordoost, temperatuur 3, mini mum hedennacht 2, neerslag in het afgeloopen ■etmaal niet genoteerd. Verwachting, geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur; Voor de provincien Groningen, Friesland, Drente en Noord-Holland: nu en dan eenige lichte regen of motregen, bstrokken tot zwaar bewolkt, iets zachter, matdge, tijdelijke krach tige Noordoosten tot Oosten wind. Voor de overige provincien: Nu en dan eenige lichte regen of motregen, betrokken tot zwaar bewolkt, iets zachter, zwakke tot matige Noordoosten tot Oosten wind. GEHEIME ZENDER ONTDEKT. HENGELO. De politie alhier heeft bij zekeren S. een radiozendinstallatie ontdekt, die in bedrijf was. De geheele installatie werd in beslag genomen. Op het politie- fcureau werd aan S. een verhoor afgenomen, waarbij hij verklaarde uit louter liefhebberij reeds geruimen tijd op 400 M. golf lengte te hebben uitgezonden. HET DRAMA TE KERKRADE. 's- HERTOGENBOSCHHet gerechtshof aihier heeft den 27-jarigen mijnwerker N. J. G., te Kerkrade, wegens doodslag veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. Deze man heeft in den nacht van 27 op 28 September 1.1. zijn vrouw geworgd en daarna heeft hij het lichaam der vrouw, alsmede haar kleeren en het bed met petroleum overgoten en in brand gestogken, waardoor de vrouw brandwonden kreeg. Hij was voor de rechtbank te Maastricht wegens doodslag veroordeeld tot 15 jaar ge vangenisstraf. In hooger beroep eiscbte de advocaat-generaal wegens poging tot dood slag en brandstichting levenslange gevange nisstraf. Het verzoek van den verdediger, tot het instellen van een onderzoek naar zijn geestvermogens werd door het hof afgewezen. xr ERNSHG ONGELUK. ALKMAAR. Vanmoi'gen is een personen- auto op den rijksstraatweg onder Heiloo in botsing gekomen met een vrachtauto uit Friesland. De gevolgen waren verschrikke- lijk. De motor en de voorwielen van den vrachtauto drongen in den personenauto, waarin zich 2 personen bevonden. Dit laatste voertuig was bestuurd door pastoor Linthorst uit Tuitjehorn, terwijl naast hem zat de heer Mors, eveneens uit Tuitjehorn. De heer Mors werd op slag gedood. Pastoor Linthorst liep ernstige verwondingen op. Vermoedelijk heeft hij een schedelbasisfractuur opgeloopen. De gewonde is naar het ziekenhuis te Alk- maar overgebracht, waarheen ook het stoffe- lijk overschot is vervoerd. De personenauto werd geheel vernield. De vrachtauto werd emstig besehadigd. HR. MS. „TROMP" UIT BORDEAUX VERTROKKEN. BORDEAUX. Hr. Ms. ,,Tromp" is van- ochtend uit Bordeaux vertrokken. AUTOBOTSING. Vanmorgen omstreeks balftwaalf zijn op het kruispunt van den rijksstraatweg te Laren een personenauto en een zandauto met elkaar in botsing gekomen. In den personenauto waren gezeten 6 mili- taiien, die van verlof naar hun garnizoen te Amersfoort terugkeerden. Uit de richting Hilversum naderde een zandauto, bestuurd door den 18-jarigen Rudolf uit Blaricum. R. was niet in het bezit van een rijbewijs, doch reed onder toezicht van zijn vader. R. ver- leende geen voorrang, waardoor een botsing volgde. Door den schok sprong het portier van den personenauto open, waardoor de 19- jarige H. de Boer, dienstplichtige bij het 21e regiment infanterie te Amersfoort uit den wagen werd geslingerd. Hevig boadend en bewusteloos bleef biji op den weg liggen. Het slachtoffer bekwam een hersenschudding, een hoofdwonde en verschillende verwondingen aan armen en beenen. Per ziekenauto werd hij naar het militair hospitaal te Utrecht vervoerd. De overige inzittenden van den personenauto kwamen met den schrik vrij. De personen auto werd totaal vernield, de vrachtauto zwaar besehadigd. Tegen den vader van den jeugdigen be- stuurder werd proces-verbaal opgemaakt. DE ZWITSERSOHE IIERHALINGSOEFENINGEN. BERN. De Federale Raad heeft vanoch- tend besloten de jaarlijksche oefening der troepen van de grensbescherming te verlengen van 1 tot 2 weken, eveneens werden de cur- sussen van de generale staven van de gemobi- liseerde territoriale troepen verlengd. Gedu- rende 1939 zullen ook andere afdeelingen van het territoriale leger met de staven hier- van onder de wapenen worden geroepen voor den tijd van 6 maanden. De Federale Raad heeft in de hedenvoor- middag gehouden vergadering geconstateerd, dat eenige ontspanning is ingetreden, ook werd gesproken over de geruchten, dat Duitsche troepen aan de Zwitsersche grens geconcen- treerd zouden zijn. De Raadi betreurde, dat dergelijke fa,ntastische berichten -gepubliceerd zijn. DE „YANKEE CLIPPER" OP DE AZOREN AAN GEKOMEN. HORTA. De .Yankee Clipper" is vanmid- dag te 13,07 uur te Horta (Azoren) aange- komen. GRENSGESCHIL TUSSCHEN SLOWAKIJE EN HONGARIJE. BOEDAPEST. Officieel wordt medegedeeld, dat in de gevechten van de afgeloopen dagen 23 Hongaarsche militairen en burgers zijn gedood en 55 gewond. De verliezen der Slo- waken zijn niet bekend, doch 360 Slowaaksche soldaten en 211 Tsjechen zijn gevangen ge nomen. Vanochtend is de Slowaaksche delegatie te Boedapest aangekomen en vanmiddag zullen de besprekingen worden geopend. De Hon- garen betoonen zich zeer verzoeningsgezind. Uit Bratislava wordt gemeld, dat de wapen- stilstand is gebroken, en de Hongaarsche en Slowaaksche troepen in het grensgefoied slaags zijn geraakt. In Slowaaksche politieke kringen veronderstelt men, dat de Hongaren pogen zooveel mogelijk Slowaaksch gebied bezet te krijgen, teneinde dru-k uit te kunnen oefenen op de Slowaaksche onderhandelaars bij de grensafbakening. IS GAYDA GEARRESTEERD? De Daily Herald" te Londen meldt, dat generaal R. Gayda, de leider der Tsjechiscbe fascisten, die 10 dagen geleden door Hitler benoemd werd tot Fiihrer van het Tsjechische volk, door de Duitsche nationaal-socialistische autoriteiten te Praag is gearresteerd, beschul- digd van corruptie op groote schaal. Velen zijner volgelingen zouden tegelijk met hem gearresteerd zijn. Wij laten deze mededeeling geheel voor rekening van het Londensche blad, aangezien van geen enkele andere zijde bevestiging ont vangen werd. DE STRIJD IN SPANJE. SALAMANKA. In het legerbericht van de troepen van Franco wordt gemeld, dat de troepen aan het front bij Cordova 40 K.M. zijn opgerukt. Zij hebben 10.000 krijgsgevan- genen gemaakt. Uit Burgos wordt gemeld, dat gemotoriseerde eenheden aan het offensief deelnemen en dat 600 M-. is gezuiverd van vijandelijke troepen. DE VOEDSELVOORZIENING TE MADRID. f MADRID. De voedselvoorziening te Madrid zal spoedig geregeld zijn, vooral wat betreft de melkvoorziening. Bovendien is de burgers aangekondigd, dat binnenkort een aanzienlijke hoeveelheid levensmiddelen zal aankomen. NOG GEEN VREDE. MADRID. Gisteravond heerschte er groote bedrijvigbeid to het hoofdkwartier waar in den ochtend Casado was teruggekeerd, hetgeen reeds wees op een mislukiking van de onder- handelingen te Burgos. In den avond werd meegedeeld, dat de vijand de wapenstilstand had verbroken en den aanval op Andalusie had hervat. TERNEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelijks-aangiften. 23 Maart. Anthonie Wisse, oud 22 j., jm. en Maria Hage, oud 18 j-, jd- •Huwelijks-voltrekkingen. 23 Maart. Fran- Qois Tollenaar, oud 33 j., jm. en Hillegard Anna Gort, oud 19 j., jd. Adriaan Jacobus de Zeeuw, oud 25 j., jm. en Janna Elisabeth Paulusse, oud 18 j., jd. Geboorten. 18 Maart. Pieternella, d. van Frangois Jacobus de Braal en van Cornelia Dees. 19 Maart. Gijsbregt Pieter, z. van Jan Riemens en van Janneke Neeltje Veerman. 22 Maart. Johanna Maria, d. van Simon Johannes Hamelink en van Leuntje Adriana van Driei. Wilhelmina Juliana, d. van Simon de Korte en van Elisabeth Johanna Wilson (wonende te Oude-Tonge). 23 Maart. Willem Jacobus, z. van Willem Helmendach en van Maria Pieternella Suzanna Kolijn. Overlijden. 20 Maart. Frans Huibregt Leunis, oud 27 j., z. van Abraham (overl.) en van Elisabeth Anna Harms. 22 Maart. Krijn Hamelink, oud 90 j., weduiwn. van Tanneke Bareman. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 16 Maart. Emiel Maria Herman van der Veken (van Ukkel B.), oud 25 j. en Coleta Ludovica Engelen, oud 27 j. Geboorten. 13 Maart. Eddy Joseph Marie, z. van Jean Marie Joseph Frusch en van Marguerite Louisa Colpaert. Overlijden. 17 Maart. Maria Louisa Hileyn, oud 80 j., wed. van Eduardius Colpaert. C. J. Kanters, schipper, Grenulaan 31, van Dordrecht. M. A. de Caluwe, landbouwersknecht, P 158, van Sas van Gent. A. J. W. N. Stokvis, kantonrechter, West- kolkstraat 8, van Arnhem. G. S. Behiels, dienstbode, Dijkstraat 12 van Kruiningen. J. v. Trappen, landbouwersknecht, P 121, van Vogelwaarde. A. J. Janse, zonder, Van Steentoergenlaan 43, van Zwijndrecht. A. E. L. Kesheke, zonder, Noordstraat 94, van Hulst. Vertrokken: A. G. Bleumink, buitengew. opz. R. W., Oostkade 13b, naar Hontenisse. O. R. de Croock, bakkersknecht, Noord straat 80, naar Biervliet. O. P. Otte, verpleegster, Axelschestraat 58, naar Zierikzee. P. de Letter, dienstbode, Spoorstraat 29, naar St. Jansteen. A. Nobels, mach.-bankwerker, Kanaalweg 6, naar Eindhoven. A. Roctus, landbouwersknecht, Oudeland- scheweg 50, naar Hontenisse. A. Midler, zonder, Oostkade 17, naar Breda. M. P. P. Eeman, dienstbode, Westkolkstraat 6, naar Vogelwaarde. SAS VAN GENT. In de week van 12 tot en met 18 Maart hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. I. van Acker, studente, van Wageningen. E. S. Boerman, zonder beroep, van Oost- burg. H. F. Grijpmk, winkelbeddende, van 's-Gra- venihage. A. Janssens en gezin, fabrieksarbeider, van Westdorpe. Vertrokken: G. Meeusen, zonder beroep, naar Venray. TERNEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. P. de Graaf, zonder, Nieuwediepstraat 41, van Hoek. Rotterdam, 27 Maart 1939. VEEMARKT. Aangevoerd 2352 dieren 829 vette runde- ren, 207 vette kalveren, 26 nuchtere kalve- ren, 390 schapen en lammeren, 870 varkens en 30 zuiglammeren. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. f 0,72, 2e kw. f 0,60, 3e kiw. 0,360,46; vette ossen le kw. /0,66, 2e kw. 0,58, 3e kw. 0,36—/0,46; vette kal veren le kwj 1,05, 2e kw. /0,90, 3e kw. 0,60'f 0,70; varkens (levend gewicht) le kiw. 0,48, 2e kw, /0,47, 3e kw. /0,44; schapen le kw. 0,50, 2e kw. 0,43, 3e kw. 0,32, per stuk /25, 19, 17; lammeren le kw. 0,56, 2e kw. 0,47, 3e kw. 0,42, per stuk 22, 16, 12. De aanvoer van vette koeien en ossen was groot, de handel kalm, de prijzen onver- anderd, prima koe 76 en prima os 70 cent; kleine r was de aanvoer van vette kalveren, de handel matig, de prijzen prijshoudend; korter was de aanvoer van schapen en lamme ren, de handel matig, de prijzen van de vorige week Dinsdag goed te handhaven; de aanvoer van varkens was grooter, de handel stil, er werd weinig verkacht, de prijs der lichte var kens /was lager. Eenige partijtjes schapen werden voor export verkocht. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers /1,401,90; Z. Eigenheimers 1,40/1,60; Zeeuwsche Bonte en Blauwe 2,753,10; kleine idem /1,30 1,50; Bevelanders 1,651,90; Red Star 2,40—/2,80; Bintjes 1,75—2 per H.L. Westl. ronde zand 4V2 cent; idem kleine 3 cent per K.G. Redelijken aanvoer en kalmen handel. VLA'S. Aangevoerd 25.700 K.G. Blauw, schoon, 0,650,75; 6600 KG. Hollandsch Geel 0,65if 0,75; 2730 K.G. Dauwroot 0,60 0,68. In den handel kwam weinig verandering. De prijzen waren zeer flauw en de aanvoer bleef gedeeltelijk onverkocht. ROERMONDSCHE EIERVEILING. Aanvoer 6.550.000 stuks. Klpeieren 3,50— 4; kleine 3,10/3,20; eendeieren 2,40 3,20 per 100 stuks. 30 Maart. TERNEUZEN. Aanbesteding verbouwing. Architectenbureau, L. de Bruijne. 3 April. AXEL. Aanbesteding sloopen en bouwen woning. Bouwibureau M. J. v. d. Berg. 3 en 17 April. GROENENDIJK Veiling bouw- en wei- land. Notaris Verbist. 4 April. TERNEUZEN. Veiling woonhuis en heeren- huis. Notaris Van Vollenhoven. Voor Temeuzen: 26 Maart. Noorscb s^. STEN, 1464, mangaanerts, Sauda. Van Terneuzen: 25 Maart. Nederl. m.s. COEN, 290, ledig, Antwerpen. Voor Sas van Gent: 25 Maart. Eng. s.s. SARASTONE, 2473, fosfaat, Casablanca. tan Sas van Gent: 25 Maart. Noorsch s.s. DELFINUS, 1294, stukg., Bergen. Van Sas van GentGent: 25 Maart. Eng. s.s. PANDION, 1944, stukg., Belfast. Voor Riemen: 25 Maart. Fransch s.s. PRES SERGENT, 5344, olie, Rouaan. 27 Maart. Russ. s.s. ANDRE MARTI, 2352, fosfaat, Moenmansk. Van Riemen: 24 Maart. Zweedsch s.s. FLANDRIA. 1179, stukg., Gothenburg. 26 Maart. Fransch s.s. PRES. SERGENT, 5344, ledig, Batoem. Voor Gent: 24 Maart. Eng. s.s. BARON KELVIN, 3084, fosfaat, Huelva; Eng. s.s. BOWLING. 793, pekkolen, Londen. 25 Maart. Eng. s.s. WHITETOFT, 883, pek kolen, Goole; Eng. s.s. GRANGETOFT975, ijzerslakken, Immingham. 26 Maart. Nederl. m.s. PAX I, 200, pek. Londen; Elng. m.s. ALOUETTE, 276, stukg., Londen; Eng. s.s. RYE, 1048, stukg., Goole! 27 Maart. Poolsch s.s. OKSYWIE, 766, stukg., Hamburg; Eng. s.s. ARDGRYFE, 964, katoen, Havre; Eng. s.s. BLACKTOFT, 1108, pekkolen, Goole. Van Gent: 24 Maart. Eng. s.s. VANEL- LUS, 1886, stukg., Manchester. 25 Maart. Noorsch s.s. RIMAC, 942, ijzer, Boness; Zweedsch s.s. SKARABORG, 122o! ijzer, Stockholm; Eng. s.s. BRIGHTSIDE467, ledig, Kingslynn; Belg. m.s. MARCEL, 542, stukg., Goole; Eng. s.s. ORTOLAN, 489, stukg,. Londen. 26 Maart. Eng. s.s. BOWLING, 793, stukg., Antwerpen. 27 Maart. Nederl. m.s. DRENTE, 115, led., Antwerpen. j J

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 3