ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN LORRIE Feuiileton VeJiszaJitebe No. 9892 VRIJDAG 24 MAART 1939 79® Jaargang Binnenland Koopt en bespaart! YerdrijF die Bek/emming EERSTE BLAD PROCESGELDEN GESCHONKEN. AKKER'S NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post /1,55 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige landen /2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. KLEINE ADVERTENTIEN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clicM's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst sen dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. DE ZELFSTANDIGHEID VAN ONS VADERLAND. Uit Londen beefit ons, scbrijft de N. R. Crt., Woensdag het bericht bereiikt, dat bij de besprekingen, welke tusschen de Engelsche en Fransche staatsiieden zijn gevoerd, ook de positie van de kleine landen in Europa ter sprake is gebracht, hetgeen uiteraard ons land ten nauwste raakt. Frankrijk, zoo kan men uit den mond van goed ingelichte jouma- listen vernemen een officieele mededeeling hiervan heeft onze regeering, gelijik wij reeds meldden, niet bereikt heeft, nadat het met Engeland reeds de verplichting op zich ge- nomen had, de omzijdigheid van Belgie te ver- dediigen, toesloten, deel te nemen aan de zijde van Engeland aan alle maatregelen voor de verdediging van Nederland en Zwitseriand. Frankrijk, zoo werd daarbij gezegd, hoopt, door zijn toezegging van onvoorwaardelijken steam voor de verdediging van de Lage Lan den en Zwitseriand, van Londen steun te ver- krijgen voor de verdediging van Frankrijk's vrienden in het Zuid-Oosten van Europa. Het feit alleen reeds, dat onze regeering van deze besprekingen niet op de hoogte was gebracht, bewijst, dat wij hier in de eerste plaats te maken hebben met een Engelsch-Fransche aangelegenheid. Noohtans vermindert dit in geenen deele het belang, dat voor ons land aan een dergelijk besluit is verhonden. Wij zijn toch, naast andere klei- nere staten, het voorwerp dezer bespreking geweest. Het is algemeen bekend, dat de positie van ons land in de buitenlandsche politiek zich van die van Belgie en Zwitseriand onder- scheidt. Belgie, door het verdrag van Locarno eens betrokken in een Engelsch-Fransch kamp met verplichtingen ook voor Belgie, heeft zich daaruit los gemaakt. Het kreeg toen van Engeland en Frankrijk de toezegging, dat deze staten het bij1 schendimg van zijn neu- traliteit zouden helpen, zonder dat het zelf tot hulp aan de beide andere verplicht was. Naderhand gaf ook Duitschland een soort- gelijke verkiaring aan Brussel af. Zwitser iand op zijn beurt heeft, op zijn verzoek door een besluit van den Volkenbondsraad, een gelegaiiseerde neutraliteitspositie gekregen. Nederland heeft noch het een, noch het ander gewild. Wij zijn onverminderd blijven staan op ons principe van zelfstandigheid in de buitenlandsche politiek, en wij1 behoeven nauwelijks er aan te herinneren, hoe ons land eenigen tijd geleden een goed bedoelde garan- tie van Diuitsche zijde van de hand heeft ge- wezen, niet oandat het geen prijs stelt op een Duitsche verzekerinig, dat van die zijde ons land niet aangevallen zal worden, maar om- dat het meende, dat bij onze bewuste zelfstan- digheidspositi'e welke door ons verleden en doordat wij geen steunbeloften hadden aan- vaard, verschilt van die van Belgie de aan- vaarding van een verkiaring van de zijde van een land niet zou passen. Nu staan wij voor een Engelsch-Fransch besluit, dat weliswaar voor ons officieel niet bestaat, genomen in een oogenblik van groote verwarring in de Euro- peesche politiek. De stelling onzer zelfstandigheidspolitiek is steeds geweest, vervolgt de N. R. Crt., dat wij geen garanties noch verbintenissen willen aanvaarden. Zoo was zij en zoo zal zij blijven. Zou Nederland aangevallen worden, door wie ook, dan zullen wij ons verdedigen, met verbetenheid en tot het uiterste. En wat e- ook met ons moge gebeuren, onze geest van omafhankelijkheid en vrijheid zal in ons volk voortleven en nooit klein te krijgen zijn. Uiteraard bestaat de mogelijkbeid, dat wij tegen een aanval hulp bij. onze verdediging 36) Door CHARLES GARVICE. Vervolg. Melford staarde hem aan. ,,Wat! Is het 'm dat? Je wilt lord Kendale de loef afsteken?" Juist," stemde iSeymour toe. Zijn vader lachte en deed de kurk op de flesch. ,,Je bent een slimmerd Seymour. Dus ver- liefd op dat kleine ding van de pastorie, he? Dat is anders niet zoo heel verstandig; ze bezit geen cent."' „Ik heb genoeg, vader." ,,Dat d:s waar. En ze is van goede familie het is een dame. Goed, iwerk je plannetje op je eigen manier uit. Ik zal die geschie- denis met Latoham aan jou en Diana over- laten." ,,Dank u, vader," zei Seymour opstaande. Melford ging naar de deur en bleef toen plotseling staan. ,,0, luister eens1! Ik kwam dien vent van jou hoe heet hij ook weer dien Wheeler tegen. Hij zegt, dat je voor tienduizend pond aandeelen in de Wheal Rose hebt, is dac waar?" ,,Het is waar, maar Wheeler had u dat niet mogen vertell'en." ,,0, hij vertelde het me, omdat hij onge- rust was. Die mijn gaat naar de maan en gauw ook. Verkoop den boel maar, Seymour. Maar dat heb je zeker al gedaan?" ,,Neen vader," gliimlachte Seymour, „ik heb ze nog." ,,Dan verlies je je geld," vloekte zijn vader. „Maar jiji kunt het zeker goed missen. Wat voor spel speel je?" ,,Daar wil ik u voor het moment niet mee lastig valien, vader," zei Seymour, ,,als ik mijn geld verlies, krijg ik er ook wat voor." zouden aanvaarden, indien deze ons geboden werd en indien deze ons paste. Wiens hulp zou worden ingeroepen, zou uiteraard geheei bepaald worden door de vraag, wie ons aan gevallen heeft. Daarom kan Nederland nooit reeds bij voonbaat met eenig^land besprekin gen voeren, hoe een dergelijke hulp aanvaard en gegeven zou worden. Dan immers zouden wij dergelijke besprekingen met alle ons om- ringenide landen moeten voeren, wilden wij niet den indruk maken, dat wij onze zelfstandig heidspolitiek, welke tegelijkertijd een stri'kte neutraliteitspolitlek is ten aanzien van de conflicten en meeniingsverschillen tusschen de groote staten van de wereld, in gevaar brach- ten. Als land, dat tusschen militair machtiger staten is gelegen, is dat de eenige wijze, waar- op wij1 bij onze buren den vasten indruk van onize ongerepte zelfstandigheid kunnen vesti- gen. Nu komt een besluit van Engeland en Frankrijk, dat zij elkaar zullen hijistaan in de verdediging van de Lage Landen aan de Noordzee en van Zwitseriand. Maar dit be sluit kan nimmer beteekenen, dat die staten tegenover ons een dergelijke verplichting op zich nemen. In een dergelijke verplichting zouden wij niet kunnen treden, omdat zij ons in een positie overeenkomende met die van Belgie zou brengen, welke wij bawust niet gewild hebben en ook nu niet willen. Zij kan voor ons geen andere strekking hebben dan dat Engeland en Frankrijk onderlin-g beramen, wat zij zouden doen, indien Nederland door Duitschland zou worden aangevallen, Zij. kan voor ons evenzeer op niet anders neerkomen, dan dat die staten overleg plegen, wat hun te doen zou staan, indien en nadat Nederland een beroep op hun steun mocht doen. Als die staten daarover onderiling overleg plegen, dus zonder raadpleging van Nederlandsche vertegenwoordigers, is daartegen onzerzijds niets te doen. Ook van Duitsche zijde zal men wel degelijk overwogen hebben, wat te doen zou staan, indien Engeland of Frankrijk ons land zouden ibinmenvaHen. Dit besluit van Engeland en Frankrijk zou voor ons land nimmer kunnen beteekenen, dat Nederland betrokken zou worden in eenig buiteniandisch defensiestelsel. Indien ooit eer. oorlog tusschen Engeland en Duitschland mocht uitbreken, zal ons land daarin neutraal zijn en zal het met alle middelen er naar stre- ven deze neutraliteit te bewaren. Welke ook de waarde van Nederland als strategisch ge- bied voor de .strijidende partijen zal zijn, hoe- zeer zij ook zouden aandringen onze grenzen voor hen open te stellen, getlijlk in de jaren 19141918 zal Nederland iedere poging ons in een dergelijk conflict te betrekken afwijzer. en zich gewapend te weer stellen tegen ieder, die tegen onzen wil toch zou trachten .gebruik van ons grondgebied1 te maken, en wij zouden d!an hebben te overwegen, of wij in ons be lang, van welkem kant ook, hulp moeten in- roepen. Onder geen omstandigheden kunnen wij, echter by voorbaat aanbieden, aan wie Nu meer dan ooit valt de slanke lijn in de mode! Doch geen slanke lijn zonder goed corset! Een goed corset koopt U alleen in het Huis JULIENNE SOHELF- HOUT. Koopt nu Uw corset bij JULIENNE SCHELFDOUT. Van 27 Maart tot 8 April zal U by iedere aankoop vanaf 56 fr. een Borstenhouder GRATIS aange- boden worden. Wendt U dan naar keuze: 6 Brabantdam, 23 Dampoortstraat, 9 Ryhove- laan, 3 Temeuzenlaan, 105 Antwerpschesteen- weg, GENT. De oude man zag hem nieuwsgierig aan en bromde iets. ,,Enfin, je bent geen ezel, dat weet ik, maar probeer niet, al te slim te 'zijn. Het zijn mijn zaken niet, het is je eigen geld. Als jij het verliezen wilt, moet je dat zelf weten", en hij, verliet de kamer. Qpigesloten in haar kamer zat Lorrie met haar handen gebald in haar sehoot; haar oogen staarden naar de duisternis buiten. Seymour's woorden waren handig uitgestrooid als zaad in een vruchtbaren bodem en een rijke oogst kwam er uit op dn Lorrie's geest. Zij zat geduldilg te wachten tot haar ge- liefde terug zou komen en intusschen amu- seerde hij zich vroolijk, was hij de zdel van een gezelschap, waarvan Diana Melford het middelpunt was. Hij zag haar iederen .dag, dineerde met haar, danste met haar, terw.ijl zij, Lorrie, wier hart hij' had gestolen, in een1- zaamheid mo est treuren. Zoo gingen haar ge- dachten en daar ze geen engel was, al was ze nagenoeg even mooi, begon ze boos te worden. Guy flirtte met Diana Melford, goed, dat spel- letje kan ze ook spelen. Hij amuseerde zich, waarom zou zij niet hetzelfde doen? Ze kon zich ook vermaken en met Seymour Melford flinten. Ze wist, dat hij' haar liefhad, dat hij snakte naar een vriendelijk woord, naar een glimlachje, zooals een hond snakt naar een been. Waarom zou ze met gevouwen handen zitten te wachten 'als een geduldige Griseldis tot haar heer en meester van zijn dinertjes en bals wenschte terug te keeren. Neen! „Ik ben al te lang „zoet geweest", zei ze koppig, terwijl ze rondzag, alsof ze een menigte toe- sprak. ,,Dat deugt niet voor me. Ik moet me amuseeren, net als Guy. Hij flirt met Diana Melford, dan zal ik met Seymour flir- ten. Het is in ieder geval een amusementje," en met een droevigen zucht hief ze haar handen op. Hebben dagen vreager ooit zoo lang ge- duurd? O Guy, waarom heb je me verlaten? Waarom ben je weggegaan. En als je moest weggaan, waarom ben je dan met Diana Melford gaan flirten?" dan ook, het slagveld van Europa te -worden. Dit is het principe van de politiek, welke wij tydens en na den grooten oorlog met kracht hebben voorgestaan. In tijden van spanning, als welke wij beleven, zal voor de naleving van dit principe meer dan ooit worden gewaakt. STAATSPEN SIONNEERIN G. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staats- pensionneering besloot, naar aanleiding van de door H. M. de Koningin gehouden rede een brief aan H. M. de Koningin te izenden, waarin het eerbiedigen dank brengt voor de op 27 Januari gehouden radiorede. Deze brengt onder de aandacht van alle Nederanders het leed, al'dus vervolgt de brief, dat de ge- dwongen werkloosheid van valide burgers ver- oorzaakt en wekt op, dat alien zich hun plicht indachti-g zullen zijn en hun kraehten geven tot bestrijding van de oorzaken en gevolgen dezer groote ramp. De Bond voor Staatspensionneering brengt in herinnering, dat de gedwongen werkloos heid mede zeer zwaar drukt op de ouden van dagen, wier arbeidskracht is versleten en die daardoor de inkomsten voor levensonderhoud missen. In het groote Engeland en in het kleine Denemariken is door de toekenning eener ouderdomsrente aan hen, die het noodig heb ben, in de materieele zorgen van den ouder- dom tegemoet gekomen. De Bond voor Staatspensionneering spreekt de hoop en de verwaehting uit, dat in Neder land de tot macht gekomen partijen en per- sonen onder den indruk van de rede van H. M. de Koningin eindelijk het recht zullen erken- nen op een eenigeimate verzorgden levens- avond van hen, die aan de huidige maat- schappij hebben gebouwd, en dat zij in den geest van de apostolische vermaning: ,,Draagt elkanders lasten" bereid zullen worden ge- vonden om met daden hun gezindheid te too- nen om hierin afdoende verandering te brengen. DE TSJECHO-SLOWAAKSCSHE LEGATIE IN DEN HAAG. Het A. N. P. meldt: De heer Pacak, tot dusver gezant van de Tsjecho-Slowaaksche republiek te 's-Gravenhage, heeft den Minister van Buitenlandsche Zaken medegedeeld, dat het gezantschap zijn werkzaamheden heeft gestaakt. De burgemeester van Bergen op Zoom, Mr. P. A. F. Bdom, heeft, volgens het Handelsblad, de hem door de rechtbank te Breda toege- wezen schadevergoeding, voortvloeiende uit een aanklacht wegens beleediging tegen een leeraar aan de Rijks H.B.S. aldaar, geschonken aan het college van regenten van het Alge meen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom. Als voorwaarde is gesteld, dat het geld een bedrag van 750 verminderd met eenige procureurskosten, zoodat resteert f 612,78, rentegevend wordt belegd, hieruit telken jare op het Kerstfeest het lot van verpleegden in het Ziekenhuis, die zulks van noode hebben. wordt geleni'gd, een en ander naar het inzicht van dat college. DE CHRISTELIJKE PATRODNS- t'ERFEN IGING VEROORDEELD DE NIEUVV'E BELASTINGEN. Naar uit Utrecht aan ,,De Telegraaf" ge- meld wordt heeft het Christelijk Werkgevers- verbond een vonnis geveld over de belasting- plannen van Minister De Wilde. In een op 29 Maart a.s. te Utrecht te houden huitengewone algemeene ledenvergadering zal in bespreking komen een rapport, dat een belastingcommis- HOOFDSTUK XV. Toen Seymour Melford den volgenden morgen in den turn van de pastorie kwam, stond Lorrie een klimplant tegen den muur te sprjkeren. Hij nam zijn hoed af en zei haar goeden morgen, niet anders verwach- tend dan het gewone, norsohe antiwoord, dat de jongedame hem meestal gaf, maar Lorrie wendde zich om en glimlachte ze glim- lachte werkelijlk. „.Goeden morgen mijnheer Melford; ik ben aan het werk, zooals u zdet." ,,iSpijkert u die klimplant vast?" vroeg hij, terwijl hij bleef staan. ,,Neen," verbeterde zij suikerzoet, ,,ik sla alleen maar het vel van mijh vingers met den hamer." ,,Laat mij het voor u doen," zed hij haastig. ,,Dank u; dk sla zachter dan u waarschijm- iyk. O, u bedoelt het opspijkeren van den wingerd graag. Als u het tenminste niet vervelend vindt," en haar stem werd flu- weelig. ,JU weet, dat het mij een buitengewoon genoegen zal zijn, juffrouw Latimer," ant- woordde hij. ,,Wacht maar tot u vijf minuten bezig bent," zei Lorrie vroolijk, ,jbet moet gauw gebeuren ook omdat de oude tuinman straks terugkomt en die wil niet, dat iem-and zich met! zijn werk bemoeit." „Ik zal zijn toom trotseeren" zei hij. ,,Wat een heerlijlke morgen!" Vindt u niet? Juist een morgen om van plezier te zingen. Komt u om papa te spre- ken? Ik zal hem gaan halen." ,,Doe dat astublieft niet," vroeg hij. „Ik kom alleen maar over de scholen spreken." „Die schijnen heel wat van uw tijd in be- slag te nemen," zei Lorrie vriendelijk. ,,Ik vindt het heel mooi van u, mijnheer Mel ford," ,,Heelemaal niet, juffrouw Latimer," zei hij. ,,Ik heb nagenoeg niets te doen en ik ben mijnheer Latimer maar al te dank-baar, dat hy me toestaat deel te nemen aan zijn sie aan het bestuur heeft uitgebracht over de financieele voorstellen der regeering, neerge- legd in de Millioenennota. Het rapport voert ernstige bezwaren tegen deze voorstellen aan. De rapporteurs zijh van meening, dat, waar de staatsuitgaven over een reeks van jaren genomen, behoudens een enkele onderbreking, een voortdiurende stijging vertoonen welke stijging de bevolkingstoename in verhouding zeer belangrijik overtreft de belastingen in ons land een radelijik peil reeds hebben over- schreden en van een verdere belastingverzwa- ring de meest noodlottige gevolgen voor ons bedrijfsleven en mitsdien ook voor de alge meene volkswelrvaart zijn te vreezen, een d'ras'tische bezuiniging op de overheidsuit- gaven noodzakelijik zal zijn, ten einde niet alleen het nonmale accres dier uitgaven op te vangen, doch, om zonder verzwaring van den algemeenen belastingdruk, ten spoedigste tot een sluitende begrooting te igeraken. De te nemen bezuinigingsmaatregelen, welke, in verband met den ongunstigen toe- stand van 's rijks financien, stellig geen uit- stel kunnen lijden tot volgende dienstjaren, zullen naar de meening der commissie in hoofdzaak moeten gaan in de richting van beperking der overheidsbemoeiingen. De door de regeering voorgestelde belasting- verminderingen, welke ten deele ook ten goede komen aan het 'bedryfsleven, kunnen in prin cipe zeker danikbaar worden aanvaard, waar- biji de commissie echter uitdrukkelijik wenscht vast te stellen, dat hierdoor naar haar mee ning nog allermiiist is bereikt, wat als nood- zakelijke kostenverlaging ter stimuleering van het bedrijfsleven noodig is te achten. Afgezien nog van het standpunt der com missie in zake een verdere verzwaring van den belastingdruk in het algemeen, moeten tegen de door de regeering voorgestelde nieuwe belastingen ernstige bezwaren worden aangevoerd, als: 1) Het feit, dat deze belastingen, behou dens compenseerende factoren moeten leiden tot: a. een verhooging van den kostprijs van producten en diensten, met alle daaraan ver- bonden gevolgen; b. belemmering van de uit- breiding van bestaande en de oprichting van nieuwe ondernemingen; c. vermeerdering der werkloosheid en stijging van de daaruit voor de piublieke kassen voortvloeiende lasten; d. onvoldoende reserveeringen, meebrengende een geleidelij'ke verzwaklking van de financieele positie der ondernemingen. 2). Voor een extra-winstbelasting, te hef- fen van rechtspersonen, naast de bestaande dividend- en tantiemebelasting, heeft de com missie geen enkelen reohts- noch billijkheids- grond- kunnen vinden. 3) Het vorderen van rentebelasting over rentebedragen, welke reeds valien onder de tegenwoordige couponbelasting, is als een on- gemotiveerd'e dubbele heffing iaan te merken. 4) Aan de huizenexploitanten, die wel in bijzondere mate door de economische omstan- digheden zijn gedupeerd en tot heden tever- geefs op wettelij'ke maatregelen tot verlaging der vaste lasten wachten, kan moeildjk een nieuwe druk, in den vorm van een huurbe- lasting, worden opgelegd. 5) Het voomemen, om bij de berekening der netto-buur van vaste normen uit te gaan, geeft aanleiding tot groote onbillijkheden, welke ncg van te ernstiger aard worden, in dien geen rekening zou worden gehouden met de noodzakelijike afschrijrvingen op het ver- huurde onroerend goed. 6) Belasting, geheven bij een per saldo negatief inkomen, kan geen inkomstenbelas- tiimg worden genoemd, doch beteekent in feite kapitaalsheffing en -vemietiging. Indien ter conpensatie van de belastingver- mindering de invoering van nieuwe of de ver hooging van bestaande belastingen onvermij- pannen om meer welvaart in bet dorp te brengen." ,,En 'komt u daarover vanmorgen spreken?" vroeg ze vriendelij'k. ,,Ja," loog hij met een onschul'dig ge- zicht. „Het is een belangrijke zaak, die heel wat besprekingen vereischt." „Dat geloof ik ook," gaf zij. glimlachend toe, ,,want papa en u spreken zoowat ner- gens anders over." Juist kwam de domine naar buiten en toen hij Seymour Melford zag. vroeg hij haastig, ongerust: „Goeden morgen Seymour. Is er nieuws?" Seymour Melford keek waarschuwend naar Lorrie; de domine kreeg een kleur en ziweeg plotseling. ,,Neen, er is geen nieuws. Ik kwam vra- gen of u even mee naar het bouwterrein gaat. Ik heb een verbetering bedacht." „Ja, ja, zeker," zei de domine, ,,ik zal mijn hoed halen," en hij ging naar binnen om bijna onmiddellijk weer terug te komen, zenuwachtig en gejaagd. Hij was den laat- sten tijd wel veranderd, zijn vroegere, wel- overwogen bescheiden beleefdheid was ge heei verdwenen. ,,Ik denk, dat u aan vader wel genoeg zult hebben, anders zou ik voorstellen om mee te gaan," zei Lorrie zorgeloos. Seymour Melford wendde zich verheugd glimlachend om. „Wilt u meegaan? Doet u het, juffrouw Dolores, het is z<36'n mooie ochtend en ik zou u graag uitleggen, wat we van plan zijn te doen. ,,Ja, ga mee, liefje," zei de domine, maar hij zei het niet buitengewoon hartelijk. Lorrie Hep haastig naar binnen om haar mantel te halen en ze wandelden met hun drieen weg. Den vorigen dag zou zij er niet over heb ben gedacht om Seymour Melford aan te bieden met hem te gaan wandelen, zelfs al ging haar vader mee. Maar gisteren is gis- teren en vandaag is vandaag en in Lome's hart brandde het vuur van jalouzie en SERPYLLI Ieder, die met n verwaarloosde hoest is blijven doorloopen kent dat gevoel van beklemming op de borst, die U het ademhalen be- moeilijkt. Val die beklemming met succes aan door middel van Abdijsiroop. Ze maakt de slijm op Uw borst los, zuivert Uw lucht- wegen zoodat het beklemmende, pijnlijke gevoel bij het adem halen geheei verdwijnt. Laat Akker's Abdijsiroop, de bijzon dere kruiden-siroop, versterkt met codeine" dat ook voor U doen w tegen hoest, griep, bronchitis, asthma. Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4.20. Alom verkrijgbaar. Ingez. Med. delijk mocht blijken, meent de commissie, dat aan een proportioneele heffing van het belas- baar zuiver inkomen, berekend overeenkomstig de bepalingen van de wet op de inkomsten- belasting, behoudens enkele gewenschte cor- recties, de voorkeur moet worden gegeven boven de door de regeering voorgestelde nieuwe belastingen. WERKKAMP VOOR WERKLOOZE SCHIPPERS JON GENS TE DORDRECHT. Naar gemeldt wordt heeft de regeering het plan, te Dordrecht een werkkamp voor werk- looze schippersjongens te stichten. DE DUITSCHE VLAG DOOR EEN HAAGSCHE SCHOOL UITGESTOKEN. Het Tweede Kamerlid Drees heeft aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de Minister kennis genomen van het feit, dat de school in de Dreibholzstraat te 's Gravenhage, die op den voet der Lager Onderwijswet uit de openbare kas wordt be- taald, de Duitsche hakenkruisvlag heeft doen wapperen ter viering van de bezetting van Tsjecho-Slowakije door Duitsche troepen? 2. Acht de Minister het toelaatbaar, dat een school, die door Nederland wordt bekos- tigd en die, naar de mededeelingen van den Minister bij de behandeiling van de begrooting voor 1939 in de Tweede Kamer, geacht imoet worden een Nederlandsch karakter te dragen, al wordt zij grootendeels door Duitsche kin- deren bezocht, een buitenlandsche vlag uit- steekt, nog &el ter eere van de vemietiging der zelfstandigheid van een met Nederland bevrienden staat? 3. Is de Minister bereid maatregelen te nemen ter voorkoming van herhaling van der gelijke daden en tot het waarborgen van het Nederlandsche karakter van deze school en overeemkamstige, door rijik en gemeente be- kostigde scholen 4. Indien de Minister zich hiertoe niet be- voegd acht zonder wij'ziging van de wet, is de Minister dan bereid een zoodanige wijziging voor te bereiden? ellende. Ze ging dus naast Seymour oopen, in plaats van zoo ver mogelijk van hem vamdaan en ze antwoordde op alles wat hij zei met een vriendelijk woord en een glim lachje, dat het bloed door zijn aderen joeg. Toen ze de plek bereik'ten, waar de scho len zouden verrijzen, kwam hij met zijn verbeteringen voor den dag, verbeterin- gen, die hij onder het praten moest uitden- ken. Zij sprak hem niet tegen, zooals ze den vorigen dag zou hebben gedaan, maar was alles volkomen met hem eens. „De wereld heeft een groot architect aan u verloren, mijnheer Seymour," zei ze. Vindt u mijnheer Seymour niet erg knap, paps, U en dk zouden hier nooit aan heb ben gedacht, nietwaar?" ,,He? Neen, neen. Hij ds werkelijk heel knap," zei de dominee, die afwezig in de verte bleef staren. Buitengewoon. We kun nen mijnheer Seymour niet dankbaar genoeg wezen" en hij zag het glimlachende gelaat veelbeteekenend aan. ,,Wat kunnen we doen om onze dankbaar- heid te toomen? Wat zou u zeggen van een standbeeld in zijn voile lengte, of te paard, zwaaiend met een bestekteekening van de nieuwe school. Een mooi beeld voor het gras- perk in het dorp, mijnheer Seymour." Hij lachte zacht. Er was een warme bios op zijn gewoonlijik zoo bleek gezich-t en zyn zwarte oogen schitterden. ,,Als ik iets heb gedaan, juffrouw Latimer, dat de moeite waard is, dan zou ik liever een paatsje in het hart van de menschen innemen, dan op een marktplein in marmer vereeuwigd te worden. Maiar we zullen u doodvervelen met onze plannen en berekeningen, juffrouw Latimer; zullen we teruggaan?" ,,Ik zal eens bij een paar dorpsmenschen gaan kijken," zei ze en ze wandelde weg. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 1