ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN KLQDBTERBALSEM LORRIE -SOP s/KNAPT DE WAS WEER OP^e No 9889. VRIJDAG 17 MAART 1939 79® Jaargang Smnaniand Feuilleton PRESTO ZEEPPOEDER SLECHTS 5ct. PER PAK BRANDwooden AKKER'S Buitenland TWEEDE 8LA0 smm (Ingez. Med.) 3S«wsBar ^vSB^C«W3IK^SE5>^rn£3aS> &Vttt**Z52Bltt:'>iEXZBV&SfnfXa&&e&SB??2ttE5-Z »*«5P®:i£ffi43EBJCfl BS(&CTaEte®®wo«B5erw»£E. IIIMIMI'i IB'WUifHIl i|''H»'-«"»*^rcTvg^,rag»tEa?,/»^«7reiifT1W''?1 mamommammmm KKN INCIDENT BIJ DE AANKOMST VAN H. M. DE KONINGIN. Toen de auto, waailn H. M. de Koningin zich Woensdag bij Haar aankomst in Den Haa.g naar het paleis Noordeinde begaf, het plein voor het paleis opzwenkte, heeft zich een klein incident voorgedaan. Een man trachtte op dat oogenblik de auto van de Koningin te bereiken. Hij werd even- wel door een brigadier van politic gegrepen. Bij onderzoek op het politiebureau bleek hij een reserve-officier uit Rotterdam te zijn, die in verband met een militaire kwestie een ver- zoekschrift aan de Koningin wilde aanbieden. Na verhoor is hij op vrije voeten gesteld. ZOMERPOSTZEGELS. In verband met de verlaging van de pos.t- tarieven, waardoor voortaan een briefkaart in interlocaal verkeer (niet meer 4, maar slechts 3 centen za.1 kosten, is ook wijziging gekom.en in de zomerpostzegelsdie dit jaar uibge- geven zullen worden. De postzegel van 4 cent komt te vervallen en in de plaats daar- van treedt een postzegel van 2 cent. De geheele serie zal dus nu bestaan uit: 1V2 (met toeslag 3) cent, met beeltemis van Mathijs Maris; 2(5) cent, Anton Mauve; 3 (6) cent. Gerard van Swieten; 5 (8) cent, Nioolaas Beets; 12% (16) cent, Pieter Stuyvesandt. Ds. KERSTEN NAAR AMERIKA. Naar „De Banier" meldt, heeft de kerke- raad der Geref. Gemeente te Rotterdam aan Ds. G. H. Kersten verlof verleend de herhaal- de uitnoodlging van de gemeenten in Amerika, om deze gemeenten gedurende enkele weken te dienen, te aanvaarden. Ds. Kersten hoopt op 21 April a.s. per .Nieuw Amsterdam" te vertrekken en per ..Statendam" terug te keeren op Vrijdag 2 Juni. EEN SPOORWEG OVER DEN AFSLUJTDIJK De ,,Leeuw. Courant" publiceerde een be- richt als zouden er bij de Nederlandsche Sjpoorwegen plannen bestaan om over te gaan tot aanleg van den spoorweg Harlinigen Zurich en verder over den afsluitdijk naar Noord-Holland. Zooals men weet, is er bij dten aanleg van den Afsluitdijk op het tot- standkomen van een dergelijke spoorweg ge- rekend. Bij informatie ter bevoegder plaatse werd ons meegedeeld, zegt de ,,Maasbode" dat het bericht van de ,,Leeuw. Courant" geheel voor rekening van dat blad moest worden gelaten. Berekeningen, een zevental jaren geleden ge- maakt, hebben aangetoond, dat bet aanleggen en exploiteeren van een spoorlijn voor het personen- en goederenvervoer over den Af sluitdijk economisch niet verdedigbaar zou zijn. De lijn zou vrijwel alleen van beteeke- rn's zijn voor Friesland. Bij het vervoer, dat Friesland voor deze lijn zou opleveren, zou er een jaarlijksch exploitatieverlies zijn van ongeveer 1 milhoen. Bovendien heeft de praktijk aangetoond, dat het autobusverkeer voldoende in de behoefte aan vervcersgelegen- heid over den Afsluitdijk voorziet. DE VERVANGING VAN DOODGEVROREN WINTERTARWE DOOR ZOMERTARWE. Op vragen van bet Tweede Kameriid Droes- sen, betreffende verhooging van den tarwe- prijs voor het oogstjaar 1939, ten einde de doodgevroren wintertarwe zooveel mogelijk door zomertarwe te doen vervangen, heeft de minister van oeconomische zaken geant- woord, dat het hem bekend is, dat zeer veel, in sommige deelem des lands bijna alle, winter tarwe is doodgevroren en dat hij van meening is, dat vervanging van de mislukte tarwe door zomertarwe wenschelijk zou zijn. De minister acht echter verhooging van den tarweprjjs voor het oogstjaar 1939 niet noodzakelijk ter bereiking van deze vervan ging. Bovendien ontmoet een incidenteele verhooging groote bezwaren in verband met de consequenties ten aanzien van andere pro- ducten. De aan de gewestelijke tarwe orga- 33) Door CHARLES GAR VICE. Vervolg. Seymour Meiford boog weer. „AIs u mij raad vraagt," zei h(j, „dan zou ik zeggen, koop voor vijftigduizend pond: aan deelen van de Wheal Rose Mijnen." De domine keek hem weifelend aan. ,,Een mijn", zei hij. ,,Ik ik diacht, dat die altijd zoo zoo gewaagd waren." ■Weer glimlaohte Seymour Meiford. ,,Dat gelooft men algemeen en daarom zijn aandeelen in mijnen ook goedkoopeir dan an dere en daarom worden er zulke groote kapi- talen mee gewonnen. Deze mijn, mijnheer Latimer, zal mijn fortuin maken, daar hen ik zeker van of althians een dee-l ervan. Ik heb tienduizend pond aandeelen gekocht en het zou mij niets verbazen als ik er vjjftien- duizend pond op win." De ooren van den doming tuitten. ,,V(jf- tienxiuizend pond", mompelde hij ,,Binnen een maand'', voegd'e Seymour Mei ford er bij. Het schijnt ongeloofelrjk," zei de domine, ,,ongeloofel(jik." ,,Zooiets gebeurt iedere week bijna iede- ren dag", verzekerde Seymour Meiford. ,,Ik zei u, dat ik tienduizend pond heb. Ik zou er twin-tig of vijftigduizend gekodht hebben, als ik ze had kunnen krijgen, maar ik kon er niet meer dan tien maclbtig worden. Als u wilt, zal ik u er de helft van afstaan". De domine schudde het hoofd. „Wiat! en u van uw winst berooven! Neen, dat zou ik niet kunnen doen!" Maar zijn oogen straalden en de bios op zijn gelaat werd don- kerder. Seymour Meiford zag hem met zijn vrien- nisaties gegeven gelegenheid om voorradige zomertarwe voor zaaidceleinden af te geven, acht de minister een geschikt middel om deze vervanging te bevorderen. MINISTER VAN BOEYEN MET VACANTIE. De minister van binnenlandsehe zaken de heer H. van Boeyen is Dinsdag voor eenigen tijd met verlof naar het buitenland vertrok- ken. STRENGER REGLEMENT VAN ORDE VOOR DE EERSTE KAMER. De leden der Eerste Kamer, van Lanschot (r.-k.), De Zeeuw (s.-d.), Diepenhorst (a.-r.), De Savornin Lohman (c.-h.), Gelderman (lib.) en Van Embden (v.-d.) hebben een voorstel ingediend tot wijziging van het reglement van orde. De ervaring heeft volgens hen geleerd, dlat de versterking van de bevoeigdheden van den voorzitter noodig is. (Dit slaat natuurlijk op de incidenten van den laatsten tijd, in het leven geroepen door n.s.b.-ers). Volgens het voorstel zouden in het regle ment van orde van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal na artikel 16 de volgende arti- kelen worden ingelascht: Artikel 16a. Indien een spreker van het onderwerp in beraadslaginq afwijkt, wordt hem dit door den voorzitter onder het oog gebracht en wordt hij tot de behandeling van het onderwerp teruggeroepen. Wanneer een lid zich beleedigende uitdruk- kingen veroorlooft, de orde verstoort of, zij het slechts door het hetuigen van instemming, aanspoort tot onwettige handelingen, wordt hij door den voorzitter vermaand en in de ge legenheid gesteld de woorden, die tot waar- schuwing aanleiding hebben gegeven, terug te nemen. Maakt hij van die gelegenheid ge- bruik, dan worden die woorden in het steno- grafisch verslag van de beraadslagingen der vergadering niet opgenomen. Artikel 16b. Wanneer een spreker van de gelegenheid in het vorige artikel bedoeld, niet gebruik maakt dan wel voortgaat van het onderwerp af te wijken, zich beleedigende uitdrukkingen te veroorloven, de orde te verstoren of, zij het slechts door het hetuigen van instemming, aan te sporen tot onwettige handelingen, kan de voorzitter hem het woord ontnemen. In de vergadering, waarin dit plaats heeft, mag het lid, wien het woord is ontnomen, aan de beraadslagingen over het voorstel in behan deling niet meer deelnemen. Artikel 16c. De voorzitter kan een spreker, op wien het vorige artikel is toegepast, en ieder ander lid, dat zich schuldig maakt aan gedragingen. als in het artikel zijn bedoeld, uitsluiten van de verdere bijwoning van de vergadering of van de vergaderingen, welke aanvangen op den dag waarop de uitsluiting plaats heeft. Artikel Hid. De voorzitter is bevoegd te gelasten, dat in het stenografisch verslag van de beraad- slaging der vergadering niet wordt opge nomen de gedeelten van het gesprokene, die hem tot het nemen van een of meer der in de artikelen 16a en 16b genoemde maat- regelen aanleiding hebben gegeven. Alvorens hiertoe over te gaan, pleegt de voorzitter overleg met de leden der "Kamer, die zitting hebben in de commissie voor de stenographie. Artikel Hie. Van de beslissingen, ingevolge de artikelen 16a tot en met 16d door den voorzitter geno- iran, is beroep op de Kamer niet toegelaten. Artikel 16f. De uitsluiting, bedoeld in artikel 16c, kan op voorstel van den voorzitter door den Kamer worden verlengd voor een bepaalden tijd, den verderen duur der zitting niet te boven gaan- de. Van zijn voormemen tot het doen van zulk een voorstel geeft de voorzitter binnen twee uren na de sluiting der vergadering, waarin de uitsluiting plaats vond, schriftelijk kennis aan de leden. Het voorstel werd gedaan en in behandeling gebracht bij den aanvang van de eerste vergadering na den dag, waarop de uitsluiting heeft plaats gehad over dit voor stel wordt niet heraadslaagd. Artikel 16g. Een lid op wien het bepaalde in art. 16v is toegepast, is verplicht het Kamergebouw onmiddellijk te verlaten. Heeft de voorzitter van zijn voornemen tot het doen van een voorstel, als in artikel 16f bedoeld, kennis gegeven, dan mag dat lid het gebouw niet weder betreden alvorens over dat voorstel is beslist. Wordt het aangenomen, dan 'geldt dit verbod totdat de termijn van uitsluiting is verstreken. De voorzitter zorgt, dat het uitgesloten lid zoo noodig tot het verlaten van het ge bouw gedwongen wordt, en dat hij, het gebouw gedurende den gestelden termijn betredende, daaruit verwjjderd wordt. INWISSELING BRIEFKAVRTEN EN ZEGELS. In verband met de verlaging der posttarie- ven kunnen de bij het publiek voorhanden postzegels van 4 en 27% cent, alsmede de briefkaarten (enkele en dubbele) met een zegelafdruk of opdruk van 4 cent, mits gaaf en ongeschonden, tot en met 31 Mei a.s. op de postkantoren worden ingewisseld tegen resp. postzegels van 3 en 22% cent en hrief- kaarten van 3 (6) cent, eventueel me't ver- rekening van het overschietende bedrag in geld. InwiEseling tegen eenzelfde aantal zegeis of briefkaarten met terugbetaling van 1 cent, c.q. 5 cent per ingewisseld exemplaar (per dubbele briefkaart 2 cen't) kan deisgewenscht eveneens geschieden. De bij het publiek voorhanden arbeidslijisten met aangehechte briefkaart van 4 cent en die met aangehechte briefkaart van 5 cent worden tot en met 31 Maart a.s. tegeni vergoeding van 9 cent per lijst teruggenomen. Na dien datum hebben de briefkaarten met een zegelafdruk van 4 cent, welke deel uit- maken of uitgemaakt hebben van arbeids- lrjsten, alsmede zoodanige briefkaarten van vroegere uitgiften met een zegelafdruk van 5 cent, ncg slechts een waarde van 3 cent. MINISTER STEENBERGHE OVER ZIJN REJS NAAR DUITSCHLAND. Een onderhoud na zijn terugkeer in Den Hang. Minister Steenherghe is Zondag van zijn reis naar Duitschland teruggekeerd. De Minister van Economische Zaken, Mr. M. P. L. Steenherghe, heeft Maandagochtend in zijn werkkamer op het departement aan een verslaggever van het Alg. Nederlandsch Pers- bureau eenige mededeelingen over zijn reis naar Duitschland gedaan. delij.ken lach aan. „Er zijn nog meer goede dingen behalve de Wheal Rose," zei hij. ,,Die kan ik koopen met de vijfduizend pond, die u mij geeft voor de helft van mijn aandeelen. Aarzel niet of maar misschien..." De doming vdel hem haastig in de rede. „Waarde heer Meiford, waarom zou ik niet overtuigd' zijn? Trouwens, u hebt ze zelf gekocht." ,,Ja en ik zal er zooveel koopen als ik kan," verzekerde Seymour. ,,U zult minstens zes- of zeven duizend pond maken binnen een week of drie." De doming liep de kamer op en neer. Op zijn verfijnd gelaat teekenden zich angst en opwinding af. ,,Ik neem uw offer aan," zei hij, ,,ik behoef u niet te zeggen hoe dankhaar ik ben. Wat moet ik doen? Ik weet niet, hoe ik dit aan moet pakkenu moet mij helpen." Seymour Meiford stond op. ,,Laat het maar aan mij over, doming", zei hij zoo hartelijk, alsof hij zijn zoon was. ,,Ik heb maar edn oonditie." „En wat is die conditie?" vroeg de doming haastig. Hij wilde de zaak gaarne in orde hebben en het fortuin maken, dat deze knappe, vriendelijike jonge man hem voor- spiegelde. „iDat de zaak absoluut tusschen ons beiden blijft," zei Seymour. ,,Een los woord kan in een dergelijke kwestie ruineerend zijn. Ik hoop, dat u dit geen harde voorwaarde vindt." „Hard! Zeker niet," anfcwoordde de doming met vuur. „Ik zal het niemand vertellen." ,,iGoed doming. Geeft u mij nu alleen maar een bewijs, dat ik het geld los kan maken, vijfduizend pond, om voor dat bedrag aan deelen in de Wheal Rose te koopen.' ,,,Zeg maar wat ik schrijven moet!" zei de doming en hij ging naar de schrijftafel, waar hij met bevende handen papier te voonsichijn haalde. iSeymour Me'lford sloop naast hem. „Schrijf dit," zei hij en hij dieteerde de twee orders. PRO. 55-0419* ,,A'lstublieft," zei de doming, die ze hem met hoogrood gelaat opgewonden overreikte. „Moet ik nog meer coen?" Niets anders dan over een maand uw winst tellen!"* Toen hij de papieren in zijn zak staik, ging de deur open en kwam Lorrie binnen. Zij bleef staan toen ze Seymour Meiford zag. ,,Ik dacht ,dat u alleen was, vader. De oude vrouw Hopkins wil u spreken." ,,Ja, liefje, ja, ja," zei de d:mine. Lorrie keek hem aan. ,,Wat soheelt er aan, vader? Is er iets geheurd?" De domine fronste de wenkbrauwen, veeg- de zijn voorhoofd af en keek naar Seymour Meiford. ,,Neen, neen, niets, liefje. Ja," voegde hij erbij, terwijl hij zich de edelmoedige gift her- innerde. .Mijnheer Seymour is zoo vriende- lijk geweest mij het heele bedrag voor de scholen te geven. Het heele bedrag, Lorrie!" Lorrie keek van den een naar den ander en haar gelaat werd zachter. ,,'Hoe vriendelijk van u," zei ze. ,,Het heele bedrag! Wat moet u rijk zijn, mijnheer Meiford." ,,De doming maakt me heter dan ik ben, juffrouw Latimer, want hij vergeet er bij te zeggen, dat mijn vader een gedeelte van de som heeft gegeven." ,,Ja, honderd pond," zei de domine, kortaf. ,,Maar mijnheer Seymour gaf de rest, Lorrie. Is dat niet edtelmoedig van hem?" „Ja zeker", zei Lorrie, terwijl ze hem vrien- delijker aanzag dan ooit te voren. ,,Heel, heel edelmoedig", en een plotselinge ingeving vol- gend, stak ze hem haar hand toe. Seymour nam deze aan en boog zich er over- been! „Ik kon weinig vermoeden," zei hij met zijn zachte, overredende stem, ,,dat ik zoo zou word'en beloond voor mijn beetje geld." ,,Beste Lorrie, flat is een allerprettigst jongmensch!" riep de domine uit, toen hij terug kwam, nadat hij zijn bszoeker had uit- ge'laten. Lorrie, die stokstijf in de kamer was blijven Mijn doel was in de eerste plaats, zoo zeide hij, een bezcek te brengen aan de Leipziger Messe en in het bijzonder aan de Nederland- j sche inzending van deze heurs, die sinds een j paar jaar door den economischen voorlich- i tingsdienst van mijn departement wordt ver- 1 zorgt. In de tweede plaats wilde ik van deze gelegenheid gebruik maken om een beleefd- heidsbezoek te brengen aan mijn Duitschen amtotgenoot Funk, ten einde een bespreking te voeren over de economische vraagstukken in het algemeen, die Nederland en Duitschland raken. Ik ben zeer onder den indruk gekomen van hetgeen op de Leipziger Messe getoond wordt en 'bevestigd in mijn meening, dat deze beur3 inderdaad een centrum is, dat op groote schaal aan kooplieden in de geheele wereld de nieuwste producten op velerlei gebied laat zien. Wat de Nederlandsche inzending betrefl hen ik van meening, dat die op de goede plaats onder de andere buitenlandsche inzen- dingen is opgebouwd. Ik geloof echter, dat er nog mogelijkheden zijn om nog duidelijker dan thans het geval is, zoowel aan Duitsche als aan andere koopers te toonen datgene wat Nederland in staat is te leveren. Daar- voor is noodig een grootere medewerking van het Nederlandsche Bedrijfsleven dan thans is geboden. Ik stel mij voor, met dit bedrijfs leven in overleg te treden, opdat, zonder veel kosten zijnerzijds, het beoogde resultaat tot stand komt. De minister voegde hieraan toe, dat hij den indruk heeft, dat de oeconomische voorlich- tingsdienst gedaan heeft wat in zijn ver- mogen was. Het bezoek aan Berlijn besprekende, zeide minister Steenherghe, dat de Duitsche minis ters von Ribbentrop en Funk hem buitenge- woon vriendelijk hebben ontvangen. Met beide heeren heeft de heer Steenherghe de financieele en oeconomische vraagstukken, welke tusschen beide landen bestaan, bespro- ken. Zonder mij over de details van dit on derhoud uit te laten durf ik toch te verkla- ren, aldus de minister; dat ik gelegenheid heb gehad op verschillende punten een toe- lichting te geven, o.m. op de kwestie van de nieuwe tarieven van invoerrechten, waar door verschillende misverstanden zijn wegge- nomen. Door uitlatingen van mijn Duitsche aanbtgenooten ben ik overtuigd, dat deze besprekingen geleid hebben tot verheldering van wederzijdsche standpunten en deze ver heldering kan niet anders dan ten goede komen aan de thans te Berlijn hervatte be sprekingen over het DuitschNederlandsche handelsverdrag. Op de vraag, welken indruk de minister van de hem bereide ontvangst heeft gekregen. antwoordde de heer Steenherghe, dat deze boven zijn lof verheven is. Zoowel de ont vangst op Donderdagavond van de Deutsch Niederlandische Gesellschaft, waarvan staats- raad Hellfrich voorzitter is, als de officieele ontvangst op Vrijdagavond van minister Funk waren zeer hartelijk en luisterrijk. De eerste receptie was tot een kleine kring beperkt, waartoe tal van vooraanstaande zakenlieden behoorden. Minister Funks receptie ver- eenigde een gezelschap van 80 k 90 personen. onder wie zich bevonden de verkeersminister, de heer Dorpmiiller, de chef van de kanselarij van den Fiihrer, de heer Lammers, vrijwel alle leiders van de groote industrieele-, han- dels- en bankbedrijven uit Berlijn en uit een groot gedeelte van Duitschland. Op beide ontvangsten heb ik door onge- dwongen ges-prekken opnieuw kunnen vast- stellen, hoeveel goede vrienden ons land in Duitschland heeft zeide minister Steenherghe. Den laatsten dag van mijn verblijf te Ber lijn. heb ik nog korte besprekingen gehad met het bestuur van Hollandia en deelgenomen aan een thee met het bestuur van Nederland en Oranje. Ik heb groote bewondering zoo besloot de minister dit onderhoud voor het werk, dat te Berljjn woonachtige Neder- landers verrichten. DE INTERN. TENTOONSTELLING TE LTJIK. Veivoer per taxi of huurauto. Zooals bekend is, wordt van Mei tot Nov. a.s. te Luik een groote tentoonstelling gehou- staan en aan Melford's royale gift dacht, kniikte. ,,Een buitengewoon aangenaam jong mensch," herhaalde de doming. ,,Ik wist niet, dat hij dat hij zooveel goede eigenschap- pen bezat. Ik hoop, dat hij hier vaker zal komen dan tot nu toe." ,,Als dat zoo is," zei Lorrie, ,,dan zullen we dat geld voor de scholen duur betalen, paps. De scholen mogen ons wel dankbaar zijn, inplaats van mijnheer Meiford, als u een tamme huiskat van hem gaat maken." De domine zag haar verwijtend aan. ,,Beste Lorrie, wat praat je toch zonderling. Iedereen die je hoorde, zou denken, dat je een hekel aan Seymour Meiford hebt." ,,Dan zou iedereen volkomen ge'lijk hebben, paps", zei ze scherp. ,,Ik v-rees, dat zelfs de gift voor de nieuwe scholen mij niet kan leeren om mijnheer Seymour Meiford aardig te vinden." BCOFDSTUK XIII. Een groot schrrjver vertelde eens van een bedelaar, die plotseling in het paleis van een edelman werd gebracht en daar maanden lang alle luxe genoot. Hij kreeg het fijnste eten, werd in purper en fijn linnen gekleed en had ontelbare bedienden, die zijn minste wensch vervuiden en hij sliep in een slaap- kamer, die goed was geweest voor een koning. Het was alles- prachtig en weelderig maar de bedelaar vond het verve-lend. Nu, was lord Kendale allesbehalve een bede laar, maar toch vond hij Latcham Court ver- velend. 'Er was alles wat hij maar noodig kon heb ben een Fransche kok, apartementen, waarmee een Oos-tersch vorst tevrede-n zou zijn geweest, een stal vol paarden, e-en leger bedienden, maar toch verveeide hij z-ich. Hij kon zijn vader alleen op vastgestelde 'trjiden ispreken en het bezoek werd altijd een form eel e plechtigheid. Een lakei kondigdte vereischen onmiddellijk goede verzorging! Vaak vormt zich een pijnlijke brandblaar. Zorg er voor, dat deze niet stuk gaat. Bedek de brandwond direct met een flinke laag AKKER'S Kloosterbalsem en.„ w£gis de pijn! Akker's Kloosterbalsem vervangt tijdelijk de vernielde huid, zuivert en geneest en is door zijn weefsel-hersteilende werking een ware balsem voor brandwonden en brand- blaren. Zij genezen dan zonder litteekens. Onovertroffen als huidgenezend middel bij schaafwonden, ontvellingen, open huid. scbrale huid, gesprongen handen, kloven. winterhanden, wintervoeten, winterooren. Per pot van 25~Gram f 62i/2, pot van 50 Oram 11.04 (Ingez. Med.) den, genaamd Internationale Tentoonstelling van het Water ,,Luik 1939". Het is te voor- zien. dat deze tentoonstelling vanuit Neder land! vele bezoekers zal trekken en dat velen er zich per taxi of huurauto heen zullen be- geven. Nederlandsche bezoekers, die zich per taxi of huurauto naar Luik hebben laten vervoeren zullen ook weder per zelfde gelegenheid naar Nederland willen terugkeeren en daartoe den Nederlajidsehen ondememer verzoeken hen weder des avonds of den anderen dag te ko men halen. Indien echter de bepalingen, zoo als deze op het oogenblik luiden, niet gewij- zigd worden, zal dat niet mogelijk zijn, om- dat bepaald is, dat ledige huurauto's en taxi's niet in Belgie worden toegelaten tot verhu- ring aan in Belgie verblijvende personen. De B. B. N. heeft hierin aanleiding gevon- den aan het Belgische ministerie van Finan- cien te verzoeken om gedurende den tijd, dat te Luik de tentoonstelling gehouden wordt, afwijking van deze bepalingen toe te staan en goed te vinden, dat ledige taxi's en huur auto's Belgie mogen binnenrijden om de Ne derlandsche passagiers, die zij te Luik ge bracht hebben, er ook weder te halen. HET GEVAL-GRAMMENS. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, dat Grammens, de man van den ,,Raad der Daad", candidaat voor de Kamer bij de verkiezingen van 2 April a.s., nadat hij, op bevel van de regeering, uit de gevan- genis was ontslagen, naar zijn woning te Ronse is teruggekeerd. Woensdag zou een deel van zijn huisraad worden verkocht om de kosten te dekken van zijn jongste proces- sen, welke kosten hij, tot nog toe, beslist weigerde te betalen. Ncg vodr den terug keer van haar echtgenoot heeft mevr. Gram mens de nu officieele bekendmaking, betref fende den voorgenomen verkoop, van den rnuur van haar woning afgerukt Twee jonge mannen hebben, na een ruit te hebben stuk geslagen, een gelijkluidende bekend making uit een kast, hangende aan den gevel van het raadhuis te Ronse, weggenomen en vervolgens aan stukken gescheurd. Gram mens zelf heeft verklaard, dat hij zich, des- noods met geweld, tegen den verkoop van hem aan, alsof hij op audientie ging bij een vorst. Den heelen dag was. hij met zijn ge- dacihten hij Lorrie. Na het diner bleef alles even vervelend. Daar zat hij hij een flesch wijn en staarde in het vu-ur, waarin de ge- stalte van het geliefde meisje zich vormde temidden van de gloeiende spaanders. Het leed geen twijfel of hij was inderdaad zwaar verliefd. 'Hoewel de graaf zeer teruggetrokken leef- de, was hij niet dom en op den derden dag- zei hij ,,Guy, ik vrees dat Latcham niet bepaald erg vrooljjk voor je is. Waarom ga je niet een poosje reizen? Toen ik je vroeg om een maand verlof te nemen, heb ik niet bedoeld, dat je die maand hier als een gevangene zoudt door brengen." Maar lord Kendale schudde zijn hoofd. „Ik kan nu niet uit Engeland weggaan. vader. Mijn paard Gypsy moet in de Groote Rennen meeloopen en ik wil iederen dag weten, hoe het er mee staat." „Juist," zei de graaf. Hij deed er verder het zwijgen toe, maar tot verbazing van zijn kamerdienaar gaf hij den volgenden dag ordei- om de auto voor te rijden en na de lunch reed hij naar Famham Hall. Farham Hall was het eigendom van een zekere lady Farnham. Zij was een oude vriendin van den graaf. Ze was de weduwe van een bekenden baronet, had een enornie rente te verteren en gold voor exentriek. „Goede hemel", riep ze uit, toen de auto van den graaf tot voor den ingang reed en ze herhaalde dien uitroep, toen hij in de salon werd gelaten. „Mijn beste lord Latcham, ben je het werkelijk?" „Ik ben er bijna van overtuigd, dat het mijn geest is, die de plaatsen uit mijn jeugd weer bezoekt, wanneer ik je zoo eens aanzie," ant woordde de hoffelijike oude dame. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 5